Bij gelegenheid van het 10-jarig be staan van de R. K. Gymnastiekclub „St. Hubertus", werd in het gebouw „St. Aechten" een zeer geanimeerde feestavond gehouden. De heer Rutgers, voorzitter der feest commissie, besprak in 't kort hetver- eeniglngsleven in de afgeloopen 10 jaar. Het heeft veel moeite gekost St. Hub. op het tegenwoordig peil te brengen. Op 20 Mei 1920 werd de vereeni- ging opgericht, waarvoor de pioniers, de heeren Valkenhoef e.a. hulde wordt gebracht. De heer Sperling werd als voorzittei gekozen. Ongeveer 'n maand later werd de eerste ledenvergadering gehouden in de openlucht. Als geeste lijk adviseurs traden achtereenvolgens op, de kapelaans Beltman en Jansen, JUBILEUM R. K. GYMNASTIEKVEREENI01NG „SINT HUBERTUS". Qroote Amen- foortsclie Verloting. De trekking van deze Loterij is uit gesteld en wordt gehouden op 10 Sep tember van dit jaar. dus niet op 14 Mei. GEMEENTELIJK BELASTINGWEZEN aan wie de vereeniging veel dank is verschuldigd. Het eerste jaar telde zij 17 leden. Begin 1922 werd in principe besloten een damesafd. te stichten, welke Aug. d.a.v. werd opgericht. Teleurstellingen zijn er vele geweest, in de eerste plaats de tinancleele zor gen en het vertrek van ijverige be stuursleden. Op 1 Jan. 1926 telde de vereeniging 51 leden en aspirant-leden. Door een welgevoerde propaganda, o.a. op de scholen, werd dit getal opgevoerd tot 4751 St. Hubertus kan, mede door be stuur en leiders, de vergelijking met andere vereenigingen met glans door staan. Spr. feliciteert de tegenwoordige adviseur, kapelaan v. Straelen, met het 2e lustrum zijner vereeniging. Ook de practisclie leiders en leidsters geluk- gewenscht. Na een korte opwekking tot de leden, om de discipline in de vereeniging hoog te houden, feliciteerde de heer R. de voorzitter der vereeniging de heer Valkenhoef, en bood hem namens alle leden een groote foto en een zilveren horloge aan. De heer Valkenhoef sprak een dank woord. Hij bedankte voor het hulde blijk, doch de grootste dankbaarheid, die de vereeniging kan geven "is een stipte gehoorzaamheid. Hij meent dat, naast hem, in de eerste plaats ook dank verschuldigd is aan de heeren Vial en Zander. Daarop offreerde het jongste lid van de athletiekclub een bloemstuk aan den heer v. Elk, leider dier club. Het bestuur meende de verdiensten van voorzitter Valkenhoef niet alleen in woorden te moeten uiten, doch bood hem een keurige koperen spiegel De geestelijke adviseur, kap. v. Strae len, noemt de hoofdzaak van de R. K. Gymnastiekclub de opvoeding. Al mo gen de prestaties en feestavonden min der zijn dan die van andersdenkenden, dat is bijzaak. De hoofdzaak is dat alle leden, mede door de vereeniging, goede Katholieken zullen worden. Toon de goede geest door stipte gehoor zaamheid en volgzaamheid. De avond verliep verder gezellig. Muziek, voordrachten en gymnastiek droegen er toe bij de stemming te ver- hoogen. In l._ zes-en-zestig bladzijden druks bieden Burgemeester en Wethouders den Raad aan, de voorstellen betreffende de ge meentelijke belastingheffingen. Zooals onze lezers weten, heeft de Rijkswetgever getracht meer gelijkheid te brengen in de heffing van de plaatselijke belastingen. I Dat zulks noodig was moge blijken uit het volgende. Er zijn nog vijf kleine gemeenten hier te lande waar geen gemeentelijke inkomstenbelasting wordt geheven, maar er zijn tal van gemeenten waar de gemeentelijke lasten drukkend en meer dan drukkend zijn. Personen met groot inkomen ont vluchten de gemeenten waar de hef fing hoog is en maken zoo de lasten voor de achterblijvenden die zich niet kunnen verplaatsen steeds zwaarder. Daardoor ontstonden groote ver schillen in belastingdruk. De hoogste gemeentelijke belasting druk vindt men in de gemeenten Stad- Vollenhove, Peize, Muntendam, Hinde- loopen, Oude Pekela en Rolde. Bi, een inkomen van b.v. f3000 is men te Muntendam verschuldigd f347.20; (in Hilversum f95). Bij een inkomen van f 5000 betaalt men te Hindeloopen f811.72; (te Hilversum f210). Zoo zouden nog veel meer sterke tegenstellingen kunnen worden gecon strueerd. Door een niet kwaad bedachte regeling worden nu die groote schillen ten deele weggewerkt. Het geheele land door is me in alle gemeenten doende geweest met het ontwerpen van belasting-regelingen zich aanpassende aan de nieuwe voor schriften. En de resultaten van het bij ons aan den Westsingel daarvoor verrichtte werk zijn dan nu samengevat in de verschillende voorstellen, den Raad aangeboden. Dat de vaststelling der nieuwe regelingen van belang wordt geacht, moge blijken uit het feit, dat de Bur gemeester als Voorzitter van den Raad behandeling in de afdeelingen noodig oordeelde. In de begrooting voor 1930 waren de volgende belastingen geraamd 80 opcenten gebouwde eigendom men f80.000.-; 20 opcenten ongebouwde eigendom- hoogd worden met de voor dat jaar meer dan voor 1930 te dragen lasten. Derhalve zal uit nieuwe middelen totaal f 1.375.000.— moeten worden gevonden. De middelen, waaruit dit bedrag zal moeten worden gevonden, zijn de volgende a. Aandeel gemeente-fondsbelasting. b. Opcenten gemeente-fondsbelasting. c. Aandeel grondbelasting. d. Opcenten grondbelasting. e. Personeele belasting. f. Opcenten vermogensbelasting. g. Rijksbijdragen in de jaarwedden in Burgemeester en Secretaris. h. Belasting van woonforensen. B. en W. stellen voor Amersfoort te plaatsen in de eerste klasse der ge meente-fondsbelasting en op die be lasting 80 opcenten te heffen. Daarbij worden overgelegd le. berekeningen van de hoogere opbrengst ten beiioeve van de gemeente bij rangschikking van de gemeente in de tweede klasse, waarbij rekening is gehouden met de voorgestelde heffing van opcenten; 2e. twee overzichten, houdende 50—110 opcenten personeele be lasting f132.5000; Belastingnaarhetinkomen f 1.077.500. Deze belastingen vervallen tenge volge van de nieuwe regeling betref fende de financieele verhouding tus- schen Rijk en gemeenten. Bovendien vervalt de uitkeering volgens wet 1897, in de begrooting 1930 geraamd op f 108.000.— en de rijksuitkeering jaarwedden Burgemee ster cn Secretaris f600.—. Totaal f 1.399.468.-. Ta verminderen met de geraamde uitkeering aan het Rijk van het aan deel in de kwade posten wegens de directe belastingen f75.000.—. Blijft f 1.324.468. Dit bedrag van f 1.324.461.zal voor het jaar 1931 nog moeten ver gemeente-fondsbelasting en van de bedragen der plaatselijke inkomsten belasting bij rangschikking der ge meente onderscheidenlijk in de eerste i de tweede klasse. 3e. een vergelijkende staat van den belastingdruk voor een aantal wille keurig genomen gevallen, volgens den bestaanden en volgens den voorge stelden toestand. In zake het aandeel Grondbelasting wordt medegedeeld, dat aan de ge meenten wordt uitgekeerd drie vierden van de zuivere opbrengst van de hoofd som der grondbelasting, ter plaatse geheven. De kohieren der grondbelasting voor 1929 bedragen in hoofdsom voor de gebouwde eigendommen f99.916.57 en voor de ongebouwde eigendommen f4.344.96. Hiervan komt derhalve drie vierden ten bate der gemeente, na af trek van een gering bedrag aan kwade posten. De opbrengst kan geraamd worden op f79.000. Opcenten Grondbelasting zullen wor den geheven tot een bedrag van voor wat betreft de gebouwde eigendommen op f82.000 en voor ongebouwde eigen dommen op f850. Voorgesteld wordt vervolgens voor de personeele belasting de gemeente te plaatsen in de derde klas. Het bedrag der onbelaste huurwaarde gaat daarbij tot f200. Daardoor onder gaat de personeele belasting, naar schatting 12'/, pet. vermindering. De opbrengst der Personeele belas ting was f 167.672.64, welke bedrag door de veranderde classificatie met 12'/j pet. zal verminderen, zoodat de opbrengst over 1931 kan geschat wor den op f146.000. De heffing van opcenten door de gemeenten is gemotiveerd met het be toog, dat daardoor de gemeenten, die de personeele belasting als sluitpost wenschen te gebruiken, door het bren gen van wijziging in de opcenten jaar lijks de noodige wijziging in de op brengst der belasting kunnen brengen. Dat een dergelijke mogelijkheid in het belang der gemeentetinanciên nood zakelijk zal zijn ter vervanging van de bestaande jaarlijksche vaststelling van het vermenigvuldigingscijfer der inkom stenbelasting, behoeft geen betoog. De bestaande gemeentelijke opcenten loopen van 50 tot 110. over 1929 bedragen f 200.530.52, welk bedrag door de veranderde classificatie eveneens een vermindering van 12'/, pet. zal ondergaan, waardoor de raming voor 1931 moet worden gesteld op f175.000. In samenhang met de hiervoor ver melde voorstellen en teneinde ter com pensatie van de vervallen middelen een voldoende opbrengst uit de nieuwe middelen te kunnen verkrijgen, is het noodzakelijk in het vervolg ook opcen ten op de Vermogensbelasting te hef fen. Het aantal te heffen opcenten mag niet hooger zijn dan 50 De vermoedelijke opbrengst van deze opcenten wordt geraamd op f41.500. Volgens artikel 3 der wet, ontvangen de gemeenten over elk jaarlijksch tijd vak van 1 Mei—30 April eene uitkee ring ten bedrage van 75 pet. der jaar wedden van den burgemeester en d«i secretaris, welke uitkeering nochtans een bedrag van f3000 niet te boven gaat. De uit dit middel te verkrijgen bate bedraagt dus voor deze gemeente f3000. Belasting van woonforensen wordt niet gewenscht. De totaal-opbrengst zal derhalve bedragen a. Aandeel gemeente-fondsbelasting f496.660.-. b. Opcenten gemeente-fondsbelasting f360.000.-. c. Aandeel grondbelasting f79.000. d. Opcenten grondbelasting f82.850. e. Personeele belasting f 146.000.— f 175.000.- f321.000.-. f. Opcenten vermogensbelasting 141.500.-. g. Rijksbijdragen jaarwedden Burg. en Secr. f3000.—. Totaal f 1.384.010.—. Zoowel voor het jaar 1931 als voor 1932 en volgende jaren zullen der halve voldoende middelen volgens de hierbijgaande voorstellen kunnen wor den gevonden. Weliswaar moet er rekening mede worden gehouden, dat de uitbreiding der gemeente eer tot meerdere be hoefte, dan tot vermindering daarvan aanleiding zal geven en er trouwens steeds gelden gewenscht zullen zijn ter bevrediging van nieuwe behoeften, maar daar staat tegenover het natuurlijk accrès der middelen. De invloed van de veranderde be lastingheffing der gemeente op de be lastingplichtigen berekenen B. en W. op een vermindering van ongeveer 11,3%. opbrengst der opcenten heeft]dering. Bij de behandeling van de meentebegrooting voor 1929, dus in Oct. 1928, werd verwacht, dat in den loop van 1929 eene uitbreiding der gasfabriek zou noodig blijken. Er werd daarom gerekend op een beduidende kapitaalsuitgave. We zijn nu in 1930 en de uitbreiding kwam nog niet tot stand, fntusschen komt het tijdstip, dat de noodzaak gaat blijken, allengs nader. In Eindhoven koopt men tegenwoor dig gas van de mijnen en distribueert dat zelf. Daardoor kunnen worden op geruimd diverse werktuigen en machines voor de gasfabricage noodig. De Amersfoortsche gasfabriek heeft straks juist van die toestellen noodig en daarom kwam het advies: koop te Eindhoven tegen lageren prijs de ge bruikte doch nog in goeden staat zijnde toestellen. Hiertoe besloot de gemeenteraad in zijn gisterenmiddag gehouden verga- Nieuwe toestellen zouden hebben gekost f 130,000. Door den koop te Eindhoven is men voor f 80,000 klaar. A. P. V. „de Luchtpost". Uitslag wedvlucht gehouden vanuit Neufville, afstand 203 K.M. op Zondag 11 Mei 1930. In concours 66 duiven. Weder gunstig, wind Zuid, duiven los I uur. Aankomst eerste duif 3 uur, 37 min. 15 sec. Aankomst laatste duif 4 uur 5 min. 47 sec. De prijzen werden behaald als volgt: M. J. de Koning 1, 7. J. Lablans 2, 5, 16, 21. J. Noorman 3, 13. F. Voorenkamp 4, 10, 11. W. v. d. Riet 14. F. v. Winterswijk 8. D. Hof- i 9, 12. H. Hol 15, 17, 20. St. Hartochsveld 18. W. v. d. Linden 19. R. K. Werkliedenvereeniging „St Jozef'. De R.K. arbeiders van Amersfoort hebben weer, zooals men gewend is van vorige jaren, hun patroosfeest ge vierd. Het triduum gehouden op Donder dag, Vrijdag en Zaterdag dat werd geleid door den geestelijken adviseur der vereeniging Wel.Eerw. fleer Belt- nan, werd door vele leden bijgewoond. De feestdag zelf werd eerst kerkelijk jevierd. In de kerk van O. L. Vr. lemelvaart werd Zondag morgen een H. Mis opgedragen, voor levende en overleden leden. Hieronder naderden alle leden ter H. Tafel. Na de H. Mis was er gemeenschap pelijk ontbijt in 't bondsgebouw al waar de voorzitter een woord van dank sprak voor de trouwe opkomst. Tevens werd nog het bondslied ge zongen. Des avonds had de groote feestver- gadering plaats. Onder de aanwezige merkten wij op de H. E. Deken Fock. Nadat de bijeenkomst geopend was sprak de WelEerw. Heer Belt man een kort woord over „De plicht van de R.K. Arbeider". De arbeider moet durf hebben en zich niet schamen voor de Katholieke beginselen uit te komen Zij moeten katholiek zijn van den daad. De onderwerpen in het triduum be handeld, werpen door Eerw. spreker nu nog eens in 't kort herhaald. De voorzitter dankte de adviseur voor zijn bereidwilligheid tot het hou den van deze toespraak en triduum. Hettooneelspel „Op Drijfzand" werd nu door de tooneelvereeniging „Ons Genoegen" gespeeld. Het publiek liet hun waardeering blijken door een groot applaus. Een deel hiervan was zeer zeker bestemd voor het strijkje dat onder leiding stond van den Heer Wielaert. Vermelden wij nog dat de garderobe achter in de zaal goed voldeed. Op den Soesterweg kwam een oude vrouw achter een stilstaande auto van daan en bemerkte niet, dat die auto juist gepasseerd werd door een motor rijder. De vrouw werd aangereden en bekwam een hoofdwonde en een lichte hersenschudding. Zij werd in het zie kenhuis opgenomen. Na een rede van Dr. Horst uit Leiden en een toelichting door Dr. van der Hoeven werd gisterenavond in een vergadering van belangstellen den besloten tot stichting van een verzekeringsfonds ter bestrijding van kosten voor ziekenhuisverpleging. Voor de In aanbouw zijnde ver- plegingslnrichting voor zenuw- en geestes zieken werd een gift van f 1000 ontvangen. In den ouderdom van 81 jaar is Maandag overleden de heer J. van Vollenhoven, een bekend Amersfoortsch koopman in ruste. Op de Langestraat moest een auto uitwijken en reed tegen een handkar aan, waarop diverse houten balken en planken. Een uitstekende balk sloeg met kracht door de etalage aan de ingang van de zaak der firma Ramse- laar en kwam aan de andere kant er weer doorheen. Twee ruiten en glaswerk etalage werden vernield. Op Vrijdag 23 Mei zal in den Haag worden aanbesteed het verbouwen van het Amersfoortsche postkantoor aan de Kortegracht. Burgerlijke Stand. 6 Mei. Geboren: Gradus Johannes, z. v. G. Vermeer en G. Stokkink Albertus, z. v. H. Bouwman en G. Florijn Bessel, z. v. J. J. Tommei en E. Geitenbeek Johanna Marga- retha, d. v. A. J. v. d. Hazel en J. d. Hoek. Gehuwd: A. Sandbrink J. v. de Pol J. W. B. Rouwhorst en T. J. Hartman T. v. Ouwerkerk en W. G. Serré. 7 Mei. GeborenCornell's Leendert, z. v. L. Haksteeg en A. M. Post Antonius, z. v. H. v. Keken en J. v. Wageningen Albertus Jozefus, z. v. G. J. Kölker en A. M. E. v. Wetter. GehuwdG. A. Rosenthal en M. J. E. Kluft A. Walet en B. v. Effrink H. K. Wierenga en A. Niebeer. Over leden: Maria C. J. v. Woudenberg, 61 j., echtg. v. A. v. Vulpen. 8 Mei. Geboren: Maria, d. v. J. A. Vermeulen en M. J. v. Angeren Jacob, z. v. J. Noorman en M. Riksen Ida Christina, d. v. G. L. Bunnik en A. M. C. Kuhne Teunis, z. v. T. Bonman en G. M. v. de Kuilen. OndertrouwdJ. v. Roggen en A. G. Delden C. v. Eijs en F. v. Zwol M. J. v. Groenestein en S. A. Bou- man H. Verheuvel en A. J. A. v. Mourik J. Botterblom en F. J. S. W. v. Kalleveen J. Spruit en C. A. P. v. Dam G. E. Verkuil en J. Zweede L. C. de Bruin en M. de Kruijf R. Greefhorst en E. C. Boersen L. v. Dijk en A. v. de Bunt C. Ver- boven en A. M. Tondeur. Gehuwd: B. Baars en C. E. Oskam. Overleden Maria Boerhaven, 54 j., echtg. v. C. Pot. 9 Mei. GeborenStijntje Marie, d. v. A. T. Steenbeek en H. v. Dijkhuizen Bernard, z. v. K. Pluim en B. B. ter Braak. Overleden: Geertruida M. Westhof, 25 j., echtg. v. J. v. Keken. 10 Mei. Geboren: Hendrikje, d. v. H. Anema en J. Zwezerijnen. Over leden: Christina Veis Heijn, 7 j. 12 Mei. Geboren: Gijsbertje Beren- dina, d. v. J. Jansen en G. v. d. Berg Maria Hendrika, d. v. A. de Jeger en A. J. Maas Anna Clara Margrie- tha, d. v. P. J. Kortes en S. E. Vrede- ling. Overleden: Jacob Rijkse, 62 j. Hendrik Klarenbetk, 2 j. GEVESTIGD. Antje Huitema, N.H., Stationsplein 1, buffetj. Harmpien v. Doorn, G.K., Randenbr. weg 4, dienstbode. Hilligje Bartelings geb. Lasker, G.K., 2e Inf. Kaz. str. 8a. J. Ploeger E.L., Weverssingel 18, huis schilder. v. Dorssen, Utr.str. 40a, fil. visch. v. Dijk, N.H., Zwanenhalsst. 15, bankwerker. R. den Boesterd, N.H., Kruiskamp 89, fabr.arb. Evers, R.K., St. Ansfridusstr. 54, assuradeur. A. Roos, Tuinstraat 22, handelaar. J. Bosman, N.H., Papaverstr. 3, schild. Eemnes Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Maria, d. v. H. van Moorselaar en M. E. v. d. Ham. OndertrouwdA. v. Kempen .en C. Kroeskamp. GehuwdJ. Bakker en A. C. Voskuilen G. Kroskamp en F. Kroeskamp. Hoogland Burgerlijke stand. Geboren: Gerardus Gijsbertus, z. v. G. van Valkengoed en L. van Dijk. Overleden Neeltje van Dijk 66 j., echtg. y. T. Kok, Leusden Ds. P. Hofstede te Noordwijkerhout heeft het beroep naar Leusden aange- Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Th. v. d. Pol en M. H. de Bruin. Overleden: Aaltje van Middeudorp, 69 j., echtg. van A. van Engelenhoven. Soest Uit de 150 sollicitanten voor de in deze gemeente vacant zijnde be trekking van agent van politie, is be noemd de heer S. van Wijngaarden, gemeenteveldwachter te Wanneperveen. Naar wij vernemen hoopt Gemeente- Ontvanger Alders den 15en Mei a.s. den dag te herdenken, dat hij 25 jaar als zoodanig is werkzaam geweest. Het zal den jubilaris dien dag onge twijfeld niet aan belangstelling ont breken. De Gemeente-ontvanger zal receptie houden in het Gebouw der St. Joseph longelingen Vereeniging van 's middags half 3 tot half 4. Stouten tour k Op den openbaren weg te Leusden is gevonden, een kluw sajet, terug te bekomen bij N. Brouwer Hamersveld. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: H. Tolbsom en H. M. v. Duiten. Gehuwd: G. F. S. Hofslot en H. van der Heiden. Zeist Op den Driebergscheweg heeft een ernstige auto-aanrijding plaats gehad. Een negentien-jarige tuinman, die uit een zijweg kwam fietsen, werd door een auto gegrepen en bekwam een zware herschensschudding. De totaal vernielde fiets vloog door de ruit, tengevolge waarvan de chauffeur en drie inzittende kinderen glaswonden opliepen. Het echtpaar P. Boks, wonendein de Brouwerstraat, vierde zijn 50-jarige echtvereeniging. W. v. Amstel, D.G., Brederodelaan 5, kant.bed. H. Bouma, Wijerstraat 37. A. Stuij, D.G., G. v. Stellingw.sfr. 41, leerl. mach. Johanna Burger geb. Slijkerman, R.K., Arnh.weg 26. J. v. Nus, N.H., Vermeerstr. 86, vert. br. st. J. Lubbers, N.H., Palmstr. 286, arb. J. Stroeve, Muurhuizen 89b. Hendrika Boekhout, N.H., KI. Nachteg. straat 14. jobbing, N.H., Soesterweg 40. Hermina Schiphorst, R.KNieuweweg 4, zuster. J. Oskam, N.H., Lageweg 23. H. Plachl, R.K., Utr.weg 154, dienstb. A. Crama, N.H., Stationsstr. 57, werk- tuigb.k. Uit den Omtrek Barneveld Burgerlijke Stand. GeborenHendrik, z. v. L. Doppen- berg en A. Kleijer Arida, d. v. J. Lagerweij en van D. v. d. Brink Evert, z. v. W. Ruiter en van M. Ver meer Jan Hendrik, z. v. C. v. d. Brink en W. Verhoef Gerritje, d. W. van Vliet en van D. Huisman Evertje, d. v. E. Brunekreeft enE. van de Kuilen Aartje, d. v. W. Bettinken van A. Blankespoor Over leden: Christiaan van Uffelen 22 jaar Geertruida Wilhelmina Otten 64 j. geh. met J. W. F. v. Welie Wil- iempje Roelofsen 11 jaar. Gemengde Berichten Een timmerman te Udenhout kwam in aanraking met een zaagmachine, waardoor hem alle vingers van de linkerhand werden afgezaagd. Te Vlaardingen arriveerde het Noorsche tankstoomschip „Kosmos", de grootste walvischvaarder ter wereld Het schip heeft een lengte van 175 M., een breedte van 22 en een diepgang van bijna 10 M. Het is geladen met 116.000 vaten traan, afkomstig van walvisschen, gevangen in de Ross-Zee. De waarde van deze lading bedraagt ongeveer zes millioen gulden. Zaterdagmiddag had tusschen St. Oedenrode en Schijndel een doodelijk ongeluk plaats. Een persoon verloor het beheer over zijn rijwiel en reed tegen de juist passeerende stoomtram op. De man, die een vrouw en vijf kinderen achterlaat, was onmiddelijk dood. Kerknieuws. MGR. JANSEN De nieuwe Aartsbisschop van Utrecht heeft als wapenspreuk gekozen: „Spei meae anchoram in Deo figo":InGod veranker ik mijn hoop. Ingezonden Ofschoon deze opwekking wel wat laat is, hoopt de Commissie Liefde werk „Kleeding en Ligging", van de St. Vincentius-Vereeniging alhier, dat het nog niet te laat is. De jaarlijksche groote schoonmaak is in vele huisge zinnen nog in gang, en daarbij komt als van zelf een en ander te voorschijn, dat niet meer noodig is, en wat wij voor de door ons bedeelde gezinnen, zeer goed kunnen gebruiken. Alles is ons welkomkeeding. schoenen, meu bels, ledikanten, beddegoed, kortom alles kunnen wij gebruiken; een bood schap aan het adres van een der onder staande Commissieleden en het wordt direkt afgehaald, onzen dank en die der armen is groot. Ook nog een ernstig verzoek aan de dames, wij krijgen namelijk zoo dik wijls kleedingstukken welke defect zijn en toch met een kleine reparatie weer goed dienst kunnen doen, nu zouden wij zoo gaarne adressen hebben van dames die zulke reparatie's voor ons zouden willen verrichten, zij doen er werkelijk een zeer goed werk mede, en van God's loon en onzen besten dank kunnen zij verzekerd zijn. De Commissie van bovengenoemd Liefdewerk: F. J. Willenborg, Kamp 18. L. J, Hemels, Kamp 50. G. A. te Riele, Leusderweg 252. B. Brom, Langestraat 27. N. J. de Wit, Paulus Borstraat 14. R. A. Keijzer, Puntenburgerlaan 40b. C. J. Visser, Nieuwstraat 4a.

De Eembode | 1930 | | pagina 2