Am de R. K. Mlddenitandere. Bij het bestuur ven de R. K. Mid- denstandsvcreeniglng »De Hanze* kwam •en schrijven binnen van enkele R. K. winkelier», waarin verzocht werd maat regelen te treffen die er toe kunnen leiden, dat naar aanleiding van den ult- drukkelQken wenech van Mgr. den Aarts bltechop, op Maandag 1 November a.i. den feestdag van Allerheiligen, de R.K. neringdoenden hunne zaken gesloten houden. Het bestuur van De Hanze beeft de eer ter kennis te brengen, dat overleg is gepleegd met den Geestelijken Advi seur van de Hanze, die verklaarde dat het ook zijn uitdrukkelijker weosch is, dat alle R. K. Handeldrijvende en In- dustrieëele Middenstanders van Amers foort, aan het dringend verzoek van den Aartsbisschop zullen gevolg geven. WeshMve wij alle belanghebbenden met den meesten aandrang aansporen, met dit verzoek rekening te houden. In verband hiermede worden ook onze R. K. stadgenootea aangemaand, op Allerheiligen geen inkoopen te doen. De Geestelijke Adviseur, L. FOCK, Deken. Het Bestuur van De Hanze. Amersfoort, 26 October 1926. Tot opzichter van het R. K. kerkhof aan den Utrechtschen weg is door de Parochiale Kerkbesturen benoemd de beer van Drie. Amersfoortscho IJsvereenlglng. Oudergewoonte waren Vrijdagavond van de 700 leden niet meer dan 40 ter vergadering aanwezig, niettegenstaande op de agenda een belangrijk punt stond: het bouwen van een ijstent en de voor ziening in de daarvoor benoodigde gelden. Ofschoon de verslaggever van de ver gadering, nadrukkelijk de aandacht van het publiek op dit punt gevestigd heeft, zij het aan het bestuur vergund daarop nog eens terug te komen, omdat alleen door algemeeoe medewerking de tot standkoming van de tent verzekerd is. Over de wenschelijkheid, de nood zakelijkheid van een Qstent met garde robe, kleedkamer, bestuurskamer, clo sets, r j wiel bewaarplaats, buffet, keuken, recreatiezaal, gas, waterleiding en elec- tnsche verlichting, behoeven wij niet te sprekeo. Gedurende het 7-jarig bestaan onzer vereeniging, werd de vraag om tol den bouw van een dergelijke tent over te gaan, op elke vergadering, ge durende de ijsperiodes en vooral bij wedstrijden naar voren gebracht. Het bestuursvoorstel werd met alge meeoe stemmen aangenomen. Voor bouw en inrichting, zonder stoe len er. tafels in de groote zaal, is een bedrag van f4000 benoodigd. Om dit geld te krijgen wordt een leening uitgeschreven rentende 5 pet. en bestaande uit aandeden van f 10, zoodat bet voor niemand van de leden een bezwaar behoeft te zijn een of meer aandeelen te nemen, waardoor de tent met algemeene medewerking kan wor den opgericht. Wij zullen een circulaire met inteekenbiljet zenden ec verwachten spoedig deze biljetten ingevuld met een llink bedrag terug. De stlossing geschiedt door jaarlijks een bedrag van f400 uit te loten. Wij kunnen met de uitionhg van den bouw eerst aanvangen, als de lee- ning volteekend of gegarandeerd is. De vrienden en vriendinnen van de ijssport worden door het bestuur opgeroepen tot vlugge medewerking, zoodat de tent reeds dezen winter dienst kan doen. Men schrijft ons Met belangstelling en bewondering las ik het bericht in uw blad aangaande de plannen van de R. K. Gemengde Zangvereeniglng »St. Caecilia* aanstaande Winterseizoen. geduiende de zeven jaren dat deze Vereeniging bestaat heeft zij steeds mijn belangstelling gehad. Toen ik de oprichting nu ongeveer zeven ji geleden hoorde, dacht ikdat wordt toch niets. Doch 'l bleek dat ik verkeerd ge dacht had. Want weldra bleek het dat men met een Directeur te doen had die zijn zangeressen en zangers bijeen wijt te houden en met een taaie vol harding zijn doel wist te bereiken. Hel eerste concert was reeds een schitte rend succes voor koor en dirigent. Io het eerste jaar kwamen zij al uit met een lsten prijs in de 3de afdeeliog te Culemborg en werden goed geslaagde zomer- en winterconcerten gegeven. Onder andere de prachtig geslaagde uitvoering van gewijde muziek in Ami- cttia co St. Aechten, met medewerking van den bekenden zanger Joh. Nclissen. Het zoo prachtig geslaagde feest van het 1ste lustrum en nu weer in deze zomer een 1ste prijs en 2de prijs te Nieuwkoop en Laren. Dat alles heeft mijn belangstelling steeds doen groeien en aao die belangstelling paarde zich van zelf mijn bewondering voor directie en bestuur. En nu weer het bericht van twee uitvoeringen van hoogstaande werken. 20 jaar is bet wel ongeveer geleden dat het Weihnachts Oratorium van Muller hier in Amersfoort is op gevoerd, en dan de Zeven Kruiswoor den van Jos. H»ydn, een prachtwerk. Dat uit te voeren dwingt bewonde ring af. Eo nu de vraag: moeten vooral wij Katholieken die Vereeniging niet steu- ucu Kom dat kau toch zoo gemakke- r be-1 hoefte is aan mannenstemmen (goede) en die zijn er toch onder onze Room- sche zangers genoeg. Ook het dames koor kan nog steun hebben van goede krachten. Welaan, begin dan met per soonlijke en daadwerkelijke steun te verleenen: help mede het doel te ver wezenlijken om een groote en goede R. K. Zangvereeniging te krijgen in onze stad Amersfoort. Eiken Dinsdag avond 8.15 uur is er repetitie in het gebouw St. Aechten Zand. Kom eens kijken, ik weet zeker dat het u wel zal bevallen daar een uurtje te zijn. P. J. De cursussen der Propagandaclub •Leo XIII* sullen ook dit jaar in be sloten kring worden gehouden. Alle leden der R. K. Werkliedenver- eeniging zullen een circulaire ontvan gen, waaraan een iovulformulier is be vestigd. Dit kan worden ingeleverd bij den secretaris der propagandaclub P. Lorijo, 't Zand 11, of bij den concierge van St. Jozef. De openingsavond waarvoor ledea met buo vrouwen worden uitgenoodigd, wordt gehouden Maandag 8 Nov. a.s., des avonds 8 uur, in St. Jozef. De be kende redenaar kapelaan Metz uit Zwolle, zal dien avond een spreekbeurt vervullen, terwijl het R. K. gem. sang- koor »St. Caecilia*, dir. Ant. J. Hel- mich, verschillende liederen ten gehoore tal brengen. De apologetische cursus-lessen, leider kapelaan J. Beltmao, zullen Maandag 15 Nov. a.s. aanvangen. Waar deze cursussen het vorig jaar zoo uitmuntend zijn geslaagd, rekent het bestuur ook nu weer op een groote deelname. Voor de sociale cursussen zullen binnenkort nadere gegevens wor den verstrekt. Op 4 November a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat Dorus Streng zijn intrek in het gesticht St. Jozef heeft geaomen. In de R, K. Werkliedenvereeniging St. Jozef wordt gehouden een kaart- incours op Zondag 7 Nov. a.s. Hieraan kunnen uitsluitend leden deelnemen, inleggeld 25 cent. Opgi kan geschieden tot Zondag 7 Nov. des middags 1 uur. Aanvang 8 uur precies. Voorts werd den leden van St. Jozef bericht, dat de Brandstoffen-commissie wederom iedeten Zondagmiddag 12—1 uur zitting houdt tot het in vangst nemen van spaargelden voor inkoop brandstoffen 1927, De gemeenteraad zal Vrijdag 5 No vember a.i. des avonds 7 uur openbare vergadering houden. Het comité voor de herdenking hel 550-jarig bestaan van het gymna sium, heeft aan de gemeente f1500 subsidie gevraagd ter bestrijding van een deel der kosten. De commissie door den Raad aan gewezen om te onderzoeken de moge lijkheid van de stichting van een bad huis in deze gemeente, heeft haar rapport ingediend. De commissie was samengesteld als 'olgtIngenieur van Veen, voorzitter, Wethouder C. Ruitenberg, Rekké, de Lange en Thien. fungeerde mr. Louise een uitvoerig overzicht van resul- elders met de exploitatie badhuizen bereikt, komt de commissie tot de conclusie dat stichting van een eenvoudig, doelmatig badhuis, gesticht op een gunstig gelegen terrein, wensche- lijk en mogelijk is. Zij adviseert voor de oprichting en de exploitatie in het leven te roepen de Stichting Badhuis te Amersfoort. Eenige corporaties, op maatschappe lijk gebied werkend, zijn bereid finan cieel te steuneo, terwijl ook de gemeente door het fourneeren van kapitaal tegen rente, bijstand kan bieden. Naar wij vernemen, zal Mgr. dr. Alfons AriÉns, pastoor te Maarssen, om redenen van gezondheid ontslag nemen uit zijn herderlijke bedieningen zijn intrek nemen io het klooster St. Jozef, aan de Barchtnan Wuytiers'aan te dezer stede. Zorg voor goede lectuur. Op uitoemende wijze worden ons, Katholiekeo, in dezen H. MissietQd de oorzaken getoond van verslapping 't geloofsleven, van zonde en afval alle kringen. En daarbij wordt niet nagelaten met klem te wijzen op het gevaar van on geschikte en slechte lectuur voor ons zieteleven. In het waarschuwend vermaan onzer zielzorgers vindt het bestuur der R. K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek ge- reede aanleiding te wijzen op eeo nog lang niet genoeg benutte gelegenheid om zich goede, geest- en hartverhef fende lectuur te verschaffen. Lectuur die beter maakt, meer ont vankelijk voor het goede en ons in kt stelt ontwikkeling na te atreven ontspanning te genieten zonder ge- ir voor het verlies van ons hoogste goed. In de NitvwstraaI is gevestigd de K, K. Openbare Leestaal en Bibliotheek. Die inrichting is dag aan dag, toe- gankclQk voor alle personen boven 18 jaar, geheel kosteloos. Eo wel Maandag middag van 4 tot half tien en de overige erkdagen van 10 tot 1 en van 4 tot half f Alle couranten en tijdschriften, boeken en plaatwerken, die er in zoo groote verscheidenheid op elk gebied voor handen zijn, kunnen door de bezoekers, geheel GRATIS geraadpleegd en ge lezen worden. De dames bibliothecaressen tuilen zich gaarne beijveren ieder van dienst te zijn en te (helpen bij 't zoeken en kiezen van lectuur. 't Is er een ware allemansgading. Studieboeken en wetenschappelijke werken voor den meer ontwikkelde vaklitteratuur voor den vakman; vellen, romans en vertellingen vooi die ontspanning zoeken, kortom Elk wat wils. Er ia dus geen enkele reden elders te zoeken, wat men in eigen kring, volop en beter dan waar ook, kan bekomen. Wil men boeken voor bepaalde studie, die niet voorhanden sljn, dan wordt door onze bemiddeling gezorgd dat er komen. Zooals gezegd: het bezoeken van leeszaal en bibliotheek is geheet gratis voor ieder van welken rang of stand ook. Allen zijn bartelQk welkom. Alleen voor het boeken-leenen is het noodig dat men lid wordt. Maar dat kost maar honderd vijftig centen per jaar. Het is denkbaar dat dit bedrag door sommigen moeilijk in eens kan worden betaald. Geen noodMen kan in kleine termijnen het bedrag voldoen. Zij die nu lid worden, lezen gratis tot 1 Januari 1927. Lectuur en vooral goede lectuur heeft men dan te kust en te keur. Zij die gaarne een groote portefeuille met tijdschriften willen, kunnen óók worden geholpen. Tegen den zeer ge ringen abonnementsprijs van f 15 's jaars wordt wekelijks een omvangrijke por tefeuille thuis bezorgd, waarin een keur van illustraties en tijdschriften ter lezing wordt geboden. Wij verwachten, dat deze kennis geving voor velen aanleiding zal zijn de R. K. Leeszaal en Bibliotheek voortaan trouw te bezoeken en de boeken die daar voor ontwikkeling en ontapanning beschikbaar zgo, te benutten. Uit den Omtrek ACHTERVELD. De landbouwer Jac. Kok had onder zijn gewas een biet die 8 K.G. woog. De heer H. van Dijk legde een be- raestiogaproef op aardappels aan voor het Land- en Tuinbouwbureau te Utrecht. Verbouwd werden Eigenheimers. GrondVocbthoudend zand. Voorvrucht haver in kunstmest. De bedoeling was na te gaan de werking van verschillende hoeveelheden stikstof- mest. Het heele perceel kreeg 1000 K.G. super en 1000 K.G. patentkali per H.A. Perceel I met 300 K.G. zwavelzuur ammoniak gaf 27000 K.G. aardappels per H.A. Perceel II met 400 K.G. zwavelzuur ammoniak gaf 29900 K.G. aardappels per H.A. Perceel III met 500 K.G. zwavelzuur ammoniak gaf 33100 K.G. aardappels per H.A. Perceel IV zonder stikstofmest gaf 14700 K.G. aardappels per H.A. Perceel V met 400 K.G. Leunasal- peter gaf 28500 K.G. aardappels ptr H.A. Perceel VI met 315 K.G. Leunasal- peter gaf 29700 K.G. aardappels per H.A. Perceel VII met 235 K.G. Leunasal- peter gaf 24600 K.G. aardappels per H.A. De proef leert, dat het gewas aard appels groote hoeveelheden stikstof ren dabel verwerkt. Men vergelijke slechts de cijfers van perceel III en V die van IV. Ook zien we dat de opbrengst niet ongunstig beïnvloed wordt door de nevenwerking vao de zwavelzure moniak en de Leunasalpeter. Voor wie het nog niet weet, zij hier nog vermeld, dat Leunasalpeter een nieuw product is van de B.A.S.-fabriek, en dat het 26 pet. stikstof bevat, waar van 17 pet. ammoniak-stikstof eo 9 pet. nitraat stikstof. Ofschoon een kleine on regelmatigheid opvBlt tusschen de veld jes V en VI, blijkt deze meststof ook op onze gronden zéér goed te voldoen. BARNEVELD Van den landbouwer K. te Achter veld zijn, toen bij niet tbnis was, 20 jonge hennen gestolen. Uit de schuur van bakker Zegers is ten nadeele van zijn bediende J. v. Willingen een rij wiel gesiolen. BUNSCHOTEN De gemeenteraad besloot de huishuur der burgemeesterswoning te verhoogen tot f 3.50. Alleen bet woningbedrijf zal in bet vervolg door een accouotant gecontro leerd worden. Voor de gemeente en de viscbafslag worden geen gelden voor een accountant meer beschikbaar gesteld. Voor den secretaris en ondergeschikte ambtenaren, verdwijnt de kindertoeslag. De straatbelasting verdwijnt. De opcenteD der vermogensbelasting komen van 75 op 50. Schrale Lippen en Ruwe huid van Handen en Uelaat verzacht en geneest men spoedig met Doos 30 Tube 80 ct. PUROL B. co W. verwachten vermindering m het vcrm.cijfer der H.O. De Eemdijk krijgt een nachtwacht. De belastingontvangst wordt ge raamd op plm. f48000. HOEVELAKEN Door den gemeenteraad is besloten 't rooken op den publieken weg door kinderen strafbaar te stellen. (Het ver bod om kinderen tabak enz. te ver- koopeo, wordt niet ingevoerd). Goedgekeurd werd het wijzigen van het contract vlceschkeuringsdienst met Amersfoort. Men krijgt nu een suiveic verhouding. Eerst krijgt iedere gemeente een vast bedrag voor den keuringsdienst te betalen (Hoevelaken f 100.—) en i een vast tarief voor iedere keuring. Halfjaarlijks zal door Amersfoort i afrekening aan de gemeenten gezonden worden. De heer Lozeman keurt het af, dat io geval van noodslachtlng het dier naar Amersfoort getransporteerd wordt en daar wordt uitgepond. Hier zou dat goedkoope vleesch ook afrrek vinden. De Voorzitter erkent, dat de klacht van Lozeman eenigszlns gegrond lijkt, maar dat daai tegenover staat, dat waar een noodslachtlng voor den veehouder toch reeds een strop beteekent, bet voor dezen voordeeliger it, dat het vleesch in Amersfoort verkocht wordt. Daar vindt het meer aftrek. HOOGLAND HerhalingionderwIJs. (Ingezonden) Hartelijk dank aan meester Segeri voor zijn inlichtingen. Het is me nt duidelijk geworden dat er al heel wa geadresseerd werd. Dat kan nuttig zijt en zal in de naaste toekomst misschien wel brengen wat wordt verlangd. Maar het was er mij meer om te doen eens te hooreo of er iets tegen is, bet herhalingsonderwjjs nu al op onze dorpsicholen in te voeren. De kosten daarvan kunnen niet zoo angstwekkend hoog zijn voor de ge meente. Het nut is groot. Gaat het Rijk in de naaste toekomst het her- halingsonderwijs weer steunen, dl de gemeente weer van de kosten af. De gemeente kan dus nu in de behoefte aan herhaliogsooderwijs voor zien. Mijn vraag is maarwaarom doet ze het niet? H. V. Doordat er voor den Moedercursus welke deze winter wordt gehouden oog geen voldoend aantal belang hebbenden is opgegeven wordt de gelegenheid daartoe nog eene week verlengd en wel tot Zondag 31 Oct. De adressen waar men zich kan op geven zijn de heeren P. H- Segers W. Renkers. De gemeenteraad vergaderde heden middag om half 3 en behandelde de volgende punten: 1. Ingekomen stukken. 2. Rekest Ccöp. Brandverz. Hoog landerveen om Subsidie. 3. Rekest bestuuren R.K. Boerenbond en R. K. Werkliedenvereeniging subsidie voor land- en tuinbouwcursus. 4. Rekest Schoolbestuur H. Martinus om subsidie voor een ontwikkelings cursus. 5. Voorstel tot doorhaling van het verband inzake borgstelliog A. Kuijer voor het beheer van B. te Lintelo alt gemeente ontvanger. 6. Vaststelling begrooting 1927. 7. Wijziging bc.: ooting 1926, SOEST Ten huize van A. v. K. aan de Bos straat ootstond een begin van brand, doordat een stuk papier in eeo schoor- steennis in brand was geraakt. Door bet krachtig ingrijpen van de buren en de politie, die zeer spoedig ter plaatse waren, kon de brand worden gestuit. Eenige kleedingstukken verbrandden. Soest Vooruit besloot tot het houden gastentoonstelling in December. De medewerking van het gemeente bestuur werd vei kregen. De heeren J. v. Ellen, voorzitter der gemeentelijke gascommissie, G. T. v. Vliet, gemeente-architect en L. E. Vis ser, technisch ambtenaar bij het gas bedrijf, nemen zittiog in de comnf van advies. Notaris Dammers veikoopt Dinsdag 2 November 11 uur, in de Gouden Ploeg een landhuis. Bouwterrein ai Kerkstraat, gr. 17 A. 59 cA. Bouwland nabij de Bakkersweg, gr. 14 A. 20 cA. Bouwland nabij de Bakkersweg gr. 18 A. 70 cA. In de vergadering van aandeelhou ders der Ned. Lev. Verz. Bank »Fides<, gevestigd te Soest, werd ontslag ver leend aan de directie en commissaris- Benoemd werden tot comi .itsa- rissen dr. H. E. v. Gelder te 's Graven- hage, ifir. A. PriDS te Amsterdam, G. Rippijg te Hilversum en J. Hofstee te Alkmaar, en tot directeur dr. H. J. M. Hofstee, dir. der Noord-Holl. Levens- verz. Mij. van 1891 te A'kmaar. Met goedkeuring der Verzekerings kamer, garandeert de N. Hollandsche 1891 ten volle de verzekeringen Fides. Door de vereeniging van melkslQters is besloten den melkprijs met 2 cent per liter te verhoogen, zoodat de melk prijs thans 13 cent per liter bedraagt. Het bureau van aangifte voor huis- slachtingen is niet meer gevestigd io het gemeentehuis doch aan de gemeen telijke slachtplaats aan den Langen Brinkweg en wel bij voorkeur van 9 tot 10 uur v.m. Lof Langestraal 36 Jonge Dames Japon wollen «tof f5.95 Jonge Dames Japon prima fluweel f7.75 Binnenland Belasting- In Nederland behoort de belasting druk tot de zwaarste in Europa, zei minister de Geer in de Tweede Kamer. Iemand met bescheiden inkomen uit vermogen kan in den vreemde beter rentenier zijn dan te onzent leven van eene hooge betrekking. Wat den gewonen dienst betreft, mag men niet wachten met belasting-ver laging totdat de inkomsten de uitgaven over het hoofd groeien. Zoodra zeker was, dat er voor 1927 acht millioen overschot zou blijven, itond 't voor den minister vast, dat men met belasting verlaging kon beginnen. De Weclde-verterings-belasting is nog niet noodig. Wat de Spoorwegen aan gaat, dient te worden afgewacht het geen de uitkomsten der verlaging vr de tarieven zal opleveren. Hotelbelasting houdt Z.Exc. in resert om het eventueel te doen dienen voi verlaging van eene andere belasting. Minister De Geer wil dat onderzoeken. De Rijwiel-belasting zal in de toekomst verdwijnen, want zij krijgt bet karakter van retributie aan het Wegenfonds, Wijziging der Tarietwet behoeft thans niemand te verwachten. Verlaging van de Successie-belasting zal leiden tot bevordering van de kapitaal-vorming. De aangenomen wijziging van Personeele belasting komt neer op ver laging van percentages, vermindering met gemiddeld van <*e hoofdsom voor de groote gezinnen met bescheiden inkomens. R. K. Staatspartij. Te Utrecht werd gehouden de eerste algemeene vergadering van den Partij raad van de R. K. Staatspartij. Bij de verkieziog van het dagelijkscb bestuur werd jhr. mr. Cb. Ruys de Beerenbrouck tot voorzitter gekozen met 8C 81 uitgebrachte stemmen. Bij de verkiezing van bet dagelij'n "ll bestuur werden eerst gekozen twee leden uit de door Rijkskieskringorgani- saties aangewezen bestuursleden, prof. Veraart en mr. Heerkens Tbyssen de drie overige bestuursleden werden jhr. dr. Cb. Ruys de Beereobrouck, A. C. de Bruijo en M. v. d. Hout. Belastingverlaging. De Tweede Kamer heett haar goed keuring gehecht aan de verlaging der Personeele belasting, de schrapping der 25 opcenten op de Inkomstenbelasting en de herziening der Verdedigingsbe lasting II, Hat Belgisch Tractaat. Op voorstel van den voorzitter beeft de Tweede Kamer nu besloten het j wetsontwerp tot goedkeuring Ned.-Belgisch Verdrag Vrijdag 29 Oct. te doeo aanvangen. Bevroren vleesch. Het Tweede Kamerlid de heer Weit- kamp heeft den minister van landsche Zaken en Landbouw eenige vragen gesteld aangaande het besmet tingsgevaar, dat in ons land uit Argen tinië ingevoerd vleesch oplevert, daar in Argentinië veel mond- en klauwzeer voorkomt. HQ drong er op aan, maat regelen te nemen, om onze veehouders voor dit besmettingsgevaar schermen. Kinderzegen. •s Avonds om L Rozenhoedje en eerherstel atn Allerheiligst MAANDAG 1 Nov. Allerheiligen. H.H. Missen als op Zondag- Avonds 8 uur Bvondoefenlng ,et predikatie over de Geloovlge DINSDAG 2 Nov.: Sluitingedag der H. Missie. H.H. Missen mét preek, alt op vorige werkdagen. 's Avonds om 8 uurPlechtige sluiting der H. Missie, met preek, Pauselijken Zegen en .Te.Deum*. Parochiekerk vao St. Fraoo. Xtv. 't Zand oo. 29. Pastoor: C. Hartman Zand no. 31. Telefoon 730. Gedurende de H. MissieDe H. Missen om 6, 7, half 8. 8 en 9 r. Onder de H. Missen van 6 en 9 uur preek. •s Avonds 7 uur Lof met preek. De parochianen worden verzocht gedurende de dagen der H. Miszie niet zonder dringende redcoen uit de stad te gaan. Een ieder wone zelf de godsdienzt- oefeningen met allen IJver bjj en spore een ander daartoe aan. Paroohlsksrk vao 8t. Haorlouo Paulua Borstraat oo. 41. Pastoor: H. J. B. Engbers Matthias Withoosstraat do. 34. DINSDAG Half 7 plechtig Lof met predikatie, Processie en »Te Deum* tot sluiting van hel Veertig-Uren- gebed. DONDERDAG, Vrijdag en Zater dagavond 7 uur Lof tot voorbe reiding van den Feestdag van O. H. Jesus Christus-Koning. ZATERDAG Vier uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechihooren tot 9 uur. DAGELIJKS de H. Missen ten 7 en 8 uur. Parochiekerk vao 81. Aoafrldut Jacob Catalaan oo- 26b. Pastoor: P. J. M. Sandkuyl Jacob Catslaan no. 28. Telef. 558. Eiken avond om 7 uur Octoberlof, DONDERDAGavond 7 uur plech tig Lof met predikatie tot opening van het Triduum voorafgaande aan het feest van Christus' Koning schap. VRIJDAG- en Zaterdagavond om 7 uur Lof met predikatie. N.B. Donderdag- en Vrijdagmid dag om 3 uur gezamenlijk bezoek aan de kerk tot het verdienen van den Jubilé-aflaat. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechihooren. DAGELIJKS de H. Missen om 7 eo 8 uur. Catechismus als gewoonlijk. Gemengde Berichten Bij het ledigen van het kerkezakje :en dienst in de kathedraal van Salisbury, vond men een baokbiljet van 12000 gulden. De milde gever vao de grootste gift welke wel ooit in het nederige kerkezakje werd gevonden, is ODbekend. Kerkelijke Diensten. Amersfoort Paroohlsksrk 0 L. Vr. Hssielvaarl Langegraoht no. 36. Pastoor: Deken L A. F. X. Fock, Langegracbt no. 37. Woensdag, Donderdag, Vrijdag en ZaterdagH.H. Missen om 6, 7, 8 en 9 uur. Na de H. Mis van 6 en 9 uur preek. 's Avonds om 8 uur groote Avond- oefeniog met Rozenhoedje en preek. WOENSDAG 27 Oct. onder de H. Mis van 8 uur generale H. Communie voor de kinderen met voorbereiding en dankzegging, ZATERDAG 30 Oct. 's avonds 8 |uurRozenhoedje, Lof, preek plechtige toewijding aan Maria. ZONDAG 31 Oct. H.H. Missen: met preek om 7, half 9 en half 's Middags om 3 uur plechtige Deogiaiitf. Paroeblo 81. Martlooz. Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan, Tel. 3 WOENSDAG 8 uur 1ste H. Mis. 9 uur gezongen H. Mis voor Bruid en Bruidegom 12 uur catechism, op de scholen. DONDERDAG 7uur 1ste H. Mis. 8uur 2de H. Mis. 9 en 12 uur catecb. op de scholen. VRIJDAG 7uur 1ste H. Mis. 8'/« uur 2de H. Mis. 12 uur catechism, op de scholen, 's Avonds 6 uur opening van het Triduum van «Christus' Koning schap* met predikatie. ZATERDAG 7'/, uur 1ste H. Mis. 8'/z uur 2e H. Mis. Van 912 en 38 Biechihooren. 7 uur Lof met predikatie. Beoglandcratcn. Paroohlo 8t. Jozef. Pastoor: S. J. Breuninkmeijer Burg. van Tuyllslraat. WOENSDAG H. Missen om half-9 en 9 uur huwelijksmis. DONDERDAG Begin Triduum, voor het feest van Christus' Koningschap. ZATERDAG Vigilie van Allerheiligen, dit jaar geen vasten- en onthoudiDgsdag. In de week de H.H. Missen om r en half 9. ntiktrk. Paroohlekark H. Catharlio. PastoorB. H. Huser. Holkerstraat 215. DONDERDAG 's Avonds 6 uur Lof. VRIJDAG Half 8 H. Mis met preek. Van 3—7 uur biechthooren. 's Avonds 7 uur Lof met preek. ZATERDAG efW, Half 8 H. Mis met preek. Van 3—7 uur biechihooren. 's Avonds 7 uur Lof met preek. In de week de H. Mis om half 8.

De Eembode | 1926 | | pagina 2