P. v. d. Burg H. H. Lensing P. Leenards Recollectie Morgenavond (Woensdag) is er te halt acht In de kerk op 't zand Recol lectie voor al de mannen en vrouwen 'en jongelui, die in het St. Alfonsius- huisof elders retraite hebben gehouden. Zoowel de Recollectie als de Retraite worden door Pausen en Bisschoppen krachtig aanbevolen voor een ijverig christelijk leven. Oud Retraitanten, toont dat het U ernst was met uw ijver in de Retraite, en gebruikt de middelen van volhar ding, komt daarom allen naar de Re collectie. Vermoedelijk door de gladheid is op het Spui een auto omgeslagen. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. R.K. VROUWENBOND. - In de R.K. Spaarbank werd vergaderd door de R. K. Vrouwenbond onder leiding van Mei. Luyckx. Dr. Berger, de spreker, dankte allen voor hun trouwe komst om zijn lezing over de zielkunde aan de rijpere jeugd te volgen. Men moet zielkunde en opvoeding over dit probleem onafscheidelijk hou den, De ontwikkeling van het kind in drie periode's nl. van de geboorte tot 6 ;i 7 jaar, van 7 tot 14 jaar en van 14—21 jaar. Deze laatste periode noemt men de rijpingsjaren, juist in deze periode gaat er een storm door het kind, zoowel lichamelijk geestelijk. Deze veranderingen ziet men treden bij jongens en meisjes. Het klimaat speelt een buitengewone rol hierbij. Het verschil in stand heeft ook veel invloed in de ontwikkeling van een kind. Een andere factor kan ook nog zijn in de grootte van het gezin, het millieu, waarin het zich beweegt. In die jaren neemt men waar een uitwendige en een inwendige groei van het lichaam. Het kind ontdekt zich zelf dan. Verschillende vragen zullen bij het kind opkomen. Men krijgt dus een soort losscheuring van het leven een verwijdering tusschen ouders kinderen is dikwijls het gevolg. Het kind heeft behoefte om raad Ie vragen over de problemen, waar het overdenkt. Men moet dan het vertrouwen kind krijgen. Naast de verhouding der ouders heeft men nog de verhouding tusschen den leeftijdgenooten der verschillende ge slachten. De jeugdleider heeft naast de op voeders een voorname taak in de op voeding van liet kind. De persoonlijke gebondenheid van het ideaal van het kind kan worden geleid door den jeugdleider. Tal van bijzondere lactoren in de feestelijke ontwikkeling werden nu door pr. naar voren gebracht. De uitwendige opmerkzaamheid gaat in deze jaren over in de inwendige opmerkzaamheid. De opmerkzaamheid is echter dikwijls afgetrokken. De fan tasie speelt ook een zeer groote rol. Men kent scheppende fantasie en fan tasie die niets voortbrengt. Het kind heeft behoefte aan poezie, het heeft behoefte aan sensatie en hierbij komt de fantasie het te hulp. De fantasie wordt nugebruikt in het werkelijk leven. Het wilsleven van het kind in di puberteitsjaren werd nu uitvoerig be handeld. Het kind wil in die jaren zelfstandig zijn, Het is dan dikwijls koppig. In de eerste helft dezer jaren is het kind zeer critisch, is afbrekend; in de tweede periode begint het kind zich op te bouwen. Na de thee werd door Spr. behan deld de lichamelijke ontwikke ling van het kind, Sport en spel is deze jaren van groot belang. Rooken en alcohol drinken zijn zeer slechte gewoonten. Het voedsel is van buiten gewoon belang; zon en lucht hebben ook groote invloed, leder kind heeft in die jaren veel slaap noodig. Het kind eischt zelfstandigheid wat in zekere male kan toegegeven wor den. Het verantwoordelijkheidsgevoel wordt daardoor ook aangekweekt. Het kind heeft in die jaren een groote gevoeligheidsperiode. De over- heersching van het versland moet ge leerd worden. De fantasie speelt hierbij weer een K'oote rol, Lectuur is van groot belang, c volksdans heeft ook zijn waarde voor dc ontwikkeling van het kind tijdens de puberteitsjaren. Het kunst gevoel moet ook aangekweekt worden terwijl het wilsleven steeds moet aan groeien. Spreker gaf gelegenheid tot het stellen van vragen over dit onder werp. Mej, Luycx dankte Dr. Berger voor zijn leerzame lezing. Tijdens de pauze werden bij accla matie lot bestuursleden gekozen de dames Noordman-Gommers en Jansen- Bollen. Medegedeeld werd dal het tri inlevering van deze bon in Sigaren- Magazijn G.J. A. VERWEIJ, Kromme- straat 27, kan men l,]2 of 3 Jo dkoope plaatsen verkrijgen, welke toegang geven lot een der^voorstellingen van de filmopname Begrafenis van Z. D. H. Mgr. Henricus van de Wetering op Zondag 15 December a.s. in „de Valk", te 3, 6 en 8 uur. Plaatsen van f 1.00 voor 75 cent- f0.75 50 Koenders en C. A, A. Bijl. Oijs- bertus, z. v. O. Westerbeek en J, v, d. Hoven. Gehuwd: G. J. H. v. d. Hoeven en L. H. Betlem. Overleden; Reijer van Dorresteijn, 71 jaar, wedr. van H. d. Tieter. Geertrui Marchien Nijenhuis, 71 j., wed. H. P. Huls. Willemina Maria Demmink, 71 jr. géh met C. Geijl. du urn zal gehouden worden op 22 tot en met 25 Januari in den kapel van pension St. Jozef door den Eerw. Pater Jongbloedt. Men deelt ons mede dat het toe leidingskanaal van den Rijn tot aan de Grcbbesluis nu in orde is. De zand bank in het kanaal is verwijderd. Als 't noodig is kan thans reeds Rijnwatei worden toegevoerd naar de Luntersche Beek. De werkzaamheden, die volgen be slaan uit het schoonmaken van de Grift binnendijks lot aan Krulponder, het punt waar hel water van Wage- ningen in de Grift komt. In een daartoe hier ter stede be legde bijeenkomst kwam men tot de stichting van een R.K. Bond voor atbjetiek in het Aartsbisdom. vergadering werd geleid door den heer Stufkcns (Utrecht), voorzitter van het Diocesaan Utrechtsch Athletiek Comité. Een voorloopig reglement werd vast gesteld, In het Bestuur van den bond wer den gekozen Stufkens (Utrecht), P. Bus (Hilversum),Jansen (Arnhem) en Frans- sen (Enschede). De Technische Commissie wordt gevormd door de heeren Hartman (Enschede), Jansen (Arnhem) en Zander (Amersfoort.) EXAMEN MACHINESCHRIjVEN. Voor het op 28 November te Haarlem gehouden examen machine-schrijven slaagden de dames J. Vernhout, J. Gerritsen, J. de Nooij en de heeren G- v. d. Pol, P. v. Dijk en A. Jagers, allen leerlingen van Mej. A. M. Ste kelenburg alhier. WERKTIJDENBESLUIT EN WINKEL SLUITING. In „de Valk" kwamen Maandagavond ruim 200 Winkeliers bijeen op uitnoodiging van de 3 be staande Middenstandsorganisatiesonder Voorzitterschap van den Heer Hehen- kamp. Ter sprake werd gebracht het werktijdenbesluit ingaande I Jan, a.s, Door de Bediendenorganisalies zal een verzoek aan B. en W. worden gezonden voor een winkelsluiting van een middag per week, Zaterdags i en de overige dagen op één na uur 's avonds. Gevraagd was aan de Middenstandsorganisaties dit request mede te onderteekenen. De Voorzitter gaf ruimschoots ge legenheid diverse meeningen en ge dachten naar voren te brengen. Be sloten werd dit request niet te onder teekenen en er werd een motie aan genomen de voorgestelde winkelsluiting door de Bediendenorganisaties niet aan te nemen. Er zal nader worden ge confereerd met diverse vakgroepen. Zondag a.s. zal in „de Valk" v toond worden de filmopname van begrafenis van Z D. H. Mgr. Henricus van de Wetering telkens om 3, 6 en 8 uur. Iedere bezoeker ontvangt gratis een mooie foto van wijlen Mgr. H. van de Wetering, terwijl onze lezers op de bon voorkomende in dit blad en het blad van Vrijdag a.s. 3 goedkoope plaatsen kunnen verkrijgen, alleen in het Sigarenmagaz. van G, J, A. VERWEIJ, Krommestraat 27, Uit den Omtrek Nljkerk Zooals is medegedeeld hebben Ged. Staten ingetrokken de aan Buitink en van Diermcn te Nijkerk verleende ver gunning tot het in werking houden van een autobusdienst van Nijkerk over Hoevelaken Kruispunt naar Amersfoort Zij zijn tot intrekking van de ver gunning overgegaan op grond, dat de ondernemers ingebreke zijn gebleven den dienst naar behooren uit te oefe- Meermalen toch werden de var overheidswege getroffen en bij de ver gunning voorgeschreven bepalingen ter verzekering van de veiligheid van de reizigers met openbare middelen van vervoer overtreden. De provinciale verkeersinspectie rapporteerde herhaal delijk omtrent den ongunstigen toe stand van het autobusmateriaal van bedoelden dienst, en reserve-materiaal ontbrak, zoodat een regelmatige uit oefening van den dienst niet was ge waarborgd. Soest Burgerlijke Stand. Geboren; Berendina Johanna Wil lemina, d, v. B. J. Boevink en J. H. Weenink. Maria, d. v. H. J. van Nes en A. M. van Dijk. Johannes Marius Antonlus Maria z. v. A. J. C. De Am er stoort sche iWolen» ln 1806. DOOR T. PLUIM. Het Departementaal Bestuur van Utrecht zooals in den Franschen tijd de regeering van onze provincie heette wilde in 1807 zich op de hoogte stellen van het molenbedrljtin ons gewest. Het zond daarom een lijst van vragen in, die de gemeentebestu ren moesten beantwoorden. De Re geering wilde weten, hoeveel molens er waren, wat het maalloon was, hoe veel de molen had gekost of hoeveel linur hij deed, hoeveel zakken er wor den gemalen, enz. De ingekomen ant woorden zijn op één lijst ingeschreven, en dit stuk kwam mij dezer dagen op 't Rijksarchief te Utrecht in handen, 't Is voor de kennis der toenmalige molens voor ons een gewichtig stuk, Ik zal er dus aan ontleenen. wat van Amersfoort gezegd v/ordt, (De lijsten kwamen in 1807 binnen, maar liepen natuurlijk over 1806.) Amersfoort bezit drie korenmolens, waarvan er een ook voor Hoogland werkt (nl. dc molen in Bloemendaal). Het zijn alle geldmolens. Dal begrijpt U zeker niet: gWd-molens, want geld wordt toch niet gemalen, 't Was ook mij eerst niet duidelijk, maar bij ver gelijking van andere plaatsen, vatte ik weldra de bedoeling. Er waren, enkele molens, waarvan de mulder als maalloon een deel van 't meel of 't koren voor zich zelf scheptedat heette dan een sc/repmolen. Zulk een stond bijv. in Renswoude, waar de molenaar Vio deel van 't koren (of meel) mocht mocht scheppen. Zijn voorraad ver kocht hij dan weer, meestal aan de bakkers, Amersfoort nu haldalleen^c/i/molens; daar werd dus het verschuldigde maal loon in geld betaald, en wel voor eiken zak 5'/, stuiver. Zulk een zak bevatte 2 Amersfoortsche schepels, en 32 schepels gingen in een last. (In Soest maar 4 sl. per zak). Op de drie Amersfoortsche molens was in 1806 gemalen: 3581 zakken weit (tarwe); 9658 zakken rogge, en 93 zakken boekweit. Vele ingezetenen verbouwden dus zelf roggedaardoor werd roggebrood 't meest in Amersfoort gegeten. De mulders waren in Amersfoort, zooals in de meeste plaatsen, niet ver plicht het koren te laten afhalen èn teruf' stuivers. Er is in 't afgeloopcn jaar naar gis sing gemalen: 150 zakken tarwe, 50 zakken boekweiten 1000zakken rogge. De molenaar heeft geen verplich ting van halen of brengen. De koopprijs bedroeg laatstelijk f 1100de eigenaar bemaalt den molen zelf. De andere molen is 'l laatst voor f4500 verkocht en werd door een zetbaas bemalen; jaarlijks 1000 zak ken. Hij zal op t Mei a.s. (dus 1807) weer beginnen. De eerste molen bezit woonhuis, stalling, een molensteeg met houtwal, en de tweede molen heeft een woon huis met circa 5 morgen bosch en heiveld. Baarn, Dec. 1929. igbrengen, Dit was wel het geval Renswoude bijv., waar dus de molenaar expres paard en wagen met een knecht moest houden. Nu kotnl de vraag aan de orde „Hoeveel heeft de molen bij den laatsten erkoop opgebracht, of wat is de huur?" De molen in Bloemendaal (wordt gezegd) is gekocht voor f 10.000 (i Eemnes voor f4500; in Baarn 1 voor f 1100 en 1 voor f4500; in Soest voor f 1000); de Bloemcndaalsche was dus vrij aanzienlijk. De schoonzoon van de eigenaresse, zoo lezen wij, bemaalt hem. De tweede molen heet de Croon, en behoort aan twee eigenaars, dien hem voor f 5600 gekocht hebbenhij wordt bemalen door 2 meesterknechts. De derde molen heel de Koning en is ook de koning der Amirsfoorlsche molens, want hij kostte f 11.000, Mij is in bezit van een minderjarige, maar zijn moeder heeft den molen nu ge huurd en wel voor f600 'sjaars. Hij wordt bemalen door een meesterknecht. Op de vraag, of er bij de molens nog woningen, enz, behooren, wordt! geantwoord: De molen in Bloemen daal heeff een huis, een stalling en een hofje (tuin). „De Croon" heeft huis en stalling en nog 400 roeden land. „De Koning" heeft tot paleis even als de Bloemendaalsche molen huis, stal en hofje. Van Soest wordt gezegd (de lezer krijgt dit als toegift). Er is één korenmolen (dat zal Windhond" zijn, die nu zoo deerlijk slaat te vervallen); hij maalt jook voor Isselt, Het is een geldmolen, n.l. 4 stuivers per zak van 2 Amersfoortsche schepels. Maalt per jaar 200 zakken tarwe. 2600 zakken rogge en 250 zak ken boekweit op den Soester-cng werd n I. veel boekweit verbouwd. Lees maar eens Pieler Pijpers, hoe die zijn befaamd gedacht „Eemlands Tempe" zingt, dat de honing op den Soester-cng „u in den neus vliegt" (tiesa! tiesal). De molenaar heeft geen verplichting tot halen of brengen; hij heeft den molen voor f 1000 gekocht en be maalt hem zelf, Er is een woonhuis en stalling benevens 2 stukken bouwland, En over Baarn lezen we: Hier zijn 2 korenmolens, één aan de Eem (niet ver van dc huidige Badin richting), die ook voor de gemeente Eeinbrugge maalt, en één op 't Hoogt iGrocneveld), die ook voor Eemnes- Uinnendijk wekt, maar die de laatste twee jaar heef stil gestaan. Het zijn beide gcldmolens. Het maalloon bedraagt per zak 41 ingezonden. LUCTOR ET EMERGO Het R. K, Nat. Tehuis „Luctor et emergo" te Nijmegen is een tehuis voor dakloozen; een rustige haven voor hen die schipbreuk leden op de woelige wereldzee. Meer dan 50 man nen worden daar opgevoed tot bruik bare leden der maatschappij. Luctor et Emergo is dus een reclasseerings- liuis. Dit huis verkeert echter in geld nood. De subsidies en vrijwillige bljbragen door Rijk, Gemeenten en anderen ge geven, hoe dankbaar aanvaard, zijn absoluut ontoereikend, dit werk van barmhartigheid voort te zetten. Dank de zeer gewaardeerde wel willendheid van Burgermeester en wet houders en steunende op de desbe treffende bepalingen der armen wet, zal Woensdag en Donderdag in deze gemeente eene collecte worden ge houden, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan lien die met of zonder hun schuld, geen tehuis meer hebben en toch een reddende hand moet worden toegestoken. Moge nu de te houden collecte het bewijs leveren, dat liet werk die waar deering geniet, waarop het o.i, recht aanspraak kan maken. Het bestuur werkt geheel belange loos en vertrouwt op de financieele steun van geheel Nederland. Den arme gegeven is immers Gode geleend. Dit zij het dankwoord aan hen, die in blijde offervaardigheid hun gave zullen schenken. Deze collecte zal gehouden worden onder leiding van het bestuur van den R. K. Vrouwenbond, op bijzondere aan beveling van haar Geest. Adviseur den HoogEerw. Heer Deken Fock. Het Bestuur van den R. K. Vrouwenbond Kerknieuws KAPELAAN F. A. M. KOOPMAN! In den ouderdom van 43 jaren is te Utrecht overleden dc weleerw. heer F. A. M. Koopmans, kapelaan aan de parochiekerk van Maria Hemelvaart. Billstraat. RETRAITE KRUISVERBAND AARTSBISDOM De secretaris van het Kruisverbond in liet Aartsbisdom Utrecht verzoekt ons mede te deelen, dat de opgave tot deelname aan de Retraite in het Retraitehuis te Amersfoort vanaf 14 tot 17 Dec. van dien aard is, dat de retraite kan doorgaan. Daar evenwel nog niet alle plaatsen bezet zijn bestaat er voor leden van Kruisverbonden nog gelegenheid tot deelname. De opgave daartoe moet echter vanaf heden niet aan het adres van voor noemden secretaris doch rechtstreeks aan de Directie van het Retraitehuis Barchmarin Wuijtierslaan te Amersfoort geschieden. Nadruk verboden. Moeten we de Spinnen verdelgen Er zijn kweekers, die alle gedierte, dat zich in den tuin, in hun bakken kassen ophoudt, eenvoudig dood maken, zonder te vragen of hel dier in kwestie ook nuttig is. Dikwijls gaat het zoo bijv. met spinnen. We willen eens nagaan ot ze zoo'n vervolging werkelijk verdienen. Een der meest voorkomende spinnen Is de Kruisspin die door haar eigenaardige teekening: witte vlekken op het achterlijf, gerang schikt in den vorin van een kruis, ge makkelijk is te kennen. Overal, waar 't maar eenigszins mogelijk is, zoekt zij haar verblijfplaats: in schilferige boomschors, op muren, palen, in hoeken en gaten bij daken, enz., enz., overal, waar maar gelegenheid is bij 't water te komen, want dit is voor haar een bron van voedsel. Gewoonlijk beweert men, dat de beet van een kruisspin giftig is, wat inderdaad waar is, maar sterk overdreven wordt. Heeft de spin een vlieg, mug, bladluis, enz. ge vangen, en met haar gif bedwelmd, dan scheurt zij het uitwendig skelet vaneen en zuigt de wceke deelen van 'tgedoodeop We zien, dat het hoofd zakelijk schadelijke Insecten zijn, die door de kruisspin worden aangevallen, en wel voornamelijk zulke, die in de nabijheid van het water leven. De kruis spin loopt zeer snel, maar ze is vleugel loos, en ze zou derhalve haar prooi niet kunnen krijgen, als zij niet haar vangnet uitzette. Dit vangnet of spinne- web is zeer interessant van bouw: 10.000 spinragdraden zijn samen zoo dik als één haar! Tegen den herfst (Sept.) heeft de1 paring plaats. Dan ziet men mannetjes en wijfjes in goede eendracht samen, wat overigens nooit voorkomt. Op elk ander tijdstip wordt een mannetje, dat dicht bij een wijfje (liet sterkere) komt, eenvoudig opgegeten. Na de paring sterft liet mannetje spoedig, terwijl het wijfje nog vele jaren daarna bevruchte eieren zonder nieuwe paring voort brengt. In een hall-bolvormig nestje van gele zijde worden nu ruim een 1000-tal eieren gelegd, welk omhulsel ergens in een hoek op een veilige plaats wordt opgehangen. Dit spinsel der cocons kan zeer goed als zijde worden gebezigd, doch tien duizend cocons zouden nog slechts evenveel leveren als 4000 cocons van zijderupsen. In 't begin der lente komen de jongen uit, die dadelijk op dc ouder, gelijken; gedaanteverwisseling heeft niet plaats. Komt de Kruisspin meer in den tuin voor, vooral in den herfst, de z.g. Huisspin leeft vooral in onze wo ningen, op zolders, ir, stallen, kassen, bakken, enz. Velen vinden „spinne- koppen" vuil en vies, en ragen ze meedoogend weg. In de huizen men ze natuurlijk moeilijk dulden, maar in stal, schuur, kas of bak? In een donkeren hoek wordt de woning gemaakt, die gewoonlijk trechtervormig toeloopt en van een vangnet is voor zien; dit heeft een driehoekigen vorm. In den trechter worden dc eieren ge legd Haar voedsel bestaal óók uit vliegende insecten, zooals muggen en vliegen. Beide spinsoorten zijn dus nuttig en dienen gespaard te worden. Anders is 't met den zeer bekenden Hooiwagen, die geen web maakt, in den nacht op roof uitgaat. Hij vangt hoofdzakelijk spinnen, en is dus indi rect schadelijk. De Hooiwagen verdient dus onze bescherming niet. Het afsterven der Ooftboomen cn nog wat. In een buitengewone alg. vergadering der Pomologische Vereenlging hield in November van 't 'vorig jaar de heer R. Lijsten een inleiding over de ziekte verschijnselen bij enkele appelsoorten. Bij Brab. Bellefleur, Slerappel en Goud- reinet deden de laatste jaren zich ver schijnselen voor welke menig teler met ongerustheid hebben vervuld. Jaarlijks gaan er in de boomen groote takken dood en vele boomen zijn reeds ge rooid. Gaat dit zoo door, dan zal wel dra de Brab Bellefleur uil de cultuur verdwenen zijn. Aldus de heer Lijsten. Een bepaalde oorzaak was niet aan te wijzen. Vroeg invallende vorst, tc hooge waterstand en ongunstige weers gesteldheid in den zomer van '27 wer den als vermoedelijke oorzaken ge noemd. Speciaal bij de Brab. Bellefleur zou zoo werd opgemerkt het afsterven te wijten kunnen zijn aan de voeding der boomen. Vooral 'n sterke stikstofbemeFting zou, volgens sommige aanwezigen, nadeelig zijn, Anderen kwamen hiertegen op: niet een sterke1 stikstofbemesting werkt dc ziekte in de hand, maar wel kan deze kwaad, alsdaarneven niet een behoorlijke mi nerale bemesting dus kali, phosphor- zuur, kalk wordt gegeven. Een goede, volledige bemesting is noodig, om het weerstandsvermogen der boomen zoo groot mogelijk te maken. Door een zijdige bemesting werkt men de ziekte in de hand, en uu inoge een eenzijdige stikstolbemesling grooter nadcelcn ten gevolge hebben dan een eenzijdige kali-, phosphor- of kalkbemesting, toch mag voor een goede ontwikkeling de stikstof niet in de minderheid komen. Door het voortdurend werken met stalmest en gier krijgt men een een zijdige bemesting, welke nadeelig kan werken. Naast stalmest zal tevens kunstmest gebruikt moeten worden. Dat ondanks een gewijzigde bemesting ir 1925 ook thans in verschillende boom gaarden de Brab, Bellefleuren blijven afsterven, vindt, naar men meende, zijn oorzaak hierin, dat de vroeger begane fout niet in enkele jaren te herstellen is. Boomen, die eenmaal ziek zijn, kan men niet plotseling genezen door een gewijzigde bemesting. Op deze vergadering werd ook het verschijnsel, bekend als „randjes-[ ziekte", nader besproken. De lieer Lindeman wees op de proef van Dr. Remy en andere onderzoekingen, die er op wijzen, dat de randjesziekte bij bessen o.a. veroorzaakt wordt door gebrek aan kali, of door het gebruik van voor deze plant verkeerde kali- mestsioffen. Dat men vaak het eerste jaar geen resultaten ziet van kalibe mesting is een gevolg van het feil, dat in kali-arme gronden veel kali wordt vastgelegd en niet beschikbaar komt voor den plantengroei. Bij voortgezette bemesting ziet men in volgende jaren gunstige resultaten. Het is nog niet zeker, dat de rand jesziekte bij appels ook een gevolg is van gebrek aan kali. Nadere proeven zullen dit moeten uitwijzen. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. I1EMELV Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A, F. X. Fock. Langegracht no. 37. DONDERDAG 7 uur Lof. ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV 't Zand no. 29 Pastoor: C, Hartman, 't Zand lio. 31. Telefoon 730. ZATERDAG 7 uur Lof. half-4 tot half-10 gelegenheid om te biechten. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. KERKELIJKE DIENSTEN. PAROCHIE ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZATERDAG. 4 uur voorber biecht voor dc kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. Dagelijks de H.H. Missen ten 7 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. Lof met Rozenhoedje. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J, de Jong. Kerklaan. Tel, 3, DONDERDAG 7'/, Ie H. Mis. 81/, 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op dc scholen. VRIJDAG Tl, le H. Mis. 8'/* 2e II. Mis. 9 en 12 uur cathech. updc scholen. ZATERDAG 77, le H. Mis. 8'/4 2e H. Mis. NIJkcrK PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. I lolkcrstraat. ZATERDAG 2Va6'/» gel. om te biechten In de v r Lof. ek dc II. Mis u Soestdljk. PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV. Pastoor: H. S. Mulder. DONDERDAG H. Mis om kwart na 8. VRIJDAG H. Mis om kwart na 8. Om half 4 biechthooren voor dc kinderen der Mariaschool ZATERDAG H. Mis oin kwart na 8. r Lof met Rozenhoedje ter cere der H. Maagd Maria, Gelegenheid om le biechten: Dagelijks voor en na de H, Mis, Zaterdagmiddag om 4,5 en 6 uur na het Lof tol 9 uur. Marktbericht. Amersfoort 9 Dec. 1929 Kaasmarkt. Aangevoerd 39 wa gens bevattende 8000 Kilo. Prijs f 51.00 tot f 55.00 p. 50 Kilo. Handel matig. Tandheelkundige Spreekuur van 9-12 - 1 "i-4 Zaterdags van 8- 4 Woensdags-en Vrijdagsavonds van 7— 9 uur. TIMMERMAN - METSELAAR EN AANNEMER Zuidsingel 68 - Telefoon 924 Amersfoort VAKKUNDIGE UITVOERING w alle Timmer- en Metselwerken tecen conciirrecrcnde pril». ,nwel hureerwerk al« nieuwbouw R K Amersfoortsche Begrafenisonderneming Speciaal adres voor bediening In alle klassen. Irniilidins'iiil tl limM

De Eembode | 1929 | | pagina 2