Are Mlttwoch den 16 Jull 8 Ubr abend* lit Veriammlung, nurlflr Kalhollichodeul- ache Mkdchen lm „(Jebouw St. Aechten" /.aod 17. den Berg, terwijl Johanna Gabrij, wed. van Dominéé Binaeus in Klein Tynnen- burg woondedaarna erfde Christina van Wel, weduwe van Jacobus van den Berg het buis. Deze droeg het 1 Juli 1758 Carel Gabry, gehuwd met Anna Maria van Brinckensteijn. Het was belast 1 gulden 8 stuiver rente, ten behoeve der eerste Vicarie van Botle gebruikt en opgebeurd door Dominé Pronkert. Naast Groot Tynnenburg wooode toen de juffrouwe Binaeus als gemeld. haren broeder den schepen Anthony van Brinkensteijo. Men kwam daarbij overeen, dat men de pomp gemeen schappelijk zou houden, zooals het contract 7 Mei 1732 opgemaakt, voor schreef. De rente aan de eerste Vicarie bleef er op rusten eo werd zelfs nog in 1846 vermeld. Voor zooverre wij kunnen nagaan, hebben tot dan steeds aanzienlijke lieden in groot eo klein Tynnenburch gewoond. Tot de helft der vorige eeuw was Groot Tynnenburg in het bezit van Theod. Joh. van Lilaar. Na diens dood veilden zijne erven de huizing in openbaar en werd ze als een sterk huis met erf en grond in de Muurhuizen wijk Camp 64, belend Gerrit van Eijken, muziekleeraar en de stadsgracht voor de luttele som van f 1035 overgedragen aan genoemden muziekleeraar. Daarna kwam ze aaD den emeritus-predikant Ds. Claudius Henricus van Herwerden, dan aan mr. Johs. Heijligersen later aan zijne weduwe. Als een der oudste en hechtste huizen der stad, heeft het vele stormen door staan, maar staat er nog even onbe zweken en hecht als vóór eeuwen. Uit het land van St. Olaf: »Den 17 Mei, reisden r stoomschip alrist van Rotterdam af de eerste Zusters van O. L. Vrouw van Amersfoort: Supérieure Gon- zaga, van Doetinchem, Zr. Anfrida, van De Bildt, Zr. Marcella, van Geesteren, Zr. Alida, van Soest. Door prachtig weer werden zij op die eerste missie reis begeleid en behouden kwamen zij te Stavanger aan, waar zij door den Bisschop welkom werden geheeten op noorschen bodem. Na eenige uren op onthoud werd verder gestoomd naar Hangesiind, waar »Zeelust« werd be zichtigd. Dinsdagmorgen kwamen de zusters behouden te Bergen aan er waren zij gedurende 2 dagen gast ii het hospitaal der St. Franciscus-Xave- rius-Zusters, die op alle mogelijke wijze het opoolhoud zoo aangenaam mogelijk trachtten te maken. Woensdagavond werd met het groote schip aNoorder- licht« doorgestoomd naar Molde en was men een dag dei gasll bij de Eer waarde Caroluszusters Het toe komstige kerk- en hospitaalterrein »Himlehaven«, geschenk van Kamer- beer Dahll, werd Vrijdagmorgen bezocht en bewonderd, en 's middags werd de loopplank gelegd schip Kong Haakon met zijn geriefe lijke kajuiten. Zaterdagmorgen werd Trondhjt begroet. De beide priesters en de Overste der St. Elisabethzusters verwelkomden de Amersfoortsche Zus ters. Een paar auto's brachten dt Zusters naar de St. Olafskerk in dt Prinsen8gate 2, waar de Bisschop eer H. Mis van dankbaarheid las en oodci het Lof de weikzaamheid der nieuwt Zusters aan God opdroeg en bijzonder toewijdde aan Maria op haar feestdag Onze Lieve Vrouw, Hulp der Christener. De hier gevestigde Rijksdagnormaal- lessen voor opleiding akte Lager onder wijs, worden 1 September omgezet in een Rijkskweekschool. Met de verbetering van de Lange- straat gaat men geregeld voort. Het wordt een mooi stuk werk. De bestrating die nu door asfalteering wordt vervangen, heeft lang dienst ge daan, Ze werd indertijd gelegd ter ver vanging van de toenmaals gebruikt wordende veldkeien. Om de kosten van die verbetering te betalen, waren de toenmalige stads bestuurders zoo dwaas, het geheele grondbezit der gemeente op den Amets- foortschen berg te verkoopen. Het is nog niet zoo lang geleden dat de Gemeente blij was voor een stevig bedrag de bergterrrinen we :r te kunnen terugkoopen. »Limvio« nam Zondag 1.1. deel aan de serlewedstrijden van de R, K. V. V. »Vodep« te Zeist. Uitgekomen werd tegen het elftal van Montfoort. De Amersfoorters namen het nogal kalm op en spaarden zich speciaal voor den tweeden wedstrijd. Met een 21 zege plaatste Limvio zich in de finale. Toen moest worden gespeeld tegen Be Fair uit Hilversum, doch dit elftal trok zich terug waardoor Limio in het bezit kwam van de le prijs, een fraaie beker die thans in de etalage van het Sigaren magazijn Tillemans Langestraat is ten toongesteld. Blijkens bet verslag van de Prov, Commissie van Toezicht en Instand houding van Voorwerpen van waarde uit het oogpunt van historie en kunst ia bet Museum Flcbitc onlangs weer in 't bezit gekomen van twee histori sche urnen, waarschijnlijk van Germaan 8chen oorsprong. Deze urnen zijn het vorige jaar op gegraven uit een der grafheuvels, die zich bevinden op de heide naas straatweg Amersfoort—Utiecht voor de Stompert. Ze werden, met houtskool en been- derresten gevuld, aangetroffen en bleken bijgezet te zijn in een nog ouder graf, waarvan ook nog sporen, als resten van een primitieve doodkist, werden ge vonden. Flehite bezit reeds meerdere van deze vondsten die bij Soest en Leusden werden opgegraven. Op 16 Juli e.k. treedt, in verband de invoering van electrische be weegkracht op hel baanvak Amersfoort Zeist van de Ooster Tram een nieuwe dienstregeling in werking en worden verschillende vrachtprijzen verlaagd. Biljetten aangevende denieuwedienst regeling en vrachtprijzen, zijn, zoolang de voorraad strekt, kosteloos verkrijg, baar aan de stations en agentschappen en bij de conducteurs. Gemeld wordt het afsterven van den heer mr. H. J. H. Baron van Boetzelaer van Ooster hout. De over ledene, schoonvader van den Commis- iris der Koningin mr. H. Th.'s Jacob, erd 75 jaar. Hij bewoonde vroeger Nimmerdor. Dr. Kruisinga, leeraar aan de Hoogere Burgerschool, heeft eervol ontslag ge vraagd. De brouwersknecht, die bij het schoonmaken van een ketel in de Phoenix brouwerij door stoom den rug verbrand werd, is aan de bekomen brandwonden gestorven. Door de Amerf. zending van Nederlandsche kinderen naar buiten, zijn wederom een 18-tal zwakke stadgenootjes voor zes weken uitgezonden, om in Urcterp (Fr.) wat ftissche lucht en gezondheid op De voorstellingen van de bioscoop in Amicltia zullen 2 Augustus beginnen. De exploitatie is in handen van den directeur van het Rembrandt- Theater in Amsterdam. Aan het jaarverslag over 1923 de Volks-universlteit der gemeente Amersfoort is het volgende ontleend Het bestuur onderging in 1923 geen veranderingen en bestaat uit Mr. graaf van Kandwijck, eere-voorzittcr dr. Miedema, voorzitterG. v. d. Burg, dr. K. den Hollander, dr. Ph. Peyrot, W. H. E. Vrijdag, J. J. Tltien, commis sarissen, en J. Mebius, xecr.penningm. Ook de Raad van toezicht onderging geen veranderingen cn bestaat dames: C, J. ten Bosch, J, M. C. de Haan en de heeren T. Boer, P. Graalï E. P. H. Haan, J. Holland, dr. B. Keulen, B. Kiuithof, J. Muilwijk, dr. N'. v. Nieuwenhuvsen, A. Noordewicr, H. A. Pothoven, A. Rinkel en J. J. VVesselitig. Op 31 D=c. 1922 telde de V. U. 140 leden en 4 donateurs. Er werden een 15-tal cursussen ge houden, die in totaal bezocht werden door 578 personen, cf gemiddeld personen per cursus. Het aantal cursisten is stijgende. Het finantieel verslag over 1923 gei ft aan inkomsten een bedrag van f 4037.41, waartegenover aan uitgaven i 3803.24. Onze stadgenoot, student Engclbert Boekenoogen, die met Mgr, Smit in October 1^22 naar Noorwegen vertrol voltoci. thans te Rome zijn latijrs:li en grieksche stud,én onder leiding va den procurator der Kruisheeren Dr. va Asseldonk. In het najaar beginn.a zijn philosophischc studiën in het Interna tionaal College do Propaganda tcRome. De Burgemeester heeft de gemeente voor eenige weken met verlof verlaten. Daar ook de heer Vels-Hcyn afwezig is, is de Wethouder Jorissen waarne mend Burgemeester. De Kamer van Koophandel verga dert Vrijdag 25 Juli 3 uur in het Kamer gebouw, Amersfoort. De dagorde ver meldt o.m.Onderzoek adressen over kiezerslijst 1924. I-tgckomen stukken. Vaststelling van het advies aan den Minister van Financiën over het ont- werp-Tariefwet 1924. medegedeeld, dat zij betrefTende de drinkwatervoorziening onzer gemeente onderhandeling met hun ambtgenoo- i in Noord-Holland getreden zijn. Zondagavond reden op den Rijks- stiaatweg tusschen Laren en Eemnes drie wielrijders achter een woonwagen een paard achter den wagen ge spannen. Ter hoogte van den Melkweg schrok het paard voor een uit de rich ting van Eemnes komende motorfiets, waardoor een der fietsers een trap kreeg. Hij viel en de motoiliets reed over hem heen. Met een ernstige armfracluur werd de gekweste, de gemeente arbeider A. de W., uit Utrecht, na in het St. Jans ziekenhuis voorloopig verbonden te zijn, per auto naar het Academisch Zieken huis te Utrecht vtrvoerd. SOEST Toen de knecht van den veehoudt L. uit Soest zich tsgen donker mi aan elkaar gekoppelde met hooi beladen wagens uit den E mnerserpol- der op weg naar hu's bevond, brak tusschen den Oianjeboom en Soestdijk .n den achtersten wagen de achteras. Daar dit midden op den weg gebeurde, ondervond het verkeer ernstige vertra ging. De tijdig gewaarschuwde bestuur ders van rij- en voertuigen konden anders dan met verminderde snelheid passccren. Behalve de schade aan het gebroken voertuig liep dit ongeval goed af. Het hooi moest op een andeie wagen den overgeladen. Ondanks het lati had dit verkeersongeval nogal bekijks. Uit den Omtrek I3AARN De landgoederen Prins Heudiikourd en Ewijckshoevc van de erven Boiï- scvain, ter grootte van 250 H. A. en gelegen onder de Vuursche zullen mid- den Augustus worden verkocht. HOOGLAND Waar het gerucht ging dat het ge bruik van kaas, gefabriceerd op de boerderij van de wed. A. Veldhuizen, ongesteldheid had veroorzaakt, is het wellicht nutttig en goed mede te deelen, dat de Directeur van den Rijktkcurings- dienst voor waren het volgende mede deelde Wij hebben bij onderzoek niet kun- vaststelen, dat de kaas, welke bij U is bemonsterd, nadeclig voor de ge zondheid is. Tegen den verkoop ervan zullen wij derhalve geen bezwaar maken.» EEMNES Ged. Staten van Utrecht hebben Binnenland De Geldorsche vallei. Gedeputeerde Staten der provincie Utrecht deelen in antwoord op door Prov. Staten gestelde vragen het vol gende mede lo. De vraag omtrent hetgeen dient geschieden met de ambtswoning le Baarn is eerst voor een definitief woord vatbaar, zoodra omtrent de betering van de afwatering van Geldersche Vallei eene beslissing zal zijn genomen. 2o. In afwachting van de order lo. bedoelde beslissing zijn twee der amb tenaren, die tot nu toe met hel ont werpen en de uitwerking van de plan- r de Geldersche Vallei waren belast en wier jaarwedden op de be trokken bouwtekening werden gebracht, voorshands werkzaam gesteld aan het maken van de ten behoeve van het wegenplan der provincie benoodigde projecten. De dei de, een opzichter- teekrrn r in tijdclrjken dienst, heeft' dezer dagen i-igei-olge zijn verzoek eervol ontslag gekregen. 3o. Eene jaarlijksche verrt kening met de provincie Gelder.and heeft niet plaats. afrekening zal eerst kunnen worden gekomen, nadat de onder lo. bedoelde beslissing is gevallen. Volgens de ge- ffen regeling zal voor het geval van ne verbetering van de afwatering van de Geldersche Vallei mocht worden afgezien, de provincie Gelderland de helft der gemaakte kosten betalen. 4o. Kenc bindende toezegging, dat wij in de a s Wintcrzilting met defini tieve plannen zullen komen, kunnen wij in het huidig stadiim uit den aard der zaak bezwaarlijk doen. Veel zal le dezer zake afhangen van de vraag, wcik siandpunt de regeering thans neemt ten aanzien van het toekennen van rijkssubsidie, ook bij eer. mee peikten opzet. Wij zullen niet nalaten te trachten, ons daaromtrent zoo spoedig mogelijk z.kcihcid te verschaffen, vendieu is, geiijk van zelf spreekt, nog "ad -r overleg met onze amblgenoolen in Gelderland vereischt. Hel is ir,tusschen ons ernstig streven om zoo eenigsz.ns mogelijk in de eerst komende zitl.ng van uwe vergadering eene definitieve beslissing te dezer zake uit te lokken. Inte nationaal Eucharistisch Congres. Woeusdag 23 Juli zal Kardinaal van Rossurn te zijnen huize, Joh. Vermeer- straat 2, auditiniie verleeneu. Degenen, die hiervoor in aanmeikmg wenschen ie komen woiden veizccht vóór 17 Juli naam, kwaliteit en volled g adres schril- i lijk op ie geven aan den Voorzitter U.itva igst-commissic, Hobbtmaksde 51, Air sterdam». Zoodra mogelijk zul den ir geschreve ne D een strikt persoonlijke toegangskaan Winden toegezonden. Gewensclit is ambtsgewaad of rok. Kaidiui.il va.'i Rossuin C.s.s.R. komt met gevolg via Antwerpen met Batavier 11» over zee te ljmuiden alwaar Z. D. H. Mgr. Hey.en en enkele bestuurderen van het plaatselijk Comité hem zullen begroeten. Vervolgens vaart de boot het Noordzeekanaal op naar Amsterdam waar in een ontvangst- paviljoen bij den Dokkummcrsteiger an de De Kuytcrkade de Kardinaal ordt verwelkomd door Mgr. CalUer. De ridders der souvercine orde van Malta zuilen gedurende het Congres steeds een eeregeleide vormen. Bij de ontvangst aan den steiger wordt de Marcia Ponlifica» ten gehoore gebracht, et van aanwezige kardinalen, bisschoppen en Kardinaal Legaat rijdt langs Damrak, Kokin, Spui, Singel, Koningsplein, Heerengracht, Spiegel straat, Spiegelgracht, Weteringschans, Westeinde, Stadhouderskade, Ceintuur baan naar de Amsteldijkkerk waar de plechligc kerkelijke ontvangst plaats vindt, Woensdagavond heeft daar de kerke lijke opening van het Congres plaats, waBrna in 't Stadion de luistervolle openingsvergadering zal worden ge houden waar Mgr. Heylen en Mgr. Callier, alsmede de Kardinaal-Legaat zullen spreken en waar de Pauselijke Breve zal worden voorgelezen. Door middel van den »loud-speaker« is alles voor ieder verstaanbaar. Rijwielplaatjes' De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat vanaf 16 Juli a.s. op de post-, en hulppost- kantoren, alsmede na voorafgaande aanvrage, op de stations voor den postdienst rijwielmerken verkrijgbaar zullen worden gesteld, tegen den prijs van f3 per stuk. De veikoop van de merken zal ge schieden op werkdagen op post- en bij- postkantoren in de uren van openstelling, vallende tusschen 9 uur voormiddag en 4 uur namiddag, en op de hulppost- kantoren en stations voor den postdienst gedurende den geheelen duur der open stelling. Gelijkstelling? In het officieel verslag van den van het Lager Onderwas vinden wij de volgende gegevens In het jaar 1921 kostten de Kijki kweekscholen f958.733.14'/, en lever den zij af 122 geslaagden. Per behaalde akte beliepen de kosten over dat jaar dus f7858.45. De bijzondere kweek scholen kostten in 1921 f3.,602,364.27'/, zij leverden af 806 geslaagden kosten per behaalde akte f4469.45. De Rijksnormaallessen vergde in 1921 van de publieke kas 'n uitgave van f 1,456,099,96'/,, zij leverden 528 ge slaagden af, zoodat per behaalde akte de uitgave bedroeg f2757.77. De bij zondere normaallessen ontvingen iri het zelfde jaar f498.532.42 subsidie ui 's Rijks kas. Daar zij 450 geslaagden hadden, bedroeg dus het subsidie per betaalde akte f 1107.85. District8meetingc. Door den Bond van R. K. Werk- lieden-vcreenigingen in het Aartsbisdu Utrecht zijn o.m. districts-meetings vastgesteld Op 10 Aug. te Wijk bij Duurstede; sprekers kap. A. J. W. Spitzen (Utrecht) en de heer H. Brouwer (Hilversum). Op 17 Aug. te Amersfoort; sprekers kap. W. A. J. Weiman (Arnhem) de heer Jos. Vcltman (Utrecht). Op 24 Aug. te Breukelen sprekers kap. H. A. J, Stokman (Culemborg) er de heer H. Nijkamp (Enschedé). Een der twee sprekers op elke mee- ti'g zal behandelen het onderwerp Waarom een eigen bondsblad». De oude Betuwsche kerscr.kecrder heeft ecu concurrent gekregen in.de electriciteit. Te Ochten is in een boom gaard de proef genomen met een hoorn die aangesloten is op de electrische geleidingen en een schrikwekkend ge luid ontwikkelt, dat in dien boomgaard van 4 H.A. overal duidelijk hoorbaar was en de vogels op een afstand hield. Geloofd wordt dat er zeventien per- n zijn omgekomen door het zinken van het Cork-stoomschip »Llsmors«, nabij het Waterford. Eéa overlevende redde zich op een vlot en spoelde, na een etmaal op zee rondgedreven te hebben, op de kust aan. Voor de betrekking van hoofd eener schooi te Amsterdam hebben zich in totaal aangemeld 315 sollicitanten. Een passagierstrein uit Straalsbing naar Parijs heeft bij het station Vitry- la-Ville een goederentrein aangereden. Verscheidene personen gedood en ernstig gewond, Hertzog, de premier van Zuid-Afrika, heelt Zondag 27 Juli aangewezen als een dag van verootmoediging en gebed, opdat de noodtoestand die door de langdurige droogte en de sprinkhanen plaag veroorzaakt Is, moge eindigen. Gemengde Berichten Een boerenknecht te Hoogeveen met een stier ter maikt gaan. Buiten de stal gekomen werd liet dier woest, nam den knecht op de horens en drukte hem dood tegen een boom. Te Eindhoven is een vrachtauto tegen een boom gereden, waardoor inzittende in een gracht werd geslingerd en verdronk, terwijl vijf anderen meer gewond werden. Een veehouder, die te Amsterdam twee bussen met water vermengde melk alleverde, werd door de Zesde Kami der Amsterdamsch; Rechtbank veroo deeld lot drie maanden gevangenisstraf, wegens het afleveren van dri- kwaren, wetende dat zij vervaLcht zijn vervalsching verzwijgende, twee malen gepleegd. Het was te bevoegder plaatse te Utrecht bekend, dat zich aan den Ko ningsweg, ongeveer tegenover de be. graafplaats, een clandestiene slagerij bevond. Deze- dagen vernam men, dat daar nieuw vieesch was ingevoerd, en eeDige ambtenaren gingen op onder zoek uit. Op hun hcihaald bellen kloppen werd niet opengedaan, waar men de hulp inriep van de politie, Teen werd het slot van de voordeur opco- gestoken en kon men constaleeren, dal zicli in het peiceel inderdaad een sla gerij bevond. De eigenaar hield zich eerst van den domme, doch viel spoedig dcor de mand In het huis werden aan troffen groote hoeveelheden ongekeurd vieesch. spek en vet, eenige worst machines, terwijl een W. C. voor roo- kerij was ingericht. De man had nog eenige manden niet vieesch Krommen Rijn laten zakken, r deze werden opgevischt. Ongeveer 1400 werkiieden van Werkspoor te Amsterdam, zijn na de staking weer de fabriek ingegaan. Onge veer 200 menschen moeten voorloopig nog op arbeid wachten. Et kwamen een paar i ouden kruiwagen uit de richting Oldenzaal te Hengelo aan. Zij lieten deu kruiwagen achter bij de algemeene begraafplaats aan de Oldenzaalsche straat. Bij onderzoek bleek, dat er eenig stroo in was, waarop een kind van omstreeks een week, dat reeds over leden was. De ouders zijn verder ge trokken, zender zich om bet lijkje van hel kind verder te bemoeien. Te Messina brak brand uit in een school, die zich snel verbreidde. Er werden 150 huizen verwoest. Een 30-tal personen werd gewond. In verschiielnde wijken is de cholera uitgebroken, n Muskou Burgerlijke standen AMERSFOORT. 11 Juli. Geboren: Albert z. v. J. J. Jansen en G. W. Sprakelaar Cecillia Johanna d. v. P. J. van der Pol en W. Verhoeff Gerritje Marie d. v. B. Boshuizen en H. D. C. De Man - jannetje Theodora d. v. J. de Beus en M. van Vleuten. Overleden: Hermanus Kekers,05 jr., echtg. van A, van der Valk Anthonie Koenen, 65 jr„ ongeh. 12 Juli. Geboren: Jacobus Peter z. v. W. van Wessum en P. van der Heiden Maria Cathanna d, v. H. W. Aller en G. van Hoeven. Overleden Johannes Jacobus Picter van Wisseling, 72 jr„ echtg. van G. M. J. van Wisselingh. EEMNES. Geboren jannetje d. v. C. Ruizen- daal en C. Rozenburg. LAREN. Geboren Adrianus z. v. J. W. Kooij- mans en G. M. C. Graauwmans Ciementia- Alida d. v. T. de Groot en A. Willenborg Franciscus Antomus z. v. J. G. Koekoek en G. Kerkhof. OverledenH. H. Segers, 23 jr., oogch. C. Heerschap 7 jaar. LEUSDEN. NIJKERK. GeborenJohan, z. van Barend v. Veluw en P. v. Drie. Hendrik, z. van W. v. Bokhorst en P. Schipper. Gerard, z. van J. v. Wermeskerken en J. Bosch. Geurt, z. van Ph. Brons en M. Guiiker. OndertrouwdJ. v. Rietschoten en J. Vastenburg. H. v. Kommer en P. v. Loozenoord. H. v. Kamshorst en H. v. Heil. G. Snapper en A. M. Kroon. STOUTENBURG. OndertrouwdJ. v. Laar en C. C. Steenkamp. SOEST. Geboren Herbeit Herman z. v. J. Kraaijenbriuk en A. T. Bakker Johanna Everdina d. v. H.Wolfsenen E. Ktijerse Wiilemijntje Jannigje d. v. G. W. v. d. Baan en W. Priem Anthonie Wilhelmus t. v. A. Westeibeck en G. Hasselbach Maria Elizabeth d. v. J. J. F. Muller en E. A. Dohmann. OndertrouwdA. Kuijper eu P. J. Woudenberg. OverledenA. E. Weelink, 38 jr., wed. van J. Gol. marktberichten. AMERSFOORT. Kaasmarkt. Aangevoerd 35 wagens bevattende 16800 kilo. Prijs f 49 af 57. per 50 Kilo. Handel vlug. NIJKERK. 135.000 stuks Eieren f7.25 ik f8.25 2 Schrammen f20 a f25. 39 Biggen f10 114. 119 Runderen f250 a f425. 23 Nuchtere Kalveren f 10 a f25,— Lam- eren f UTRECHT. Kaasmarkt. Aanvoer 163 wagens, 52160 Kg. Eerste kwaliteit f49 ik f52. Tweede kwaliteit f45 ik f48. Rijksmerk 150 ik f59.00. Zwaardere tot f 61,50 Handel vlug. Stieren f 150 u f 310pinken f240 a f340; kalikoeien f120 A f210; vaarzen f260 k f440; melkkneicu f 280 a f 460vaarskoeien f 230 d f 330 nuchtere kalveren f 16 a f20; schapen f38 ik f48; lammeren f22 a f28; varkens f 13 it f45; biggen f5 ik f 13 per stuk; aardappelen 10 ik 13 ct. boter f 230 per K.G.eieren f 6 50 ii f7.50 per 100.

De Eembode | 1924 | | pagina 2