T AMERSFOORT Advertentiën Arts Batenburg Het beste adres Eet PaardenvleBsch Waar Sparrow HijwieUn Sunbeam K iliillltll! Velo-Naaimachines Boreas Fornuizen VELO Roeloffzen - Tilburg De Winter van 1928='29 Haard of Kachel C. J. v. d. Heuvel en Zonen P. v. d. Burg L' HIRONDELLE Permanent Wave Maison Kuster Klompen Reclame Aanbieding aanspreker en aanne mar van begrafenissen Massa's Inmaakbrandewijn P. Leenards H. H. Lensing Ontwikkeling thuis te lezen A.s. Zondag de groote |eugd- demonstratie. Na veel wikken en wegen, na 't overwinnen van vele moeilijk heden en na vele veranderingen die door plotselinge omstandig heden moesten aangebracht worden, is eindelijk het definitieve programma voor de Amersfoortsche groep vastgesteld. En nu het eenmaal kant en klaar voor ons ligt, geloof ik wel dat het naar genoegen zal zijn van alle deelnemers zonder uilzondering. Het is hedenmorgen bi] de leiders der resp. groepen bezorgd, die voor verdere doorzending naar de deelnemers zullen zorg ^dragen. Het ziet er als volgt uit: Voor Christus onzen Koning! God wil het. Amen. DAGORDE. 1Kwart voor 10 moeten alle deelnemers op het Stations plein aanwezig zijn (dus St. Louis vervalt). 2. Bij aankomst te Utrecht in optocht naar Tivoli, waar de boterhammen gebracht kunnen worden. 3. Half-12 H. Mis in de O. L. Vrouwekerk te Utrecht. Tijdens deze H. Mis wordt gezongenVaandelhulde en Vaandelgroet aan Christus Koning. 4. Na de H. Mis: naar Tivoli waar de boterhammen opgegeten worden en waar door een goochelaar en een humorist voorstellingen worden gegeven. 5. Na afloop aantreden voor de demonstratie. Volgorde van onze Amersfoortsche groep Wilskracht Patronaat St. Ansfridus, St. Henricus, Elleboog, Zand St. Hubertus B. J. V. Jonge Werkman Euripides Limvio R.O.G. Muziek Hoogland J. B. B. Hoogland en Hooglanderveen Jongensbond Achteveld. 6. Na de demonstratienaar Tivoli alwaar gelegenheid voor een verfrissching. 7. Van Tivoli in optocht naar 't station. 8. Na aankomst te Amersfoort korte demonstratie door de stad en défilé voor den HoogEerw. Heer Deken. Waaraan wij moeten denken! 1. Vóór alles stipte orde en gehoorzaamheid aan de leiders. 2. Ieder houde zich bij de eigen groep, niemand verwij- V dere zich dus. 3. Hoeden en petten worden thuisgelatcn, liederen bundels medegenomen. 4. Iedere deelnemer neemt een flink pak boterhammen mede. 5. Bij gemeenschappelijk optreden wordt niet gerookt of gesnoept Het gebruik van bier is natuurlijk den ge- heelen dag verboden. 6. Bij het trekken langs een kerk en voorbij officieêle per sonen, brengen allen de Romeinsche groet. 7. Het marcheeren geschiedt in reien van 4. De schou derlinten worden door de 2 die rechts loopen gedragen aan de rechterschouder, door de 2 anderen aan de linkerschouder. 8. Wordt er gezongen, dan behoort ieder te zingen, wordt er niet gezongen, dan dienen allen te zwijgen. 9. Men marcheere zoo keurig mogelijk, want er wor den medailles uitgeloofd. 10. Schouderlinten in Utrecht niet afgeven. 1 M tusschen elke plaats: 2 M. Afstanden bewaren en gericht loopen I 2. Tijdens den Optocht worden alleen de liederen gezongen uit den liederenbundel voor den Jeugddag. Deze liederen van te voren goed instudeeren en van buiten leeren! Dus: tijdens den Optocht geen boekjes injde handl De leiders dienen alle andere liederen, die ingezet mochten worden, onmiddelijk te verbieden. 3. De Romeinsche Groet wordt op de volgende wijze gebracht: Rechter(linker) arm gestrekt (met aaneengesloten vingers), schuins- rechts(links) te brengen in de richting van den persoon waarvoor gegroet wordt. Het hoofd wordt tegelijkertijd ook naar rechts(links) gewend. Tijdens het brengen van den groet wordt niet gezongen. 4. Vooral 't brengen van den groet moet op correcte wijze ge schieden (zie punt j Reglement van Orde!) Op plaatsen waar gegroet moet worden, staat op een bordje aangegeven, waar de groet begint en waar de groet eindigt. Na het betreden van het demonstratie-terrein scharen zich de vaandeldragers met hun vaandel in boog' -m achter het beeld van Christus-Koning, waarna de groepen, «der het brengen van den Romtinschen groet voor den Christus-Koning defileeren en zich vervolgens in carrée-vorm rondom het terrein scharen (een ieder blljve dan vooral op zijn plaatsI) Na afloop van deze openluchtmeeting gaat de Amersfoortsche oep terug naar Tivoli. Laten de leiders en jongens er goed op letten, om bij het verlaten van het terrein de schouderlinten en transparanten niet af te geven. Na een verfrissching gebruikt te hebben, vertrekt de Amersfoort sche groep weer per extra trein naar Amersfoort. Aankomst aldaar kwart over 8 waarna onmiddellijk volgt een kleine demonstratie door de stad. De dan te volgen route is als volgt: Koninginnelaan. Stations plein, Stationstraat, Snouckaertlaan, Utrechtscheweg, Ulrechtsche- straat, Varkensmarkt, Westsingel, Nieuwe weg, Langegracht (de groet wordt hier gebracht aan den HoogEerw. Heer Deken) Lieve Vrouwestraat, Langestraat, Kamperbinnenpoort, Kampstraat, Coninck- straat Teutstraat, Bloemendalschestraat, Zand, alwaar ontbinding op het verlichte terrein achter het gebouw St. Aechten. Al deze nieuwsberichten komen den leiders en jongens wel wat laat onder de oogen. Maar het is voor de Commissie onmogelijk geweest dit alles eerder te publiceeren, en wel om redenen die liggen buiten de Commissie zelf. Van den anderen kant heeft deze late publicatie dit voordeel dat alles kersversch ligt in het ge heugen van leiders en jongens en dat wij dus mogen vertrouwen dat al het boven geschrevene slipt worde uitgevoerd. Moge de Commissie in dit vertrouwen niet beschaamd worden! H. J. J. M. VAN STRAELEN, Kapelaan. Marktberichten. Amersfoort 25 Aug. 1929 Kaasmarkt. Aangevoerd 79 wa gens bevattende 20500 Kilo. Prijs f 38.00 tot f 47.00 p. 50 Kilo. Handel traag. Kantoor, üiliua (inluMinli girinod (Heer of Juffrouw/ Kennis van Handels correspondentie en vreeme falen ge- wcnscht. Sollicitaties onder letter Z. A. Kantoor De Ecmbode, Amersfoort. Opdat de Amersfoortsche groep moge uitschitteren, daarom A.S- VRIJDAG PRECIES 8 UUR GENERALE REPETITIE op het Limvio-veld, Barchman Wuylierslaan. Laat nu niemand op deze repetitie ontbreken! Ter verduidelijking van een en ander volgen hier nog eenige i regels die ik hoop dat onder de oogen van alle leiders en deel nemers zullen komen: De morgenwandeling naar St. Louis is komen te vervallen, en wel omdat vanuit Utrecht groote pressie op Amersfoort werd uit geoefend en ook omdat bij verschillende groepen in verband met het Koninginnefeest moeilijkheden waren gerezen. De leiders en deelnemers vertrekken dus per extra-trein ineens naar Utrecht. Ruim 600 deelnemers hebben zich opgegeven. De trein vertrekt 10 uur. In verband met de opstelling moeten alle leiders en jongens dus uiterlijk kwart vóór 10 op het Stations plein aanwezig zijn. De H. Mis te Utrecht voor de Amersfoortsche groep begint half-12 in de kerk van O. L. Vrouw ten Hemelopneming (Biltstraat). Tijdens deze H. Mis Vaandelhulde en Vaandelgroet aan Christus Koning! Bij aankomst in de kerk begeven zich de vaandeldragers naar het Priesterkoor en scharen zich aan weerszijden van het altaar en verder langs de zijwanden der kerk. De dragers blijven hun vaandel vasthouden en op een teeken brengen zij op de ver heven oogenblikken den Vaandelgroet aan Christus Koning door het vaandel in een schuinen stand te brengen in de richting van het Altaar. Om 3 uur opstelling van den optocht op het terrein Stadion Augustinianum", gelegen achter de Gasfabriek a. d. Prof. Lorentzlaan. Om 3 uur 30 precies: Begin van den Demonstratie-optocht, waaraan plm. 5300 georganiseerde R. K. Jongelingen uit het Aarts bisdom deelnemen, urootsche manifestatie ter eere van Christus Koning, door de straten der aloude Bisschopstad met défilé voor Mgr. den Aartsbisschop, de leden van het Eere-Comité en genoodigden. Te volgen route1. Stadion—(Lorentzlaan). 2. Pieter Nieuw- landstraat. 3. Willem van Noortstraat. 4. Joh. de Bekastraat. 5. Draaiweg—(langs St. Jozefkerk. Romeinsche Groet!) 6. Lauwerecht. 7. Bemuurde Weerd ÖZ. 8. Zandbrug. 9. Oranjestraat. 10. Koning straat. II. Waterstraat (rechtsom). 12. Paardenveld. 13. Bergstraat. 14. Willemstraat (linksom). 15. Waterstraat (rechtsom). 16. Oude Gracht W.Z. (langs de Augustinuskerk. Défilé en Romeinsche Groet voor Mgr. den Aartsbisschop). Vervolg: Oude Gracht. 17. Bakkerstraat. 18. Mariastraat. 19. Mariaplaats. 20. Springweg. 21. Lange Smeestraat. 22. Oude Gracht O.Z. 23. Hamburgerstraat. 24. Heerenstraat. 25. Heerenbrug. 26. Maliesingel. 27. Kruisstraat. 28. Bekkerstraat 29. Griftstraat. 30. Poortstraat. 31. Alexander Numan- kade. 32. Van Brakelstraat. 33. Admiraal van Gentstraat. 34. Cor nells Houtmanstraat. 35. Willem Barentzstraat. 36. Terrein. Slot- plechtigheid. N.B. H.H. leiders worden verzocht tijdens de opstelling de aan wijzingen te volgen van de Terrein-Commissie en tijdens den Optocht voor stipte naleving door hun groepen van de aanwijzin gen van H.H. Orde-Commissarissen, zorg te willen dragen. Het navolgende dient hierbij tevens in acht te worden genomen 1. Afstand tusschen elk viertal: 75 c.M.tusschen elke groep is weer te consulteeren. Voorschotten. De Nuts-Hulpbank geeft int. elk... Woensdag 6.30—7.30 in het gebouw der Openbare Leeszaal. Muurhuizen 9. (De meeste categorieCn ambtenaren, werklieden en gepensionncernen zonder borg). voor uw Meubileering Voor dat U besluit tol aankoop van uw Meubelen eerst een kijkje nemen bij ons. Groote voorraad Gestoffeerde Meubelen in verschillende modellen. Ook garnituren in LOSRAAM- EN PLATSTOFFEERING Al ons stoffeerwerk is prima. Verder ruime keuze in dressoirs, buffetten, tafels, enz. enz. Aanbevelend, A. C. BEIJER Krommestraat 58a Amersfoort ie Kwaliteit Biefstuk 70 cent Roastbeef. 55 cent Ribstuk 45 cent Lappen35 en 40 cent Gehakt35 cent Aanbevelend, W. v. d. KLASHORST Krommestraat 37 Telefoon 300 Firma E. J. v. Arnhemschestraat 19 - Tel. 89 Amersfoort. Ie kias VLEESCHWAREN vind men de geschiktste Huwelijke-, Verjarings- n Gelegenheids-geschenken? v.h. Lorijn's, lirtilijti Insl- ii Boikhindtl i Speciaal adres voor alle religieuze ar-1 tlkelenStolpen, Schilderijen, Platen Lijsten, Kerkboeken, Mlssaals, enz. I Kruismedaillons met muziek 1 vanaf f 11.50 Zand 2 MM Amersfoort a Contant en in Huur Verkoopdepöt: Wischmichini Mut-cbaptij Kampstraat 21, Amersfoort Sliüiiiiinii Chun Sisstiuij mm PRIJSCOURANT-*— der meest voorkomende artikelen Stoomcn Verven Damesmantels wol vanaf f3.00 f4.00 Damesjaponnen f2.75 f3.50 Regenmantels f4.00 f4.50 Colbertcostuum f4.50 f6.00 Regenjas of Demi f4.00 f5.50 ROUWGOEDEREN worden bij ons dadelijk in bewerking ge- nomenen DIEP ZWART geverfd. Volgens onze methode van verven zijn onze kleuren ECHT en Is afverven onmogelijk Alle goederen welke 's Maandags bij ons Depot worden gebracht, worden nog dezelfde week afgeleverd Depdt h.l. H S'bii zmr. ('imiliiillt HET BESTE en daarom 'f OOED- KOOPSTE adres Is voor alle vc komende Wit- en Stucadoorwerhen W. v. d. Linden Znoen Kruiskamp 18 - Amersfoort Voor restauratie van muurwerk en pla fonds In alle voorkomende stijl, wendde zich lof bovengenoemd adres, 'f zelfde adres verkrijgbaar wit kalk, cement, gips, zand, schelpkalk, carbollneum, kootteer, enz. Beleefd aanbevelend brengen wij voor Uw Jongens goedkoope en degelijke Kleeding Manchester Pakjes School Truien in grijs, bruin of drabkleur tjFj» voor leeftijd 6 jaar vanaf Manchester Broekjes voor leeftijd 3 jaar, met kleine A AO stijging per maat vanaf W.IFO Velvet Broekjes de schoolbroek, voor 3 jaar f WA met 15 ct. stijging per maat v.af 1.IU Cheviot Broekjes voor leeftijd 2 jaar reclaifie aanbieding vanaf Wollen Pakjes in alle soorten stoffen voor pl.m. 6 jaar vanaf 0.65 4.00 beslist degelijke kwaliteit maat O, met kleine stijging, v.af Zware Trui in diverse mooie kleuren f maat O, met kleine stijging, v.af Pull-Overs voor leeftijd pl.m. 4 jaar i met 50 ct. stijging per maat Tricot Pakjes zuiver wollen kwalite"*- fijne kleuren, vanaf Matrozen Pakjes kamgaren en cheviot O CA voor pl.m. 6 jaar U.WV Ziet onze speciale Etalages uw huls, kantoor of winkel uwe onaangenaamheden te d. Heuvel aan te loopen. il ons attcn nog lang heugen. Heb U toen lasl gehad met de verwarming Vi m is het zaak hier Ihans aan te denken, om n voorkomen. Het eenvoudigst Is dan om even bi; Hetzij ge U een nieuwe denkt aan te schaffen, ofwet uw eigen kachel wilt ruilen of lafen repareeren, 'J ons slaagt U altijd het best. Honderden tevreden klanten zullen dit gaarne bevestigen. Aanbevelend, Valkestraat 29, Telefoon 352 Elcctrische Smederij en Handel in Ijzerwaren Tandheelkundige MUURHUIZEN 29 - AMERSFOORT TELEFOON 970 Spreekuur van 9-12 - l'/«-4 Zaterdags van 34 Woensdags- en Vrijdagsavonds van 79 uur. 16-18 Langestraat Amersfoort I Deze week groote uitverkoop van alle Zomer-Restanten tot spotprijzen DAMES! Wenscht U dan op no. 1297 Vakkundige behandeling gegarandeerd- Kspelwog 18 Steeds voorradig eigen gemaakte Wilgen en Peppelen Scherp con curreerende prijzen G. SCHIMMEL VIJVER 10, nabij den Hof, A'foort Vcirbin.dii beginnin liSlitiliituin Compl. Steriliseertoestel prima gegalvaniseerd mei thermometer, houder en armpjes, bevalt. 5 Pomona- glazen no. 4 van 1 Liter inhoud en volledig receptenboek PRIJS f4,90. Verkrijgbaar bij G. POMMER Jén Ham - Hoogland Groenten koelhuis DE KLOK ..raken het geachte publiek in het bijzonder altent op onze Groenten-afdeellng Dagelijks versche Groenten van den dag. De nieuwe aa'dappelen worden dagelijks beter van kwaliteit Lage prijzen Franco thuis Zoekt toch Uw voordeel Aanbevelend G. VAN DE KLASHORST LIEVE VROUWESTRAAT No 20. J. H. Huurdeman Kamp 32 - Amersfoort Beleefd aanbevelend Verkrijgbaar In de SLUM It BEDISTIILEEHD S.H. MASSA A.C. Beijer, Aannemer AMERSFOORT Speciaal adres voor burgerwerk KROMMESTRAAT 58a-58b. Teleloon 370 GOEDKOOPE TREIN ARNHEM in NIIMEGEN op de DINSDAGEN t/m 3 SEPT. Zie aanplak- en strooibiljetten R. K. Amersfoortsche Begrafenisonderneming Speciaal adres voor bediening In alle ktaesen. ('■nkilidinitriit II iairtlto. TIMMERMAN - METSELAAR EN AANNEMER Zuidsingel 68 - Telefoon 924 Amersfoort VAKKUNDIOE UITVOERING van alle Timmer- en Metselwerken tegen concurreerende prijs, zoowel burgerwerk als nieuwbouw op elk gebied, kunt Ge voor U zelf deelachtig worden en Ontspanning is voor U doeltreffend te be reiken, wanneer Ge gebruik maakt van de R. K. Openbare l eeszaal en Bibliotheek, aan de Nieuwstraat 20, een in richting, die kosteloos toegankelijk is voor alle per sonen boven 18 jaar, en waar aan hen, die lid worden tegen betaling van slechts f 1.— per jaar, boeken worden uitge reikt om

De Eembode | 1929 | | pagina 3