VIJFDE STEENTJE. Bij menig kind zou de ijver voor het goede, ware en scboone, de rijkste vruchten voor tijd en eeuwigheid voort brengen, als de ouders er slechts op bedacht waren te toonen, dat tij daar behagen in scheppen. Moet gij toonen, dat het gedrag van uw kind verkeerd is en U dus niet aan staat, geeft U er dan terdege rekenschap van, op welke wijze het weer gemakke lijk uw tevredenheid kan herkrijgen. Zorgt dus bij uw optreden tegen verkeerdheden, dat uw kinderen niet door moedeloosheid worden aangegre pen dat zij er niet toe komen om te denken het helpt me toch nietsik kan me toch niet verbeteren. Dat is gevaarlijker dan men veelal denkt, want daardoor wordt hun wil om het goede te doen, verzwakt. Ze worden onverschillig, laten alles maar reilen en zeilen zooals het gaat en gaan tenslotte tot het kwaad over. Het getuigt van oppervlakkig inzicht bij de ouders, als ze bij hun kinderen, zonder degelijk onderzoek een slechten of een kwaden wil onderstellen. Vaak is er voor dergelijke vermoedens geen Kinderen gaan maar al te dikwijls over tot het kwaad, dat men hun toe dicht en vooral als men het hun zonder omwegen voorhoudt. Door hen dag in dag uit, uit te maken voor slecht, lui, leugenachtig of dom, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat ze het daardoor alléén reeds zullen worden. Als hetgeen ge hun verwijt, ook voor een deel waar is, dan is dat wellicht nog meer uw dao hun schuld. Het ver wijt is dus niet alleen onbillijk, maar ook nutteloos, omdat bet eergevoel er door gekreokt wordt en de vernede- derende gedachte in hun kinderlijk brein post vat, dat zij niet anders kunnen worden of zijn. Wanneer echter de boven bedoelde onderstelling, die ouders van hun kin deren koesteren, geheel onwear is, en dat is niet zelden het geval dan wordt in het verstand der kinderen verwarring aangericht, niet het minst in hun begrippeD van goede en slechte bedoelingen en inzichten. Ze worden neerslachtig en beelden zich dan in dat ze tot niets meer deugen. Dan gaat bij hen de liefde voor hun ouders dikwijls verloren, alsook de be geerte en de lust, om goede kinderen te zijn en aan hun ouders te behagen. In bun voor iederen indruk zoo ont vankelijk gemoed worden ze gepijnigd. Ze verkwijnen in hun schoone jeugd, die geen ongestoorde genoegens meer voor hen oplevert, totdat hun zich ont wikkeld verstand eindelijk inziet, dat de verwijten hunner ouders ongegrond zijn. Dan zien ze met verachting op hun verkeerde opvoeding neer, verheffen zich boven de indrukken hunner jeugd en dan eerst, beginnen zij werkelijk slecht en schuldig te worden. PATER FAM1LIAS. R. K- Kiesvereeniging Recht sn Orde- Deze maand nog vergaderen alle afdeelmgen van de R. K. Kiesvereeni- giag Recht en Orde om candidaten aac te wijzen voor de Tweede Kamer. Later komt dan aan de orde de aan wijzing der candidaten die door den R. K. Rijkskieskring Utrecht zullen worden gesteld. Wij meerien goed te doen er aan te herinneren dat aanwijzen en stellen van candidaten voor de R. K. Staatspartij alleen kan geschieden door leden van de R. K. Kiesvereenigingen. Wil mea dus invloed uitoefenen op de richting der candidaten. dan moet men lid worden van de R. K. Kies vereeniging. Daartoe kan men zich bij de bekende bestuursleden in elke parochiale af- deeling aanmelden, zoomede bij het Secretariaat van het Cectraal Bestuur aan de Langegracht no. 28, Amersfoortsche Bibliotheken. Ia den iticieelen Nederlandschtn Bibliotheekgids vonden we over drie Amersfoortsche bibliotheken de vol gende bizonderheden vermeld 1. Openbare Leeszaal en Bibliotheek gevestigd in de Muurhuizen. Gesticht in 1913, met correspondent schappen te Woudenberg, Soest en Soesterberg. Particuliere instelling met rijks-, provinciale- en gemeentelijke subsidie, waarin is opgenomen de bibliotheek vaa het departement Amersfoort der Maatschappij tot Nut van het Algemeen. Directrice Mej. W. C. Hovens Greve (1915), assistenten Mej. A. A. de Boer (1921), Mej. B. L. Teerink (1923). Iohoud (1922)12655 deelen. Bezoek (1922): 15175 personen uit- leening 55763 banden aanwinsten 427 banden. 2. R.K, Openbare Leeszaal en Biblio theek. Gevestigd in het pand Nieuwstraat 24, met correspondentschappen te Hamera veld. StoutenburgAchterveld, Soest en Hoogland. Particuliere instelling der Stichting «Yereeniging R. K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Amersfoort*, met rijks-, provinciale- en gemeentelijke subsidie. Directeurtevenssecretaris: J. J. Thien; bibliothecaresse Mej. J. C. M. de Haan assistentenMrj. Ada Heher.kamp, Mej. H. Fortmann. Inhoud10290 deelen, waaronder veel historiewerken uitgebreide collectie lak-zegelafdrukken van steden, kloosters, patricische en regentenfami- liïn enz. Bezoek (1921): 12560 personen; uit- leening20809 banden. 3. Bibliotheek van het Oud-Katholiek Sem narie, gevestigd aan de Muurhuizen no. 102. Dit is een Kerkelijke bibliotheek onder beheer van het bestuur van 't Seminarie der Oud-Katholieken. Toegang slechts voor de in 't semi narie studeerenden, voor anderen slechts na aanvraag bij den president: prof. C. Wijker, Kerkstraat 1. Uitleening slechts in bijzondere ge vallen, vrij tegen vergoeding van fran- keerkosten. Inhoud 25000 deelen, <1661 kleinere geschriften (pamfletten enz.), vnl. theo logische werken goed vertegenwoor digd is de theologie der 17e en 18e eeuw, buitengewoon goed de kerkelij ke twisten in Frankrijk van 1650—1670 \Po:t Royaiistica) nagenoeg volledig de Christelijke letterkunde van den palris- tischen tijd. Radio! Wie had voor enkele tientallen jaren durven denken, dat je rustig in je hin- kamer zittend, in ons mooie Holland, zou kunnen genieten van een Parijsch, Londenschof Berlijnsch Concert, ja zelfs van Amerikaansche concerten. Wanneer je een ontvaog-toestcl bezit, 't welk zeer eenvoudig te bedienen is, al woon je dan op 't platteland of midden op de heide, je blijft rustig thuis en geniet van binnen- en buitenlandsche concerten, redevoeringen enz. 't Luisterstation op gesteld ten huize van 't Sportbureau Vierdag. Utrechtschestr. van 'tElectro- technisch Bureau «Amersfoort» Afd. •Radio» Puntenburgerlaïn 40aen Valke- straat 10, stelde ons in de gelegenheid te genieten van heerlijke muziek en 't opnemen van Vaz Diasberichten. 't Toestel is een 4 Lamps Primair Ont vanger met 1 Lamp detector cn 3 maal laag friequent versterkt, voorzien van 4 Philips miniwatt Lampen A 110, aan gesloten is een Amphion Loudspeaker, De toestellen levert dit bureau met door loopeode garantie en zezijn geschikt voor de ontvangst van alle muziek gevende stations in binnen en buitenland. Een 20-tal toestellen leverde deze ti'ma in 3 maanden af tot groole tevredenheid van de cliënten. Een ieder kan zonder verplicht ng gaan luisteren aan 't Sport bureau Vierdag, alwaar reference's ter inzage liggen. 't Bezit van zoo'n toestel is voor ieder een genot. V. Benoemd tot kantonrechter te Al melo mr. D. J. W. Muiter Massis, thans griffier bij het kantongerecht te Amers foort. Jan Musch, de gevierde Amstc.- damsche toonceUpeter, zal voor de leden van den Amer-foortscher. Kunst kring Donderdag it) Amicitia een voor dracht-avond geven. Het programma vermeldt o.m. Fragmenten u.t Vondel's Luc.tzrgedichten van Guido Gezellc en van Adama van Scheltema. In de Jaarvergadering van het Kruis verbond »St. Iranciscus Xavcrius» brachten secretaris en penntngm, hun jaarverslagen uit. Uit het verslag van eerstgenoemde.o bleek dat de vereer,, met vier leden was achteruitgegaan. Voorts dat op initiatief van het Kruis- verbond een Jongensbond was opgericht waarvan leider is de heer A. J. Pijpers. Actie is er weinig gevoerd terwiji ook de leden weinig treken van med-.leven gaven. Dit bewijst wel de slechte op komst op de vergaderingen. Uit het verslag van den peoningm. bleek dal er thans een ffrtk batig saldo is. De bestuursverkiezing werd aange houden tot een volgende vergadv.ing Koken, bakken en braden cp gas, electriCiteil ut petroleum zal elke huis moeder liefst zoo voordeelig en hygiënisch mogelijk <ioet>. Vandaar dat vele fabrikanten zich b-ijverden toestellen te vervaardigen die aan genoemde eischen hectcn te beam woorden. Tot de best geslaagde kook bak en braad-apparalen moet gerekrnd wor den het Deha-toestel, hetwelk door dc firma Huijgen en Borgerinck wordi gr importeerd en bij den actieven plaatse- lijken agent hier ter stede, den heer Deu Heijer, te verkrijgen is. Voor het bereiden van alle maaltijden is dit toestel blijkens getuigenis van de zeer talrijke gebruiksters uitnemend ge- Het gaat vlugger, beter en goed- kooper, terwijl de spijzen geuriger en smakelijker ter tafel worden opgediend. Onze lezeressen, die er meer van willen weten raden we aan zich te wenden tot de firma den Heijer aan de Langestraat, waar gaarne alle inlich tingen worden verstrekt. De Chef van het Centraal Spoor wegstation te Amsterdam, de heer Krapels, die voorheen chef was van hut station Amersfoort, gaat 1 Mei mei pensioen. De Utiecbtsche stationschef Muller volgt hem op. la de dezer dagen gehouden ver gadering van de Oranje vereeoiging merkte de voorzitter op, dat zoolang niet alle leden ter vergadering komen, het nut van een vergaderzaal als ge dacht in het «Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen» voor haar nog niet bestaat. Verder wordt gememoreerd, dat in het jaar 1924 de heer Ter Maat, commissaris der O.V. is overleden en dat de Heer Van Dijk als commissaris in 1924 heeft bedankt, zoodat twee nieuwe commissarissen moesten worden benoemd, welke later aan de vergade ring werden voorgesteld. Het zijn de heeren H. P. Schreuder en H. v. Val kenhoef. De vereeniging telt circa 1700 leden. Eene commissie is bezig de nieuwe bewoners van Amersfoort te bewerken en heeft met hare actie reeds een 60 tal nieuwe leden gewonnen. Uit het verslag van den penning meester blijkt, dat een batig saldo in kas bleef van f92.92. Onder de uit gaven is begrepen eene som van bijna f 500.betaald aan de Gemeente Amersfoort als belasting op publieke vermakelijkheden. Aan de beurt van aftreding zijn periodiek de heeren G. van Lunteren en D. Meester, die bij acclamatie wer den herbenoemd. De reglementswijzigingen, zooalsdoor het bestuur voorgesteld blijken hoofd zakelijk redaciiewijzigingen te zijn. We vermelden, dat het oude reglement feesten voorschreef op verjaardagen van het Kon. Huis, terwijl thans ook de mogelijkheid wordt geopend op andere Nationale gedenkdagen feesten te orga- niseeren. Ook de artikelen betreffende het bestuur moesten eenige verandering ondergaan en art. 6 zal in het vervolg aldus luiden: «Het bestuur bestaat uit minstens 5 leden. Het verdeelt onder ling de functies, terwijl het zich min stens commissarissen toevoegt». De veranderingen werden met op een na algemeene stemmen goedgekeurd. Nadat nog was medegedeeld, dat de oud-voorzitter, de heer Keijckers, ern stig ziek ligt en voorts dat de verjaar dag van H, K. H. Prinses Juliana weder op gewone wijze zal worden gevierd, sluit de voorzitter te ca. 10 uur de vergadering. Tentoonstelling E.P.K.V. te Amers foort in 't gebouw van de firma v. Rooyen, Perseij straat. De oflicieele opening had plaats door de voorz. J. F. B. Weber. In zijn rede bracht spr. een woord van dank in 't bijzonder aan den Burge meester voor zijn moreelcti steun als voorzitter van 't Ecre comité, aan de Wethouders, en tevens voor de ont vangen prijzen en medailles. De collectie hier samengebracht stemt tot tevreden heid, Daar voor samenwerking met Zusterver. geen plaats was, was in hoofdzaak Pluimvee enz. uit Amers foort tentoongesteld. Woorden van grooten dank bracht spr. aan alien die hebben medegewerkt voor 't welslagen van deze tentoonstelling, de Pera niet 't Hoogst aantal punten behaalde J. v. d. Linden Zn., waa voor f25 werd uitgeloofd, daarop volgde G. Linnebank, f 15. Definitief werden bekers gewonnen door G. Lirnebank voor coll. sier- en Postduiven J. v d. L-nden en Zn., coll. Krielkippen B. Kramer, coll. Holl. Hoenders H. W. Pietik, Leghorns W. Nijhu's Almelo. Kor.ijnen nog niet definitief werden bekers gewonnen door J. v. d. L -.den en Zn., coll. Kuifhoen dersB. Elzenaar, mooiste inzending A'foorl 3 groepen G. ten Hove, beste PostduifA. Timmerman, beste Haan of Hen, gewonnen met witte Leghorns tevens een zilveren sigarettenkoker uit geloofd door Victoria Sig. Comp., Hoenderpark. »W. O. K.,* Soest, Nut rassen; H. v. Ginkel, beste coll. Barne velders »W. O. K Soest, Khode Islands, vervolgens een lauwertak door H. v. Ginkel voor beste Barnevelders, zilv. Lauwertak door H. W. Pienk voor beste Patrijs Leghorns. 't G heel was niet zooals in Nccofa, deelt er is van gemaakt, wat er van te maken viel. Een strijkje hield er de Politiezaken Door de politie zijschoorsteenbran den grblusch'. H»n den Soesterweg eti Scfaimmelpennti ckntraat. Ia den nacht van Zat-rdag eti den Zondag zijn v cr minderjarigen aange houden, die zich aan de ouderlijke macht hadden onttrokken. Bij een bewoner van de Hellestraat* is tijdens die s afwezigheid een ijzeren geldkistje met inhoud ontvreemd. Weg-.-, s diverse overtredingen van de Motor- en rijwielwet is tegen 4 per sonen proces-verbaal opgemaakt. Ernstige mishandeling is gepleegd in een cafe aan den Wevetssingel. De getroffene is op voorschrift van den geneesheer in bet ziekenhuis opgenomen. Het verbeteren der bestrating van ArnhemscliL-straat, Varkensmarkt en het 3e gedeelte Langestraat is gegund aan H. v. d, Plas en J. Huberts te Hintham, laagste inschrijvers voor massa met f11648. De bediening der buffetten in het station Amersfoort zal Donderdag 12 Februari te 2 uur te Utrecht bij in schrijving worden verpacht, De georganiseerde R. K. Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden vieren Woensdagavond hun jaarfeest in 't Boompje aan den Heiligenbergerweg, Uit den Omtrek NIJKERK In 't Veen is de woning van den arbeider Buitink geheel afgebrand.' De oorzaak is waarschijnlijk te wijten aan het onvoorzichtig omgaan, door kinde ren, met een lamp tijdens de afwezig heid van de ouders. Eenige koeien, varkens en kippen kwamen mede in de vlammen Om. Een en ander was slechts laag verzekerd. SOEST Er zijn thans 60 werkloozen der ge meente Utrecht te werk gesteld bij de provinciale werkverschaffing te Soest. In twee groote auto's, gaande van het Ondiep en het Ledig Erf, werden deze werkloozen naar Soest vervoerd. Het ligt in het voornemen in Febru ari het aantal van 60 op 125 te bren gen en dan de werkloozen per trein te vervoeren. De oud-directeur van het St. Joseph- Missiehuis te Roosendaal, onze vroegere dorpsgenoot F'alher v. d. Deijssel, is naar zijn nieuwen post te Mill-Hill ver trokken, waar hij als consultor van Mgr. Biermans deel zal hebben in het bestuur van de St. Joseijh Missie-Congregatie van Mill-Hill, Z.Eerw. heeft 19 jaren te Roosendaal doorgebracht, waarvan dc laatste 12 jaren als directeur van het Missiehuis. Tot voorzitter van de R. K. Kies vereeniging is als opvolger van den heer Wagner gekozen de heer Huurde- man. De heeren Flapper en Hilhorst werden als bestuurde s herkozen. De heer Zwetsloot uil Baarn gal een duidelijke verklaring van het Kiesregle Notaris Dammers verkoopt Dins dag 17 Febr. 11 uur, in het café Mid- delwijk een villa met erf, schuur en tuin a.d. S'.eenholstraat. groot 6 A.80cA. VOORTHUIZEN Dat er nog steeds groote vraag be staat naar goeden grond, blijkt weder uit het feit. dat Kamphorst uit Voort huizen 3 '/a H.A. grond en C. v. d. Munt uit Achterveld een boerenhuis met 13 H.A. grond onderhands hebben aangekocht van de N.V. Landbouw en Handel Maatschappij «Het Kieftveen». De gronden maken deel uit van het landgoed «Het Kieftveen» ondet Voott- ACHTERVEL0 Aanbesteding Stucadoorswerk op Dinsdag 10 Febr. a.s. voorm. 12 uur in de keet op het werk, alwaar inlich tingen zijn te bekomen. Bestek en tee- kening ter inzage in de Roskam. EEMNES Door Jhr. A M. A. J. Roüll te Leus den, is aan H.M. de Koningin eervol ontslag aangevraagd als Heemraad van het Waterschap «Eemnes», zulks in verband met den verkoop van zijne landerijen. Drie weken geleden ontving een paardenhandelaar te Ifemnes-Binnen een schrijven meldend, dat bij hem zou worden ingebroken. De politie hield sindsdien de woning onafgebroken onder bewaki* g. Daar de ir.braaK maar steeds op zich net wachten, werd eenige dagen geleden de post opgeheven. Doch kort geledet. te twee uur in den nacht, vernam het echtpaar gerucht in de nabijgelegen kamer. Men snelde toe en zag drie personen een raam uitkrui pen en de vlucht nemen. De paarden handelaar zond hen drie revolverscho ten na. Tot nu toe is geen spoor ontdekt. Wel was bet bekend, dat de bewoners f 1500 onlangs in huis moest hebben gehad. HOOGLAND Het Kruisverbond vergaderde Zondag in Concordia waar na afdoening der gewone huishoudelijke zaken kennis werd gegeven dat de prijsuitreiking voor vergadrnngbezoek zal plaats hebben in de eerstvolgende bijeenkomst. Uit de verslagen door secretaris en penningm. uitgebracht bleek dat het ledental 53 bedraagt. De inkomsten waren door de penning meester 48 cent hooger geboekt dan de uitgaven. Daar evenwel nog een post niet afgedaan was. werd met algemeene stemmen besloten deze door de leden buiten de contributie om te doen aan zuiveren. De aanwezigen droegen alle het hunne daartoe bij. De bestuursverkiezing gaf tot uit slag dat werd gekozen het lid H. van Dijk wien daarin de functie van secre taris werd toegewezen. De aftredende voorzitter die niet meer herkiesbaar was, werd een woord van warmen dank gebracht voor zijn goede leiding en opoff :ring welke hij als voorz. der afd. zeb heeft weten te getroosten. Na de rondvraag werd met gebrui kelijk gebed gesloten. Binnenland R K Rijkskieskring Utrecht. In de laatste vergadering van den Boud van R. K. Kiesvereenigingen in den Rijkskieskriog Utrecht is ont stemming tot uiting gekomen over de wijze, waarop de afvaardigiag naar de vergadering van den Algemeenen Bond geschiedt. Uit de vergadering kwam een vrien delijk verzoek om te bevorderei, dat de afgevaardigden niet alleen uit het bestuur maar ook uit de leden kunnen worden gekozen. De voorzitter wilde aan dit verzoek niet voldoen. Thans is door de kiesvereeniging Soest een voorstel ter behandeling op de a.s. Bondsvergadering aangenomen, waarin een reglementswijziging wordt gevraagd. De wijziging komt daarop neer, dat de afgevaardigden naar de algemeene Bondsvergadering door de Provinciale Bondsvergadering zullen kunnen ge kozen worden uit haar midden, wat een verkiezing van bestuursleden niet uitsluit. Ook in de kiesvereeniging te Baarn is het zelfde voorstel aan de orde ge* R. K. Staatspartij. Vrijdagavond kwam de R. K. Staats partij, vertegenwoordigd door afgevaar digden der Rijkskieskringen, te Utrecht bijeen onder leiding van baron Van Wijn bergen, die een groote politieke rede hield, waarin hg, steunend op diverse schriftuurteksten enz. aanmaande tot het bewaren der eenheid in de gelederen, en samenwerking met de ChriBt.-His- torischen en Anti-Revolutionairen aan- Met St. MichaSI werd 't op een oc- coordje gegooid. Prof. Aengenent die met St. Michatfl onderhandelde et> als resultaat zijner bemiddeling een plan tot samenstelling van een permanente pailijraad presen teerde. vond het Alg. Bondsbestuur be reid aan de vergadering voor te steller een commissie in te stellen om een dergelijke organisatie als in het plan Aengeneut bedoeld te bestudeeren en de resultaten daarvan in een ontwerp organisatie aan de Bondsvergadering met advies van het Bondsbestuur voor te leggen. In deze commissie werden benoemd mr. Kooien, prof. Aengenent, G. Bon. prof. v. d. Grinten, mr, Leesberg, mr. dr. van Rijckevorsel én prof. Veraart. Daartegenover neemt het Hoofdbe stuur van «St. MichaC1;» op zich, aan zijn vergadeting het volgende voor te stellen Plaatselijke studieclubs kunnen onbe lemmerd blijven bestaan, en ook elders worden opgericht. In dc Rijkskieskringen en ui de Rijks- kieskringengroepen kunnen KiesCon"' c's bestaan, gekozen door de plaatselijke Hel Veibond in den Lardelijketi vorm wordt ontbonden en het Hooldbestuur houdt op te bestaan. Het Bondsbestuur aanvaardt deze cp- lossing zonder daarmede de wenrche- lijklieid van de oprichting van Kies- comite's te erkennen, en zonder op dit oogenblik het bestaan van studieclubs goed of af te keuren. Het Bondsbestuur stelt aan de Bonds vergadering voor te besluiten, dat op de candidatenlijsten der K. K. Staats partij geen personen zullen worden ge plaatst, die behalve lid der K. K. Staats partij, tevens lid zijn van een andere zelfstandige landelijke politieke organi satie. Onder applaus werd het besluit aan genomen. Zaterdagmorgen kwam Mgr. Nolens ter vergadering om te verdedigen het d-or hem ontworpen program van actie voor de aanstaande verkiezingen. Zooveel K. K. Kieskringen als voor al veigadeid hadden, beraadslagend over 't Nolens program, zooveel stellen aan vullingen en wijzigingen waren ingediend. Van 't meerendeel dier aanvullingen en wijzigingen kwam mets terecht. Enkele werden in het oog des mees ters deugdelijk bevonden en aanvaard. Ten slotte kwam men dan vrij een stemmig overeen dat het program van actie zou luiden als volgt: 1. Handhaving en doorvoering der Christelijke beginselen in de huwelijks wetgeving. 2. Handhaving en zoo mogelijk door voering van de gelijkstelling van open baar en bizonder onderwijs. Zoo spoedig mogelijk invoering van hel zevende leerjaar, mede in verband met de Arbeidswet. 3. Voortgezet herstel en behoud van het financieel evenwicht. Verlaging allereerst van die belas tingen welke het zwaarst op de on- en minvermogenden drukken, of de nood zakelijke kapitaalvorming het meest tegenhouden. Meer vrijstelling of aftrek voor groote gezinnen. Geleidelijke afschaffing van indirecte belastingen op eerste levensbehoeften. Herziening van het Bezoldigingsbe sluit 1925 voor zoover daarin onbillijk heden of onjuistheden voorkomen. Vermindering van de successiebelas ting bij vererving in de rechte lijn en in de eerste graden van bloedverwant- Ia voering van verteringsbelasting op middelen van gemak en weelde. 4. Krachtige medewerking met de plannen van den Volkenbond die met de voorstellen van Benedlctus XV volkomen overeenstemmen ter op lossing van internationale geschillen door scheidsrechterlijke uitspraken, en gelijktijdige jen wederzijdsche vermin dering van bewapeningen. 5. De organisatie van leger en vloot dient beperkt te zijn tot hetgeen nood zakelijk is voor de handhaving der neutraliteit en de verdediging der onaf-

De Eembode | 1925 | | pagina 2