deFaam h. ELZENAflR Loopjongen Achterveld Gemengd Graan Jac. A. van Munster Langestraat 5 Onze October-Reclame Groote Reclame Aanbiedingen. „DE FAAM" Boek- en Kantoorboekhandel Langestraat 84 - Telef. 528 Speciaal adres voor Uw Kantoor- School-, Schrijf- en Teekenbenoo- digdheden. - Advertentie-Bureau Tengevolge van een conflict t schen werkgevers en werknemers de tapijt-industrie zijn in Amersfoort, Deventer en Dinksperloo ruim 400 arbeiders werkloos. De verkoop van bloemjes voor Sobrietas, Zondag hier gehouden, bracht f268 op. Centrale Propaganda club «DeRoom- sche Garde.« Op verzoek van het Bestuur van hel Liefdewerk Oud Papier, heeft »de Roomsche Garde* hare medewerking voor dit belangrijke werk toegezegd. Zij die oud papier willen afstaan kun nen dit in het vervolg opgeven aan onder staande adressen, leden der Roomsche Garde H. Peters, Narcisstraat 22A. G. Keizer, Mierenveldstraat 75 B. Brook- huis, Heiligenbergerweg 56 ;«B. Jansen, Vijver 31 J. P. J. Verscheur, Muur huizen 42J. A. Ter Hoeven, St, Agathastraat 1 P. Wolter, Bisschop- weg 58. Tevens lederen Zaterdagavond aan de Kraam der Roomsche Garde tusschen 5 uur en half tien uur. De luit.-kolonel Leverland wordt bevorderd tot kolonel en de majoor Dumont tot luitenant-kolonel. De agent van politie Bak slaagde te Arnhem voor het politie-diplomi Tot directeur der Koninkl. Utrech sche »Mannenzangvereeniging« is bt nocnid onze stadgenoot de heer P. Op Zondag 7 October 1923 zal eene ledenvergadering plaats hebben van de Retraite-penning van St. Joseph in het gebouw van de R. K. W. V, des middags ten 12 uur. Op deze vergadering komthet voorstel van het bestuur om inplaats van eene uitloting te ;houden 25 kaarten dispo nibel te stellen voor degenen die op retraite willen gaan. De zangvereeniging van Toonkunst wil dezen winter twee uitvoeringen geven. De eerste half December, de tweede in April. Voor de eerste uit voering, zonder orchestbegeleiding, wer den gekozen Niels Gade'sFrilhlingsbotschaft. Schuman Zigeunerleben. Brahms Lie- beslicdcrMendelsohn: Walpurgisnacht. Maandagavond vergaderden de R.K. Handels, Kantoor en Winkelbed. onder leiding van den heer Lubbers. Na een woord van welkom in het bijzonder aan pastoor Sandkuijl werd een lid geïnstalleerd, Mededeelingen werden gedaan betreffende de viering van het 3e Lustrum van den Bond. Plaatselijk zal dit 11 November worden gevierd terwijl op 18 Nov. te Amster dam het Bondsfeest wordt gehouden. Een commissie bestaande uit de dames Mulder, Hamersveld en de heeren Lubbers en Leienhorst zal een en ander voorbereiden. De gelegenheid om zich op te geven voor clublessen in Handelsvakken werd tot een volgende vergadering aange houden. Steun voor de wcrklooze leden werd gevraagd. Het bestuur zal een win terprogram ma samenstellen. hun insigne,"om kwart over elf zomertijd verzamelen bij het Hulppostkantoor en uiterlijk half twaalf per fiets de tocht beginnen opdat men tijdig te Utrecht aanwezig zal zijn om de feest vergadering welke om 2 uur aanvangt te kunnen bijwonen, Als slot der agenda werd behandeld de cursus door den Geeste lijken Adviseur die met belangstelling door de leden wordt gevolgd. Dat het voor de leden een aange name verrassing was voor deze keer van Z. E. een beschrijving te moge hooren van een bedevaart naar Lourdes die zijn Eerw. heeft meegemaakt be hoeft niet worden gezegd. Met volle aandacht werd geluisterd en spanning werd aanhoord de uiteenzetting de wonderbare genezingen welke ir genadeoord op voorspraak van Moedermaagd worden verkregen. De vergadering heeft genoten deze treffende reisbeschrijving en bij de leden het vertrouwen verlevendigd in de voorspraak der Moedermaagd Maria. De Geestelijke adviseur kapelaan Dróge werd een dankbaar applaus gebracht. Hierna werd met Christelijke groet gesloten. Eemnes Tot gemeente-ontvanger is benoemd A. de Bruijn uitgebrachte Soest De heer G. H., in de Birkt, die het ongeluk had van een zolder te vallen, met hetjgevolg dat het dijbeen scheurde, wordt in het St. Elizabeths Ziekenhuis te Amersfoort verpleegd. Binnenland Dankbetuiging. Diep getroffen door de wijze waarop lijn Volk de herdenking mijner regee- ringsaanvaarding met mij heeft gevierd, gevoel ik mij aan het einde der feest- weken, die achter ons liggen, gedrongen allen, die, zoo hier als over land zee, met woord en daad er toe hebben medegewerkt om deze gedach tenisviering tot eene zoo gelukkige en onuitwischbare gebeurtenis in mijn leven maken en waarvan ik zoovelen op andere wijze niet vermag te bereiken, nogmaals mijn hartgrondigen dank te- betuigen. WILHELMINA. Vlootwet. In vele gemeenten in den omtrek is vanwege de Sociaal Democratische Arbeiderspartij een adres beweging be gonnen tegen de Vlootwet. Er wordt met allerlei loos gepraat getracht daarvoor ook handtcekeningen ui Roomsch Katholieken te krijgen. Wij raden onze lezers ernstig aan et mede te doen aan dit doelloos drijven der socialisten. Immers zoo schreef De Tijd een kind in de politiek begrijpt, dat Re geering en Parlement met het petition nement van de S.D.A.P. geen rekening kunnen houden. De ontwapenings- leuze van die partij spot zóó zeer met ivoudigstc regelen der politieke moraliteit, haar eisch om Nederland en Indiö volslagen weerloos te maken is zóó onzinnig, haar demagogische pro paganda zóó ver beneden peil, dut een verantwoordelijk staatsman, het zij Minister of een Kamerlid, die ook ir de minste notie heeft van wat het landsbelang gebiedt, zich gedwongen ziet, elk manifest of petitionnement van die partij in zake de defensie haast on gelezen naast zich neer te leggen. Buitenland Uit den Omtrek Hoogland Maandag' 1 October zal i opgerichte R. K. school voor Lager onderwijs te Hooglanderveen plechtig worden ingewijd en geopend. De Najaarsschouw over de wegen en waterlossingen zal van gemeente wege worden gehouden op Dinsdag 16 October a.s. In de vergadering der R. K. Werk- lieden-vereeniging, bracht de voorzitter in herinnering het 30-jarig bestaan der Vereeniging hetwelk op Zondag'30 Sept. te Utrecht feestelijk zal herdacht wor den. Hij spoorde de leden aan daarbij tegenwoordig te zijn en wees op het noodzakelijke dat in den tijd van malaise welke wij thans doormaken het n dan anders noodig is, goed lid der eeniging te zijn. Bij de afhandeling der agenda den de notulen goedgekeurd en mede- deeling gedaan dat de oprichting een retraitcfonds in voorbereiding is en belangstellenden worden uitgenoodigd, zich voor het lidmaatschap by het be stuur der Werkl.-vereeniging op te geven, Na behandeling van Jen beschrijvings brief werd overgegaan tot bespreking van deelname aan het 30-jarig bestaans- feest der Bond. Geen der aanwezigen wenschtte Zondag thuis te blijven. De leden niet ter vergadering aan wezig werden verzocht mee op te trek ken om het bondsfeest mee te vieren. Het programma werd bekendgemaakt en is zeer belangrijk. De deelnemers zulicn, getooid me t' Uit OuitBchland. Goed nieuws komt er van onze Ooster-buren. De regeering heeft besloten het lijde lijk verzet tegen het bezetten van het Ruhrgebied op te geven. De weg voor onderhandelen om te geraken tot een betere verhouding tusschen de Franschen en de Duitschers is nu geopend. De Duitsche regeering kon nie ger volharden in haar verzet, hetwelk het land aan den rand van den afgrond bracht. Het is voor de Duitschers, natuur lijk pijnlijk, dat zij grif moeten toegeven, dat zij een nieuwe nederlaag hebben te boeken. Maar het feit is er. Zij pltuleeren zonder voorwaarden. De heldhaftige, maar nuttelooze strijd Roer en Rijn is vergeefs gestreden. Het gevolg van dien onzaligen strijd is gevaar van verscheuring des Rijks, ca tastrofe der Duitsche financiën, burger oorlog. demoraliseering van de nijvere bevolking aan Roer en Rijn, dienegrn maanden lang voor het grootste gedeel- heeft geleefd van de middelen des Rijks. De afgeloopen week kostte het Rijk... 6000 biljoen papieren marken. Men moet het de nieuwe regeering ,ls een verdienste aanrekenen, dat zij het sein heeft gegeven om den hope- loozcn weerstand op te geven. De hoop op Engeland's en Amerika's interventie, is een illusie. En de andere hoop, ge baseerd op 't verval van den Franschen frank, eveneens. De frank is nog altijd sterk genoeg, om 200.000 soldaten aan de Roer te betalen, de mark kan geen tien inillioen menschen aldaar meer onderhouden. De mammom brak het tijdelijk verzet genadeloos. Gemengde Berichten Btj het uitwijken voor een tfam op de Kruiskade te Rotterdam, geraakte een 17-jarige de kluts blijkbaar kwijt. Want in volle vaart reed hij daarop door de ruit van een daar gevestigde zaak in gedistilleerd. Temidden van den drank, die aan alle kanten uit de ge broken flesschen liep kwam hel jong- mensch weer tot zijn positieven en be merkte dat wel zijn flets geheel vernield was, doch dat hijzelf wonder boven wonder slechts enkele onbeduidende kueuzingen had opgeloopen. )e minister van arbeid wil de be namingen »el« en sponde in den ban doen. Z. i. leidt 't gebruiken van benamingen (vooral de »el«) tot o: lijke concurrentie, doordat b.v. rr facturen in etalages van een prijs worden voorzien, die bij het publiek den indruk wekt ais te zijn bedoeld per meter, doch die ten slotte blijkt inderdaad slechts bedoeld te zjjn voor 'n lengte- I van circa 69 c.M., die de winke-1 een el noemt. Sen ballonwedstrijd, die in Belgis drie dooden heeft gekost, blijkt nog eer slachtoffers gebracht te hebben. Te Heeswijk dreven op aanzienlijke hoogte, drie luchtballons in noordweste lijke richting over bet dorp, waarvan cén, gekomen boven het Loosbrock 'w brand vloog en naar beneden stortte, met het noodlottig gevolg, dat de twee inzittenden, Amerikaansche officieren, gedood werden. Men vermoedt, dat de balon door den bliksem werd getroffen. Correspondentie. Enkele groote advcrtentiSn die te laat werden ingezonden, worden Dinsdag- liddag geplaatst. R. K. Boerenbond. Coop Landbouwvereeniging Hoogland. Uitbetaling der Obligatie rente op 1 October ten kantore en 2 October in Concordia beide dagen van 9—12 en 3 tot 6 uur zomertijd, Uitgeloot zijn de -11-81-176-245-246. De hou ders van deze nummers, worden ver zocht de obligaties mede te breng'n Tevens zal op deze beide dagen, h:t t.veel betaalde, zijnde 1 pet. van de betaalde rekeningen over 1922 wcrdeD uitbetaald, en verplichten de leden, deze 2 dagen te komen, daar na dien datum, geen gelegenheid meer kan den gegeveD. HET BESTUUR. ZATERDAG 7 uur Lof. Van 39'/, uur biechthooren. DAGELIJKS de H. Missen t 7, 8 en 9 uur. Parochiekerk van St. Henrloue aan de Boretrast. ZONDAG 5 uur en 7 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. N.B. Mo an dag en Dinsdag 1 2 October 3 uur Vergadering de Zclatricen der Penningcollecte ten bate der H. Henrieuskerk. MAANDAG 8 uur St. Getardus Majella-Mis. In de Octobermaand onder de H. Mis van 8 uur oefeningen der Octobermaand. Na deze H. Mis uitstelling en Zegen met het Aller heiligste. DINSDAG 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius waarna Congregatie van de Familie. ZATERDAG. 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. DAGELIJKS de H.H. Missen ten 7 en 8 uur. Parochiekerk van St. Anafridus aan de Vondellaan. ZONDAG Half acht wordt de H. Communie uitgereikt. "I. Mis. -of met Rozenhoedje. MAANDAG en volgende dagen avonds 7 uur Octoberlof. DONDERDAG Van 6—8 uur Biechthooren. VRIJDAG. Ie VrijdBg. Om 7 uur H. Mis voor de le veilde overledene leden der Sacra ments ereenigirg met zang der Zclatricen. zaterdag Biechthooren. DAGELIJKS H. Mis om 7 uui en acht uur (schoolmis). Catechismus als gewoon. N.B. Zondag 7 Oei. na de beide H.H. Missen gelegenheid om plaatsengeld te betalen in de oude pastorie (2e halfjaar). Kerknieuws. Aartsbisdom Utrecht- Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot Assistent te Hertine Senderen den WelEerw. Heer J. C. H. E. Xieberding. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot Kapelaan te Bussum (O. L. rouwe) den Weleerw. Heer P. G. A. Swildens tot Kapelaan te Haaksbergen den Weleerw. Heer J. F. M. Verheuvcl tot Kapelaan te Wijk bij Duurstede den Weleerw. Heer H. J. Oosterman tot assistent te Heeten den Weleerw. Heer J. B. Barree. Kerkelijke Diensten a half-9. Amersfoort. Parochiekerk 0. L. Vr. Hemelvaart Langegracht. ZONDAG H.H. Missen om 7 uu Half 11 de Hoogmis. Kwart over twaalf Cate hismus. 3 uur Vespers. 10 minuten vóór half-5 Congre gatie van de H. Familie. Half-6 Patronaat. MAANDAG 7 uur Octoberoefeniogen en Lof DINSDAG 8 uur gezongen St. Antoniusmis. 7 uur Octoberoefeningen en Lof. WOENSDAG 7 uur Octoberoefeningen en Lof. DONDERDAG 7 uur Octoberoefeningen en Lof. VRIJDAG. Kwart voor rcht GezongenH Mis 7 uur Lof. ZATERDAG 7 uur Oc oberoefeningen en L-jf. Van 49 uur biechthooren. Deze week de H.H. Missen om 7 Parochiekerk van St. Franc. Xai. 't Zand. ZONDAG. Half 7 en 8 uur H. Mis. Kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. Twee uur Catechismus. 3 uur V "spers. 6 uur Plechtig Lof met predikatie tot opening der Octobeimaand Gedurende de maand October clkeD avond om 7 uur Lof met rozenhoedje en gebeden. DONDERDAG. 6 8'/j uur biechthooren. VRIJDAG le Vrijdag v. d. maaud. Kwatt voor 8 gezongen H. Mis voor de levende en "veil. leden v. h. Genootschap v. li.' rL Hait. ftdogland. Parochie St. Marilnu*. ZONDAG 7 uur H. Mis. 10 uur de Hoogmis. Half 5 Catechismus. 5 uur Lof. VRIJDAG le Vrijdag. Half-8 Gezongen H. Mis. ZATERDAG 7 uur Lof. DAGELIJKS de H.H. Missen o hall 8 en 8 uur. Hooglanderveen. Parochie St Jozef. ZONDAG. 8 uur H. Mis. Half 11 de Hoogmis. Half 6 Catechismus. maAndag 9 uur Plechtige Hoogmis, waarna inwijding der nieuwe school. VRIJDAG. le Vrijdag der maand. 8 uur H. Mis, waaronder de kin deren ter H. Communie gaan. In de week de H.H. Missen om 8 '/4 uur en kwart vóór 9. Ilijkerk. Parochiekerk H. Catharlna ZONDAG 7 uur H. Mis. 10 '/i uur Hoogmis. 4 uur Lof. Bctalingbankcnpacht, laatste kwar taal. MAANDAG. 6 uur Lof tot opening der Oct.- DONDERDAG. Van 3—6 uur Biechthooren. VRIJDAG, le Vrijdag der maand. Half 8 Gezongen H. Mis. 6 uur Lof met gebeden der Oct.- ZATERDAG. ir Lof met Rozenhoedje. In de week de H. Mis om half-8. De Dliccteur van Openbare 1 W Werken, verzoekt voor Vrij- I dag 5 October, des v.m. 10.30 uur Prijsaanbieding voor liet afbreken en weder plaat sen van pl.m. 90 M. muur met bijkomende werken, langs de Kleine Haag en Zuidsingel. Bestek en teekenlng ligt Ier Inzage aan het Bureau Openoarc Werken. Inlichtingen worden verstrekt, dei morgens van 9—10 uur. Msalschigpij 1:1 bivoideiing du Tradunst Ml imtultiil. Aanvang der Repetities van de Zang vereeniging op MAANDAG 1 OCTO BER, 'S AVONDS 8 UUR, in de mu ziekschool. Aangifte van nieuwe leden bij den Secretaris der Afdeeling, JullanalaanA Nota: Het lidmaatschap van To£^ kunst sluit in het lidmaatschap der zangvereeniging. M. VOS Klompenmakerij Voordeelige prijzen Belceld Aanbevelend. Eerste soort Fl 5 90 per 100 pond inclusief zak Groote Spui (bij de Koppelpoort) A mersfoort Telefoon 723 Wollen dekens Molton dekens Gestikte dekens bij de Varkensmarkt Het drukste en goedkoopste adres Goedkoope Aanbieding Wollen-, Molton- en Gestikte Dekens Ongekend lage prijzen Ver beneden iedere concurrent ie f6.90, f5,90, f4.90, f3.99 f 1.34, f 1.08, f0.89, f 0.78 f9.90, f8.45, f7.40, f6.25, f5.90 ZIE ETALAGE!!! In onze Manufacturen-Afdeeling Zie de zeer lage prijzen. AFDEELING GAREN EN BAND. Prima Handgaren 7'cl Prima Machinegaren 12' Ongcbl. Breikatoen 9' Kousen elasliek 6 Haarspelden 3 pakjes 1 Doosjes Haarspelden 4 Frontsknoopen 1 Haken en oogen p. pakje 2 Druksluiling roestvrij p.doz. I Feston per el 1 Groote gummi sponsen 24 Karnemelkzeep 7' Groote stukken badzeep 9* AFDEELING LINGERIE. Dameshemden, pr. bord. 89 c Dames patalons, Fr. mod. 84 Dames nachtponnen 168 Dames combinations 138 Sloonen 49 Gefestonneerde sloopen 59 2 pers. gelest, lakens 199 Huishoudschorlen groot model 136 S-ilinet schorten m. hartjes 89 Reformschorten 138 Gekl. Heeren overhemden enorme sort, vanaf 185 21 AFDEELING COURANTE MANUFACTUREN. Sloopen katoen p.cl 16 cl. Hemden katoen Laken katoen Poolbonlen Bedlijken Cretonnen Flanel Blouse flanellen irtDanel 27 17' SportBani Molton Gr. theedoeken 60 X 60 19 Groote Handdoeken 36 Fluweel, alle kleuren p.cl 99 Ontvangen ENORME SORTEERING WINTER-TRIC0TG0EDEREN waarvan de prijzen beduidend veel lager zijn dan verleden jaar. Zie onze Etalage's. Op verlangen worden de gekochte goederen nog denzelfden dag thuisbezorgd, liet is ons verlangen dat- iedere klant tevreden, zoowel over prijs als kwalieit ons magazijn verlaat, daarom zullen wjj U steeds zoo goed en goedkoop mogelijk bedienen, dat is UW en ONS belang. Men lette vooral op het adres Amersfoortsche Manufacturen- en Beddenhandel LANGESTRAAT 5 bjj de Varkensmarkt naast de Fa. Alb. Heijn AMERSFOORT

De Eembode | 1923 | | pagina 2