EERSTE STEENTJE VAN HET TWEEDE TIENTAL. Ooderioekt, of er in de spreekwijze, die ge U hebt aangewend, in de woor den, waarvan ge U bij uw kinderen bedient, ook het een ot ander fit, dat nadeelig op hun verstand of gemoed kan werken of die spreekwee, die woorden, ook aanleiding kunnen geven tot iets slechts of tot verstikking van iets goeds. Er sijo namelijk uitdrukkingen, scheld woorden, by- en schimpnamen, zóó ruw en verderfelijk, zóó strijdig met alle gevoel van betamelijkheid en be grip van eerbaarheid, dat een verstandig mensch niet begrijpen kan, hoe ouders soms zoo gedachteloos kunneo zijn, dat van zelf niet in te zien. Misschien zult ge na dit onderzoek tot de bevinding komen, dat ge een heel aodere manier van spreken, een geheel anderen toon moet aannemen. Gewent U daaraan, wat het U ook moge kosten. Geen moeite moet U daarvoor te gTOot zijn. Herrij ge in ernst of vriendelijk spreekt, hetzij ge schertst, prijst of afkeurt, uw taal dient tegenover uw kroost steeds betamelijk en eerbaar te wezen. Want, denkt er aan, uw kinderen zullen uw spreekwijze, uw woorden overnemen. Wilt ge het bewijs Let dan eens nauwkeurig op hetgeen uw kinderen in den omgang met elkaar zeggen, en ge zult uw eigen wijze van spreken, uw eigen woorden er in her kennen. Meent toch niet, dat dit van onder geschikt belang is bij de opvoeding. De toon en de wijze van spreken, vor men langzamerhand den gemoedsaard van het kind, zooals de afzonderlijke streepjes van het potlood, ten slotte een geheele teekeniog op het papier te voorschijn roepen. Begint vroeg met de opvoeding uwer kinderen en houdt er niet te vroeg mee op. Laat uw kinderen niet aan zich zelf over, als zij pas de school verlaten hebben. Zeker, zij moeten langzamerhand zelf standig worden. Gij kunt ze niet altijd aan den leiband houden en dat moet ook niet. Daarom is het verstandig, niet altijd den meester tegenover uw 16 i 17- jarige kinderen uit te haogen, heo voort durend te bevelen en te verbieden. Maar wil moet ge over hen waken, hen ongemerkt leiden. Slaan ze een verkeerden weg in, grijpt dan met vaste hand de teugels. In dit opzicht zijn de eerste jaren na het verlaten der school misschien de gevaarlijkste. De zielskrachteo, vooral het verstand, ontwikkelen zich dan tot omstreeks het twintigste jaar sneller. In één jaar leeren ze meer dan vroege> in twee. Maar als hun doen en laten op dien leeftijd niet gericht zijn op het goede, dan leeren zij kwade en verkeerde dingen. PATER FAMILIAS. scheur aan bet licht gekomen, Voor zoover is na te gaan, gaat deze scheur door tot aan den vloer van uurwerkzolder. De zuid oosthoek i geheel los van het overige muurwerk. Al het losstaande muurwerk zal dienen te worden afgebroken en opnieuw op gemetseld. In verband hiermede moet het traptorentje gevangen worden, daar een gedeelte van de ontmanteling het torentje op dit slechte metselwerk staat. Het muurwerk in de klankbordnis (westelijke zijde) is zwaar verkankerd en door regenslag ingevreten. Het muurwerk boven in de nis ter beschut ting van den uurwerkzolder, hangt aan elkaar, terwijl de steenen los liggen. Dit zal geheel uitgebroken en opnieuw opgemetseld moeten worden. De klankborden zijn vergaan. Een rapport van de Monumenten- commissie zegt: De toestand was róó dreigend, dat onmiddellijk maatregelen moesten den getroffen om den afgescheurden traptoren op te vangen. Bij deze wi schap zou het onverantwoordelijk zijn het denkbeeld van Burgemeester en Weihouders tot beperking te aanvaarden. De voorgestelde werken voor de eerste groep zijo alle noodzakelijk en dienen achter elkander te worden vol tooid, omdat zij niet uitvoerbaar zijo zonder een kostbare besteigeriog, zoo dat partij dient te worden getrokken van de omstandigheid, dat deze thans aanwezig is. Dc urgentie en de omvang der voor de tweede groep beraamde werken kunnen eerst beoordeeld worden, wan neer de onderbouw behoorlijk zal zijn onderzocht, hetgeen niet mogelijk is, zonder dat daaromheen een vaorloopige steiger wordt geplaatst. Inplaats van het voor de geheele herstelling van den onderbouw geraamde bedrag van f 121.000 zouden wij daarom vocrloo pig alleen f 5000 willen uittrekken voor kosten van onderzoek. B. en W. zijn overtuigd van de noodzakelijkheid van bet werk. Van de kozten, welke ten laste van het Rijk komen, is tot heden ontvangen f 114,000, .'terwijl naar dc afrekening over 1924 uitwijst, door hel Kijk nog aan de Gemeeeote verschuldigd is f94.416 73 en bovendien de rente. De tot op 1 Januari 1925 ten laste der Gemeente gekomen kosten bedra gen in totaal f213.474.081/,. Het ligt in onze bedoeling om. zoo dra de werktaamheden aan den Toren afgeloopen bel testeerende, dus nog niet uit de gewone middelen ge dekte bedrag in een geidleening op te nemen en daarvoor een aflossing in 40 jaren voor te stellen. De jaarlijksche uitgaven ten behoeve van deze restau ratie worden dan zooveel mogelijk gelijkmatig over een reeks van jaren verdeeld. Op het Sportterrein Birkhoven zul len op Zondag 10 Mei a.s. draverijen, jaebtritten enz. worden gehouden, geor ganiseerd door de exploitatie commissie Birkhoven. Het programma geeft aan: 1. 2 uur namiddag. Kortebaandraverij handicap, open voor alle in Nederland geregistreerde paarden. Te rijden in series, aangespannen. IL 3 namiddag. Concours, schoonste rijpaard. Uitsluitend open voor paarden, welke aan den tweedaagschen terreinrit der Kon. Mil. Sportvereeniging op 8 en 9 Mei hebben deelgenomen. III. 3.30 uur namiddag. Jachtrit met eindwedloop, epen voor alle paarden, met uitzondering van volbloedpaarden en daarmede gelijkgestelde paardeD. Afstand pl.m. 2000 M, Eindwedloop pl.m. 800 M. IV. 4.00 namiddag. Kortebaandraverij, open voor alle in Nederland geregis treerde paarden. Te rijden in series. Aangespannen. V. 5 uur namiddag. Jachtrit met eind wedloop. Open voor volbloedpaarden en daarmede gelijkgestelde paarden. Afstand pl.m. 2000 M. Eindwedloop pl.m. 800 M. Alle inschrijvingen sluiten op Zater dag 2 Mei te 12 uur 's nachts bij kapi tein W. J. Rijken?, Utrechtscheweg 309, Amersfoort. Zondag herdacht de muziekvereni ging «Wilskracht? Iiaar 4-jarigbestaan. 's Morgens H. Mis met algemeene H. Communie. Hierna gemeenschappe lijk ontbijt. Des n.iddags werd in »St. Joseph« dc Jaarvergadering gehouden. Voorzitter Joh. v. d. Linden verwelkomde de leden. De heer Helmich, secretaris, bracht evenals dc heer A. Jansen verstag uit 'er het afgelocpen jaar. We constateerden hieruit een periode ,n bloei. Niet alleen doordat het leden tal gestegen is, maar ook omdat de organisatie innerlijk gezond is. Velen hebbtu hiertoe bijgedragenBestuur, ledeD, steunende organisaties etc., maar vooral Directeur Wakelksmp en voorz. van der Linden verdienen bijzonder lof. Er was een batig saldo van f 37.08 De Bestuursverkiezing bracht de beer Joh. v. d. Linden zonder stemming achter de groene tafel, terwijl in dc plaats van A, Jansen, die geen her benoeming kon aanvaarden, werd ge kozen Chr. Willemse. Drie nieuwe leden werden geïnstalleerd. De voorzitter dankte de afgetreden penningmeester voor zijn werkzaam heden die hij steeds met ijver vervulde en huldigde den Directeur. Kapelaan J. Beltman feliciteerde de ver. en weet op de bloei waarin ■Vilskracht? zich mocht verheugen. ZijnEerw, moedigde aan binnen maar ook vooral buiten R. K. te zijn, waarbij de ver. te zal zijn gebaat. Directeur J. Wakelkamp, uitte eveneens zijn geiukwenschen spoorde aan tot etustige studie. Na de rondvraag sloot de voorzitter met Christelijker! groet. Prin8e8sadag. Donderdag 30 April a.s. zal, ter ge legenheid van den verjaardag van Prinses Juliana, door de Iofanterie- korpsen met de Stafmuziek van hel 5e Regiment Infanterie een marsch door de stad worden gemaakt, aanvangende om 9.45 uur voormiddag. Het Bestuur van de Oranjevcreeui- ging verzoekt de burgerij zooveel mo gelijk te willen vlaggen. De Commandant van 't 5e Regiment Infanterie biedt Douderdag 30 April van 2.30 tol 4,30 's middags leden der sociëteit Amicitia dames een concert aan, te geven door het stafmuziekcorps van het 5de Re giment Infanterie. De Oranjevereetiiging heeft een kin derfeest georganiseerd op Woensdag middag 29 April a.s. in het gebouw van dc R. K. Werkliedenvereniging. De eerste ploeg zal te half twee uit de Weijerstraat vertrekken, terwijl de 2de afdeeling zal volgen te halt vijf uil de Fiierbeekstraat. Op Donderdagavond 30 April zal een muzikale wandeling gemaakt wor den langt de volgende route: Schel- tusstraat. Coninckstraat, Kampstraat, Zuidsingel, Haag, H. van Viandenstraat, Blankenheimstraat, Aldegondastiaat, Ju- lianaplein, Leusderweg, Westerstraat, Utrechtscheweg, Vlasakkerweg, Korte Bergstraat, Snouckaertlaan, Utrechtsche straat, Westsingel, Nieuweweg, Krom mestraat, Langeslraat,Zevenhuizen, Hof. Gisterenmiddag werd ongeveer half drie ds politie opgebeld voor een ernstig ongeluk in de EmmBlaan. Daar geko men bleek de groentenhandelaar ten H ernstig aan het hoofd verwond te zijn, doch hij wasireeds binnengedragen bij 'i Leger des Hcils en aldaar verbonden. Toen zijn paard op hol wilde slaan, greep ten H. het bij de leidsels, doch kwam te vallen en werd zoodoende verwond. Hedenmorgen ongeveer 10 uur ont spoorde een spoorwagon Ier hoogte ran den Hooglandscheweg. Geen per- ioonlijke ongelukken. Gisterenmiddag vertoefde enkele oogenblikken op 't station alhier de Japansche Kroonprins, op weg naar Den Haag. Meer en meer blijkt dat de belang stelling van den winkelstand voor de van 15 tot en met 18 Mei te houden Anierstoortsche Beurs in Amicita (A.B.I.A.) zeer groot is. Reeds thans zijn vele stands geplaatst, terwijl er met verschillende vooraanstaande zaken nog onderhandelingen gaande zijo. Het publiek zal dan ook kennis maken met de nieuwste artikelen, welke iD de ver schillende branches in omloop zijn. Het bezoek aan de A.B.I.A. zal zoo danig geregeld wordeD, dat ieder be zoeker rustig langs de stands kan wan delen, teneinde een goed overzicht van het geheel te krijgen. Het tooneel zal als café restaurant worden ingericht, waar zich tevens een strijkje zai doen hooren. Teneinde het rustig zaken doen te bevorderen, zullen er in de zalen geen verdere attracties plaats vinden. Langs den weg. Op den hoek Zuidsingel en Kleine Haag reed een bakkersjongen den hoek om, waardoor een botsing ontstond met een anderen wielrijder. Een juffrouw die per fiets uit de Scberbierstraat de Langestraat inreed, werd aangereden door een motor. Drie wielrijders, die in de Utrechtsche- straat op den rijweg een praatje hielden en hangende over hun rijwiel zich niets stoorden, werden door een l aangereden. De riJwieleD werden ernstig beschadigd. Tot voorzitter van de Commissie van Beroep van het R. K. Bljz. Onder wijs iu de dekenaten Amersfoort, Hil versum en Brcukeien is becoenid onze stadgenoot, de heer Dr. Ir. Fr. C. Huygen Jhr. Mr. J. Bosch van Oud-Amelisweerd te Utrecht had als zoodanig bedankt. Naar de Stembus. Voor de Amersfoortsche R. K. kies gerechtigden behandelde het lid Tweede Kamer, de heer Henri Hermans Vrijdagavond voor een gced gevulde zaal de politiek van den dag. Hij begon met aan te te noodzakelijkheid van een me contact tusschen kiezers en gekozenen ter vermijding van allerlei misverstand. Voor een goed deel is veel van de tegenwoordige miserie te wijten aan misverstand. Een goede bsoordeeliog van den huidigen politiek-en toestand eischt een blik in het verleden. Het ministerie Ruys heeft moeilijke t.jden doorleefd. Het aanvaardde de regeering zonder een stevige parlemen taire meerderheid, in een tijd van ver warring en verdwazing. Het heeft fouten gemaakt, zeker, maar het kan ook een staat van dienst toonen als geen mi nisterie ooit te voren kon aanwijzen. Bij een bespreking van het katho lieke staatsprogram, wees de heer Her mans zeer terecht op hel gewicht van 't eerste punt, betreffende de huwelijks wetgeving. Met een citaat van den ge- zellenvader Kolping, schetste hij de waarde en de beleekenis van het Chris telijk gezin, de grondslag van den staat, de bron van waar volksgeluk. Beschaming var, het gezinsleven te gen alle ontbindende factoren, is eerste eisch van Christelijke staatkunde. Ook de onderwijs-srijheid moet be houden en blijvend gewaarborgd worden. De financeele toestand besprekende, verdeelde de heer Hermans de regee- rii.gsperiode in drie gedeelten. In bet eerste waanden we ons rijk, terwijl het niet waren; iu het tweede rees het vermoeden dat de financiën zwak den wordenin het^derde tijdvak werd du vermoeden zekerheid. De bestuursdaden van onze regeering zijn vele en gewichtige. Onze onderwijs-wetgevi.-g wordt overal benijdde sociale wetgeving streeft die van andere landen voorbij in zorg voor den werkenden stand; voor de volkshuisvestng werd UUncmcud gezegd: 700 millioen werd aan woningbouw besteed. Holland's welvaart werd allengs meer afhankelijk van de buitenlandsche toestanden. Onrust en achteruitgang bij onze buren en achterburen vindeu direct weerslag in de toestanden land. Onze snel wassende bevolking heeft arbeidsgelegenheid noodig en hokr het in onze industrie, dan eischt de werkeloosheid schatten gelds. Toen de regeeriog zich bewust werd dat dc waardevermindering van het geld, waardoor Duitschland en Oosten rijk zoo ontzettend leden ook ons voik bedreigde, moest ij in het waarachtig belang van het volk zinnen op hei verkrijgen van een sluitende begrooting. Zij moest toen aantasten de salaris sen, omdat het volle bedrag hetwelk moest worden bezuinigd nic lastingen kon worden verkregen. De heer Hermans gaf toe, dat er voor sommige groepen aanleiding is zich verongelijkt te gevoeleo, manr vertrouwt dat onbillijkheden zullen worden her steld dank zij de werking van het ge organiseerd overleg, waarvan hij zich veel voorstelt. Bezuiuiging door algehcele ontwape ning is een utopie. Wij hebben een weermacht noodig om ons te beveili gen tegen.de militairistische commu nisten-groepen, zooals Rusland, die als n sombere dreiging doet zien. Van huis-uit is de Kath. Hnti-militairist i het beste viedes program kwam van den Roomschen Paus. Even gewichtig als het streven naar verwerkelijken van het algemeene vredes-idee is de zorg voor den be- drijfsvrede. Gezien de groote verliezen door itakingeo en uitsluitingen veroorzaakt, Jioet worden getracht door publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie de vrede en de goede veistandhouding in de bedrijven te bewaren en te bevestigen. De heer Hermans schetste de goede gevolgen, die van ae publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie mogen worden ver wacht en noemt dan ook het breken de mach', van het groot-kapitaal, macht die zoowel werkgever als werknemer diukt, In het laatste deel zijner keurige, glasheldere rede, wees de heer Hermans op de noodzakelijkheid van aaneen sluiten, van'^sameDgaan. De katholieke partij moet zijn blijven een voorbeeld van eendrachtig streven naar doorwerking der Christe lijke beginselen bij het staatsbestuur. Ieder kiezer moet lid worden van de kiesverecniging en zoo medehelpen de party sterk maken. len invloed uitoefenen op den gang van zaken, dan mag niet worden verzuimd zich aan te sluiten. Kleine geschillen over punten ondergeschikt,belang mogen nooit leiden tot afscheiding. De groote en goede Christelijkc^begioselen moeten ons allen leiden en doen samenwerken. Geen kleine zelfzucht mag driji ongerechte critiek. De critick zij altijd opbouwend, dan alleen kan er wat goeds worden bereikt. In eeu pakkend slot wekte spr. op tot trouw in den strijd voor de Christe lijke beginselen, die, doorgevoerd, alleen in staat zijn het ware volksgeluk zekeren en te bevestigen. Van de gelegenheid tot vragen stellen maakte de heer Rijke gebruik om O.m. te wijzen op de gebrekkig voorbereide wcelde-bclasting. De heer Hermans maakte duidelijk dat een weeldebelasting op-zich zeer goed is en het volksgeluk kan bevor deren. Dc technische uitvoering zal bij de behaudeling wel beter worden vet- Nog fulmineerde een der aanwezigen tegen de militaire wachtgeldregeling waarvan bij zich 't slachtcffer noemde. De heer Hermans beantwoordde hem afdoende cn wees er ook op, dat de democratische gedachte te hoog moet staan om al maar door in 't geding te worden gebracht by zaken van onder geschikt belang als salariskwesties e Deze bchooreD te worden verzorgd het georganiseerd overlegdaarmede een politiek spel spelen is wensebt. Den lieer Hermans werd door den Voorz. dank gebracht voor zijn schoont rede, waarna sluiting met den CUriste- lijken groet. HOOGLAND Zondag had hier de stemming plaats over de Candidaten voor de verkiezing m leden voor de Tweede Kamer. Er werden uitgebracht 367 stemmen waaronder 5 van onwaarde. Op het Politiek Advies zijn 60 stem men Baron van Wijnbergen 52, Schaik 2, Suring 4. van Voorst tol Voorst 10 Dr. ten Berge 1 stem uitgebracht. De alphabefische Caudidaten ver kregen Mevrouw Brouns van Besouw 5, Conijn 9, Guit 1, Jongerius 1, Knigge :n Loerakker 2 s'"""* Binnenland Candidaatstélling- uver het geheel g nomen heeft de overgroote meerderheid der leden van de R. K. Staatsparty' bij de Zondag gehouden stemming voor candidaten het uitgebrachte politiek advies gevolgd. Het Algemeen Bondsbesluur is nu aangewezen om den uitslag der stem ming, de definitieve candidalenlijst vol gens de bepalingen van het kiesregle ment op te maken. Het bepaalt ook hoeveel namen van deze lijst zullen voorkomen op de cfficieel in te dienen candidatenlijst. Na deze definitieve candidaatstélling is de vijfde phase aangebroken: het vereeriigd optrekken tegen alle andere partijen voor de eene lijst vaD de R. K. Staatsparlij als zoodanig. Dan is de personenstrijd voorbij. De strijd gaat nu om beginsel, om dc pattij. Voorkeurstemmen bij de oflicieele stemming zullen niet balen, actie er voor is geheel doelloos. Immers de candidaten hebben een verklaring ge- teekend dat zg geen benoeming door voorkeurstemmen zullen aanvaarden. Uit den Omtrek BARNEVELD Omtrent dea nieuwbenoemden burge meester, J. Westrik, kan worden gemeld, dat hy den leeftijd van 35 jaar heeft bereikt. De heer Westrik werd geboren te Hijkersmilde (Drente), als zoon V9n dr. T. T. Westrik, destyds predikant bij de Ned. Hetv. gemeente aldaar. De heer Westrik woont thans Nederhemert, waar hij het landgoed van baron van Wassenaer beheert. Tusschen Stroe cn den rijksweg zyn bij het passeeren twee auto's met elkaar in botsiDg gekomen, waarbij het benzinevoertuig, afkomstig uit E'burg, totaal werd vernield. De inzittenden, r familie van vyf personen, kwamen, w- derhjk genoeg, met den schrik vrij, EEMNES Het dochtertje van den h:cr H, Luijf had liet ongeluk nabij de Kerkstraat uit eeo tentwagen te vallen, daarbij met den recht*rarm pp de steenen terecht te komen en zich ernstig te bezecrcn. Doordat de bestuurder van een auto uit Laren, den draai bij den voormaligen tol te kort nam, reed hy tegen ee: steenen palen aan. De schok was hevig zoodat de nog al schade bekwam. Deze hoek is cn blijft een gevaarlijk punt. Staan de steenen palen er niet, als onlangs, dan wordt het rijwielpad in elkaar gereden en loopt de veilig heid voor de wielrgders gevaar. Nu de palen weer in eerc hersteld zijn, i als voorheen, hebben er weer autobot singen plaats. Door landbouwers is aan het Wi schap »Eemnes« het verzoek gericht om het water uit de slooten in den polder niet te laag weg te malen, daar dit groot ongerief veroorzaakt. NIJKERK In 't Veen ontstond Zondagavond brand in de woning van W. Bouw meester, met het gevolg, dat zyn woning totaal verbrandde en de inboedel ook in de vlammen opging. Het vee werd gered, 't Huis was niet verzekerd. De oorzaak is waarschijniyk, dat de houten schoorsteen vuur heeft gevat. Gemengde Berichten Iemand te Lemclerveld kocht een paard, dat niet wilde trekken. Hij bond toen bossen stroo aan de achterpooten van het dier en stak die in brand. Het paard kreeg zulke hevige brandwonden, dat het aan een paatder-.slachter moest worden verkocht. Bij een voetbalwedstrijd te Arnhem kreeg een 18 jarige speler een bal tegen zijn maagstreek. Hij werd naar huis vervoerd, waar hij tegen den avend overleed. Een 15-jarige speler te Hees, die bij het voetbalspel ernstig aan 't hoofd gewond werd, is in bet gasthuis te 's Hertoger bosch aan de gevolgen daarvan overleden, Niet ver van Ath heeft zich een afschuwelijk drama afgespeeld. Kort na één uur drongen drie mannen een boer- derg binnen en schoten den eigenaar, in zijn bed dood. Het 7-jarig dochtertje, dat luide schreide, werd eveneens af gemaakt. Hierna dwongen de overlaten de vrouw, de brandkast te openen. De boeven, vermoedeiyk Polen, roofden een aanzienlijk bedrag en vuurd o al vorens de woning te verlaten, hun revolvers op de ongelukkige vrouw af, die kort daarop den geest gaf. Een koewachter, die met een revolver ge wapend, de roovers nazette, werd door drie kogels getrc ffen en moest, gevaar lijk gevood, naar een ziekenhuis worden overgebracht. In het woestijngebied van Paraguay is een plant ontdekt, die tweehonderd maal zoeter is dan suikerriet. Ameri- kaansche scheikundigen onderzoeken thans oi deze plant saccharine bevat. De bladeren van de plant worden fijn gewreven en een klein dosis van dit poeder kan als suiker, of, in water opgelost, als siroop worden gebruikt. Von Hindenburg. Zondag was het de dag. waarop het Duilsche rijk een nieuwe president kreeg en dat was Hindenburg. Hindenburg verkreeg iets meer dan 13 millioen, Maix iels minder dan 13 millioen, terwijl de communist Thal- mann ongeveer \i/i millioen stemmen bekwam. De verkiezingsstrijd is met veel harts tocht gevoerd. Groote demonstraties werden gehouden cn botsingen bleven niet uit. Te Berlijn loste een jongmensch in een schermutseling in 't wilde weg drie schoten op de tcgenparlij, met het gevolg, dat ct-o der Kijksbani er-leden gedood en een ander gewond werd. By een botsing te Dortmund wetd n knaap door een schot gedood. Vele communisten werden gearresteerd. Ook te Kassei, Dresden, Hamburg, Halle en meer audete plaatsen kwamen gevechten voor, waarbij publiek en politie verwondingen opliepen. De nieuwe president Paul von Be- neckendotff und von Hindenburg, die door het Duitsche volk is aangewezen uls opvolger van den overleden rijks- president Friedrich Ebert, werd in 1847 uit een oud-adellijke familie te Posen geboren, waar zyn vader als majoor Hindenburg was zeer gezien in alle kringen en dunkt daaraan zijn verkie zing. Men eerde in hem ook den popu- lairen veldheer, die vooral bij de ineen storting zich zulk een verstandig leger aanvoerder betoonde.

De Eembode | 1925 | | pagina 2