Congregatie van 0- L. Vrouw. Zaterdag IQ Juli 1924. werd onder voorzitterschap van Z. D. H. Mgr. H. van de Wetering, Aartsbisschop van Utrecht, en in tegenwoordigheid van den Zeereerw. Heer G. J. Hoovman, rector van het Moederhuis, bij eerste keuze tot Algenteene Overste der Con gregatie van O. L. Vrouw gekozen, de Eerw. Zuster Marie Philomena, le As sistente en Overste van het Moederhuis, voorheen Overste van het Instituut Mariëoburg te Bussum (in de wereld Mej. J. H. Mandeis). Donderdagavond 8 uur is er weer orgelbespeling in de St. Joriskerk door den organist Mooy. De dames Mooy-Molenaar en Von Schmidt auf Altenstadt zullen liederen zingen. Eucharistisch Congres. Daarn og steeds niets bekend Is om trent het inleggen var extra-treinen op Zondag 27 Juli, raden wij degenen die naar Amsterdam gaan aan zooveel mogelijk gezelschapsbiljetten aan te vragen, die verkrijgbaar zijn voor min stens tien personen en uiterlijk één dag tevoren moeten worden aangevraagd. Men reist dan voorden hal ven prijs, doch moet aangeven de trein waarmede men gezamenlijk wenscht te gaan en terug te keeren. In de laatste dagen zijn verschillende personen bij ons komen informeeren ol er gebruik gemaakt zal worden van het aangevraagde logies. Op onze informatie is ons geantwoord dat in Amersfoort niemand behoeft te worden ondergebracht, 't Arnsterdamsche comité schijnt door de drukte te hebben vergeten dit aan de betreffende per sonen mede te deelen. De 29-jarige bierbotteUar G. P., uit Amersfoort, stond te Utrecht terecht, beschuldigd J. aldaar geslagen te hebben. Dat was niet zoo meende beklaagde. Hij had J. de deur uitgegooid omdat deze hem voor kwajongen had uitge scholden. Geslagen had hij niet. Getuige J. beweerde zelf te zijn weg gegaan, doch buiten een klap gekregen te hebben. Er uitgegooid was bekl. niet. Mr. v. d. Klier moest getuige er op wijzen dat hij ruzie had uitgelokt door bekl. op eigen erf uit te schelden. De officier eischte voor de mishande ling, f30 of f 15 dagen, waartoe mr. v. d. Klier veroordeelde. Te Utrecht zijn aangehouden een werkman aldaar en een uit Amersfoort, beiden werkzaam bij een chocolade fabriek. Zij hadden er een gewoonte van gemaakt kisten met chocolade en suikergoed tc ontvreemden van de expeditie van deze labriek. Moesten zij een bepaald aantal kisten verzenden, dan namen zij er nog eenige meer bij en hielden die dan voor zich zelf. Deze werden dan vervoerd naar Amersfoort waar ze van de hand gedaan werden. In den loop der tijden zijn reeds vrij aanzienlijke hoeveelheden op deze wijze ontvreemd. De politie heeft hen aan gehouden, terwijl zij eenige gesloten kisten vervoerden. De heer A. J. G. J. Sch leider is te 's-Gravenhage geslaagd voor het rxtmen Handelskennis L. O. Voor het eindexamen H.B.S. 5 jarigen cursus, alhier, zijn geslaagd X. H. Bcc- ninga, mej. A. D. Holten, X'. H. Commijs, mej. H. T. T. Dames, C. W. F, Donker. H. H. Gerlings, P. Koning, J. van Kuilt, A. A. van Laer, W. Lotsy, W. T. P. Nijenhuis, C. van Ommeren, mei. P. K. Penmngs, mej. A. C. A. van der Post, K. W. Servaas, mej. J. Snellen, H. J. Vlezenbeek. H. G. van der Wcij, B. H. Wolf, allen alhiermej. M. Knottenbelt, Hoevelaken, mej. W. Koclc- wrjn, Baarn, P, J. J. Lamour, Utrecht H. J. X'oordcr, Soestcrberg, H. J. Nop- pen, Barneveld; mej. E. Sporty, Hoog land. Afgewezen werden 5 caodidaten. Gevonden voorwerpen 1 zilverbon, eenige ceinturen, 1 Damestaschje, 1 ledige portemonnaie. 7 personen werden bekeurd wegens 't rijden zonder licht. Vrijdag 25 Juli a.s, des avonds 8 uur vergadering der Prop. club Leo XII, in het gebouw »St. Joseph*, missiehuis te Soesterberg. De Missionarissen van het Goddelijk Woord (Steijl—Uden) hebben zich dezer dagen gevestigd in het nieuwe Missie huls «St. Jan» te Soestcrberg, Met Sept. a.s. zal het eerste studie jaar er een aanvang nemen. Brave jongens m.t goeden aanleg, die roeping gevoele tot den verheven doch offervoilen staal van priester-missionaris en gaarne als atudent zouden worden aangenomen, ontvangen op aanvraag alle gcwenscluc inlichtingen van den Rector van het Missiehuis. Uit den Omtrek IiARNEVELD Door de Prov, Staten van Gelderland is aan de gemeente Barneveld voor de verbetering van den X'ijkerkergrindweg van de kom van Barneveld tot den rijksstraatweg Amersfoort—Apeldoorn een subsidie verleend van i 19.000. NIJKERK Op Vetkamp hield plotseling een auto stil, pakte een jongen mee en verdween in de richting Van de stad. Het gerucht dat er een kind zou ge stolen zijn, deed de menschen te hoop loopen. Spoedig werd bekend, dat het ventje met een steen tegen de voorruit van de auto had gegooid en bij wijze van strafoefening een tochtje meemaakte, eerst naar de politiepost en toen naar de marechaussee-kazerne. Het domme publiek vond zulks bljjkbaar niet goed, want de inzittenden werden flink na gejouwd, Het gemeentebestuur heeft gelet op het resultaat van het terzake ge houden referendum, waarbij gebleken is, dat de overgroote meerderheid van belanghebbende winkeliers tegen wijzi ging van de 8 uur-winkelsluiting is, besloten de bij hun besluit van 9 Juli j.l. No. 23 verleende ontheffing (sluiting 0 uur) in te trekken, zoodat dan de 8 uur-winkelsluiting weder in werking treedt. SOEST De Koningin, Ptins Hendrik en Prin ses Juliana gaan einde Juli of begin Augustus naar het paleis, waar zij ver moedelijk gedurende de hecle maand Augustus zullen vei blijven. A. v. W., een 30 jarig schoenmaker uit Soest, had herrie gemaakt aan de deur van dc woning van het hoofd der school P. Dat was niet zoo, zcidc btkl. voor de Rechtbank tc Utrecht. Men had de deur zóó voor bekl.'s neus dicht gc smeten, dat een zijner jaspanden tus- schen dc deur werd vastgeklemd. Met de vuisten op de deur bonkend had bekl. zich toen weten te bevrijden. Bekl. zeide boos geworden te zijn om dat getuige zijn kind de boodschap had meegegeven tegen vader te zeggen, dat hij een onbeschofte kerel was. Bekl. was naar de woning van het school hoofd gegaan en had gezegd«hier heb je nou dien onbeschoften kerel». Mr. v. d. Klier merkt: getuige op, dat het nu ook niet bepaald tactvol is om aan kinderen dergelijke boodschap pen voor vader mee te geven. Mr. v. d. Klier, bekl.'s schuld be wezen achtende, veroordeelde inge. volge den eisch tot f 10 of 5 dagen. Door notaris Dammers zullen Don derdagmorgen 10 uur, ten verzoeke van de gemeente worden verkocht 3 open tramwagens en 3 gesloten tramwagens, pekeiwagen, sneeuwploeg, tuigen, stangen, enz. Binnenland R. K. Werkliedsnbontl- Het Doorluchtig Episcopaat heeft nu goedgekeurd, dat er éése Centrale zal komen voor de Roomsch Katholieke. Arbeidersbeweging. De Centrale zal heeten X'ederlandsch R. K. Werkliedenverbond. De zetel zal gevestigd zijn in Utrecht, de Adviseur zal worden benoemd door den Aartsbisschop, Het doel van het Verbond is: door het geven van algemeene leiding en door oprichting en instandhouding van instellingen mede te wetken aan de godsdirnstig-zedelijke, geestelijke en stoffelijke vei heffing der leden van de bij hel Verbond aangesloten organisaties, Hierbij zal speciaal in acht worden ge nomen het Bisschoppelijk Communiqué van 26 September 1916. De bijzondere taak en de bevoegd heden van de diocesane Werklieden- bonden en van de nationale vakbonden worden door de centrale leiding in het oog gehouden. Tentoonstelling en Wlnkelbeurs te Baarn. X'u de Gemeenteraad heeft goedge vonden het terrein en de gebouwen van Middenbosch beschikbaar te stellen, kan worden medegedeeld, dat het welslagen der onderneming wel verzekerd is. Zooals de zaken zich thans laten aan zien, zal dc week van 18 tol 23 Augustus (dc datums zijn om verschilleode redenen een week verzet) voor Baarn van grootc bzteekenis worden. De commissie heeft zooveel insein ij vingen ontvangen, dat aati alle aan vragen niet eens kon worden voldaan en eenige te laat ingekomen berichten van deelname moesten worden terzijde gelegd. Er zullen zaken vertcgcnwooid gdzjjn van allerlei schakeerlng, Ook op het gebied van nijveiheid eu kunst is er goede deelname. Een zeer belangrijk feit is ook, dat de Baarnsche B oemistenpatroonsver- ccniging besloot, haar vijf en twintig jarig bestaan te herdenken met een prachtige bloemen- en plantcntentoon- stelling, welke gecombineerd wordt met bovengenoemde tentoonstelling en win- kelbeurs. Dat wil zeggen, dat de terreinen keurig zullen worden aangelegd en ook de gebouwen een bloemen- en planten- weelde zullen loonen, als nog zelden aanschouwd. Door eerebogen, zuilen en andere aan te brengen versieringen, des avonds gecombineerd met een schitterende ver lichting, zal het geheel den aanblik geven van een sprookjesland, waarvan de aanschouwing een verlustiging zal Is het teveel, te veronderstellen, dat, bij groote publiciteit, duizende vreem delingen worden verwacht? Minister Colijn aan 't wsord. In een politieke samenkomst te B It- hoven zeide minister Colijn o.u). het volgende over den politieken toestand: Ik trol aan een gat van 130millioen gulden om te dichten. In Duilschland deed men zoo iets met het drukken va bankbiljetten, waardoor de onmogelijke toestanden ontstonden, dat de spoel- knecht in het laboratorium meer ver diende dan de pit feasor. Hoc moest men nu dat tekort van 130 miilioen gulden dekken. Men kon dit doen door de uitgaven inet 130 miilioen te verminderen, cf door de inkomsten met hetzelfde bedrag te ver meerderen, Een derde weg is in beide richtingen werkzaam te zijn. Alles te vinden door de uitgaven met 130 mii lioen gulden te verminderen, was ven onmogcljjk ais het te vinden, als de inkomsten nut deze som te verhoogen. Toen Is de Rcgeeiit g gekomen met het voorstel, dat 90 miilioen gulden zou gevonden worden door verlaging der uitgaven en 40 miilioen uit nieuwe heffingen. Daarna moest gesproken wor den over het hoe. Voor Staatsdienaren in engeren zin stond er op de begroo ting 210 miilioen gulden per jaar, voor de posterijen 50 miilioen, voor de spoor wegen 110 miilioen, dus in totaal 370 miilioen. Dit bleek te boog. Niemand in Nederland ontkende trouwens dat de Staat dit niet kon betalen. Thans er kennen het de sociaal-democraten ook, die een massa haat en nijd hadden kunnen voorkomen, door dit een jaar vroeger in te zien. Nu zal men zeggen, dat al deze redereeringen afsluiten opliet argument, dat de ambtenaren in het bekende art. 40 een belofte hadden, dat hun sala- lissen niet zouden verminderd worden. Hier was het zóó gelegen, dat dc Regee- ring een belofte had gegeven, die zij niet bevoegd was tc geven. Er is een ander bezwaar, waarvoor spr. meer gevoelt en dat is, dat aan de ambtenaren een last zou opgelegd worden inplaats van aan het geheele volk. De vraag is wordt den ambtenaren een last opgelegd boven de andere Nederlandeis Met de ambtenaren geschiedt wat met de overige burgers reeds vóór twee c f drie ja en geschied is. Vóór den oorlog was hel ambtenaars- inkomen beneden het volksinkomen. In 1920 stond het op gelijke lijn. Na 1920 daalde het gemiddeld volks inkomen en nu komt het ambtenaars- inkomen daarmede op gelijke lijo. Dit is een schrale troost, maar men moet niet vergeten, dat de ambtenaar in dienst is van een werkgever, die het niet betalen kan, De raming van de inkomstenbelasting voor 1924 bedraagt 80 miilioen. Zou er dus 90 miilioen bijkomen, dan moet men de belasting meer dan verdubbelen. Deed men dat, dan zou het kapitaal op de vlucht slaan. Reeds nu heeft 300 miilioen gulden kapitaal de vlucht genomen. De blij vende zouden dan ook voor het ge vluchte kapitaal moeten betalen en hunne Inkomstenbelasting zou dan drie ?i vier maal hooger moeten worden. Spr. zegt in zijn slotwoord, dat hij het zich gemakkelijk had kunnen maken tot 1925 door de armen over elkaar te slaan en Nederland naar den kelder te laten gaan. Hij heeft echter bedacht aan het hoofd van een partij te staan, die zich gesteld heeft op den bodem der realiteit. Gemengde Berichten Zondagmorgen wtrd op de Bus sum merstraatweg een onderlingen wed strijd gereden, door leden van de Wielerclub »Le Champion*. Waar de wedstrijden links van den weg worden gehouden, moet er steeds links ge demarreerd worden. De Arnsterdamsche Sluijters kwam bij een uitlooppoging, Juist toen een auto passeerde, le vallen, met het ongelukkig gevolg dat hjj over het hoofd werd gereden. Te Bloemendal viel een zesjarig jongetje van een zgp. «mallejanwaar mede boomen vervoerd worden. Hij kwam er onder terecht en bekwam een dusdanige beenbreuk, dat opneming ii dc Mji.a stichting le Haarlem nood zakelijk was. In Wagenberg bij Breda heelt een ernstige brand gewoed, In een pand midden in 't dorp ontstond brand, Daar de meeste huizen met riet gedekt zijn, breidde 't vuur zich spoedig uit. Zeven woningen werden in asch gelegd, Dat nog met meer hulzen zijn vernield is voor een groot deel te danken aan de veldaitillerie, die daar toevallig oefe ningen hield en dadelijk tc hulp was gekomen. Uit de etalage van een horloge- winkel aan het Spul te Amsterdam zijn 's nachts door vernieling van de etalage ruit 20 gouden en zilveren horloges gestolen. Te Laren is brand uitgebroken in een dubbele woning, gelegen aan den Brink. Vroeger was de woning een boerderij. Zij was nu gedeeltelijk als pension ingericht, terwijl in het andere gedeelte een slagerij was gevestigd, In dc woning hielden ruim 20 personen verblijf. De brand, die vermoedelijk in den stal is ontslaan, greep snel om zich heen. Dc bewoners, die elkander wekten en ook door voorbijgangezs ge waarschuwd werden, konden allen het brandende huis verlaten, behalve de zoon van den bewoner, de 19-jarige C. Majoor, die zoo vast schijnt te heb ben geslapen dat hij niet wakker is geworden. Hij is in de vlammen om gekomen. Door gebrek aan water viel aan blusschen niet te denken. Het huis brandde tot den grond toe af. Vjjf paarden kwamen eveneens in de vlam- Terwijl de kDecht Boekesten te Heer- Hugowaard bezig was aan de electrische leiding iels le herstellen, kwam hij door onvoorzichtigheid met den stroom in aanraking. Hij sloeg achterover, viel van den ladder en was bewusteloos. In de laatste achttien maanden zijn er in vredestijd, in de Vereenigde Staten op de druk bereden wegen niet minder dan 96.000 personen om het leven ge komen door ongelukken met auto's en andere voertuigen. Daarbij waren 25.000 kinderen. Als men bedenkt dat op de slag velden van Noord-Frankrijk in 18 maan den tijd 48000 Amerikanen sneuvelden, dan beteekent dit, dat de straten nog heel wat gevaarlijker zijn dan de vuur linie. Geen wonder, dat een New-Yorksch rechter vondde woeste rijders, die ongelukken veroorzaken, moeten de gevangenis in. Om boete geven ze toch niets! De Spaansche regeering heeft de cijlers van de volkstelling gepubliceerd. Op een bevolking van 20 miilioen, telt men 11,175,444 personen, die nocb kunnen lezen, ncch kunnen schrijven. Verdeeld volgens de sekse waren er 46 pet. mannen en 47 pet. vrouwen, die konden lezen noch schrijven. Boven Beilen ontlastte zich een ern stig onweer. De bliksem sloeg herhaalde malen op de telefoondraden en veroor zaakte eenige materieele schade. Te Wijster (gem. Beilen) werden boerderijen door het hemelvuur vernield. De hevige Westerst rm, die ons land teisterde, heeft ook in België danig huis gehouden. De storm stak op, ter wijl nog vele visschersschepen op zee waren. Enkele schepen wisten de havens van Zeebrugge en Oostende nog te bereiken. Verscheidene vaartuigen ech ter, die niet konden binnen komen zijn vergaan. Er zijn veel slachtoffers. Bij den hevigen Westerstorm zijn in het Hollandsch diep verscheidene sche pen losgeslagen. In het Hellegat zijn vijf schepen gezonken, een nabij de haven van Numansdorp, twee tusscheo Numansdorp en Willemstad en twee tusschen Numansdorp en Ooltgensplaat, De bemanningen zijn geheel of gedeel telijk gered. Onder Urk is een boot met man en muis vergaan, Het zwaarst weid getroffen de vis- schersvloot uit Vlissingen en Arnemui- den. Zeven vaartuigen zijn in den storm vergaan. Men betreurt den dood van 17 opvarenden, waarvan velen kost winners van groote gezinnen. Ingezonden- Bullen verantwoordelijkheid der Redactie Amersfoortsch Belang. Tot nog toe heeft het groote moeite gekost de burgerij te doen inzien van hoeveel belang het is, dat de school voor Verlofsofficieren in deze gemeente blijft. Een klein deel der middenstan ders is hiervan doordrongen. Het grootste deel der middenstanders schijnt nog niet te begrijpen, wat het zeggen wil, dat 11 maanden per jaar ongeveer 300 jongelingen, meerendcels studenten, in deze gemeente vertoeven. B. en W. zijn ter zake «diligent* d.w.z. spelen «op zien komen» en dc gemeenteraad schijnt niet actief genoeg le zijn om in deze aangelegenheid eenig initiatief te Het heeft anders weinig gescheeld of Amersfoort was zijn school kwijt geweest, Het gevaar is nog allerminst geweken. De gemeente zal meer moe icn doen, wil zij zich eenigszins kunnen vergelijken met Kampen wat het be- gijjptn van haar belangen betreft. Ons Is ter oore gekomen dat de Minister aan eenige Kamerleden de school te Amersfoort heeft geschilderd als een ruïne. Een dezer Kamerleden, zich ter plaatse op de hoogte stellend, was ver stomd van de verkeerde voorstelling die hij van de situatie had ontvangen. Ook de Memorie van antwoord van de Minister is niet ter zake kundig. Stelt' men daarnaast dat Kampen ineens f 100.000 heeft geboden en jaarlijks bovendien f20,000 wil betalen, dat Harderwijk pogingen in het werk stelt en de burgemeester van Breda eenige malen n_ar den Haag ging om Kamer leden te bewerken. Zien wij dan wat Amersfoort deed, dan moet toch wel naar buiten, den indruk gewekt worden, dat men hier geen prijs op de school stelt. Men zal misschien vragenwat kan Amersfoort dan doen Wel I Met J October a.s. wordt het aantal leerlin gen aan de scholen uitgebreid. Daarom zal een kleine verbouwing der school te Amersfoort noodig zijn en o.a. het 2e blok kazerne woningen aan de school moeten worden bijgetrokken. Als de gemeente nu de paar gezinnen die in j dat blok wonen, een gemeentewoning verstrekt, dan is, zonder moeite, al een bezwaar weggenomen. Maar zou boven dien de gemeente niet iets kunneD bij dragen in de verbouwlogskosten, die op zich zelf al minder bedragen dan de verhuizingskosten van de gezinnen naar Kampen Dan zou men de tegen partij de wapens uit de ham! nemen en toonen zijn belangen te begrijpen. De Middenstand zou er wel bij varen. En betere reclame voor de gemeente dan al die jongelui uit ons heele land hier verzameld, is toch moeilijk denk baar. Zeker, er zijn nog andere oplossingen. Waarvoor kan het 18e R.I. niet naar Kampen of Harderwijk? Dat Regiment is toch buiten Brigadeverband. Dan zou er een heele kazerne hier vrij komen en konden zelfs beide scholen wel hier komen. Geen garnizoen heeft zulke oefenterreinen als Amersfoort. Maar hoe dan ook, Amersfoort moet iets doen. Als ze afwacht, verspeelt ze haar kans. Nu kan het nog. EEN MIDDENSTANDER. Burgerlijk* standen AMERSFOORT. 17 Juli. GeborenAlbert, z. v. H. Windhouwer en A. P. Wijnands Saapke, d. v. S. Haaxma en G. C. van Straten Theodorus Johannes, z. v. H. R. Visser en M. J. Kauivers. OndertrouwdL. A. Lablans en A. Dalstra A. W. Wijntjes en W. A. van den Berg H. K. Eulderink en H. M. Wijk J. C. van de Belt en H, van den Berg J. v. d. Duider en M. Schimmel A. v. Hilten en A. C. M. Dekker C. Wijker en E. de Jager. GehuwdS. de Vries en A. Sanders M, J. Moret en B. A erna P. Doornenbal en M. van Hoogevest. 18 Juli. Geboren Cornelia, d. v. K. Tuinier en A. M. H. Soentjes Adriaan Peter, z. v. P. G. Coenen en A. Peters Theodora Geertruida, d. v., G. Veenendaal en M. C. Pouwen Cornells Antonius, z. v. C, T, Rr g- rok en C. M. Duivenvoorde. 19 Juli. GeborenWilhelmina Cat- hat ma, d. v. S. A. Bouw en X'. Schay Cornelia Elisabeth, d. v. D. Hiene- kamp eu P. Veer. Overleden: Wilhelmus Mets oud 3 maasden. 21 Juli. Geboren: Jacoba Hentlrika, d. v. J. H. de Vries en Catrina Scheer der Mannus, z. v. M. van der Pol en D. ter Beest Albert: z. v. A. H. Senf en A. M. Kelder Wouter Adriaan Marie, z. v. W. A. M. Kalk man en A. L. M. Horst. HOOGLAND. Geboren: Gijsberlus z. v. J. Wernsen en J. Walet. GetrouwdJ. Bergmans en W. Traa. J. P. A. Gerritsen en C. M. Schut. Jvan Eijdcn en A. M. Evers. J. v. Dijk en B. Hilborst. OverledenDaniel Voskuilen, 55 j-, eebtg. van W. Huurdeman Antonius Brundel, 80 j„ ongehuwd. BAARN. Geboren Christiaan, z. v. W, Lim- bach en J. de Jonge Geriit, z. v. J. v. d. Vlekkert en A. H. J. Schinkel Alberlus, z. v. P. K. J. Perk cn X'. I". Perk Gerarda, d. v. P. C. J. Tim mermans en M. Ph. Dieterich. Ondertrouwd G. J. Uit den Bogaard en J. Jorriisma J. Zijlstra cn J. 11. Ickelsheimer. GetrouwdJ. Groencwoud en J. B. Snel. Overleden: Cornells Balko, 61 jr., geh. met A. Kramer Gesina van Doornik, 79 jr., geh. met E. Bakkcnes Jacob Beukeboom, 71 jr., geh. met G. Majoor. BARNEVELD. Geboren: Annetje d. v. G. Bakker en C. v. Zevenbelgen Hendrik en Kornelisje, tweeling van H. v. d. Kraats en G. Berkhof Hendrikus Age z. v. B. de Vries en E. v. Lokhorst Gijs berlus z. v. S. Kerkhof en G. Jansen. Overleden Maria v, d. Stroet, 41 jr., geh. met M. Koudijs. marktberichten. AMERSFOORT. Kaasmarkt. Aangevoerd 69 wagens bevaltende;20800 kilo. Prijs f 47 af 56.— per 50 Kilo. Handel vlug. NIJKERK. 70.000 stuks Eieren f6.50 f7.50 4 Schrammen f 20 a f25. 65 Biggen f 9 f 13. 90 Runderen f200 a f425. 27 Nuchtere Kalveren f 10 5 £18 Lam- meren f— f UTRECHT. Kaasmarkt. Aanvoer 208 wagens, 65560 Kg. Eerste kwaliteit f 48 5 f52. Tweede kwaliteit f44 ri f47. Rijksmerk 151 a 159.00. Zwaardere tot f Handel matig Stieren f150 a f.310; pinken f24n ?i f340; kalfkoeien f120 n f210' vaarzen f260 5 f440; melkkoeien f 280 a f 460vaarskoeien f 230 d f 330 nuchtere kalveren f 16 A f20; schapen f38 ?i f48; lammeren f22 ?i f28; varkens f 13 a f45; biggen f5 A f 13 per stukaardappelen 10 ;i 13 ct. boter f230 per K.G.eieren f6 50 a f7.50 per 100.

De Eembode | 1924 | | pagina 2