Vroom&Dreesmann Vroom Dreesmann Langstraat Amersfoort Koopt uw Schiijfmachine FOTO H D. G. MIDDELMAN Garage Motorhuis Amersfoort L. J Luycx Zoon Transpireerende Voeten Langestraat Tel. 158 Amersfoort Bijzonder voordeelige Aanbiedingen Eiken Kapstok 4 5 1.95 Zeer zware Kapstok 335 Met ovaal geslepen spiegel 4.50 Mooiere uitvoering 5.75 Zeer groot model met ovale spiegel 7.50 Eiken gangspiegel In recht en dwars model 2.90 Met Leeuwenkopjes 3.50 Zeer aardige modellen Oangsplegel met geslepen Prima eiken Rookfauteull met verstelbaren rug Dito met gehogen arm leuningen Zeer mooi model met geheel dichte paneelen Echt leeren fauteuil met los velours kussen Rund leeren fauteuil, xeei gemakkelijk model Rund leeren fauteuil met velours rugbekleedlng Moderne fauteuil, eiken hout met peau de pfiche bekleed Reclame aanbieding Salon ameublement 2 fauteuils met 4 stoelen 14.50 23.00 Eiken salon tafel, solide Eiker salon tafel met Queen Anne pooten Reclame divan, zeer v< deelig 9.5U Prima divan mei verstel baar hoofdstuk 16.50 Verstelbare divan met feheel veerende zijkanten 22.00 eer groote divan, verstel baar met damast bekleed 32.00 Prima divan met opklap baar bovendek 35.00 Zeer aardige wit lacqué 9.90 Gedurende 8 dagen Zeer mooie uitvoering 60 X 120 12.50 In wit met oranje afklap- baar zijstuk, prima lak werk 65 X 130 20.50 Modern ledikantje60X120 24.50 Met bijpassend kastje, hall hang half leg 42.50 Tuinstoelen met loopers Reclame prijs Mef verlengstuk Extra zware uitvoering Vouwstoeltje, reclame prijs 0.59 Zwaarder uitvoering of noemt een abonnement voor onder houd ean uw schrijfmachine bij H. ELZET1AAR KANTOORBOEKHANDEL LANGESTRAAT 84 TEL. 528 LANDARBEIDERS NAAR WEST-FRIESLAND. De besturen van de patroonsveree- nigingen in de „Streek hebben be sloten, dit jaar geen arbeiders voor het rooien van vroege aardappels, den hooibouw en andere tijdelijke werk zaamheden, die zich langs de straat bij de werkgevers aanmelden, aan te nemen. Hel trekken van arbeiders die niet van tevoren van werk verzekerd zijn, moet daarom sterk worden ontraden, aangezien zij geen kans hebben werk Ie krijgen. Door de besturen der patroonsver- eenigingen zullen de werkgevers wor den opgewekt, de arbeiders, die zij noodig hebben, waarin zij niet op andere wijze bij voorbaat voorzien hebben, door bemiddeling van de cor respondenten der Arbeidsbemiddeling aan Ie vragen. In verband hiermede verdient het aanbeveling dat gegadigden voor tijdelijk werk in de .Streek" zich bij de Arbeidsbeurs laten inschrijven. De afdeeling Amersfoort van Bond voor Groote Gezinnen vergader! Dinsdag 25 Juni om half negen in hel gebouw der R. K. Spaarbank. Aan de orde is onder meer de ver kiezing van een secretaris wegens af treden van den heer J. v. Hamcrsveld. Het bestuur stelt als candidaten voor deze vacature voor de heeren Frits, leeraar R. O. G. en Ign. Plomp. Lijst van onbestelbare brieven en brietkaarlen, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de Ie helft der maand Juni 1928. Brieven binnenland Mej. D. Baars, EdeMej. L. Bouman, Hilversum F. Gavers, Hilversum C. v. Grameren, Utrecht; Mevr. Kelder, Rotterdam B. J. Oorschot, Schiedam Bestuur Rijksverzekeringsbank Amster dam (wegens port geweigerd); Mej. E. v. Veen, DeventerMej, v. d. Vlies, Amersfoort. Briefkaarten binnenland R. G. de Bocsterd, Utrecht; Jonk- vrouwe Six, Den Haag; Mej. Slobol, GoudaF. de Vries, Voorstad A 26. Brieven buitenland Theo Arnoldussen, New-York; Ad. Qeerllngs, Emmerich l.R. 127, Berlin; LR. 127, Hanover. Briefkaarten buitenland Mevr. M, v. d. Aa, BaselMacha- rowski, TimmcndorfMadame Pabst, BrusselLouis de Rijk, Brussel. Woensdagmiddag werd de nieuwe Rijkskweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen aan de Heeren- slraat feestelijk geopend. In de ver sierde gymnastiekzaal vereenigden zich mei den directeur het corps leeraren en de kweekelingen, autoriteiten op onderwijsgebied, een deputatie uil het gemeentebestuur en vele belangstel lende genoodigden uit de onderwijs wereld. Dc directeur der school, de heer Blijdcnstcin, sprak een welkomstwoord, vertelde van de lotgevallen der school en van dc zorgen om Ie komen lol dezen nieuwen bouw, die noodzakelijk bleek, wilde men de opleiding op peil houden. Hij dankte allen die hadden medegewerkt om de kweekschool zoo voortreffelijk te huisvesten. Hierna werd achtereenvolgens het woord gevoerd door den Burgemeester, den hoofd-inspecteur van het Lager Onderwijs, den heer Van Loon, inspec teur van hei Lager Onderwijs in de inspectie Amersfoort en den Conrector van het gymnasium Dr. Keulen, die allen naar eigen aard en stemming, hun besle wenschen uitlen. Er werden fraaie geschenken aan geboden, waaronder een sierlijke gong b van de leerlingen en een mooie wand klok van de dames van het corps leeraren. Ook de directie der R. K. Kweekschool liet zich niel onbetuigd. Met een felicitatie-brief werd een zeer fraai bloemstuk geoffreerd. Hierna volgde een rondgang door het nieuwe gebouw. Voor en na zongen de leerlingen,onder Mr. Ritsma's leiding het Wilhelmus en een feestlied, waar van de laatste strophe hier ten be sluit volge Uw werk is voltooid en het onze vangt aan! 't Ideaal geeft ons geestdrift en kracht, Wij grijpen uw fakkel en dragen dien voort; Wij bouwen een tempel, door liefde geschoord: Wij bouwen zoo God onze bede verhoort Het geluk van 't toekomstig geslacht. HET NIEUWE ADRES voor het maken van Uw Beekensteinschelaan 9, A'foort Voor gr eps-foto's ove al te ontbieden Speciale afwerking - Zondags geopend Kinderen vallen en bezeeren zich dikwijls en I wlegekind heelt vaak last van 100de of amctlc huid. Dll verzacht en geneest men n Dooi 30, Tube 80 C' Puroj Onder leiding van ds. J. Visser, hield het Roode Kruis jaarvergadering. Er is aan hel einde des jaars een batig saldo is van f965.18. Men zal overgaan tot de aanschaf fing van een zuurstof-koffer, ten dienste van drenkelingen en gasver- giftigden. In de kas van het Bouwfonds is 1 1355 aanwezig. De voorzitter doet mededeeling van de plannen om in het najaar een groote oefening door de transpoit-colonne te laten houden, met de colonnes van omliggende gemeenten. Er is een proef genomen met het aanbrengen van een plaatje aan de deur van ploegcommandanten, ten teeken dat men bij ongevallen daar hulp kan krijgen. Door den arts-leider is voor leden adspirant-leden der transport colonne en hclpstersverecniging een cursus van 15 lessentheorie, gevolgd door een buitencursus van 7 lessen practijk, gegeven. Aan twee personen werd in het af- geloopen jaar de medaille voor 10- jarigen dienst uitgereikt. Er is op aanvrage verschillende malen een ploeg manschappen bij uit voeringen van sportverenigingen aan wezig geweest om diensten aan Ie bieden. Bij ce bestuursverkiezing werden j. P. Dumont en L. G. van Ramsclaar herkozen, terwijl in de vacatures voor zien werd door de keuze van A. Blussé van Oud-Ablas en A. T. Labouchére. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor de vervulling van hei ambt van gemeenteontvanger le ver binden aan de waarneming der functie van chef der centrale boekhouding der gemeente-bedrijven. Het ambt van gemeente-ontvanger heeft allengs aan beteekenis verloren en een rationeele opzei van de financieele administratie der gemeente en hare bedrijven wijst zonder twijfel in de richticg van com binatie. B. en W. stellen dan voor le be- Boekhouding en waar ingevolge de gemeentewet voor de benoeming een voordracht moet worden ingediend, luidt deze dientengevolge 1°. W. FrOger. 2°. M. van Wessum. Voorgesteld wordt verder dc kan toren der Centrale Boekhouding te vestigen in hel gebouw van hel voor malig gymnasium aan den Westsingel laar levens het kantoor vau den gemeenteontvanger te plaatsen. Waar een betere huisvesting der den gemeente-ontvanger wegens bouwvalligheid van hel per ceel onvermijdelijk was en ook de kantoren der Centrale Boekhouding wegens gebrek aan ruimte uitbreiding vroegen is de nu voorgestelde,'centra lisatie als zeer practisch aan te merken. Benoemd in de examencommissie voor de hoofdacte le Utrecht T. P. de Jongh, leeraar R. H. B. S. en R. K. S. v. O. en O. alhier voor geschiedenis. Drs. J. H. Ronhaar, leeraar aan de Handelsschool en R. K. S. v. O. en O. voor aardrijkskunde. Toelatingsexamen Handelsschool. Hel loelatingsexamen vooralle klas sen der Middelbare en Hoogere Han delsschool zal plaats hebben Maandag 8, Dinsdag 9 en zoo noodig Woensdag 10 Jnli a.s. Een jongen, die de van Dieststraat kwam uilrijden reed tegen een meisj op, dal per fiets op weg was naar|d zwemschool en bijna onder de paarden van een passeerende miliiaire colonne terecht kwam. Aan het been gekwetst werd zij per auto naar huis vervoerd UITSPRAKEN KATONGERECHT. Trekdier onbeheerd laten: A. Amersfoort f 0,59 of 1 d. Dronkenschap: G. v. S. Soesf f 10 of 5 d.; S. Amsterdam id.; G. S. Amersfoort id.; E. v. d. B. id.; A. E. K. Apeldoorn id.; K. P. J. W.Amers foort f25 of 15 d.; dezelfde id. Loopen op verboden grond: Apeldoorn f3 of 2 d.; A. J, Rotter dam id.J. v. d. B. Hoevelaken f 5 of 2 d.; M. G. Nijkerk f 15 of 15 d. J. K. Hilverzum f3 of 2 d. Leerplichwet: H. B. Garderen f5 of 2 d.; S. J. W. Barneveld f3 Veeleiden over rijwielpad: B. Barneveld f5 of 2 d. Opgave valsche naam: A. E. K. Apeldoorn f25 of 10 d. Te Bunschoten een auto op daar voor verboden wegdeel plaatsen om te repareeren: H. P. Amersfoort f 10 of 5 d. In Soest te snel auto rijden: F. A. H. Rotterdam f7.50 of 5 d.; M. D. G. Arnhem f 10 of 5 d.E. A. S. Zwolle id.; A. H. Sneek f8 of 5 d J. de V. Utrecht f5 of 3 d. Te Soest wielrijdende zich houden aan andere voertuig: J. Amsterdam f5 of 2 d.; J. B. Q. id. Eieren van wild vervoeren: G. S. Woudenberg f 10 of 2 d. Wielrijden in dronkenschap: J. B, Soesferberg f20 of 10 d. Wielrijden niet behoorlijk uitwijken: J. O. Amersfoort f3 of 1 d. Wielrijden zonder licht: W. L. Amersfoort f 5 of 2 d.H, S. id.G. D. Amersfoort f4 of 2 d.; F. R. Baarn f5 of 2 d. Wielrijden op verboden brug: W. M. B. Amersfoort f2 of I d. Autorijden zonder behoorlijke rem men: C. W. Amslerdam. f5 of 2d. Paardenkeuringswet: E. V. Bunscho ten vrijspraak. Op hondenkar zitten: J. M. A. v. O. Amersfoort f 3 of 1 d. Autorijden onder invloed van sterken drank: C. d. G. Bunschoten f45 of 20 dagen. Autorijdende geen medewerking aan de politie vcrleenen voor nader on derzoek: W. M. Bunschoten f 10 of N. H. id.; W. M. id.; N. H. id. WHIPPET-GESCHIEDENIS Anno 1929 na Cbr. Verkooper MOL, van de firma Brinkman te Haarlem, suist in een WHIPPET 4 cyl. COACH van APELDOORN naar HAARLEM, 107 K.M. In 1 uur 23 min. 2'/. «c. OEMIDDELD 81.6 K.M. PER UUR en bewijst, dat het geen doel heeft speciale Race-wagens te bouwen. W van Beek, Lange straat 112, Tel. 457 Whippet 4 en 6 cyl. en Willys Knight 6 cyl. Automobielen LANGESTOAAT 49 - TELEFOON 190 Groote keuze Voile andere Zomerstoffen In verband met de a.s. verkiezing voor de Tweede Kamer worden Woensdag 26 Juni, des avonds 8 uur twee groote propaganda-vergaderingen gehouden, en wel in St. Aechten aan het Zand en in het Patronaat aan de Borstraat. Als sprekers zullen in beide samenkomsten optreden Wethouder Bekker uit Utrecht en Willem Nieuwen- huis uit Amslerdam. Beide vergade ringen worden opgeluisterd met muziek. Dinsdag 2 Juli, op den vooravond van den stemdag, kwart over acht, weer in St. Aechten en in het Patro naat aan de Borstraat, Radio-rede den Voorzitter der Tweede Ka Ruysch de Beerenbrouck. Na afloop optocht door Amersfoort met vaandels en muziek. Bij voldoende deelname zal op Zondag 7 en Maandag 8 Juli een Autotocht vanuit Amersfoort plaats hebben naar het alombekende Valken burg (LDe locht gaat over Arnhem, Nijmegen, Siltard. Verblijf in Valken burg le klasse hotel. Bezichtigd zal o.a. worden de grot. Op den terugreis zal gereden worden over den Bosch waar de St. Jans-Kathedraal zal wor den bezichtigd. Het belooft een schit terende tocht te worden. Voor nadere bizonderheden leze men advertentie in dit De collecte voor de Minahassa, die langs dc huizen is gehouden, heeft ruim f675 opgebracht. Uit den Omtrek Soest De lompenkoopman W., wonende aan den Nieuwe Weg, reed met een hit bespannen voor een kar, om hem een kooper te toonen. Met knuppels werd het dier tot loo pen aangezet, hetgeen de verontwaar diging van voorbijgangers en bewoners dier buurt gaande maakte en zij er zich tegen verzetten. Dit gat telkens aan leiding lot vechtpartijen en nadat eeni- gen tijd dit spelletje werd voortgezet, was de opwinding, mede doordat koo per en verkooper de flesch geducht aanspraken, zóódanig gestegen, dat van meerdere zijden de politie te hulp ge roepen werd. Een 3-tal agenten was spoedig ter plaatsedezen maakten aan het onverkwikkelijk tooneel een einde en maakten van de mishandeling pro cesverbaal op. andere transpireerende lichaamsdeelen t men behandelen met Pu-ol-Huidpocder, als zijnde hel meesl aldoende middel daarvoor. Verkrijgbaar in Bussen van 60 cent en I gld. Bij Apoth. en Drogisten. Gemengde Berichten In den nacht is le Amsterdam het perceel Keizersgracht 376 geheel mei teer bespoten. Uit een onderzoek heeft men kun nen afleiden, daf de vandalen met een auto, waarin een Ion met teer en een spuit, zijn voorgekomen en in een om mezien het perceel, waarin de kantoren van „Het Volk" gevestigd zijn, met teer hebben bespoten. Alweer is een Amerikaansche auto renner om het leven gekomen. De auto sloeg, terwijl met een vaart van 322 K.M. werd gereden, in een bocht De bestuurder werd gedood, de andere inzittende ernstig gewond. Tegen de bekende beklaagde Lie- bermann, uit de zaak van de Veen- dammer, is 3'/, jaar gevangenisstraf geëischt, met aftrek van voorarrest. Te Tilburg is een auto, waarin een gezin van zes personen was gezeten met een gouvernante, in een kanaal gereden, waarbij de vier kinderen en hun gouvernante verdronken. Volgens een bericht uit Tokio is de vulkaan Komagatake in werking. Twee dorpen zijn reeds door den lavastroom verwoest. Bunschoten In den nacht ontdekte de nacht wacht een persoon in een weiland met koeien aan den Bisschopsweg. Hij begaf zich ook in hel land en toen ging de onbekende op de vlucht in de richting Baarn. Het was hem niet mogelijk dien man te achterhalen, 's Morgens ont dekte de veehouder dat een zijner koeien gruwelijk mishandeld was. Het dier had groote wondenin het lichaam, zoodat de hulp van den veearts moest worden ingeroepen. Het is te hopen, dat die laffe dierenbeul door de politie gesnapt wordt. IVlJkerk Het 4-jarig zoontje van de K. is door hel spelen mei lucifers in brand geraakt. Toen het onheil bemerkt werd, door dat de kleine luid begon le schreeuwen, snelde men met een pan melk toe, waarmede men de vlammen bluschte. Ernstig aan hals en gezichtje gebrand, werd de kleine jongen opgenomen. Ingezonden. VOOR DE AMERSFOORTSCHF. OUDEN VAN DAGEN. De Commissie van voorbereiding tot het maken van autotochten door de Amersfoortsche ouden van dagen welke in gestichten worden ver pleegd, is samengesteld uit: Mevr. C. Camerling Helmolt—Ketwich Verschuer, Paulus Buijslaan 22' Mevr. Tydeman—Falck, Pr. Mariel. 1. Jhr. E. W. von Wrangel auf, Lindenberg Laan 1914 II. Jhr. S. M. van Reigersberg Versluijs, Kon. Sophialaan 11. M. M. A. Ramselaar, Krommestraat 6B. Z. I. W. v. Schreven, Coornherfl. 13. J. Stam, Havik II. Gelden, hoe gering ook en opgave van beschikbaar gestelde automobielen worden door alle commissieleden in ontvangst genomen. Havik II J. Stam. KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV Langegracht no. 36 PastoorDeken L. A. F. X. Fock Langegracht no. 37. ZONDAG H.H. Missen om 7 en half-9. Half-11 uur Hoogmis. 3 uur vespers. 6 uur Lof met rozenhoedje. 7 uur patronaat le afd. DINSDAG 8 uur gezongen H. Anloniusmis. 8 uur Congregatie H. Familie. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 'I Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 'I Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG. Half-zeven, acht uur en kwart over 9 H. Mis. Half-11 Hoogmis. Zes u Lof. PAROCHIE ST. HENR1CUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: H. J. B. Engbers Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG. H.H. Missen le 5 en 7 uur. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof MAANDAG 8 uur St. Gerardus Majella-Mis. DINSDAG 7 uur Lof ter eere v. d. H. An- tonius. PAROCHIE ST-ANSFR1DUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG Half-8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 4 uur patronaat afd. A. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Na 't Lof patronaat afd B. DONDERDAG VRIJDAG0"8™ Half-8 Lof mei Lilanie van het H. Hart. ZATERDAG H.H, Petrus en Paulus dag van devotie. Kwart voor 8 gez. H. Mis. Van 4 tol half 9 biechthooren. Half acht Lof mef Rozenhoedj Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: S. J. Brenninkmeijer. Burg. van Tuyllstraat. ZONDAG 7 H. Mis. Half-10 Hoogmis. r Lof. WOENSDAG Zeven i gezongen jaargetijde JxuiKCUIUC r Wouter Michiel van Dijk.

De Eembode | 1929 | | pagina 2