ZEVENDE STEENTJE VAN HET DERDE TIENTAL. Wat gij eens aan uw kinderen ge boden of verboden bebt, moet nauw- krurig door ben worden nagekomen. Gebieden of verbieden tonder ernst, als 't ware uit sleur of gewoonte, kan gevoegelijk vergeleken worden bij een te lage heining of mliur, waar moedwil lige jongens lachend overheen springen. Daarom, ziet wel toe of betgeeD gij geboden of verbodeD hebt, ook wordt nagekomen. Want, als ge daarop geen acht slaat, dan xulleD uw kinderen al heel gauw uw geboden io den wind slaan. Saat er ook op, dat zij volbrengen, wat hun op school is opgelegd. Uw wil moet voor uw kinderen een wet s$o, maar ouders doen verkeerd, alt gebieden ot verbieden, zonder er bij te denken, alleen naar luim of willekeur. Bedenkt dus voor ge ze geeft, of uitdeelt, of uw bevelen rechtvaardig en verstandig zijn, zoodat gij uw woorden niet behoeft terug te nemen. Dat werkt altjjd nadeelig op uw aanzien en ontzag tegenover uw huisgenooten. Als er onverhoopt een bevel of bod gegeven is dat niet deugt, dan moet het zonder dralen worden inge trokken. Ofschoon ik niet zal beweren, dat ge nooit een eenmaal uitgevaardigd bevel moogt terugnemen op verzoek van uw kind, zoo moet ge daartoe toch zelden overgaan in geen geval als bet kind U daartoe tracht te dwingen. Gebiedt of verbiedt toch vooral te veel in eens. Het opvolgen van bevelen mag aan uw kinderen nie zwaar vallen. Door te veel in eens opgelegd te krijgen, verliezen de kinderen den moed en geraken ze in de war. Gewent U er niet aan, om door i reding te trachten uw kinderen te doen gehoorzamen paait ze nog minder beloften en belooningen. Daardoor iee- ren de kinderen niet uw, maar eigenlijk hun eigen wil te doen. Laat ze ook niet vragen wat krijg ik, als ik dit of dat doe of laat Moch ten ze U dit vragen, antwoordt dan eenvoudigik zal tevreden over je zijn, en het zal me pleizier doen, als ge gehoorzaam zijt. Kinderen worden beb- en baatzuchtig, als ze voor alles beloond of betaald worden. PATER FAM1LIAS. Overzicht van de werkzaamheden der arbeidsbeurs gedurende de maand November 1925. Afdeeltng voor mannen aanvragen van werkgevers 87aanbiedingen van werkzoekenden 780; aantal plaat singen 44. Afdeeltng voor vrouwen aanvragen van werkgevers 28aanbiedingen werkzoekenden 83; aantal plaatsingen 25. Het tweede abonncments- voor den Amersfoortschea Kunstkring te geven door het Utrechtschc Stedelijk Orkest onder leiding van Evert Cornelis wordt gegeven op Donderdag 17 Dec. a.s. in Amicitia des avonds om 8 uur. Als solisten komen Francis Koene en Harry Wiggelaar viool en Ed. Tertér, violoncel. Het programma luidt als volgt 1. Concerto grosso 1U in C kl. t., Archangelo Corelli (1653—1713). Largo. Allegro. Grave. Vivace. Allegro. 2. Concert in F. gr. t. in twee deelen, G. F. Handel (gecomp. omstreeks 1715). (1685-1759). a. Allegro moderato. b. Alia Hornpipe. 3. Concert voor 2 Violen en Strijkorkest d d kl.t., Joh Seb. Bach (1685-1750). a. Vivace. b. Largo ma non tanto. c. Allegro. 4. Symphonie No. 86 in D gr. t., Job. Haydn (1732-1809.1. a. Adagio. Allegro spiritoso. b. Capriccio Largo. c. Menuetto Allegretto. d. Finale: Allegro con spirito. Nu de concerten van de concert- directie Dr. de Koos niet doorgaan, verdient bet alle aanbeveling zich te laten inschrijven voor de concerten te geven door de Utrechtsche Orkest, vereenigiog. Alleen bij een meer algemeene deel neming is bet mogelijk deze eerste klas concerten hier voort te zetten. De secretaris van den Amersfoortschen Kunstkring dr. J. Nieweg, Utrechtschi weg neemt gaarne oieuwe leden aan. Naar aanleiding van het bericht aangaande de aanstaande vestiging der Orde van de Karthuizers in den om trek van Amersfoort wordt Dader ge meld, dat inderdaad op het oogenblik door dc paters Karthuizers ernstig de mogelijkheid wordt overwogen om zich na eeuwenlange afwezigheid weer in Nederland te vestigen. Het jaarlijksch toenemend aantal laodgenooten, die reeds het habijt van Sint Bruno heb ben aangenomen vooral in de Char trcuse de la Valsainte (Zwitserl.), waar men een Hollandschen novicenmeester heeft deed den hoogeerw. generaal I besluiten om in bet a.s. Generaal Ka pittel der Orde deze aangelegenheid ule m#|,en I Derhalve moet het bestuur del Orde nog beslissen. Men kan echter een gegronde verwachting op een gunstig besluit koesteren, aangezien de Orde weinig hoop meer heeft, dat ij binnen afzieobaren tijd weder bezit zal mogen hBar geliefde bakermat en centrumde Grande Chartreuse in Frankrijk. Terreinen zijn nog niet aangekocht of besproken. Wel is reeds hier en daar uitgezien naar eenzaam gelegen terreinen, waar de broeders zich zou den kunnen toeleggen op outginningen, boschcultuur en landbouw. Gisterenavond sprak voor den R. K. Vrouwenbond in de zaal van St Aech- ten Pater Koenders over 't leven van de H. Theresia van het Kindje Jezus. De lezing werd door prachtige platen verduidelijkt. Na een kort openingswooid van den HoogEerw. Deken verkreeg Pater Koenders 't woord om in 't eerste ge deelte van zijn lezing 't leven, lijden sterven der H. Theresia te besprekeD. Als klein meisje, aldus de Eerw. Spr. was Theresia uiet anders dan gewone meisjes, ook met haar kleine fouten en gebreken. Door de opvoeding echter werd de kleine, nog zeer jeugdig zijnde, ontvlamd in liefde tot God en vooral tot Jezus in Zijn H. Sacrament. Op 14 jarigen leeftijd kreeg Theresia van baar vader toestemming om io de orde der Carmelitessen te treden. De Rector echter meende dat zij moest wachten tot ze 21 jaar was. Eveneens de Bis schop tot wieo zij zich wendde. Ver- -olgens knielde zij aan de voeten des Pausen, maar verkreeg ook geen directe toestemming. Indien God 'l wilde, zou- deo de moeilijkheden worden wegge nomen, sprak de H. Vader. En wer kelijk gebeurde dit, en op 15-jarigen leeftijd mocht Theresia intreden bij de Carmelitessen van Lisieux, Vervolgens schetste Spr. 't leven van Theresia in 't klooster en vooral 't lijden, hetwelk zij geduldig verdroeg. Ook Theresia's liefde voor de arme zonda- zij steeds sprak met haren Jezus, werd door Spr. naar voren gebracht. Na een smartvol lijden mocht zij, na 9 jaren in 't klooster te hebben doorgebracht, haar schoone ziel den Schepper wedergeven. Io 't tweede gedeelte schetste Spr. de verheerlijking van de kleine Heilige. Volgens de Kerkelijke Wet moet jaren verloopen, voor een proces Zaligverklaring mag worden aanhangig gemaakt. Pas 13 jareo na den dood van Theresia begon men hiermede. Toen 't graf van Theresia werd open gemaakt hoopte men 't lichaam onge schonden te zullen vinden. Het lichaam was echter vergaan en men vond niets dan beenderen, doch een wonderlijk! geur van viooltjes kwam op uit graf. Bij elke Zaligverklaring moet gedeelte der beenderen te Rome t wezig zijo. De katholieken van Btai schonken een zilveren reliekschiijn de beenderen van St, Theresia in te bt- De Zaligverklaring had plaats 9 April 1923 door Paus Pius XI in tegen wo digheid van 4QUU0 pelgrims. 2 Jaren laier 17 Mei 1925 had St. Pi eter dc Heiligverklaring plaats. Daarbij waren 75 a 80 duizeDd schen tegenwoordig uit alle deeleu der wereld. Na duidelyk de woorden Heihgverklaringic hebben uitgesproken, hield de H. Vader een treffende pre- Toen de H. Vader was uitgesproken vielen 5 rozen voor zija voeten neder. Dit feit is nog niet veiklaaibaar. Onmid dellijk daarna droeg de Paus de H. Mis op. Door zeer duidelijke foto's kregen de aanwezigen kijk op de indrukwekkende plecatigheden. Om 7 uur, aldus Pater Koenders, aren we in St. Pieter, 'l was half 3 eu we er uitkwamen. Vcivolgei werden nog verschillende platen vc toond van de schitterende feesten welke Lisieuxe plaats hadden bij de Heilig verklaring van Theresia. Deze lezing heeft ten doel. aldus d« Spr, de vereeering voor de H. Teresia an het Kindje Jesus uit te breiden, naar ook en vooral om Teresia n olgen ia baar deugden, die toch heel eenvoudig waren. Vragen wij ge rust aan Teresia rozen voor ons te strooien, dan zal daar zeker bij zijn de roos„ der Goddelijke Liefde, vooral in dezen tijd van materieele be langen, waarin het bovennatuurlijk! wordt vergeten, moeteo wij ons wenden tot God als een kind ,tot zijn Vader. Vragen wij die kinderliefde door de voorspraak van de kleine Teresia het Kindje Jesus. Het Dameskoor der H. Familie zong zeer veidiensteiijke wijze onder leiding van Mej. v. d. Uithoorn, liederen r eere van de H. Theresia. Tijdens de Pauze drong de Presidente Mej. W. Luijcx aan op een kleioe booging der contributie en spoorde donateurs of donatrices. Tevens deelde de Pres. mede dat er voor de knipcursus, welke 1 Jan. aanvangt, 25 deelneemsters moeten kunnen zich, nog meer dere opgeven. De lezing van Pater Borromeus d< Greeve zal niet plaats hebben op 15 Maart, doch in verbnnd met de vasten 15 Febr. De opkomst was zeer goed. De heer A. de Vroom, ambtenaar der P. en T., hoopt 16 Dec. den dag Voor Allen die Sukkelen met verstopping ol moeilijken en onregel- matlgen Stoelgang zijn Mljnhardt'a Laxeor tabletten onmisbaar. Zij werken vlug er radicaal en veroorzaken niet de minste kramp. Doos 60 et. B|j Apoth. en Drogisten. - Met ingang van 7 dezer werden de tijdstippen van aaovaog der briefpost- bestellingen te dezer ztede nader vast gesteld als volgt8 uur, 2.15 eo 7 - Woensdag en Donderdag zal Ruys' Handelsvereenigiog in een der zalen van hotel »de Witte* een expositie houden van verschillende soorten kan toormachines. De tentoonstelling is opeod vaoaf 10 uur 's morgens. - Door de leerlingen der R. K. Scho en io de stad werd een prettig en leuk St. Nicolaasfeest gevierd. Alles was goed voorbereid en ge regeld, zoodat in alle scholen het feest door de blijde jeugd opgetogen kon worden gevierd. Liefhebbers van de ijssport kunnen hun hart ophalen. Zoowel de baDen van de Amersf. IJsvereeniging aa Bisschopsweg als die van de Maat, *5° goede conditie. R. K. Openbare Leeszaal- In de R. K. Openbare Leeszaal Bibliotheek aan de Nieuwstraat, kosteloos voor ieder toegankelijk is, werdea dezer dagen de volgende nieuwi boeken ingeschreven Jaarboek der R. K. Universiteit ti Nijmegeu. Rombouts, Deugdpedagogiek en kul tuurpedagogiek. Keuters, De pseudo-Christus. Verhalen uit de Heiden-Missie van ons vaderland. Campenhout en Moereels, Drie Mys tieken. Marteliog van den H. Polycarpus. Trooster 1 H. Catharina van Siec._. Van Heyasbergen, Geschiedenis der rechtswetenschap io Nederland tot 1900. Bevolking der gemeenten van Neder land. 1924—'25. Holwerda, Nederland'* vroegste ge schiedenis. Augusta de Wit, Natuur en raenschen in Ind'.ë, L. de Leoo, De volmaakte gehuwde te herdenken, dat hij 25 jaar geleden dienst trad bij genoemd staatsbedrijf. Kuhn, Roma in Wort und Bild. Cock, Vlaamscbe sagen uit den volks mond. Voortrekkers van den Nederlandschen Huizinga, Erasmus. Albers, De Generaal der Jexuieten joannes Roothaan. Gedenkboek van XXVlIe Internat. Eucharistisch Congres te Amsterdam. Verslag van Ben derden Nederl. Katholiekendag. Rogier, Johannes de Dooper. Bonte, Ferdinand Cortes. De overing van Mex'co. Piischke, Christcffel Columbus. De ontdekking van Amerika. Chalmers Werner, Mythen en legen den van China. Weert. Overzicht perradiotelephoi voor dcu omroepluisteraar. Mitchell Hedges. De strijd met reuzen visschen. Schillings. Met tl.tslicht en buks. Wiele. Voor Hagenbeek naar I Himalajagcbergte eD de oerwouden v Indifi. Zondag, tegen Vespertijd, toen dc kerk van den H. Franciscus Xsve- rius door de goede zorgen van Zeereerw. Pastoor C. Hartman schoone collectie gewaden en para menten der parochie waren geëxposeerd, bleek wel zeer veler belangstelling. Honderden kwamen de expositie be zichtigen en voor niet weinigen was het een openbaring te zien, hoe veel (raaie kunst uit ver achter ons liggendi perioden, nog ongeschonden in het bezit der aloude parochie aan 't Zand is. Het altaarzilver, blijkeos inscriptie meest dateerend van 1653 trok sterk de aandacht. In zijn kwistige versierin gen, eigen aan den Reoaissance-tijd, voldoet het wel. Er waren meester stukken bij van kunstvol drijfwerk. Een fraai missaal, keurig verlucht ii den trant der middeleeuwsche minis turen, mooie canonbordeo, enz. enz vonden aandachtige beschouwing. Onder de oude kerkgewaden waret prachtige specimen van kunstnaaldwerk. Bij verschillende kostbare gouden en verguldzilveren miskelken en ander H. vaatwerk, was ook geplaatst degroote Monstrans, een kostbaar stuk, gesierd met edelgesteenten. Niet alles kon op groote kunstwaarde bogen, maar de collectie in haar geheel was zeer merkwaardig. Zij leerde ons onder meer hoe in vroeger jaren milde gevers offerden voor den luister van Gods de schoonheid van onzen H. Eeredienst. Alle bezoekers zijn den Zeereerw. Parochieherder ongetwijfeld dankbaar voor zijo initiatief, eo voor de paro chiale geestelijkheid in haar geheel is een woord van dank voor de heusche wijze waarop zij vele belangstellende vragen wist te beantwoorden zeer zeker op zijn plaats. de Weleerw. heer A. Bouwmeester, kapelaan alhier de 2e les van den Apologetiichen cursus. Op de eerste vergadering waren alle leden van den Jongen Boerenstand goed opgekomen, doch de belangstelling van heo, die, volgens de stBtuten geen lid Hunnen zijn, zal, hopen we, in het vervolg grooter wezen. Immers, 't is in den tegenwoordigen tijd niet alleen dringend noodig, dat oudere en vooral jongere landbouwerslandbouw-cursussen volgen, zij moeten zich ook eenigszins trachten te ontwikkelen op godsdienstig i maatschappelijk gebied. Aan het Bestuur van den Jongen Boerenstand is volgens de statuten door bet Bestuur van den Boerenbond afd. Hooglanderveen als vijfde lid toege voegd Corn. Smink Jz. HOOGLAND In deze gemeente, buurtschap den Ham, heeft zich onder de kinderen geval van roodvonk voorgedaan. De ijsbaan de Maat heeft voor lief hebbers van schaatsenrijden weer haar banen geopend. De ondernemer zorgt zooals altijd voor goede banen en tent waar ververschingen zijn ,te komen tegen redelijke consumptieprijs. De ijsbaan trekt veel bezoekers des avonds bij verlichte banen. NIJKERK Op de kast tusscben Putten Nijkerk zijn gedeeltelijk tegen, gedeelte lijk over den dijk geslagen, gevonden 86 vaten vet, 12 vaten jenever, 3 ledige chocoladekisten, meelzakken e groot dekkleed, alles afkomstig vergaoe «Nijverheid I.» De schade aan den dijk, door den jongsteo storm veroorzaakt, wordt op 40 h 50 duizend gulden geschat. Het water bereikte een hoogte van 2.70 plus A. P, SOEST Op de banen der ijtclub «Soest Vooruit* is Zondag door talloozen schaats gereden. De Eem is echter onberijdbaar, daar de stoombooten het ijs totaal hebben stuk gevaren. Het zal heel moeilijk zijn op de Eem nog eenigs- zins behoorlijke banen aan te leggen. De gemeenteraad is bijeengeroepen tot het houden eener vergadering op Donderdag 10 December nam. 2 ter behandeling van 1. Vaststelling notulen. 2. Behandeling van een schrijven Gedep. Staten, verzoekende beschik baarstelling van gemeentegrond provinciale werkverschaffing. 3. Verkoop noodwooiog. 4. Gemeente-begrooting 1926. De gemeeote-begrooting 1926 be draagt io gewone ontvangsten ei gaven f 602946 395, waaronder post van f 29000 voor onvoorziet De kapitaaldienst geeft in ontvangst en uitgaBf een cijfer aan van f 376250, waai o der f 300CÓ0 voor tijdeljke op- De gemesnlerekening over het jaar 1924 levert een batig slot in gewone- dienst op van f 8032 84 De kapitaaldienst levert een nadeeli, slot op, van f 6823.84. Voor de kinderen der RK. scholen ■n deze gemeente, als Bonifaciusschool R.K. meisjesschool en Mariaschool h'et Donderdag een ware feestdag. De goede Sint had hen allen een kleinigheid verrast, Vroolijk huppelend eo zingend keer den de kinderen met een cadeautji den vorm van eenig speelgoed en snaperingen huiswaarts. Het behoeft geen betoog, dat het onderwijzend personeel en de ouders der kleinen deelden in de vreugde der kinderen. ST0UTENRURG De Stouten burgsche Burgerwacht hield een huishoudelijke schietwedstrijd. Hiervoor waren verschillende fraaie prijzen bijeengebracht, waaronder ook eenige van den heer H. vanEsveld mej. Vbn de Bunt te Amersfoort, e De Burgerwacht brengt bartelijken dank aan allen die medewerkten dit doel. De pi ijzen werden behaald door de volgende schutters Klasse A. le prijs H. Kuijt, 2e pr. H. Zwarts, 3e pr. E. v. Dijk, 4e pr. W. J. v. Dijk, 5e pr. Jan v. d. Veen. Klasse B. le pr. J. H. Herder, 2t W. v. Donkelaar, 3e pr. E. v. Zoeren, 4e pr. D. v. d. VeeD, 5e pr. T. Ossendrijver. Klasse C. le pr. E. Osnabrugge, 2e pr. G. v. Donselaar, 3e pr. F. v. Leijeo- horst, 4e pr. Job. v. d. Veen, 5e pr. W. v. Leijenhorst, 6e pr. E. v. Lejjen- borst. Als hoogste schutter ontviag E. Osnabrugge een extra-prijs, terwijl H. Groenesteio een aardige prijs werd uitgereikt als laagste schutter. SOESTDIJK Deurwaarder de Groot zal Donder- ig 10 December balf-10 uur op het rrein nabij de nieuwe R, K. kerk (Nieuwerhoek) publiek verkoopen een belangrijke pattij houtwaren, aan- nemersmaterialen enz. gebezigd voor den bouw van genoemde kerk. Uit den Omtrek HOOGLANDERVEEN Jonge Boerenstand. Aanstaande Woensdag 9 Nov. geeft «Vraagt men*, aldus Baron van Wijnbergen, «welke ons de meest ge- wenschte oplossing van de crisis lijkt, dao zij ons antwoord deze, dat zoo danige omstandigheden in het leven worden geroepen, waaronder het Aaoi- nel-Colijn zijn pas aangevangen taak kan voortzetten. En zulk vóór alles op gronden van ptincipieelen aard, vóór alles opdat er z« en blijve een Christelijk Kabinet. Vervolgens ook ter wille van den heer Colijn zelt. Zeker, naar argumeDten, ontleend aan de persoonlijke waardee- ring, wordt op het openbaar terreio vaak o zoo weinig geluisterd. Toch mogen juist in deze dagen nog wel eens in berinnering, in dankbare her innering gebracht worden de opofferin gen van verschillenden aard, die de heer Colijn zich heeft moeten getroosten om te kunnen voldoen aan het met zóóveel aandraog bij herhaling tot hem gericht verzoek de waarlijk niet aan lokkelijke portefeuille van Financiën te aanvaarden. Eindelijk: in 's lands belang. Onom wonden heeft nog pas de Katholieke Kamerfractie het uitgesproken, dat een Kabinet, steunende op de drie rechtsche partijen, de meeste waarbo.gen geeft aor een alzijdige behartiging van Lands belangen.* Tweede Kamer. De Tweede Kamer is thans bijeen geroepen in openbare vergadering tegen Dooderdag 10 Dec. a.s. des middags te 1 uur ter afhandeling van spoed- eischende ontwerpen. Binnenland Nog een advlee. Baron van Wijnbergen adviseert te oplossing van de politieke crisisterug keer van Colijn. Buitenland Locarno. De overeenkomst van Locarno, be staat uit een hoofd verdrag en eenige kleinere verdragen. De inwerkingtreding- treding. welke tenslotte natuurlijk eenig- belangrijk is, zal eerst geschieden, wan neer de toetreding van Duitschland tot den Volkenbond een feit zal zijn ge worden. Het lot der geallieerden ligt, althans in dit opzicht, dus in handen van Duitschland. Het lidmaatschap van Duitschland in deD Volkenbond zal dao ook een belangrijke vordering in paci fistische ricbtiDg zijn. De duur van het verdrag hangt af van de medewerking van een of meer der partijen en aan de beslissing van den Volkenbond, die het verdrag overbodig kan verklaren, indien deze zich zelf zoo sterk acht, dat hij dezelfde waarborgen kan bieden als thans het Locarno-verdrag doet. De hoofdinhoud van het verdrag is wederzijdsche eerbiediging d<r grenzen door Frankrijk, België en Duitschland. De territoriale status quo wordt gehand haafd volgens het verdrag van Versailles. Vroegere vijanden kunnen dus verplicht zijn elkander bij scheodiag der bepa lingen bij te staan. Gemengde Berichten Te Klazienaveen is de 24-j ir.ge C. door d; gladheid uitgeleden. Torn bleef liggen eo men lir.ni ter hulp kwam, bleek bij te zijn overleden. Io een mijn te Keikrad: geraakte de 20-jarige ongehuwde sleeper Hi ff- man bekoeld lusschtn wagentjes. De borstkas werd ingedrukt en de dood trad vrijspoedig io. De man was uit DreDlhe gekomen en eerst eeDige maan den op de mijn werkzaam. In het Armbestuur te Nijmegen wordt medegedeeld, dat aan tal van gezinnen nog steeds uitkeering moest verleend worden, niettemin de meisjes van 15 tot 20 jaar, die op de zijde- fabrieken werkten, f30 tot f40 per week io het gezin konden brengen. Het bleek dat de moeders daar bijna niets vao ontvingen, daar de meisjes z.g. kostgeld betaalden en haar loon niet afdroegen. Wegens het drijfijs kon men Zater dag op Schiermonnikoog met de vlet de postboot niet bereiken. Deze beeft den dienst met den vasten wal gestaakt. Ook de vraebtmotorboten van Groningen en Dokkum zijn wegens het ijs niet aangekomen, zoodat het eiland totaal geisoleerd 19, Zaterdagavond geraakte een tiental motorvisschersvaartuigen voor de kust Urk in het ijs bekneld. Al spoedig o mcD aan wal het gevaar, waarin de visschers verkeerden en onmiddellijk werden maattegelen genomen. Dered- dingsvereeniging bemande een ijsvlet ■"f een tiental visschers, welke over door het ijs niet zonder levensge vaar verbinding met de visschers tracht ten te krijgen. Toen deze tot stand ge komen was, probeerde men de vaar tuigen in de haven te brengen. Het ie Maassluis thuisbehoorende stalen loggerschip van den reeder Bent is 10 een storm met alle opvarende Aan boord bevonden zich 5 personen -amelflk 3 zoons van den reedcr, een kleinzoon en een Scheveninger. Vanwege den keuringsdienst voor —en in het district Zutphen werd er de laatste dagen streng op gelet, dat de door de banketbakkers aangeboden artikelen, als boternprits, boterspeculaas en andere, inderdaad met boter waren bereid, zooder bijvoeging van andere vetten, b.v, margarine. Enkele overtre dingen werden door de keurmeesters geconstateerd.

De Eembode | 1925 | | pagina 2