Da Rabbijn van Salcha. Zelfs bij dreigend regenweer trekt de opvoering van De Rabbijn van Sel- cha door het Openluchtspel te Soester- berg nog honderden toeschouwera. Een bewijs, .dat de goede kwaliteiten van dit geselschap in steeds wijder kring worden gewaardeerd. Dejextra-op voering, Zondag gegeven, was weer teer goed. Van de kleine foutjes, bij 'n eerste optreden schier onvermijdelijk, bespeurt men weinig meer. De acteurs zitten er in; hun spel won aan samenhang, terwijl de regie verbeterde, wat verbetering behoefde. Ken beroeps-acteur tal b.v. 't vertolken van de Batuch-rol moeilijk kunnen ver- beteren. Zondag is 't de laatste uitvoering. Wij verwachten dan weer honderden toeschouwers van hier en uit den omtrek. Met de lang verbeide asfalteerirg van het tweede gedeelte vati de Lange- straat werd een begin gemaakt. De bloemendag, voor Herwonnen Levenskracht gehouden op Zondag 10 Juli 1.1., heelt opgebracht f671.70 Het bestuur betuigt hartelijk dank aan allen, die hebben medegewerkt den verkoop zoo goed te doen slagen. Heden avond 8 uur precies, ver gadert de sjonge Werkman» Parochie O. L. Vr. Hemelvaart. Gezien de belangrijkheid der agenda worden alle leden op de vergadering verwacht. Ook niet-leden boven de 17 jaar behooreode tot deze parochie, worden bij deze vergadering dringend uitge- noodigd. Tijdens eeD onweer sloeg de bliksem in een huis aan de Sumatrastraal. Er bleek een gal in het plelond geslagen te zjjo, dcch er was geen brand ont slaan. De vrouw des buizes, welke door schrik bevangen was. werd door een geneesheer behandeld. Hedenmorgen sloeg de bliksem io 2 perceelen aan den Bisschopswrg. In een daarvan omstond begin van brand doch deze kon door de bewoners zelf worden gebluscht, Een minderjarige uit Hilversum werd alhier aangehouden en Daar de ouder lijke woDing teruggebracht, eveneens werd een Duitsche niet in 't bezit zij.de van geldige papieren, aangehouden en over de grens gebracht. Bekeuringen1 persoon wegens 't rijden per rijwiel over 't brugje bij de v. Ascb van Wijckstr.. ccn wegens 't rijden zonder licht, één voor 't werpen van vuil in de Laogegracht en één voor openbare dronkenschap. Gevonden voorwerpen 1 rozenkrans in étui, 1 mqpdorgel, 1 zonnebril in étui, 1 damestascbje. Een bewijs dat er nog eerlijke men- schen zijn, werd Zaterdagavond alhier geleverd. Binnen 't uur werd aan het Politiebureau kennis gegeven van "t vinden van cén portemonnaie ir.hou dende 14, één inh. f50 en cén inh. f2b. De gelukkige verliezers kwamen zich sell meldden en boften ge weldig. In Atmciiia hield Dr. Boesncch zijo aangekondigde lezing. Hij boeide zijn hoorders geruimen lijd met zijn heldere uiteenzetting van de electrc-galvanische zwakstroom, zijne toepassing in de geneeskunst eu de persoonlijke hygiene. Zijn i.er interessante voordracht werd verduidelijkt door 't demonstreeren der electro-galvanische toestellen,jwier wer- king, naar werd beweerd, zoo'n gun- stigen invloed kunnen oefenen op 's menschen toestand bij verschillende ongesteldheden. Gevestigde personen: Antonette Lentelink. N.H., v. Arnhem naar Wcsierstraat 100. E. de Wit, van N'ed Indit naar Huy- genslaan 25. L. Leysma N.H., v. I.ecuwarderadzel naar v. BemirHstraal 40. D. Gouw, van Tilburg naar A. de Kamp 57, arbeider. Ph. Hulst, N.H., van ambtshalve nr. 1'iersoc.laan 2. Hendrik» Horn. K L„ v. Hellenih.orn naar Borgesiuslaan 25. Hendrika Dijk, N.H., van LHden naar I.cusderweg 228, J. de Jong Schouwenburg, N'.H., v. Krmelo naar D. k ockemalaan 05. Claaina Bekker, N.H., van Castricum naar Kamp 12. Herm.na I.snge, K K van Utrecht naar Kesedastraat 0. Maria Hoog, van Amsterdam naar Berkenweg 25. Alida Krook, D., van Helmond naar Utr.weg 88. Johanna Wesseliok-Smlts. N.H., van Haarlem naar Bleekerslr. 2. Anna Mans, O.C., van Amsterdam naar I'uotenb.laan 44. G. Kroese, van Hoogezand naar Kapelweg 80. J. Peters-Verbeek, N.H., van Buur malsco naar Rozenstraat 45. Elisabeth Rosbach, N'.H,, v. Amster dam naar Emmalaan 18. J. van Klooster, R K., van Den Haag naar Emmalaan 18. Uil den Omtrek «ACHTERVELD Huize »St. Jozefs nadert nu zijn vol tooiing. Nog enkele weken en de ruime, in alle opzichten aan de eischeu des tijds beantwoordende inrichting, lerech door de vele bezoekers een modell inrichting genoemd, kan worden be- De oude gebouwen vcidwijnen en een groot en prachtig plantsoen wordt voor de bewoners van »St. Josephs aangelegd. Achterveld met zijn boschrijke oin- geving, zijn vele wandelpaden langs korenveld en hout, door herren Doe toren geprezen om zijn gezonde ligging, verbonden door autobus met de stations Amersfoort en Barneveld, zal voor velen worden een ge ocht en reeds lang verlangd verblijf. HAMERSVELD Het voornemen bestaat, den afge- loopen twee jarigen Landbouwwinter- cursus hier a.s. winter bij voldoende deelname als derde-jaarscursus voort te tellen. In verband hiermee worden zij. die hieraan wenschen deel te nemen, verzocht, sneb :wr Augustus op te geven bij den Heer A. J. Pijpers, hoofd van den Cursus, te Hamersveld. Alleen zij kunnen deelnemen, die in 't bezit zijn 't Diploma van een twee- Les wordt gegeven in de bekende vakken, vooral als stevige herhaliDg en met toepassing op de practijk, mei als nieuwe vakken Pluimveeteelt en Landbouwboekhouden. Wie den cursus wil volgen, geven zich nu op. Door te wachten tot Sep tember ot October bemoeilijkt men het tot stand komeD van den cursus. BARNEVELD De bouwkundige Top heeft aan besteed het bouwen van een boerderij, voor rekening van den landbouwer Veldhuizen. Laagste inschrijvers waren voor de massaJ. de Koning Eder- veen, f 6994 metselwerk Aug. Kap, f3775 timmer- en smidswerk G. Veld huizen, Kootwijkeibroek, f2975; schil derwerk; J, M Hamaker, f 213, en riel dekkerswerkGcbr. Kamphorst f 807.53. Tot leeraar aan de oper.b. L'. L O. school is benoemd H. ten Ham, direc teur der Vakteekenschool. De nieuwe verbindingswegen tus- schen de Nieuwstraat en de L-mgstraai alhier zijn gereed gekomen, wat een werkelijke aanwinst van ons dorp mag worden genoemd. Hierdoor is namelijk, in 't hartje der kom een fl.nke ruimte voor villabouw verkregen, waarvan ongetwijfeld een druk gebruik zal wor den gemaakt. NIJKERK. De Vereeniging genaamd «Het Alge meen Werkfonds», opgericht in hei jaar 1850 is ontbonden. De nog aanwezige middelen zullen worden afgedragen aan de Ver. voor Ziekenverpleging. Oudere inwoners vaa Nijkerk her inneren zich dat door het Werkfonds de armoede bestreden werd doormaiten- maken, touwpluizen, wegeoondeihoud. eD door de bediening van straatreiniging binnen Xijkeik, totdat door de oprich ting van een weverij de behoefte aar. werk verschf ft'm g sterk verminderde, en het Werktondsden arbeid staakte. In den winter 1914—1915 werd nog op iüimc schaal arbeid verschaft voor ontginning van heide, verbetering van wegen en aanleg van rywielpader, Sedert werd in de behoefte aan ondersteuning var. werkloozen voorzien door het Rijk in de Gemeente. SOEST Bij hel station ontspoorde een goede renwagen. Delocaaltreinen ondervo' den hierdoor een aanmerkelijke vertraging, doordat de reizigers voor Baarn en Utrecht van trein moesten verwisselen. Kr ontstond brand in een hooiberg van H. Kok aan hel le Heeserlaanlj.. door het spelen van een kind mei lucifers. De hooiberg brandde grli::el uit. De brandweer kon niet over w.itei beschikken cn moest zich beperken t..t het werpen van zai.d up de brandei.de massa. Door de hitte en de vonken, vatte ook een berg van de wed. A. Tammer vuur en brandde ook deze geheel uit. Een begin van brand aan het woonhuis kon nog gebluschl worden. Het verbrande hooi van H. K. was niet verzekerd. Ook werd dr brandweer gealarmeerd voor een brand in een hooischuur van t.iisclien aan den Sorsterbergscher- «tiaatwrg, waarin een kookpot stond tc bran.dvn. It een nogenbtik stond dit in licli' -me doch binnen 4 minuten tijds was de brandweer reeds aan het blussclien. Ware zij niet znu gauw present geweest, dan zou ongetwijfeld ook het huis met de werkplaats, beide met riet gedekt, waaraan het vuur zich reeds medegedeeld had, een piooi der vlammen geworden zijn. Door Burgemeester en Weihouders wordt piijsopgave gevraagd met lijd van levering van 35 000 K.G. giet- cokes No. 2 (Duitsche of Engelsche). 200 H.L. prima gascokes (geklopte) 200 H.L. Anihrscirt (No. 2, 3050 mM 2500 stuks aaomaakiurven. levens een opgave per eenheid voor eventueelc benoodigde bijleveiing. De levering moet geschieden binnen veertien dagen ua opdracht aan de verschillende gemeente-gebouwen en het restant in de gemeentelijke berg- De biljetten worden ingewacht Dins dag 18 Augustus 1925 om 11 uur v.m. STOUTENBURG Onder deze gemeente werden eenige koeien door den bliksem getroffen en gedord. ZEIST Op den Woudenbeigschcn weg moest de 24 jarige onderwijzer De Man uit Maarsbergen met zijn motor wijken voor een auto. Hij kwam daarbij in hel land terzijde van den weg en schijnt loen te sterk te hebben geremd, waardoor de motor tegen den grond sloeg De berijder moest zwaar gewond aa:i hel hoofd, tusschen stuur en zadel worden uitgehaald terwijl zijo broer,die op de duo was gezeten er met lichte wetsurerk afkwam. Binnenland Geldersche Vallei-Kanaal. Het bestuur van de Geldersche Vallei- Kanaal Vereeniging had Zaterdag een vergadering belegd ter bespreking van Ingenieur Verheij's critische beschou wingen van het rapport der Staatscom- Het practisch nut van zoo'n samen komst is vrij problematisch. Voor zoover de aanwezigen wonen in of belangen hebben bij de streek waar door het kanaal is geprojecteerd, zijn ze 't vrijwel eens met de «critische be schouwingenMaar niemand zal kunnen volhouden dat 't daarmee uit is. Zoo'n vergadering is uit-ter aard niet bevoegd of competent over dergelijke technische kwesties te oordeelen. Een zeer gezonde opmerking maakte mr. Scheurer, de secretaris van de Kamer van Koophandel. Hij vindt het vreemd, dal een uil des kundigen bestaande Staatscommissie geen rekening had gehouden met de bezwaren door ingenieur Verheij nader ontwikkeld. Hoofdingenieur Brinkhorst, hoofdir ge- Dieur van den Rijkswaterstaat, lid dei Staatscommissie, veikiaarde geen mach- tiging te hebben zich daarover uit te laten. Eveneens verklaarde Mr. Donkei van de Amsterdamsche Kamer van Koophandel, die meent dat getallen en conclusies in de brochure van ingenieur Verheij klakkeloos zijn neergeschrever. AU het waar is, dat zes ingenieurs na twee en een half jaar arbeid zich rog 30 millioen gulden in hun berekeningen hebben vergist, dan is de minister niet gelukkig in zijn keus geweest. Hij raadr lot voorzichtigheid aan ten opzichte van de conclusies uit dit critische rapport. De voordeden van een goede afwa tering der gronden io de Geldersche Vallei, bij uitvoering vao hel Kanaal plan te bereiken, zijn groot. Maar ook zonder aanleg van een kanaal zijn die voordeden bereikbaar, iodien er samen werking tusschen de belanghebbende groepen ware te verkrijgen. Wanneer we zien hoe sinds jaar en dag wordt geijverd voor den aanleg vaD het Twente-Rijn-kanaal. Hoe daarvoor io door particulier én door gemeenten millioenen werden be schikbaar gesteld, dan bekruipt ons de vrees dat 't nog wel een halve eeuw zal duren «óór de eerste spade in den grond gaat voor het Geldersche Vallei Kanaal, waarvoor bij manier van spreken nog geen cent is gevoteerd en dat toch met Kijk3 geld al'één er nooit of te Gemengde Berichten Een 17 jarige boerenarbeider, te Labbegat, die bezig was eenige werk zaamheden aan 't dak te verrichten, is met een electrischen kabel in aanraking gekomen en onmiddellijk gedood. In het dorpje Harnshagen, is in een graanschuur een benzinemotor ontploft, De schuur stoild onmiddellijk in lichte laaie. Twee arbeidsters, die niet meer konden vluchten, rijn levend vei brand, Ken paard kwam eveneens iu de vlam men om. De schuur brandde geheel af De menschen in het tot nu toe be zette Duitsche Roergebied rijn blij, dat zij eindelijk hun vrijheid weer hebben teruggekregen en dal de intergcallieerde troepen hun land hebben verlaten. 1 tal van plaatsen is de ontruiming ge vierd door klokgelui en bazuingeschal van de keil,-torens, de sirenen der fa brieken loeiden, terwijl orkesten op de marktpleinen vaderlandsche liederen len gehuore brachten. In den nacht van Maandag op Dina dag was het m de straten van Bochuni en Gelsenkirchen een heele drukte, aan. houdend zongen de duizenden, die zich door de straten bewogen het Duitsche volkslied. Op den Muiderstraalweg is een ver schrikkelijk ongeluk gebeurd, lien man reed op het fietspad, terwijl achter hem in een mandje z'n kir.dje van 3 a 4 jaar gezeten was. Daar achter reed de moeder. Plotseling kwam het rijwiel van den man in een hoop zand terecht en door den schok viel het kind er uit. Het gebeurde vlak voor een zware vrachtauto. De tijd was te kort om lat stuur om te werpen of te remmen. Het ongelukkige wicht, dat op den rijweg gevallen was, werd door de wielen ge grepen en gedood. Het tragisch ongeval gebeurde onder de oogen der moeder. Te Rotterdam is een loodgieter van een hoog dak op straat gevallen en kort daarna aan de gevolgen overleden. In hel Cenlraalstation te Amsterdam is een stationskapperszaak geopend. Prov. Staten van Noord-Holland hebben het voorstel aangenomen cm f 100 000 subsidie te verleenen voor de Olympische Spelen te Amsterdam. De directie der Ned. Spoorw gen heeft verboden, dat in of op eigen dommen der Maatschappijen aankondi gingen, oproepingen enz. van de perso- ncels-organisaties worden opgehangen., Te Dronrijp is ten kindje in een pan met kokende melk gevallen en aan de gevolgen overleden. De raad van Hilversum heeft f 5000 uitgetrokken voor den aanleg van vijl nieuwe rijwielpaden. Te Leersum is een mooie vuur steeoen bijl gevonden. Een 26 jarige meesterknecht-spinner weid door het drijfwerk op de deken- fabriek te Leiden gegrepen. De onge lukkige werd onmiddellijk gedood. Het lichaam is vreeselijk verminkt. De eerw. lieer Peithuisot, ecu in Maastricht zeer bekende geestelijke, die iederen dag de H. Mis van 11 uur in de St. Servaas-kerk cpdroeg, is Zater dagmorgen, óór den 1 itrcilUS, aan het altaar door een beroerte getrcffen. Een viertal mannen, die dt H. Mis bijwoon den, droegen hem tiaar de sacristie, waar hij ontdaan werd van de misge waden. Deken Wouters diende hem de laatste H. H. Sacramenten toe waarna hij zacht en kalm ourrleed. De Eerw. Heer Perthuisot bereikte den leeftijd vaa 83 jaar, waarvan hij er twintig doorbracht als rector bij de eerw. zusters te Valkenburg en 27 te Maastricht. Gedurende al die jaren stond hij te 4 uur 's morgens op, om eerst om 11 uur het H. Gff:r op te dragen, de uren daarvóór doorbrengend in - li deD Buitendijkschei Polder heeft een losgebroken stier een jongen die daar vischte op de hoorns genomen en in de Ringsloot geworpen. Toegeschoten hu'p bracht hem op het droge. De visscher kreeg een verwonding aan den buik. Bij een noodlanding vloog bij Zürich een toestel tegen een boom en viel neer. Drie passagiers bekwamen een schedelbreuk en stierven een uur later. Twee anderen werden gewond, terwijl één ongedeerd bleef. Tc Melbourne stortte tijdens een parade van de manschappen der Ameri- kaansrhe vloot een balkon van een theater in, waarop zich een talrijke menigte verzameld had. Meer dan 130 personen liepen verwondingen op, ver scheidene ernstige. Een arbeider werd in hel hooiland onder Munnekeburen door den bliksem getri ITcd en gedood. Mcj. B. te Epe, die tijdens het on weder in haar tuin bez<g was met liet ophangen van waschgoed, werd door den bliksem getroffen eu gedood. Bij de Kamerverkiezingen zijn in Amsterdam 45 duizend kiezers niet op gekomen en hebben 28 duizend kiezers blanco gestemd. Door middel van opensluiting zijn uit een woning aan den Amsteldijk te Amsterdam gestolen een heerencostuum. een colbertjas met vest, een naaimachine (200 aan geld, benevens een aaulal gouden en zilveren voorwerptn ter gezamenlijke waarde van ongeveer f1600. Groole schade is aangericht door hevige brar den in de nieuwe haven te Odense op Eunen. De meeste schepen konden het vuur ontkomen doch ver scheidene graandrpots zijn verwoest. In een loods van de fabriek van Rtiysch te Maartensdijk waren 2 arbei ders en een meesterknecht met kardoe zen aan het werk, toen plotseling een der kardoezen ontbrandde. Het gevclg lijd de houten loods in lichte laaie slcnd. De twee arbeiders wisten zich spoedig te redden, hoewel zij oog brandwonden opliepen. Met den meesterknecht was hetergrr gesteld. Al zijn kleeren hadden vlam gevat cri brandende kwam hij naar buiten. Daar wentelde hij z'ch zoo snel mogelijk in het gras, maar de brand wonden welke hij intusschen bekomen had, waren ernslig, zoodal hij slierf, In den Amsterdamsche gemeenteraad is aangenomen een voorstel om het Midden Damterrein tijdelijk in te richten als plantsoen, dat vermoedelijk reeds in begin September gereed zal zijn. Bij de manoeuvres om den Hars kamp en bij Ede werden verschillende soldaten danig door de warmte bevBn- gen, zoodat er de burger geneesheeren aan le pas moesten komen om de mili tairen bij te brengen. Te Hem is een landman op het veld door de warmte onwel geworden cn 's nachts daarop overleden. -- Volgens c-fficieele gegevens bedroeg liet aantal pelgrims in Rome van 20 December 1924 tot 31 Mei 1925 onge veer 300000. Van de niet-Italiaansche pelgrims slaan de Duitsche met 20 000 bovenaan. Uil 1'rankrijk waren er 6800. Ouder de Anglikanen is een beweging op touw gezet en naar 't schijnt, met groot succes om hun geloofs- genooten aan te zetten dagelijks vijf minuien af te zonderen voor eeninge- togen gebed. Voor het herstel der verwoeste kerken in Erankrijk is de kapitale som bijeen gebracht van 20 millioen francs. De vooruitgang van het Katholicisme in Noord-Amerika wordt prachtig geïl lustreerd door de volgende cijfers, Van 1822 tot 1922 is het aantal bisdommen gestegen van 9 tot 103het aantal priesters van 78 tot 21.16+het aantal Katholieken van 600.000tot 17.616.676. In 1924 bedroeg het aantal be keeringen tot R. K. in Engeland 12.790. Men heeft berekend, dat in Engeland neg 600 stedeD of dorpen zijn met een bevolking van 2000 tot 20.000 inwoners, die geen katholieke kerk of kapel be- Uitgebreide voorbereidselen worden gemaakt voor het komende Eucha ristische Congres, dat zal gehouden worden te Chicago in 1926. Men ver wacht, dat het Congres zal worden bij gewoond door verscheidene Kardinalen, 500 Aartsbisschoppen en Bisschoppen en een mill.oen geloovigcn. De spoor weg maatschappijen hebben 4000 Pull- man-Cars ter beschikking gesteld van de Congresleden, en hebben zelfs be sloten extra lijnen aan te leggen om het vervoer te vergemakkelijken. In verband hiermee is het merkwaaidig te weten, dat in 1833 de kaïlioliekeu van Chicago een verzoek richten tot Mgr. Rosati, bisschop van St. Louis, om hun eersten blijvenden Priester te krijgen. Volgens de laatste fficleelc opgaven bezit het Aartsdiocees Chicago lhans 691 seculiere geestelijken, 477 ,religieusen, 545 kerken, een seminarie met 1W seminaristen, 230 parochieele scholen met 154 767 leerlingen en 1.150000 kathullekeri. Ook de tegen woordige Mayor of Burgemeester van Chicago is katholiek. Een staaltje van de activiteit en edel- moedigt:id der Amerikaanschc katho lieken te Syracuse in den staat New- Yoilt werd een actie op touw gezet om een millioen dollar bij elkaar u krijgen voor liefdadige doeleinden. In één week werd er voor 1.707.125 dollar ingeschreven door de 180000 katho lieken van het diocees. Een aantal jongelui van Israélitischen huize uit Holland en België i thans bij verschillende landbouwers in den omtrek vau Loclrem, Xeode en Deventer geplaatst om gedurende twee jaren practisch in den landbouw te worden opgeleid. Daarna vertrekken zij naar Palestina, waar zij zich geheel aan den landbouw zullen wijden. Boven Oldenzaal woedde een hevig onweder, gepaard met storm eo hagel slag. De bliksem sloeg in het huis van B., aan de Denekampeistraat, bewoond door diens jachtopziener. Het huis brandde geheel af. Ook op verschillende andere plaatsen is de bliksem inge slagen, evenwel zonder persoonlijke ongelukken te veroorzaken. Mevrouw Vertholen die met haar echtgenoot en den cliai ffeur bij Gennep het slrchttffer werd van een auto- ongeluk, is reeds overleden. De auto is door het springen vau een der banden tweemaal achtereen over den kop geslagen. De chauffeur kwam direct buiten den wagen terecht en is niet verwond. De beide andere inzittenden maakten echter de wente lingen van den wagen mee, met het gevolg, dat mevr. Vertholen een been en een der k^ken brak. Vertholen be kwam een hoofdwonde, Te Wilp sloeg tijdens een hevig onweder de bliksem iu de boerderij van Kiaaijenzang, welke geheel afbrandde. Groote hoeveelheden landbouwproduc ten gingen mede verloren. Te Oslo brak een brand uit, welke een reusachtige omvang aannam, Een aantal silo's cn pakhuizen werden in asch gelegd, groote voorraden koren, veevoeder en mestslr ffeD werden ver nietigd. Uit de naburige plaatsen moest de brandweer te hulp worden geroepen, terwijl ook het garnizoen aan het blus- schingswerk deelnam. Candbouwnieuws. ACHTERVELD Verslag proefveld van hat Chilibureau. Gewas gras. Grond vrijhooge zandgrond. Proef: Verschillende hoeveelheden stikstof in Chili. Het geheele veld kreeg per H.A. 1000 Kg. slakkenmeel en .300 Kg. Kalizout 40 pCt. Perceel I met 400 Kg. Chili gaf per H.A. 9000 Kg. hooi. Perceel II met 300 Kg, Chili gaf per H.A. 7700 Kg. hooi. Perceel III met 200 Kg. Chili gaf per H.A. 6300 Kg. hooi. Perceel IV met 100 Kg. Chili gaf per H.A. 5900 Kg. hooi. Ptrceel V zonder Chili gaf per H.A. 4600 Kg. hooi. Met 400 Kg. Chili (voor f 60) kreeg men dus een meeropbrengst van"4400 Kg. hooi, waaruit blijkt, dat ook nog de zware Chilibemcsting van 400 Kg. Chili per H.A. zeer rendabel was. Conclusiegrasland krijgt in den regel véél te weinig stikstof.

De Eembode | 1925 | | pagina 2