m ii Scheren ©(aotF OYMNASTIEK. - De R. K. Gymnas- tiek-Verccniginf St. Hubertus heelt In een betrekkelijk korten tijd een leden aantal bereikt, dat in de geschiedenis van een vereeniging nog niet is voor gekomen. Was het aantal leden in Mei pl.nt. 100 nu is het gestegen tot 225. Het bestuur heelt in overleg met den Weled. Heer Directeur het aantal afdeelingen uitgebreid tot 14, zoodat de leeftijdgrens lager gesteld Is en de Eymnastiek beter lot haar recht kan omen. In verband met deze regeling heeft het bestuur gemeend geen leerlingen meer op de gymnastieklessen aan te nemen. De belanghebbenden worden ver zocht zich schriftelijk of mondeling te wenden tot den secretaris, den heer Jos. Smeeing, Havik 45, met opgave van leeftijd en adres, waarna de be trokkene bericht ontvangt in welke afdceiing hij of zij geplaatst is. ALASTR1M, In verband met het voorkomen van alastrim in deze ge meente, worden door ons, overeen komstig het advies van den Directeur van den Geneeskundigen dienst de volgende maatregelen aanbevolen a. Huisgenooten uit een gezin waarin alastrim voorkomt, bezoeken minstens veertien dagen, gerekend vanaf het begin van den uitslag geen scholen en overigens niet voordat de ziekte geweken is in den zin der wet op de besmettelijke ziekten. Elk nieuw geval doet deze 14 dagen opnieuw ingaan. b. Huisgenooten uit een gezin waarin een of meer personen verdacht worden aan alastrim te lijden, bezoeken geen scholen, voordal uit een geneeskundige verklaring is gebleken, dat zij niet aan deze ziekte lijden. c. Indien zich in eene klasse een geval van alastrim voordoet, verdient het aanbeveling deze klasse twee weken te sluiten en aan de ouders der leer lingen bericht te geven van het voor komen der ziekte in de klasse. DE MARKTHAL. - Komt men vanaf de Breestraat de „Hal" binnen, dan vindt men aan rechter- en linkerkant vertrekken, welke dienstdoen, het éénc als kantoor, liet andere als Schouw- lokaal. Aan het kantoor is uitgebouwd een teletooncel en een kast, terwijl in de ruimte tusschen Schouwlokaal en bui tengevel de toiletten zijn ondergebracht. De afmeting van de „Hal" is 20.00 X 40.00 M. buitenwerksche maten, alzoo een totaal oppervlak van 800M'. Het dak wordt gedragen door 9 stuks houten boogspanten in één overspan ning, welke op de fundeering zijn ver ankerd. Deze boogspanconstructie geeft het groote voordeel, dat midden in het gebouw geen hinderlijke draagko' men voorkomen en derhalve hel heele vloeroppervlak, met altrek van het kantoortje, schouwlokaal, toiletten, enz. als één groote ruimte benut kan worden. Hiertoe is dan ook in het midden gedeelte een ondervloer gemaakt van gew. beton met een afwerklaag in ge kleurde cement, terwij! hierin met witte lijnen de afmetingen zijn aangebracht van een tennisveld, zoodat de „Hal" dienst kan doen voor overdekte ten nisbaan. Langs de gevels is de vloer gemaakt van gekleurde bazaltïnetegels, gelegd in zand. De vloeren van schouwlokaal en kantoor marktmeester zijn van hout, terwijl de vloeren in de toiletten van kunstgraniet zijn. Ook voor andere takken van sport is met het maken van den vloer reke ning gehouden, o.a. zijn aangebracht 4 stuks ijzeren plaatjes met haken, welke in gesloten stand met den vloer zijn, doch gebruikt kunnen worden voor opstelling van gymnastiektoe- stellen. De toegangsdeuren zijn alle schuif deuren. In voor- en achtergevel een deuropening van 3.00 X 3.00 M en in de zijgevels elk 8 stuks kleine deur openingen groot 1.10 X 2.20 M. De verlichting wordt verkregen door 20 stuks drielichtkozijnen, welke in de zijgevels boven de deur openingen zijn aangebracht en door middel van een lichtkap, welke boven de boogspanten is aangebracht, terwijl in voor- en achtergevel nog enkele ijzeren ramen zijn geplaatst voor ver lichting van kantoor en schouwlokaal. Oeventileerd wordt door de middelste ramen van de drielichtkozijnen, welke naar binnen tuimelend zijn gemaakt en door middel van tuimelramen in de lichtkap. De lichtkap bestaat uit een aan elke) zijde van de nok in de volle lengte van het gebouw doorloopend verticaal houten kozijn, met ijzeren ramen, waarin blauw kathcdraalglas, waarover een afdekking van draadglas, De kuustverllchting geschiedt door electrlciteit. Er zijn op diverse plaatsen slop contacten aangebracht voor eventueel aansluiten van electrlsche apparaten. In het kantoor is een gegoten ijzeren schakelkast geplaatst, van waaruit men, naast een paar andere afsluiters in de gebouwtjes, de geheele verlichting van de „Hal" zoowel als van depaklood- sen kan regelen. Verwarming wordt verkregen door gas. Vanaf de belde gasmeters, welke geplaatst zijn aan den ingang van de „Hal" (zijde Breestraat) wordt het gas aangevoerd door buisleidingen. Deze buisleidingen zijn naar gas- radiatoren afgetakt. De gasradiatoren in totaal 20 stuks, zijn geplaatst langs de zijgevels naast de deuropeningen. De verbrandingsproducten worden afgevoerd rechtstreeks van de radiator, door het dak naar buiten. Op twee plaatsen in de „Hal" zijn waterkranen aangebracht, waaraan een gummislang gekoppeld kan worden voor het schoonspuiten van den vloer. De waterclosets, urinoirs en wasch- bakken in de toiletten zijn van water spoeling voorzien. Het afvalwater wordt door een riool gevoerd naar een septic-tank, welke weer een overstortleiding heeft op het gemeenteriool, In afzonderlijke gebouwen rechts en links van de markthal zijn de pak- ruimten ondergebracht. De pakloods rechis van de „Hal' heeft een oppervlakte van 600 M'. de andere 200 M'. Deze loodsen zijn verdeeld In kleinere ruimten, welke door belanghebbenden gehuurd en ge bruikt worden om eieren in of uit te pakken. De deuropeningen zijn van dien aard, dat met groote voertuigen in en uit gereden kan worden. In de groote loods is een doorgang gemaakt, zoodat de wagens aan den eenen kant binnengereden, het gebouw —in den anderen kant kunnen verlaten. De verlichting wordt verkregen door vaste ramen in de verschillende gevels en door lichtkap'pen in het dak. Het kunstlicht is hier ook weer electrlciteit. Achter de groote pakloods is een ruimte ter lengte van de loods en een breedte van 5.00 M. bestraat met straat klinkers, waarop een ijzeren rijwielrek is geplaatst. Éen en ander is met een houten hek afgesloten en alleen tijdens markt dagen geopend. Naast dit houten hek aan de door gaande straat, tusschen markthal en groote pakloods, is een publiek urf geplaatst. De gevels, zoowel van markthal als van de pakloodsen, zijn opgetrokken tot cementraamhoogte in paarsblauwe klinkers, hoogerop met sprongen, rol lagen, enz. in geelgrijze genuanceerde klinkers van Friesch fabrikaat. De binnenmuren van de „Hal" zijn tot onderkant kozijnen als voegwerk behandeld, hierboven gestucadoord. De gevelafdekkingen van de verschil lende gebouwen zijn een gebakken product van bruine ijzeraarde onver- glaasd. EIERAANVOER AAN DE MARKT TE AMERSFOORT. 1914 6.600.000 1920 2.720.000 1915 6.990.000 1921 5.590.000 1916 6.328000 1922 6.483.000 1917 4.860.000 1923 9.306.000 1918 185.'.'00 1924 15,296.700 1919 686.000 1925 19.033.150 hoender- en eendeneieren; 1926 pl.m, 24.580.000 hoender- en 139.000 een deneieren; 1927 27.802.000 hoender en 138.400 eendeneieren; 1928 pl.m. 27.559.000 hoender- en 85 450 eenden eieren, Vanaf 4 Jan. t.m. 16 Aug. 1929 23.187.000 hoender- en 107.500 een deneieren. De omzet was in guldens uitgedrukt: 1926 f 1.593.539.00, 1927 f 1.676.447.50, 1928 f 1.712.911.25. Vanaf 4 Jan. t.i 16 Aug. 1929 f 1.414.864.00. WONINGVERBETERING. - Namens Volkshuisvesting werd aanbesteed het rioleeren en wijzigen van 130 woningen der stichting aan den Kruiskamp. N. J. de Wit f27.900 (zonder) en f31.900 met waterspoeling. De Jong en Van Gent f28.000 f32.000. Van Dorth (28.428 en f32.328. Van Heil en Kroon, Nijkerk f28.700 en f32.300. J. A. v. Keulen f29.380 en f33.160. Hazelaar f30.200 en f34.400. Iloogevest f31.800 en f35.400. Van Gent f35 180 en f38.680. LANGS DEN WEG. - In de Utrecht- schestraal had een aanrijding plaats door een auto, waarvan de bestuurder dronken was. De man is in arrest gesteld. Een slachtoffer van 'n bloedige dron- kemanstwist, lag op den Hof met een wonde boven het linkeroog en een ge spleten bovenlip. De man is behandeld door dr. Mertens zur Borg. ONDERSCHEIDINGEN. - Benoemd tot ridder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw: F. J. Quanjer, com mandant der lVe Divisie; tot officier in de Orde van Oranje Nassau: J. Bessem, commandant van het 5e regiment veldartillerie; tot ridder in de Orde van Oranje Nassau: ritmeester Westerouen van Meeleren van het Ie regiment huzaren. Toegekend is de eeremedaille Oranje Nassau in zilver aan: den adjudant onderofficier M. van Ommeren van het 21e reg, infanterie en aan den adjudant onderofficier pikeur Van Dijk van de Rijschool. LEERAREN. Het genootschap van gymnasium-leeraren hield hier ter stede zijn 99e algemeene vergadering. Op den sluitingsdag werd den deelnemers van gemeentewege thee aangeboden op den Stichtschen Heuvel. RONDGANG. Na een prachtigen doch vermoeienden dag in Utrecht te hebben gepasseerd, trok de Amersf. R. K. jongelingschap Zondagavond nog frisch en monter langs straten en grach ten begeleid door de Muziekvereniging Wilskracht. Gedeflleeerd werd langs de pastorie aan de Lange gracht waar Deken Fock en de geestelijkheid der stad werden begroet. In den tuin van St. Aechten werd de stoet met een kort woordje door den Weleerw. heer Kapelaan Beltman ontbonden. TE DEUM In de Amersfoortsche fainizoenskerk, aan het Zand, werd ondagmiddag 12 uur, naar aanleiding van den verjaardag van H. M. de Koningin, een plechtig Te Deum ge zongen. De plechtigheid werd geleid door Mgr. Evers, kolonel-hoofdaalmoezenier van Leger en Vloot, geassisteerd door door den garnizoenspastoor, den Zeer Eerw. Heer C. Hartman en den majoor aalmoezenier, den Weleerw. heer kapelaan J. J. Brouwer. Het parochiale zangkoor heeft on der leiding van dirigent Thannhauser het zes-steinmig Te Deum, van Mgr. van Schaik gezongen, gevolgd door de bede „Domine salvum fac Reginam nostram", getoonzet door componist Winnubst. Een eiCander begeleid en besloten met schoon orgelspel van den orgelist der kerk, den heer Henk Ramselaar. Aan militaire en burgerlijke autori teiten waren invitaties gezonden. Onder de aanwezigen werden opge merkt de generaal Quanjer en luitenant kolonel van de Pol met hunne dames. De Burgerwacht commendant ritmeester Beijnen, de kapitein commandant Rog geveen en de voorzitter der Vrijw. Landstorm Boas, vertegenwoordigers van den R. K. Officierenbond en van de R. K. Onderofficiercnvereeniging. Hel gemeentebestuur was vertegen woordigd door den Burgemeester met den waarnemende gemeente-secretaris Haars en de Wethouders Veis, Heijn en Thien. Ook de leden der R. K. Raadsfractie waren aanwezig; voorts de Inspecteur van het Lager onderwijs van Loon. directeur Beenhakker enz. DANK- EN BEDESTONDEN. - Op den vooravond van Koninginnedag had in de SI. loriskerk der Ned. Herv. Gemeente een bidstond plaats onder leiding van Ds. den Hollander met medewerking van het Ned. Herv. kerk koor. Naar aanleiding van den Schrift uurtekst Ps. 84, 10 „O God ons Schild, zie en aanschouw het aangezicht van uw gezalfde", hield Ds. den Hollander een gedachtenisrede. Het gemeentebestuur was vertegen woordigd door den Burgerifcester en de Wethouders Vels-Heyn en Thien, vergezeld van den waarn. gemeente secretaris. Ook de garnizoenscommandant was aanwezig. KONINGINNEDAG werd op de ge bruikelijke wijze gevierd. De zeer ac tieve Oranjevereniging had een goed verzorgd feestprogramma opgesteld en verdient alle lof voor hare bemoeiingen. Alles verliep in de beste orde. Het bloemencorso trok veel kijkers. De Jury, bestaande uil mr. Kooien, P. van Straalen en C.' v. d. Brink, kende toe de volgende prijzen; Groepen. Ie prijs; „Spakenburg", le prijs: „Oud-Amersfoort", 2e prijs: „Clowns", 2e prijs: „Oranje-groep". Rijwielen, le prijs: J. Berendse;M. Brink; H. van Beek, 2c prijs: B. v. Ruyven; H. van Nimwegen; J. v. d. Brink; 3e prijs: H. Bosselaar. Rijtuigen, le prijs: Stalhouderij Ver schuur. 4 dames; le prijs: „Hans en Grietje"; le prijs: „Reclamewagen" (ter aanmoediging). Kinderwagens en andere voertuigen, le prijs: J. van Platringen (kinder wagen); le prijs: H. van Beek (trek- karretje); 2e prijs: J. v. d. Huizen; 2e prijs: Chr. Meester. Het Springconcours bood 's middags staaltjes van fraaie rijkunst. De uitslagen van het concours, dat onder leiding stond van luitenant C. C, Hasselman, C. F. Pahud de Mortagnes, le luitenant Cavalerie, J. H. Conzij, le luitenant Cavalerie, S. van Dijk, Adju dant Rijschool waren: le prijs: Wachtm. Zetteler; 2eprijs: Wachtm. Schmidt; 3e prijs: Opper- wachtm. v. d. Wakker. De garnizoensparade in de Vlasakkers mag voorts als een fraai en zeer in trek zijnde militair schouwspel worden aangemerkt, Burgerlijke stand. 27 Aug. Geboren: Jantje Trijntje, d. v, W. Piek en M. Steppels. Gerrit, z, v. F. v. Keulen en N. J, v. Berg. Maria Gijsberta Grietje, d. v. J. C. A. W. Brink en A. Koenen Qe- trouwdJ. P. Bunnik en W. J, v. d. Pol. I Overleden: Gerritje van Loenen, oud 74 j., echlg. v. H. van Veluw. Melis Teunissen, oud 2 maanden, 21 Aug. Geboren: Klara, d. v. H. d. Liever en M. Beetz. Cornelia Maria, d. v. A. v. Groenestijn en W. C. Boerssen. Zeger Johan, z. v. J. A. de Graaf en C. G. v. Burgsteden. Getrouwd: T. Vrind en B. Postma. T, v. d. Kieft en C. Lablans. 29 Aug. Geboren: Anna Maria, d. v. J. W. Vos en A. v. d. Heuvel. Cornelis Willebrordus, z. v. W. J. Hol en E. M. v. d. Gang. Johan Wil helm, z. v. W. J. Hol en E. M. v. d. Gang. Wilhelmina, d. v. D. v. Eldert Soest Woensdag 11 September zal namens de Vereen. „Een School met den Bij bel" tc Soest worden aanbesteed: Het bouwen van een schoolgebouw ter grootte van 5 leslokalen, kamer voor hoofd en leermiddelen enz., op een terrein, gelegen aan den Driehoelrsweg tc Soest. Bestek en 2 teekeningen te verkrijgen k f 10.—, franco per post f 10.30, ten kantore van den Architect, Heuvelweg 22 Soest. ng. - W, v. Oven. Theodorus Johanes, z. v. R. F. van Dijk en C. L. J, van Bekkum. Elizabeth, d. v. E, van Es en M, M. M. Kaillus. F. J. A. Bloem en T. M, Hoogers, A. G. te Kulve en G. Overeem. W. A. Floor en K. De Man. H. J. Koers en J. P. Alblas. GetrouwdH. Spruljtenburg en G. van Eijk. A. Anema en M. jv. d. Velde. I. den Baas en M. W. Janmaat. 30 Aug. Geboren: Jan, z. v. J. de Oans en J. v. Spengen. Overleden: 'Christiaan Goorhuis, oud 58 j., ongeh. Jacob v. d. Zande, oud 20 j ongehuwd. 2 Sept. Geboren: Hermanus z. v. H. G. J. Wensink en A. E. Woestenenk. Gerritje, z. v. J. J. Toonen en A. Lijnsvelt. Hendricus Maria, z. van N. F. de Jong en G. Koppers. Jan, z. v, S. Hendrikse en H. Voskuylcn. Jan Julius, z. v. J. J. v. d. Bergen J. Broekhuysen. Catharina Maria, d. v, M. Tulen en M. A. M. Ribbens. Overleden: Wolbert Bloemendal, oud 19 dagen, Felix Leonardos Wajon, oud 71 jaar, echtg. v. E. P. Tap. Jacobus Praag, oud 67 jaar, wed. v. J. M. Kok. KOSTELOOZE VACCINATIE. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort maken bekend, dat de kostelooze inenting op Vrijdag 6 Sept. e.k. (om 2.30 n.m. zal geschieden in hel voormalige Werkhuis aan den Westsingel No. 46. Uit den Omtrek van A. J. L. i. J. v. d. Hoop. Barneveld Burgerlijke Stand. GeborenJohannes, z. van H. J. v. d. Hesseweg en J. v. Veldhuizen. Geurt, z. van J, Hols en W. v. d. Pol. Albert, z. van J. Kuijt en E. T. v. d. Braak. - Tennis, z, van R. v. d. Brand en M. v. d, Meij. Gerard, z. .van J. v. Beek en H. v. d. Beck. Ondertrouwd; G. v. d. Broek en T. v, d. Kuilen. Getrouwd: W.G.PIantengie enj. Buitenhuis. Overleden: Francois Mees, 79 j., echtg. Maats en wedn. van A. Op den rijksweg onder Tersehuur heeft een ernstige botsing tusschen een vrachtauto en een motorrijder plaats gehad. Laatstgenoemde wilde tusschen een stilstaanden en een passeerenden vrachtauto doorrijden, wat hem echter niet gelukte, In volle vaart botste de motorrijder, de 23-jarige L„ alhier woonachtig, legen den auto aan, ten gevolge waarvan hij van zijn motor werd geslingerd en blijkbaar zeer ern stig verwond liggen bleef. Nadat ge neeskundige hulp was ingeroepen, bleek het jongmensch een zijner beenen geheel versplinterd te hebben, terwijl zijn motorrijwiel zwaar beschadigd was, L. werd naar het ziekenhuis te Amers foort overgebracht. Woensdagmorgen sloeg het paard van den melkrijder v. M. uit Esveld, in de nabijheid van ons dorp op hol. Van M., die nog trachtte het paard te houden, werd over den grond gesleurd en bezeerde zich ernstig aan de knieën. Het paard werd spoedig daarop door den heer V. tot staan gebracht; van den inhoud der melkbussen ging nog al wat overstuur. Zaterdagmiddag is een groote heide brand uitgebroken op den Sollschen berg bij Garderen. Ongeveer 250 k 300 H.A. heide, hier en daar met zoogenaamde vlieg dennen bezet, zijn totaal zwartgebrand. Na uren onvermoeid te hebben ge werkt is het den militairen uit het remonte-depbl Millingen onder leiding van een officier en van den burge meester van Barneveld, bijgestaan door particulieren en burgers, gelukt het gevaar te stuiten, juist toen het vuur bijna de bosschen van den lieer 'sjacob te Staverden had bereikt. De brand is op verschillende plaat sen gelijktijdig uitgebroken, zoodat aan kwaadwilligheid wordt gedacht. Eemnes Burgerlijke Stand. Geboren: Rijkje, d. van J. v. Kuinder en C. M. Prinsen. Nijkerk - Op de markt: Aangevoerd 214.600 eieren f6.25- 7.30; 9 schrammen f42—50 43 big gen f25—29 188 runderen f 180- 350; 29 nuchtere kalveren (8—14, Binnenland KARDINAAL VAN ROSSUM. Heden werd kardinaal van Rossum door H. M. de Koningin in particuliere audiëntie op het Loo ontvangen. Woensdag 4 September vertrekt de Kardinaal ongeveer kwart over tien van zijn verblijf J, Vermeerstr. 2, A'dam, naar de St. Willibrorduskerk, om daar de pontificale H. Mis op te dragen, welke te half elf aanvangt. Het koor staat onder leiding van. den heer Theo van der Bijl. Woensdagmiddag: Officieele huldi ging in het Concertgebouw om 3 uur. Het Concertgebouw wordt te 2 uur geopend en te kwart voor 3 gesloten. Z. D. H. de Aartsbisschop zal een welkomstwoord spreken en mgr. Prof. Hoogveld zal de huldigingsrede houden. De Schola Cantorum onder leiding van Hubert Cuypers verleent haar mede werking. De kardinaal zal aan het slot de aanwezigen toespreken. Donderdag 5 September verleent kardinaal van Rossum aan enkele per sonen audiëntie en Vrijdag 6 Septem- tember brengt de kardidaal een bezoek aan het Maagdenhuis en het gesticht „De Voorzienigheid". Zaterdag 7 September wordt de kardinaal door H, M, de Koningin- Moeder op haar paleis te Soestdijk in particuliere audiëntie ontvangen. MINISTER VAN STAAT. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot Minister van Staat H. Colijn, oud minister van Financiën. Deze hooge onderscheiding deelt de heer Colijn thans met Mgr. Nolens, Jhr. Ruys de Beerenbruuck, Mr. Heems- TE UTREt Onder begunstiging van prachtig zomerweer is de Zondag te Utrecht gehouden jeugd-demonstratie uitmun tend geslaagd. Uit alle oorden van het Aartsbisdom waren de jongelingen met hunne ge leiders naar Utrecht getrokken. Uit alle richtingen zag men ze in ordelijke groepen de stad intrekken om le half-12 de H, Mis in de daarvoor aangewezen kerken bij te wonen. Zoo trokken de deelnemers der afdeelingen Blaricum, Biissum, Hilversum, Laren en Zeist naar de H. Hartkerk, achter Oud wijk; de deelnemers der overige gemeenten buiten Utrecht naar de O. L. Vrouw ten Hemelopnemingskerk aan de Bilt- straat; terwijl de deelnemers te Utrecht woonachtig de H. Mis bijwoonden de kerk van den H. Dominions de Mariaplaats. Ten gerieve van de deelnemers buiten Utrecht had het Comité voor den Jeugddag den practischen maat regel getroffen om de zalen van „Ti- voli" te huren, teneinde de demon stranten en leiders in de gelegenheid te stellen om na afloop van de kerk diensten den inwendigen mcnsch te versterken en zich den tijd vóór de demonstratie wat te verpoozen, Van deze gelegenheid werd dan ook door velen een dankbaar gebruik ge maakt, die na het hooren van de H. Mis in groepen naar „Tivoli" mar cheerden. Vanuit Tivoli werd te ongeveer half-3 in optocht naar het terrein „Stadion Augustiniarum" aan de Prof. Lorenlzlaan getrokken, terwijl de deel nemers uit Utrecht zich in verschil lende troepen eveneens daarheen be gaven. Met ontplooide vaandels en trommelslag werd door de verschillende duizenden jeugdige demonstranten en ook vele ouderen gevuld. Lustig wap perden de honderden vlaggen en vaan dels over het terrein en 't was een kleurig en fleurig gezicht. Precies te half-4 marcheerde de stoet het terrein af. Aan den op:ocht namen ver over de honderd afdeelin gen deel met twaalf muziekkorpsen en honderden vaandels eit vlaggen, Aan den kop van den stoet werden cenige doeken gedragen waarop stond „Diocesane Jeugddag", „Jeugddag R.K. Jeugdcentrale Utrecht" en „Katholiek Jong Nederland aan Koning Christus". Achter deze doeken volgden een twaalftal jongentjes in zwart en purper zijde costumes met barret op, ieder dragende een vredespalm. Daarna volg den de verschillende afdeelingen met hare deelnemers; een stoet die bijna een half uur naodig had om voorbij te trekken. Allereerst trok de stoel langs de Jo zefkerk aan den Draaiweg, waarvan de klokken werden geluid, terwijl de kerkdeuren open stonden, zoodat de demonstranten het altaar konden zien en daaraan hun groet brachten. Daarna werd de tocht voortgezet naar de Augustinuskerk aan de Oude Voor Allen die Sukkelen onregelmatige» Stoelgang z! Mijnhard!*# Laxeertabletten Gracht, die van buiten met fraaie bloe men en palmen versierd was. Tegen de kerkdeuren was een rood kleed gehangen. Op het bordes voor de kerk hadden plaats genomen de Aartsbis schop met secretaris v. d. Burg, voorts burgemeester Fockema Andreac, ka nunnik Fock uit Amersfoort, rector B, H. de Groot uit Amersfoort en de pas toors Wouters, dr. Van Koevorden, v. d. Weijer. Jansen, v. d. Heijde, Schilte, Bolder uit Utrecht en de Grijs uit Uit hoorn, benevens verschillende kapelaans en de besturen van het R. K. Werk liedenverbond. Verder waren nog aan- wethouder Smulders, de raadsleden mr. v. Maarseveen en Setteur; prof. Pompe en Ged. van Spanje. Toen de stoet te 4 12 uur aan de kerk kwam, speelde de muziek „O schitterende kleuren, enz.", terwijl alle deelnemers aan den Aartsbisschop den RQtneinschen groet brachten. Mgr. v. d, Wetering groette telkens met de hand terug. Nadat de stoet in zijn volle lengte langs den Aartsbisschop was getrokken, vervolgde hij zijn tocht door een groot deel van de binnenstad naar het terrein achter de Willem Barentzstraat. waar de slolplechtigheid en de sluiting zou den plaats vinden. Op dit terrein had men een groot H. Hartbeeld opgesteld, staande op een voetstuk in wit-paarse kleuren en versierd met bloemen en palmen. Toen de stoet dit terrein opschreed stelden telkens de vaandeldragers zich met hunne vaandels aan weerszijden van het beeld op en nadat de demon stranten op het terrein waren, hield Pater H. de Greeve 5.J. een toespraak, waarin hij in geestdriftige woorden de groote beteekenis van dezen dag aan de jeugdige demonstranten uiteenzette. Aan het einde van zijn toespraak verzocht hij den duizenden driemaal den kreet aan te heften: „Voor Christus den Koning. God wil liet. Amen", waaraan met groote geestdrift voldaan werd. Met het zingen van. „Aan U. o Koning der Eeuwen" verd de demon stratie gesloten. Langzaam stroomden daarop de deelnemers het terrein af de stad in en naar hunne respectievelijke haard steden. NGtSTIlAAJ COLBERT C03TUMES Gemengde Berichten Bij een brand in een vier verdie pingen groot huis te New-York zijn drie personen omgekomen en elf ge wond. Te Zalt-Bommel is een 3 M. hooge steiger ingestort. Ecnige werklieden en een tiental leerlingen stortten naar be neden. Een werkman bekwam een schouderfractuur en ecnige anderen kregen lichte kwetsuren. Te Algiers is een huis ingestort, waardoor 22 arbeidersgezinnen werden bedolven, Een tiental dooden is reeds te voorschijn gebracht. Meer dan 70 lijken zouden nog onder de puinlioo- pen liggen. Bij een instorting in een mijn in Polen werden drie mijnwerkers be dolven en gedood. Bij een vliegwedstrijd tusschen Philadelphia en Cleveland (Am.) is een machine gevallen, waardoor dc be stuurder en een passagier werden ge dood; de tweede passagier is ernstig gewond. Woot tegelwanden gangen en matmetOloeren KON ZEEPFABRIEKEN DE'0UIF FABRIKANTEN U-DUIF-VETIPOGMEEL ZEEPPOEDER,OUIF-TOILETZÉEP,QUIFZEEP

De Eembode | 1929 | | pagina 2