Koopt uw Schiijftnachine /ïanspireerende voeten f' L. J Luycx Zoon of noomt eon abonnement voor onder houd van uw schrijfmachine bij H. ELZET7AAR KANTOORBOEKHANDEL Q LrthGESTRflrtT 84 TEL. 528 H. MIS VOOR PASTOOR J, L. M. HOORNEMAN, Z.g. Dinsdag 23 Juli, des morgens 9 uur zal er in de kerk van den H. Pranciscus Xaverius aan het Zand ccn plechtige, H. Mis van Requiem zijn voor dc ziele- rust van Pastoor Hoorneman. DE HERHALINGSOEFENINGEN. 8 Augustus en 5 September zullen weer verschillende lichtingen in Amers foort voor de herhalingsoefeningen onder dc wapenen komen, ledereen begrijpt dat dit voor velen niet mee valt; was het echter niet noodzakelijk, dan zou het niet gebeuren. Er wordt daarom ook veel gedaan om dc avonden voor deze oudere militairen zoo aangenaam mogelijk te maken. Ook de R. K. Militairen Ver eeniging. Zand 37. Amersfoort, aan allen die onder de wapenen komen, welbekend, zal weer zorg dragen voor meerdere ontspanningsavonden in dien tijd. Zij roept daartoe de hulp in van de militairen zelf en verzoekt daarom oud-leden en bezoekers der ver- ecniging, die aan tooneel of muziek doen, zich zoo spoedig mogelijk op te geven aan onderstaand adres, hun muziekinstrument mede te brengen en zich op de eerste plaats voor de amu- sements-avonden in de R. K. Mllitalren- eeniging beschikbaar te stellen. J. J. BROUWER. Aalmoezenier, Amersfoort- Aangezien de praktijk heeft aange toond. dat het niet in het belang van het onderwijs is, dat het wordt ge geven door gehuwde vrouwelijke leer krachten, daar zij door verschillende omstandigheden meer afwezig zijn dan hare ongehuwde collega's, heeft de vraag, ot het niet gewenscht is een regeling te treffen, waarbij aan haar bij het aangaan van een huwelijk vóór den vijfenveertig-jarigen leeftijd ontslag wordt verleend, B. en W. reeds langen tijd bezig gehouden. Vroeger stond de Lageronderwijswet in deze In den weg. Nu door wijziging van deze wet dit beletsel is wegge nomen, Is het gewenscht voor alle gehuwde vrouwelijke ambtenaren in gemeentedienst een dergelijke regeling vast te stellen. Dit vraagstuk is ter sprake gebracht in de Commissie voor Georganiseerd Overleg. Uit die vergadering kwam het voorstel over deze aangelegenheid geen discussies te openen en na aanneming hiervan werd over het ontwerp alleen gestemd. De uitslag van de stemming was, dat vier van de aanwezige organi saties zich verklaarden tegen het voor stel. 5 organisaties vóór. terwijl één bond zijn stem blanco uitbracht. Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat blijkens van de Nederland- sclic Spoorwegen ontvangen mededee- ling, dc navolgende overwegen wegens daaraan te verrichten werkzaamheden op dc daarbij vermelde tijden voor het verkeer met rij- en voertuigen zullen zijn afgesloten: Overweg Gaslaan van 19 op 20 Juli a.s., van des avonds 10 uur tot des morgens 5 uur; Overwegen Groote en Kleine Koppel van 21 op 22 Juli a.s., van des avonds 11 uur tot des morgens 5 uur. -- Aan den Raad wordt voorgesteld te bepalen dat aan ambtenaren en werk lieden, die ccn onafgebróken tijd van 25 jaar, in dienst der gemeente Amers foort, doorbrengen, wordt toegekend een gratificatie, bcloopcndc een bedrag, gelijkstaande met de bezoldiging over ccn halve maand, voor zooveel de amb tenaren aangaat, en over twee weken, wat dc werklieden betreft. Aan dc ambtenaren en werklieden, die een onafgebroken tijd van 40 jaar, in dienst acr gemeente Amersfoort, doorbrengen, wordt toegekend een gratificatie, bcloopcnde een bedrag, gelijkstaande met dc bezoldiging over een maand, voor zooveel de ambte naren aangaat, en over vier weken, wat de werklieden betreft. Onder ambtenaren worden verslaan alle bij dc gemeente Amersfoort in dienst zijnde personen met uitzonde ring van dc onderwijzers bij het open baar lager- en voorbereidend lager onderwijs, dc leeraren aan dc Handels scholen, de leeraren aan het Gymna sium, en van hen, omtrent wier be zoldiging bij de wet regelen zijn gesteld. Dc ambtenaren en werklieden, die op het tijdstip van liet in werking treden dezer verordening reeds 40 jaar onafgebroken in d'-nst der gemeente Amersfoort werkzaam zijn, cn wien krachtens deze verordening geen gra tificatie kan worden toegekend, ont vangen deze op denzelfdcn voet als.in artikel 2 dezer verordening is bepaald, bil het volbrengen van 45-jarigen dienst bi] de gemeente Amersloort. Deze verordening wordt geacht in werking te zijn getreden den 1 Januari 1928. JAARFEESTEN. A.s. Zondagavond half 8 begint het jaarfeest voor de leden van het jon- genspalronaat St. Theod. van Embdcn. A.s. Dinsdagavond 'half 8 begint het jaarfeest voor de leden van het jongens- patronaat St. Pancratius. Zondag 28 lull half 8 begint hel jaarfeest voor de leden van het meis jespatronaat St. Lucia, terwijl op dien- zeilden dag vanaf de Hoogmis tot des avonds zes uur een tentoonstelling zal worden gehouden van werkstukken die zoowel door de meisjes als door dc jongens vervaardigd zijn. Het is overbodig tc vermelden dat bij al deze gelegenheden de ouders cn donateurs natuurlijk hoogst welkom zijn. De Burgermeester is gedurende een weck afwezig. Wethouder Veis Heijn is gedurende die afwezigheid nemend Burgemeester. Dc lieer J. H. Bosch, oud-inspec teur van liet vervoer der N.S. cn oud- statlonchel tc Amersfoort, is op 69- ;en leeftijd overleden, e overledene was ridder Orde van Oranje Nassau. De teraarde bestelling zal plaats vinden Zaterdag a.s. op dc Nieuwe Aigemeene Begraaf plaats. Geslaagd voor het diploma Boek houden van de Federatie van Handels- en Kantoorbedienden mej. B. Hardeveld en de heer H. Slagter, beiden leerlin gen van den heer H. P. Broekhuyse, leeraar M.O. boekhouden. Wegens de gestadige uitbreiding der gemeente is het huisvuil zoodanig vermeerderd, dat het noodzakelijk is gebleken, liet werk der huisvuilver- wijdering uit te breiden met I man, 1 paard en 1 wagen. Voor den dienst mestbereiding en vuilafvoer zal ook een man meer wor den aangesteld, terwijl bovendien nog een man noodig is voor het schoon maken van straten. Het personeel van den Reinigings dienst zou dus met 3 man moeten worden uitgebreid. Sinds 1918 heeft bij dezen dienst geen personeelsuitbreiding plaats gehad, hetgeen kon door aanschaffing van auto's voor dezen tak van dienst. De kosten van uitbreiding door stelling van drie werklieden zullen per jaar bedragen f6735.—. Nu zijn er auto's in den handel ge bracht, welke het vuil met een bezem bij elkander vegen en het gelijktijdig automatisch in een bak werken (zoo genaamde zelfopnemende veegauto's). Zoo'n auto kan geheel door één man bediend worden, welke uit het bestaande personeel kan worden aangewezen. De aanschaffingskoslen zullen pl.m. f 16000.— bedragen. De exploitatiekosten zullen bedragen f4590.—. Bij aanschaffing van een dergelijke auto kan aanstelling van de 3 werk lieden en aankoop van een paard achter wege blijven daar bij de straatreiniging dan personeel vrij komt, dat dan be last kan worden met mestbereiding en vuilafvoer. Hef voordeelig verschil is bij aankoop ner auto derhalve f 6735 f 4590 f2145.-. Bovendien zal liet straatvegen veel intensiever geschieden met de machine dan met de handdit zal zeker ten goede komen aan de zindelijkheid van de stad. Bij droog weer zal ook veel minder last van stof worden onder- 'onden. Daarom stellen B. en W. voor een crediet van f16000.— loefe staan auto begin 1930 in gebruik Ie stellen. Daar er gevallen zijn, dal lief ver- leenen van een gratificatie voor een n diploma voor een gemeente- dienaar billijk is, stellen B. en W. voor, dal hun College bevoegd zal zijn in bijzondere gevallen voor eens een gra tificatie toe tc kennen. Met deze regeling kon de Commissie >or Georganiseerd Overleg zich ver eenigen. Woensdag 31 Juli a.s. zal een ge- vechtschietocfcning bijl duisternis worden gehouden op het schietterrein op de Leusder Heide alhier. VONDEL. Zij die lid wenschen te worden van de Tooneelvereeniging „Vondel" van de St Ansfridusparochie. gelieven zich ten spoedigste op te geven bij den Secretaris, den heer W. Koster, Nica- sius-dwarsstraat 21. Nog deze maand zal de vereeniging beginnen met een nieuw stuk voor het komende seizoen. in andere Iransplroerci DE NIEUWE 4 cyu .SUPERIOR WHIPPET IN PRUS VERLAAGD SUPERIOR WHIPPET AF AMSTERDAM lie Nlvuwe Superior WHIPPET WILLYS-OVERLANE Garage Mptorhuis Amertfoori - Telefoon 4S7 Het in de na-oorlogsjaren opge heven maandblad „Oude Kunst" zal September weder worden voortgezet onder redactie van Dr, N. G. van Huffel te Utrecht, in uitgaaf bij den uitgever S. W. Melchior te Amersfoort. Jij den Uilgever S. W. Melchior te Amersfoort zal verschijnen: „Opstel len over Politiek, door Prof. Dr. J. A Veraart. - Rond den tingeltangel prijkende met den weidschen titel van Dancing Moderne in de Krommestraat, komt het voor en na tegen sluitingsuur tot aller lei wanordelijkheden, tot groote erger nis der omwonenden. Met auto's en motoren spoedt zich vanuit den omtrek naar deze plaats van lawaai en 't scheiden in het mid dernachtelijk uur. gaat meestal gepaard met allerlei rumoer. Waarom aan deze gelegenheid niet het verlof voor muziek maken wordt ontnomen of onthouden, is voor velen een raadsel. Er is geen enkele aanleiding om het bestaan dezer befaamde ontspannings gelegenheid te rekken, door het ver kenen van faciliteiten. Want heusch, het gehalte van 't vermaak in dit miflieu aan de jongelui geboden, is vrij be denkelijk. En als object van werkverschaffing voor ons politie-corps, is deze instel ling toch ook niet bestemd. In de jaarvergadering van den Amers- foortschen Kunstkring werden bespro ken de plannen voor het komende seizoen. In voorbereiding zijn tentoon stellingen van werk van Vincent van Gogh, Isaac Israels en Suze Robertson, voordrachtavond van Charlotte Kohier, een dansavond van den Spaan- schen danser Escudero met zijn gezel schap en een tooncelavond. Voor een serie concerten zijn onderhandelingen gaande. De altredende bestuursleden Just Havelaar en Joh. Valkhoff werden her kozen. De socialistische vereeniging „Hel Volksgebouw" heeft aangekocht de huizinge aan de Snouckaertiaan, waar nu de Meubelcentrale van Betirsch- gens is gevestigd. Het huis zal worden ingericht voor net houden van verga deringen der socialistische organisaties. Achter het huis bevindt zich een groote tuin, grenzende aan de v. Persijnstraat. Voor liet toelatingsexamen tot dc Rijks Hoogere Burgerschool zijn 85 candidatengeëxamineerd, waarvan wer den toegelaten: van Amstel, H. van Beek Soest, an Beuningen Maarsbelgen, It. Bierman, A. Blussé v. Oud Alblas, W. de Bode, J. Boelen, J. Braaksma Putten, J. Breedenoord Barneveld, P. Brouwer, van Denderen, J. van der Drilt, D. i Dijk, G. van Dijk, A. Drijver Soest- dijk, P. Duyker, J. Eskes, W. Gorter, J. Groen, J. Hamburger, M. Hammel- burg, W. van Haselen, A. den Heyer, P. Hinse, H. Hoevens Sclierpenzeel, P. Hoffman, W. Houders Woudenberg, an den Hooff, C. Houtman, R. Kempeneers, H. Kloppenburg, G. Koop man Voorthuizen, A. Koopmans Soest, J. van Krieken Soest, E. Kruidhof Maarsbergen, G. Kuiper, D. Langereis Den Haag, I. Leopold, A. Lusink, M. Mooij, J. Muys Hoogland, L, Mutsaers, G. Potgieser, M. van Rij, A. Ritsma, T. Roosendaal, Rooze, K. Roozen- daal, J. Ruys, W. Schlichting, G. Schit ter, A, Schouten Barneveld, S. van ichnppen Barneveld, H. Seine, C. Sis- 'selaar, H. v. Uchelen, O. v. Uchelen, E. van der Velden, H. Verwey, C. Vink, J. van de Vlasakker, S. Vlastuin Scher- penzeel, C. de Vries, A. Weber, F. Wijngaard Soest, H. Wolf, W. Zwart, J. van Rooy, F. de Boer, C. in't Veld Soest, A. van Woudenberg Soest. TWEEDE LUSTRUM „ST. CECILIA". De R. K. Gemengde Zangvereeniging, „St. Cecilia" herdenkt in deze maand haar 10-jarig bestaan. Deze vereeniging heeft, onder leiding van den Heer Hel- mich, op verschillende zangconcoursen getoond ijver en liefde voor den zang fe bezitten, getuige de diverse prijzen welke werden behaald. Vandaar dan ook dat „Cecilia" in Amersfoort een goede naam heeft en men sympalhie gevoeld voor de Vereeniging en tiaar streven. Voor de a.s. feestviering is een Eere-Comité opgericht waarin zitting hebben genomen: Deken L. A. F. X. Fock, de Heeren Pastoor Hartman, Engbers en Sandkuil, Mr. J. C. Graaf van Randwijck, Burgemeester. Wet houder J. J. Thien, de R. K. Raads leden, Majoor Verbeme, Mr. D. P. Hamers en H. Ramselaar, Musicus. Een Feestcommissie, bijgestaan door een Commissie van bijstand, waarin o. a. zitting hebben de Heeren Beijer, v. Buytenen v. Hainersveld, Hogen- boom, Jordi en ThanhdTTSer. is sinds eenigen tijd druk bezig een programma samen te stellen. Door verschillende omstandigheden zal liet feest eerst 25 Aug. a.s. gevierd worden. Op dien dag zal in het openlucht-theater „Birk- hoven" een zangfestial worden ge houden. Hiervoor hebben reeds een negental zangverenigingen uit omlig gende plaatsen hun medewerking toe gezegd. 's Middags half één uur zal de jubileerende vereeniging receptie houden in het gebouw „St. Aechten" vanwaar men om half fwee uur ge zamenlijk, voorafgegaan door de Mu ziekvereniging „Wilskracht" zal delen naar Birkhoven. Mochten er nog Zangverenigingen zijn, die wel of geen uitnoodiging voor dif zangfeest hebben ontvangen, en hieraan wenschen deel nemen, zoo worden zij verzocht, dit ior a.s. Vrijdag 26 Juli te berichten n den Secretaris, den Heer J. Scliwitz- r, Havik 17 Amersfoort. Het bestuur stelt voor de mede werkende Verenigingen een herinne ringsmedaille beschikbaar. Verder zul len op het feestterrein diverse attrac ties zijn Het belooft een dag van waar genot te worden. Tot president van de conferentie der Vereeniging van den H. Vincentius a Paulo in de parochie St. Franciscus Xaverius is benoemd de heer Mr. D. Hamers. Mr. Hamers volgt den heer Herin. Kroes op, die in een daarvoor belegde ergadering der St Vlncentius-ver. loor Mr. A. Baron van Wijnbergen werd geïnstalleerd als president van den Bizonderen Raad der St. Vincentius- Vereeniging te dezer stede. De beëediging van de nieuwe Infan- rie-oificieren zal Zaterdagmorgen om half twaalf plaats hebben, onder leiding van Kolonel Verberne voor de Infan- terie-kazernes. Uit den Omtrek Hoogland Burgerlijke Stand. GeborenGijsbcrtus Joannes, z. van v. d. Tweel en C. v. Hamcrsveld. Evert, z. van E. v. Ginkel en E. Hooijer. GetrouwdG. Schotsman en H. Blankestijn. Overleden Gregorius Adrianus v. d. Hengel, 1 m. Bemnes Riet. Leusden Burgerlijke Stand. GeborenCatharina, d. van L. Ouds hoorn en T. Breedijk. Ondertrouwd d. Berg en L. van Ravenhorst. Soest Burgemeester en Wethouders stellen voor een crediet te verleenen voor den aanleg van den verbindingsweg Juliana- straat-Prins Hendriklaan, groot 12947.44 en een crediet Ie verleenen groot f 600 voor den aanleg van een gasleiding in genoemden weg. In het eere-comité voor de viering van het 900-jarig bestaan van de ge meente Soest hebben zitting genomen: Mr. G. Deketh, burgemeester en mevr. mevrouw Loten vdR Doelen Grothe, geb. jvr. Van Weede, weduwe van oud-burgemeester Loten van Doelen Grothe rnr. dr. J. A. A. H. de Beaufort en mevrouw, wonende te Oud-Leusden (De Treek); oud-burgemeester jhr. P. P. de Beaufort en mevrouw, thans bur gemeester van Driebergen, oud-burge meester van Soest. De feesten zullen worden gehouden op 27, 28, 29 en 30 Aug. a.s. Ten huize van J. R. Rademaker, Laanstraat hoek Dorresteijnweg, waar reeds een depot van postzegels enz. gevestigd was, is met ingang van 11 dezer tevens een telegraaf-telefoon- station geïnstalleerd. Veenendaal Begunstigd door schitterend zomer weer, werd weer bijenmark gehouden. Deze had plaats aan den nieuwen Weg en ging uit van den Nederlandschen Imkerbond. De aanvoer viel zeer mede n.l. 706 bijenvolken. In totaal dus met de vorige week 1496. Dit betee- kend dus een flinke vooruitgang. De handel was vlug en er werden flinke prijzen besteed, varieerend van f3.6o 5. Er; was veel belangstelling onder het publiek. Prijzen werden behaald door E. Blijderveent te Kesteren mcf hef beste bijenvolk in lossen bouw, door J. Holland te Neerlangsten met een stal vasten bouw, door P. Hom- inelenberg te Beesd voor den groot sten aanvoer per dag en door den heer E. Mouw te Elspeet voor den grootsten koop per dag. Zeist Alhier zullen dit jaar openlucht spelen gegeven worden en wel op 25 en 30 Juli, opvoeringen van „Een Romantisch huwelijk" van Edmond Rostand, door de Zomerspelers onder artistieke leiding van jan van Ees cn op 8 en 15 Augustus van „Lanceloet ende Sanderijn", gevolgd door de „Klucht van de Koe", door een gezel schap onder leiding van Jules Ver- straete. De voorstellingen zullen des avonds te kwart over 8 een aanvang nemen. Dc plaats waar dc openluchtspelen gegeven zullen worden, ligt achter het slot, ongeveer 2 minuten van hooldverkeersweg. COLBERT COSTUME! Binnenland SCHRIFTELIJKE CUPSUS SOCIOLOGIE. :r voldoening aan de zeer aanvragen heeft hef Centraal Bureau der K. S. A. te Leiden besloten binnen kort weder een schriftelijken cursus it Sociologie, waarvoor in het verleden ook al reeds zulke enorme belang stelling bestond, te geven. Teneinde zoo ruim mogelijk gelegen heid tc geven dezen cursus te volgen is het cursusgeld zeer laag gesteld. Mogen wij de aandacht van onze eer ontwikkelde vrouwen ook eens op dezen cursus vestigen. Ook haar zullen verschillende onderdeden der behandelde stof sferk interesseeren. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door het Bureau der K. S. A. te Lcidei Landbouw. BRANDNETEL VERDELGING. De brandnetel is een algemeen voor komend onkruid, tiet groeit op de bermen der wegen zoowel als op akkers cn graslanden. En het weet zich dik wijls te handhaven trots alle moeite die men doet om het te verdelgen. Hakken cn afmaaien, is langen tijd het parool geweest. Dan zoo heette het wordt ten langen leste de wor- stelstok uitgeput en kan geen groene deelen meer voortbrengen. Maar de praktijk was met die theorie wel eenigs- zins in strijdde brandnetel groeide in vele gevallen lustig door. Men zocht daarom naar meer afdoende middelen Op de proefvelden der Veencommissie in Slrelitz bij Colmar zoo verhaalt de heer M. Oehme Ie Posen, Directeur der genoqmde Commissie onder vond men vee! last van brandnetels. Herhaaldelijk maaien, uitsteken der stammen, scheuren der aangefaste per- ceelen, leverden geen resultaat op. Toen kwam de Directeur derLand- bouwwinlersehool te Colmar, Stierkorb, met het toezicht op de velden be was, op het idee de jonge brand- netelplanten in 't voorjaar te gaan be spuiten met kopervitriool, ijzervitriool en een oplossing van kainiet. Er werd voor de proefneming een perceel uit gekozen, waarop de grassen zoo goed als geheel door de brandnetels ver drongen waren. Hef perceel werd in stukken van 25 M!. (vierkante Meter) ingedeeld, en elk perceel werd nu mei LANGESTRAAT 49 - TELEFOON 190 Groote keuze Zijden onderjurken vanaf f 1.90 Directoires f 1.45. een der bovengenoemde oplossingen in een sterkte van 20 procent bespoten Op alle perceelen werden de brand netels direct zwarten lieten de bladeren vallen. Na eenigen tijd brachten de wortelstokken nieuwe scheuten te voor schijn, die opnieuw bespoten werden en spoedig afstierven. Nog eens, dus voor de derde maal, werd de besproeing herhaald in den volgenden herfst. In hef toen volgende voorjaar kon men constateeren, dat de wortelstokken van alle brandnetelplanten waren afge storven. Deze proeven werden in 't groot herhaald op de proefvelden fe Slre litz en Alt-Borni bij Neutomischel. Met een gewone herikspuit werden de brandnetelpollen, die door hun snellen groei boven het gras uitstaken, be spoten met een 15-procentige kainiet- oplossing. Ook nu was het resultaat der besproeiing direct waar Ie nemen. De jonge brandnetels werden zwart, de bladeren vielen af en de grassen verkregen de overhand, zoodat op[het oogenblik tegen den hooioogst de be sproeide vlakte volkomen vrij van brandnetels scheen te zijn. Bij nader onderzoek bleken de uitloopers der wortelstokken zeer zwak en ziekelijk gekleurd te zijn, terwijl de wortelstokken zelf begonnen zwart te worden, dus gingen afsterven. De heer Oehme besloot zijn mede- deeling met aan alle bezitters van gras landen, waarin veel brandnetels voor komen, aan te raden een besproeiing met 15-procentige kainiel-oplossing, waar hij zulke schitterende resultaten mee verkreeg. Aan te bevelen is het zegt hij nog dat men niet de gehcele vlakte, doch enkel de duidelijk kenbare, brandnetelplanten op de aan gegeven wijze behandelt. Dat spreekt wel haast van zelf. Ingezonden. (Builen verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur. Zou ondertcekcndc een klein plaatsje mogen vragen in uw blad. Bij voor baat mijn hartelijke dank. Even als vorige jaren zal Hulp in Nood onderafdceling der R. K. Werk lieden Ver. St. Jozef een verloting houden tot stijviug der kas. Of het noodig is, hoor ik al zeggen, Als ik hier mededeel dat het een van onze voornaamste bronnen van inkom sten is zult U zeker met mij beamen dat het zelfs zeer noodig is met het oog op een aanstaande winter, want waar geen geld is kan niet geholpen worden. Wat heeft H. in N. alzoo gedaan zult U soms vragen. Alleen dit, dezejwinter hebben wij aan een 30 tal gezinnen hulp kunnen verleenen, dit zegt genoeg dunk mij; liet meerdere wat wij hebben kun nen doen zullen wij hier niet niede- deelen omdat onze vereeniging niet in liet openbaar werkt, maar de stelregel liuldigd dat de linkerhand niet moet weten wat de rechterhand doet. Wat vragen wij nu. Niets anders dan dat, ieder die iets voelt voor den nood van den evenmonsch stelt, of ecnigc prijzen beschikbaar, of koopt of meer loten van dc mensehen ze U zullen aanbieden. Dat is veel hoor ik al zeggen. Welnu helpt ons dan op den eerste of tweede manier, en de Goede God die niets onbeloond laat, vooral als liet de naastelicfde betreft zal hel U duizend voudig befoonen. Namens liet Bestuur van H. in N. W. v. Koelen Voorzitter. Amersfoort, 17 Juli 1929. .Mr. de Redacteur. Mag ik U beleefd een klein plaatsje voor onderstaande regelen in Uw blad verzoeken. is Woensdagmorgen, ongeveer uur. Een schitterende zomermor- morgen, alles ademt vrede en rust in de natuur. Echter niet op den Ouden Soesterweg in liet woonwagenkamp. Daar wordt op den openbaren weg tussclien een man en een vrouw een twist uitgevochten. Vanaf het genoemde uur tot onge veer haif negen, klink daar gescheld "1 gevloek, dat liet een lieve lust is. Een hartverheffend cn opvoedend schouwspel, vooral voor de school jeugd, die in groote getale dit kamp moet passeeren. 't Is werkelijk een weerzinwekkend en afstootend tafreel dat zich hier af speelt. Politie in geen velden of we gen te bespeuren. Mag deze toestand nog langer duren? Is liet niet hoog tijd dat hieraan een einde komt? Ook zonder deze ruzie is het voor de be woners van het Soesterkwartier zeer per dag te moeten passeeren. Het wordt meer dan lijd dat het ge meentebestuur hier ingrijpt. U, Mr. de Redacteur dankend voor Uwe welwillendheid, teeken ik. Een bewoner van liet Soesterkwartier.

De Eembode | 1929 | | pagina 2