Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken NORA RADIO Koopt uw Schtijffnachiflo Abonnementen kunnen elke week ingaan, doch opzegging van abonnement moet geschieden voor den aanvang van een nieuw kwartaal. Prijs per 3 maanden f 1.00. Buiten Amersfoort 1.10 De €embode Advertentiën 26 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bij geregeld adver- teeren. Advertentièn moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur in den morgen zijn bezorgd. Kinioor en Drukkerij Langegracht 28 te Amersfoort - Telefoon 314 Drie en veertigste Jaargang Verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagmiddag - Post-giro no. 44234 Vrijdag 7 Maart 1930 - No. 96 Zwarigheden moeten prikkels zijn, geen struikelblokken. Epistel en Evangelie. EERSTE ZONDAG VAN DE VASTEN. Les uit den tweeden brief van den H. apostel Paulus aan de Korinthiërs; VI, 1-10. Broeders! Wij vermanen u, dat gij de genade Gods niet Ie vergeefs ont vangt, Want Hij zegt: In den aange- namen tijd heb Ik u verhoord en op den dag des lieils heb ik u geholpen. Ziet, nu is het de aangename tijd! Ziet, nu is het de dag des heils! Aan niemand geven wij eenigen aanstoot, opdat onze bediening niet gelaakt worde; maar in alles bevelen wij ons aan als dienaren Gods, door veel ge duid, in verdrukkingen, in nooden, in benauwdheden, in slagen, in gevange nissen, in oproeren, in arbeid, in waken, in vasten; door reinheid, door kennis, door lankmoedigheid, door minzaam heid, door den Heiligen Geest, door ongeveinsde liefde, door het woord der waarheid, door de kracht Gods, door de wapenen der gerechtigheid ter rech ter- en ter linkerzijde; onder eer en oneer, onder kwaden en goeden naam als verleiders, en wij spreken waar heid; als ongekenden, en wij zijn be kend; als stervenden, en ziet, wij leven als gekastijden, en wij zijn niet ter dood gebracht als bedroefden, en wij zijn altijd verheugdals armen, en wij maken velen rijk; als die niets hebben, en wij bezitten alles. EVANGELIE volgens den H. Mattheiis; IV'. 1—11. In dien tijd werd Jesus door den Geest naar de woestijn geleid, om door den duivel bekoord te worden. Nadat Hij nu veertig dagen en veertig nach ten had gevast, had Hij daarna honger. En de bekoorder naderde en sprak tot Hem: Indien Gij Gods Zoon zijl. zeg dan dat deze steunen brooden worden Doch Hij antwoordde en zeideEr staat geschrevende mensch leeft niet van brood alleen, maar van alle woord, dat uit Gods mond voortkomt. Toen nam de duivel Item op naar de heilige stad en plaatste Hem op de tinnen des tempels en zeide tot Hem: Indien Gij Gods Zoon zijt, werp U dan naar be neden! want er staat geschreven: Iltj heeft zijne engelen aangaande u be volen, en zij zullen u op de handen nemen, opdat gij uwen voet soms niet stooten zoudt tegen eenen steen. Jesus zeide ItemOok staat er geschreven Gij zult den Heer uwen God niet op de proef stellen. Wederom nam de duivel Hem op naar eenen zeer lioogen berg en toonde Hem al de koninkrijken der wereld en hunne pracht, en zeide tot Hem: Dit alles zal ik U geven, als Gij, ncdervallend, mij aanbidt. Toen sprak jesus tot hem: Ga weg, Satan! want er staat geschreven: Den Heer uwen God zult gij aanbidden en Hem alleen dienen. Alsdan verliet de duivel Hem; en zie, engelen naderden en dienden Hem. Liturgische Kalender. Week van 9-15 Maart. Zondag 9. Ie Zond. v. d. Vasten, Mis Invocabit, zonder Gloria, 2e geb. H. Francisca. Maandag 10. H.H. Veertig Marte laren, 2e geb. en I. Evang. van Maan dag in deze week, 3e geb. A cunctis. Dinsdag 11. Mis van Dinsdag in deze week, 2e geb. A cunctis, 3e Om- nipotens. Woensdag 12. H. Gregorius I, 2e geb. en I. Evang. v. Quatert. Woensd. in deze week, Credo. Donderdag 13. Mis v. Dond. in deze week, 2e en 3e geb. als Dinsd. Vrijdag 14. Mis v. Quatert. Vrijdag in deze week, 2e en 3e geb. als Dinsd. Zaterdag 15. Mis v. Quatert. Zaterd. in deze week, 2e en 3e geb. als Dinsd. Evan^elleverklarlng. Eerste Zondag In de Vasten. Nadat de Zaligmaker door Johannes in de Jordaan gedoopt was, begaf Hij zich op aansporing van den H. Geest naar de woestijn otn zich aldaar door waken, vasten en bidden tot zijn predik ambt en tot de voltrekking van het verlossingswerk voor te bereiden. Leeren wc hieruit dat, als wij een zaak van gewicht willen ondernemen b.v. hel verkiezen van een levensstaat enz., wij ons naar het voorbeeld des Heeren daartoe behoorlijk voorbereiden en door godvruchtige oefeningen God om licht en hulpe bidden. Jezus, de onuitputtelijke bron van heiligheid en wetenschap, had voor Zich die voor bereiding zeker niet noodig, maar Hij heeft zulks willen doen om ons een krachtig en opwekkend voorbeeld te geven. De H. Apostel Paulus heeft zich na zijn bekeering eenlge jaren in de woestijn teruggetrokken om zich voor te bereiden op het wereldapostolaat. In de woestijn vastte Jezus veertig dagen. De H. Kerk stelde ons hier aan het begin van den heiligen vastentijd Jezus tot voorbeeld, opdat ook wij met een bereidwillig en offervaardig gemoed deze veertigdaagsche Vasten volgens den geest der H. Kerk beleven, niet uit nood of dwang maar om de heil zame vruchten, die er uit voortkomen. Met een tweevoudig doel n I. moeten) we vastenom het verleden en om de toekomst. Om het verleden, door de versterving aan het vasten verbonden, door de offers van zelfverloochening moeten wij boete doen voor onze zon den, gelijk we lezen in de II. Schrift dat de Joden na ontrouw geweest te zijn aan den Heer hunnen God telkens door vasten he' bedreven kwaad tracht ten te herstellen, Om de toekomst: door de zelfoverwinningen aan liet vas ten verbonden, moet de mensch zich sterk en krachtig maken voor den strijd tegen de zonde. Door het-zich-ontzeggen van iets dat op zjch geoorloofd is, zal de ziel krach ten verzamelen om ook datgene Ie kunnen ontzeggen wat ongeoorloofd en zondig is. Vandaar de buitengewone werken van versterving van zoovele groole Heiligen. Ze deden dit in den geest van boetvaardigheid, maar meer nog om zicli te trainen voor den strijd tegen hel kwaad. Hel vasten en de versterving was voor hen het middel tot het doel; hel lichaam met zijn booze begeerlijkheden ten onder te brengen en aldus te zegevieren in den strijd van het lichaam tegen den geest. Het leven van den christen is een strijdde dienst van God, zooals Jezus die van ons vraagt, vraaRt strijdslechts zij, die zich geweld aandoen, zullen den Hemel verwerven. Hoe troostend voor ons is het, dat Jezus zelf zich heeft laten bekooren! Hij heeft dit toegelaten om ons te toonen dat niemand vrij is van bekoring, zelfs niet in de woestijn, niet tusschen de stille kloostermuren. Hij heelt willen bekoord worden om ons aan te moedigen in den strijd tegen de duivel, de wereld en het vleesch. Hij heeft ons willen toonen hoe wij den vijand moeten bevechten en over winnen. Hij ook heeft ons willen doen zien hoe God hen beloont die den duivel en zijn aanlokkingen weerstaan: „de Engelen kwamen en dienden Hem". Na de overwinning vervult God de harten met een zoeten troost en schenkt aan 'smenschen hart een voldoening en een vrede, die de wereld met ai haar schijnschoon niet geven kan. De Vastenbrieven onzer Bisschoppen. Evenals vorig jaar zullen wij in onze eerstvolgende nummers telkens een van de vasten-mandementen verkort en bij uittreksel weergeven, daar de geheeld1 brieven meestal te veel plaatsruimte zouden eischen en onze lezers ze ook meerendeels in hun dagblad zullen gelezen hebben. Daar de zetel van Utrecht nog altijd ledig slaat, ontbreekt de Aartsbisschop pelijke vastenbrief ditmaal en beginnen wij dus met dien van den Bisschop van Haarlem. Mgr. Aengenent, na eraan herinnerd te hebben, dat het ruim zestig jaar geleden is, dat de toenmalige bisschop pen van Nederland zich in een ge zamenlijk schrijven tot de Katholieken ons vaderland hebben gewend r de godsdienstige opvoeding van de jeugd en jongelingschap, vestigt nu vooral de aandacht op de „leerplicht- vrije" jeugd, d w.z. op hen, die de verplichte lagere school hebben ver laten. immers met de lagere school is de opvoeding van het kind geenszins voltooid, De leerplichtvrije jeugd heeft minstens evenzeer behoefte aan vor ming. En wanneer de Opperste Rechter U en mij zal vragen, wat wij gedaan KANTOORBOEKHANDEL m f. 6. tulp m Langeslraat 65 t.o, Krommestraat - TEL 326 BLOKKEN POSTPAPIER hebben voor de jeugd, die door Hem aan onze zorgen was toevertrouwd, dan zal Hij niet tevreden zijn, ook al kunnen wij Hem antwoorden, dat wij katholieke scholen voor haar hebben gebouwd, maar dan zal Hij minstens evenzeer rekenschap eischen van de zorg, die wij aan de vorming der jeugd hebben besteed gedurende de jaren, die komen na den schooltijd, de jaren waarin de mensch meer zelf standig begint te denken en waarin de hartstochten krachtiger beginnen te spreken, de jaren, waarin de verleiding veel grooler wordt en waarin dus veelmeer nog dan voor het school gaande kind een groote waakzaamheid noodig is. In iedere parochie van het bisdom Haarlem moet daarom worden opge richt een Parochieele Jeugdraad, waar van de Pastoor of een door hem daartoe aangewezen priester rechtens de voorzitter is, en waarvan de leden ijn: de bestuursleden van alle instel lingen, commissies, clubs en vereeni- gingeii van en voor jeugdwerk en ziel zorg. welke in de parochie bestaan terwijl de pastoor bevoegd is nog andere personen lot leden te benoemen. Het is de taak van den Jeugdraad te zorgen, dat in de parochie al die in stellingen tot stand komen, welke de godsdienstige, zedelijke, maatschappe lijke, cultureele en lichamelijke belan gen der jeugd behartigen, en welke haar in de tweede plaats moeten op voeden tot het katholieke gemeen schapsleven in huisgezin en maatschap pij. Bovendien behoort het tot laak van den Jeugdraad te zorgen, dat al die instellingen in de parochie har monisch samenwerken, want al die instellingen hebben zich te beschouwen als onderdeden van het ééne, groote jeugdwerk. Door aldus het jeugdwerk parochieel te maken en alle instellin gen te beschouwen als onderdeden van een groot geheel, hebben Wij ge meend het jeugdwerk op de meest soliede basis te hebben geplaatst, Alleen in sommige gevallen om ge heel bijzondere omstandigheden kan het geoorloofd en somtijds ook ge- wenscht zijn om een interparochieele basis te nemen. De godsdienstige opvoeding, zegt Mgr. Aengenent, moet de basis zijn van alles, wat ten bate der jeugd onder- -omen wordt. Daarom hebben Wij bepaald, dat in elke parochie moeten worden opgericht twee Congregaties, een voor de leer plichtvrije jongens en een voor de leerplichtvrije meisjes. Elk dier beide Congregaties moet weer gesplitst wor den in twee afdeelingen, één voor de genen, die den leeftijd van 17 jaar nog niet hebben bereikt, en één voor hen, wier leeftijd daarboven ligt. Doch al staat de godsdienstige vorming voorop, en al ligt dus het zwaartepunt van het jeugdwerk in de godsdienstige veree- niging, de verzorging der jeugd is daar door geenszins uitgeput. Gok de maat schappelijke, cultureele en lichamelijke ontwikkeling vraagt de volle aandacht. En daarom moeten uit de leden der Congregaties allerlei clubs en vereeni- gingen worden gevormd, die deze ont wikkeling ten doel hebben. Als leden daarvan kunnen dus alleen worden opgenomen zij, die lid zijn van de Congregatie. Wanneer het zwaartepunt van het jeugdwerk moet gelegen zijn in de godsdienstige vorming, dan is het aan geen twijfel onderhevig, of het onder richt in de godsdienstige waarheden moet de zeer bijzondere aandacht heb ben. Wij zijn diep overtuigd van de d oevige waarheid der woorden van den grooten Paus Benedictus XiV, die in een zijner werken schreef: „Wij aarzelen niet als onze meening uit te spreken, dat een groot deel van dege nen, die hun eeuwige bestemming niet bereiken, dit verschrikkelijk ongeluk te danken hebben aan de onwetendheid der geheimen van het geloof, welke een ieder noodzakelijk moet kennen en gelooven, die in den hemel wil komen." En daarom hebben wij bepaald, dat voortaan aan alle kinderen godsdienst onderwijs moet worden gegeven, tot dat zij zeventien jaar zijn. Wij zijn WISSELSTROOM-T OI MET LUIDSPREKER PI AN OH AN DEL S. DUIJKER Koffer-Gramuphoon vanaf F 15.- Ji HAVIK 29 - TEL. 773 overtuigd, dat dit een maatregel is van diep ingrijpenden aard. Maar men zal het met Ons eens zijn, dai bij het ein digen van den Catechismusleeftijd de kennis van den godsdienst geenszins als voltooid kan worden beschouwd. Immers, wat weet de mensch op vol wassen leeftijd nog van de leervakken, die hem op de lagere school onder wezen zijn, indien de kennis daarvan niet door verdere studie in de jaren, die daarop volgen, werd ontwikkeld? Zoo ook achten wij het ten zeerste gewenscht.dat de in den Catechismus opgedane godsdienstkennis door ver dere ontwikkeling verdiept wordt. Wel nu, de eerste afdeeling der Congregatie, die voor de leerplichtvrije jeugd tot 17 jaar bestemd is, zal juist voor dat onderwijs een geschikte gelegenheid bieden. Daar is de priester in staat om, niet aan de hand van den Cate chismus want die tijd is voorbij maar aan de hand van de H. Schrift, van het Oude en Nieuwe Testament, van de geschiedenis der Kerk, de levens der Heiligen en de Liturgie een op het leven gerichte uiteenzetting en verde diging van onze geloofswaarheden te geven, Juist in die jaren, waarin de hartstochten beginnen te ontwaken, is de behoefte aan godsdienstonderricht veel grooter, dan bij het nog school gaande kind. Wij meenen dus door dezen maatregel aan de rijpende jeugd een weldaad te bewijzen van onschat- oare beteekenis voor geheel hun later leven en voor hunne eeuwige zaligheid. Inderdaad legt hier de Bisschop van Haarlem de vinger op de wonde. Het is de schromelijke onwetendheid op godsdienstig gebied, die zoovelen van de Kerk doet afdwalen, Na be ëindiging van den catechismustijd wordt aan de bestudeering van de geloofswaarheden niets, of niet veel meer gedaan. Hoe kan het dan anders, of na eenige jaren weten ze van hun godsdienst bijna niets meer. De litur gische schoonheden gaan aan hen voorbij; ze beginnen zich in de kerk te vervelen en tenslotte, draaien ze, nauwelijks volwassen, hun godsdienst den rug toe. Zij hebben den schat, die hen in het leven tot richtsnoer en troost moest strekken, verloren. Het geloof is een gave Gods, maar ook een kostbare plant, die gekoesterd en verzorgd moet worden door de H.H. Sacramenten en door voortdu rende lezing van godsdienstige ge schriften. Binnenland DE ZIEKTEWET. In verband met het in werking treden van de Ziektewet op 1 Maart 1930 zal hieronder in kort bestek getracht wor den, den lezer met de voornaamste wetsbepalingen op de hoogte te stellen. De Ziektewet regelt in hooldzaak de toekenning van eene uitkeering in geld gedurende den tijd, dat een arbeider door ziekte verhinderd is zijn gewonen arbeid te verrichten. Wie zijn verzekerd? Alle arbeiders, die in loondienst van eene onderneming werkzaam zijn. Onder onderneming moet worden verstaan het bedrijf of de inrichting, waarin arbeid wordt verricht met het doel om winst te maken. Hierdoor valt onder meer het huispersoneel (dienstboden, etc) niet onder de bepalingen der ziekte wet. Op den algemeenen regel zijn uit gezonderd degene a. die niet gewoon is bij wijze var beroep arbeid tegen loon te verrich ten, wanneer hij in buitengewone ge vallen wel arbeid van korten duur tegen loon verricht; b. wiens loon uitsluitend bestaat onderricht c. wiens overeengekomen vast loon in geld meer bedraagt dan f3000.— per jaar; d. die deel uitmaakt van de beman ning van een schip, dat de zee bevaart en buiten het gezicht der Nederland- sche kust pleegt te gaan; e. die als dienstplichtige in militairen dienst is; c f. die volgens de bepalingen der Ziektewet als werkgever moet worden beschouwd (o.a. directeur van een N.V., die lid van het bestuur is). Ook is nog verzekerd, degene, die) in aangenomen werk persoonlijk arbeid verricht en niet volgens de bepalingen der Ongevallenwet 1921 en de Land en Tuinbouwongevallenwet 1922 door de Rijksverzekeringsbank als werkgever wordt beschouwd. Eveneens valt onder de wet de arbeider, die in werkverschaffing werkt, en hij, die uitsluitend tegen genot van fooien of andere ontvangsten van der den werkzaam is (kellners). Buiten de wet vallen in het alge meen de arbeiders, werkzaam in dienst 'aneen publiekrechtelijk lichaam,spoor- vegarbeiders, etc. Voor de losse arbeiders, dit zijn de arbeiders, die in den regel in dezelfde kalenderweek niet langer dan twee dagen in dienst van denzelfden werk gever werkzaam zijn, is bij Kon. Be sluit eene afzonderlijke regeling ge maakt. Deze arbeiders worden na aanvraag in het algemeen in het bezit gesteld in eene legitimatiekaart. Voor werkgevers en arbeiders met gemoedsbezwaren is eene afzonderlijke regeling getroffen. Welke uitkeering ontvangt verzekerde en gedurende welken tijd? In het algemeen bedraagt de uit keering van de Ziektewet 80 pet. van het dagloon over de dagen, dat de verzekerde arbeider door ziekte onge schikt is tot het verrichten van zijn arbeid. De uitkeering heeft plaats over eiken dag, de Zondagen uitgezonderd, waarop de verzekerde ziek is en wei van den derden dag van het begin der ziekte af tot ten hoogste gedurende 6 maanden. Voor de berekening van de uitkeering wordt, evenals bij de) Ongevallenwetten, geen hooger loon-) bedrag aangenomen dan f8.— per dag. Voor de gehuwde zwangere vrouw en de gehuwde moeder, die in de ver zekering zijn opgenomen, zijn afzonder lijke regelingen gemaakt, waarbij het ziekengeld o. m. gelijk is aan het volle dagloon. Wat is dagloon? Als dagloon geldt het loon, dat in de kalenderweek voorafgaande aan de ongeschiktheid tot werken gemiddeld per dag is verdiend door gelijksoor tige arbeiders in hetzelfde of soort gelijk bedrijf in de onmiddellijke om geving. De zieke krijgt dus geen uit keering naar wat hij toevallig de vorige week heeft verdiend, maar naar hel gemiddelde van zijne niet zieke soort gen ooten. Wanneer kan ziekengeld worden ge weigerd Ziekengeld kan worden geweigerd als de ziekte door opzet, misdrijf of onzedelijkheid van den verzekerde is veroorzaakt. In het laatste geval moet verzekerde een bekend onzedelijk ge drag lijden. Bovendien kan het ziekengeld wor den geweigerd, wanneer de ongeschikt heid tot werken bestond op het tijd stip, dat de verzekering aanving en ook, wanneer zwangerschap ontstaan is vóór of de bevalling plaats vindt binnen een half jaar na den aan vang van de verzekering of na de aangifte. Wie voert de wet uit? De uitvoering der Ziektewet heeft plaats: a. door de ziekenkassen Raden van Arbeid; b. door de erkende bedrijfsvereeni- gingen. De werkgever, niet de arbeider, heeft de keus tusschen Raad van Arbeid en bediijfsvereeniging. De arbeiders van een niet bij eene bedrijfsvereeniging aangesloten werk gever zijn van zelf verzekerd bij den Raad van Arbeid Ook wanneer de werkgever verzuimd heeft zich bij den Raad van Arbeid aan te melden en daar niet bekend is, betaalt deze toch het ziekengeld aan den arbeider, maar zal dit, evenals de ontdoken premie, van den werkgever terugvorderen. Premiën. Om de uitkeering van ziekengeld of neemt een abonnement voor onder houd van uw schrijfmachine bij h. elzetïftar KANTOORBOEKHANDEL LANGESTRAAT 84 TEL. 628 logelijk te maken moet door werk gever en werknemer gezamenlijk premie worden opgebracht. Zoowel bij de be drijfsverenigingen als bij de Raden van Arbeid geschiedt in het algemeen de betaling van de premie door den werkgever. Deze mag de helft door den arbeider doen betalen, door telkens bij de loon- betaling het bedrag in te houden. Echter mag het bedrag, dat van het loon wordt afgehouden, nooit hooger zijn dan de helft van de premie bij den Raad van Arbeid. Voor de bij den Raad van Ar beid verzekerden is de premie voor- loopig vastgesteld op 2,3 pet. van het loon, met uitzondering van een hooger percentage voor enkele bedrijven met abnormaal ongunstig ziekte-risico. Tot slot zij nog opgemerkt, dat naast de verplichte verzekering tegen ziekte de wet ook eene vrijwillige verzekering kent, terwijl krachtens art. 193 der In validiteitswet tijdens de ziekte van een verzekerde de premie voor deze wet door de Ziekenkas moet worden vol- niet overlegging van eene rentekaart kan dan ook de uitbetaling van ziekengeld worden geweigerd. Uit den aard der zaak zijn in dit korte overzicht slechts enkele van de voornaamste bepalingen der Ziektewet ar voren gebracht. DOOR GOOI EN EEMLAND. Er zullen in het komende seizoen op initiatief van Baarn's Bloei in sa menwerking met de besturen van ver schillende V.V.V.'s uit Gooi en Eem- land, rondwandelingen en rondritten per fiets worden georganiseerd. In verband hiermede werd een ver gadering gehouden, waar aanwezig waren vertegenwoordigers van de V. V.V.-besturen van Amersfoort, Bussum Baam, Hilversum, Soest, Soesterberg, Zeist en Utrecht. Voorts werd deze vergadering bijgewoond door nir. Stork, vice-consul van den A. N. W. B. De besprekingen hadden tot resul taat, dat twee wandeltochten werden vastgesteld en een rondrit per rijwiel. De fietstocht, die in het geheel 107 K.M, lang is, vangt aan in Baarn en gaat vervolgens over Soest, Amers foort, Soesterberg, Zeist, Utrecht, Bilt- hoven, Lage Vuursche, Hilversum, Bussum, Oud-Naarden, Huizen, Laren en vandaar naar Baarn terug. De eerste rondwandeling door het Gooi zal eveneens in Baarn aanvangen en vervolgens zullen bezocht worden de theetuin „in de Dennen", Hilversum, Corversbosch, Spanderswoud, Bussum, Nieuw Crailo, Laren, den theetuin „Het Bluk" en vandaar naar Baarn terug. De tweede rondwandeling zal gaan doorEemland en wel van Baarn over Soestdijk naar Soest, Blrkhoven, Amers foort, Soesterberg, Den Dolder, Bilt- hoven, Laage Vuursche en Baarn De eerste wandeling gaat over een parcours van 38 K.M., de tweede van 42.7 K.M. Het is niet noodzakelijk, dat deze wandelingen en fietstocht in één dag worden ten uitvoer gebracht; voorts kan de deelname op elke willekeurig punt een aanvang nemen. Iedere deelneemster en deelnemer moet hiervoor een inlcggeld storten van fl, waarvoor o.a. een insigne en| een kaart met een be schrijving der route zal worden ter hand gesteld. Deze kaart met beschrij ving zal de A.N.W.B. geheel belange loos beschikbaar stellen ten behoeve der V.V.V.-besturen Die beschrijving zal onder meer in de verschillende gemeenten adressen vermelden, waar iedere deelneemster of deelnemer haar of zijn kaart ter controleering moet laten afstempelen, Aan de deelneemsters en deelnemers, die deze tochten tot een goed einde brengen, zal een plaquette worden uitgereikt met een inscriptie en de wapens der gemeenten, die op de tochten worden aangedaan. Het ligt ten slotte in de bedoeling van de genoemde V.V.V.-besturen deze wandelingen en fietstocht, indien zulks mogelijk is, in het begin van de maand Juni officieel te openen.

De Eembode | 1930 | | pagina 1