Apologetische Cursus G. A. van der Veer inlevering van deze bon in Sigaren- Magazijn O. J. A. VERWEIJ, Kromme- slraat 27, kan men l> 2 of 3 goedkoope plaatsen verkrijgen, welke toegang geven tot een der voorstellingen van de filmopname van de Begrafenis van Z. D, H. Mgr. Henrlcus van de Wetering op Zondag 15 December a.s. In Valk", te 3, 6 en 8 uur. Plaatsen van f 1.00 voor 75 cent. f 0.75 50 TELEFOON. Met ingang van 1 Januari '30 zullen voor onderstaande plaatsen de daarbij vermelde tarieven gelden voor een gesprek van 3 minuten, Voor een dringend gesprek is het drievoud verschuldigd. Het tarief ad f0.10 geldt voor: Achterveld.Baarn, Hamersveld, Hoog land, Soest, Soestdijk, Soesterberg, Terschuur, Woudenberg. Het tarief ad f0.15 geldt voor: Austerlitz, Barneveld, Den Doider, Doorn, Driebergen, Eemnes-Buiten, Hoef (gem. Putten), Hollandsche Ra ding, Huis ter Heide, Lage Vuursche, Maarn, Maarsbergen, Maartensdijk, Nedcrlangbroek, Nijkerk, Renswoude, Scherpenzeel, Spakenburg, Voorthui zen, Zeist. Duor den bouwkundige Blom werd aanbesteed het bouwen van een Sme derij aan de Kruiskamp: Inschrijvers: Nieuwenhuizen f3542: Hendriksen f3160: Hunekamp f3150; H. T. van Nes f2968; J. Boshuizen f2595; Wij land (2495. Er wordt opgemerkt dat het voor gestelde vastrecht-tarief voor electrici- leit voor vele particulieren geen voor dcelen brengt. Bij narekening is enke len gebleken, dat men door dit tarief duurder zal uitkomen. in verband hiermede deelt de directie der Electriciteits-Maatschappij mede, dat het in te voeren vastrecht-tarief geenszins bedoeld is als een verplich ting. Wanneer men goedkooper uit is, met het gewone tarief, dan neme men geen vastrecht. Alleen wanneer men uitkomt boven het normale verbruik, dan zal het vastrecht-tarief voordeeien brengen. Nog werd medegedeeld, dat de hui dige gewone stroomprijs met ingang van 1 Januari a.s. zal worden terug gebracht op 20 cent per K.W.U. VONDEL. Het Bestuur van de Patronaats-Tooneelver. „Vondel" deelt hierbij mede, dat de opvoering van „De Pauselijke Zouaaf" definitief is vastgesteld en wel de eerste uitvoering op 26 Dec. H. G. W. uit Amsterdam, 20 jaar, in dienst te Amersfoort, was na zijn verlof niet meer bij zijn garnizoen teruggekeerd. Hij werd driemaal aan gehouden en naar Amersfoort terug gebracht, doch ging er weer driemaal van door. Wegens deze delicten werd tegen verdachte 4 maanden en 3 weken ge vangenisstraf geëischt. De Krijgsraad veroordeelde verd. voor den tijd van zijn voorarrest en voorts tot 3 maanden en 6 weken ge vangenisstraf. Tusschen de firma's Brouwer en Van der Heiden, Matawit en Tijmen de Wit. te Hilversum en de firma Hamers en Van Beek te Amersfoort is een be langengemeenschap gesloten. Deze concentratie brengt een viertal belang rijke lapijtfabrieken te zamen, welke alle reeds van 60 tot 100 jaar hun bedrijf uitoefenen. OUDERSAVOND K, J. M. V. Woensdagavond 11 December werd in het gebouw der R. K. Werklieden vereniging 'n feestavond gehouden voor de leden der K, J, M. V. van de O.L.Vr.-parochie met haar ouders en huisgennolen, Deze avond mag ten volle geslaagd, hceten. De opkomst was zeer goed en er heerschte een prettige, geanimeerde stemming. De bedoeling van de oudersavonden is de band tusschen ouders en meisjesver- eeniging te versterken. Waar beide werken aan hetzelfde doelde opvoe ding van het opgroeiende meisje, is een goede samenwerking een nood zakelijke vereischte. Daarom was het inderdaad voorden Directeur en de dames-leidsters 'n verblijdend feit, dat 'n zoo groot aantal ouders aan de uitnoodiging had ge hoor gegeven. De Eerw. Directeur, Kapelaan Warn- dorff zette in het kort inrichting werkwijze der K. J. M. V. uiteen riep vooral de medewerking der ouders in voor de maandelijksche aigemeene H, Communie en Godsdienstoefening, 't Vergt van de meisjes een offertje, zeer zeker, maar de meisjes moeten al jong leeren offers te brengen. Dat maakt ze flink en sterk. De verschillende clubs traden af wisselend op. Zoowel zang- als too- necl- en gymnastiekclub hebben ver dienstelijk werk geleverd en de aan wezigen aangenaam bezig gehouden. Vóór in de zaal lagen uitgestald de fraaie handwerkjes en andere voor werpen vervaardigd door de handwerk- clubs, welke aan het eind van den avond werden verloot. In de tusschenpoozen hielden de dames M. en J. Nefkens en de heer J. Nefkens de stemming erin met hun leuke, vlotte muzieknummertjes. Het was inderdaad 'n prettig en succesvolle avond, 'n voldoening voor den Directeur en de damesleidsters, voor de meisjes zelf en ongetwijfeld ook voor de vele ouders, die zeker niet zullen nalaten ook een volgende keer weder alle present te zijn. Voor de Amersfoortsche kunstkring voordracht van De zachtmoedige van Dostojewski, door Charlotte Köhler op Zaterdagmiddag 14 Dec.,'s middags om 2.30 uur, in het gebouw der Theosofische vereeniging, Regentessel. Het bestuur van den Amersfoortsche Kunstkring herinnert de leden er aan, dat 18 December het eerste concert wordt gegeven van de serie, die de Amersfoortsche Kunstkring aanbiedt in samenwerking met het Ned, Concert- Bureau Beek, te geven door het be roemde Rosé-Kwartet, Er worden geen concerten gegeven behalve deze drie; de toegangsprijs is dan ook zeer laag gesteld (f2.70, sted. belasting inbegrepen; voor niet- leden f4.50, ook met inbegrip der sted. belasting). Losse kaarten verkrijgbaar S f2.00 (sted. belasting inbegrepen) in den Pianohandel van de Firma R. van den Burg, Arnhemschestraat, Voor den Rechter te Utrecht stond terrecht dc 44-jarige koopman J. L. uit Amersfoort en dat wegens mishan deling van J. H. P., die weigerde, een potje bier van hem aan te nemen Verdachte beweerde, dat P, hem eerst gestompt had. Getuige P, op zijn beurt, ontkende dit en verzekerde bovendien, dat verdachte dronken was. De officier, herinnerend aan een vo rige veroordeeling, eischte tegen verd., die te Amersfoort op de „zwarte lijst" staat, een maand gevangenisstraf. De politierechter, veroordeelde inge volge dezen eisch tot een maand ge vangenisstraf. Een 34-jarig arbeider uit Amersfoort, G. had zich te verantwoorden we gens diefstal van één appel ten na- dcele van zekeren O. De zaak had zoo'n ernstig karakter gekregen, omdat verdachte, werkzaam bij de Spoorwegen, den appel had weggenomen uit een goederenwagen, toen hij 's nachts op het emplacement dienst deed. Verdachte werd gewezen op den ernst van spoorwegdiefstal en deze appel kostte hem benevens zijn ont slag bij de spoorwegen ook nog f20 boete of 10 dagen hechtenis. ABONNEMENTS-VOORSTELLING IN AMICITIA. Jongen of Meisje? Door het „Nieuw Nederlandsch Too- neel" werd Woensdagavond in Ami- citia eene opvoering gegeven van een blijspel van James Forster: „Jongen of Meisje?" Dit pretentieloos tooneelwerkje heeft de voortreffelijke eigenschap onschuldig en toch vermakelijk-onderhoudend te zijn. Het geeft daarbij gelegenheid aan Magda Janssens ons van haar van geest doortinteld spel te doen genieten, Keu rig, tot in de kleinste details verzorgd speelt ze haar dubbelen rol van het coquette jonge meisje, dat, om haar vrouwenhatenden en aan jicht lijden den grootvader (den ouden Cavendish, die haar nog nooit gezien heeft) voor zich in te nemen, zich ais man ver momt en op magistrale wijze den zwaar- drinkenden edelman uithangt. Tourniaire speelde den ouden brom pot meesterlijk. Opmerkelijk is zijr gave een eens aangenomen type vol te houden en ook nu weer genoten we de fijne typeering van den would-be geweldenaar. Hoe juist en raak reageert hij door een enkele handbeweging of mimische nuance op alles wal er op het tooneel gebeurt! Niets ontgaat hem, o»k het allerkleinste heeft als acteur zijne belangstelling. Juist door het in acht nemen van die futiliteiten bewijst hij het échte tooneelbloed in zijn aderen te hebben. Vaak doet hij denken aan Royaards op z'n best (markies de la Seiglière!) onder wiens meesterhand hij zoo lang heeft gewerkt en van hij dus ook wel een en ander geleerd zal hebben. In de gesprekken tusschen Magda j Janssens en Tourniaire gnuifde het publiek doorloopend van pret. Het succes van den avond is dan ook in hoofdzaak aan hèn te danken. Goed spel gaven ook Floor la Roche als den in het nauw zittenden rent meester en Johan te Wechel als den ouden en vertrouwden butler te ge nieten. Reule was... Reule, dat wil zeggen dezelfde gemanierde, ietwat verwijfde charmeur, die hij twintig jaar geleden ook al was. Een echt type hebben we nog nimmer van Item gezien en zullen we ook wel nooit van hem te zien krijgen. Ook in den thans door hem gespeelden rol van Prins Maurice ver mocht hij niet uit zijn Reule-huid te R.K. Werkliedenvereniging St. Jozef 0. L. Vrouwestraat, Amersfoort. Maandag 16 December 'savonds 8 uur te geven door den WelEerw. heer J. H. BELTMAN, Kapelaan Toegankelijk voor alle tonische mannen en vrouwen kruipen. Het programma vermeldde abusievelijk een anderen naam, doch ook deze onopzettelijke camouflage zal wel niemand, die hem van vroeger kende, op een dwaalspoor gebracht hebbenS. Het Is vele misschien niet bekend, dat de R. K. Gymnastiek-vereeniging St. Hubcrtus, niet alleen dc gymnastiek, maar ook de athletiek tracht te doen beoefenen. Om meer tot dit doel te gerasp, heeft het bestuur een afzonderlijke af- deeting daarvoor in het leven geroepen. In deze afdeeling kunnen alle R, K. jongemannen geplaatst worden die iets voor athletiek voelen. De voorbereidende oefeningen heb ben nu reeds plaats op alle Zaterdagen van 5—6 uur, in de gymnastiekzaal aan dc Westsingel. De contributie be draagt f3 per jaar, te voldoen in 3 termijnen. Bij deze contributie is de contributie van de Kring en D.U.A.C. inbegrepen. Deze afdeeling is aangesloten bij de R. K, Kring Gooi en Eemland en het Diocesaan Utrechtsch Athletiek Comité Hierdoor worden de leden in de ge legenheid gesteld, aan eventueele athle- tiekdagen door dezen uitgeschreven, deel te nemen. Belanghebbenden worden verzocht zich op tc geven bij den heer Jos Smeeing, Havik 43. of op de oefeningei in de gymnastiekzaal aan de West singel. Onder de theologanten door Kar dinaal van Rossum op 8 December priester gewijd in de kapel der Propa ganda te Rome, bevinden zich twee Nederlanders, de eerw. heer Jos. Erkens en E. Boekenoogen uit Amersfoort. De Eerw. heer Erkens droeg zijne eerste H. Mis op in de Nederlandschc kapel van de kerk van den H. Joachim. De Eerw. heer Boekenoogen in de reliekkapel van de Basiliek van hel H. Kruis te Rome. Beide Nederlanders zijn bestemd Sis missionarissen voor Noorwegen. Er ontstond een uitslaande brand in het perceel Havik 30, waarin de heer J. R. Koekoek een kruidenierszaak heeft gevestigd. Hoewel de politie en de brandweer spoedig ter plaatse waren en het vuur met twee slangen op de waterleiding krachtig werd aangepakt, kon toch niet verhinderd worden, dat dc bovenverdiepingen geheel uitbrand den. In een minimum van tijd hadden de vlammen, aangewakkerd door den sterken wind, het geheele bovenhuis in lichte laaie gezet. Na betrekkelijk korten tijd was men het vuur meester. De winkel bleef voor de vlammen ge spaard, doch de waterschade, die hier werd aangericht, is zeer aanzienlijk. WIT-GELE-KRUIS. In hel Spaar bankzaaltje werd gisterenavond ver gaderd door de Vereeniging „Het Wtt- Gele-Kruis", onder voorzitterschap van den heer llehenkamp. Nadat de vergadering geopend was, werd de mededeeling gedaan dat men vergaderd was om overeen te komen de contributie van f 1 te brengen op f 2.50 per jaar. De penningmeester gaf een duidenjk overzicht van de ontvangsten en uit gaven. Hieruit bleek dat er een tekort van f 1200 is. Om dit nu aan te zui veren deed het bestuur bovengenoemd voorstel. Vele aanwezigen maakten van de gelegenheid gebruik op en aanmerkin gen te maken. Hierbij kwam vooral uit, dat deze contributieverhooging geen sympathie ondervindt in dc arbeidersklasse. Uit de aanwezige leden kwam het voorstel, de contri butie te brengen op f 1.50 en daarnaast een krachtige propaganda-actie beginnen. Na een korte pauze, deelde de voor-, zitter mede dat het bestuur haar eerste voorstel te niet deed en nu met het voorstel kwam de contributie te bren gen op f2—. Na uitvoerige discussies werd dit voorstel aangenomen met 23-8 stem men. Uc penningmeester zeide echter, dat erj nu geen zekerheid was hét tekort te dekken. Daarom spoorde hij de aanwezigen aan een krachtige pro paganda vuor het Wit-Geie-Kruis te voeren. Dit viel in den smaak bij Mr. Kooien, die graag direct het practische: resultaat van de propaganda zag en verzocht om personen die genegen waren huisbezoek te verrichten. aanwezigen kwam nog de opmerking dat men gaarne meer be kendheid zag maken voor een even tueele vergadering. Het bestuur deed de toezegging hiervoor te zorgen door in meer bladen een aankondiging te plaatsen of dit te doen geschieden door een affiche in de kerkportalen, Hierna werd de vergadering op ge bruikelijke wijze gesloten. DEMONSTRATIE WARD-METHODE. In de zaal van het gebouw St. Aechten demonstreerde Rector Vullinghs Don derdagavond dc Ward-methode. Dc zaal was flink bezet door H.H. Gees telijken, onderwijzend personeel en koorzangers. Na een korte inleiding van Pastoor Gowthorpe uil Barneveld betrad Rector Vullinghs het podium. Spr begon met een herinnering aan het „Motu Proprio", Wat betreft het zingen met een jongenskoor heeft Pius X over 't algemeen weinig succes gehad. Ook de Volkszang wilde er hier niet in, hoofdzakelijk, omdat ze op school geen zingen leerde. Men leerde wel wat liedjes, maar van een eenigszins diepere studie, ook van 't Gregoriaansch, was geen sprake. Men was de overtuiging algemeen toege daan 't was niet mogelijk. Vanuit New York zou echter 't bewijs geleverd worden, dat het wèl kon. In samenwerking met den grooten pae- dagoog dr. Schiltz stelde Mevr. Ward een methode samen voor het bewust zingen van de kinderen. In een meisjesschool werd deze methode op zeer bescheiden voet aan de practijk getoetst, De groote belang stelling is pas gekomen na haar eerste succes op een muziekconcours. De eerste handleidingen geven echter door haastig werk geenszins de mee ning en bedoeling van Mevr. Ward zélf weer. Als methode-handleidingen voor onderwijzend personeel deugen ze dus niet, hoogstens ter wille van de oefeningen. Daarom worden ook cursussen alleen gegeven. Later, als de handleiding herzien is, behoeft de voorlichting van den cursus niet meer. De methode-Ward is een methode, waar een zeer groote dosis paedagogiek 'j te pas komt. Aan hei slot van zijn voorrede geeft spr. als zijn opinie te kennen, dat de Ward-methode vervulling kan brengen van de „Conslilutio Apostolica". In de Ward-methode wordt geëischt, dat de muziek een fundamenteel element der opvoeding zei. De methode werkt op het zelfstandig zuiver en met goed stemgebruik zonder detoneeren leeren zingen. Ook aan het toontreffen en het rythme wordt zeer veel zorg geëischt. Wordt dc methode goed onderwezen, dan heeft de praktijk bewezen dat de resultaten zijn, zooals de opzet aangeeft. De methode gaat uit van het cijfer schrift als hulpmiddel. Hierna gaf spr. een uitvoerige uit eenzetting van leerstof en leergang der methode, die meer op onderwijsgebied thuishooren. De heer Bernhards, hoofd der school te Varik, cursist van de le Ward- cursus (met Mei '29 begonnen), gaf hierna een demonstratie met zijn 3e en 4e klas kinderen, jongens en meisjes. Begonnen werd met eenige eenvoudige motiefjes le zingen voor de juiste aan slag. Vervolgens werd het „OnzeVader" Sereciteerd zonder eenige desonatie. 'ok het toontreffen met cijfers ging werkelijk buitengewoon bij de kleinen. Zuiver in treffen en stemaanslag. Een der aanwezigen schreef een eenvoudig motief in cijfers op het bord. De kin deren zongen hel zuiver en zonder haperen I Zelfs gingen de kinderen componeeren, door op een gegeven motief verder te gaan. Het waren prachtige staaltjes, het resultaat van de methode. Toch was 't ook wel interessant geweest een eigenlijke les in 't toontreffen te zien. De demonstralie was er een bereikte resultaten, doch niet zoi van het leeren van zingen. In verband met de kweslie der ikelsluitingsaclie hier ter stede, het volgende bericht niet van belang ontbloot: De meeste groote magazijnen te Utrecht, zooals C, en A., firma Katten burg, Vroom en Dreesmann, Dijckhoff, Lampe, Gebr. Gcrzon, Galeries Mo- dernes, Au Bon Marché enz,, hebben bij onderlinge overeenkomst besloten hunne zaken ingaande 1 Januari a.s. op Maandagen loi I uur des middags gesloten te houden. "ROOMSCHE GARDE. Maandag avond te 8 uur Ledenvergadering in het gebouw „St. Aechten" aan't Zand. Besproken zal worden de K.R.O.-pro- paganda, terwijl afrekening van de Kalenderverkoop, alsdan moef geschie den. Allen present! GEMEENTERAAD. De aanvuilings- agenda voor de Openbare Vergadering in den Raad vermeldt: Verzoek van het Chr. Nat. School onderwijs om gelden beschikbaar te stellen voor vergrooting van de U.L.O.- Schoolgaande Kinderen hebben mei guur weder vaak last ruwe en springende huid van handen gelaat en lippen. Dil is dadelijk le *-1en en spoedig le genezen mei PUROL Krommcstraat 12 Electrlschc Bakkerij KERSTKRANSEN 26 cent per ons WEINACHTSTOLLEN 50, 75 en f I.- FONDANT EN CHOCOLADE KRANSJES. KRANZEN VOOR DE KERSTBOOM school. Inrichten van de Markthal voor het houden van vereenigingsavonden e.d Inrichting van het gebouw A. Davids- hof voor kantoor van dc Centrale Boekhouding. „Hanneie's Hemelvaart" In gebouw „De Valk". Zondag 15 Dec. zal ver toond worden de kunstfilm „Hanneie's Hemelvaart" naar Gerhart Hauplmann. Hauptmann's droomspel „Hanneie's Hemelvaart" is een der mooiste cn meest dramatische tooneelstukken der moderne Duitsche litteratuur. Een emscmble van zeldzaam hoogc kunstwaarde, een regie, welke in dc meest beproefde handen lag en een tot in de kleinste bijzonderheden ver zorgd technisch apparaat, hebben het mogelijk gemaakt, een film lol stand te brengen, die het liefelijk waas van het dichtwerk ook over het levende beeld uitspreidt. Vooraf wordt vertoond de officieele filmopname van de begrafenis van Z. D. H, Mgr. H. van de Wetering, Aartsbisschop van Utrecht en den be zoekers gratis een mooie foto van wijlen Mgr. van de Wetering aange boden. In het perceel aan de Nleuwstraat, vroege r eigendom van den heer Abraham Herschel, heeft de heer Menco, zijn venduhuis met veilingzaal gevestigd, De nieuw gebouwde zaal heeft een oppervlakte van 250 Ma en is uiter mate voor liet gestelde doel geschikt. De heer Menco stelt deze localiteil ook als vergader- en ontspannings- gclcgenheld beschikbaar voor gegadig den. In het oude huis is nog aanwijsbaar de plaats waar vroeger door de katho lieken in lijd van nood godsdienst oefening werd gehouden, Vergissen we ons niet dan behoorde dit pand in vroeger jaren aan de Katholieke familie Hooft van Huljs- duijnen. DINSDAG gez. St. Antonlusmis. 8 uur Congregatie v. d. H. Familie. WOENSDAG Quatertemper, geboden vasten- en onthoudingsdag. r gezongen Gulden Mis. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half-zevcn, acht uur cn kwart 9 H. Mis. Halt-11 Hoogmis. 6 uur Lof met conferentie WOENSDAG §ezongen Gulden Mis. ag, Vrijdag en Zaterdag, Quatertemper, geboden vasten en onthouding. Uit den Omtrek Barneveld Naar wij_ vernemen, zal op dc door de gemeente pas aangekochte perccelcn een nieuwe elerhal worden gebouwd, die de tegenwoordige aanzienlijk in grootte zal overtreffen, terwijl dc be staande eierhal voor pakloodscn zal worden ingericht. Op 65-jarigen leeftijd overleed de heer W. Haanschotcn, sedert 1902 marktmeester alhier. Eemne» Burgerlijke Stand. Geboren: Aartje, d. v. L. M R. Nauta. Hoevelaken Naar we vernemen, is bij de be trokken commandanten der politie een schrijven ingekomen van den Ambte naar van het Openbaar Ministerie bij het Kantongerecht tc Utrecht, inhou dende, dat bestuurders van voertuigen, die bij avond hun verlichting voeren door middel van een stormlantaarn, bekeurd moeten worden. Deze lantaarns mogen alleen gebruikt worden, indien de verlichting naar voren uitstraalt cn niet, zooals thans het gebruik is, dat deze lantaarns ook achterwaarts uit stralen, zoodal door anderen niet ge zien kan worden in welke richting het zich beweegt. In den nacht reed een tweepersoons auto bij Pepersgoed tengevolge van den hevigen wind en den regen in de sloot. Gelukkig liep het zonder persoonlijke ongelukken af. Later is door liet personeel van de firma N. te Amersfoort de auto uit de sloot ge haald. Bij Boodschappen doen geen PUROL vergeten KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV Langegraclit no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegraclit no. 37. ZONDAG Collecte voor de Vincenllusver. H.H. Missen om 7 uur en half 9, Half-11 uur Hoogmis. 3 uur vespers. Half 4verg. Burgerjongelingen ver eeniging, 2e afd. 6 uur Lof met predlcalie. 7 uur patronaat 2e afd. PAROCHIE ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG. H.H. Missen le 7 en half 9 uur. ur Hoogmis, r Lof met Rozenhoedje. MAANDAG 7 uur géén II. Mis. 9 uur gezongen Uitvaart. DINSDAG 7 uur Lof. WOENSDAG. Vrijdag cn Zater dag Quatertemperdagen, geboden vasten- en onlhoudingsdagen. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Tclef. 558. ZONDAG Half-8 wordt dc If. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis, 4 uur Patr. afd. A. 6 uur Lof met Rozenh. Na liet Lof Patr. aid, B. MAANDAG Half 10 gezongen Uitvaartdienst. WOENSDAG, Vrijdag cn Zater dag Quatertemper, geboden vas ten cn onthouding. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Hootfland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor; W. S. J. dc Jong. Kerklaan. Tel. 3. ZONDAG. 7 uur Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 2 uur Catechismus. 3 uur Lof met Rozenh. MAANDAG. te H. Mis op Leo's Oord. Deze week om 7cn 8'/« H, Mis. Maandag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag om 9 en 12 uur calcch. op de scholen. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: S. J. Brenninkmcljer. Burg. van Tuyllstraat. ZONDAO. Hall 8 de Vroegmis. 10 uur Hoogmis. Half-5 Lof. MAANDAG Eerste H. Mis in 't St. Joseph Gesticht. WOENSDAG Quatertemperdag. 8 uur Gulden Mis, gezongen H. Mis tot voorbereiding van Kerst- Nijkcrk PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Fllpsc. Holkerstraat. ZONDAG 7'/i H. Mis. 10 uur Hoogmis. 5 uur Lof. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag Quatertemperd. ZATERDAG 2'/,—6'/, gel. om te biechten. 6 uur Lof. In de week de H. Mis om 'ƒ,8 SoestclliK. PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV. Pastoor: H. S. Mölder. ZONDAO. Half-8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. Uitreiking der H. Communie om kwart over 7, na de Vroegmis cn om kwart voor 9. Om 7 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG H. Mis om kwart na 8. DINSDAG H. Mis om kwart na 8. r Lof ter cere van den H. Antonius. WOENSDAG Om kwart na 8 H. Mis. Quatertemper, geboden vasten en onthoudigsdag.

De Eembode | 1929 | | pagina 2