|S| Vroom Dreesmann Zomer-Aanbiedingen NSjgjp' Langestraat - Amersfoort -xïïï Pianohandel S. DUIJKER Afdeeling Radio Edison toestellen H. ELZENAAR Ongebleekte Tricot Heeren Pantalons in zeer goede uitvoering maat 4 5 6 1.55 1.65 1.75 Macco Sportbrocken, kort ruim model. Wordt zeer veel gedragen, In prima kwaliteit maat 4 5 6 1.15 1.25 1.35 Padvindcrsjongcnsbrocken, macco. Prima uit voering. Goed passende modellen 95 1.00 1.05 1.15 1.25 Witte Tricot mcisjespantalons, zonder p prima kwaliteit Heeren nelflanellen en pantalons. Prima kwaliteit. Fabrikaat Jansen Tilanus maat 4 5 6 7 1.25 1.40 1.50 1.60 Netpantalons, kort model Heerenmaat 4 5 6 7 1.50 1.60 1.75 1.95 Zwemtricot's, prima macco lengte 60 65 70 80 90 100 85 90 95 1,05 1.20 1.30 Badmutsen vanaf f 0.19 tot 11.30 Badhanddoeken brengen wij ln diverse kwaliteiten en maten. Wfl leveren U al een prima baddoek, groote maat. in den prijs van 59 cent. Ligstoelen met prima linnen 3.60, 2.25 Ligstoelen met armleuning 3.60 Ligstoelen met uitschuilbaar verlengstuk 4.25 Landhuisstof, mooie dessins, 100 cM. breed 0.32', Kamermatten maat 140 X 180 cM. Prijzen 1.80, 1.45, 1.20, 0.79 Brabanlsch bont, wasch- en kleurecht 0.34 KAMPEERDEKENS extra aanbieding maat 150 X 200 cM. 2.40 HEEREN OVERHEMDEN mooie kwaliteit Percal met boord t, HEEREN OVERHEMDEN in prima kwaliteit crêpe met slappe boord 3.90 HEEREN OVERHEMDEN goed passende modellen wit met piqué borst 2.60 HEEREN-PYAMA'S van prima kwaliteit Zephlr. in de nieuwste strepen 4.90, 3.90 DAMES- EN KINDERPYAMA'S in extra voordeeligc aanbiedingen Heeren-, Meisjes- en Jongenssportkousen brengen wij in diverse soorlen en prijzen. Zie onze Etalage's Vroom 6 Dreesmann Langestraat 4 Amersfoort Amersfoort De geoaeentelijke LUXE-iuto. Maar zeiden lazen we zóó in uiter sten vervallende betoogen, pro en contra, als Dlosdagavond werden ge debiteerd in onzen gemeenteraad toen het ging om het voorstel tot aankoop van een automobiel ten behoeve vbd de bedrijven, die onder de hoede van Wethouder Vels-Heijn zijn gesteld. Tegenover de nuchtere beschouwin gen van Raadsheer Muylwijk, die de door B. en W. geproduceerde toelich ting uit-een-rafelde, zoodat er weinig steekhoudends restte, deed wel vreemd aan 't lyrisch-dramatisch betoog van den Wethouder, dat door zijn ver gaande overdrijving en 't mateloos op schroeven van de leiderstaak, stellig weerzin moest wekken bij hen die weten hoegemeentebedrij ven worden bestuurd. Constructie-fouten, jaren geleden ge maakt, meer en door gebrekkig inzicht dan door gemis aan toezicht, te verklaren, moesten nu nog dienen ter «versterking» van 't wethouderlijk betoog. t li geheel in sttijd met de practi- ache feiten van den dag, te mee dat allécï 'c rijden in 'n auto, des ders activiteit en praestatie beduidend zullen doen toenemen. Het dramatisch weergeven vai mislukte klimpartij door den directeur met zijn foto-toestel in den nieuwen, nog niet als voltooid afge- leverden fabrieksschoorsteen onderno men, ware beter achterwege gebleven, 't ls totaal overbodig den leider als lijder te presenteeren. De betrokkene zal er zeil, allerminst op gesteld zijn. Bovendien zijn dat gevoelsargumen ten, die men in een zakelijk betoog gaarne mist. Hoewel de raming van kosten door den heer Hehenkamp genoemd, wel wat boog lijkt, is het nochtans aan geen twijfel onderhevig, dat bet gelief koosde voertuig mcér dan 1500 gld. 'sjaars zal kosten. Ook al doet alles zeil. Arbeid in gemeentedienst kost óók geld. Raadsheer Xoordewier's stelling, dat men zonder meer heeft toe te staan wat een leider voor zijn bedrijf vraagt, is niet houdbaar. Toepassing ervan zou tot menig kostbaar experiment aanlei ding kunnen geven op velerlei gebied. Hec budget-recht blijve bij den raad. Ook is het veikeerd de oppositie tegen de directeurs-auto als «klein» te betitelen. 't Ging omjeeo uitgaaf, die naar veler meening niet als productief is aan te merken, en daarom in een noodlijdend, verlies-leverend bedrijf allerminst toe kon zij krachten vinden, dames die, zich geheel belangeloos en alles ter i liefde Gods voor dit werk wilden geven Doch de Adviseur bleef aanhouden, en bleef wijzen op het prachtige chari tatieve werk dat daarmede verricht zou worden. Eindelijk zwichtte de Maria- vereeniging. Zij gaf den eersten stoot, rij schonk de eerste vijftig gulden, en, Gode zij dank, de eerste pogingen slaagden h Als eer: e achten. Men. ksn hier ter stede, op elk wille keurig tijdstip, bij dag en bij nacht, een of meer auto's ontbieden als de dienst der bedrijven dat vergt. Deo Raad zouden wij intusscheo willen adviseeren een verordening vast te stellen op het gebruik der gemeente auto, want als het denkbeeld, om dal vehikel ook voor andere gemeentelijke hoogwaardigheidsbekleeders beschik baar te stellen, toepassing moet vinden, zijn stellig allerlei verwikkelingen te verwachten. CIVIS, 12 i-jarig bestaan van het R.K. Meisjes patronaat St. Lucia» en de Zita-vereen. Het was in hel jaar 1914 dat de Eerwaarde Adviseur der Mari ging aan het bestuur dier vereeniging mededeelde, dat het de uitdrukkelijke wensch was van Monseigneur den Aartsbisschop van Utrecht dat in iedere parochie naast een jongenspatronaat, ook een meisjespatronaat zou worden opgericht, wijl de schoolvrije meisjes evenzeer behoefte hebben aan leiding om gevormd te worden tot goede huis vrouwen en moeders, als de jongens, om opgeleid te worden tot nuttige leden van Kerk en Maatschappij. De Mariaverrcmging opperde vele bezwa ren, zij deinsde terug voor de onder neming van een werk waaraan zoovele moeilijkheden verbonden waren. Waar e werkende dames vermel- ,de notulenboeken on namen van juffr. Frans, Lenzing, Kui per, Blankwater, A. Sanders. A. M. Sanders, de Koning, Stork, Mevr. Bis Barones van Oldeneel. Later kom namen voor van juffr. W. v. d. Singel, v. d. Singel, Steenbeek, Krook, an 't Wel, Kuntz, Pijpers. Weldra echter kwam de tijd van be proeving. Donkere wolken pakten zich samen. De oorlog brak uit, de mobi- lisatieweeëa kwamen, het patronaats gebouw werd afgestaan voor den Roode Kruis-dienst. Men zocht een onderkomen in de school der Zusters van Onze Lieve Vrouw. Doch de ge- o vacantie en de mobilisatie geest hadden geen goed gedaan. De ideefia der kinderen waren veran derd, de strakke teugels konden zij niet meer verdragen, Toen het Palronaatsgebouw weer vrij kwam, organiseerde de Pastoor dan ook een oudersavond om wezen en doel van het Patronaat uiteen te zetten. ZijnEerw. toonde aan, dat de Patro- naatsdames zich ten doel stelden, om in overleg met de ouders, deze te helpen hunne kinderen op te voeden tot degelijke godsdienstige huisvrouwen. De ouders moesten de kinderen trouw en op tijd sturen, moesten de patro- naatsdames steunen door hunne kinde tot eerbied, liefde en gehoorzaam heid aan te sporen. De patronaatsdames haren kant moeten voeling houden de ouders, en deze van tijd tot tijd bezoeken, om de belaDgen hunner kinderen te bespreken. Kort duurde de vreugde, want ten tweeden male moest het Patronaatsgi bouw ontruimd worden, Er werd ee onderkomen gezochc in de school der Eerw, Fraters. Doch het Meisjepatro naat voelde zich daar niet lhui«, het wilde niet vlotten, allerhande moeilijk heden en bezwaren beletten eei zonde werklog. Gelukkig duurde ook deze Babyloni sche gevangenschap niet lang en toen dan ook voor de derde maal de voet gezet werd in het eigen patronaats gebouw, waren alle moeilijkheden over wonnen en kon het Patronaat zich in rustige werkzaamheid ten volle oat- lieldadige doeleinden, georganiseerde spaargelegenheid geeft een betere bestemming aan de loepgelden. icolaasfeest en een Kerst ij een tooneelclub en een thee- j, uitstapjes en een jaarfeest de noodige ontspanning band van hechte vriendschap onder de meisjes. Kan bij zulk een weikzaamheid, bloei uit blij ven? Bij het huidige feest past dan ook een eeresaluut aan de eminente sociale werksters, de dames Blaakwater, Frans, Nooteboom, Pijpers, Rijke, v. d. Singel v. 't Wel, die onder leiding van pelaan Van Slraelen zulk een heer sen arbeid verrichten. Moge de onmisbare zegen van den goeden God, welken zegen door de neisjes a.s. Zondag zal algebeden wor- len, in rijke mate over het Patronaat St. Lucia» eu de Zilavcreeniging ;omen, opdat zij groeieo en bloeien nogen tot in lengte van dagen. Gemeenteraad. Dinsdagavond vergaderde de gemeen teraad. Afwezig waren de heeren Jo- rissen, Boas, van Veen en de Jongh. Na opening der vergadering, herdacht de voorzitter het feit, dat de beer Veis Heijn 12'/, jaar onafgebroken het wet houdersambt waarnam. Hij bracht ge paste hulde aan den ijver en de toe wijding door den heer Veis Heijn in zijD ambt getoond en verwierf daarmede 's Raads onverdeelde instemming. Wethouder Veis Heijn dankte. Voor kennisgeving werden aange nomen mededeelingen van Ged. Staten houdende goedkeuring van vroeger ge- imen raadsbesluiten. Buiten bezwaar van de gemeentekas erd aan den onderwijzer M. v. Zuiden o jaar verlof gegeven onder mede- deeling, dat zulks nu voor 't laatst ln handen van B. en W. werd ge steld een verzoek van de woningstich- Spoorwegpersoneel om mach tiging tot het aanleggen van wegen en Helaas, het moeizame werk had de gezondheid gekost aan twee ijverige Directeurenkapelaan Horstink ei pelaan Boerma. Hoeveel arbeid deze Direcieuri het belang van het meiijespatronaal icht hebben, zal wel niemand kun- achterbalen. Dit is zeker, dat door hun toedoen en ten koste gezondheid het patronaat ia geworden wat het nu is. In dankbare herinnering zullea wij hen gedenken en voor hen de vurige bede ten hemel zenden, dat de goede God hun arbeid moge beloo- nen en hun tevens een blijvende ge zondheid moge schenken. En wat is het Patronaat op den dag der feestviering? Wat ia het Patronaat Een groote groep meisjes, gesplitst in 7 aldeelingen, waarbij zich weldra een achtste komt voegen. Door gods dienstlessen en maandelijksche H. Com munie wordt het zieleleven gesterkt. Een bureau van arbeidsbemiddeling zorgt voor betrekkingen. Door 4 biblio theken wordt goede en aangename lec tuur verschaft, Openluchtspel verzekert -in gezonden groei van het lichaam. Een mandolineclub, een wordend strijkorkest en het bezit van een eigen piano brengen beschaving en veredeling. Drie eigen naaimachines werken avond aan avond voor de resp. huis- De voorgenomen wijziging der steun regeling voor crisis-werkloozen werd aangehouden, nadat de leden Polder en Schrijver hadden geprotesteerd tegen de verslechtering der regeling voor een bepaalde categorie. Een aanvrage om geld voor aan- schaffiag van schoolmeubelen, leer- en hulpmiddelen, voor de Christelijke scho- n, werd in handen gesteld van B. en Bij herstemming werd hel voorstel Hehenkamp tot inwilliging van het ver zoek van S. J. Dekker, om bierverkoop toe te staan op het terras van de Kiosk 'aan de Barchm. Wuytiersl. verworpen. Een verzoek van de schoolwerk- vrouwen om door-betaling van loon, tijdens de vac&ntie werd verworpen. Aangenomen werd een voorstel inge diend door de heeren Kraan c.s. waarbij aan de betrokken werkvrouwen 70°/„ van bet door haBr gederfde loon tijdi de vacantie wordt uitbetaald. Bij de benoeming van een tijdelijk wethouder, werd eerst aangewezen de beer Noordewier, die bedaukte omdat de socialisten indertijd hadden besloten geen deel uit te maken van het Dagel. bestuur. Bij volgende stemming werd Hofkamp gekozen, die de be noeming aannam. Benoemd werd tot leeraar in Steno gratie en machineschrijven aan de Han delsschool, de heer Van Dam. Op voorstel van B. en W. werd aan :n heer A. H. van Kalken, eervol ontslag verleend als lid vao bet Burger lijk Armbestuur en als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand, zulks met bi- zondere betuiging van dank voor de toewijding waarmede hij beide ambten rruimen tijd heeft vervuld. Op advieB van B. en VV. werden aan de schoolvereeniging Pallas Athene de benoodigde gelden voor een spreek- lokaal voor handenarbeid school werd een lokaal der Meisjes school in gebruik gegeven. Ten behoeve van de openbare school Vondellaan, werd voor eokele uren per week het gymnastieklokaal der R. K. Meisjesschool aan de Marnixlaan ge huurd. Afgewezen werd een verzoek van A, Boshuizen, om ontheffing van de ver ordening houdende eischen, waaraan dranklokaliteiten moeten voldoen. Ingewilligd werd het verzoek van J. Breedveld en andere bewoners van de Koningin Wilhelminastraat, om de boomen voor hun huizen te doen rooien. Vervolgens werd zonder hoofdelijke stemming besloten Aan P. N. Kluft te verhuren bosch- grond aan de Schaepmanlaan. Tot aankoop van een huis, schuur i bouwland nabij de Barchman Wuy- tierslaan groot 7130 MJ. voor f7000 Tot verkoop van terrein aan de v. Hogendorplaan, groot 615 MJ. voor f3300 aan W. J. A. Roosen. Tot verkoop van bouwterrein Dabij den Leusderweg groot ongeveer 660 M*. voor f4000 aan van Eykelenburg. Aan mr. C. J. Battels boschgrond nabij de Anna Paulownalaan te verhuren. Een crediet te verlecnen voor den aanleg van wegen nabij den Leusder weg ten behoeve van het groudbediijf, Tot wijziging van de aanwijzing der ieeningsobjecten voor de leeningen 1924 en 1925. Tot goedkeuring van belegging gelden der gasfabriek, Overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloot de Raad een crediet verleenen voor het vergrooten van ontijzerings- en filterinrichting van h pompstation en voor het maken v een tweede toevoerbuis naar de stad. Eveneens werd een crediet verleend voor het inrichten van een opjaagstation in den watertoren en voor het wijzigen van de inrichting van de hoogspannings- ruimte aan de Gasfabriek. Het voorstel van B. en V trekking tot de aanschaffing auto voor de gasiabrick, werd aange. nomen met 10 tegen 9 stemmen. Wethouder Veis Heijn deelde mede dat de Commissie "oor de bedriji stemmig van oordeel is, dat eeo auto onmisbaar is. De directeur moet tijd w; allerlei controle-arbeid te verrichten. Had men vroeger een auto gehad, dan zou het pompstation der v niet de gebreken hebben di De heer Hehenkamp viz luxe uitgaaf die niet f1500 f3000 'sjaars zal kosten. Bovendien zullen ook andere bedrijfsdirecteuren om automobielen vragen. De heer de Lange is warm voor standervan autorijden. Hij vindt 't be. paald een verzuim dat er niet eerder een auto is aangeschaft. De aankoop geschiedt in het belang van het bedrijf. De heer Noordewier is overtuigd het nut der automobiel. Als de directeur zegt dat bet noodig is, mag afwijzend beschikken. Verder veroor looft spr. zich, «kleini verzet tegen deze uitgave. De heer Veis Helja werkt op het gemoed der vroede vaderen door wijzen op 't feit dat de directeur te veel lietst nadat bij in den fabriekschoorsteen is gevallen. Verder spreekt de Wethouder lang en breed over de ontstellend drukke werkzaamheden van den directeur bedrijven enz. enz. De Wethouder won 't pleit op 't kantje af. Tegen stemden de leden Hehenkamp, Spiekermano, Rekke, Van Galen Last, dr.vanNieuwenhuizen,Muijlwjk, Polder, Thien en Schrijver. Vóó; de leden Kraan, Noordman, Noordewier,Overeem, Hofkamp, Ruiten berg, Veis Heijn, Graaf, de Lange en mr. Stadig. Verworpen werd een voorstel van B. en W. tot het verleenen van restitutie gelden aan houders van aandeelen der middenstands-wooiogbouwvereeni- Mr. Stadig betoogde op goede gron den, dat het voorstel van B. en W. noodeloos en nutteloos honderden gul dens vermorst als een gift aan mcnschen, rbsoluut geeu aanspraak op kunnen doen gelden. Het advies van B. en W. naar aai siding van hel adres van «Flehitei houdende verzoek deze vereeniging ee tegemoetkoming van f 1000 te schenkeo werd aanvaard. slotte werd aangenomen een voorstel van B. en W. om voor den bijbouw van een schoollokaal een ter grootte van pl.m. 400 M3. nan de schoolvereeniging Pallas Athene Id eigendom over te dragen. Bij de rondvraag informeerde mr. Stadig Daar de mogelijkheid de Woning stichting Patrimonium te doen erkennen vereeniging uitsluitend werkzaam in het belang der volkshuisvesting. Mr. Stadig, ten volle erkennend de verdiensten van de bestaande woning bouwverenigingen, is er afkeerig van deze als het ware het monopolie der 'olkshuisvesting te geven. Waar de Regeering geen steun ver leent, informeerde mr. Stadig naar de mogelijkheid om met hulp der gemeente, ontworpen bouwplannen op een terrein aan den Leusderweg tot uil voering te brengen. bestuur der Gabrie Mehen- Havik 19 a Telefoon 773 a Amersfoort De nieuwste uitvindingen practisch toegepast. Vraagt inlichtingen. Accu's Iaden per keer en bij abonnement Bij Muggebeten Limvio-nleuws. j (Vrijdag) avond speelt Llmvio terrein aan de Barchman Wuy-I een vriendschappelijkewedslrijd gen «de Amersf, Boys». Ook Zondag a.s. komen de rood- ilten voor het spelen van een friêndly- game binnen de lijnen. Dan zijn de Utrechtenaren te gast, een elftal dat zich den laatsten tijd i kende ploeg heeft doen kennen. Wie getuige wil zijn van een aardige wedstrijd zorge er voor op het R. K. Sportterrein aanwezig te zijn. Oranje-feest. In afwijking van de wijze waarop in vorige jaten de koraalzang werd voor bereid, zulleo dit jaar ter gelegenheid van de veijaardag van H. M. de Ko- door de in deze stad bestaande zangkoren, de zangnummers en koralen worden ingestudeerd. Uitvoering vindt plaats op het terras der sociëteit Amtcilia. Generale repetities vinden plaats de muziektent Plantsoen en wel Zaterdag 28 Aug. te 4 uur n.m Maandag 30 Aug. tc 7 uur. n.m. Deze repetities en de uitvoering op 31 Aug., staan onder leiding bekende leider der Volkszang, den heer Am. Spoel te den Haag. Om uiting te kunnen geven aan hunne gevoelens, worden de ingezetenen dezer stad verzocht tijdens de generale repe tities en uitvoering der zang zooveel mogelijk mede te zingen. Woensdag 4 Aug. a.s. houdt de St, Anoa-Vereeniging haar jaarfeest. De St. Anna-Vereeniging strekt hare bemoeiiagen uit over alle parochies der stad en beoogt de opvoeding der jeugd in geheelonthouding. Om kwart voor acht worden deren verwacht op de speelplaats der Zusterschool aan de Borstraat. Om 8 uur wordt vervolgens in de St. Henricuskerk de H. Mis voo St. Anna-vereenigiug opgedragen, In den namiddag, om halt 3, feeste lijke samenkomst aan het Zand. Donderdag 5 Aug. loopt een txtra- trein van Amersfoort eu omstreken naa Amsterdam, Haarlem en Zandvoort, D' prijs der kaarten voor heen en tetug is gesteld op f2.05 voor de tweede fl.50 voor de derde klas. Vertrek Amersfoort 's morgens 7 uur. Woensdag 11 Augustus, zal onder nadere goedkeuring, in de Pallas Athene- school, Limburg Stirumlaan in liet open baar worden aaubesteed Het bouwen van een lokaal enz., ter uitbreiding dit schoolgebouw. Een drie-jarig kindje kwam in eeo draaikolk in de beek bij de Katte- kampen terecht. Eeo timmermansknecht bracht de kleine op het drooge. Niemand wist waar de kleine thuis hoorde, maai later bleek kind te hooreo tot een gezit uit de Muuthuizen. Hedenavond geeft Amersfoort'! Mannenkoor van 8.30—9.30 een conceit in de muziektent in het Plantsoen. Tot de Rijkskweekschool voor onder wijzers en onderwijzeressen zijn de vol gende leerlingen toegelaten W. Reijn- ders A. van Berkum J. Schreudcr E. Dekkers; C. Harmsen C. Renes ter Horst; Ph. Reuling N. Mac. Leod H. H. Mus allen te AmersloertJ. vac Wiersum en J. van Hummel te Soest A. Kruidhof te Maasbergen, G.J. Kraan en P. Bevers te VeenendaalJ. Rheeden te LangbroedV. S. Zack J. Bakkenes te Zeist. «De Jonge Werkman». Woensdagavond hield het centtaai mile van «De Jonge Wcrkmam 2e en laatste propaganda-meeting Deze ook goed geslaagd, hetgeen natuurlijk sor genoemd comité een groote vol doening is. Te falf acht trok men met muziek in «Wilskracht» (onderafd, »J. W.«) in het gebouw «St. Joseph» door verschillende strnten van het SoeBter- kwartier naar het Patronaatsgebouw aan Borstraat. Te ongeveer 8 uur opende de voorzitter van het centraal comité, Joh. v. d. Linden, de bijeen komst en verwelkomde de aanwezigen in het bijzonder den ZeerEerw. beer H. J. B. Engbers, pastoor der H. Henricusparochie en de WelEerw. beeren J. Beltman en J. H. Streppel. Na het «Aan U, o Koning der eeuwen» speelde «Wilskracht» een marsch en hielp daardoor mede de goede stem ming te verhoogen. Voorzitter van der Linden gaf hierna een breedvoerige uiteenzetting van den bond «De Jonge Werkman» en verklaarde wat Amers foort 5 Sept. a,8. te wachten staat, n.l. de viering van het eerste den Utr. Dioc. Bond. Hij uit mede te werken deze viering te doen slagen. Tevens herinnerde hij .an de publieke uitvoeringen van hel ipenluchtspel «Barabbas» op 22 en 29 Aug. a.s. op het buitengoed van St Louis» aan de Barchman Wuytiers- Kantoorboekhandel Kantoormeubelen Schrijfmachines Langestraat 84 - Telef. 528 Speciaal adres voor Uw Kantoor- School-, Schrijf- en Teckenbenoo- digdheden. - Advertentie-Bureau Langestraat 36 IN KRAGEN EN KANT VOOR KRAGEN hebben wij aardig nieuw goed ontvangen. JABOTS EN VESTEN in grOote keuze. LAKCEINTUURS vanaf 19 cent laan (naast het Retraitenhuis) Spr. moedigde aan deze uitvoeringen bij te wonen. Onder de nu volgende pauze liet »Wilskracbt« zich weer hooren. Na de pauze kreeg de WelEerw. heer J. Beltman het woord. «Gedeon en zijn strijdmakkers» had spr. tot onderwerp gekozen, een onderwerp dat zich bijzonder eigende voor een ver gadering als deze. Gedeon moest ten strijde trekken met 'n klein aantal man schappen terwijl de tegenstanders een groot leger vormden. Tcch was de over winning aan Gedeon omdat zijn mannen bezield waren met een heilig vuur en geen vrees kenden. Ook de leden der »J. W.« moeten mannen zijn in den vollen zin des woords. Mannen die het geloof bezitten als ccn heilige schat en voor dat geloof, als het moet, durven uit te komen. Als ccn hel flikkerende fakkel moet zijn ons gelouf dat io zoovele duistere taken, helder en kiaar licht brengt. Niet daar alleen is sprake van een Katholiek leven, waar mouie keiken staan, maar daar waar Katholieke daden worden gesteld. Bij velen lijdt liet ge loof omdat in plaats vao de Katholieke pers, de neutrale wordt geleren. Wij moeten de noodzakelijke geloofskennis bezitten. Als Gedeons' mannen moeten wij helden zijn voor ons geluof. Ais gij allen eens een keurbende vormdet voor de kerk, hoevclcn zouden door het goede voorbeeld gedrongen worden hun geloofsleven eveneens uit te leven en anderen die reeds diep zijn gevallen zouden worden opgebeurd. Zouden In onze dagen ook niet veie niet katholieken tot ons gelool wotden gebracht wan neer de Katholieken hun geloof in daden tot uiting brachten. Werkende leden moeten wij zijn van de strjdende kerk. Moge Amersfoort's straten 5 Sept. dreunen van den stap der wakkere jonge werklieden. Na een woord van dank aan den WelEerw. spreker en aan de talrijke aanwezigen voor hun belang stelling werd deze bijeenkomst met ge bed gesloten. Hoog bezoek. Z. Exc. Mr. Donner. minister van Justitie, bracht een officieel bezoek aan het Rijksopvoedingsgesticht te dezer stede. In de bestuurskamer werden de be stuursleden mr. De Beaufort, Van Beur den en ds. Den Hollander, aan Z.Exc, voorgesteld, evenals de godsdienst leraren, D: fanfare der jongens speelde, toen de rondgang begon, een lustig liedje, Daarna begon de rondgang, die twee en duurde. Al het merkwaardige werd in oogen- schouw genomen, In de gymnastiekzaal werd door een afdeeling der jongens een lied gezongen en werden gymnas tiekoefeningen gehouden. D- Iwee jongsten hielden een voordracht. Ook werden buiten spelen gehouden hoogspringen, slingeibal enz, In de verschillende lokalen gingen lessen in handenarbeid, in teekenen, gew! i onderwijs hun gang. slles goed be Nadat all es goed bezichtigd" was Z.Exc, zich met personeel, met de jon gens en het bestuur ondeihouden had, ging hij heen, bijzonder voldaan over de talentvolle leiding en den tact van di recteur en leeraren. Dezer dagen ontving de stichting Zandbergen alhier een legaat van f 2000, benevens een gift van f2000. Zoowel eiflater als de schenker hebben te kennen gegeven onbekend te willen blijven. Aan den aannemer A. C. Beijer is opgedragen den bouw van het mode magazijn Ramselaar hot k Krom ineslraat- Langestraat onder architectuur van de heeren Herm, Kroes en Zoon, alhier.

De Eembode | 1926 | | pagina 2