Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken ll NORA RADIO h. ELZENAAR Bel dan op No. 42 Abonnementen kunnen elke week ingaan, doch opzegging van abonnement moet geschieden voor den aanvang van een nieuw kwartaal. Prijs per 3 maanden f 1.00. Buiten Amersfoort 1.10 Kantoor en Drakkerij Langegracht 28 te Amersfoort - Vier en veertigste Jaargang De Gembode Advertentiën 2,5 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bj geregeld adyer- leeren. Advertentiën moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur in den morgen zijn Verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagmiddag Post-giro no. 44234 Dinsdag 15 April 1930 - No. 5 Afleiding is niet mogelijk, indien Uw eenige bezigheid is afleiding te zoeken, Kerknieuws. MGR. JOANNES H. G. JANSEN, AARTSBISSCHOP VAN UTRECHT. Het heeft Z. H. Paus Pius XI be haagd, te benoemen tot Aartsbisschop van Utrecht Mgr. Joannes Henricus Gerardus Jansen, die tot dusver als Vicaris-Capitularis. het bestuur van het Aartsbisdom waarnam. Algemeen heerscht voldoening over de keuze van den beminnelijken priester, die als de nieuwe Aartsbisschop reeds algemeen door de volksopinie was aangewezen, nog eer de kerkelijke uit verkiezing was geschied. Joannes Henricus Gerardus Jansen werd geboren te Leeuwarden 9 Mei 1868. Met groot succes deed hij zijn studies, eerst te Rolduc, later op de Seminaries Kuilenburg en Rijsenburg. 15 Aug. 1893 ontving hij uit de han den van Mgr. Snickers de H. Priester wijding. 6 Oct. 1893 werd hij benoemd tot assistent te Heeg (Fr.), waarna in Juni 1894 zijn benoeming volgde tot kapelaan te Sneek. In deze stad werkte hij met jeugdigen ijver aan het heil der zielen. In Jan. 1898 werd hij over geplaatst naar de St. Walburgis- parochie te Arnhem. Hoe hoog zijn talenten door den Aartsbisschop werden geschat, bleek al spoedig toen kapelaan |ansen, geen man van studie, maar man van prac- tische zielzorg, toch in slaat werd ge acht om op het Groot-Seminarie Rij senburg het professoraat in Exegese op zich te nemen. Met taaie volhar ding werkte hij zich in de moeilijke stof in. Zoo schitterend slaagde hij, dat zijn latere opvolger, Mgr. Dr. Jan Smit, openlijk de scripta prees, welke prof. Jansen had achtergelaten en die voor het klassegebruik dienst bleven doen. Op 16 Oct. 1908 zou hij den stoel der wetenschap weer verlaten om terug te keeren in de practische ziel zorg en volgde zijn benoeming tot pastoor te 'tGoij (gem. Houten). On der de eenvoudige bevolking van 't Goij werkte hij met lust en liefde. Ten koste van groote, ook persoon lijke offers wist hij de kleine dorps kerk te verfraaien en de devotie van 2 fin kleine gemeente voorbeeldig te maken. In Jan. 1914 werd hij overgeplaatst als pastoor naar Harlingen. Het Katho lieke ziekenhnis in deze stad, mede door zijn krachtig werken opgericht, doet, naast zijn ijverigen priesterlijken arbeid, de dankbare herinnering aan pastoor Jansen onder de Katholieken van Harlingen voortleven. Zijn werkkracht werd thans geroe pen voor een uitgebreider arbeidsveld. Den 27en Sept. 1918 volgde zijn be noeming tot pastoor van een der ge wichtigste parochies in het Aartsbis dom, de O. L. Vrouwe-parochie aan de Biltstraat te Utrecht. In deze uitgebreide parochie kon hij zijn volle kracht ontplooien. Armen, zieken en allen, die troost behoefden, vonden in hem een vader, die mee voelde en alles deed om het lijden te verzachten. Voor het heil der zielen had hij alles over. In 1920 volgde zijn verheffing tot Kanunnik van het Metropolitaan-Ka- pittel. Alsof het pastoorschap van de grootste parochie in het Aartsbisdom voor dezen werker niet genoeg was, legde Mgr. hem nog tal van andere werkzaamheden op. Zoo was hij eenige jaren geestelijk adviseer van de Alge- meene R. K. Werkgeversvereeniging in Nederland; Aumönier Conseil de l'Union Internationale des Ligues Fé- minines Catholiques; adviseur der vereeniging van Kath. Hoofden van Scholenregent van het St. Antonius- Gasthuis en werkzaam in (al van andere functies. Kanunnik Jansen is een Fries, en aan zijn volksaard dankte hij zijn onver woestbare doorzettingskracht, welke zoo duidelijk bleek bij de oprichting van het St. Bonifacius-Lyceum te Utrecht. De moeilijkheden stapelden zich op, velen van zijn eerste medewerkers trokken zich terug, maar met Friesche 'stoerheid hield hij vol tot eindelijk hel Katholiek Lyceum was tot stand ge bracht. Met Mgr. van de Wetering deelde Kanunnik Jansen de godsvrucht voor KANTOORBOEKHANDEL m F. ft. tulp tangestraat 65 to. Krommestraat TEL 326 KASTPAPIER AAN ROLLEN EN VELLEN I ROOD - WIT - BLAUW i.angcair< de vadetlandsche Heiligen. Ter veree ring van een der grootsten onder hen, stichtte hij met Kapelaan Mets van Zwolle, de thans bloeiende ?t. Boni- facius-broederschap van Dokkum. Per soonlijk placht hij de processie naar Dokkum en Kevelaer te geleiden. Te midden van zijn overstelpende drukte wist hij echter nog tijd te vin den om zich te geven aan zijn mede priesters. Zijn pastorie stond voor allen open. Hij verstond de kunst vriend- schaps-relaties aan te houden. En talloos velen, priesters en leeken, zullen een dankbare herinnering aan de op rechte vriendschap van dezen nobelen priester blijven bewaren. Voor zijn kapelaans was hij een „model-pastoor Zelf hard werker, vorderde hij van hen een rusteloozen arbeid voor het heil der zielen, maar als dank voor dien arbeid zijner mede werkers schonk hij hun een huiselijke gezelligheid en vroolijkheid, zooals er misschien in weinig pastorieën gevon den wordt. Na 11 jaar in de O. L. Vrouwe parochie gewerkt te hebben, werd Kanunnik Jansen belast met de oprich ting van de H. Hart-parochie te Utrecht als eerste pastoor daarvan aange wezen. In Oct. 1929 werd de pastoor van de H. Hart-kerk, na het bedanken om gezondheidsredenen van Mgr. B. A. de Wit, Deken van de stad Utrecht. Na het overlijden van Mgr. v. d. Wetering riep het vertrouwen van hetMetropo- litaan Kapittel hem tot de hooge waar digheid van Vicaris Kapitulaar. En thans zien wij hem geroepen, om als de vier-en-zestigste opvolger van St. Willibrord den Bisschopszetel van het Utrechtsche Diocees te bezetten. De Eembode" biedt den nieuwen Aartsbisschop zijn eerbiedige geluk- wenschen aan. PATER JOS. v. d. KOLK. f iter Jos. v. d. Kolk is te Amsterdam op 51-jarigen leeftijd overleden. De overledene werd geboren 27 Jan. 1879 te Wa iroy en werd priester ge wijd 15 Aug. 1909. Na eerst een jaar tijdelijk leeraar te zijn geweest in Til burg vertrok hij in 1909 naar de uiterst moeilijke missie in den versten uithoek van onze Oost, waar hij op 30 uur loopen van de meest nabije confraters in een bamboehutje te Okaba aan de Holoirivier geleefd heeft. De grootste teleurstellingen zijn hem daar niet bespaard, van 1915—1921 was hij overste van het geheele missiege bied. In 1925 keerde hij na 17 jaren enormen arbeid naar Holland terug. Hij werd eerst tijdelijk professor aan de philosophischeafdeelingte Arnhem, daarna prefect der studiën te Tilburg. In 1928 werd hij tot overste benoemd van het missiehuis te Arnhem. Over het geheele land en ver daar buiten had hij vrienden zoowel onder katholieken als nietkatholieken, waar mede hij een enorm uitgebreide en waardevolle correspondentie onder hield. Hij ruste in vrede! MISSIE-ARBEID. In Ned. Indië zijn voor de R.K. Missie ot Zending werkzaam 270 pries ters, 38 fraters, 260 broeders en 994 zusters. Van de Onze Lieve Vrouwe- Stichting te Amersfoort zijn 15 zusters in de Oost-Indiesche Missie werkzaam. Uit den Omtrek Barneveld Burgerlijke Stand, Geboren: Wilhelmina Aleida, d. H. Rosendal en G. v. d. Brink Barend Wilhelmus Antonius Coenradus, z. v. W. A. Verruyl en T. Wallet Arend Gerard, z. v. A. v. de Pol en H. v. Ee Alie Johanna, d. v. J. Veerman en A. Bakker. Ondertrouwd M. Rutten en C. W. Meulenkamp H. v. Middenkorp en T. Molenaar W. Mulderij en E. Bakker. Getrouwd C. v. de Glind en J. Jansen J. v. de Bunt en A. Bonestroo E. v. Middendorp en H. v Harten G. v. de Haar en H. v. Koesveld. Over leden: G. v. de Haar en H. v. Koes veld. Eemnes Tot hoofd der R. K, Jongensschool alhier is benoemd G. J. Morren, thans hoofd der R. K. School te De Hoef (Utr.). De gemeenteraad besloot tot vast stelling percentage heffing inkomsten belasting op 5 pet. In den gemeenteraad wees de heer Pas er op, dat in Laren_enkele per sonen, die daar op de „zwarte lijst" staan, zich hier dronken komen drinken. De heer Seldenrijk vindt dat ook wel erg bedenkelijk. De dranklustigen, die in Laren niet terecht kunnen, komen naar Eemnes om zich daar te goed te doen. De Voorzitter vindt deze kwestie niet onbelangrijk. Eemnes kent geen zwarte lijst, doch er is iets voor te zeggen, dat dergelijke personen hier geweerd worden. Het aantal vergunningen zal niet worden verminderd. Hoevelaken Op 5 Augustus van het vorige jaar werd Ie Hoevelaken zekere Den Enting uit Amersfoort zeer ernstig door Blom mishandeld. De gemeente-veldwachter heeft toen het slachtoffer, waarvan vijf tien ribben stuk waren, op ruwe wijze naar het arrestantenlokaal doen ver voeren. Eenige dagen daarna is den E. aan de gevolgen overleden. Na een langdurig onderzoek is de behandeling der zaak voor de Utrechtsche recht bank vastgesteld,op 6 Mei a.s. Er zijn tien getuigen gedagvaard. Hoogland De keuring en de herkeuring van trekhonden met de daarbij behoorende hondenkarren zal worden gehouden op Dinsdag 15 April a.s. des voor middags 9 uur, op het terrein gelegen tegenover het Gemeentehuis. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de houdenkarren volledig uitgerust moeten worden voorgeleid en dat bij niet verschijning ter herkeuring door haling van de inschrijving in het register zal volgen. Burgerlijke stand. Geboren: Cornelis, z. v. W.v.Beek en C. Smink Everarda Johanna, d. J. Smink en J. H. v. de Burgwal Wilhelmina, d. v. A. Franken en G. M. Kool Adrianus Wilhelmus, z. v. A. Huijskes en C. Poort Johannes Maria, z. v. M. Boon en E. J. M. Vermunt. Ondertrouwd: J. L. Voskuilen en J. v. den Hengel. Leusden Op den Openbaren weg te Leusden, is gevonden, een vermoedelijk zilver Beursje met inhoud. Inlichtingen bij de Gemeenteveldwachter te Hamersveld. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. J. Bakker en C. M. Soesbergen. GehuwdJ. v. Harten en J. Reemst. Stoutenburg Burgerlijke Stand. OverledenAaltje Wiggers oud 64 j. ongehuwd. Soest Burgerlijke stand. Geboren: Elisabeth, d. v. J. Walet en J. v. d. Kieft Jeanette, d. v. H. Budding en B. Vlothuizen Nicolaas An toon, z. v. A. v. Hornsveld en W. Bakker Elsje, d. v. G. Burgwal en J. v. d. Broek Maria Martha, d. v. J. Bedijs en M. M. Buwalda Hen- drika, d. v. A. Ebing en J. van der Schagt Henrietta Adriana, d. v. J. J. W. v. Woudenberg en A. H. Renes. Ondertrouwd: F. F. Schoenmakers en C. E. C. Bosch Evers H. M. Houtman en C. J. Groen E. C. G. Stikkel Overhorst en M. Groenesteijn P. Engelbersts en P. C. F. van Mill B. A. de Bruin en B. v. Asch. Gehuwd: H. M. J. Hol en M. J. Soest. Overleden: Willem Fiederik Bijlevelt, 25 jr. Rijndina Helweg, 61 jaar. BERICHTEN UIT AMERSFOORT 14e INSTRUMENTAAL VOLKSCONCERT. Op den tweeden Paaschdag 's avonds 8 uur, zal de Orchest-Ver. St. Caecilia groote zaal van St Aechten het 14e volksconcert geven. Dit con cert is toegankelijk gesteld voor iedere beurs, aangezien de entrée gezet is op slechts 25 cent. Wie de radio-uitvoering gehoord heeft op Zaterdag 5 April j.L, zal wel geen aansporing noodig hebben om op den tweeden Paaschdag het concert te komen beluisteren. programma waarmede executanten voor den dag J komen ziet er frisch en uitnoodigend uit; 1. Ernst August marsch. H. Blankenburg 2. Peter Schmoll ouverture. C. von Weber. 3. Standchen I seren. Fr. Schubert. 4. Standchen II seren. Fr. Schubert. 5. Oud-Hollandsche Boerendansen. W. Siep. 6. Srëndchen Aubade. J. Heijkens. 7. Notenregen. E. Urbach. Parade im Marchenwald. W. Noack. Moge ook dit concert, als naar ge woonte, door een uitgelezen schare bezocht worden Gaarne bevelen wij de Emmabloem- collecte aan, al kunnen wij het uit voerig artikel, ons door het comité toegezonden, hier niet opnemen. De te Amersfoort gecollecteerde gel den komen uitsluitend ten goede aan de Amersfoorlsche tuberculose-bestrij- ding, zonder onderscheid van richting. Men vergete 24 April a.s. de t.b.c.- patiënten niet en steune mild dit schoone werk! Door de Ned. Herv. Stichting voor Ziekenverpleging wordt uitgegeven een 5 pel. obligatieleening, groot f 100.000 ten behoeve van een ziekenhuis. Het bestuur dezer stichting is samen gesteld als volgt G. J. A. Ruys, voorz., mevr. Knoppers-Dieleman, secrsse., S. Knoppers, penningm., G. J. van Ame- rongen, ds. K. J. van den Berg, G. v. Hoogevest, A. N. Opstelten, ds. J. Pan nebakker, dr. H. W. de Planque, Leiden en F. van Slooten. Donderdag werd het 25-jarig be staan der Amersfoortsche Industrie- en Huishoudschool feestelijk herdacht, 's Middags had in Amicitia een druk bezochte receptie plaats, waar hulde werd gebracht aan stichters, leiders en leidsters. De Inspecteur-generaal van het Nij verheids onderwijs, het Amersf. Ge meentebestuur en meerdere autoriteiten spraken waardeerend over het vele goeds, doorde Huishoudschool gebracht. De heer Wesseling die 25 jaar het secretariaat waarnam werd dankbaar gehuldigd voor zijn ijverig werken voor deze nuttige stichting. In de Huishoudschool werd een ten toonstellinggehouden van werkstukken, die veel bezoek trok. In zijn geschiedenis der school her innerde de heer Wesselingh met een enkel woord aan de moeilijkheden die de oprichters moesten overwinnen. In dit verband drukken we hier nog eens af een courantenbericht uit die dagen, n.l. van 15 April 1905, luidende als volgt: „De heeren C. J. Plomp, J. W. Jorissen, J. Kleber, N. Veis Heijn en A. Hamers hebben hun ontslag ingediend als lid van den Gemeenteraad. Dit staat in verband met het in de laatste raads vergadering genomen besluit tot subsi- sidiccring van de Industrieschool aldaar. De raadsheeren waren in die dagen blijkbaar nog al gemakkelijk te be wegen het kiezerscorps weer eens een stern-gang te bezorgen. De slipjacht der Koninklijke Jacht- vereeniging te Amersfoort is uitgesteld tot Donderdag 24 April a.s. Naar wij vernemen, zal in de poli tieke bijeenkomst, welke op 26 en 27 April a.s. te Amersfoort wordt gehouden, behalve de heeren jhr, mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck en D. v. d. Sterren, als inleider spreken de heer G. Knu- velder. De „jongere" Jan Engelman, die eerst was genoodigd ter politieke retraite het woord te voeren, heeft het nadien verbruid en kan dus thuis blijven. WISSELSTROOM-T OESTEL P 1AC MET LUIDSPREKER PIANO HANDEL S. DUIJKER Koffer-Gramaphoon vanaf F15.- a HAVIK 29 TEL. 773 Naar wij vernemen zal de „Sociale Week", welke het R. K. Werklieden verbond zal organiseeren voor Hoofd bestuurders, Geestelijke Adviseurs en voor zoover er ruimte beschikbaar is belangstellenden, worden gehou den in het Retraitehuis St. Alfonsus te Amersfoort. De opening zal plaats heb ben op Woensdag 7 Mei, de sluiting op Zaterdag 10 Mei. Algemeen onderwerp is: „De Ency cliek Rerum Novarum in het licht van onzen tijd". Prof. Mr. Dr. Ch. Raaymakers S.J. zal behandelen het onderwerp„Zeker heid van bestaan". Pater J. Perqui, directeur der Cen trale Hoogeschool voor Christelijke Arbeiders te Leuven, behandelt het onderwerp: „Recht op eigendom". Prof. H. A. Kaag van de R. K. Han- delshoogeschool te Tilburg, spreekt over: „De leiding over het kapitaal". Henri Hermans, bestuurslid van het Verbond, spreekt over: „Voortbrengst en behoefte". Dr. G. Vrijraoed over: „Medezeg genschap van den arbeid", en in de slotzitting zal Prof. Jac. Jacobs te Steyn (L.) spreken over „Rerum Novarum en de Naastenliefde". De Paasch-Godsdienstoefening voor de R. K. Militairen van alle rangen wordt gehouden door den Heer Aal moezenier, op Dinsdag en Woensdag in de Goede Week. Dinsdag gelegen heid tot biechten van half 7half 9. Woensdagmorgen om kwari voor 7 gezongen H. Mis met preek en H. Paasch-Communie. Op Dinsdag 29 en Woensdag 30 April, zal op initiatief van de Amersf. Zwem- en Poloclub en met medewer king van vrijwel alle sportvereenigingen te dezer stede, de film „Olympische spelen 1928" worden vertoond. De voorstellingen zullen plaats vinden in de Markthal. In de vergadering der leden van het Amersfoortsche Melk-contrólestation werd medegedeeld, dat vooruitgang is te constateeren nu de veehouders gaan inzien, dat reinheid de belangrijkste factor is bij het prijsbepalen en finan- tieel voordeel geeft. Er zijn thans bij het controle-slation aangesloten 20 melkveehouders en 34 handelaren en slijters. De begrooting voor 1930 wees aan inkomsten aan f375 als bijdragen van melkveehouders en f1800 van melk handelaren en slijters. Tot bestuurslid in de vacature Sie- perda werd gekozen J. W. v. d. Pol. Luitenant-kolonel Vrijdag, comman dant van het le regiment veldartillerie, is benoemd tot kolonel, commandant van de eerste artillerie-brigade. Kolonel Verberne gaat met pensioen. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Strooperij: H. D. Stoutenburg f4 of 3 d. Trekdier los en onbeheerd laten: H. J. S., Amersfoort, f2 of 1 d; P. K., Amersfoort f 3 of 1 d. Dronkenschap: C. J. de B., Rijswijk, f 10 of 5 d.; L. W-, Utrecht f 15 of 10 d. Autobus laten besturen door een persoon, die den vollen wettelijken rusttijd niet heeft genoten: J. v. G., Soest, f5 of 2 d. Sterke drank schenken ineenlocali- teit zonder vergunning A. de R., Leus broek, f 20 of f 3 d. plus f 5 of 3 d. voor bier verkoopen in localiteit zonder verlof, plus vernietiging van drank. Arbeidswet: W. v. V., Barneveld, f 5 of 2 d. Wielrijden zonder licht: T. S. .Amers foort, f5 of 2 d.; H. H., Baarn id„ W. W., Woudenberg (ook zonder bel) f6 of 3 d. Wielrijden zonder bel, G. v. P., Bar neveld f2 of 2 d. Wielrijden zonder remE. V., Rotter dam f5 of 3 d. Wielrijdend verkeerend onder den invloed van alcohol, G. v. d. H„ Soest, Rijden met voertuig zonder licht of reflector: G. V., Renswoude f7.50 of 5 d. Autorijden zonder licht: C. E. v. E, Kantoorboekhandel Kantoormeubelen Schrijfmachines Langestriat 84 Telef- 528 Speciaal adres voor Uw Kantoor- School-, Schrijf- en Teekenbenoo- digdheden. - Advertentie-Bureau Hebt U een Taxi of auto noodig Amersfoort, Amsterdam, f5 of 2 d. Idem zonder rood achterlicht; G. K., Amersfoort f 1 of l d. Idem links van den weg: A. K., Hil versum, f5 of 5 d. Idem zonder goede remmenH. C. W Utrecht, f5 of 2 d. In de Langestraat te Amersfoort wiel rijden op verboden tijd: H. D., Baarn, f3 of 1 d. Autorijden op Wielerpad: E. G. W., Amsterdam, f 10 of 5 d. GEVESTIGD. C. v. Donselaar, N.H., Vermeerstr. 137, opz. wegw. O. Duinkerken, N.H., Puntenb.l. 12a. J. de Groot, R.K., 2e Inf.kaz.str. 11a, serg. Inf. G. Gouw, N.H., Laurusstr. 23. fabr.arb. v. Hattum, R.K., A.Amh.p.w. 40, electr.l. J. v. Hoeyen, R.K., St. Bonif.str. 60, metsel. Margaretha Castermans, R.K., Korte Gracht 20. J. Prent, N.H., Westsingel 5, reiz. P. Ruyer, R.K., Fuchsiastr. 26, bankw. H. v. Soest, N.H., Bleekersstr. 5, kant.b, A. v. Veenendaal, R.K., Leusderw. 8! slager. K. Schmidhamer, N. H., P. Bothl. 37, gep. kap. J. v. d. Bogert, R. K., Kruiskamp 71, Wilhelmina Penterman, R. K., K. Wil- helm.laan, 38, dienstbode. H. Tabak, N. H., G v. St.Werfstr. 42, chauffeur. Frederica v. d. Heiden, R. K., Teut 46c, Teuntje Molenaar, N. H., Regent.l. 14 dienstb. M. J. v. d. Waals, R. K., Sumatrastr. 3, reiziger. A. Iedema, G. K., Zuidsingel 18, stoker. Agatha Schouten, G. K., B.Wuyt.laan 21 dienstbode Judit Levy, N. I., P. Buysl. 21, kant.b. L. Vermanen, R.K., woonwagen, koopm. Hermina v. Beek, N.H., Seringstr. 53. Johanna Brammeijer, R.K Violenstr. 47. J. Fontein, N.H., Utr.weg 151, houtbew. Johanna v. Gulick, R.K., Wijersstr. 14. Johanna Kat, N.H., Wilhelminastr. 3. Gabrielle v. Oordt, R.K., Fr. v. Blan- kenheimstr. 31. Jacoba Top, N.H., Flierb.str. 26. M. A. Edelbroek, R.K., Westsingel 26, barbier. Christina M. Lodewijks, N.H., Muur huizen 153, diensbode. J. B. Mutsers, R.K., Miereveldstr. 45, leerling sm. G. de Ruiter, N.H., Ruysdaelstr. 12, opz. Rijksw. C. Roeken, R.K., Fr. Halsstr. 29. G. Schut, N.H., Hoogeweg 132, landb. G. Schinny, R.K., Hoogl.weg 2, winkel bediende. Catharina J. Verhoef, R.K., Nieüwstr. 23 dienstbode. Geertruida C. Westerdijk, N.H., Dillen burglaan 6, dienstbode. Helena Wolf, R.K., Frieschestr. 6, dag dienstbode. A. Bestelink, N.H., Tulpstr. 32. Jacqeline A. H. A. Müller, R.K., Wevers singel 44.

De Eembode | 1930 | | pagina 1