Onze qroote Balans-Opruiming FIRMA DUIM BURGER begint 2 Januari Volksuniversiteit Amersfoort jtaliano J 1 t ARNHEMSCHE WEG 26 ARNHEMSCHE WEG 26 Dames Modezaak Inschrijving voor onderstaande cursusen Maandag 6, Dinsdag 7 en Woensdag 8 Januari 1930 Kortegracht 26, des avonds van 7'/j tot 97, u"r 1. Raden Ayou Jodjana „Leergang over Hindoe-Cultuur" met lichtbeelden. 2. J. Drijver .Vogelleven in Nederland" met lichtbeelden en film. 3. Joh. v. d. Spek .Leiding bij de beroepskeuze". 4. J. Tal .Grepen uit het Joodsche leven". 5. Prot. Dr. Veraart .Sociologie en Economie". 6. Annie van Wageningen-Salomons .De Vrouw en de literatuur". Gratis uitvoerig programma verkrijgbaar bij de Heeren Boekhandelaren. Wanneer de temperatuur daalt en de scherpe mist U doet tillen, loopt U elk ougenblik gevaar kou te vatten. Denk dan aan Het heilzame cn lekkere middel tegen hoest en verkoudheid Let er op, dat op de verpakkiog dui delijk voorkomt het Woord Ïtaliano. Met nadruk bevelen wij allen onze kringen, die belangstellen in t ciale en economische aangelegenheden, aan, zich Ie laten inschrijven voorden cursus van de Volksuniversiteit, te ge ven door den bekenden socioloog prof. dr. Veraart. Deze cursus wordt gehouden op de Maandagen 20 cn 27 Jan. en 3, 10.17 en 24 Februari, telken avond om acht. De prijs voor den geheelen sus bedraagt slechts één gulden. De heer J. Bosman herdacht zijn zilveren dienstjubilé bij de firma C.J. de Koning, grossiers in koloniale wa ren. Onder woorden van waardeering werd hem namens de firma een er loppe met inhoud overhandigd en bloemstuk aangeboden. De leden liet personeel huldigden hun collega en boden hem een uilirektafel ten ge schenke. Een voortreffelijk afgedrukte plaat, voorstellende de Koppelpoort te Amers foort, kwam van de pers der firma B. Kramer. Het is een keurig stuk werk hetwelk èn drukker én ontwerper (Boode) alle eer aandoet. Ingelijst is 't een fraaie wand1 siering. Een reclame die blijft. Het Postkantoor te Amersfoort, het Postagentschap aan de Julianalaan al daar en het Hulppostkantoor te Ach terveld. is opengesteld voor de aan neming van Grond- en Personeele Belasting, Belasting naar hel Inkomen en Vermogen (Inkomsten- en Vermo genbelasting) en dividend- en tantième belasting. De aanneming dezer belastingbeta lingen vindt plaats op werkdagen ge durende den geheelen duur der open stelling, doch niet vóór 9 uur; op Zon- en Feestdagen, Nieuwjaarsdag en den verjaardag van H. M. de Koningin zijn de kantoren voor dezen dienst gesloten. De kinderen der Sl. Ansfridus- parochie vierden hun jaarlijkscli Kerst- boomfeest, in het Patronaat aan d« Vondellaan, dat als altijd een pretlig en vlot verloop had. Den geheelen morgen, was de Zeer- Eerw. heer Pastoor met een staf van helpers in actie geweest, om de zaal in gereedheid te brengen, de kerst boom Ie versieren en de kribbe op te slaan. Het resultaat was dan ook van dien aard, dat de kinderen met een uitroep van bewondering de zaal bin nenkwamen. Na het gebruikelijk wel komstwoord, zette de muziek het Kerst lied in. hetgeen door allen met gevoel werd meegezongen, waarna de ernst kon overgaan tot het amusante. Ja, amusant moet het wel geweest zijn, die filmvoorstelling, want het daverde in de zaal van het gelach en gejuich der kinderen, zóó, dat wij grooten somtijds meenden, dal het gebouw op z'n grondvesten schudde. Heerlijke chocolademelk en verdere delicatessen werden met rappe hand door de dames rondgedeeld. Waarlijk een genoegen op zich zelf, al die ver overvloed. Met een dankwoord van den heer Schoenmaker en ieder met een sur prise van onder de kerstboom mêe huis toe, was het feest om 5 uur geëindigd. Hulde aan onzen goeden Herder, dank aan de Eerw. Zusters, onderwij zers en onderwijzeressen voor het goede toezicht en zeer zeker ook aan de milde gevers en geefsters, die dit feest financieel mogelijk maakten. L. S. DE KLOKKEN VAN CORNEVILLE. De uitvoeringen van „de Klokken van Corneville" op Zaterdag 1 Zondag 12 Januari, beloven een groot succes tc zullen worden. Voor beide uitvoeringen zijn in het sigarenmagazijn Vierdag aan de Ulrechtschestraat nog een beperkt aanlal plaatsen verkrijg baar, doch als de toeloop even groot blijft als tot dusverre zullen ze spoe dig uitverkocht zijn. Hel bestuur van de Operavereeniging verzocht ons mede Ie deelen, dat hel niet in de bedoeling ligt om evenals bij vorige gelegenheden te zwichten den aandrang van teleurgestelden om een derde uitvoering Ie geven. Dit jaar zijn er technische bezwaren, die zulks bijna onmogelijk maken. De hoofdrollen zijn in handen van mevr. van Haselen en het echtpaar Jonckers-Tiggers, wier namen tc Amers foort een goeden klank hebben. De rol van den Markies de Corneville is in handen van den heldentenor Tabe Bas. De heer Piet Tiggers heeft de muzikale leiding, terwijl de regie gevoerd wordl door den heer Schwerzel. In het derde bedrijf zal door leden der vereeniging een ballet worden uitgevoerd. Voor verdere bijzonderheden verwij- n wij naar de in dil nummer voor komende advertentie. Voor den K.R.O.-avond op Donder dag 9 Januari Ie 8 uur in Sl. Aechlen zijn toegangsbewijzen, a 25 ct, ver krijgbaar: Zondag 5 Januari na de Hoogmis tot 1 uur in het gebouw Sl. Aechlen, Zaterdagavond op het Markt terrein aan de tent van de Roomsche Garde, in het sigarenmagazijn G. J. A. Verweij, Krommestraat 27 en 's avonds li de zaal. Sprekers zijn dien avond Pastoor Perquin, voorzitter K.R.O. en Pater Her-icus O.M.C. Het patronaatsorkest zal het aangename van*d.-ten avond verhoogen. Op Zondag 12 Januari zal aan de kerken het K.R.O.-insigne te koop worden aangeboden. Bij Koninklijk besluit is onze stad genoot W. Ruitenberg, lid van den Kerkeraad der Gereformeerde Gemeen te, benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Onder auspiciën van den Ned. Bond van Gemeente-Ambtenaren is te Amers foort opgericht een adviesbureau voor algemeene en sociale zaken. Het be strijkt het gebied der gemeente-admi nistratie, voorzoover niet vallende onder de werking der adviesclubs voor finan ciën, bevolking, burgerlijken stand en onderwijs-wetgeving. Het domicilie is Amersfoort, de ver gaderplaat Utrecht. Naar Amersf. Dagbl. verneemt, zal het Nederlandsch Spaarbank Bureau, dat thans gevestigd is in de van Per- seynstraal met 1 April worden verplaatst naar Pieter Botlilaan 1, het pand waarin nu tandarts Mink Schol woont. BURGERLIJKE STAND. 27 Dec. Geboren: Clasina Hendrika. d. v. G. Dixhoorn en C. Verhaar Jan Hendrikus. z. v. J. C. Helms en W. G. Versteeg Nicolaas, z. v, S. v. Amerongen en C. Vlug. Getrouwd H. J. v. d. Logt en A. v. d. Heuvel Z. Eikelboom en G. Brandsen. j Over leden Jacoba A. Priem, 25 jr., ongeh. Hendrik Verhoef, 80 jr., echtg, v. v. Keulen Ate R. v. IJzinga Veenstra, 51 jr., echtg. v. R. C. M. Jacoba Bourgonje, 6 jr. Dec. GeborenGerrit Jan, z. G. J. Dake en C. Klomp. 30 Dec. Geboren: George Karei, A. v. Wijngaarden en J. M. Jaburg Johannes Alberlus, z. v. A. Steen beek en H. Bonsel Alijda, d. v. H. Zanten en T. Landman Erna 31 Dec. Geboren: Lamberlus Cor nells, z. v. P. A. Wijntjes en C, R. Hilhorst Gerritje, d. v. J. Verhoef Vliet. Getrouwd: J. J. de W. H. M. Hazelaar. Over leden: Evertje Schoonderbeek, 81 jr., E. v. d. Hoek Cornells Tondeur, 87 jr., wed. v. B. Hoefsloot. De verbouw der Gereformeerde kerk aan de Langegracht, onder architectuur van Sikma en Plooij, is gegund aan H. Barten voor f42.100. Voor het Gerechtshof te Amsterdam, stond in hooger beroep terecht de3I jarige vrouw C. J. A. K„ huisvrouw van Th. B. W. W. te Amersfoort. Zij had gepoogd haar man, door re gelmatig toedienen van sublimaat van het leven te berooven. Voor de Recht bank te Utrecht had verd. deze feiten bekend. Een fleschje sublimaatpoeder dat op de vliering stond, had haar op de ge dachte gebracht haar man van hef leven Ie berooven. Zij had ongeveer theelepeltjes van het poeder genomen en dit bij verschillende gelegenheden in de thee of koffie van haar man ge daan. Langzamerhand begon de man te klagen' over pijn in den rug, ont stoken tandvleesch c.a. ziekteverschijn selen. Dc man is toen naar het hospi taal gegaan om zich te laten onder zoeken. Toen de voorraad sublimaat verbruikt was. is verd. naar een winkel voor fotografische artikelen gegaan, en heeft daar opnieuw sublimaat gekocht. Intusschen had W. bemerkt dat het fleschje sublimaat verdwenen was. 19 April werd de vrouw gearresleerd. De rechtbank te Utrecht veroordeelde haar tot zeven jaar gevangenisstraf, van welk vonnis de Officier van Justitie in appèl ging. Get, v. d. Berg, meubelhandelaar, verklaart dat verd. hem heeft toege voegd „ieder heeft een hekel aan mijn ik ook, ik wou maar dat hij dood was". De Procureur-Generaal achl hel feit zeer ernstig, doch hij wil rekening houden met de twee jonge kinderen, die verd. heeft en bevestiging vragen van het zeer gematigde vonnis va Utrechtsche Rechtbank. De verdediger, mr. E. van Zinnique Bergman, wees er in zijn pleidooi op, hoe deze verdachte geheel heeft ge handeld onder suggestie van den man, waarmede zij in een verhouding leefde. Verdachte is geen slechte vrouw. Zij heeft veel tegenslag gehad en haar zenuwen waren overstuur. Zoowel de familie van verdachte als van haar man zouden haar graag een zoo licht moge lijke straf opgelegd zien. Ook haar man, die de dupe van haar handeling was, wenscht dit. Pleiter beveelt zijn cliënt dan ook, mede met het oog op de beide neg jonge kinderen van verdach te, in de clementie van het gerechtshof an. De uitspraak wordt bepaald op 16 Hoevelaken n den nacht deelde een wielrijder den Rijksveldwachter mede, dal op den Nijkerkschen straatweg een man had zien liggen, nabij de boer derij van Huurdeman. Bij onderzoek bleek, dat daar ter plaatse inderdaad een persoon lag, die den veldwachter mededeelde, dat hij door drie wiel rijders was aangereden, waardoor hij was gevallen en zijn linkerbeen zeer pijnlijk was. Bij onderzoek bleek, dal dit been gebroken was. Hij werd bij H. binnengebracht en gaf op te zijn Chr. K., wonende te Amersfoort. Zijn familie, die inmiddels van het ongeval kennis was gesteld, heeft hem daarop per auto afgehaald en overge bracht naar het ziekenhuis te Amersfoort. (Nljkerk In den nacht is er op den jacht opziener Pieper gescholen. Hij was met zijn collega Uitenboogaard op surveillance, toen zij plotseling stroo- pers ontdekten met den lichtbak. Toen dc stroopers zich ontdekt zagen zetten zij het op een loopen in diverse rich tingen. Pieper ging een der stroopers met het geweer achterna, toen deze zich plotseling omkeerde en in de richting van Pieper schoot. Gelukkig miste hel schot zijn doel en v/erd de strooper gegrepen door den tweeden jachtopziener. Hij bleek *e zijn een zekere H. D. Socsterberg Na een langdurige ongesteldheid in den ouderdom van 57 jaar overleden Paul Jean Chrislain Steenberghe, oud- oflicierIderIGrenadiers;oud-afdeelings- chef Ie klasse bij de Nederlandsche SpoorwegenLid van de Derde Orde van den H. DominicusKruis Pro Ecclesia et PonlificeKruis van Ver dienste van het Nederlandsche Roode KruisRidder in de Orde van Leopold II van BelgiëPalmes d'Academie de FranceRidderkruis Oostenrijksche Roode Kruis. De plechtige Uitvaartdienst zal plaats hebben Zaterdag 4 Januari a s. te 10 V* uur in de parochiekerk van den H. Carolus Borromeus, waarna de begra fenis in het familiegraf. Stoutenburg Burgerlijke Stand. OverledenMaria Boeijer, 73 wed. v. B. Majoor. anuari tien t DE E.T.A. - Van 13 tot en 18 Januari zal onder leiding var P.U.E.M. in de gemeentelijke markt hal een groote eleclriciteits-tenloon- stelling worden gehouden. Het nieuwste op het gebied huis,- winkel- en etalageverlichting zal daar te zien zijn. Eveneens wordt een keur'van apparaten en machines voor huishouding, industrie, landbouw en medisch gebruik ten loon gesteld. Diverse atracties zijn niet vergeten. Zoo noemen wij o.a. de Radiohond van de Philips fabrieken. Dit mecha nische wonder werd in binnen en buitenland zeer geprezen. Behoudens minislerieële goedkeuring wordt er een verloting aan de expositie verbonden, met een prima stofzuiger als hoofdprijs. Uit den Omtrek rukte en stralende kindergezichtjes te Maria Martha, d. v. A. M. Wellensiek zien, ie meer die van hen, die niet en M. M. J. v. Arkel. OverledenRika altijd gedeeld krijgen uit de hoorn van J v. Ree, 56 jr., echlg. v. H. Lammers. Eemne» Burgerlijke Stand, Geboren: Willebrordus Rigardus, z. v. L. Hoogeboom en D. van de Boom, Hoogland Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Jerdanus, z. H. Brouwer en G. v. Wee Rijk, v. J. Hendriks en A. Oldenhof J hanna Geerlruida Rezina Gijsberlii d. v. II. Voskuilen en J. Walet Wilhelmus Anlonius, z. v. J. Emond en J. v. Loon. OndertrouwdR. var Deuveren en S. J. E. Kool. Overleden Gerardus D. Schenkelaars, 4 weken. Leusden Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna, d. v.Z. Fennema en A. G. van Ooik. Uit den Omtrek Kerknieuws OPROEP VAN DIENSTPLICHTIGEN. Alle R. K. Dienstplichtigen worden op Vrijdagavond 10 Januari vóór 7 uur in het Retraitenhuis van Amersfoort verwacht om deel te nemen aan de geestelijke vooroefeningen, die van 10—13 Januari in dit huis zullen ge houden worden, heel bijzonder voor de dienstplichtigen, die in Februari of Maart onder dienst moeten. De vergoeding bedraagt slechts '5 50. Men melde zich spoedig aan. Adres: Retraitenhuis, Amersfoort. HERZIENING KATECHISMUS. Het Episcopaat heeft besloten over fe gaan tot herziening van den Kate- chismus. Daarvoor is een commissie benoemd, welke bestaat uit Deken Rath van Helmond, Deken Rhoen van Sitlard, Prof. van der Loo van het Seminarie Rijsenburg, Rector Nolet van Rollerdam, Rector Vermolen van Huy- bergen, Broeder Cyprianus van SI. Michiels-geste), de heeren Verbeelen van Breda en Bertels van Builenveldert. Gemengde Berichten Er ontstond brand in de kapitah boerderij, bewoond door B. P. Bosch Jr., te Brantgum. De geheele boerderij ging in vlammen op. Het gezin, be staande uit man, vrouw en vijf kinde ren kon zich met de grootste moeite in nachtgewaad redden. 25 stuks stam boekvee en vijf stamboekpaarden kwam in dc vlammen om. Te Heilaar is de boerenbehuizing, bewoond door Vcllinga op de Mieden door een plotselingen windstoot groo- tendeels in elkaar gewaaid. Hel achliy- gedeelte van het huis lag in enkele minuien tegen den grond. Twee koeien werden onder dc puinhopen bedolven en gedood. Bij Insterburg is op een overweg een autobus door een trein aangereden. Van de inzittenden werden 4 personen op slag gedood, 7 zwaar en 4 licht gewond, van de zwaar gewonden over leed er later nog een in het ziekenhuis. Tengevolge van den hevigen wind is te Velzen een ladder omgewaaid, waarop twee arbeiders bezig waren reclamebord op te hangen. Een hen kreeg een ernstige schedel breuk, waaraan hij spoedig overleed. •"ITe Rotterdam is een 32-jarige havenarbeider door een 58-jarigen lossen werkman met een knipmes doodgestoken, zonder dat hieraan ook maar eenige woordenwisseling oorafgegaan. In den Inlaagpolder zijn doorlwee honden 22 schapen doodgebeten en zeven dieren zoodanig gewond, dal deze vermoedelijk ook afgemaakt zullen worden. De gemeente-potitie stelde een onderzoek in en mocht er in slagen de twee honden, die vermoedelijk deze slachting hebben aangericht, tc ont dekken. Zij bleken toe te behooren aan een bewoner van het noodwoningen kamp. In November is voor f4.634.000 aan groenten, fruit en vruchtenpulp uitgevoerd, tegen voor f4.231.000 in November 1928. De stijging in de uit voerwaarde houdt echter geen gelijken Ired met de stijging in de uitgevoerde hoeveelheden. Appels en peeren, druiven, uien, peen, roode-, witte- cn savoyekoolen schorseneeren waren slecht in prijs. Goed waren bloemkool, sla, tomsla en spruitkool. Van de spruitkool was ook de uitgevoerde hoeveelheid zeer bevredigend. Volgens een statistiek is de bevol king van de Ver. Staten in 10 jaren, eindigend 1 Juli 1928, met 4.299.000 toegenomen. Na een danspartij in een café Ie Hilversum is hef 20-jarig meisje C. R. in gezelschap van een drietal heeren in een aufo meegegaan op weg Utrecht. Tusschen dc Radingen Maar tensdijk is de auto tegen een boom gereden. Het meisje is door den schok in aanraking gekomen met de stang van de kap der auto, waardoor een ernstige verbloeding is ontslaan. Hoewel de auto beschadigd was, kon men er toch mee terugrijden naar Hilversum, waar geneeskundige hulp werd inge roepen. Hel meisje is niet meer bewustzijn gekomen en overleden, In den nachl heeft in de buurt van Wimbledon een ernstige botsing plaats gehad tusschen een auto en een motor fiets. Door de wrijving geraakte de benzinetank van de auto in brand. De vlammen verbreidden zich zoo snel, dat de inzittenden, een Engelsche officier-vlieger en zijn vrouw, levend werden verbrand. De motorrijder kwam eveneens in de vlammen om, terwijl de duo-passagier met ernstige brand' wonden kon worden gered. Naar uil Tanger gemeld wordt, is op 12 K.M. afstand van Tetouan ten gevolge van den hevigen regen een grot bloolgekomen, waarin het skelet werd gevonden van een 11 M. lange en 2 M. hooge dinosaurus. De ouder dom wordt op 300.000 jaar geraamd. PAROCHIE ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG. H.H. Missen te 7 en half 9 uur. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof mei Rozenhoedje. MAANDAG Driekoningen, dag van devotie. 7 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. Half-9 H. 'Communie-uitreiking. 7 uur Lof. DINSDAG 7 uur Lof. ZATERDAG. Van 4 tot 9 uur Biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen ten 7 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Calslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telëf."558. ZONDAG Half-8 wordt dc H. Communie tgercikt. uur H. Mis. uur Hoogmis, uur Pair. afd. A. uur Broederschapslof ter eere van O. L. Vrouwe van Altijd- dureiiden Bijstand met Conferentie. Na hel Lof Pair. afd. B. Na het Lof ook vergadering der Zelatricen. MAANDAG Feest van Driekoningen. Dag van devolie. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 7 uur Lof met Rozenhoedje. WOENSDAG Half 10 gezongen Huwelijksmis. ZATERDAG Van 4 tot half-9 biechlhooreu. Lof met Rozenhoedje. KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. ZONDAG H.H. Missen om 7 uur en half 9, HalM 1 uur Hoogmis. 3 uur vespers. 6 uur Lof met Rozenhoedje. 7 uur patronaat le afd. MAANDAG H.H. Missen om 7 uur en ha Half 11 Hoogmis. 7 uur Lof. DINSDAG 10 uur gezongen II. Mis voor Bruidegom en Bruid. 'sAvonds 8 uur Congregatie de H. Familie. WOENSDAG Half-8 Recollectie van relraitanlen en leden van de retraitepenning. DONDERDAG 7 uur Lof. ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. H.H. Missen 7, 7,-8 en 9 i Dagelijks de H. Missen om 8 en 9 uur. r H. Mis. r Lof. half-4 tot half-10 gelegenheid om te biechten. Dagelijks de H.H. Missen om 7, Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. ZONDAG. 7 uur Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 3 uur Lof met Rozenh. Na het Lof biechlhooren tot 5 uur. MAANDAG. Feestdag v. Driekoningen dag van devotie. Te vieren als Zondag. Collecte tot vrijkooping v. slaven en de verspreiding des Geloofs. 7 uur de Vroegmis. IC uur Hoogmis. 3 uur Lof met Rozenh. DINSDAG 87, H. Mis. WOENSDAG 87, H. Mis. 12 uur catech- op de scholen. DONDERDAG 8'/. H. Mis. 12 uur catech. op de scholen. VRIJDAG 8'/. H. Mis. 12 uur catech. op dc scholen. ZATERDAG 7'/, le H. Mis. 87« 2e H. Mis. Van 3 lot 7 biechthooren. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: S. J. Brenninkmeijer. Burg. van Tuyllstraat. ZONDAG Feest v. d. H. Naam Jezus. 7'/a uur de Vroegmis. 10 uur Hoogmis. Half-5 Lof. MAANDAG Feest v. d. H.H. Driekoningen, H.H. Diensten als op Zondag. DINSDAG le H. Mis in heï SI. Joseph Gesticht. Deze week de H.H. Missen om 7 en 8 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half-zeven. acht uur en kwarl over 9 H. Mis. Half-11 Hoogmis. 6 uur Lof met conferentie MAANDAG. Driekoningen. Dag van devolie, Eerste H. Mis om half-7. Kwart voor 8 gezongen H. Mis. Nljkerk I PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. ZONDAG 77, H. Mis. 10'/, uur Hoogmis. 3 uur Kruisweg en kort Lof. N,a het lof gelegenheid om le biechlen zoolang er achtereen volgens biechtelingen zijn. MAANDAG Feest van Driekoningen, dag van devotie. De H. Missen als op Zondag. 6 uur Lof. ZATERDAG 2'/»67, gel. om le biechten. 6 uur Lof. In de week de H. Mis om 7,8.

De Eembode | 1930 | | pagina 2