Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken H. ELZENAAR Bel dan op No. 42 1 Abonnementen kunnen elke week ingaan, doch opzegging van abonnement moet geschieden voor den aanvang van een nieuw kwartaal. Prijs per 3 maanden f 1.00. Builen Amersfoort 1.10 De Eembode Advertentiën 26 cent per regel. Billijke (arievett voor handel en nijverheid bjj geregeld adver- leeren. Advertentiën moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur in den morgen zgn bezorgd. Kantoor en Drukkerij Langegracht 28 te Amersfoort - Telefoon 314 Drie en veertigste Jaargang Verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagmiddag Dinsdag 29 Oct. 1929 Post-giro no. 44234 No. 61 Overal, waar 't gevoel van eigen waarde wordt gemist, is er zedelijke achteruitgang te bespeuren. Wegens den feestdag van Allerheiligen te vieren als Zondag, zal De Eembode Donder dagavond verschij nen. De Administratie De Koning en de Schatkist. (ingezonden.) In dit geval was de Schatkist een donker, rond, gesloten busje, met een gapende gleuf er boven op en een wit etiket er rondom heen geplakt, waarop gedruktstond: „Christus" Koningschap. De feestdag begon met een kerk gang en deze wederom met een col lecte. beter: een verkoop van speldjes, wit-gele speldjes. Misschien is dit het vorig jaar ook zoo geweest, ik weet 't niet. maar nu verging 't me aldus: „Een speldje, meneer?" Onwillekeurig kijk je naar het etiket: „Christus Koningschap". De opzet (de speldjes en het busje), het is niet aanstonds duidelijk. Maar 't meisje dringt aan en ik vraag haar, waarvoor 't speldje dient. „Voor het feest van vandaag..." Dat kan. Op Koninginnedag dragen we Oranje. Zouden we op Konings-dag dan geen wit-gele insignes dragen?Maar het busje... is het geld, dat er in komt, alleen bestemd om de kosten der isignes te bestrijden? Het meisje weet het niet. „Voor een goed doel óók", zegt ze, verlegen als ik wal verwonderd kijk. Er staat nóg een meisje, óók met speldjes en een busje. Dorli ook het tweede meisje weet niet, wat er precies inet den in houd van haar busje gebeuren gaal. Tenslotte is er altijd wel iemand, die je dan wèl inlichten kan. Het „goede doel" is dan ook waarlijk een goed doel ik heb er trouwens niet aan getwijfeld in dien zin maar ik vraag me nu wèl af of het met dat etiket après tout wel hcelemaal in orde was. Een van beiden: óf het „goede doel" is waarlijk doel en het feest van Christus Koningschap een middel, een gelegenheid, om dat doel lebereiken; óf de opzet is: de speldjes onder het volk te brengen en de opbrengst daar van aan Ie wenden ten bate van de een of andere vereeniging of instelling. Maar hoe U 't ook draait of voor stelt: de combinatie blijft verkeerd. Van jongs-af-aan zijn wij, Katholie ken, aan dergelijke „combinaties" ge wend, we zien er niets meer in, we vinden 't zelfs spijkers-op-laag-water- zoeken, als er eens iets over wordt gezegd. Wij hebben een flair, een ge mak gekregen om de materieelc be langen van ons Katholiek sociaal of charitatief leven in een onkiesch ver band te brengen met zuiver geestelijke dingen. Verband kin er bestaan. Een pastoor kan zijn parochie onder bescherming van den H. Jozef stellen, opdat de heilige hem bizonder moge helpen in finantieele moeilijkheden b.v. Maar zou b.v. een arme parochie-herder zijn nieuw te bouwen kerk onder bescher ming van de H. Theresia mogen stel len, omdat de kleine Theresia een zoo geliefde heilige, een zoo „popu laire" heilige is, zoodat de giften dódrom in ruimer mate zouden toe vloeien? Ik weet 't wel, ik hoop't tenminste: géén pastoor zal aldus te werk gaan, maar ik mag U er toch wel eens aan herinneren hoe dezer dagen in h"1 programma van het Capitol-theater Amsterdam, waar de laatst-verschenen Theresia-film wordt vertoond, juist een dergelijke voorstelling van zaken werd gegeven. En ik ben er van overtuigd hoe onjuist deze voorstelling ook overigens is dat wij, katholieken, vaak daartoe zélf aanleiding geven. Het geval met de fameuze Theresia- film is bereids een klassiek voorbeeld geworden: hier werd het woord ex ploitatie al niet meer onder stoelen en banken gestoken. Wat andersdenken den ddérvan anders moeten denken Om op onze «busjes" terug te komen Laat ons zeggen, dat wij het er alle maal over eens zijn hetgeen nog te bezien valt dat we op het feest van Christus Koningschap een wit-geel insigne dragen. Het is misschien niet mogelijk deze insignes gratis u" deelen, maar moet er met deze koop dan „winst" gemaakt worden? Die „winst" wordt natuurlijk aa wend voor een „goed doel", maar is voor mij, en ik meen te weten vele anderen, de opzet reeds vertroe beld. Er is een groot verschil tusschen dit insigne en b.v. de Emmabloem ol het speldje van een Sobriëtas-collecte. Op het feest van Christus Koningschap ing het om het insigne; bij een obriëtas-collecte gaat het om de op brengst van het bloempje of speldje, dat tenslotte bijzaak is. Op het busje stónd ook „Christus Koning", maar de inhoud moest niet slechts de prijs van het speldje bevatten: dit was van te voren bewust berekend en aange kondigd. En zoo is het ons immers niet kwalijk te nemen, dat wij de in druk kregen: die heele geschiedenis met dat insigne is weer eens een middel om aan geld te komen. Men kan dat natuurlijk in betreffende kringen „een opzettelijk verdraaien van de kwestie" noemen, er blijft het feil, ook zonder dit „verdraaien" van de opzet, dat hier bewust voordeel wordt getrokken uit een zaak, welke daarvoor allerminst in aanmerking komt. De goede opzet, aangenomen dat het dit is, wordt ver troebeld en geeft aldus aanleiding tot vermoedens, welke voor de hand liggen. Het is misschien op zich een feit n niets, maar het gaat om de steeds eer en meer in zwang rakende ge woonte, welke wij hier boven in 't kort aanduidden en die een miserabele indruk moet maken op nuchter-denkende geloofsgenooten en Andersdenkenden. Amersfo-.-r Oef. 1929. - N. de P. Chesterton over de geboortebeperking Onlangs stelde de publicist Chester ton op de hem eigen manier de vol gende overwegingen tegenover de economische motieven, waarop de voor standers der geboortebeperking hun leer steunen „Er zijn 10 kleine jongens, die men elk een hoed wil geven. Nu komt men echter tot de ontdekking dat er slechts 8 hoeden ter beschikking zijn. Een gewoon mensch zou het niet als een onmogelijkheid beschouwen om er nog twee hoeden bij te krijgen. Een mo derne geest vindt hier echter een andere uitkomstwanneer wij twee jongetjes het hoofd afslaan, hebben we niet meer hoeden noodig en het beschikbare aantal is voldoende. Dat de hoofden waard zijn dan de hoeden, is een overweging van meta-physischen aard, die verworpen wordt. De bewering, dat de hoeden voor de hoofden en niet de hoofden voor de hoeden ge maakt zijn wordt als een verouderd dogma eveneens verworpen. De mo derne geest houdt er een meedoogen- iooze logica op na. De beul moet voor het gebrek aan hoedenmakers uitkomst brengen. Het staat met de logica dei dingen precies eender of we van huizen spreken of van hoedende grond dwaling is dezelfde wij beginnen hij het verkeerde einde, opdat wij nooit de moeite gedaan hebben om eens te onderzoeken, waar wij beginnen moeten. Binnenland LICHTWEEK. Ook Utrecht zal de volgende maand een lichtweek krijgen en wel van 9 tot en met 16 November. Oroote mede werking heeft de vereeniging „De rechte lijn", die de winkeliers van Nobel-, Nachtegaal- en Burg. Reigersstraat om vat, bij deze plannen van het gemeente bestuur ondervonden, dat oa. geen hooger bedrag aan electriciteitskosten zal worden berekend dan het maximum van hetgeen door hen in het vorig jaar November werd besteed. Het geheele gedeelte van hotel des Pays-Bas op het Janskerkhof of tot den vijver met fontein in het Wilhel- minapark zal feestelijk worden verlicht, waarbij de firma Philips vooropstelling van schijnwerpers zal zorg dragen. Ook de fontein zelf zal door ge kleurde lichtbundels worden beschenen, terwijl verscheidene stadsgedeelten uit het duister in het volle licht worden getrokken. Oroote lichtmasten zullen in de drie straten worden opgericht, de radio-auto zal er de stemming inbren gen en tenslotte zal de Vereeniging Het Nederlandsch Fabrikaat op eenige plaatsen films vertoonen in de open lucht. ONDERWIJS. Geslaagd voor het godsdienstdiploma A, 22 Oct. 1929 R. Coenen, J. Haartsma, L. Rijke, AmersfoortTh. de Haas, Amsterdam Th. Deuling, Utrecht; L.Dohle, C. Dohle, S. Thiadens, StadskanaalS. Oude Egberink, Tubbergen R. Hegge, Haar lem J. Wenstink, OotmarsumL. Weller, Zwolle; G. Warmerdam, Vo gelenzang; H. Vonk, Denekamp; L. Thien, Zenderen; D. Straatman, Wilp A. Sluijmer, EnschedeA. Sanders, DeldenD. Pragt, Emmer Compascuum M. Oosterbroek en T. Nijhuis, DeLuttc F. Hiisken, Wierden. Voor de periodieke verkiezingen voor de Kamer van Koophanpel en Fabrieken voor de Oeldersche Vallei, gevestigd te Amersfoort, kunnen op Woensdag 20 Nov. e.k. tusschen 9 en 16 uur ten bureele der Kamer candidatenlijsten worden ingeleverd. Formulieren en inlichtingen in te winnen bij de Kamer, Arnhemscheweg 23, Amersfoort. Aftredend voor de afd. Grootbedrijf Ir. L. B. Huygen, Amersfoort; J. C. Knottenbelt,Barneveld ;M. Pel,Nijkerk; W. Roessingh, VeenendeelJ. v. Schup- pen Hz. Veencndaal. Voor de afdeeling Kleinbedrijf Mr. A. v. d. Deurne, Ben- nekom B. v, Dijk, Nijkerk, P. H. Hesp, SoestB. Kramer, AmersfoortM. H. v. Schuppen. Veenendaal. De heeren Ir. L. B. Huygen en P.H. Hesp st«H«l ch niet herkiesbaar. Voorzitter van het hoofdstembureau is de heerMr. D. P. Hamers, Amersfoort. boosheid is, is de arme de verdrukte onschuld. Wij moeten niet altijd en allen door den bril van de klassen tegenstelling beschouwen en vooral niet, als wij een persoon beoordeelen De schrijver verloochent in dit stukje de klassenstrijdtheorie niet. Maar hij verzwakt toch haar beteekenis en waarde aanmerkelijk, zoodat zijn op vattingen hier en daar de Katholieke dicht naderen. s men er wel eens aan wanhoopt, of de socialistische pers wel ooit haar strijdmanieren tegen andersdenkenden zal herzien, dan doet zulk een stukje weer goed. Het is volgens „De Morgen" een document te meer voor de meening, dat er kenterings verschijnselen zijn waar te nemen in de sociaal-democratie, waaraan onze propaganda in dien kring kan vast- knoopen. DE BRIL VAN DE KLASSEN TEGENSTELLING. Een merkwaardig stukje in de socia listische „Voorwaarts" trok de aan dacht van „De Morgen". Het gaat over de beoordeeling der rijken en richt zich tegen wanvoorstellingen, aan welker verwekking en in-leven-houding de socialistische propaganda zich maar al te dikwijls schuldig maakt. „Wij moeten het kapitalisme wel, aar niet de rijken haten", zegt de schrijver. ,Wij zijn geneigd menschen, die Ie klasse reizen of een dure en fijne sociëteit ingaan, menschen, die een bontje dragen, een heerenhuis opdef- tigen stand van vier verdiepingen be wonen, en welke andere teekenen van grooten maatschappelijken welstand er ook zijn, met verachting te zien. Dat zijn de bloedzuigers der armen, de parasieten op het lichaam van den arbeid! Men mag echter een persoon ~iet beoordeelen naar de klasse, •aartoe hij behoort. „Even onjuist is de omgekeerde waar deering der rijken, Men ziet in den rijkdom de voornamen, de vorsten, die men eeren moet, de machtigen, wier gunst gezocht moet worden. Men is beleefder jegens hen dan jegens men schen van dezelfde klasse en porte- monnaie. Men ziet ertegen op en neemt zijn hoed een decimeter dieper voor hen af dan voor een ander. Hun vrien delijkheid smaakt extra zoet en men is er trotsch op, door hen als gelijke, althans minzaam behondeld te worden. De omgang met hen, hun voorspraak en hulp kunnen altijd te pas komen. Ik zou er niet op durven zweren, dat geen enkele socialist zich door rijkdom laat imponeeren en de hoogere stan den inderdaad hooger vindt. De waarde van een mensch zit echter niet in wat hij bezit, maar in wat hij is. „De rijke is de gelukkige en wordt benijd. Men zou graag het paradijs binnengaan, waarin hij dagelijks ver keert. Genieten, zich laten bedienen, de meerdere zijn, dat is de zaligheid van den rijkdom. De wijsheid leert, dat weelde en gemak en macht geen geluk zijn. Maar die les moeten de meesten nog leeren. Men wil er mis schien niet aan, omdat zij zoo vaak gebruikt wordt, om tevredenheid en berusting te leeren. Maar armoede, harde dienstbaarheid en rechteloosheid zijn evenmin, ja nog minder gsluk. En zoo min als de rijke de verdrukkende KANTOORBOEKHANDEL I F. A. TULP Laniutrut 68 to. Krommutru* TEL 326 FOTO-ALBUMS VULPENHOUDERS MATADORDOOZEN BERICHTEN UIT AMERSFOORT P. A. VAN DER SCHEER is bij Koninklijk Besluit op verzoek eervol ontslagen uit ,s-Rijks-dienst als regis tratie-ontvanger. HET VOLKSOEBOUW aan de Snouckaertlaan zal geopend worden op 15 November a.s. Tot gérant is benoemd W. Buis. DE WINKELBEURS. Nog een attractie I De voorbereiding voor het organi- seeren van de Winkelbeurs door Handel en Nijverheid kortweg Henba genaamd vordert goed. En teil ALLERHEILIGEN, Aangezien dit jaar de feestdag van Allerheiligen samenvalt met de weke- lijksche marktdag heeft Z. D. H. de Aartsbisschop aan de winkeliers van Amersfoort ontheffing verleend van de Witlichting om op dien dag te sluiten. L. FOCK, Deken. DE FAAM. Het winkelhuis aan de Langestraat 2, waar thans gevestigd is het sigarenmagazijn van Boekenoogen, zal in gebruik genomen worden door den manufacturenhandel „De Faam" ONGEVAL. Er kwam een auto met een kalm vaartje Laan 1914 afrijden en wilde de Utrechtsche weg richting Amersfoort oprijden. Vanuit Amersfoort naderde een auto, bestuurd door den heer Cosijnsen, voorzitter der Kamer van Koophandel te Amersfoort. Eerst genoemde bestuurder zag de auto na deren, remde uit alle macht doch slipte (wéér!) en botste zoodoende tegen de Amersfoortsche auto aan, die tegen een boom werd geslingerd. De auto werd bijna geheel vernield, terwijl van de inzittenden de een ernstig, de ander licht gewond werden. Beiden werden, na verbonden te zijn, naar het Zieken huis overgebracht. AANBESTEDING. Door den bouw kundige Blom is aanbesteed het ver bouwen van een café Stationsstraat hoek Vlasakkerweg. Inschrijvers: De Wit A f6800, B f5400; G Heine- kamp A f5620, B. f5185; S- Verrijp A f5215, B f4865. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Dronkenschap: W. H., Hooglander een f 10 of 5 d.; W. de W„ Baarn id.J. A. V., Amsterdam id.; L. V. P. idem. In dronkenschap de orde verstoren: G. J. H. C„ Utrecht f 15 of 10 d. Visschtrijwet, W. R., Stoutenburg f5 of 1 d. en verb. fuik. ljkwetA. J. J. v. d. K., Baarn 50 ct. of 1 d.; D. K„ id.; F. v. V.. Baarn 3 maal id.; G. E„ Voorthuizen 7 maal id.;R. v. d. B., Terschuur 3 maal id.; allen plus verb, gewichten of maten; H. v. G., Voorthuizen f3 of 2 d. en vernietiging maat. Wielrijden links van den weg: Z. E. Amersfoort f3 of 2 d.; H. B. id.; T. V. id.; Wielrijden zonder licht: G. R.. Amersfoort f5 of 2 d.; J. G., Hoeve laken id. Motorrijden links v. d. weg: A. A. V.A.Amersfoort f3 of 1 d. plus idem gemis goede remmen, plus idem niet kunnen toonen van nummer en rijbewijs. Autorijden zonder goede remmen J. R„ Soest f 15 of 5 d. Autorijden onder invloed van sterke drank: W. J., Zeist f25 of 15 d. Met auto te snel rijden in Baarn S. de W„ aldaar f5 of d.F. A. S„ id"; W. M. id. Idem in Renswoude: E. G. A'dam f 10 of 5 d. Kantoorboekhandel Kantoormeubelen Schrijfmachines Langestraat 84 - Telef. 528 Speciaal adres voor Uw Kantoor- School-, Schrijf- en Teekenbenoo- digdheden. - Advertentie-Bureau blijkt, hoe allerwegen wordt medege werkt om een goed verloop en het welslagen van de Henba te verzekeren. De factoren daarvoor zijn in voldoende mate aanwezig. Het buffet wordt ver zorgd door den heer Schwemmer uit de Vergulde zwaan, die zich de mede werking van een uitstekend strijkje heeft verzekerd. De firma Hamersveld verstrekt gratis aan iedere bezoeker een toegangsbewijs tot één der neven gebouwen van de Markthal, waar de bekende en mooie Ford film wordt vertoond. De burgemeester zal de tentoonstellieg openen. AUTO TE WATER. Zaterdagmor gen wilden een 4-tal arbeiders, werk zaam aan de Knoopenfabriek te Spa kenburg, zich per auto naar hun werk begeven. Van het Kleine Spui reden ze de brug over en draaiden 't Groote Spui op. Vermoedelijk door een defect aan het stuur, bleef de auto draaien en sloeg van de kant af op de zijde in het Spui. De 16-jarige Henk van Diest sprong onvervaard in het water, vlak bij de sluis en trapte een ruit in, waar door de 4 menschen er, behalve met een paar snijwonden en een nat pak, met de schrik van af kwamen. Met behulp van een ladder en touw zi ze op den wal getrokken en naar Morren geloopen. Hulde aan den jeugdigen reddert EKKEHARD-SPIELE. Met zekere nieuwsgierige verwachting togen we Vrijdagavond naar Amicitia, waar een twintigtal Duitsche jongelui voor het voetlicht traden. Doel en streven van dit gezelschap werd ons in een tweetal bladzijden, ingelegd in het programma, kort en krachtig uiteengezet. 1929 is reeds het vierde speeljaar en deze Amersfoortsche avond reeds ver over de achthonderdste. Dat deze avond er een van hoog kunstgenot was, kunnen we moeielijk beamen. Uit het geheele optreden van solisten en ensemble sprak voor alles de alom bekende Duitsche zin voor orde en tucht, leder kende z'n taak en vervulde die punctueeluiteraard droe gen de vocale en instrumentale num mers van het program volop het ken merk van jeugdwerk. De volksdansen werden hupsch en correct uitgevoerd, zoo door dames als heerenheel wat genietbaarder en kunst zinniger dan onze hedendaagsche Steps, Trots en hoe die springerijen heeten mogen. Heel sober en artistiek waren de tooneel-décors en daarmee in overeen stemming ook de costumes der exe cutanten. In lichtschakeeringen werden heel aardige effecten verkregen, wat vooral bij hun z.g.n. Mysteriespel „Der Totentanz" veel bijval van het publiek ontlokte. De Ekkehard-spelers geven zich voor dit werk één jaar. Dat wil dus zeggen één jaar. gewijd aan muziek en dans, één jaar van reizen en trekken. Ons lijkt de proef een vrij gewaagde. Bij het ernstig pogen onzer Inter naten en Patronaten naar het beoefenen van goede kunst, wordt naar eenzelfde doel gestreefd. Echter mijdt men aan onze zijde de talrijke gevaren, die zeer zeker het reizen en trekken der Ekke- hardspeiers met zich brengt. B. DE POST. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten binnen- e buitenland, Ie helft Oct. '29. Brieven Binnenland: Benega, R., Rotterdam, te Boekhorst, idem. Bohn Wally, Amersfoort. Departement Koloniën, den Haag. Bureau Holland-Amerikalijn, A'dam. Baron van Ittersum, den Haag. K. de Heus, Amsterdam. M. J. Kruidenier, Amersfoort. Lubenbos, Haarlem. Meuleman, P., Hilversum. Niermeyer, C. J., idem. Riek, Zeist. Smit, J., Hilversum. Hebt U een Taxi of auio noodig Amersfoort, Stempher Zoon Papierwarenfabriek, Voorburg-Den Haag. Steensma, Klaas, Leeuwarden. Mina ten Thije, St. Isidorushoeve. Veenendaal, Mej. H. W., Alkmaar. Viola, Deventer. „Vulko", Amersfoort. Winterson, Joh., Wijk aan Zee. Witvoet, A., Amsterdam. Briefkaarten Binnenland: v. Buuren, Lydeka, Amsterdam, v. Buuren, Mary, idem. Karl Fieker, Wageningen. Fraterman, Mej. M., Amsterdam. Grevers, J. H., IJmuiden-Oost. Fam. P. v. d. Hoek, Amersfoort. Koster, K., Amsterdam, agt, Amersfoort My, K., idem. Rijt, R„ Waar?? Schouberger, den Haag. Simons Annie, idem. Viruly, J. M., Hilversum. Brieven Buitenland: Bruin, Alfred, E., Manchester. Comcbe, Birmingham (Eng.) Leonard Court, idem idem. Briefkaarten Buitenland Pohl. St., Pyrmont (Duitschl.) Vogelpoel, E., Basel (Schweiz.) idem, Mainz (Dvitschl.) BURGERLIJKE STAND. 22 Oct. Geboren: Margaretha Wil- helmina Antonia, d. v. A. M. vaa Nieuwenhoven en W. T. E. van der Hoeven Herminus, z. v. G. J. ten Zijthoff en H. Baan Adriaan Willem, z. v. B. C. Mante en J. C. de Groot Gijsbertus, z. v. C. J. van Tuil en W. J. van Utrecht. GetrouwdG. H. van den Berg en G. Buller. Overleden Trijntje van Ginkel, 26 jr., echtg. v. J.Jansen Pieter Herschoe, 14 mdn. 23 Oct. GeborenJan Thomas, z. v. R. Bouwmeester en E. de Rooy. Getrouwd B. H, Rewinkel en A. Poort K. Mosterd en J. IJzerman B. Kreikamp en N. Vetkamp K. J. P. Immikhuizen en A. G. Hoek D. Overdijk en G. H. van Duinen. 24 Oct. OndertrouwdS. N. Zeile- maker en E. Dijkstra P. van Bekkum en C. Voortman D. Snapper en J. W. J. Tetenburg A. H. van de Kraats en T. Bouwman N. Venema en T. van Beek P. H. Wolter en M. A. van Leijenhorst R. Taekema en M. Kuhl J. H. van Zeeland en de Geus. Getrouwd: R. T. Boom- louwer en M. Berger. 25 Oct. GeborenElisabeth, d. v. W. Deijs en J. T. Wery Theresia, d. v. G. Merkenij en J. van Oven. OverledenMaria Kaal, 36 jr., echtg. H. J. Zijlstra. 26 Oct. Geboren: Engbertina Ada Catharina. d. v. D. v. Daal en J. H. Poeiert Alida, d. v. W. Gouw en an Dijk Adriana Johanna Maria, v. H. H. Ament en C. M. Nefkens Albertus en Hendrika, z. en d. v. O. T. de Haer en H. Florijn. Over leden Alberta van de Brand, 81 jr., ongehuwd. Oct. GeborenPetrus Andreas Bernardus, z. v. B. van der Last en I. M. de Wilde Marien, z. v. M. van 't Hazevelt en J. Lijnsvelt Woutina Wiilemina, d. v. J. van Wan delen en H. Pol Wichert Peter, z. v. Pb. Buitenkamp en M. G. A. van Keken Hendrik Jan, z. v. E. J. Overeem en H. Haexman. Overleden Johannes Jansen, 77 jr., wedr. v. O. van Bern.

De Eembode | 1929 | | pagina 1