M IN EGYPTE ktadc men reeds vanaf de oudste tijden de op wekkende en verfris- schende eigenschappen van de echte pepezmunt, zoodat men de peper* muntplant (menta pipe rita) als cultuurgCwaS verbouwde. ontleent haar eigen- echappcn aan hetzelfde originccle natuurpro duct en la daardoor voor Iedereen een onmisbaar middel ter opwekking en verfriaschlng. Denkl allen aan de rede van Pater Borromaeus de Greevc, Zondag 25 Mei des avonds 8 uur, in het gebouw St. Aeehten, gevolgd door muziek, tooneel en"zang. Komt met uwe familieleden, vrienden en bekenden, neemtuw kaar ten aan de zaal lusscl.en 12 en 1 uut dienzelfden Zondagmiddag, of des avonds voor den aanvang van de feest- vergadering. Maandag de H. Mis tot intentie van K. V. en M. Mgr. F. J. H. Evers, hoofdaalmoe zenier van leger en vloot, heeft tegen I Juli ontslag gevraagd. Als zijn op volger wordt genoemd de aalmoezenier Bij Koninklijk besluit is benoemd tot burgemeester der gemeente Workum in Friesland, de heer C. E. van Koets veld, lid van den Raad der gemeente Amersfoort. Als zijn opvolger voor het lidmaat schap van den gemeenteraad staat de lijst de heer G. van lellingen. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort brengen ter kennis van de ingezetenen, dat op Woensdag 28 Mei а.s., om 3 uur n.m., gelegenheid zal worden gegeven tot kostelooze inenting in het gebouw van de Handelsschool in de Hellestraat. Gewenscht is trouw boekje of geboortebewijs mede te brengen. Programma van het eerste zomer- concert der R. K. Muziekvereeniging „Wilskracht" op 28 Mei a.s., 's avonds 8 uur, in het Plantsoen. 1. Met vlag en wimpel, Marsch H. Lureman. 2. Spéranza, Ouverture, H. Delchevalerie. 3. Traumidealen, Walzer, Julis Fucik. 4. Heinzelmannchens Wachtparade, karakterstuk K. Noack. 5. Simple Plaisirs, Fant. pour Char. G. Gadenne. Myriam Ouverture, E. Gaudefroy. 7. Marche Flambeaux, G. Witman. pourri, Moreo. 9. Musika, Marsch, H. L. Blankenburg. Het Koninklijk gezin vereerde Am sterdam met een bezoek. Van de open bare gebouwen en van vele particuliere huizen was de vlag uitgestoken. Ook de trams en bussen vlagden. Van het regiment huzaren uit Deventer zijn 100 huzaren aangekomen. Door het garni zoen te Amersfoort werd een infanterie eerewacht verstrekt en ook van de mariniers zijn honderd man aangeko men voor een paleiswacht. Ook was de stafmuziek van het 5e regiment infanterie uit Amerfoort naar Amsterdam gezonden. Benoemd tot gecomitteerden voor het examen acte lager onderwijs: J. F. Luycx te Amsterdam (voorzitter); D. H. Peereboom Voller te Utrecht ;A. F. van Beurden te Amersfoort; pl.verv. L. Adrlaanse te Zeist, G. C. F. van der Laan te Bilthoven, mej. J. B. Meischke te Huis ter Heide en wel voor de Rijkskweekschool te Amersfoort en de bijzondere kweekschool Heerestraat Ib te Amersfoort. - Nabij de Amersfoortsche Kei is ge plaatst een hooge reclamezuil bedoeld «Is inzet van de „Blauwe Week"-actie. Een duidelijk opschrift vestigt de aandacht op de demonstralie voor plaatselijke keuze, welke op 2en Pink sterdag zal plaats vinden. De zuil is een ontwerp van architect Adriaans. In sterk legen den achter grond sprekende kleuren is het recla me-object geschilderd. Het ligt in de bedoeling voor den avond electrische verlichting aan te brengen. „ST. MARTINUS". St. Martinus, de organisatie der Ned. R. K. Onderofficieren hield hare jaar vergadering dit jaar in Amersfoort, de plaats waar haar zetel is gevestigd en waar de afd. Amersfoort haar 20-jarig beslaan herdacht. De lieer Van 't Walderveen, die de Bond hielp stichten en haar als voor zitter sindsdien actief en beleidvol be stuurde, hield de openingsrede waarin het wel en wee uit hel bondsleven werd gememoreerd. Gewezen werd op het gestegen ledental en op de actie die was gevoerd ter bevordering van de geestelijke en stoffelijke belangen, der leden. Spr. gaf aan wat het belang anisatie vordert en wees Izaak van verweer tegen dreigend gevaar. De heer Zwart, die het algemeen Bondssecretariaat waarneemt, bracht het jaarverslag uit waarbij blijk hoe St. Martinus steeds op 'gepaste wijze ijverde voor de belangen der leden. Alle verslagen werden goedgekeurd en het beleid van het Hoofdbestuur cvenzoo. Verder werd de agenda op de ge bruikelijke wijze afgehandeld. In den avond werden de stichters van den Bond, de heeren Van 't Wal derveen, Clemens en Riegpn, passend *-•■ monde van den heer gehuldigd, Rijpkcma u üjpkema uit Maastricht. De lieer Zwart, secretaris van den Bond, schetste het wel en wee van den Bond in een gedicht, om op het laatst ook de oprichters en de oudste afdeeling huldigingswoorden toe te spreken. Ook d"or de garnizoenspas toor, deZeerE'iW. Heer Hartman, wer den woorden van gelukwensch gespro ken. Vervolgens hield de WelEerw. Heer van Straelen een causerie over de verhouding van het katholicisme tot het socialisme. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Strooperij: J. v. d. V., Stoutenburg 15 of 3 d. Een gevaarlijke hond niet onscha delijk houden: H. M.,Voorthuizenf25 of 10 d. luizen f40 of 1 m.; G. N., idem f2J of 2 w. tuchtsch. Opgave valschen naam: W. B. Beverwijk f25 of 10 d.; G. J. A. Amersfoort f20 of 10 d. Als opkooper eenig voorwerp in ruilen bij een kindC. T. L„ Amers foort f5 of 2 d. Dronkenschap: W. v. d.V., Amster dam f 10 of 5 d.; G. J. A A'foortid.; G. B., Ede id.; A. v. d B-, Stouten burg f3 of 1 d.; C. S., A'foort f25 10 d. Jachtwet: C. K., Baarn f 10 of 5 d. Bunschoter bouwverordening: B. v. T. aldaar f5 of 2 d. Hinderwet: P. A. v. D.. Soest f 10 of 5 d. Veiligheidswet: A. W. N„ Amers foort f10 of 5 d. Leerplichtwet: N. Z., Kootwijkerbroek f5 of 2 d. Invaliditeitswet: M. B„ Amersfoort f 10 of 5 d.; H. G. v. V. id.; G. K., Amersfoort 50 ct. of t d.; T. B„ Spa kenburg f5 of 2 d. Wielrijdende verkeeren onder vloed van alcohol: J. A. M.,Soestf25 of 10 d.; G. O., id. Wielrijden links van den weg: D. v. M., Soest f5 of 3 d. Motorrijden op rijwielpad: P. H. v. d. H., Amsterdam f3 of 1 d. Autorijden op daarvoor gesloten weg: J. M., Bunschoten f5 of 2 d. Autorijden zonder rijbewijs: C. H. F., Amsterdam f5 of 2 d. Idem zonder wettelijke remmen: E. M. H., Amersfoort schuldig zonder strafoplegging. Autorijdende niet behoorlijk uitwij- in: P. C. H., Hilversum f7,50 of 5 R. K„ Zwolle 115 of 10 d. Met auto te snel rijden in Soest: G. H. v. d. B„ Groningen f60 of 10 d.; J., Vinkeveen 15 of 2 d.; E. K. G., Amsterdam f 10 of 5 d. Idem in Hoevelaken: H. W. J., Wilp f7.50 of 5 d. hiervan is gelegen in de plotselinge en groote prijsdalingen van de voer artikelen, De verkiezing van de drie bestuurs leden wegens periodiek aftreden van de heeren P. Hilhorst Pzn., W. Eggen- kamp Az. en C. Smink had bij accla matie plaats. Evenzoo geschiedde het met de heeren A. Brouwer, Ger. Schim mel en D. v. d. Hengel als commissie leden. De directeur gaf een uiteenzetting van het plan, om aan de leden reserve boekjes uit te reiken. Na een komend overleg met een deskundige in zake statutenwijzigingen, die al of niet noodig is, zal zoo spoedig mogelijk overgegaan worden tot het uitreiken der boekjes. Door de ijverige pogingen van de afd. „Hoogland" van de A. B. T. B. en de jonge Boerenbond is 't gelukt weder 2 Melkerscursussen in 't leven te roepen, De cursussen zijn begonnen Woens- Uit den Omtrek Examtn gedaan en niet geslaagd Kennis voldoende, maar te nerveus geweest. Waarom niet tijdig Mijnhard'! xenuwtauietten gebruikt V Hierdoor hlijtt men kalm en helder van geest. Zc zijn verkrijgbaar bij Apoih, en Drogisten In kokers van 75 cent. Barnevcld Dc opening der nieuwe eicrhal zal geschieden door den Minister van ïinnenlandsche Zaken en Landbouw, Jhr. Mr. Ruys de Beerenbrouck. Als datum hiervoor is vastgesteld, Woensdag 28 Mei a.s., des voormid dags ten 9 uur. Hoogland De algemeene ledenvergadering Coup. Landbouwvereeniging was r druk bezocht. Nadat de voorzitter vergadering met gebed had ge opend, werden echtereenvolgens zonder op- of aanmerkingen afgedaan: lo.de notulen der vorige Jedenvergadering, 2o. hel verslag en balans over 1929, 3o. het verslag der commissie over het nazien der boeken. Hieruit bleek, da», ondanks de ijver en nauwgezetheid van 't personeel, waarmede deze hun taak hadden vervuld, een verlies was te boeken van f 698.21'/j. De oorzaak Zaterdag 17 en Zondag 18 Mei was cr expositie in de Modevakschool der Zusters van J. M. J Tentoonge steld werd het werk vervaardigd door de meisjes, die de cursus gevolgd hadden voor fraaie handwerken en de cursus voor lingerie. Het geheel maakte een prettige indruk, dit werd nog ver levendigd door mooie bloemenmanden uit dankbaarheid aan de Zusters ge schonken. Op allerlei gebied van fraaie hand werken was er te bewonderen, prach tige kussens, kleedjes, zakdoekjes enz. in reliefschilderwerk. Een theetafel kleed, schoorsteenrand en kussen ge- chabloneerd, verder lagen er kleedjes in tuledoorstop, filetstoppen en kussens in spansteekborduurwerk. Heel lief was ook het werk van de kinderen, die Zaterdagsmorgens een cursus volgden, aardige kleedjes met gehaakt kantje, zakdoekjes, kaatsballen in verschillende kleuren wol gebreid, gehaakte eier dopjes enz. Verder lag er mooi ondergoed en japonnen gemaakt door de meisjes van de avondcursus. Het was een prachtige tentoonstelling, maar jammer werkte het weer niet mee, zoodat er maar matig bezoek was. Burgerlijke stand. Geboren: Julie Annetje, d. v. E. de Vente en A. Kurten. Ondertrouwd :J. A. van der Werf en B. W. Penterman. D. van Wee en C. W. Hak. A. Voskuilen en H. Baas. E. Beitler en W. Wernsen. Overleden: Rijk van Willigenburg 82 j. wed. van T. Brom. Hoevelaken De Utrechtsche rechtbank heeft von nis gewezen in de zaak tegen den 59- jarigen arbeider uit Hoevelaken, die terecht had gestaan wegens mishande ling, den dood tengevolge hebbende. De officier eischte tegen deze verdachte één jaar gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde hem tot 3 maanden ge vangenisstraf. De veldwachter en de winkelier, die den mistondelde op ruwe wijze cel zouden hebben ondergebracht en zich wegens mishandeling te verant woorden hadden, zagen zich thans door de rechtbank vrijgesproken. De eisch luidde hier resp. f 150 en f 100 boete. Leusden Burgerlijke Stand. Geboren Martina Margaretha, d. v. J. A. v. Daatselaar en C. M. Voskuilen. OndertrouwdJ. v. Dalen en E. v. d. Berg. Hoevelaken In de bocht bij Pepersgoed zijn een paar verkeersongevallen voorgekomen. Een luxe auto, komende uit Amersfoort, reed met volle vaart in de sloot. De bestuurder bracht het er zonder onge lukken af, de auto had echter averij bekomen. Een vrachtauto, komende uit Amers foort, reed eveneens daar ter plaalse, in volle vaart, tegen een boom en tuimelde daarna in de sloot. De be stuurder en een naast hem gezeten het er zonder onge- dit niet Als blijk van belangstelling In het streven, om werkzaam te zijn in het belang van zieken of gewonden in onze gemeente, heeft de Koningin- Moeder aan de Commissie, belast met de aanschaffing van een ziekenauto een belangrijke gift doen toekomen. 15 Augustus a.s. herdenkt pastoor Vossenaar zijn 40-jarig priesterfeest. Behalve van de zijde der parochianen zeiven, wil men ook daarnaast den jubilaris een huldeblijk aanbieden, uit sluitend van de schoolgaande jeugd uit zijn parochie. I. B., onderwijzer te Laren, wilde per rijwiel den hoofdweg Nieuwerhoek oprijden, juist toen een auto uit Utrecht passeerde. Doordat het uitzicht ter plaalse niet gunstig is, had de auto mobilist den wielrijder niet tijdig op gemerkt, zoodat een aanrijding onver mijdelijk was. De wielrijder werd op den weg geworpen en aan knie en been verwond. Zoowel de auto als het rijwiel werden licht beschadigd. Stoutenburg Ten overstaan van notaris J. Knop pers uit Amersfoort heeft de toeslag veiling plaats gehad der eindmassa'sjbij de veiling van het landgoed Stouten- burg. Het buitengoed is in zijn geheel ii handen van één persoon gekomen. De perceelen I tot en met 11 brach ten tezamen op f24670, de perceelen 12 tot en met 43 werden in massa verkocht voor f 185,650. De 138 perceelen boomen brachten op f31,211. De boomen zullen blijven staan. Kooper is Dr. Rutgers, uit Den Haag. Burgerlijke Stand. Overleden: Martina L. v. Daatselaar, 7 dagen. Op den openbaren weg te Leusden, zijn gevonden, twee autoslingers, in lichtingen bij de gemeenteveldwachter te Hamersveld. Huiduitslag Wa3Ch dc aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep en doe er dan wat Purol op; bij vocht-afscheldende uitslag en eczema's boven dien nog wat. Purolpocdcr. Herhaal dit eiken Binnenland persoon lukken af, met den wagen het geval, die werd nogal ernstig be schadigd. De oorzaak van de ongevallen zal wel gelegen zijn in de veel te groole snelheid waarmede door de bocht is, gereden. Ten overstaan van notaris Dammers zijn geveild: Perceel 1, landhuis aan de Bosstraat no. 133 verkocht voor f4300 aan G. Betlem te Soest. Perc, 2, huis met erf en tuin aan den Kostverlorenweg no. 3c verkocht voor f2500 aan J. W. Nienhuijs te Amsterdam. Perc. 3, houten landhuis met schuur, erf en tuin aan den Veldweg no. 16, groot 3 A. 15 cA., opgehouden. De gemeentesecretarie zal voor het publiek enkel geopend zijn op werk dagen van des voormiddags 9 uur tot des nam. half één. OP STAP. De leden van de Provinciale Staten hebben op uitnoodiging van Ged. Staten een excursie gemaakt door de provincie ter bezichtiging van uitgevoerde en in uitvoering zijnde provinciale werken. Van de 41 Statenleden namen er 36 aan den tocht deel, o.a. alle zes leden van het college van Ged. Staten met den commissaris der Koningin. Verder waren aanwezig de griffier, de hoofdingenieur en enkele ambtenaren van den provincialen waterstaat. Om half tien vertrok men va gebouw der provinciale griffie, waarna eerst een bezoek werd gebracht aan den weg De MeernOudewater, die gedeeltelijk gereed en gedeeltelijk in uitvoering is. Van Oudewater werd gereden naar huize Dijnselburg bij Huis ter Heide, waar de commissaris en mevrouw s' Jacob den deelnemers een koffiemaaltijd aanboden. Kwart over twee werd de tocht voortgezet naar den weg Amersfoort— Bunschoten, waar de werken ook in verschillende stadia te zien waren. Niet ver van Amersfoort verliet het gezelschap de auto's om zich te be geven naar de Eem, alwaar thans met steun van 't Rijk en de gemeenten Baarn en Amersfoort groote bagger- werken worden uitgevoerd. Het gezel schap ging in twee pleizierbooten naar de Groote Melm te Soest, teneinde deze baggerwerken duidelijk in oogen- schouw te kunnen nemen. Niet ver van de Groote Melm zalen drie schepen aan den grond vastge- varen. Bij het passeeren van deze schepen raakten ook de beide pleizier booten aan den grond. Met vereenigde krachten slaagde men er na een half uur in de booten vlot te krijgen. De Statenleden moesten allen erkennen, dat de gevoteerde gelden voor uitbag gering van de Eem inderdaad volkomen goed besteed zijn Nadat alle deelnemers op den Grc Melm aan wal waren gezet, werd Soestdijk naar Utrecht teruggereden. Het gezelschap had hierbij gelegenheid het beginstadium van den aanleg van den nieuwen provincialen weg Soest dijk—Bilthoven in oogenschouw te nemen. Deze weg, die een dek van beton en een groote breedte zal krijgen, belooft heel mooi te worden. Voor het behoud van de beide rijen boomen langs den ouden weg is de nieuwe weg buiten de boomenrijen getraceerd, terwijl verschillende bochten worden afgesneden. De oude weg zal in de toekomst uitsluitend als ruiter- en fietspad gebruikt worden. Gemengde Berichten In den nacht is ingebroken in de Verbruiksvereeniging „De Eendracht" te Haarlem. Met behulp van een elec- trischen boor werd het pompslot van de brandkast uitgeboord. De dieven hebben zich meester gemaakt van zeven duizend gulden aan bankpapier. Op de hoeve „Lohbroek" te Hoens- broek is ingebroken. De landbouwer werd wakker en waarschuwde zijn I hulsgenooten. Hij trof in het woon vertrek twee mannen aan met maskers voor en handschoenen aan. Met een revolver in de hand traden zij op hem toe onder den uitroep„Je geld of je levenDe boer gooide met een bloem vaas in de richting van de bandieten en trof een dezer zoodanig, dat hij bloedend aan het gezicht werd verwond. Inmiddels waren huisgenooten te hulp gesneld. De andere bandiet richtte nu den revolver op hem en trof een zoon aan het hoofd. Een schoondochter had intusschen kans gezien naar buiten te komen. Toen hulp kwam opdagen, waren de bandieten inmiddels ver dwenen. Bij Vianen is een 16-jarige zoon van een schipper bij zijn werkzaam heden over boord geslagen en ver dronken. Dit is de tweede zoon van dezen schipper, die op dezelfde wijze om het leven komt. In het dorp Lebbeke zijn honderd personen, waaronder vele geheele ge zinnen, ziek geworden na het eten van paardenvleesch. Verschillende zieken verkeeren in levensgevaar. Een 2-jarig kind le Rotterdam reed op den rug van zijn 7-jarig broertje paardje. Op een gegeven oogenblik trok het kind een pan kokende melk om, waardoor beiden ernstige brand wonden kregen, de jongste is overleden. De „Graf Zeppelin" onder com mando van Dr. Eckener, is opgestegen voor een vlucht naar Zuid-Amerika. Dinsdag is het luchtschip van Sevilla (Sp.) waar het een tusschenlanding maakte, vertrokken. Aan boord bevin den zich 22 passagiers en een beman ning van 42 koppen. Twee Hongaarsche dorpen zijn door een ernstige brand geteisterd. Takacsi is bijna geheel verwoest, twee personen kwamen om en twee werden ernstig gewond. Drie personen zijn aange houden als verdacht van brandstichting. In Fertöhomok werden 50 huizen ver nield en kwamen 4 personen om leven. Op den Steenweg naar Heimet werd gevonden het lijk van den 30-jarigen J. Cools uit Gouda. Op het lijk wer den verschillende wonden van revolver schoten gevonden. Aan misdaad wordt gedacht. De Fransche politie heeft 4 Polen gearresteerd, die in den omtrek van Vaux lijken van gesneuvelde Fransche soldaten, die aan het front werden begraven, hebben geplunderd. In de woningen der Polen heeft de politie KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. ZONDAG Schaalcollecte restauratie kerk. 6 uur H. Mis voor de leden v.d. H. Familie der mannen. H.H. Missen om 7 uur en half 9. Half 11 Hoogmis. 3 uur vespers. Half-4 vergadering Burgerjonge- lingenver. le afd. 6 uur lof met Rozenhoedje. 7 uur patronaat le afd. MAANDAG 7 uur Meioefening en Lof. Maandag, Dinsdag en Woensdag de Litanie van Alleheiligen. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antoniusmis. 's avonds 8uur Congregatie van de H. Familie, afd. Mannen. WOENSDAG 9uur gezongen H. Mis voor Bruidegom en Bruid. 7 uur Meioefening en Lof. 's Avonds 8V4 uur Congregatie van de H. Familie, afd. vrouwen. DONDERDAG H.H. Missen om 7 uur en half-9. Half-11 de Hoogmis. 3 uur Vespers. VRIJDAG 7 uur Meioefening en Lof. ZATERDAG H.H. Missen 7, kwart voor 8 en 9 uur. Van 4—9 Biechthooren. Maandag en Dinsdag de H.H. Missen om 7 en 8 uur; de overige dagen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 'tZand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half-zeven, acht uur en kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof met Mariapreek. MAANDAG, Dinsdag en Woens dag Kruisdagen, na de H.H. Mis sen Litanie van Alleheiligen. DINSDAG Half 10 gez. Huwelijksmis. 7 uur Meilof. WOENSDAG Van half-8 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. DONDERDAG Hemelvaartsdag. Te vieren als Zondag. H.H. Missen als Zondag. 7 uur Lof. ZATERDAG 7 uur Lof. Van 3'/a tot 9'/a biechthooren. Deze week H.H. Missen te 7 en half-8 uur. Dagelijks de H.H. Missen om 7 en 8 uur. In den geheelen Hoeksche Waard heerscht longenpest onder de varkens. Reeds stierven vele dieren aan deze ziekte bij één boer waren niet minder dan 40 doodelijke gevallen in enkele weken tijds. Bij Lerigna (Corsica) is de post auto Ajaccio—Lepigna door roovers overvallen. De chauffeur en twee gen darmen, die zich in den wagen be vonden, werden gedood. Den passa giers werd gelast uit te stappen, waarop de roovers, na zich van de postzakken te hebben meester gemaakt, den wagen brand staken. Kerknieuws. AARTSBISDOM UTRECHT. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot kapelaan te Utrecht (H. Antonius) G. J. Jansen en tot kapelaan te Rijsenburg M. S. M. Reijers. Marktbericht. Amersfoort 23 Mei 1930. Appelen f 0.00 k fOO.OO p. H.L. peren fO.— a f 00.p. H.L.Klei- aardappelen f 0.00 k f 0.— p. H.L.; Z andaardappelen fO.CO fO.OO p. H.L Hoendereieren f4. f5.60 p. 100 st.; Eendeneieren f|4.20 k f4.90 p. 100 st.; Boter f 1.70A..fO.OO p. K.G.; Kippen fl.00 a f 1.50; Hanen f0.80 k f 1.50; Hennen f0.80 k f 1.35; Jonge hanen fO.OO k fO.OO; Kui kens fO.OO k fO.OO; Tamme ko nijnen f0.60 k f3.00; Wilde ko nijnen fO.OO k f.000; Tamme duiven f0.60 k f|3.00 per paar; Vette varkens f—a f.— Magere varkens f00.— ki 00. Drachtige zeugen f 140 a f200; Biggen f18.- k f27.-; Guste zeugen f 80 k f90 per stuk. Aangevoerd00 H.L. appelen 0 H.L. peren; OH.L.kleiaard- appelen; 0 H.L. zandaardappe- len; 1.180000 hoendereieren; 6000 eendeneieren; 50 K.G. boter; vette varkens; magere var kens; 34 drachtige zeugen; 5i0 biggen; 5 guste zeugen; koeien; geit; PAROCHIE ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG. H.H. Missen te 7 en half 9 uur. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG Dinsdag en Woens dag Kruisdagen wordt voor de H. Missen de Litanie van Aller heiligen gebeden. DINSDAG 7 uur Lof. WOENSDAG 772 uur geen H. Mis. 9 uur huwelijksmis. Van 6—8 biechthooren DONDERDAG Hemelvaartsdag. Te vieren als Zondag. H. Missen om 7 en 8'/i uur. 10 uur Hoogmis. 6 uur lof ZATERDAG. 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. Dagelijks de H Missen om 7,7'/, 8 uur. PAROCHIE ST. AN SFR1DUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, |acob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG Half-8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. r Hoogmis, patronaat afd. A. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Na het Lof Patronaat, afd. B. Deze week eiken avond om '/„8 uur Mei-Lof. MAANDAG, Dinsdag en Woens dag Kruisdagen, Voor de H. Mis zal de Litanie van Alleheiligen worden gebeden. WOENSDAG Van 6—8 uur Biechthooren. DONDERDAG Feest van 'sHeeren Hemelvaart, te vieren als Zondag. VRIJDAG Heden begint de Novene voor Pinksteren. ZATERDAG Van 4 tot half-9 biechthooren.

De Eembode | 1930 | | pagina 2