Firma M. A. Ramselaar GROOTE OPRUIMING I Voortzetting der in alle afdeelingen Aanbesteding P. Pothoven Kunstmest Fourage G0EDK00PE TREIN Fa. Schoenmaker Go. Voor de Vacantiedagen Godsdienst en Kerk Epistel en Evangelie. ZEVENDE ZONDAG NA PINKSTEREN. LES uit den brief vso den H. Apostel Paulus aan de RomeinenVI, 1923. Broeders I Ik spreek menschelijker- wijze wegens de zwakheid uws vlee- acnes. Want gelijk gij uwe ledematen hebt aangeboden om der onreinheid en der ongerechtigheid dienstbaar te zijn ter ongerechtigheid, biedt alzoo nu uwe ledematen aan om der gerechtig, beid te dienen tot heiligmaking. Want toen gij dienstknechten waart der sonde, waart gij vrjj ten aanzien d;r gerech tigheid. Wat vrucht hebt gij toen ge had van datgene, waarover gij u thans schaamt Het einde immers daarvan is de dood. Nu echter, vrijgemaakt van de zond: en dienaars van God gewor den, hebt gij uwe vrucht tot heilig making en, als einde, bet eeuwig leven, Want de soldij der zonde is de dood, maar de genade-gave Gods is het eeuwig leven in Christus Jesus onzen Heer. EVANGELIE volgens den H. Matth. VII, 15—21. In dien tijd sprak Jesus tot zijne leerlingenWacht u voor de valsche profeten, die tot u komen in schaaps- kleederen, maar inwendig grijpende wolven zijnaan hunne vruchten zult gij hen kennen. Plukt men wel druiven van doornen, of vijgen van distels? Zóó brengt elke goede boom goede vruchten voortdoch de slechte boom brengt slechte vruchten voort. Een goede boom kan geen slechte vruchten voortbrengen, noch een slechte boom goede vruchten voortbrengen. Alle boom, die geen goede vruchten voort brengt, sal uitgehouwen en in het vuur geworpen worden. Aan hunne vruchten derhalve zult gij hen kennen' Niet ieder, die tot Mij zegtHeer I Heer I zal ingaan in het Rijk der he melen maar die den wil doet van mijnen Vader, die in de hemeleo is, bi) zal ingaan in het Rijk der hemeleo. liturgische kalander. Week van 11-18 Juli. ZONDAG 11. 7e Zondag na Pinksteren. Tjjdeigen. Mis Omnes, 2e geb. H. Pius I, 3e geb. A cuoctls. Prefatie van de H. Drievuldigheid. MAANDAG 12. H. Joannes Gualbertus, 2e geb. H.H. Nabor en Felix. DINSDAG 13. H. Anacletus, 2e geb A cucctis, 3e geb. naar kevxe. WOENSDAG 14 H. Marcellious, Ne- derl. 14 Juli, 2e geb., H. Bonaven- DONDERÜAG 15. H. Henricus. Feest eigen 15 Juli, 2e geb. H. Plcchelnrur, 3e geb. A cunctis. VRIJDAG 16. O.L.Vr. van den Berg Carmel. Credo. Prefatie van de H. Maagd. ZATERDAG 17. H. Alexius, 2e geb. A cunctis, 3e geb. naar keuze, Aartsbroederschap H. Familie te Amersfoort. Donderdagavond opende Pater Arse- nius de geestelijke oefeningen die als voorbereiding van het titelfeest der H. Familie op Zondag a.s., in de broeder- schapskerk aan de Langegracht worden gehonden. Zaterdag is de morgenoefeoing om 6 uur. Des avonds 7 uur Lof en Conferentie. Zondagmorgen om 6 uur, H. Mis met algemeene H. Communie, 's Mid dags 5 uur plechtige oefening met feestpredicatie. Nieuw Pauselijk Decreet over da lijkverbranding. In het jongste nummer der Acta Apostolicae Sedis komt een nieuw decreet voor van de Congregatie van het H. Officie waarin opnieuw veroordeeld wordt het ernstig mis bruik« der lijkverbranding, dat met den dag in sommige streken grooter om vang aanneemt, De H. Congregatie wijst erop, dat er zelfsonder de Katholieken zijn, diedeze «bsrbaarsche zede», welke indruischt niet alleen tegen de christelijke, doch zelfs tegen de natuurlijke piëteit van het ontzielde lichaam en tegen het standvastige van de allereerste tijden stammend gebruik der Kerk, aanbe velen en prijzen als een vooruitgang der wetenschap en der hygiënedoch dat de vijanden van het Christendom de lijkverbranding aanprijzen en propa- geeren, om de gedachten af te wenden van den dood en van die hoop op de verrijzenis des vleeaches en aldus den weg te effenen voor het materialisme. Want ofschoon de verbranding van Ijken niet een absoluut kwaad is en derhalve in bijzondere omstandigheden om een ernstige reden van algemeen welzijn kan worden toegestaan, is het toch goddeloos en ergerniswekkend en derhalve onder zware zonde verboden die praktijk als gewonen regel toe te passen en te begunstigen, zoodat zij terecht meermalen door de Pausen ei het laatst nog door den nieuwen Code: van het Kerkelijk Recht (Can. 1203 par. 1) is veroordeeld. Overal, waar bijzondere tijdsomstan digheden zulks niet doen verhopen, blijlt ook het absoluut verbod van kerkelijke begrafenis van kracht. Prooeaele Broederschap 0. L. Vrouw van Kevelaer. De Processie van Amersfoort ec Omstreken naar Kevelaer zal dit jaai worden gehouden op 17, 18 en Augustus a.s. Op de heenreis zal bezoek worden gebracht aan de St Pelrus-Canisiuskeik te Nijmegen, een H. Mis zal worden opgedragen er de Relikwieën zullen worden vereerd Aartiibroederschap der H. Familie Amerafoorf. Het is thans een jaar geleden dat de Eerw. Directeur der Aartsbroeder schap der H. Familie een noodkreet liet hooren. Het voortbestaan der afd. Amersfoort liep gevaar. In een circulaire aan alle leden werd met eenige feiten aangetoond dat de levenstoestand der congregatie alles behalve gunstig was. Die feiten waren de volgende Ie. de snelle achteruitgang in leden tal; 2e. het gebrek aan werfkracht, geen of bijna geen aspiranten de laatste jaren3e. het verdwijnen van den echten opofferenden Congregatiegeest, slecht bezoek van de oefeningen. Hoe is de toestand veranderd! Een doelmatige reorganisatie en een krachtig gevoerde propaganda brachten verblijdende resultaten. Aanstaanden Zondag zullen 162 aspi ranten door een plechtige opdracht aan het ledental worden toegevoegd. Deze 162 zijn niet de eenige aan winst in het afgeloopen jaar; 66oud leden, die hier of elders vroeger hun opdracht reeds hadden verricht, traden opnieuw als leden toe. Terwijl de meisjesafdeeling met 21 werd vermeerderd. Het volgende staatje geeft een over zicht over het afgeloopen jaar. Stand op 10 Juli 1925. Afd. mannen: leden 108, asp. 0, jongens 16. Afd. vrouwenleden 183, asp. 0, meisjes 8. Totaal leden 291asp. 0, jeugdafd. 24. Aanwinst vanaf 10 Juli 1925 tot 10 Juli 1926. Mannenafdeelingoud-leden 24, as piranten 67, jongens 3. Vrouwenafdeelingoud-leden 42, piranten 133, meisjes 21. Totaaloud-leden 66, aspiranten 200, jeugdafdeeling 24. verlies vanaf 10 Juli 1925 tot 10 Juli 1926. Mannenafdeeling leden: gestorven I, vertrokken 0, bedankt 0, weggebleven 0, totaal I. Mannenafdeeling aspirantengestor- :n 0, vertrokken 1, bedankt II, weg gebleven 0, totaal 12. Mannenafdeeling jongensgestorven 0, vertrokken 0, bedankt 0, weggeble ven 6, totaal 6. Vrouwenafdeeling ledengestorven 6, vertrokken 2, bedankt 0, weggeble ven 0, totaal 8. Vrouwenafdeeling aspirantenge storven 0, vertrokken 4, bedankt 8, weggebleven 5, totaal 17. Vrouwenafdeeling meisjes, gestorven vertrokken 2, bedankt 0, wegge bleven 4, totaal 6. Stand op 10 Juli 1926: Mannenafd.leden 130, aspiranten 55, jongens 13. Vrouwenafd.leden 217, aspiranten 116, meisjes 23. Totaal; leden 347, aspiranten 171, jeugdafd. 36. 'yan deze 171 aspiranten zullen op Zondag 162 hun opdracht doen, zoodat Zondagavond de stand zal zijn Leden 509, aspiranten 9, jeugdafd. 36. Er is reden lot vreugde. Niet alleen omdat het ledental gestegen is, doch vooral ook, de echte Congregatiegeest heerscht vrij wel bij allen. De bekende Pater Arsenius, O. Cap. is thans bezig in een Triduum de geestdrift ten top te voeren. Moge de Aartsbroederschap der H. Familie zijn zegenrijk werk voor per soon, gezip en samenleving voortzetten onder Gods zegen. kus, Burgerlijke Standen AMERSFOORT, 30 Juni. Geboren Reinier Franciscus Hendri- J. H. Overmars en W. J. v. DE VERGISSING. „Wat?" vroeg juffrouw Stoop. „Hier Inde advertentie staat, dat als ik zou komen, dan zou ik iets hooren In mijn voordeel. Dat staat hier zwart op wit: „kunnen hooren, dat haar ten voordeel zal zijn." Asjeblieft I En dan zou il wel willen weten wat dat voordeel is!' „Wel," zelde mr. Dodd op aller- vriendelijksten toon. „Het nieuws dat we hebben, gaat eigenlijk meer lady Frances aan, dan u zelf, juffrouw Stoop. Maar ik ben er niet bang voor, dat ze het wel met u in orde zal maken! U weet, denk ik wel, dat lord Weston gestorven is? „Ja, we weten dat. Morgen zullen we in den rouw zijn over hem." „Hij heeft een testament gemaakt," vervolgde mr. Dodd, „waarbij hij zijn heele bezit naliet aan zijn dochter, lady Frances Weston. Daar is geen andere erfgenaam en de titel sterft met hem uit." „Hoeveel?" vroeg juffrouw Stoop. „Dat kan ik u nu nog niet zeggen," antwoordde mr. Dodd. „Maar er Is een groot landgoed en een huis in Londen en groote beleggingen, en een aanzien lijke som geld op de bank." „Hoeveel", vroeg juffrouw Stoop weer. Het juiste bedrag kan ik u niet zeggen," zeide mr. Dodd. „Maar het beloopt zeker een paar duizend pond." „Zoo." zeide juffrouw Stoop. „Dan moeten we toch zoolang wachten op de huizen en op de beleggingen en het geld alleen maar gelijk mee nemen." „Ik vrees, dat ik u dat nognieikan geven, juffrouw Stoop," zei mr. Dodd. „Daar zullen eerst wat formaliteiten zijn te vervullen en het testament moet erkend worden, weet u." „Loop naar de maan metdaterken- :n I" riep juffrouw Stoop, „Is dat 'n anier van doen, om mij en de freule armoede te laten voortsukkelen, ter wijl wij zooveel geld hebben? Kom. hoor eens, jonkman. Jij kent mij en ik ken jou. Wij zijn vrienden onder me kaar. Laten wij het geld nu hebben en de rest, daar zullen we wel op wach ten. Ik zal je vertellen wat we doen zullen. Je geeft ons die paar duizend pond die op de Bank slaan en gij zult er een honderd pond voor u van heb ben om op te strijken. Dat is wat ik noem zaken doen." Mr. Dodd bood weerstand aan dezen aanslag op zijn beroepseerlijkheid. „'t Spijt me, juffrouw Stoop, maar het gaat niet! U zult dat zelf begrijpen, als u wat meer van dc wet zult weten over een poosje, als wij al die soesha voor u hebben in orde gemaakt." Krommestraat 1-4-6-8 - Telefoon 341 - Amersfoort wegens verbouwing en uitbreiding der zaak Al onze Damesconfectie willen wij uitverkoopen TEGEN ONGEKENDE LAGE PRIJZEN Op alle goederen welke niet in de opruiming vallen, wordt deze dagen 10 procent EXTRA KORTING gegeven Paruebltktrk va* St. Fraae. Xav. 't Zaad do- 29. PastoorC. Hulman 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG. Half 7 en 8 uur H. Mi.. Kwart over 9 H. Mi*. Half elf Hoogmi*. Ze* a r lof. DINSDAG Halt 10 geiongen Huweljjksmi Hooglanderveen. Parochl* 8t. Jozef PaitoorS. J. Brenninkmeger Burg. van Tuyllstraat. ZONDAG 7 uur H. Mis. Half-10 Hoogmi*. Half 5 Catechiamu*. 5 uur Lof. Deze week de H.H. Milten om half 8 en 8 uur. Psroehlskark via St. Htnrlcus „De wel, de wet, ik geel niets om Paula* Borstraat do. 41. de wet!" zeide juffrouw Stoop, „Waar om zou de wet staan tusschen een freule en wat haar toekomt? Moeten dan zoo weggaan? Geef dan een duizendje „Heelemaal onmogelijk, juffrouw Stoop." „Allo, honderd dan!" „'t Spijl me, maar zelfs honderd...." „Nou, twintig pond dan! Tien, vijf pond! Kom, vijf pond zullen je niet arm maken en je krijgt ze terug als w* de rest opstrijken. lisschien zal ik in staat zijn om u vijf pond voor te schieten, voor dade lijke uitgaven, op mijn eigen verant woordelijkheid!" zeide mr. Dodd. „Nou, dat is ten minste wat. Liefst geen papier, wilt u?" Ik zal het voor u halen, als u hier n wachten wilt," zeide mr. Dodd, en hij ging de kamer .uit. Juffrouw Stoop en de freule keken mekaar aan, toen ze alleen waren. (Wordt vervolgd.) Kerkdijk* Diensten. Pastoor: H. J. B. Eogbers Matthias Withoosstraat do. 34. ZONDAG H.H." Missen te 5 en 7 uur. 10 uur de Hoogmis. 6 uur Lof met Roseohoedje. MAANDAG St. Gerardus Majella-Mis. DINSDAG Lof ter cere van den H. Antonius. Parochiekerk van St. Anifrldue Jacob Catalaan do. 26b. Pastoor: P. J. M. Sandkuyl Jacob Catslaan no. 28. Telef, 558. ZONDAG Half 8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur de Hoogmis, r Catechismus. Patronaat afd A. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Na bet lof patronaat afd. B. DINSDAG. Half acht vergadering der Jonge Mannenvereeniging. Hamersveld Tom, v. S. Suik H. Heise. GetrouwdW. Veldhuizeo en R. H. Groes. OverledenFrede- rika G. de Jong, 38 jr., echtg. v. S. J. Apeldoorn Hermanns v. der Kolk, 2 jaar. 1 Juli. GeborenMarinua Hendrik, z. v. M. H. Riphagen en L. Naberhuis Johannes, z. v. H. J. v. de Ridder W. Mater. Ondertrouwd C. de Bruin en M. van Kleef C. Horsman n J. A. L. den Hartog R. v. Dijk n H. D. v. Ouwerkerk. Getrouwd i. Zeggelaar en J. v. d. Heuvel V. v. Achterbergh en M. M. v. d. Dop. 2 en 3 Juli. GeborenBarend, s. v. G. J. Demoend en G, v. Engelenburg Johanna, d. v. S. van Mourik en J. Lucht. Overleden: Hendrika Veenen- daal, 90 jr., wed. v. H. I-ensing. 5 Juli, Geboren: Petras Franciscn* Antonius, t. v. P. Ott en C. J. Kempera Lydia Margo, d. v. G. H. J. H. Veldkamp en L. L. Sch'iinkert. 6 Juli. Geboren G eertruida, d. v. G. v. d. Hoek en J. C. Gerritsen Richarda Albetdina, d. v. A. Wijnhoud en R. v. Ginkel Anna Helena, d. v. L. A. A. Koesea en G. Kerkmao. Overleden: Cornelia B. E. v. der Maath, 77 jr., echtg. v. H. A. v. Bqkkum. Amersfoort Parochiekerk 0 L. Vr. Hemelvaart Langegracht no. 36. Paatoor: Deken L. A. .'.r. X. Fock, Langegracht no. 37. ZONDAG H.H. Missen 6, half 8, half 9 uur. Half-11 de Hoogmis. 3 uut Vespers. Half 4 vergadering Burgeijongelingen- vereenigiog. 5 uur plechtige oefening van de Con gregatie v. d. H. Familie met predikatie, waarna opdracht der nieuwe leden, daarna Lof met Te Deum. MAANDAG 7 uur plechtig Lof met predikatit waarna de inwijding van het beeld der H. Theresia van Lisieux na het lof zullen de leden van den R. K. Vrouwec- bond door wier bemiddeling de gelden voor bet beeld zijn gecollecteerd, de deuren der kerk staan, om wa nog ontbreekt aan de benoodigde s bijeen te verzamelen. De geloovigen worden steeds in gelegenheid gesteld om waslicht voor het beeld te ontsteken, de prjji cent per kaars, de opbrengst daarvan is bestemd voor het St Petrus Liefdewerk tot opleiding van Inlandsche priesterp, van welk liefdewerk de h. Theresia de patrones en beschermster it. DINSDAG 8 uur gesongen St. Antoniusmi*. Avond* 8 uur Congregatie van de H. Familie. Bijkerk. Parochiekerk H. Catharlaa PastoorB. H. Huier. Holkerstraat 215, ZONDAG Half 8 H. Mis. Half 11 Hoogmis. Half 4 Catechismus. 4 uur Lof. VRIJDAG O. L. Vr. v. d. Berg Carmel. ZATERDAG 7 uur Lof met Rozenhoedje. In de week de H. Mis om bi Namens de Firma M. A. Ramselaar -il door ondergeteekenden op MAAN- DA019JULI 1§26, 's morgens 11 uur iu de Lunchroom „Prinses" Utrecht- schestraat worden aanbesteed: Het bouwen van een Modemagazijn op den hoek van de Langestraat en Krommestraat. Teekenlng en bestek zijn 4 15.— pet stel verkrijgbaar teu kantore van ondergeteekenden, alwaar op alle werk- teekenlngen ter inzage liggen. HERM.KROES ZOON Architecten Amersfoort. Zit- en Slaapkamer 1 volledig pension. Hoogland. Parochl» St. Mtrtlnus. Pastoor: W. S. J. de JoDg. Kerklaan, Tel. 3 ZONDAG 7 uur de Vroegmis. 10 uur Hoogmis In beide H. Mitsen open schaal- collecte voor hulpbehoevende pa rochiëo. Catechismus. 5 uur Lof met Rozenhoedje. Na het Lof vergadering van de H. Sacramentsver. afd. mannen. MAANDAG lste H. Mis op Leo's Oord. 8'/4 uur 2e H. Mis. 9 eo 12 uur Catech, op de scholen, DINSDAG 7uur lste H. Mis. 8uur 2de H. Mis. WOENSDAG 7'/. uur lste H. Mis. 8uur 2de H. Mis. 12 uur Catechismus op de scholen DONDERDAG 7'/, uur lste H. Mis. 8 'It uur gez. H. Mis voor de Kindt- held onder de H. Mis collecte voor de Kindsheid. VRIJDAG 7'/j uur lste H. Mis. 8'/< uur 2de H. Mis. 12 uur Catechismus op de scholen. ZATERDAG 7'/, uur lste H. Mis. 8 '/4 uur 2e H. Mis. 4—8 Biechtbooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. K"1"»6"t.m. Amersfoort Meppol naar Amsterdam. Haarlem en Zantvoort op Zondag 18 Juli 1926 Zie aanplak- sn strooibiljetten Hoofdkantoor Bijkantoor H. Kirpenstejjn Melkhandel Leusderweg 160 Amersfoort. Beleefd Aanbevelend. Lage Fongera-Prljzen Heerenrijwielen vanaf f75 Oamearijwlelen vanaf f83 BRENNABOR GRIJS-OROEN Schitterende luxe uitvoering slechts voor Heeren f77.—, Dames f79.50. "a 1" "den 'heijer'" Langsatraat 86, Amersfoort Nieuwe Muizen 65 cent per 10 K.G. Kleine puik 50 cent per 10 K.C. Opperdoezen 10 cent per K.G. 95 cent per 10 K.G. Zeeuwsche gele borgers 10 cenf per K.G. 95 cent per 10 K.G. Zeeuwsche btsu we borgers 10 cent per K.G. 95 cent per 10 K.C Bloemkool prachtig. Tuinboonen en Andijvie. Neem nu Muizenpootersom te planten 50 cent per 10 K.G. In het voorjaar zijn'ze altijd erg duur en bijna niet te krijgen. J, Krommeatr. 60, Tal. 794, A'foort en op Reis, blijft steeds 'n orlglneele en föne traclalie onze bekende blikjes Amersfoortsche Keitjes f 1.65 Amersfoortsche Janhagel f0.90 en f 1.55 Langestraatjes, voorheen en thans f 1.25, waarvan wij de beroemde kwaliteit blijven handhaven ZIET VERDER ONZE ETALAOES Heeft U onze frissche Ananas-Cake reeds geproefd af 0.35 Beleefd aanbevelend, Per ^nS Fa. A. J. VAN ZALINGEN, Langestraat 1. Tel. 171

De Eembode | 1926 | | pagina 3