<f> Koopt uw Schiijffliachioe Traiispireeiande Voeten L. J Luycx Zoon of noemt oen abonnement voor onder houd van uw schrijfmachine bij H.ELZEHAAR Q KANTOORBOEKHANDEL LANGESTR/1AT 84 TEL. 528 BERICHTEN UIT AMERSFOORT KIEZEN INEEN ANDERE GEMEENTE De Burgemeester vestigt de aandacht op het volgende: krachtens de bepa lingen der Kieswet bestaat de gelegen heid. dat dc kiezer bij de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal (welke dit jaar op Juli wordt gehouden) inplaats van de gemeente op welker kiezerslijst hij voorkomt, in een andere gemeente aan de stemming deelneemt. Wenscht de kiezer van deze bevoegdheid gebruik te maken, dan moet hij uiterlijk veer tien dagen vóór den voor de stem ming bepaalden dag in persoon (voor zoover betreft deze gemeente aan hel bureau verkiezingen, gebonw naast het Raadhuis, Weslsingel 42) mede- deelen, in welke gemeente hij aan de stemming wenscht deel Ie nemen. Hij geeft daarbij opnaam en voor namen. dagteekening en plaats van geboorte de gemeente in welke hij op de voor deze verkiezingen geldende kiezerlijst voorkomt en een adres in de gemeente, in welke hij aan de stemming wil deelnemen, zoo moge lijk met aanduiding van straat en num mer. Van deze mededeeling wordt een schriftelijke verklaring opgemaakt, die door den kiezer en een der ambte naren van het bureau Verkiezingen wordt onderteekend en een afschritf aan den kiezer wordt uitgereikt. De Burgemeester noodigt de daar bij betrokken kiezers uit de desbe treffende mededeeling te Amersfoort zoo mogelijk tusschen 8 en 15 Juni a.s. te doen De kiezer ontvangt, indien hij de bovenomschreven bevoegdheid ge bruik gemaakt heeft, aan het door hem opgegeven adres in de gemeente, waarin hij wenscht te stemmen, een oproepings- kaart daarvoor De passage bij de Liniedijk Hoogeweg zal vergemakkelijkt worden omdat het tegelfietspad wordt doorge trokken over een nieuwe brug ter zijde van de hoofdbuizen der waterleiding. Benoemd tot adjunct-commies bij 's Rijks munt H. v. d. Leeuw, ambtenaar bij de Openbare Werken der gemeente Amersfoort. Ter voorziening in de vacature Bos is tot bestuurslid van de sociëteit Ami- citia gekozen H. Fr. Keetell. In het afgeloopen jaar heeft de Nuts- spaarbank een nieuwe mijlpaal bereikt doordat het ingelegde kapitaal steeg tot f3,000.000. Daarmede is zij met hi' rangcijfer 18 gekomen in de rij van d Nederl. particuliere spaarbanken. De toename van het ingelegde kapi taal overtreft die van het vorig jaar met f 100.000. Ingelegd werd f4.785.146.04. terugbetaald f4.519.564.90; de meer dere inleg ad f265.581.14 deed met de bijgeschreven rente het tegoed stijgen tot f3.156.535.26. Ned. Reisvereenigingafd. Amersfoort. In een buitengewone vergadering aan deze vereeniging, op Dinsdag 28 dezer in De Valk, is afscheid genomen van den wegens hoogen leeftijd aftredenden voorzitter J. Sinnige. Met algemeene instemming der vergadering werd de heer Sinnige tot eere - voorzitter be noemt, waarbij van veel waardeering getuigende woorden werden gesproken door den vice voorzitter, de lieer Kole. De benoeming ging gepaard met 'l uitreiken van een oorkonde en aan bieding van een stoffelijk blijk van waardeering, De lieer Sinnige dankte op zijne bekende, leuke wi zooveel hartelijkheid. Tot zijn opvolger werd benoemd dc heer I. J. Wesseling tot bestuursleden de heeren A. Over en 11. W. C. Soesters. Aan 'I bestuur werd décharge ver leend, wat betreft hel geldelijk beheer over 't afgeloopen jaar, den lieer Vos komt voor zijn accuraat beheer alle lof toe, een kascommissie voor 't loopende jaar werd vervolgens be noemd. Het was inmiddels reeds vrij laat geworden, waarom de rondvraag niet veel opleverde. R. K. Werklieden-vereeniging „Sint Jozef". Na een kort openingswoord van den voorzitter S. Kraan, las de secretaris de notulen voor, welke ongewijzigd werden goedgekeurd. Daarna werden een 13-tal leden, waarvan 3 aanwezig, op de gebruike lijke wijze geïnstalleerd. Zenuwach'lg, Overspannen en Slapeloos Mljnhardt's Zenuwtabletten zullen Uw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten. Door de Bestuursraad was candidaat gesteld voor het bestuur de heeren van 't Erve en van Doorn, door Sint Rafael de heer Clifford en door de Fabrieksarbeldersbond de heer A. La- seur. De heer v. 't Erve deelde mede een benoeming niet te kunnen aan vaarden. Bij eerste stemming uitslag als volgt: A. v. Doorn 23, Clifford 19, Laseur 6. Bij tweede stemming verkreeg de heer v. Doorn 30 en de heer Clif ford 18 stemmen. De heer v. Doorn is dus gekozen als bestuurslid in de vacature Baan. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt. Gevonden voorwerpen. Een damesmantel, werkmanskiel, ge- reedschaptasch, ring met sleutels, kin- dertaschje, vulpotlood, rozenkrans, por- temonaie, bril, rijwielplaatje, étui in houdende schoolbehoeften.taschje^'pad- vindersriem, kip, panamahoed, regen jas, broche, autosliuger, autovelg met band, parapluie, zweep. Inlichtingen te bekomen aan het hoofdbureau van politie. Op den Spoorweg nabij den Arn- hemsclie weg werd heden morgen het verminkte lijk gevonden van zekere de H„ die vermoedelijk onder een trein is geraakt en zoo om het leven kwam. Uit den Omtrek Baarn HET DIERENPARK. Zooals te verwachten was, mag het Dierenpark in 't Maarschalkerbosch zich in buitengewone belangstelling verheugen, zoowel van groot als klein, en van alle rangen en standen. Van de twaalf nieuwe rustbanken in dit schil derachtig park wordt een dankbaar gebruik gemaakt. De eigenlijke ontwer per, de heer De Boois, die al drie jaar lang met 't plan rondliep, mag er met voldoening op terugzien, en aan het Gemeentebestuur komt voor de royale uitvoering een woord van hulde toe. Kiein is nog het kuddeke, maar hoe veel grootsch is er niet uit een klein begin ontstaanzelfs het mosterdzaadje wordt nog eens een boom. Thans eerst waardeeren wij dubbel t geschenk van wijlen mej. M. F. van Ysendijk (die 's zomers de villa Nieuwerhoekaan den Brink bewoonde). Op 3 Oct. 1919 bood zij het Maar schalkerbosch kosteloos aan de ge meente Baarn aan, op de volgende voor waarden. '(Zal altijd een openbare wan delplaats blijven, door de gemeente onderhouden. Nimmer zal er op 't Ier- rein het bouwen van huizen of ge bouwen worden toegelaten; de koepel (d w.z. het theehuis) zal niet tot hotel, kerk, enz. worden gebruikt en op het terrein zullen nimmer sport of open bare bijeenkomsten worden toegelaten. De tuinman Jan Oosierbroek moet in gemeente-dienst worden overgenomen met recht op pensioen. De Raad nam deze voorwaarden vol gaarne aan en zoo kwam Baarn in hel bezit van een prachtig park. Oorspronkelijk was het bosch ambts halve in gebruik bij den Maarschalk van Eemland (als domeingoed); deze stadhouder van den Bisschop, later van de Siaten van Utrecht, woonde, even eens ambtshalve, op 't Huis ter Eem bij de Eembrug. Het „Maarschalker bosch" leverde hem 'i benoodigde brandhout, dat met de turf, de eenige brandstof in die dagen was. En in de „Maarschalkermaat" vlak bij de Eem brug mocht hij zijn koeien laten grazen en er hooi voor winnen. Later werden de Maarschalken af geschaft (in den Franschen tijd) en kwam het Bosch door verkoop in particulier bezit. Het is in 1832 geheel opnieuw be plant en aangelegd. Het „theehuisje" (particulier) is op 't opgeworpen heu veltje om 'f prachtig vergezicht ge bouwd: om dit panorama op 't dorp niet te belemmeren zijn indertijd uit de denneboomen op den Molenweg •oppen gehakt, zooals men nog kan. Bekend is, dat ook Anna Paulowna, de Koningin-Weduwe, die 't Paleis Suesldijk gedurende de zomer maanden bewoonde, er meermalen thee kwam drinken om tevens van 't schitterende uitzicht te genieten. Niet lang na haar vorstelijk geschenk mej. Van Ysendijk te Amsterdam overleden, n.l. op 5 Dec. 1921, in den ouderdom van 83 jaar. T. PLUIM en andere transplreerende llchaamsdeeten moet men behandelen met Purol-Huldpoeder, als zijnde het meest afdoende middel daarvoor. Verkrljgbaar!ln Bussen van 60 cent ei Bij Apoth. en Drogisten. Huisman en W. Borne veld Op den uitkijktoren van Kootwijk ontdekte de brandwacht een brand over enkele vierkante meters. Hij blies alarm en met den veldwachter poog den enkele arbeiders het vuur tedoo-, ven. Zij mochten daarin niet slagen. De brandweer van Bameveld en Apeldoorn werd gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse was, doch ook zij stonden machteloos. Meer en meer breidde de brand zich uit; politie uit Apeldoorn en militairen uit den Hars kamp waren inmiddels ter hulp ge sneld en met vereende krachten poogde men nu het vuur te stuilen. Ook mili tairen uit Amersfoort kwamen hulp verleenen, doch loen in den loop van den middag op Dassenbergerheide, tusschen Hoog-Soeren en Asselt, een heide-brand onlstond, snelde een deel der hulptroepen hierheen om verder onheil le voorkomen. Deze heidebrand liet zich aanvankelijk ernstig aanzien, doch al spoedig liep hij dood op de spoorlijn Apeldoorn—AmersfoorI, zoo dat het gevaar spoedig was bezworen. Inmiddels werd onder leiding van den boschwachter met man en macht gewerkt aan de beteugeling van den boschbrand. Een viertal woningen die in liet hout temidden van het vuur stonden, wer den haastig ontruimd, doch konden behouden worden, Naar schatting zijn 1600 bunders dennenbosch verbrand. BlItHoven. Naar wij vernemen, zal het contract tusschen de Gemeente Apeldoorn en hel bestuur van de vereeniging „Her wonnen Levenskracht" aangaande de huur van het terrein voor het sanato rium „Berg en Bosch" beslist met ingang van 1933 geëindigd zijn dit sanatorium worden overgeplaatst naar een terrein in de omgeving van Bilthoven. Eemnes Burgerlijke Stand. Getrouwd; J. D. C. Fecken. Hoogland Aanbesteed werd het onder profiel brengen en bestraten van het wegge deelte in het dorp Hoogland, deel uit makende van dc werken tot verbete ring van den provincialen weg van Amersfoort naar Bunschoten. Laagste inschrijvers: de Bruin le Maartensdijk met f36,663, - Burgerlijke Stand. GeborenAlijda Greta, d. v. J. Smink iJH. Huurdeman Abraham Petrus Godert, z. v. P. van Binnendijk en J. de Leeuw. Leusden Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. v. Warneten den Daas. Overleden: Ernest L. de Beaufort, 45 jr., ongeh. Op den openbaren weg te Leusden, is gevonden een dameshoed, inlich tingen bij A. de Kruiff, Hooge Klei, Leusden. Niikerk De bouwkundige Alfrink zal Woens dag 5 Juni aanbesteden liet bouwen van een boerderij a.d. Rijksweg Hoe velaken—Nijkerk nabij de Laak. Ie perc.het bouwwerk. 2e perc. het glas- en verfwerk. Bestek en teekening a f 1.50 ver krijgbaar. In de raadsvergadering werd op, voorstel van B. en W. besloten het voorstel tot onttrekking van het Barne- veldsche en het Verlengde Barneveld- sclie voetpad aan den openbaren dienst, aan te houden, daar nog weer een adres hieromtrent was ingekomen. Aan B. Flonk werd eervol ontslag verleend als commissaris van de Vaart en als zoodanig gekozen J de Bruin met 6 stemmen tegen 5 stemmen op H. de Graaf en 2 blanco. Door B. en W. is benoemd tot concierge van het Gemeentehuis H. de Graaf. Burgerlijke Stand. GeborenAlbertus, z. van J. Waaijen- berg en E. Hogebrug, Fran?oise, d. van J. Morren en J de Bruijnc. Aleida Rieka, d. van Z. v. Roemburg en W. v. d. Mheen. - Evert, z. van Schuurman en A. Dasselaar. dertrouwd: G. v. Drie en H. v. d. Pol. W. v. Kooij en A. Haverlag. d. Bor en T. Hoeve. Getrouwd A, v, Someren en J. H. v. d. Beere- kamp. Overleden: Jan v. Duinen, 71 wedn. van A. Mulderij, eerder van v. Duijnen. Willemijntje v. d. Akker. 62 j., echlg. van W. Coster, eerder wed. van W. Klok. - Geertje de Graaf, 65 jechlg. van W. Brink. Woutertje v. Rootsela, echtg. vanlG. v. d. Brink. Sloulenburg Burgerlijke Stand Geboren: Willem Arnold, z. Oerlemans en A. J. Schreuder. huwd: W. Damhuis en A. v. Daatse- laar. Soestdulnen gemaakt naar het buitenhuis van de vereeniging „Zomers Buiten" le Soest- duinen. De stoet, welke uit 40 auto mobielen .bestond, vertrok om 11 uui uit Amsterdam, Bij aankomst te Soest- duinen werden eenige ververschingen gebruikt, waarna een maaltijd plaats had, die aangeboden werd door ge noemde vereeniging. Na den maaltijd werd buiten thee geschonken en kre gen de mannen sigaren. De stemming was zeer opgewekt. Zonder de minste stoornis kwam de geheele stoet te half zeven weder le Amsterdam aan. Gemengde Berichten Een groep Zuiderzee-werkers op Wieringen, die meer gedronken hadden, dan ze verdragen konden, kreeg ruzie. De mannen gingen elkaar met tn België hebben Zondag de Ka merverkiezingen plaats gehad. Het staat vast, dat de katholieken en de socia listen verloren, de liberalen en front partij wonnen, Te Mechelen is de uit de z.g. Utrecht- sche documentenzaak zoo bekende Ward Hermans gekozen. De commu nisten hebben door hun verdeeldheid waarschijnlijk hun beide zetels verloren. A. J.lP.'s Premieplaten. De bekende pzddingfabriek A. J. Polak te Groningen heeft een zestal platen laten vervaar digen naar schilderijen van Jozef tsraëls. n.l. Langs moeders graf, Als men oud wordt, Kinderen der Zee, Moederliefde, Na den storm en Vrijerij. Deze prach tige platen, gedrukt in vier kleuren, alle gevat in passe-partout, schitterend uit en vormen een sierraad van elke huiskamer. Waar dit boven- dien dc eerste serie reproducties is naar schilderijen van dezen beroemden meester, zullen zeker velen zich gaarne in het bezit van zulk een mooie wand versiering willen stellen. Bons inge sloten bij alle soorten A. J. P.'s pud dingpoeders geven hun daartoe de ge legenheid. Het hoofd van de Oostelijke Open bare Lagere School te Papendrecht, H. C. Sterkman, was met zijn klas de Merwede aan het zwemmen. E van de schoolmeisjes, de ongeveer 10-jarige Jannetje Bekker, geraakte in een draaikolk en verdween in de diepte. De heer Sterkman sprong haar na, doch kwam evenmin boven, Eenigen tijd later zijn beide lijken opgehaald en doot de gemeente-politie en de Kon. marechaussee voorloopig aan boord van In de nabijheid liggende schepen gebracht, om later naar de lijkenhuizen te Papendrecht en Dord recht te worden vervoerd. Op de Russische rivier de Don is een veerboot, met ongeveer 400 men- schen aan boord, omgeslagen. Vijftig personen zijn verdronken. De overigen konden worden gered. De oorzaak van de ramp is overbelasting van de boot. De kapitein is gearresteerd. Te Raamsdonkveer is de wed, C. uit Wassenaar, die zich in een vinger had gesneden, aan bloedvergiftiging overleden. Een landbouwer uit Rouveen begaf zich met paard en wagen op weg om veenplaggen te halen. Plotseling sloeg het paard op hol en rende het heide veld in, de man viel van den wagen en werd dood opgenomen. Te Barger-Compascuum zijn onge veer 500.000 stuks turf verbrand op de veenplaats. De brandweer van Em- mer-Erfscheidenveen wist uitbreiding te voorkomen. Toen de marechaussee een onderzoek instelde, bleek dat men den brand aan opzet moest wijten. Men vond een aantal in petroleum ge drenkte lappen en stukken rubber. Tengevolge van een hevig onweer is in een boscli bij Cassino, niet ver van het bekende Benedictijner-klooster Monte Cassino een grot ingestort. Zeven personen, alle lol één familie behoorende, die voor liet noodweer de grot schuilden, werden bedolven. Tof dusverre konden niet alle lijken worden geborgen. Te Aalsmeer geraakte een meisje al spelend te waterzij zou zeker verdronken zijn als niet een 10-jarig vriendinnetje haar gekleed was nage sprongen en haar al zwemmend had weten te redden. Te Vaassen is op een nacht in ver schillende huizen ingebrokeno.a. werd bij den predikant P. een bedrag van ruim f 100 ontvreemd. In een ander huis heeft men alles overhoop gehaald, doch niets gestolen. Een afdeeling infanterie, die bij Malziville een oefening hield, werd door den bliksem getroffen. Twee sergeants werden gedood. Het ongeval veroor zaakte een paniek onder de soldalen, die naar alle richtingen vluchtten. Een Italiaanscli bombardements- liegluig, dal een nachtvlucht maakte tusschen Pisa en Leniato Poz/.olo, wert door ecu orkaan overvallen en verbrij zeld legen den berg Orsano. Vijf per en werden gedood. In Indië is een sportvliegluig laag gestort. De bestuurder brak een pols, een rib en kreeg inwendige kneu zingen; de passagier, jhr. Van Asch van Wijck, werd gedood.'J J In Unlerharmersbach reed een auto een optocht van kinderen, waarvan zes werden overreden. Een van hen s onmiddellijk dood, een tweede overleed eenigen tijd later. De wonden der vier andere kinderen zijn i ernstigen aard. In Amerika is een vliegmachine 172 en 32 minuten, dus meer dan een week, onafgebroken in de lucht ge weest. Het vliegtuig werd in de lucht door een andere machine van benzine en olie voorzien. Te Maastricht is een scheikundig ambtenaar aan de Zinkwitfabriek dood het laboratorium gevonden Een onderzoek heeft uitgewezen, dal gas- vergiltiging oorzaak van den dood was. In een complex van zes woningen te Margraten (L.) ontstond brand. De brandweer uit Maastricht kon met het water uit een plas (het eenig aanwe- LAN6ESTRAAT 49 - TELEFOON Zomerbont en Vossen groote verscheidenheid. •Juni. De maand van het H. Hart is weer aangebroken, Deze devotie, vooral op gebloeid door de z.g. beloften aan Margaretha Maria Alacoque, heeft zich zeer snel in de Kerk verbreid. En dit is niet te verwonderen, want het is de vereering van Jezus' meest naar voren komende volmaaktheid, Zijn liefde, die onze wederliefde vraagt, Noemde Jezüs niet zelf het grootste gebod de liefde (ot God, met geheel ons hart, met geheel onze ziel, met geheel ons verstand en uit al onze kracht? Kon Hij duidelijker zeggen wat Hij verlangde van ons, voor alle andere dingen; liefde? En hoe beslist heeft Hij ons niet getoond dat deze devotie Hem het aangenaamst was, door Zijn woorden: „Ik zal de huizeq zegenen waar mijn beeltenis vereerd wordt, Ik zal de lauwen tot vurigheid, de vurigen tot groote volmaaktheid brengen. De namen van hen die zullen helpen om deze devotie le verbreiden, zullen onuit- wischbaar in mijn Harl gegrift staan. Indien wij waarlijk Jezus beminn.... zullen we niet alleen ons verheugen over zijn verheerlijking en ons bedroe ven over de beleedigingen hem aan gedaan maar bovenal zullen we trachten hem in alles te gehoorzamen, met be reidwilligheid alle schikkingen over ons lot aannemen. Laten we ons vooral gewennen om alle kleine dagelijksche dingen, vooral die ons tegenstaan, uit liefde voor Jezus' H. Hart te doen. Arbeiden, alle smarten en beproevin gen aanvaarden, onze plichten ver vullen, alles zal een acte van liefde worden, en ons leven vullen met goede werken. Wanneer Jezus' liefde ons doordringt, dan zullen we niet meer leven voor ons zeiven, maar |ezus leeft in ons. te lijf, met het gevolg, dat een hunner zige) twee huizen behoudende overige gedood en 3 zwaar gewond werden 'vier boerderijen brandden geheel af. Kerknieuws. AARTSBISDOM UTRECHT. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd Tot kapelaans in de nieuw opge richte parochie van het H. Hart van Jezus de welcerw. heeren C. J. J. Ter- wisscha van Scheltema en P. A. Nierman. Tot kapelaan te Utrecht (O. ten Hemelopn.) den weleerw. heer F. M. Koopmans. Tot kapelaan le Laren (N.-H.) den weleerw. heer J. A. If. Nabcr. Tot kapelaan le Arnhem (O. L, Vr.) den weleerw, lieer G. A, Blankcnheljm, Tot kapelaan te Zutphen den wel eerw. heer C. S. Uijterwaal, Tot kapelaan te Ootmarsum den weleerw. heer J. H. Th. Velthuis. Zooals uit gepubliceerde benoe mingen bleek, heeft Z. D. H. de Aarts bisschop van Utrecht den weleerw. lieer Terwischa van Scheltinga, die directeur was van „Sobriëtas" te Den Bosch, naar zijn bisdom teruggeroepen. Dit is in korten tijd reeds dc tweede geestelijke van het aartsbisdom, die uit den vreemde wordt teruggeroepen. Naar de „Rsb," verneemt ligt het in de bedoeling, dat binnenkort alle pries ters van liet aartsbisdom, die buiten liet bisdom werkzaam zijn, behalve de directeur van het Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding, dr. Th. Ver hoeven, naar hel bisdom terugkeeren. CESTK44T COLBERT COSTUMES Marktberichten. Amersfoort 31 Mei 1929 Appelen fO.- A f0.- p.H.L.; peren fO.— A fO.— p. H.L.Klei- aardappelen f 0- - A f 0.— p. H.L. Zandaardappelen fO.— a f0 p. H.L Hoendereieren f5.60 A 15.70 p. 100 St.; Eendeneieren 15.05 A f5.55 p. 100 St.; Boler f2.00 A f2.10 p. K.G.; Kippen f 1.00 A f 1,60; Hanen f 1.00 f 1.60; Hennen f2.50 A f3.50; Jonge hanen fl.00 A f 1.75; Kui kens fO.— A 10.— Tamme ko nijnen fl.00 A f2.00; Wilde ko nijnen fO.OO a f0.00Tamme duiven f0,40 A f0.60 per paar; Vette varkens f—a f— Magere varkens f30.— f 48. Drachtige zeugen f 120 a f180 Biggen f 17.a f28—; Guste zeugen flOO A f 160 per stuk. Aangevoerd: H.L, appelen; H.L. perenH.L. kleiaard- appelen; H.L. zandaardap- elen; 1.470.000 hoendereieren; 8000 eendeneieren60 K.G. boter; vette varkens; 35 magere var kens; 15 drachtige zeugen 410 biggen; 14 guste zeugen; 0 koeien; 2 geiten. KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock Langegracht no. 37. ZONDAO Schaalcollecte bestrijding onkos ten jubilé-triduum. H.H. Missen om 6, 7 en half-9. Half-ll uur Hoogmis. 3 uur Vespers. 6 uur plechtig Lof met predikatie en processie, waarna Lofzang Te Deum. MAANDAG 7 uur Lof. DINSDAG 8 uur gezongen H. Antaniusmis. 7 uur Lof. 8 uur Congregatie H. Familie. WOENSDAG 7 uur Lof. DONDERDAO. r Lof VRIJDAG. Kwart voor 8 gezongen H. Mis. 7 uur plechtig Lof met Litanie van het H. Hart en eereboete. ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG. Half-zeven, acht uur en kwart over 9 H. Mis. Half-ll plechtige Hoogmis. Zes uur plechtig Lot en processie op het terrein rondom de kerk. MAANDAG 7 uur Lof. DINSDAG 7 uur Lof. WOENSDAG 7 uur Lof. DONDERDAG 5-half-9 biechthooren. r Lof. VRIJDAG Feestdag van liet II. Hart. H.H. Missen om 7, kwart voor 8 en 9 uur; waarvan kwart voor8 plechtige H. Mis voorde levende en overl. leden van het Genoot schap van hel H Hart. plechtig Lof met preek. ZATERDAG r Lof. 3'«tot 9'/» biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: H. J B. Engbers Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG. Den gehcelen dag uitstelling van het H. Sacrament. H.H. Missen te 5 en 7 uur. ur plechtige Hoogmis. Na de Hoogmis processie. 6 uur Lof met predikatie. MAANDAG 8 uur St. Gcrardus Majella-MIs. DINSDAG Lof ter eere v. d. H. Antonius. DONDERDAG 6'/i—8 uur Biechthooren. VRIJDAG. Feest van het H, Hart van Jesus, r H. Mis. Kwart voor 8 gezongen II. Mis 7 uur Lof met predikatie, Acte van Eerherstel en Litanie ter eere van het H. Hart van Jesus. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren lot 9 uur. Dagelijks de H.H. Missen ten 7 PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Calslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Calslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG Half-8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 4 uur patronaat afd. A. 6 uur Broederschapslof Ier eere van O. L. Vrouw van Altijddu- renden Bijstand en Conferentie. Na het Lof Patronaat afd. B. Na hef Lof ook vergadering der zelatricen. DONDERDAG uur onderrichting en biechten or alle schoolgaande meisjes, uur onderrichting en biechten voor alle schoolgaande jongens. Van 6—8 Biechthooren. VRIJDAG Feest van het Alierh. Hart v. Jesus. Kwart voor 8 gezongen H. Mis. Half-8 Lof mef Litanie en Toe wijding. ZATERDAG 8 uur H. Mis voor het Genoot schap der H. Kindsheid met algemeene H. Communie der kinderen. Van 4 tot half 9 biechthooren. Half acht Lof met Rozenhoedje

De Eembode | 1929 | | pagina 2