Vroom&Dreesmann iVROOM DREESMANN Langestraat AMERSFOORT Speciale aanbieding Wollen, Gestikte, Molton Dekens itaLci ns Apologetische Cursus Bel dan op No. \1 G. A. van der Veer Langestraat Tel. 158 Amersfoort Eften Satlnctdekcns in d Extra groole maai Prima Saiineldekcn mal groole 2-persoons maal 7.90 Qroote 2-ps. deken m. wolvulling 19.50 16.50 Prachldekcn met wolvulling en zijden overtrek 25.00 Oroote 2-pers. gebl. molton dekens, zeer mooie dessine 3.75 Reclameprijs witte wollen dekens met roode" 8.90 7.9 5.50 4.40 3.90 6.75 e kwaliteit Leidsche tant. 16.50 14.90 12.50 Wollen wiegdekens, Leidsche wollen fantasie wiegdekens, Leidsche wollen kinderdekens, in zee mooie kleuren Tochtdekens in alle kleuren, zeer moo streepen 100 X 150 1.10 120 X 180 1.60 120 X 200 1.80 Stukjes tochtvllt lang 6 Meter 0.' Qummi tochtband prima kwaliteit Tochtvacht 6 cM. breed per el 1.95 Marabout tochtband in div. kleuren 0.32' Molton dekens, reclameprijs 0.95 0.65 Zware kwaliteit 2.25 1.80 1.50 Voelzakvaclit, reclameprijs Oroote malen 8.25 7.50 6.90 Voetzakken met k er doek bekleed, binnen gevoerd met witte vacht 12.50 8.50 7.50 Bedkruiken, reclameprijs 1.80 1.50 0.59 Kamervachten zeer voordeelig 7.90 6.50 5.10 Oroote gewatteerde vachten 14 50 12.50 10.25 heerlijken sn -.j|-. behoedt U zeils bij het vochtigste, ongezondste weer voor de nadccligc gevolgen vatte kou. woord Itali gc- BERICHTEN UIT AMERSFOORT De Raad der Gemeente Amersfoort zal Maandag 23 December des avonds om zeven uur vergaderen. De agenda vermeldt: Voorstel van Burgemeester en Wet houders om een crediet te verleenen voor inrichting van het gebouw Achter Davidshof voor kantoren van de Cen trale Boekhouding, enz. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot goedkeuring van de in voering van een vast-recht tarief voor elecfriciteit. Voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende wijziging van het contract met de P.U.E.M. De Kerk der Gereformeerden aan de Langegrachl zal worden vergroot zoodat er meer dan 1000 zitplaatsen komen. Ook wordt een vergaderlokaal bijgebouwd cn een kosterswoning. Twee ingangen zal de Grachtzijde hebbende hoofdingang wordt echter bijgebouwd aan de kerkhofzijde. Een open terrein blijft daar van circa 125 ML Daarnaast komen, het vergader- of catechisatielokaal en kosterswoning. De plannen voor de verbetering van het verkeer door en nabij de Kamperbinnenpoort zijn nagenoeg ge reed en zullen spoedig worden be handeld in den Raad. De Monumen ten commissie gaat er mede accoord. 1 Jan. a.s. zal de heer J. J. Wesseling tien jaar lang de directie der Amersl. Ambachtsschool hebben waargenomen 25 jaar is directeur Wesseling dan bij het Nijverheidsonderwijs werkzaam. Aan de R. K. Universiteit te Nij megen werd het doctoraal examen ir de Godgeleerdheid afgelegd door on zen oud-stadgenoot, den Weleerw. heer Hermann Fortmann. Onze vroegere stadgenoot, de heer Th. Kortbeek is aan de Universiteit te Utrecht bevorderd tot doctor geneeskunde op proefschrift. De medisch-adviseur van de Spoor wegen en van het Zieken- en Onder steuningsfonds der Spoorwegen, dr. H, Offerhaus te Utrecht, zal aftreden. Tot opvolger is aangewezen dr.A.H.Schmidt te Utrecht, die dan zijn praktijk zal neerleggen. De heer Schmidt was reeds geneesheer-controleur voor de Spoor wegen, voor de post- en telegrafie. Dr. Schmidt wordt in deze functie weer opgevolgd door dr. A. Prins, tot dusver werkzaam te Amersfoort. Door de architecten Sikma en Plooy zal 27 Dec. a.s. de verbouwing van de Geref. Kerk a. d. Lange Gracht met bijbouwing van een kosterswoning wor den aanbesteed. De tooneeivereeniging Vondel van het Bergpatronaat hoopt de 2e Kerst dag en Vrijdag 27 L ec. het tooneei- spel met zang: „De Pauselijke Zouaaf" op te voeren. Het stuk speelt in een lijd, waarvan de geschiedenis ons het volgende vertelt. Omstreeks de jaren 1840—1850 was er in Italië een z.g.n. eenheidspartij. Haar streven was van Italië één groot rijk te maken; één groot Italië gelijk aan het Romeinsche keizerrijk. De annexatie van verschillende kleine dee- len ging vrij vlot. Eén stuk bleef echter nog ontbrekenn.l. de Kerkelijke Staat. De koning, Victor Emmanuel, trad in onderhandeling meteen gewetenloozen schurk, Garibaldi, geheeten. En hij was het ook, die in September 1860 het Kerkelijk grondgebied aantastte. Pius IX kreeg hulp van Fransche troepen. Na 1864 begonnen de Christenlanden jon gemannen te sturen, die bij het Pause lijk leger als soldaat, als zouaaf wer den ingelijfd. De Nederlandsche zou- aven vooral zijn zeer bekend geworden door hun heldenmoed, die ze getoond hebben in den strijd voor Christus' Kerk. Pieter Jong van Lutjebroek zelfs wereldberoemd geworden. Welnu een gebeuren uit den strijd van Pauselijke Zouaven tegen Garibal disten, wordt door bovengenoemd too- neelspel weergegeven. Dus 26 en 27 Dec. naar het patro naatsgebouw op den Berg. Entrée 35 cent. Aanvang 8 uur. Hierbij zij nog vermeld, dat plaats bespreking dringend wordt aanbevolen. Verwijzende naar de adv. blad, maken wij er op attent, dat de zittingen van ,,'t Liefdewerk Gratis Advies Bureau" voorloopig zullen ge houden worden alleen op den eersten Dinsdag van elke maand, 's avonds 8 uur. In spoedeischende gevallen zich te vervoegen: Secretariaat, Wijerstraat 12. Nieuwe boeken in de R. K. Open bare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwstraat: Beekman De cultus van den H. Laurenlius. Bode Uitdrukkingsgymnastiek, Brasser Soldatenleven in de Indi sche wildernis. Commissaris Van toen wij vrij werden. Duyster en Hubers van Assenraad Medisch-pharmaceutisch handboek. Ellen Forest Een vacantiereis van 23000 K M. per Hudson door Europa. Hensen Nova et vetera; Schetsen uit den vreemde. Oterdahl De familie Kruse. Streeter Een fakkel in haar hand. Welte De onontbindbaarheid van den Huwelijksband. Zwiers Beknopte handleiding voor het landmeten en waterpassen. B. en W. stelllen den Raad de gemeenterekening over 1928 vast te stellen met een bedrag van f3 mill. f893.925.961', aan ontvangsten en van f3.726.152.42 van den gewonen dienst met een batig slot van f 167.773 52'/, De ontvangsten van den kapitaal- dienst bedragen f5.854,686.41. terwijl de uitgaven bedragen van dien dienst f6.708.395.85, zoodat deze dienst 'n nadeelig slot oplevert van f 883.709.44. Woensdagmiddag ontstond brand in de Villa „Meerwegen" aan den Utrechtschen weg 125, bewoond door Dr. v. Nieuwenhuizen. In een oogen- blik tijds sloegen de vlammen uit. De politiemotor met zijspan was spoedig ter plaatse g met blusmateriaal.j volgd door de motorbrandspuit. beneden en bovenverdieping aan de voorzijde der Villa brandden uit. De brand- en waterschade is zeer aan zienlijk, De oorzaak ligt in het aan steken van een theelichtje slaande nabij een gordijn, dat op onverklaarbare wijze heeft vlam gevat. Ons leek de vertolking van de drie kwartetten, resp. van Mozart, Beethoven en Anton Dorak, hoog genot voor de executanten zoo goed als vc de toehoorders. Wat een eenheid opvatting, welk een wonderlijke tech niek, wat overeenstemming in klank kleur dier twee violen, alt-viool er violoncello! Van zoo volkomen homo geniteit, in Adagio, Menuetto, Vivace en zelfs Presto, was het spel dezer vier Heeren, dat we met gesloten oogen slechts één muzen-zoon' aan 't spelen waanden. Waar de verschillende thema's beurtelings van elk der vier instrumen ten klonk, was de weergave volmaakt de herhaling der vorige'n samenspel door vier meesters op hun instrument slechts door veelvuldige oefening ver kregen. Bij zoo'n Mozart- en Beethoven- vertolking voelen we voorloopig nog geen behoefte aan de nieuwe vormen der modernen en dringt opnieuw de waarheid zich aan ons op van de vrij vertaalde F.ngelsche zegswijze: Het waarlijk schoone, geeft immer genot, In de Dinsdagavond gehouden gemeenteraadsvergadering werden de leden der verschillende Raads-commis- sies benoemd. Herbenoemd werd tol Curator van het Gymnasium Mr. J. C. Graaf van Randwijck. Tot Regentessen van 't Burger Wees huis werden benoemd de dames Van den Bovenkamp en Mink Schol— Frencken. Voorts benoemde de Raad lot adj.- Kassier der Centrale Boekhouding de heer Beerends en tot waarnemend gemeente-ontvanger de heer M. van Wessum. Aan deze benoemingen ging vooraf een langdurende geheime zitting. Bij de benoemingen voor de Centr. Boekhouding kwamen mr. Stadig en de heeren Graaft en Van Lonkhuizen op voor positieverbetering van den heer Beerends. De heer Van Lonkhuizen verklaarde dat hij, na de geheime zitting, geen aanleiding meer kon vinden tegen de voorstellen van B. en W. te stemmen. Wethouder Thien maakte duidelijk dat het B. en W. niet wel mogelijk was met andere voorstellen te komen. Er werd nog lang gediscusseerd over de Markthalverhuring, waarna be sloten werd de verhuring voor de electriciteitstentoonstelling toe te staan. De plannen voor de inrichting der nieuwe kantoren voor Centrale Boek houding en Gemeente-Ontvanger wer den aangehouden. Hedennacht is te zijnen huize in Wordt-Rheden overleden Kolonel J. G Pabst Commandant Ie Regt. Huzaren' Donderdag 9 Januari zal gebouw St. Aechten een K.R.O.-avond worden gehouden. De aangekondigde Apologetische Cursus op Maandag 23 Dec. te geven door den WelEerw. Heer J. H. Beltman, 'n het gebouw St. Jozef, gaat niet door. Op Maandag 30 Dec. zal dus de volgende Cursus-les gegeven worden. Woensdag 18 Dec. '29. Tweede der 3 abonnementsconcerten gegeven door het Rosé-kwartet. Vier kunstenaars van het zuiverste gehalte, (Arnold Rosé, Paul Fischer, Anton Rurilska en Anton Walser) hiel den op dit concert een volle zaal in hun heerlijk samenspel gevangen, bijna twee uren lang. In bewonderenswaardige rust musi ceerden deze vier begaafde mannen, alsof ze zich de tegenwoordigheid van het talrijk auditorium niet bewust waren. R.K. Werkliedenvereniging St. Jozef 0. L. Vrouwestraat, Amersfoort. In plaats van Maandag 23 Dec. Maandag 30 December 'savonds 8 uur te geven door den WelEerw. heer J. H. BELTMAN, Kapelaan SSfl^ Toegankelijk voor alle Roomsche mannen en vrouwen Burgerlijke Stand. GeborenJohanna Maria, d. C. Ruizendaal en H. v. d. Berg. Hoogland Burgerlijke Stand. Geboren: Alphonsus Albertus Eve- rardus, z. van A. M. Th. Mulder en M - - - - - Door de meisjes van de Maria- vereeniging zal op 2e Kerstdag en op Zondag 29 Dec. a.s. des avonds aan vangende half-zes in Concordia eene uitvoering worden gegeven. Er wordt opgevoerd een tooneelspel in 2 bedrijven getiteld „familie juwee- len" en daarna een klucht in een be drijf genaamd „Kaviaar Toegangskaarten worden verkrijg baar gesteld na de H.H. Missen in Concordia en des avonds aan de ingang der zaal. Leusden Burgerlijke Stand. OverledenLambertus Wilhelmus van den Heuvel, 35 j., echtg. van M. Keizer. Stoutenburg Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Geertruida,d van J. Steenbeek en H. Steenkamp. De jachtopziener K. te Stoutenburg hoorde Woensdagnacht te ongeveer twee uur schieten op het jachtterrein Hij kleedde zich aan en wekte zij vader, die eveneens jachtopziener in en in de nabijheid woont, om gezas menlijk een onderzoek in te stellen- De zoon ging vast vooruit. Even later hoorde zijn vader een schot en ging vergezeld van een an deren inwonenden zoon, op onderzoek uit. Hij keerde weer naar zijn woning terug, daar er niets meer viel te be speuren. Woensdagmorgen om acht uur vond een meisje een man op den weg lig gen, het gelaat bedekt met bloed. Bij nader onderzoek bleek dit de jacht opziener K. te zijn, met een schot hagel in den hals en geheel bevroren. :en politiehond uit Bussum is op het spoor gezel, dat wees in de rich ting Nijkerkerveen' De dader(s) is (zijn) nog niet op gespoord. Het slachtoffer is acht en twintig jaar, gehuwd en heeft twee kinderen. Het parket uit Utrecht arriveerde te twee uur op de plaats van het misdrijf, vergezeld van dr. Hesseling uit Arn hem als deskundige. hebt U een Taxi of auio noodig Amersfoort Uit den Omtrek Barneveld De volgende week zal de markt alhier worden gehouden op Vrijdag 27 December. Met ingang van 16 dezer zijn de melkprijzen alhier gebracht op 14 cent per Liter. Te voren bedroeg de prijs 15 cent. Een automobilist uit Putten is alhier botsing geweest met het achterste voertuig van twee aaneengekoppelde wagens van den sleeper J. R., waar door deze wagen nogal beschadigd is. Een auto uit Loosdrecht is op den Valkschen weg, door te slippen, tegen een boom gereden, die totaal afknapte. De chauffeur verwondde zich aan den pols, terwijl een der drie heeren, die zich eveneens in de auto bevonden, verwondingen aan het gelaat bekwam. De auto werd geheel vernield. Gemengde Berichten Bij een ontploffing in een miji Oklahoma (Ver. St.) werden zestig mijnwerkers bedolven. Door de ver nieling van den mijningang werd het reddingswerk zeer bemoeilijkt. Twaalf personen vonden den dood. De Tweede Kamer heeft het wets ontwerp tot afschaffing van de verde digingsbelasting II en de opcenten op de suikeraccijns zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Twee gemaskerde bandieten deden i overval op het kantoor van een kolenmijn te Jupille bij Luik. Zij scho ten den nachtwaker neer (deze werd stervend naar een ziekenhuis gebracht), doch moesten ten slotte onverrichter zake vluchten, toen er hulp kwam opdagen. In Dresden-Reick kwam een antenne bij het optrekken in aanraking met de draden van een sterkstioomleiding, waarbij twee jongemannen op slag ge dood werden. Het Spaansche stoomschip „Duques Berbes" is op de Marokkaansche kust gestrand; 12 leden der bemanning ver dronken. Volgens een besluit van den Oosten- rijkschen minister van oorlog zal het oude keizerlijke volkslied, waarvan de muziek door Haydn gecomponeerd is, in eere worden hersteld, echter met den nieuwen tekst. In Mexico heefteen ernstig gevecht plaats gehad naar aanleiding van de Krommestraat 12 Electriachè Bakkerij KERSTKRANSEN 26 cent per ons WEINACHTSTOLLEN 50, 75 en f I.- FONDANT EN CHOCOLADE KRANSJES. KRANZEN VOOR DE KERSTBOOM vanaf 10 cent. vaststelling van een dorpsgrens, v over men het niet eens kon worden. 13 personen werden gedood, 6 gewond. In een fabriek te Esch, stortte het in aanbouw zijnde betonnen dak in, waardoor 15 arbeiders werden mede- §esleurd. Drie hunner werden gedood; rie werden zwaar gewond. Prinses Marie José van België heel ter gelegenheid van haar vertrek naar Italië en haar a.s. huwelijk aan burge meester Maz 50,000 fr. laten overhan digen voor de armen van Brussel. Te Thienen (België) is een auto bus van een helling gegleden. Van de inzittenden werden er twee gedood, vier zwaar gewond en vijftien licht gewond. KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV Langegracht no. 36 PastoorDeken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. ZONDAG H.H. Missen om 7 uur en half 9. Half-11 uur Hoogmis. 3 uur vespers. Half 4verg. Burgerjongelingen ver eeniging, le afd. 6 uur Lof met predicatie. 7 uur patronaat Ie afd. DINSDAG Vigilie, geboden vasten- en ont houdingsdag. 8 uur gez. St. Antoniusmis. Van 4—9 Biechthooren. WOENSDAG 4 uur plechtig gezongen nacht mis, waarna twee gelezen H.H. Missen. 7 uur drie gelezen H.H. Missen. Half 10 (niet half 9) twee gele zen H.H. Missen. Half II plechtige Hoogmis. 3 uur Vespers. DONDERDAG H.H. Missen om 7 uur en half 9. Half 11 Hoogmis. Half 4 gezamenlijke aanbidding der leden van de altaarwacht. 6 uur Congregatie v. d. H. Familie. 7 uur Lof. ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half-zeven, acht uur en kwart over 9 H. Mis. Half-11 Hoogmis. 6 uur Lof met conferentie DINSDAG Vigilie van Kerstmis, geboden vaster,- en onthoudingsdag. Van half 12 tot half 1 en - half 3 tot half 10 gelegenheid te biechten. WOENSDAG Hoogfeest van Kerstmis, te vieren als Zondag. 5 uur plechtige H. Mis, waarna twee stille H.H. Missen en der elk half uur een H. Mis. Half 11 Hoogmis. 3 uur Vespers. Geen Lof. Van 3 fot 7 gelegenheid om te biechten. DONDERDAG 2e Kerstdag, dag van devotie. H.H. Missen als op Zondag. 3 uur Vesper. half-4 tot half-10 gelegenheid om te biechten. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG. H.H. Missen le 7 en half 9 uur. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG Vigilie van Kerstmis, geboden vasten- en onthoudingsdag. Om 10 uur Biechthooren voor alle schoolgaande jongens en om 11 uur voor alle schoolgaande meisjes. Des namiddags Biechthooren van 3—9 uur. 7 uur Lof. WOENSDAG Hoogfeest van Kerstmis. Om 4 uur Nachtmis, waarna 2 gelezen H.H. Missen. Om 7 uur 3 gelezen H.H. Missen. Om 9 uur 2 gelezen H.H. Missen. Om 10 uur plechtige Hoogmis. Om 6 uur plechtig Lof. Biechthooren van 4 uur tot na het Lof. DONDERDAG 2e Kerstdag. H.H. Missen om 7 uur,half-9en 10 uur de Hoogmis. Om 6 uur Lof. ZATERDAG. Van 4 tot 9 uur Biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen ten 7 PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG Half-8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. Na de Hoogmis lofzang Te Deum wegens het gouden priesterfeest van Z. H. den Paus. 4 uur Patr. afd. A. 6 uur Lof met Rozenh. Na het Lof Patr. afd. B. N.B. Na de H. Mis kunnen stoelen worden besproken voor de Nacht mis. DINSDAG Vigilie van Kerstmis, geboden vasten- en onthouding. Van 4 tot half 9 biechthooren. WOENSDAG Hoogfeest van Kerstmis. 5 uur plechtige H. Mis, waarna twee gelezen H. Missen. 9 uur en half 10 gelezen H.H. Missen. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Van 4 tot half 8 biechthooren. DONDERDAG 2e Kerstdag, dag van devotie. H. Missen cn Lof als op Zondag. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: S. J. Brenninkmeijer. Burg, van Tuyllstraat. ZONDAG Half 8 de Vroegmis. 10 uur Hoogmis. Half-5 Lof. MAANDAG Eerste H. Mis in 't St. Joseph Gesticht. DINSDAG Vigilie van Kerstmis vasten en onthouding. WOENSDAG Hoogfeest van Kerstmis. 5 uur Nachtmis. 10 uur Hoogmis. Half vijf Lof. DONDERDAG 2e Kerstdag geen verplichting. H.H. Diensten als op Zondag. VRIJDAG Feest v. d. H. Johannes, apostel en Evangelist. ZATERDAG Feest v. d. onnoozele kinderen. Onder de H. Mis van 8 uur al- gemeene H. Communie van alle kinderen. Deze week de H.H. Missen oin 7 en 8 uur. Soestdljk. PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV. Pastoor: H. S. Mölder. ZONDAG. Half-8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. Uitreiking der H. Communie om kwart over 7, na de Vroegmis en kwart voor 9. Om 7 uur Lof met Rozenhoedje. Na de Hoogmis de lofzang „Te Deum" voor den Paus. MAANDAG H. Mis om kwart na 8. DINSDAG H. Mis om kwart na 8. Lof ter eere van den H. Antonius. Vigilie van het Hoogfeest van Kerstmis geboden vasten en ont- houdingsdag. WOENSDAG Hoogfeest van Kerstmis. De plechtige Nachtmis om 5 uur, waarna 2 stille H Missen. Om 9 uur en half 10 stille Missen om 10 uur de 2e plechtige H. Mis. Om 6 uur plechtig Lof mef rozenhoedje. Onder de fl. Missen collecte voor de armen. DONDERDAG Feestdag van den H. Stephanus lc martelaar geen verplichte Zondagviering. Half 8 vroegmis. 10 uur Hoogmis. 7 uur Lof met Rozenhoedje. VRIJDAG H. Mis om kwart na 8. ZATERDAG H. Mis om kwart na 8. 7 uur Lof met Rozenhoedje ter eere der H. Maagd Maria. Gelegenheid om te biechten: Dagelijks voor na de H. Mis. Zaterdagmidda0 om 4,5 en 6 uur en na het Lof tot 9 uur en Dins dag van 4 tot 9 uur, op den le Kerstdag van 4 tot 6 uur.

De Eembode | 1929 | | pagina 2