I WOLLEN DEKENS ATTENTIE. Maandag 26 October onze goed- koope Maandag aanbieding. VROOM 6 DREESMANN WOLLEN DEKENS met diverse randen WOLLEN DEKENS 2 persoons extra zwaar WOLLEN DEKENS 2 persoons prima Leidsche wol WOLLEN DEKENS 2 persoons bijzondere mooie kwaliteit 4.90 7.90 9.90 10.50 GRIJZE DEKENS O Af) 2 persoons, met gekleurde randen WOLLEN DEKENS K fif) groen met zwart en rood met zwart WOLLEN DEKENS Q QH 2 persoons in prachtige fantasie patronen (J.ï/vr WOLLEN DEKENS 2 persoons, |in schitterende fantasie kleuren, 1 r\ KA extra kwaliteit Zie de geëtaleerde artikelen. Met onze zaak-auto worden alle bestellingen kosteloos aan huis bezorgd in Amersfoort en omliggende plaatsen. LANGESTRAAT J! AMERSFOORT -«■■ In Mei verloor een metselaar R te Woensel zijn horloge. Toen hij drze, dagen zijn intu 9Cheu vetgemest varken alachtte, bleek in een darm van het dier het verloren zilveren remontoir iet een stukje ketting te zitten. Ver- loedelijk is het uurwerk in het voer terecht gekomen en «oo door het var ken verorberd. De commisaris der Koningin in Zuid-Holland h.eft aan de burgemees ters in zijn provincie verzocht geen vergunningen ie verleenen voor het vangen van uilen. Deze vogels —schrijft de commissaris zijn zeer nuttig voor het vangen van muizen en musschen, zoodat er wet zeer bijzondere reden moeten zijn om toe te staan ben te -chieten. De landbouwers in de buurtschappen onder Zvlhem ondervinden veel laat van de bunzings. De landbouwer Lusink, die een jacht op de dieren begon, had het gr'uk binnen eakele dagen 16 stuks vangen. Zilveren Profeasiefeest in het Sint ioaephgestlcht. Donderdag vierden de Eerw. Zusters Imelda en Servatia haar zilveren pro- fess'iefeest. Pastoor Hartman sprak onder de H. Mis over de verhevenheid der klooster geloften en over de beteekenis der liefdewerken, waardoor de Zusters de Congregatie van St. Joseph bemind zijn bij God en ook bij de menschen, die haar zorgvuldige toe wijding ondervinden. Versiering der kapel, zang der Zus ters, spel der organiste, het was Blies in volkomen overeenstemming met de hoogheid van het feest. In de scboone feestzaal stonden talrijke bloemstukken en geschenken als getuigen van de op rechte vereering welke men de jubi- laressen toedraagt. Zaterdag tevoren was het de eigen lijke dagtoen hadden dan ook de dames en heeren van het Pension St, Joseph aan de beide jubilaressen reeds een eenvoudige maar allerhartelijkst! hulde bereid, waarbij onder een tref feDde toespraak het belangrijk geschenk van deze bewoners van het St. Jo6epb- gesticht werd aangeboden. Propaganda voeren is geen gemak kelijke zaak. Zelfs voor een vereeniging, waarvan bet bestaansrecht en het nut niet kan betwist worden. Want hoeveel onwetendheid en averecbtscbe begrip pen, boevele vooroordeelen moeten uit den weg geruimd. De Aartsbroeder schap der H. Familie heeft bij hare propaganda begrepen, dat onwetend heid en vooroordeelen de groote vijan den zijn. Daartegen heeft zij een krijgs plan ontworpen, dat stelselmatig zal worden uitgevoerd. De aanval is j.l. Zondag begonnen ia de St. Aosfridus-parocbie. En met succes. De predicatie Pater Timmermans, zoo overtuigend en geestig, sloeg in. Acht-en-twintig nieuwe leden gaven zich op. In den loop der week is dit getal nog geste gen. Het terrein is thans voorbereid. Morgen wordt buis aan huis in de St. Ansfridus-parocbie het eerste nummer verspreid van -de Familiebode« pro pagandablad der Aartsbroederschap. Wij twijfelen niet, waar de geestes gesteldheid der geloovigen ten opzichte van de H. Familie zoo wordt bewerkt, daar moei zich een andere, een gunstiger gedachte vormen, omtrent deze broe derschap. Allen zullen sympathiek gaan denken en spreken over deze godsdien stige vereeniging en velen zullen ver langen er deel van uit te maken. A.s. Zondag zal de aanval geopend worden op de parochie van St. Fran- ciacus Xaverius. Pater Timmermans komt daar preken onder alle H. Missen, De politiepost Hoogeweg werd ge alarmeerd voor een braad in de Co- ninckstraat. Bij aankomst bleek de brand te woeden op de vliering van perceel 25. Met behulp van eenige brandweer lieden in burger kon spoedig met een slang van de politie-slangenwagen watei worden gegeven. Ook door de hulp van omwonenden was de brand half uur gebluscht. Bij Kon. besluit is bet aanrol leden der Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Gelderscbe Vallei nader vastgesteld op 18. Door den bouwkundige Sikma werd voor rekening van H. de Greef aan besteed het bouwen van een dubbel winkelhuis aan den Ouden Soesterweg. Ingeschreven werd door: Blanken f 12085, Meester en Haanscboten f10700, Hoogevcit f10681, Hazelaar f 10616, Eikeieoburg f 10150, W. van Keulen f9900, E. v. d. Wart f9420, J. van Keulen f9278. De Burgemeester brengt ter kennis, dat in deze gemeente een geval van moid- en klauwzeer ia voorgekomen. Gevonden Voorwerpen 1 Gouden broche, 1 jongenstrui, 1 poitemonnaie met inhoud, 1 dames parapluie, 1 dames schoen en 1 be- laatingplaatje. Paardenmarkt: 113 werkpaarden f350 5 f550 3 luxe f 300 5 f 500 3 slacht (100 5 f200 47 hitten f100 5 f280 22 veulens (I00if200 Totaal 208 stuks. Handel slap. Uit den Omtrek ACHTERVELD De werkzaamheden voor de verbe tering van den weg AchterveldTer- schuur hebben reeds een aanvang ge- BARNEVELD Bij bekkenslag werd bekend gemaakt- dat behoeftigen in de eierbai een portie uitmuntend rundvleescb gratis konden krijgeB. De landbouwer Vaarkamp op «Surk- sum« had namelijk voor dit doel af gestaan een uit nood geslachte koe, waarvan het vleesch door den keuriogs veearts voor de consumptie was ge schikt verklaard. Dat, dank zij de mildadigbeid hier heel wat gezinnen, heerlijk hebben ge smuld, zal men begrijpen. Een 80-jarige krasse landbouwer wilde zich ter bijwoning eener begrafe nis, per rijwiel naar Voorthuizen be geven, in verband waarmede hij in 'n doek geknoopten hoogen hoed aan het stuur had gehangen. Ongeluk kigerwijze botste hij echter al pedde lende, met zijn knie tegen dit slinge rende voorwerp, tengevolge waarvan bij het stuur verloor en pardoes in een sloot reed. Bovendien weigerde zijn fiets den verderen dienst, zoodat de bejaarde man zich verplicht zag halver wege weer huiswaarts te keeren. Aanvulling Telefoondienst. 41. Kerkroeijer, Electr. Mij. 64. Graaf Du Mocctau Dennenbroek. Was het in 1924 de Nijkerksche grintweg, die tusschen de gasfabriek en den rijksstraatweg in een a9phaltweg veranderd, gedeeltelijk verbreed en op sommige plaatsen zooveel mogelijk is rechtgelegd, dit jaar hebben tal van andere wegen een beurt gehad. Zoo is het laatste gedeelte van den weg BarneveldAchterveld voltooid, ver volgens de Luntersche weg, onder onze gemeente gelegen, terwijl daarop de Wesselsche weg tusschen ons dorp en de »De Groote Brand* is vernieuwd. Dan nog de verbreeding van de Amers- foortsche straat tusschen het »Hof van Gelderland* en het «Tweede Achter dorp*. Nabij het slation Barneveld—V^-ort- huizen is een auto tegen een boom gereden, tengevolge waarvan een irzo lende dame door glasscherven ernstig aan het hoofd werd verwond. EEMNES De bestuurder van de vrachtauto der firma B. uit Hilversum had de onvoor zichtigheid onder het rijden, achterom te zien. Hierdoor geraakte hij zijn stuur kwijl en kwam met de auto ten ebt in de bermsloot, tegenover de School met den Bijbel. Daar de auto een eind in d modder was gezakt, kostte het beel wat moeite om bet gevaarte op den weg te krijgen. Op 30 November a.s, herdenkt pastoor B. J. M. Miiier zijn 12'/,-jarig pastoors-jubileum. Ais opvolger van pastoor Weniholt, die naar Kampen werd overgeplaatst, kwam pastoor Mü:er op 20 Juli 1922 naar deze gemeente, komende uit Rh<d:n. Daar de jubilaris zich, gedurende zijn verblijf albler, algemeen geacht en be mind beeft weten te makea, zal onge- vijteld de datum van 30 November ederom een feestdag voor deze ge- teente worden. Zooals bekend is werd onder hel beheer van pastoor Md ter, de pastorie veibouwd en aanmerkelijk verfraaid verbeterd, waardoor ook de tuiir en oprijweg naar het Zusterklooster e groote verbetering hebben ondergaan en de omgeving van de pastorie een geheel ander aanzien heeft verkregen. De 60-jarige Blaricummer Hendrik Krijien begaf zich naar den Eemnes- serpoldcr om de hekken uit het land te halen. In den polder gekomen zakte Krijnen ineen. Tot zijn groote ontstel tenis kwam zijn gezel tot de ontdek king, dat de man plots gestorven was. Het door de Zusters Franciscanes sen aan de kinderen van alle R. K. scholen aangeboden schoolfeest, is uit stekend geslaagd. De kleineu werden ruimschoots haald, terwijl Ockhuisen met zijne goocheltoeren de kinderen in verruk king wist-te brengen. Het was een zeer gewaardeerd slot van 't gouden jubileum. HOOGLAND De najaarsvergadering van s gerechtigde ingelanden van het Water schap De Malesluis wordt gehouden op Donderdag 29 October nam. 5 uur huize van Th. van 't Klooster. De stemgerechtigde ingelanden Waterschap De Drie Sluizen vergaderen Vrijdag 30 October nam. 6 uur, bij G. J. Schimmel aan den Ham. Aan de orde is dan hef kiezen van een bestuurslid in de plsats van wijlen den heer G. van Wee. HOEVELAKEN Nabij «Weidam* werd een als heer gekleed persoon in bewusleloozen toe stand gevonden. Door een paar standers werd hem, toen hij weer op dreef was gekomen, een boterham met een paar glazen melk verschaft, hetgeen hij zich goed liet smaken. Volgens zijn verhaal was hij dien dag van Amsterdam komen loopen daar had hij werk gezocht, doch niel kregen en was nu op reis naar woonplaats Venlo. Vanaf den vorigen avond had hij nog niets te eten gehad. Door de gemeente-polilie werd hij oaar diens woning gebracht, alnaarbg nog een boterham nuttigde en een dito mede kreeg op reis. Vanwege den Burgemeester werd hem reisgeld ver strekt om met de autobus naar Amers foort te vertrekken, vanwaar hij de reis verder zou voortzetten naar Arnhem, waar hij familie had wonen, die hem dan wel verder zou helpen. Later bleek dat 't een bedrieger die in naburige dorpen dezelfde kunsten vertoonde, Het boerenpiaatsje «De Horst* opgehouden cp f5620. VEENENDAAL Een ehai'ff'ur alhier heeft voor de Rechtbank terecht geslaan terzake dal hij hoogst onvoorzichtig gereden heeft met eeu motorrijwiel, waarvao noch de hand-, noch de voetremmen werkten. Bekl. reed met een vaarlje van 60K.M door een scherpe bocht overden over weg. Hij kon den bocht natuurlijk niet nemen en reed in volle vaart tegen drietal meisjes aan, dat bij een stond re praten, Twee meisjes,raakten bekneld tus chen het motorrijwiel en het h- lr en braken beiden een been. Bekl. werd tol 3 maanden gevangenis straf veroordeeld. SOESTERBERG Op de opc bare school alhier zijn nu 61 lcerlir gen en de school krijgt de tweede leerkracht. Men herinnert zich voor twee jaar geleden zou deze school worden op geheven I Er waren toen op zeker oogenb ik neg Iweeleerlingen. Gemengde Berichten Naar wij den loop van het jaar 1926 een tweede uitkeering van acht u negen procent plaats hebben van de Utrecht- schc Hanzebank. Buitenland Allerwege is men voldaan over den sfloop van de conferentie van Lccarno en met bet gebruikelijke op'imismc men reeds allerlei schitterende gevolgen van bet nu eens goed gelukt diplo matiek gedoe. Keulen wordt ontruimd en Duitsch- land zal als lid van den Volkenbond worden toegelaten. Allerwege toenadering en een mild heid van stemming, die verrassend afsteekt bij de gevoelens van afkeer en haat, die nog niet zoo lang geleden overheerscbend waren. De candidaatstelling voor de provin ciale verkiezingen in België is geschied. Een der opvallende en niet bemoedi gende verschijnselen daarbij is, dat in verschillende kiesdistricten de Katho lieken niet als écie partij, doch in ge scheiden en tegenover eikaar staande groepen optreden. Tusschen Bulgarije en Griekenland dreigt weer strijd. Aan de grens hadden ongeregeldheden plaats en als gevolg daarvan gewapend optreden met dooden en gewonden als bloedig resultaf Gemeld wordt dat voor het een partij Australische boter per vlieg machine uit Londen is aangevoerd, be stemd voor de firma Graaf te 's-Hage. Amersfoort Parochiekerk 0. L. Vr. Hoatelvaart Langegracht no. 36. Pastoor: Deken L A. F. X. Fock, Langegracht no. 37. ZONDAG De H. Missen om 7 en half 9. Half 11 Hoogmis. Kwart over 12 Catechismus. 3 uur Vespers. Half 4 vergadering der burger jongelingen-vereeniging. 6 uur Lof met Conferentie. DINSDAG uur gezongen St. Antonlus-Mis. Avonds 8 uur Congregatie v. d. H. Familie. DONDERDAG Avonds 7 uur Lof. ZATERDAG Vigilie geboden vasten- en ont- houdingsdag. Van 4—9 uur biechthooren. lederen Bvond 7 uur oefening van de Octobermaand. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 9 uur. Parochiekerk van St. Franc Xav. t Zand no. 29- PastoorC. Hartman Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half 7 en 8 uur H. Mis. Kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis, r Vespers. r Lof met conferentie. ZATERDAG. Vigilie van Allerheiligen, geboden vasten- en onthoudingsdag. Van 3'/, tot 9uur biechthooren. Deze week iederen avond 7 uur Lof Burgerlijke Standen AMERSFOORT. 16 Oct. GeborenDirk, z. v. 1 Bakker en A. Tichelaar Rijkje, d. G. van Dijkhuizen en H. Nreuborg Feikje, d. v. G. J. Rakker en L. Heijs. Overleden Wouter Hendriksen, 74 jr., echtg. van A. C. Huisman. 17 Oct. Geboren Dirk, z. v. J. Gouw en H. Descans Johan, z. v. R. Ver steeg en J. C. Sw ankhuizen Berend, z. v. G. van Soelen en E. Fluit Maria, d. v. H, j. Hassink en M. S. van der Schafr. Overleden Gerritdina' Zieleman, 3 mnd. Walter van der Looy, 3 jr. 19 Oct. Geboren Johannes Arnoldus z. v. M. G. Jekcl en M. J. Plante. Over, leden Adoiphine Henriette Muschart, 85 jr., wed, van J. E. G. B. van Leui 20 Oct. Gr boren: Dirkje, d. v. Buitenhuis en G. van de Kamp. Ge trouwd: A? J. J. van NimwegeD en M, Hartman. Overleden Cornelia Ver woerd, 25 jr., ongeh. 21 Oct. Geboren Cornelia Woutera, d. v. A. Brussee en M. G. van Nieuwen- huizen Jan Willem, z. v. J. P, Wehr- meijer en S. C. Sporrel. Getrouwd C. van den Broek en A. A, Maassen J. van de Vis en P. Veenendaal. Overleden: Hendrik van den Brink, 66 jr., ongeh. markberiebten- AMERSFOORT. Appelen f400 5 f 12.00 per H.L. Peren f 5.00 k f 14.00 per Hectoliter Zandaardappelen f 2 50 5 f 3 50 p. H.L.; Hoendereieren f 12.005 f 13.85 pe. 100 stuks; Eendeneieren f 11.00 5 f 13.00 per 100 stuks; Grasboter f2.60 5 f2.90 per kilo Kippen f 1.5 f 1.50 per stuk Piepkuikens f 0 5 f 0.— p. stuk Kuikens f 2.75 5 f3.25 p. stuk; Tamme konijnen f2. - 5 f3.per stuk; Wilde konijnen f 0.80 5 f 0.90 Hazen f 3.50 5 f 3.75 p. st.Duiven 0,40 f0.50 p. p. Jonge Kippen f0 5 f0. Magere varkens (30 a f 56 per stukZeugen f 00 5 f 000 per stuk Biggen f 14 5 f28 Zeugen guste f80 5 f 1.50. Eenden f I.— 5 f 1.20. Aangevoerd: 70 heet.Appelen20 heet. Peren 150.000 hoendereieren 300 stuks eendeneieren75 ki'o gras boter 75 magtre varkens245 Biggen 30 Zeugen 40 heet. Zandaardappelen' BARNEVELD. Eieren f 11.00 a f 14.00. Eendeieren fO.OO a fO.OO. Biggen f 00.00af00.00 Vette Varkens f0.44 a f 0.46. Schram men f 0.42 a f 0.44 UTRECHT. Kaasmarkt. Aanvoer 70 wagens. Wegende 20650 KG. Eerste kwaliteit f60.— ft f62 Tweede kwaliteit f55a f58. Rijksmeik 57.-5 I 59.00 Zwaardere f 58.00 5 f 66. Handel gedrukt. Kerkelijke Dieneten. (Nadruk verboden Ingevolge de auteurswet) Parochiekerk van St. Henrietta Paulus Borstraat no. 41. Pastoor: H. J. B. Engbers Matthias Withoosstraat no. 34. ZONDAG. H.H. Missen te 5 en 7 uur. mr Hoogmis. u Lof met de gebeden der Octobermaand, welke in de week behalve Dinsdags, gehouden wor- den onder de H. Mis van 8 uur. MAANDAG ar St. Gerardua Majella-Mis. DINSDAG. 7 uur Lof met oefening der Octobermaand. ZATERDAG. Vier uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. Dagelijks de H.H. Missen ten 7 en 8 uur. Parochiekerk van St. Anafridua Jacob Catalaan no. 26b. Pastoor: P. J. M. Sandkuyl Jacob Catslaao no. 28. Telef, 558. ZONDAG Half 8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 12 uur Catechismus. 4 uur patronaat afd, A. 6 uur Lof met Rozenhoedje, Na het Lof patronaat afd. B. Deze week iederen avond om 7 uur Lof met Octoberoefeniog. DINSDAG 's Avonds na het Lof vergadering der Jongemannenvereeniging. ZATERDAG Vigilie van Allerheiligen, geboden vasten en Onthoudingsdag. Van 4 tot half-9 biechthooren. Gedurende de week de H. Missen Catechismus als gewoonlijk. hoogland. Parochie St. Martinua. ZONDAG 7 uur Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 3 uur Lof. Half 2 Catechismus. Deze week de H. H. Missen o half 8 en kwart over 8. Boogianderveen. Parochie 8t. Jozef. PastoorS. J. Brenninkmeijer Burg. van Tuyllstraat, ZONDAG. Half 8 H. Mis. ,ur Hoogmis. Half-5 Lof. Io de week de H.H. Missen oi r en half-9. rüjkerk. Parochiekerk H. Catharlaa PastoorB. H. Huser, Holkerstraat 215. ZONDAG Half 8 H. Mis. Half 11 Hoogmis. Half 4 Catechismus. r Lof. ZATERDAG Vigilie van Allerheiligen, vasten en onthouding. 6 uur Lof met Rozenhoedje. In de week de H. Mis om halt 8.

De Eembode | 1925 | | pagina 2