L. J Luycx Zoon Van 27—30 Augustus zal in dc gc- door eenige communisten en socialis- bouwen van de Intern. School voor Wijsbegeerte de derde „Internationaal Conference of Settlements" gehouden worden. De eerste werd in Londen in 1923 gehouden, de tweede in 1926 in Parijs. Als Presidente zal mej. E. C. Knappert leiden. De Nederlandsche Bond van Volkshuizen is met de regeling van ontvangst belast. Het onderwerp, dat In al dc aangesloten landen in studie is genomen betreft den invloed van de huidige tendenzen in het maatschap pelijk en bedrijfsleven op individu en gemeenschap. In hoeverre Volkshuizen en allerlei inrichtingen voor Volksont wikkeling den invloed, Indien beden kelijk, kunnen neutraliseeren, indien zegenrijk, kunnen versterken, zal het onderwerp der inleidingen en bespre kingen zijn. De openingsrede zal ge houden worden door dr. Hendrik de Man. Van 30 Augustus tot 2 Sept. zullen de afgevaardigden instellingen bezoe ken in verschillende steden en zich o.a. van onze volkshuisvesting op de hoogte stellen. De regelingscommissie bestaat uit mej. E. C. Knappert, mr. M. J. A. Moltzer en dr. W.E.v.Wyk. Op het congres worden als gedele geerden dc voornaamste mannen en vrouwen op het gebied der Volksont wikkeling uit Europa en Amerika ver wacht. De acte Lager Onderwijs behaalden aan de Rijkskweekschool voor onder wijzers en onderwijzeressen mej. Huij- bregsen en de heeren J Bakkenes te Zeist, Grccfhorst te Hamersvekl. J, de Wit er. A. Benninga alhier. Burgerlijke Stand 11 |uni, GeborenMartje. d. v. P. v, Hoeijen en D. Fontein. Getrouwd: M, W. Sleurink cn H. v. Keken. H. B. Molkenboer cn M. C. T. Nuijts. J. Strop en N. J. L, Boender. 12 Juni. Geboren: Hendrikus, z. v. H, Bliekendaal en A. Meskes. Eli sabeth Jenr.cke Hendrika. d. v. H. J. te Loo cn H, M. van Keulen. Dirkje, d. v. G. E. v, Maarten cn W. E. Haal boon). GetrouwdF. M. Cools cn D. A. v. VVesterlaak. J. Boon en A. M. v. Apeldoorn. A. J. Zwiers en j. Brouwer. 13Juni. Geboren: Everardus üerar- dits Christian». v. G. J. A. Vcrwcij en H. F. Velthuis. Egbert, z, v. T. F. van Keulen en J. S." v. Kolfschoten, j Ondertrouwd: C. J, Haeck en M. E. Lemke. F. J. Zwan en W. v. Es. B. T. de Haas en H. C. Lensing. A. J. M Verschuur en B. O. Schrasser. J. Los en M. M. M. Verwcij. Reiman en D. Veer. I F. J. Asper- slag en J. A P. M. Jonker. - C. de Wolf en J. Voskuilen. A. Lijnsveld en C. W. Kreijne. Getrouwd: W. J Hellevoort cn E, v. Ruitenbeek. - - P. Voskuilen en C. A. v. Loenen. H. v. Keulen en A. G. Pothoven. OverledenWilhelmina Geijtcnbeek, oud 71 jaar. echtg. van J. v. Weer- horst. 14 Juni. Geboren: |acob Jolian Even Meiand. z. v. P. D. Bruijn cn S. Voogt. Leonora Elisabeth Maria, d. v. R. A. Welling en E. M. Groot, i Overledenjcanncttc Maria v, Hemert. oud 69 j. wed. v. W. A, Brinck. Emille Slots, oud 4 dagen, 15 Juni. Geboren: Adam Johan, z, v, J, W. Bastiaanse en P. Klink Wijnanda, d. v. E. M. Zijtveld cn O, J. Apeldoorn. 17 Juni. Geboren: KatharinaJohan na. d. v. W. Droogers en K. J. Kat. I Overleden: Calharina Frederika Vre- develdt, oud 71 jwed. v, R. J. van Eimeren. Uit den Omtrek Barneveld De bakkers hebben den prijs vat: het brood, uitgezonderd roggebrood en kadetjes, met 2 cent per 8 ons ver laagd. Burgerlijke Stand. Gcboien: Gerritje. d. van A, v. plag- genhocf en li. Mijnlen. Rclntje. d. van A. v. Koot eri Morren Onder trouwd: G. Jochems en W. Goor. G. Mensen cn A. Schouten Ge trouwd: J. W, ten Ham en P. L. Blcijervcld. - F. Hul en L. v. Surksum. OverledenKlaas Endendijk, cclitg. van IJ. dc Jong. Krijn van Mannen 1 j. Hoouliiticl Ds. F., Reeser. predikant der Ned. H rvormdc Gemeente te Hoogland heelt het op lum uitgebrachte beroep naar Winterswijk aangenomen, Nllkerk Op dc markt: Aangevoerd 278.700 Eieren f5.50 f630; 1 schram f40—50 8 biggen f24—28. 148 runderen 1175 (350. 64 nuchtere kalveren f 10- 13; 2 var kens f 100—f 120. Wij lazen in de Nijk. Courant liet volgende: Het was reeds eenige malen voor gevallen, dat de werkwilligen, di. ui deze gemecule Ihans in het houtbe drijf te Zaandam werkzaam zijn en lederen Zaterdagavond per autobus van Amersfoort naar hier werden vervoerd, ten te Amersfoort werden gemolesteerd en lastig gevallen. Zoodra de politie aldaar dat bemerkte, nam deze hen in bescherming en deed hen tot buiten die gemeente uitgeleide. Nu Zaterdagavond j.l., ziende, dat men te Amersfoort geen succes had hebben een vijftigtal van bovenbe doelde personen, waaronder ook de controleur van den Raad van Arbeid, Plomp te Amersfoort, ook hier wel bekend bij 't Veen onder deze ge meente bedoelde autobus opgewacht en getracht deze staande te houden. Men ging dwars over den weg voor de bus staan, stak de handen omhoog en sommeerde den bestuurder (den heer G. van Diermen) te stoppen. Deze had evenwel van de Politie te Amers foort opdracht zulks niet te doen en reed door. Tot op het laatste oögenblik bleven zij voor de bus slaan en een liünner wierp ten slotte in zijn verbolgenheid zijn fiets vóór de bus. welk karretje natuurlijk verbrijzeld werd. Plomp voornoemd sprong op zijn rijwiel, reed met gang naast de bus, greep de kruk van het portier vasten sommeerde den bestuurder voortdurend tot halt houden. Nadat hij op dusdanige wijze een eindweegs was medegereden, begon dit de inzittenden te vervelen en liet een hunner door het geopende raam een groot mes zien, waarna Plomp ijlings losliet en op onzachte manier met een naast den weg staanden boom in aanraking kwam. Of dergelijke handelingen behooren tot de taak van een rijksambtenaar, alt te betwijfelen. De Politie alhier heeft de zaak in handen en zal in het vervolg de bus van en naar Amersfoort begeleiden. Soest ar men weet, ligt liet gemeentelijk wagenkamp op het oogenblik nog op een terrein achter de Birkt, doch de boeren aldaar woonachtig, hebben zóóveel klachten over het woonwagen volkje en den hinder, welke zij aan de omgeving veroorzaakten, geuit, dat De cember vorig jaar door den Raad werd besloten tof verplaatsing over te gaan naar tiet terrein achler de waterleiding nabij Soestduincn. Tegen dit Raadsbesluit kwamen tal an protesten in. In verband hiermede •erd dc verplaatsing ettelijke maanden uitgesteld, tot in Mei de kwestie op nieuw In den Raad aan de orde werd gesteld. De burgemeester heeft toen een woord van protest doen hooren tegen de ver plaatsing. Toerisme en vreemdelingen verkeer te Soestduincn verzetten zich z.i. daartegen, terwijl hij ook de kans op aanrandingen in uitzicht stelde, daar politiebewaking er niet wel doen lijk is. Met het oog op de zedelijkheid en de veiligheid ontraadde mr. Deketli de verplaatsing naar Soestduincn ten sterkste. Dit protest heeft niet mogen baten. Het voorstel van B. en W. om hel woonwagenkamp In de Birktslraat te laten, werd verworpen met 9 tegen 3 stemmen. Hieruit volgde tevens, dat liet kamp naar Soestduinen verplaatst laatste week van Augustus cn wel op Woensdag, Donderdag en Vrijdag 28, 29 en 30 Augustus a.s. 't Zal worden een Festival met daar aan verbonden Kermesse d'été. Aan verschillende korpsen uit den omtrek zullen uitnoodigingen worden gezonden in Soest te komen spelen. Verschillende prijzen worden beschik baar gesteld van f200, f 150, f 125, f 100 enz. Het is dus een muziekfeest met prijzen en medailles zonder con currentie. Wellicht zal nog een bloemencorso worden gehouden en voor de ouden van dagen een autorit, terwijl de armen een extra gave zuilen ontvangen. Volks- en kinderspelen en ringrijderlj slaan eveneens op het programma Degym- nastiekvereeniging zal hare medewer king verleenen. De politie te Vaassen (Geld.) Is erin geslaagd, een lid van dc vermoe delijk uit zeven personen bestaande inbrekersbende, die reeds geruimen lijd de Vcluwe onveilig maakt, Ie ar resteeren. De agenten betrapten drie leden van de bende, toen deze onder Putten met elkaar aan het vechten wa ren om de verdeeling van den buit. Zij slaagden erin één hunner te arrestee- terwijl de anderen konden vluch- Burgerlijke Stand. Geboren; Marinus Didericus, z. v. j. Maassen en L. G. Niehof Cornelia, d. V. C. van Öosierom er. N. Boete—- Harry, z. v. J. H. v. de Wijngaart en J. Lodder Pieter Jan Gerrit, z. v. A. W. Breliler en R, Geerts Geer- truida Oiisberta Maria, d, v. W. Hamersveld en M. v. Hofslot. C huwd: J. v. d. Tooren en M. Kroon R. Jzngler en J. Th. P. J. Danz. Gemengde Berichten In het dorpje Bedes ontstond brand een herberg doordat een vonk uit de open haard sprong en terecht kwam in het haar van een angora-kat. Het dier sprong in zijn angst brandend rond en vloog tenslotte het met stroo bedekte dak op, dat onmiddelijk vlam vatte, Toen de brandweer arriveerde was de herberg reeds geheel verbrand. Tijdens de inwijding van eenoor- logsgedenkteeken te Stuhm (Duitschl.' is een zeilvliegtuig van 50 M. hoogti gevallen, waardoor de beide inzittenden om het leven kwamen. stand is voor bieten zoo belangrijk, dat het prijsverschil van pl.ni. 11.50 per baaltje, zeer spoedig door meer op brengst aan bieten verre wordt over troffen. Ge behoeft geen 5 kilo op de roe te gooien! Stel daarom niet uit, één baal per bunder, het kan uw bieten redden P. H. SEGERS, Land- en Tuinbouwonderw. Hoogland. Landbouw. DE BIETENVLIEG. I ngezonden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) zal v urden Gemeentewerkers zijn thans begon nen met het inrichten van liet woon wagenkamp op het terrein bij Soest duinen. Het is te voorzien, dat hel woon wagenkamp, wanneer het eenmaal over geplaatst is, een bron van klachten zal worden. Want niet alleen, dat een heerlijke plek natuurschoon er grondig door zal worden ontwijd, er zijn be halve het vacantieoord „Zomers Buiten" nog twee inrichtingen, welke zeer veel hinder van de woonwagenbewoners zullen ondervinden. Dit zijn liet sana torium „Zonnegloren", dat op korten afstand van liet terrein is gelegen en de Willem Arntzhoeve te Den Dolder. Deze ligt weliswaar verder af, maar de plek bood tot dusverre een uitmuntende gelegenheid voor de geesteszieken om rustig en zonder geleide te wandelen, terwijl bovendien eenige van lien in de nabijheid in gezinsverpleging zijn. Bracht dus hel terrein achter ile Birktslraat vele moeilijkheden met zich, tegen de plaats, waar het kamp nu komt, zijn zeker niet minder bezwaren in te brengen. Voor het kantongerecht te Amers foort werd behandeld de zaak tegen C. B. uit Soest, die in een zaal. gren zende aari en in verbinding slaande mei de hein toebelioorendc vcrlofloka- lileit gelegenheid had gegeven tol dansen. Er werden 7 getuigen gehoord. Na uitgebieid requisitior eischte dc ambtenaar van hel openbaar ministerie 125 boete of 10 dagen hechtenis, Inmiddels is B. voor hetzelfde feit f opnieuw geverbaliseerd. Bij gelegenheid van het 900-jarig bestaan van Soest zal er dit jaar feest worden gevierd. Aanvankelijk had men gemeend dal de beste tijd daarvoor as de laatste week van Juli, De landbouwers brachten echter bij de feestcommissie een emslig bezwaar naar voren tegen dezen datum van feestviering, aangezien de boerenbe volking dan nog in den hooibouw is, een drukke tijd, die weinig gelegen komt voor feestviering. Besloten werd ten slotte de feest viering te doen plaats hebben in de Zaterdagnacht zijn in de mijn „Mau- rits" een drietal mijnwerkers onder vallend gesteente bedolven. Onmiddel lijk is de reddingsbrigade uilgetrokken. Zondagmorgen slaagde men er in de verongelukten te bevrijden. Eén bleek reeds te zijn overleden; bij een anderen mijnwerker waren vijf teenen afgekne pen, terwijl de derde inwendige ver wondingen had opgeloopen. In New-York heeft de thermometer In 37 jaar niet zulk een hoogen stand bereikt als de laatste dagen. Vijf per sonen zijn tengevolge der hitte leden. Een honderdtal gewapende ruiters drong op klaarlichten dag een dorp in Boven-lndië binnen, sloegen den voor naamste» inlandsclien grondbezitter liet hoofd af, doodden twee bedienden, die Ie hulp waren gesneld en verwondden een polille-agent. Men meent, dal de vermoorde grondbezitter een geweld daad duchtte van een concurreerend bezitter. In Klausenburg (Roemenie') is de omgeving geteisterd door een mei hagelslag gepaard gaande wolkbreuk, waardoor ettelijke plaatsen onderwater werden gezet. Bij de overstrooming vonden zestien personen den dood. De aangerichte schade is builengewoon groot. Een der directeuren van een groote Berlijnsche confectiefabriek is in hei Etigadin (Zwitserland), waar hij voor herstel van gezondheid vertoefde, door 'n neerstortend rotsblok getroffen cn gedood Hij zou over enkele dagen naar Berlijn zijn teruggekeerd, daar hij nagenoeg hersteld was. De nasporingen naar de aan dc Noordpool verongelukte expeditie van generaal Nobile worden voortgezet. Een Italiaansch schip heeft twee sleden- expedities aan land gezet om de noord oostkust van hel Noord-Oostland af te zoeken. De sleden zijn uitgerust met radio-installaties om in vooridirendf verbinding met het schip te blijven, dat een onderzoek zal instellen de kust van Spitsbergen. In een celluloid fabriek Ie Milaan vermoedelijk tengevolge van zelf ontbranding, brand uitgebroken, die een paniek veroorzaakte onder de iA dc fabriek werkzame arbeidsters en kinderen. Negen arbeiders zijn zwaar gekwetst en twee brandweerlieden hebben bij liet reddingswerk brand wonden opgeloopen. Eén kind wordt vermist; het is waarschijnlijk omge komen. Al betreed ik voor een oogenblik het gebied van Uw Landbouwkundige medewerker, toch hoop ik, dat U en Uw Landbouwkundige medewerker mij een korte poos in dal gebied zullen laten. Hef betreft een zaak van groot belang voor onze boeren, dat langer uitstel nief goed zou zijn. Ik wilde het dan even hebben over een groote vijand van onze bietenakkers de wel niet aan ieder, maar toch aan velen bekende bietenvlieg. Ik wil de boosdoenster even in haar doen en laten beschrijven opdat mis schien ieder die over de stand van zijn bieten te klagen heeft eens kan nagaan of de Bietenvlieg de oorzaak is. De vlieg is maar klein pl.m. een halve centimeter lang. De made van deze vlieg graaft gangen inwendig in de bladeren van bieten, spinazie, wildemelde-soorten enz. Die maden komen uit de eitjes die men van pl.m. 5—8 aan de onderkant der bieten- blaadjes kan vinden. Ze vreten het bladmoes (dat zachte groene spul tus- schen bovenste en onderste opperhuid aan het blad) weg, zoodat de bladeren wille strepen en plekken vertoonen, terwijl ze later ineenschrompelen. Om streeks deze tijd (Juni) zijn de maden volwassen. Ze kruipen dan in de grond waar 't bruine popjes worden, terwijl daaruit na ongeveer 10 dagen een tweede generatie Bietenvliegen komt- Na deze kan nog een derde geslacht volgen. Nu is de eerste generatie ge woonlijk de smadelijkste omdat deze de jonge bietenplanten aanvalt. Bij de tweede en derde geslachten zijn de planten verder in ontwikkeling geko men eti worden de bladeren slechts gedeeltelijk beschadigd, zoodat de planten mee „ten gronde gaan". Van de kou in de winter weten ze ook absoluut niets want dan was er deze winter geen een boosdoenster meer overgebleven. Gedurende de winter verblijven de „stamhoudsters in grond; die in de lente voor de komen en eitjes gaan leggen. Hoe kunnen wij nu uitmaken of we met de Bietenvlieg te doen hebben? Wan neer we zien dat vele jonge planten verdwijnen, terwijl van de planten die er nog staan sommige of alle helaas op sommige plaatsen een bleeke kli vertoonen, doen we goed eens e blad af te plukken. Aan dit blad kun nen we aan de onderkant de eitjes zien, (elk wijfje legt er zoo'n 200, geen klein beetje ook!), wanneer de kleur aan 't blad nog maar weinig is ver anderd. Houden we een sterk bleek gekleurd ad tegen de zon, dan zien we het wormpje of de made in 't zoo straks genoemde bladmoes zitten. Bij twijfel breekt men 'f blad door en dan is 'l tien tegen een dat ge ze ziet kronkelen. Wat is er nu tegen te doen V Volgens t oordeel van sommige deskundigen niet veel. Toch wel wat. 1Aangeraden wordt proeven te ne men om de vliegen te vangen. Liefst zou men dit moeten doen voor de wijfjes met 't eitjes leggen beginnen, 't Is echter moeilijk het juiste tijdstip van 't vangen te bepalen. 'tZou zijn pl.m. 8 dagen nadat de eerstvol wassen maden de bladeren hadden verlaten, maar dit kan men moeilijk vaststellen, daarom zal men feitelijk moeien wach ten, tot men aan de onderkant der bladeren dc witte eitjes begint te zien. Alzoo moet men feitelijk alle dag op inspectie. Men tracht zc tc vangen velen van u weten 't reeds met een soort van vergif en wel op de volgende wijze Men inaakl een oplossing 4 pet. kiezelfluoornatrium en 2',, suiker in water. Nu neemt men haver kaf vermengd met versehc paardemest en doe daar goed wat van de vergif tigde oplossing door. Aan hoopjes van pl.m. i' i Kiio komt 't tussclien de bieten, zoodat men ongeveer 100-150 hoopjes per bunder krijgt. De vliegen, die komen snoepen, dalen wel neer, maar staan nooit weer op! 2. Dik zaaien. 3. Zorgen dat 't land goed in z'n kracht is, zoodal de jonge planten snel kunnen groeien cn de gevaarlijke tijd des te gauwer door komen. Vooral dit laatste zal op de dag van heden van belang zijn. Zet de groei zoo snel mo- lijk aan. Hoe we dit kunnen doen? Geef een bemesting met een zeer vlug werkende stikstofmest. Daarvan komen er vooral een tweetal op de eerste plaats in aanmerking en wel chili- en kalksalpeter. Deze werken beide snel, maar omdat we weten, dat de kalk- loestand van de grond bij bieten zoo'h groote rol speelt (herinner u maar de uitkomsten van dc kalktocstand proef velden met bieten gedurende twee jaar bij de heer H. v. d. Grootcvheen op Kouwenhoven) zou ik 't liefst chili nemen. Ze is duurder, maar 't houden den grond in zijn goede kalktoe- LAN6E8TRAAT 49 - TELEFOON 190 Qroote keuze Voile en andere Zomerstoffen Meneer de Redakteur, We leven in de verkiezingstijd. De R. K. Staatspartij heeft, zooals u weet, een pracht van een film gemaakt „Het Heldendicht van de Roomsche Daad". Voor Amersfoort weet ik óók pracht-film met 'n mooie titel n.l. ,1 Heldendicht van het Dr. Schaepman- fonds", maar zónder Daad! Hef zou een film kunnen worden in 3 deelen b.v. I De Voorbereiding die tus- schen twee haakjes uitmuntend was II De Uitvoering en III De Afrekening. Vooral de laatste fwee deelen zouden sensationeel genoemd worden, gezien deszelfs uitslag zóó schitterend was, dat men ze in de doofpot heeft gestopt! Meneer de Redakteur, nou is't toch al bijna een jaar geleden en er heeft nog nooit iets van de afrekening één der R. K. bladen gestaan! Is zaakje doorgegaan? Hoeveel is er dan wel opgehaald Wat heelt Excellentie Ruysch hierbinnen gehaaid? Was het bedrag toereikend? 't Zou toch jammer van de film zijl als ze op zoo'n manier ook „unvollen- del" bleef. Laai „men" foch ook dc laatste deelen, waar toch op aan komf, afmaken. Met dank voor plaatsing, H. W. ALFERINK. VOOR DE AMERSFOORTSCHE OUDEN VAN DAGEN. Reeds eenmaal in Overijsel en t Donderdag vóór een week in de Treek gebeurde het dat mij een file circa 50 auto's passeerde, welke deels bestuurd werden door lady- en gentle men drivers en deels door chauffeurs, De verdere inzittenden bestonden uit ouden van dagen. Hier waren dus blijkbaar een aan automobielbezitters, welke deze oudjes een genoeglijke dag bezorgden U had dan ook hun stralende gezich ten moeten zien, waarmede zij zich lieten rondrijden. In ons geliefd Amersfoort missen we tot nog toe een dergelijke geste van automobielbezitters. Zou het niet mogelijk zijn ook in ize gemeente een aantal personen te vinden, die sympathie hebben voor het plan, om de Amersfoortsche ouden van dagen van alle gezindten, welke hier in de gestichten worden verpleegd, zulk een dag te bezorgen? Wie sympathie heeft voor dit plan gelieve dit op te geven aan den heer J. Stam, Havik 11 Amersfoort, liefst vóór 22 Juni. Wij onderscheiden twee groepen: 1 Automobielbezitters, die hun wa gen met bestuurder beschikbaar stel len zij gelieven op te geven het aan tal zitplaatsen, 2 Begunstigers, welke een bedrag inzenden, om de oudjes gedurende den dag iets Ie kunnen aanbieden. Van het enthousiasme van slechts een paar Amersfoortsche ingezetenen zal liet afhangen wat In deze tof stand zal kunnen worden gebracht. lenvan daden Ouden van dagen nemen gaarne van die kleine ge woonten aan, waarvoor jongeren geen tijd of aan dacht hebben. Onmiskenbaar i9 daarbij ook de gewoonte steeds PEPERMUNT mede te dragen. Het dage- lijksch gebruik van deze origineele pepermunt be- teekent steeds opnieuw een genot en aangename tijdpaaseering. Gemeente Amersfoort - OPGAVE VAN GEVESTIODE PERSONEN. P. Delnum, D.O., Socieleit „de Ver een.", pachter. H. E. Mol, R.K., Boldersstraat 25, metaalbew. Wilh. J. Geurtsen, N.H., J. Tollius- straat 11. Hendrika van Duinen, N.H., Leusder- weg 17, dienstbode. H. Kreikamp, N.H., Heiligebergerweg 123, boerenknecht. Th. G. v. d. Logl, R.K., Kruiskamp 28. H. B, Steemers, N.H., Arnhemsche- weg 85, commies N. S. J. van Keken, R.K., Eemstraat 14. Aaltje Weiland echlg, v. L. Danluma, N.H., Dantumadecl, Kamp 64. Jannetje Spaink, N.HSoesterweg 106, dienstbode. C. J. Haeck, W„ K. Wilhelm.str. 28. vertegenwoordiger. J. Krommenhoek, N.H., Leusderweg 297, rijksklerk D. B. G. v. Buuren, G.K., Kamp 34, slager. A. Noordanus, N.H., Vlasakkerweg 10, timmerman. W, v. d. Boogert, N.H., Sumatratraat 39, arb. remmer N.S. G. Boute, N.H., Soesterweg 3593, voerman. A. J. v. Wijland. N.H., P. Pijperstr. 39, machinist N.S. Nic. J. van Diemen, R.K., Sumatra; straat 4, rangeerder N. S. D. G. Middelman, N.H.. Beekenst. laan 9, fotograaf. F. J. Quanjer, Rem,. Prinses Juliana laan 7, gcnoraal-majoor. F. L. wajon, R.KLange Gracht 39. J. G. A. J. HIJmerink, R.K., P. Both- laan 6, aannemer. F. A. Putto, N.HStationstraat 44, Stationstraat 44, stationchef. P. J. M. Kortekaas, R.K., Waalstraat 6, zeilmaker N. S, G, Florijn, N IL, Rijnstraat 31, weg werker N.S. C. Pijl, N.H,, Rijnstraat 2, ploeg baas N. S, G. H. Wiersma, R.K.. Rijnstraat 7, wagenmaker N.S. C. de Weerdt, N.H., Rijnstraat 15, wagenmaker N.S. J. M. Nieuwhof, R.K., Rijnstraat 21 agenmaker N.S. N. G. A. Kors, R.K., Rijnstraat II, wagenmaker N. S. J. J. Suerink, R.K., Rijnstraat 23, bankwerker N.S. J. C. Klappe. N.H., Rijnstraat 19, wagenlichter. G. Honders, N.H., Rijnstraat 5, arb. N. S. Jansen, N.H., Rijnstraat 3, wagen maker N. S. d. Klij, N.H., Rijnstraat 29, arbeider N. S. T. E. M, Metz, R.K., Rijnstraat 13, arbeider N, S, J. Branius, N.H., Rijnstraat 9, bank werker N. S. T. Kiffers, N.H., Rijnstraat 17, wagen- lichter. Kommer, Gcr„ Woestijgerweg 194', los werkman. Heintje Florijn, N.H., idem, idem Rosa Schröde, R.K., Arnh.scheweg7, dienstbode L. Sussmeljer, R.K., id„ huisknecht L, Jansen. R.K., H.v.Viandenstr. 5, koopman J. v. Esveld, N.H., Zogstr. 2a, boer.kn. B, v. d. Linden, R.K,, Utr.weg 2, kok Cornelia Verhasselt, R.KWevcrss.44 Hendrina Polman, N.M., Kegentesse- laan 7, dienstbode Gerritje Eijsvogel, N.H., Koninginne- laan 2, dienstbode Catharlna Swiebel, N.IL, Utrechl- scheweg 319, dienstbode T. Folkers, G.K., Lagewcg 20, slager G-Tetenburg.N. H., Hot.de Zwaan, kok E. Ninaber, N,H„ H.v.Viandenstr. 19, verpleegstei Neeltje v, d. Berg, N.H,, Huygens- laan 21, dienstbode Ytje Schiphol, D.G., Soest.w. 285, id. Wilhelmina Vos, R.K., Jan Steenstr. 27, klerk N.S. S. Eglberts, R.K., Kaïnp 32, behanger J. d. Weduwen, H.v.Viand.str. 28, ing. Anna van Koppen, R.K., Huijgens- laan 10, kinderjuffrouw R.v.d.Vllerd, N.H., Utr.str. 20, stalkn. H. Wissenburg, K.K., Soesterweg 91, kapper Pia Corbière, R.K., Weverssingel 44 Cornelia Brom, R.K,, idem. Joh. Roessink, N.H.,Scliimmelp.str.l9 Hendrika Brouwer, N.H.,O.Soest.w. 57 H. Rijkers, R.K. Zwaanstraat 28 Wed. G. Jonkman, N.H,, Woest.w. 20 Puistjes In het gelaat verdwijnen apoedig door deze des avonds met wat PUlfoL in te wrijven door alch des morgens te waschcn met warm water en gewone zeep of beter nog me» Purolzecp. 't Voldoet Iedereen.

De Eembode | 1929 | | pagina 2