L. J Luycx Zoon LAN6E8TRAAT 49 - TELEFOON 190 Zomerbont en Vossen groote verscheidenheid. van exploitatie te onderzoeken. De heer Noordewier maakte duidelijk dat hij de conclusies van het rapport kon onderschrijven zonder in botsing te komen met de door hem gehuldigde beginselen. Wethouder Thien, die als voorzitter der commissie fungeerde, deelde mede dat hij en meerdere medeleden eerst tot het advies eener gemeentelijke ven nootschap zijn gekomen toen hun ge bleken was dat deze exploitatie-vorm de eenige mogelijke was om een goeden dienst te krijgen. Een goede dienst exploiteeren zonder subsidie is onmogelijk gebleken. En bij elke subsidieverlening heeft de Raad het recht zijn voorwaarden op te leggen, Gemeente-subsidie zonder overheidsbemoeiing is niet denkbaar. Spr. signaleert hier weer de meermalen toegepaste methode de Raad bang maken voor den Raad. In bet bestaande bedrijf was een tekort aan kapitaal maar meer nog een manco aan leiderstalenl. Daarom is het niet te handhaven. Het gevraagde bedrag van f 10.000 's jaars is ten aanzien van den stand der gcmccnte-financiën te verantwoorden. Ook het commissielid Van Lonk- h u ij sen verduidelijkte nog de intentie der voorstellers. Achtereenvolgens werden daarna aan genomen Belegging van gelden in verband met de overdracht van het electriciteits- bedrijf. Voorstel terzake van extra-afschrij vingen op de gasfabriek over het dienst jaar 1928. Wijziging der gemeente-begrootingen dienstjaren 1928 en 1929. Onderhandsche verhuring van een boerderij nabij den Ouden Soesterweg aan A. Kuijer. Onderhandsche verhuring van wei land aan de Eem onder Soest aan M. G. Wijntjes. Verkoop bouwterrein aan de Prins Henclriklaan groot pl m. 1175 M'. aan D. E. Schuitema voor f5300 Verkoop van bouwterrein aan den Leusderweg. Aan het bestuur der Chr. Nat. Scho len werd een terrein aan het verlengde van de Tulpstraat voor schoolbouw beschikbaar gesteld. Wethouder Ruitenberg deelde naar aanleiding van eenige vragen mede, dat aan de sportterreinen is gedacht. De heer v. d Tak heeft zich met het plan vereenigd. Het verzoek van het bestuur der In dustrie- en Huishoudschool, waarbij medewerking wordt gevraagd aan uit breiding van het leerplan der school met één vak werd ingewilligd, Tol verhooging der uitkeering van het Reservefonds Pensioenen in verband met de vastgestelde wetenschappelijke balans op 31 Dcc. 1928 werd besloten. Van de wed llecrc werden eenige pcrccelen aan de Hellestraat gekocht, Tot verkoop van bouwterrein aan den Leusderweg groot pl.m. 2420 M!. voor f9400. aan P. M. K. v. Eykclen- burg en van bouwterrein aan de Prins (Fredcriklaan groot pl.m, 1777 M*. voor 8215 aan mcj. S. Twijnstra werd be sloten. Aan B. en W. werd een crediel gi geven voor het geven van een curst voor politie-dicnaren en voor het ir laten van Rijnwater In de beek ter voorkoming van verregaande veront reiniging. Bij de rondvraag werd geklaagd over! het afsluiten van den Utrechtschenweg en over het uit de huur nemen van bouwland aan den Heiligenbergweg. In het eerste geval werd een onder zoek in uitzicht gesteld en in het tweede geval zal worden overwogen wat ter bevrediging mogelijk is. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Gevaar doen ontslaan voor gras- brand A P., Ede f 10 of 2 w, tuchtsch. Op verboden grond Inopcn: C. O Nunspeet f5 "f l w. tuchtsch.; M L, Ede ld.; G. L., id.; N K.. Scherpen- zecl 15 of 2 d v. R.. Utrecht f3 of 2 d. DronkenschapR. A. B., Amersfoort f 15 of 10 d.; A. C. v. L., Rotterdam id.M, F., Amersfoort f 10 of 5 d P. v. M- id. Trekhonden wet: A. R, Apeldoorn f5 of 2 d, VeiligheidswetD. de W„ Hilversum f60 of 30 d. IJkwet: R. v. B Soest l 3 of 2 d. en verb gewicht; E. J. M., Soest 2 maal 00 ct. of 2 maal I d. en vi gewicht, i. v. L., Amcrsfi P. M. O., Maam id.O. J. D., Scherpenzeel. id. W. M. Woudenberg id.; A. G. B. Amersfoort f 15 of 10 d. Leerplichtwet; W. G. C., A'foort f20 of 10 d.; J. M. B., Amersfoort '10 of 5 d.; J. D. v. R„ Woudenberg 5 of 2 d. Waren verkoopen niet voldoende aan gestelde eischen: J. Th. v. D., Barneveld f15 of 5 d.G. R.. id.; J. B., id. Gevaarlijke hond ongemuilkorfd laten: M. R„ Amersfoort f 15 of 10d. Wiehijdend in Woudenberg zich vasthouden aan voertuig: A. de G., den Haag f5 of 1 w. tuchtsch. Autorijden zonder rijbewijs: J. W. P., Renswoude f5 of 1 w. tuchtsch. Idem over rijwielpad; A. v. H.. Amsterdam f5 of 2 d. Idem links van den weg: A. M. T„ Amersfoort f 25 of 10 d. plus f 10 of medewerking ter onderzoek verleenen A. K. Bunschoten f7 50 of 5 d.; W. M. id, f 10 of 5. Autorijdende van richting verande ren niet aangeven; M. P.. Amersfoort f 5 of 2 d. Idem op kruispunt den doorgang niet vrijlaten: H. J„ Utrecht(25of5d. Met motor links rijden: J. S., Soest f7.50 of 5 d. Wielrijden zonder licht en bel: W. K.. Soest f 7.50 of 5 d. mclkmi Invaliditeitswet: 15 of 2 d. AibeidswetJ, V., Amersfoort f 15 Z. de Spakenburg id; H, M. id.; II. B„ Baarn 13 o| 2 d.; A. de Spakenburg 19 of 4 d.J. M„ id. I 12 of 6 d.; S. R., id. f 18 of9d. PROPAGANDA. Vrijdagavond om kwart over acht komen in 't St. Jozefgebouw bijeeii de personen die zich beschikbaar hebben gesteld om onder leiding van hel be stuur der R. K. Kiesvereeniging Recht en Orde propaganda te voeren voor de candidaten der R. K, Staatspartij. Naarmate de beslissende stemdag nadert, moge in alle kringen meer en meer worden beseft, dat de overwin ning bij de stembus, dat wil ook zeg gen de tweede Tweede Kamerzetel in den Rijkskieskring Utrecht alleen kan worden behaald wanneer alle Katho lieke kiezers hun best doen. Zij die zich nog niet als propagandist hebben aangemeld, worden uitgenoodigd de bijeenkomst op aanstaanden Vrijdag avond bij te wonen. Burgerlijke stadd. 28 Mei. Geboren: Johanna Maria, d. J. A. v. Munster en A. C. Schoon- derbeek. i Overleden; GeertruiM.Dett- meijer. 59 j. 29 Mei. Gehuwd; G. Mosterd en T. Spierenburg J. J. Andriessen en M. Staal A. v. Nieuwenhuizen B. Sukkel. 30 Mei. Geboren: Gernrdine Eli v. H. Hoorn en A. E. C. Hoekzeina Jan, z. v. J. F. v. Doorn en G. v. Ree' Wilhelmina Johanna Jacoba, d. P. Graaft en W. Burgers, i Onder- uwdH. B. Molkenbocr en M. C. T. Nuijts M. W. Sleuriak en H. v. Keken J. Boon en A. M. v. Apel doorn H. v. Keulen en A. G. Pot hoven G. A. Tommei en G. J. Hcesik J. Strop en N.J. L. Boender. Gehuwd: C, J. T. Kuijer en R. v. de Kooy J. D P. v. Garderen en A. ter Beek. Mei en 1 Juni. GeborenHendri- kus Gerardus Jacobus, z. v.J. A. Oeben l J. Merlen Marinus Wernerus Bernardus, z. v. B. J. Gerritsen E. v. Groenestijn Gerrit Jan, F. J. v. d. Neut en C. H. Bakker - Antoiiia Johanna, z. v. W. A. Kolc en A. v. d. Born. Overleden: Cornells A. de Haas, 54 j., echtg. v. J. Begeman, 3 Juni. GeborenHendrika Elisabetha, v Ramselaar en C. Scheerder Johanna Margaretha, d. v. J. H. Helling J. M. Smits Hermanus, d. Berg en L. de Rijke Klaas Willem, z. v. H. C. v. Eist en v. Alphen Ina Corrie. d. v. S, de Vries C. E. Schellevis Hans, z. v. J v, d, Waard en E. M. C. de Ble- courty. OverledenHendrik Kreijne, 81 j., wedn. v. E. Kraan Geertruida Eibers, 40 j„ cchtg. v, W. Barbie H. de Jcgcr, 37 jechtg. van J. Ouwerkerk. Aanbesteding verbouwing St. Elisa beth's Gast- of Ziekenhuis te Amers foort. Architect Herm. Kroes en Zn. 20 inschrijvers. Laagste L. J. Hemels. f35.986. W. van Gent. f38.800; J. H. de Wilde. Gouda, f39.975; J. A. v. Keulen, f40 450- A. C. Beijer, f 40.500; F. de Klcijn. Assen. 140.889; J. II. Hcljmcrink, Nijmegen, f41.300; Fa. v. Alem en de Wit, Utrecht, f42.950; Th, iv. Kleef, Vleuten f43.100; R. v.Eeen J. Blom, (43.180; D. Middelkoop, Vleuten, (43.370; C. C. Heijman, Jut- phaos, f 43.410; Joh. v. Keulen,|f43.670; G. de Korte, Vianen, f 43.700; Diedens en Schilders, 't Zand (N.H.) f43.934; I. Wittebrood. Beemster f44,000; Brandsen en Ouwerkerk f44.200; II. Seegers, Nijmegen, f44.770; Fa. J Beercns en Zn., Deventer, f45.800; C. J. Pelt, A'dam, f49.800. De lieer S. B. Boas heeft zich om gezondheidsredenen genoodzaakt ge zien te bedanken als voorzitter en lid van den Kerkeraad der Nederlandsche israülictischc Gemeente, alhier. Uit den Omtrek Zomersproeten «er- dwijnen spoedig door een pot SprUtol. Bij alle Drogisten Barneveld Burgerlijke Stand. Geboren: Heintje Hendrika, d. v. H. v. de Pol en H. v. Drie Onsje, d. v. T. Mulder en A. Morren Cor nells Jan, z. v. C. v. de Kamp en H. v. Beek Adriana Alida, d. v. J. Vermeij en A. Muijlwijk Gerritje Heintje, d. v. E. v. Middendorp en G. Bos Gijsbertus, z. v. F. Druijff en J. v. Kolfschoten Gerrit, z. v. G. Lammers en J. Koenen Hendrika Everdina, d. v. H Morren en W. Beek Froukje, d. v. T. Deelstra en A. Gros Woutertje, d. v. H. F. Nij- hof en Davelaar Hendrik, z. v. G. de Bruin en E. Franken Arent Jan, z. v. H. J. Groenevelt Blankespoor. Ondertrouwd: F. Pul en L. v. Surksum J. W. ten Ham en P. L. Bleijerveld. Gehuwd: H. Ossendrijver en E. v. Lokhorst O. v. Geresteijn en A. v. Ruler. Over leden: Jannetje J. Lanclê, 84 jr., wed. v. W. C. v. Zwietcn Martinus Vos. 4 jr. A. Lindeboom, 78 jaar. Zondagvoormiddag heeft op den Rijksstraatweg nabij de Lankersche laan een droevig ongeval pl 83-jarige landbouwer G. na de kerk te hebben bezocht huis waarts. Bij de Lankersche laan wilde hij van het rijwielpad den weg aldaar per rijwiel oversteken, doch lette ver moedelijk niet op het drukke auto verkeer. en stak, zonder teeken tt geven, den weg over. Een auto, komen de van de richting Amersfoort, reed hem aan, met het noodlottig gevolg, dat hij onmiddellijk gedood werd. De auto werd bestuurd door een heer uit Zeist, die dadelijk stopte. De eerste proef der Remonte- Commissie. om legerpaarden aan te koopen, behoeft niet mislukt te wor den genoemd, ook al vielen heel veel der aangevoerde dieren voor het ge vraagde doel niet in de termen. Zoo vond de commissie te Ede geen enkel geschikt exemplaar en hier slechts één. dat zij van den heer P. Schuld, alhier, kocht. Heel wat beter ging hel tc Nij- kerk, waar zes paarden werden aan gekocht, waaruit mag worden gecon cludeerd. dat op laatstgenoemde plaats verreweg de beste dieren waren aan gevoerd. Een jeugdig landbouwer uit Voort huizen had aan den eierhandelaar F. B. te Barneveld 200 eieren verkocht, doch onder het opgeven van een alschen naam bovendien achter het getal 200 een nul gevoegd en der halve B. voor 1800 eieren opgelicht. Bij de telling kwam alles natuurlijk uit en de politie arresteerde den op lichter. Eemnes Burgerlijke Stand. Geboren: Alarmen, z. v. li. v. dc Beek en T. H. v. Vliet. Evcrtje Johanna Wilheimina, d. van E. J. Bos Al. A. Vos. Tengevolge van de aanhoudende droogte, hecrschte hier een nijpend gebrek aan water. De regenbakken waren nagenoeg overal ledig en de meeste inwoners waren voor eigen gebruik en de behandeling der wasch op hemelwater aangewezen Ook voor het vee in het land begon de toestand kritiek te worden Melkrijders uit den omtrek voeren in hun ledige bussen iederen dag zoo veel mogelijk water aan. Het gemis eener waterleiding wordt thans wel erg gevoeld. Hoevelaken Van 13 op 14 Juni zullen alhier worden ingekwartierd 2 batterijen Veld artillerie, welke marclieeren van Leiden naar de Legerplaats bij Oldebroek, tot het houden van schietoefeningen. De sterkte bedraagt 2 hoofdofficieren, 12 subalterne officieren, 5 adjudanten, 32 onderofficieren, 132 korporaals en man schappen en 160 paarden. Nifkerk In den ouderdom van bijna 83 jaren overleed alhier J. Koning, oud-gemeente veldwachter, een zeer bekende figuur voor de oudei meente. Na zijn pensioenneering als veldwachter was Koning nog jar werkzaam als hulpschrijver op de Se cretarie. De lieer Koning kende onze gemeente als geen andere, hij wist een ieder te wonen en kende het kadaster vrijwel geheel uil hel hoofd, Op de markt: Aangevoerd: 427 500 eieren f5.30— 6.90; 10 schrammen f35— 45 89 big gen f20—28; 122 runderen f 175 340; 3 schapen f20—25; 61 nuchtere kalveren f8-12; 10 lammeren f10 -20. Burgerlijke Stand. Geboren: Aalt, z. v. v. Leuveren I A. v. d Pol Philippus, z. v. v. Zoercn en A. v. d. Heuvel Heintje, d. v. F. v. Hussel en W. v. d. Pol en A. v. Drie Albertha, d. v. H. Worsl en A. Demmer Neeltje, H. v. Plaggenhoef en T. v. Essen Willcmpje, Lammerlje enj Wullie Cornelia, ds. v. C. Verhoef cn L. v. Steendelaar. I Ondertrouwd: G. v. Deuveren en T. Doppenberg G. Noordanus cn W. Kornet. Overleden Jacob Koning, 82 jr., echtgen. v. II. de Jong Willem v. Norden, 85 jr., wedr. v. J. Mol. Putten Alhier is de betrekking van gemeente Ontvanger vacant. Salaris pl.m. f 1200 Er hebben zich niettemin een honderd sollicitanten, onder wie velen met diploma, aangemeld. Soest Voor de inrichting van he wagenkamp nabij Soestduinen heeft de Raad een blanco crediet toegestaan Door openbare werken waren de kosten begroot op (3546, hetgeen de leden Busch en Pronk schromelijk over dreven vonden. Zij achlen een bedrag van hoogstens (2000 voldoende. Ook werd aan P.U.E M. toestem ming verleend tot het leggen van een hoogspanningskabel van de Utr. str. in de richting Amersfoort over ge- meenleterrein. Hieraan is echter de voorwaarde verbonden, dat alsdan de Wieksloot en Hees van een betere verlichting moest worden voorzien- In de jaarvergadering van Vreemde lingenverkeer is iets medegedeeld over de plannen tot feestviering in 1929, ter eere van de herdenking van he 900-jarig bestaan van Soest.;- Men was van-gevoelen, dat de feest viering zoo mogelijk zou geschieden eind Juli, wanneer de zomergasten hier in groote getale aanwezig zijn en de scholen nog geen vacantie hebben, Ook achtte de vergadering het billijk, dat het feestterrein zoo mogelijk in Soest en nu eens niet op Soestdijk zou zijn. Een volgend jaar kon men dan weer eens in Soestdijk i schikt terrein zoeken. Het feest zal twee dagen dut het bestuur werd opgedragen plannen te ontwerpen en zich andere leden te assumceren voor het vormen schillende commissies. Ook werd het zwemmen in de Eem besproken. Enkele leden achtten het gewencht. dat kleedkamertjes desnoods van rietmatten aan de Groote en Kleine Melm werde geplaatst. De voorzitter meende evenwel, dal „Soest Vooruit de verantwoordelijkheid voor he zwemmen in de Eem, zooals die nu is, niet op zich kon nemen ook geen kleedkamertjes kan doen plaatsen. Donderdag 13 Juni zal aan de daar voor in aanmerking komende kinderen der beide parochies alhier het H. Vorm sel worden toegediend. Mgr. de Aartbisschop zal ten 9 uur in de Kerk van Maria Onbevl. ontv. de tl. Mis opdragen en daarna het H. V, toedienen. Burgert. Stand. GeborenBercndina d. v. G. Floor en G. Boom. Jacobus Gijsbertus z. v. ff. Wijnhof! en A. Westerveld. Wilhelmina Maria. d. v. J. v. Kas teel en W. M. Meerwaldt. Ondertr. J. A. Wiersma en H. C. Brommer. - J. v. d. Tooreti en M. Kroon. I Gehuwd: J. Westerveld cn W. de Gooijcr. P. van Altena en S. Veldhuizen. I OverledenHendrira Werkhoven 74 j. wedj van J. W. van den Heuvel. Veenendaal De gemeenteraad heeft de vervuiling en stankverspreiding van het openbaar water besproken. Wageningen heeft voor zijn water- verversching een pompinstailatie ge plaatst waarmee 20 Kub. meter Rijn water per minuut kan worden in- ol uitgepompt. De burgemeester meende, daarin een oplossing voor Veenendaal te zien en was daarom met Wageningen in overleg getreden, om over Wage ningen door de Grift naar Veenendaal versch Rijnwater aan te voeren en daarmee een doorstrooming te verkrij gen naar Amersfoort en vervolgens naar de Eem. Dc kosten van het in pompen van het Rijnland door Wage ningen zal f40 per dag kosten, var welk bedrag Amersfoort een deel zal bijdragen ook aan de andere belang hebbende gemeenten zal medewerking in dien geest worden verzocht. gemakkelijk te verkrijgen? Kosten ze geen opoffering van gemak, geen moeite en inspanning? En zijn de menschen zoo zeldzaam, die voor deze dingen gezondheid en leven op het spel zetten? Tracht op te klimmen, indien gij niet naar omlaag wilt zinken. Laat de ootmoedigheid ons wijzen, hoe ver wij nog van het doel verwij derd zijn, niet om ons moedeloos te maken, maar om onzen ijver aan te wakkeren. Geef nooit vrijwillig toe aan ijdele i onnutte gedachtenhebt gij daarvan eenmaal de gewoonte, dan komt gij er tenslotte toe u met gevaarlijke en slechte gedachten bezig te houden. Doe in het tegenwoordig oogenblik, wat gij nu kunt en moet, en doe in het volgende eveneens; zoo komt gij tot uw doel. Stel u niet aan, alsof gij alles op eens wilt volbrengen. Kusnvu Levenslcsjes. Vergun uw verbeelding nooit, ger geleden onrecht, schade beleedi- gingen, minachting, krenking u weer voor den geest te brengen en af le schil deren, wanl daardoor wekt gij de slui rende verontwaardiging, den toor alle hatelijke hartstochten weer o cn bevlekt uw gemoed. Een karakter kan alleen dan grool zijn, wanneer het gelijkt op het kruis van Christus, d.i, liet moet hoogte, breedte en diepte hebben. De hoogte toont zich voornamelijk door groot moedigheid, de breedte door mildda digheid, de diepte door heldhaftige berusting in zware beproevingen. Wees niet bang voor inspanning. Waf niets kost, is niets waard. Een Spartaansch spreekwoord zegt: „lot dc geluksgodin moet men bidden met de wapens in de vuist". Moet men zelfs niet van vele goc: deren dezer aarde afstand doen, indien men niets verdragen of ontberen wil? Zijn geld en goed, titels en eer zoo Gemengde Berichten Te Casablanca stortte een militair vliegtuig neer. Het vliegtuig verbrand de; beide inzittenden kwamen otn lie leven. Tengevolge van militaire schiet oefeningen, ontstond brand in de heide bij Wezep. Het vuur is door de mili tairen zelf gebhischt. Ongeveer 200 H.A. zijn afgebrand. In Turkije is het uitoefenen var sommige betrekkingen door vreemde* lingen verboden, o.a. die van dokter, tandarls, apotheker, advocaat en effec tenmakelaar. Te Amsterdam waren eenige kin deren aan het spelen op een sloopers- werk. Een balk werd overeind gezet Deze viel evenwel plotseling om en trof een 15-jarigen knaap. Bewusteloos werd de jongen door omstanders bin nengedragen in een nabijgelegen café. waar hij enkele «ogenblikken later overleed. Te Bandoeng (Ned. Indiö) doen zich gevallen van builenpest voor, reeds zijn 3 personen overleden. De gemeente raad stelde i 10000 ter beschikking om de noodige maatregelen te treffen. In de Argentijnsche provincie Men- doza, zijn 3 dorpen door een aardbe ving totaal verwoest, 95 personen wer den gedood en meer dan 100 gewond. De schade is zeer groot. In Tripolis heeft weder een botsing plaats gehad tussehen Italiaansche troe pen en rebellen. Er werden 430 op standelingen gedood en eenige honder den gewond. De Italianen hadden 24 doodeti en 77 gewonden. Te Tilburg heeft een groote brand gewoed in een schoenfabriek De schade wordt op 1250.000 geschat. Daar ver schillende bijgebouwen gespaard ble ven, kan liet bedrijf in gang worden gehouden. Te New-York zijn tengevolge een hittegoli acht en twintig menschen overleden. In de ondergrondsche werken van de mijn „Willem-Sofie" te Spekholzer- hcideiseen 42-j. arbeider uit Heerlen door neervallend gesteente getroffen en gedood. In een aanval van krankzinnigheid heeft te Chicago een man twee agenten der geheime politie doodgeschoten en vier andere gewond. Uit Tokio wordt gemeld, dat bij een boschbrand op het ciladd Sachali een groot aantal menschen om h. leven zijn gekomen. O.m. zijn tc Morn 40 scholieren gestikt. 900 huizen zijn reeds in de vlammen opgegaan. Te Aerdcnhout reed de motorrijder O. D. uit Haarlem, toen, doordat plot seling een band leegliep, de motor omviel. Mevrouw D., die op de duo zat, kreeg een slag van den motor tegen liet hoofd en bleef bewusleloos liggen. Een arls constateerde een schedelbreuk Mevr. D. is kort na het ongeval overl. De heer D. kreeg lichte verwonding! Tijdens een oefening van het 12 legiment infanterie in Appelbergen bij Groningen, heeft een soldaat bij z.g.n. stormloop een kameraad bajonet in liet hoofd gestooten. Te Godiinze, gemeente Bierui een vierjarig jongetje, toen het met zijn broertje op den weg speelde, on der de wielen van een stoomwals ge raakt en verpletterd. KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegrachf no. 36 PasfoorDeken L. A. F. X. Fock Langegrachf no. 37. DONDERDAG. 7 uur Lof VRIJDAG. Kwart voor 8 gezongen H. Mis, 7 uur plechtig Lof met Litanie van het H. Hart en eereboete. ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pasloor: C. Hartman, 't Zand no. 3t. Telefoon 730. DONDERDAG 5— half-9 biechthooren. 7 uur Lof. VRIJDAG Feestdag van het H. Hart. H.H. Missen om 7, kwart voor 8 en 9 uurwaarvan kwart voor 8 plechtige H. Mis voor de levende en overl. leden van het Genoot schap van het H. Hart. 7 uur plechtig Lof met preek. ZATERDAG 7 uur Lof. Van 3Va lot 9'/, biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen om 7, PAROCHIE ST. HENR1CU3 Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: H. J. B. Engbers Matlhlas Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. 7 uur Lof fer cere v. d. H. Antonius. DONDERDAG 6',2—8 uur Biechthooren. VRIJDAG. Feest van het H. Hart van Jesus. 7 uur H. Mis. Kwart voor 8 gezongen H. Mis 7 uur Lof met predikatie, Acte van Eerherstel en Litanie ter eere van het H. Hart van Jesus. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. Dagelijks de H.H. Missen ten 7 PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. DONDERDAG 12 uur onderrichting en biechten voor alle schoolgaande meisjes. 4 uur onderrichting en biechten voor alle schoolgaande jongens. Van 6—8 Biechthooren. VRIJDAG Feest van het Allerh. Hart v. Jesus. Kwart voor 8 gezongen H. Mis. Half-8 Lof met Litanie en Toe wijding. ZATERDAG 8 uur H. Mis voor het Genoot schap der H. Kindsheid met algemcene H. Communie der kinderen. Van 4 tot half 9 biechthooren. Half acht Lof met Rozenhoedje Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kcrklaan. Tel. 3. DONDERDAG 7'/, Ie H. Mis. S'/4 2e II. Mis. 9en I2uurcatech. op de scholen, 's avonds 6 uur onderricht voor de vormelingen. VRIJDAG Feestdag v,h H. Hart, volle af laat. lste H. Mis op Leo's Oord. 8 uur Gez. H. Mis met gebrui kelijke gebeden. 's avonds 7tiur Lof, 6 uur onder richt voor de vormelingen. ZATERDAG 7'li uur le H. Mis. 8',, uur 2e H. Mis. 4-8 uur Biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: S. J. Brenninkmeijer. Burg. van Tuyllstraat. DONDERDAG. Biechthooren voor de kinderen. VRIJDAG Feest v.h. H. Hart van |esus. H. Mis half-7. ur gezongen H. Mis. ur Lof met toewijding aan h. H. Hart. weck de H.H. Missen otn r en half 8. Nifkerk PAROCHIE ST. CATHARINA DONDERDAG 2'/a7 7, uur gelegenheid om te biechten,

De Eembode | 1929 | | pagina 2