Onze Qoedkoope Maandag=Aanbieding VROOM G DREESMANN Rood met zwarte karpetten maat 3X4 el Speciale Qoedkoope Karpetten Aanbieding. 22.50. 19.50, maat 37i X 4'/» ei 26.00. 24.00. maat 4 X 5 el 32.50. 29.00. Tapis Beige karpetten maat 3 X 4 el 19.50, 1S.00, 15.00, 11.90, maat 3 V» X 4 7z el 21.00, 11.50, 9.T5 26.00, 23.50, maat 4 X 5 el 19.50, 15.7: 17.50 26.00, 16.00, 11.90 li 34.00. 29.50, 25.00, 20.50, Axmimter karpetten 3X4 el At'gan kwaliteit 52.50 Baku 32,50 H, L. 24.50 Qroote maten naar verhouding. Vanaf Maandag 9 Nov. tot Maandag 16 Nov. stadn wij op deze prijzen nog een extra korting toe van 10 pCt. Speciaal maken wij U ook opmerkzaam op onze goedkoope Maandag-aanbiedingén in onze afd. Manufacturen Wij brengen extra goedkoope prijzen ZIE ONZE ETALAGE'S LANGESTRAAT AMERSFOORT 'C Perceel Zuidsingel 4 is op bevel van B. en W. gesolten naar aaaleiding van art. 40 en volgende, Politie-ver- ordening. Twee Soesterbergsche vliegeniers probeerden een noodlanding in Kampoordweide, maar kwamen ic dennenbosch terecht. Ze kregen geen letsel maar het vliegtuig moest zwaar beschadigd naar Soeslerberg worden getransporteerd. Dinsdagavond geraakte de 72-jarige K. in den Westsinge! nabij Flehite. Door hulpgeroep opmerkzaam gemaakt begaf de heer E. zich te water en bracht den man weer op dea wal. Uit den Omtrek BARNEVELD Op bijna 90-jarigen leeftijd is te Zand- brink, bij Achterveld, overleden A. Bak ker, die ongetwijfeld de oudste jager van ons land mocht heeten. lmn van zijn jeugd af tot zijn 90ste j: beeft deze Nimrod-zoon het jachtbedrijf uitgeoefend. Bij den 4den Nat. Legwedslrijd van «Barnevelders*, werd de le prijs behaald door den toom van land bouwer G. Hooijer An., met 1211 eieren, die een waarde hadden van f 99.18s de 2e prijs door den toom van W Schimmel, Eng. Stad, en de 3e prijs door dien van H. Koudijs. De kippen van Schimmel hadden 1225 eieren ge legd, waarde f95.36 en die van Koudgs 1150, waarde f95,30. Meer en meer blijkt, hoe slecht hel jachtveld in deze streken van wild is voorzien. Vooral het aanlai hazen valt geweldig tegen. Onder deze dieren schijnt een ernstige ziekte te heerschen, waaraan een groot aantal beesten be- j zwijkt. Het hazeoras wordt in sommige streken met totale vernietiging bedreigd. De heer Egberts, van Halfweg, benoemd tot tijdelijk opzichter bij de verharding van den weg Achterveld- Terschuur. EEMNES Pastoor Muter herdenkt 30 dezer zijn 12',1, jarig pastoraat. Het is de wensch van den jubilaris, dat deze dag niet op feestelijke wijze zal worden gcvieid. Het ligt in hel plao van de parochia nen hun pastoor een geschenk aan te bieden. Vanwege de Rijkswaterstaat is men thans bezig het voetpad aan de Noord zijde van den Laarderweg af te 9teken en te cgaliseereo. Als voetpad wordt dit pad nagenoeg door niemand gebruikt, terwijl het langs de Zuidzijde van den weg (gelegen rijwielpad overbelast is, dit doet thans dieost zoowel als rijwielpad en als voet pad in belde richtingen. Te Utrecht werd in openbare ver gadering van Gedeputeerde Staten be handeld het door H. van Leeuwen, le Baarn bij hun College ingesteld be roep tegen de beslissing van het Bestuur van het waterschap Eemnes, waarbij afwijzend werd beschikt op een verzoek van H. J. van Leeuwen voornoemd, om in de plaats van de op 15 Sept. 1925 gehouden stemming voor het openbaar maken van een aanbeveiings lijst voor de benoeming van een heem raad in genoemd waterschap, cene nieuwe stemming te houden. De heer v. Leeuwen, vertelde hoe die stemming is gehouden. Het ging er heel gemoedelijk toe. Er lagen stem briefjes kant en klaar met den naam De jong er op en wanneer men deze maar in een bus wilde duwen, dan was daarmede alles afgeloopen. Spreker echter gaf te kentitndat gaat zóó maar niet. Den volgenden morgen is hij terug gekomen om inzage te nemen van het officieel proces-verbaal dezer stemming, doch hem werd toegebul- derd Dat krijg je nietga maar naar Gedeputeerden. Aan dit advies heeft spr. gevolg gegeven. Hij verklaard) nog, dat z.i. het systeem van stemmen, in het waterschap Eemnes toegepast, dateert van 1UCXJ jaar voor Christus en vroeg tenslotte aan Gedeputeerden als nog een nieuwe stemming te doen plaats hebben. De heer v, Weideren baron Rengers, voorzitter van het waterschap Eemnt wee9 er op, dat een stemming in ei waterschap heel iets anders is dan ei Tweede-Kamer-verkieziog. Het gaat bij zoo'n stemming in een waterschap gemoedelijker, meer huiselijk toe. De ingelanden, die eraan willen deelnemen, krijgen blanco briefjeser wordt ge vraagdwie wil je er op hebben? <n dan wordt de naam van den uitver. korene ingevuld, Er lagen geen briefjes klaar alleen inet den naam De Jong, doch wel met drie namen van personen, van wie bekend was, dat zij het meest in aanmerking zouden komen. Alles geschiedde in het openbaar en zonder eenige pressie. Eerst toen gebleken dat de meeste ingelanden De Jong wenschten, heeft de oogenblikken van stilte, eenige biljetten met den naam De Jong bij wijze van voorzorg in gereedheid gebracht. Spr. geeft onmiddellijk toe, dat deze methode van stemmen niet model is, doch ze wordt alleen toegepast om de men- scben behulpzaam tc zijn. HOOGLAND d. Broek, hoofd der school te Hooglanderveen, is benoemd aan de Chr. School op Den Ham. NIJKERK Ter gehouden paardenmarkt was de invoer niet grootslechts ODgeveer 90 stuks werden aangevoerd. Voor de betrekking van waagmeester tijn ruim 80 sollicitanten. Aan het besluit van de vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het Waterschap Duist en Nieuwland, gehouden 19 Mei j.ltot het graven van een tochtsloot, door Neerduist, ten behoeve van Bovcndulst, is door Ge deputeerde Staten, de goedkeuring onthouden. SOEST Gedeputeerde Stalen van Utrecht deden uitspraak in de kwestie van 't ge meente bestuur van Soest met het be stuur van den school met den Bijbel en het R. K. Kerkbestuur van de pa rochie van de H.H. Apostelen Petrus en Pau1u3. De schoolbesturen werden in liet ongelijk gesteld. Het batig saldo der feestavonden gegeven ten bate der nieuwe kerk tc Soestdijk bedraagt f350. Naar wij vernemen heeft de geld inzameling ten bate van liet Soester- Fanfarekorps ruim f900 opgebracht. Hierdoor kan de omzetting van he larifare-corps in een harmoniecorps eei feit worden. SOESTDIJK Aan den spooroverweg had bijm in ongeluk plaats. Van Soest kwam in kalme vaart aan gereden een motorbeiijder. Toen de motorberijdcr vrij dicht den overweg was genaderd, gingen de afsluiiboomen dicht voor een trein. Het gevolg van ider wan, dat de motorrijder niet tijdig kon stoppen, en botsing volgde tegen dc afsluitbi die nogil beschadigd werd. De drie kiokken bestemd voo we kerk, zij-i op liet terrein arriveerd. Binnenland Kamer van Koophandel en Fabrieken de Geldereche Vallei, Amersfoort. Het Hoofdstembureau deelt mee dat bij de verkiezing van 11 leden der Kamer 'P 3 November 1925 bij enkele can- didaatstelling zijn gekozen voor de Afd. Grootbedrijf in de periodieke vacatures »n de aftredende hceren C. C. Callenbacli, J. v. Schuppen Hz. S. v. Vollenhovcn, en verder voor nieuwe zetels L. B. HuygeD, Amersfoort. J. C. Knottenbelt, Barneveld. M. Pel, Nijkerk. W. Roessingh, Veenendaal. J. van Schuppen Hzn., Veenendaal, Ia de vacature vim den heer A. P. Dekker J. H. v. Lonkhuyzen, Amersfoort. Voor de Afd. Kleinbedrijf in perio dieke vacatures vBn Mr. A. v. d. Deure, B. Kramer en M. H. v. Schuppen voor 2 nieuwe zetels Mr. A. v. d. Deure, Bennekom, P. C. W. Foeken, Soest. B. v. Dijk, Nijkerk. B. Kramer, Amersfoort. M. H. v. Schuppeo, Veenendaal. Mobilisatlekruls. Onder voorzitterschap vandeo Commis saris der Koningin kwamen te Utrecht bijeen alle Burgemeesters uit deze Pro vincie, de Leger-aiiloriieilen en veidere genoodigden die in eenig verband stonden met bewezen diensten in d mobilisatiejaren. Tevens waren aanwi Luit.-Geu. vau Terwisga en D Vries, resp. Voorzitter en Secrctari in de Bond «Het Mobilisatiekruisi Na het welkomstwoord van den heer Commissaris der Koningin zette de heei De Vries het doel uiteen dezer bijeen komst om namelijk te komen tot een plechtige uitreiking van hel Mobilisatie- kruis aan allen, die tijdens de mobili- hebben gediend eri zulks weuscheo, -el in de stad Utrecht. Daarvooi lodig dat in elke gemeente uil de oud gemobiliseerden een klein comité wordt opgericht om le. te regelen te bevorderen de aanmelding van de belanghebbenden ter plaatse2e. het bijeenbrengen der geldeu ooodlg het aanschaffen der kruisen, voor kosten en kleine uilgaven en 3e, het organiseeren van reisgezelschappen Utrecht op den dag der uitreiking cmd-gemobihseerden en belang stellenden, deze uiteenzetting verklaarden alle Burgemeesters zich bereid voor de oprichting der comitc's te zullen zorgen. Door eenige aanwezigen werd hel moeilijke van het-gelu-bijeenbrengen aangeroerd, waarop Luit.-Geo. van Ter wisga in eenige woorden uiteenzette waarvoor men in dit geval iets gal. Toen deze mannen n.l. in 1914 uitruk- hun toekomst onzeker en lan gen tijd hun leven zwaar, terwijl 90 pet. der bevolking thuis kon blijven. Het is gelukkig voor deze meoschen goed af geloopen, doordat we buiten oorlog bleven, doch dit bad heel anders kun- zijn. Spr, kan zich niet indenken ieder, die dit goed overweegt, daarvoor niet een offer over heeft: dit offer behoeft slechts klein te i veel is er niet noodig. Voorts refereert Spr. zich as-i het doel van den Bond «Hel Mobilisatiekrui8«, welk doe) ook hier moet voorop slaan, n,l, om zich houdende builen paitijpohliek en ter zijde stellei.de verschil van sland en verschil van inzicht op godsdienstig gebied aan te kweeken eenheid en saamhoorighcid tegenuver gevaren van buuen, levendig te houden e-i verder te ontwikkelen vaderlandsliefde en na- tionaliteitszin, alsmede het besef dat de eensgezindheid van ons volk en dl groote krachtsuitir.g in de periodi 1914—November—1918 ons Vaderland ten zegen is geweest en dat daarop dankbaarheid kau en mag worden teruggezien. Daarna werd een Uitvoerend Comité an 30 personen benoemd, onder voor- iterschap van den Burgemeester van Utrecht. VervolgeDs werd een Eere- Comué van circa 100 personen samen gesteld uil de verschillende Kerkelijke-, Burgerlijke-, Militaire-, Commercieele-, Wetenscl" appelijke- en Rechterlijke Auto riteiten mi Stad en Provincie Utrecht onder Voorzitterschap van den Com- der Koningin. Gemengde Berichten Voor de vacante betrekking van boekhouder en kassier aan de gemeente hchtbedrijven te Breda, hebben zich, eenige honderden sollicitanten aange boden. In den avond Is door den trein Ede—Utrecht bij den overweg te Ede, vrouw Teunisscri overreden en gedood. Zij was te dicht bij den trein gekomen om een vertrekkend familielid toe te wulven. Bij de verbreedingswerken aan den Muidcrstraatweg te Diemen, is een ernstig ongeluk gebeurd. De 35-jarige L. de Haan, werkte aan een der zand schuiten. Hij bevond zich op een ge geven oogenblik te dicht bij den grijpei en, het dreigende gevaar ziende aan koiuen, trachtte hij snel uit te wijken. De ongelukkige kwam echter te vallen en kreeg hei werktuig, dat ongeveer 8000 K.G. w-:egt, op zich. Zwaar inwendig gekt.cusd werd de ongelukkige naar een schuur overge bracht, waar hij, even vóór aankomst van zijn in allerijl gewaarschuwde echt- genoote, is overleden. Het slachtoffer laat een vrouw en acht kinderen achter, In een vliegtuig, dat naar Prcssburg vloog, is een passagier pl utseiing krank zinnig geworden. Hij begaf zich naar de bestuurders-ruimte en wierp zich daar op den piloot. Gelukkig verloor de aviateur zijn tegenwoordigheid van geest eene hand weerde hij den waanzinnige af en met de aDdere sturende, bracht hij zijn vliegtuig uit 2000 meter hoogti veilig op den grond neer. Daar werd de ongelukkige aaD de ijlings toegeschoten gendarmes over gegeven. Terwijl de vrouw va:i den arbeider B. v. d. B, in Epe alleen (huis kwam er iemand binnen in gele jas, met de pet over de ooren, die geld eischte. Toen de vrouw zeide het niet te hebben, dreigde hij liet jonge kind te zullen mede nemen, waarop vroi v. d. B. hem f 110 ter hand stelde. Voor de betrekking van machinist aan het pompstation van Breda hebben zich ongeveer 280 sollicitanten aange meld waaronder ook enkele ingenieurs. Het mond- en klauwzeer blijkt epidemisch te worden in het Geldersche. Te Zeddam, waar op eenige stallen hel zeer heersebt, is een jonge koe bezweken. Op de markt te Doesburg werden eenige stuks vee van een boer uit Eist in beslag genomen, de beesten leden mond- en klauwzeer. Een boerenvrouw, wonende Akerdijk in Haarlemmermeer, v een roeibootje in de Ringvaart Dabij haar woning. Eenige opgeschoten jon gens, die daar op den weg vertoefden en de vrouw in het roeibootje zagen, begonnen haar met stecnen te bekogelen. Een der steenen kwam legen haar bril terecht, waardoor het brilleglas ver splinterde en zij verschillende kleine stukjes glas in 't oog kreeg. De vrouw moest zich onder geneeskundige be handeling stellen en zal vermoedelijk het oog moeten missen. Bij een voetbalwedstrijd te Gouda kreeg een speler een trap in den nek, tengevolge waarvan hij i loozen toestand naar het werd gebracht. Een arbeider IJsel viel van eei Hij overleed dingeD. Bij Nahunta in den staat Georgi (N.-Amerika) werd een autobus met schoolkinderen op een overweg door een trein gegrepen. Zeven kinderen werden gedood, 24 gewond. Te Bellingwolde (Gr.) heeft kommies 34 schapen van smokkelaars in beslag genomen. fabriek van Cleveland (Ver. St.), zal de grootste industrieele motor ter wereld worden opgesteld. Deze electromotor van 9000 P K. zal worden gebruikt in een staalfabriek. Een ambtenaar van de posterijen Dongen (N.-B.) verwijderde een post zegel van 20 cent van een aangetcekend stuk, dat ten postkantorr. was bezorgd, plakte er twee van 7'/a Cent voor de plaats, daar hiermede het stuk voldoende was gefrankeerd. Dat werd verduistering beschouwd en hij is nu door de Bredasche rechtbank ver oordeeld tot f50 boete of 50 dagen hechtenis. Een dure stuiver. Te Amsterdam Ib op 65 jarigen ftijd overleden prof. Deri Knderen, hooglceraar en directeur der Rijks Academie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam. Prof. Der Kinderen was dc geniale schilder van de groote schilde ring »De Processie,* voor het Bagijnen- hof bestemd, maar nu in het Stedelijk Museum te bewonderen. Midden in New-York is een gepant serde auto van een bank, die ruim honderdduizend dollar vervoerde, door bandieten, die in een gesloten zaten, beschoten. De chauffeur werd gedood en twee andere inzittenden ge wond. De voorbijgangers namen de vlucht. Drie handlangers kwamen toeri uit een schuilhoek te voorschijn, liepen op den gepantserden auto toe en roofden er bankbiljetten ter waarde van honderd duizend dollar uit. Dan sprongen zij den auto bij de andere drie ban dieten en ontsnapten, voordat de politie kon ingrijpen. Te Didam knapte nabij de boerderij an Freriks een bovengrondsclie elec- Isehe kabeldraad. Een paard van den landbouwer trapte er op en was ter stond dood, Moeders Als uw handen dooreen of andere arbeid ruw en beschadigd zijn, wrijf ze dan dadelijk In niet uil Ouderkerk hoogte van 30 M. de bekomen ver 30-60-90 cl PUROL De kassier der Boerenleenbank te Rockanje is op verradelijke wijze aan gevallen. Toen bij zich te bed had be geven, werd er eensklaps hard gebeld. Hij stond op en vroeg door het raam wie er was. Hij krreg geen antwoord, maar wel klonk er plotseling een schot. Een kogel vloog door de ruilen en rakelings langs zijn lioold. Doodelijk ontsteld snelde hij naai binnen en ging de buren waarschuwen. Men is er niet in geslaagd den dader te vinden. Burgerlijke standen AMERSFOORT. 29 Oct. GeborenMaria Margaretha, d. v, S. Budzelaar en M. Kuiks. Ooder- trouwdD. Greben en E. H. Oerlemans Ph. J. v. Leeuwen en W. H. Bizot. Overleden Jan G. Blauw, 78 jaar, echtg. v. A. de Vries Johannes Pot, 2 jr. Arie Vivié, 10 mnd. 30 Oei. GeborenAbraham, z. van H. J. Teunissen en M. A. Pot. 31 Oct. Geboren Paulina Maria d. E, Bakker en P. E. Boog. Cornelis Brom, 74 jaar, ongehuwd. 2 Nov. Geboren Louis z. v. J. Blazer en N. M. Atinks. Overleden: Trijntje de Jong, 77 jr., wed. v. D. Zoeten Hendrina Looyen, 73 jr.. wed. van G, W. Steenhof Maria Heinen, 14 m. Maria M. Reinders, 22 jr., ongeil. 3 Nov. Geboren Gerrit, z. v. H. v. Silfhouten A. W. Hijnekamp Mar- retje Janna d. v. J. Hoekwater en M. J. van Ginkel Dirk, z. v. R. Loo- huizen en B. v. Eijkelenburg Fran- ciscus, z. v. J. v. d. Visch en G. v. Dijk. 4 Nov. GehuwdT. Zwart en C. v. d. Korput J. Mijnten en E. Koopman J. v. d. Horst en G. Walel. Over ledenAttje H. de Vries, 71 j., wed Y. Dijkstra. markbericDtett. AMERSFOORT. Appelen f5.00k f 11.00 per H.L. i Peren f6 00 A f 13.00 per Hectoliter; Zandaardappelen f 2 50Ï f 3.50 p. H.L.; Hoendereiercn f 14.00 k f 15,00 pe 100 stuks; Eendeneieren f 10.00 f 13.00 per 100 stuks; Grasboter 10.00a 10.00 per kilo Kippen f 1.25 11.75 per stuk Piepkuikens f 0.5 f 0.p. stuk Kuikens f 2.50 Si f3.50 p. stuk; Tamme konijnen f 1.50 S f2,50 per stuk; Wilde konijnen f0.60 S f 0.80Hazen f2.25 S f3.— p. st.; Duiven 0 6010.00 p. p. Jonge Kippen f0 a f0. Magere varkens f 30 a f 45 per stuk Zeugen f 00 a f 0.00 per stuk; Biggen f 14 a 126; Zeugen guste t 80 S f 140. Eenden f 0. S f0.— Aangevoerd75 heet. Appelen 15 heet. Peren 75.000 hoendereieren 300 stuks eendeneieren 60 kilo gras- boter 65 magere varkens230 Biggen 20 Zeugen 25 heet. Zandaardappelen- BARNEVELD. Eieren f 12.50 a f 15.00. Eecdeieren f0.00 a fO.OO. Biggen f 10.00 a f20.00. Vette Varkens f0.40 a f 0.43. Schram- f 0.40 a f 0.42. UTRECHT. Kaasmarkt. Aanvoer 87 wagens. Wegende 22620 K G. Eerste kwaliteit f58.S f60 Tweede kwaliteit f56.— a f58.— Rijksmerk 59.— S l 63 00 Zwaardere f 00.00 a f 67. Handel vlug. Kerkelijke Diensten. (Nadruk verboden ingevolge de auteurswet) Amersfoort Parochiekerk 0. L. Vr. Hemelvaart Langegracht no. 36. Pastoor: Deken L A. F. X. Fock, Langegracht no. 37. ZONDAG De H. Missen om 7 en half 9. Half 11 Hoogmis. 12uur Catechismus. 3 uur Vespers. Half 4 vergadering Burgerjonge- lingen-vereeniging. 6 uur Lof met Conferentie. 7 uur patronaat. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antonius-Mis. 's Avonds 8 uur Congregatie v. d. H. Familie, DONDERDAG 's Avonds 7 uur Lof. ZATERDAG Van 4—9 biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur. Parochiekerk van St. Franc. Xav. 't Zand no. 29. PastoorC. Hartman 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half 7 en 8 uur H. Mis. Kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 3 uur Vespers. 6 uur Lof met confeientie. ZATERDAG. 7 uur Lof. Van ,3'/j tot 9'/a uur biechthooren. Dagelijks de H H. Missen om 7,

De Eembode | 1925 | | pagina 2