De €embode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken l< ll Koopt ow Schiijfmachine Abonnementen kunnen elke week ingaan, doch opzegging van abonnement moet geschieden voor den aanvang van een nieuw kwartaal. Prijs per 3 maanden f 1.00. Buiten Amersfoort f 1.10 Advertentiën 26 cent per regel. Billjjke tarieven voor handel en nijverheid bij geregdd adver teer en, Advertentiön moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur in den morgen zjjn bezorgd. Kantoor en Drakkerl) Lingegracht 28 te Amersfoort - Telefoon 314 Vier en veertigste Jaargang Verschijnt eiken Dinsdag* en Vrijdagmiddag Post-giro no. 44234 Vrijdag 6 Juni 1930 - No. 20 Wat diepe wortels schiet valt moeilijk uit te rukken. Vondel. Epistel en Evangelie. PINKSTEREN. Les uit de Handelingen der apos telen; II, 1—11. Toen de dagen van het Pinkster feest vervuld werden, waren al de leerlingen te zamen in dezelfde plaats. En eensklaps ontstond er uit den hemel een geluid als van een opkomenden hevigen wind, en het vervulde het geheele huis, waar zij gezeten waren. En er verschenen hun verdeelde tongen als van vuur, en op ieder van hen zette het zich neder. En allen werden vervuld met den Heiligen Geest, en zij begonnen te spreken in verschil lende talen, naar dat de Heilige Geest hun gaf uit te spreken. En er waren te Jeruzalem verblijf houdende Joden, godsdienstige mannen uit alle volken, die onder den hemel zijn. Als nu dit geluid ontstaan was, kwam de menigte samen en zij werden in hun gemoed ontsteld, omdat ieder een hen in zijne eigene taal hoorde spreken. En allen stonden verbaasd en verwonderden zich, zeggende: Zie, zijn niet deze allen, die spreken, Gali- leërs? Hoe hoorden wij dan ieder onze taal, waarin wij geboren zijn Parthen en Mediërs en Elamieten en inwoners van Mesopotamië, Judea en Kappa- docië, van Pontus en Azië, van Phrygië en Pamphylië, van Egypte en de ge westen van Libye en Cyrene, en die uit Rome gekomen zijn, Joden zoowel als Proselieten, Kretenzen en Arabieren, wij hoorden hen in onze talen spreken de groote werken Gods. EVANGELIE volgens den H. joannes; XIV, 23—31. In dien tijd sprak Jezus tot zijne leerlingen. Zoo iemand Mij liefheeft, hij zal mijn woord onderhouden; en mijn Vader zal hem liefhebben, en Wij zullen tot hem komen en ons verblijf bij hem nemen. Die Mij niet liefheeft, onderhoudt mijne woorden niet. En het woord, dat gij gehoord hebt, is niet het Mijne, maar des Vaders, die Mij gezonden heeft. Dit heb Ik tot u gesproken, terwijl lk bij u verbleef. Doch de Trooster, de Heilige Geest, dien de Vader in Mijnen naam zenden zal, Hij zal u alles leeren en u alles indachtig maken, wat Ik u gezegd heb. Vrede laat Ik u, Mijnen vrede geef lk u; niet gelijk de wereld dien geeft, geef lk hem aanu. Dat uw hart niet verontrust worde noch vreeze! Gij hebt gehoord, dat Ik u gezegd heb; lk ga heen, en Ik kom tot u. Indien gij Mij liefhadt, zoudt gij u zeker verblijden, omdat Ik tot den Vader ga; want de Vader is grooter dan Ik. En nu heb Ik het u gezegd, eer het geschiedt, opdat gij, als het geschiedt is, gelooven moogt. Ik zal niet veel meer met u spreken. Want de vorst dezer wereld komt, doch hij heeft niets aan Mij. Maar, opdat de wereld erkenne, dat Ik den Vader liefheb en zóó doe als de Vader Mij bevolen heeft. KANTOORBOEKHANDEL m F. ri. TULP LingestrMt 08 t.o. Krommntrnt TEL 826 WERKBLOC's 200 VEL PRIMA PAPIER 30 CENT - 55 CENT ieder behoefte had. En dag aan dag verwijlden ze eensgezind in den tem pel en braken brood huis aan huis en genoten spijs in opgetogenheid en eenvoud des harten, terwijl ze God loofden en bij geheel het volk in de gunst stonden. De Heer intusschen bracht dagelijks meer geredden bij elkander." (Hand. der Apost. 238—47). Liturgische Kalender. Week van 8—14 Juni. N.B. Dagelijks Credo, Prefatie van Pinksteren met eigen Communicantes en Hanc igitur. Zondag 8. Pinksteren met Ocl Mis Spiritus. We moeten ons goed indenken in de gemoedstoestand van de leerlingen ze wisten niet goed wat er eigenlijk gebeuren ging; Jezus had hun gezegd, dat Hij van hen heenging, dat Hij de wereld ging verlaten; wat moesten zij, de nog onwetende apostelen, nu be ginnen? Droefheid had hun hart ver vuld om het heengaan van hun Meester, Dien zij liefhadden, een zekere angst en bezorgdheid aangaande de toekomst had hen aangegrepen. Die droefheid en bezorgdheid wilde Jezus nu trach ten weg te nemen. Indien gij Mij liefhebt, zoo zeide Hij, toont dat dan door Mijn geboden te onderhouden, en indien gij zulks doet dan zal mijn Vader U beminnen en „de Vader en Ik alsook de H. Geest zullen op geestelijke, bovennatuurlijke wijze onzen intrek bij U nemen in uwe ziel en daar wonen. Ma.w. al ga Ik nu zichtbaar van u heen, indien gij Mij liefhebt en zulks toont door Mijn woord te onderhouden, behoeft gij u niet bedroefd te maken, want in plaats van de zichtbare tegenwoordigheid zult gij dan onze onzichtbare tegen woordigheid blijven ondervinden in uwe zielen. En maak u maar niet bezorgd over hetgeen lk tot u gesproken hebmocht ge veel van mijn woorden niet ont houden hebben of ze niet goed be grepen hebben, welnu „de H. Geest Dien de Vader zenden zal in mijnen naam, Die zal u alles onderwijzen en u doen herinneren alles wat Ik u zeide". Derhalve geen zorg voor de toekomst. Om dien angst geheel weg te nemen zeide Jezus tot hen: „vrede laat Ik u, mijn vrede geef Ik u", d.i.lk die u altijd gesterkt heb, zal u in de toe komst niet verlaten en Ik zal zorgen, dat er rust en kalmte is in uwe zielen, en niet dien gefingeerden, korten en valschen vrede, dien de wereld aan haar volgelingen belooft. „Uw hart worde niet ontsteld noch bevreesd". Bovendien, zoo zegt Jezus tot hen, indien gij Mij werkelijk bemint moest gij er u over verheugen dat lk heenga, immers Ik zeg u toch dat lk tot den Vader ga en dat Deze Mij verheerlijken zal. Indien men iemand waarlijk lief heeft, moet men zich verheugen over het goede dat hem ten deel valt. Tenslotte „niet veel meer zal lk met u spreken" immers Satan, de vorst dezer wereld, is aan het hoofd mijner vijanden reeds in aantocht. Niet dat hij uit zich zelf eenige macht op Mij heeft. Maar lk Iaat hem vrijwillig ge weld tegen Mij uitoefenen opdat de wereld erkenne dat Ik den Vader be- Immers het was de wil Vader dat lk in deze wereld kwam, het is Zijn wil dat Ik lijd en sterf en indien Ik den Vader bemin, moet ik Zijn woord, Zijn wil volbrengen. Bidden we heden dat de H. Geest ook ons onderwijze en met den Vader en den Zoon ook tot ons kome en Zijn verblijf in ons neme en in onze ziel dien vrede achterlate dien de wereld niet geven kan. 2e Pinksterdag. Mis 3e Pinksterdag. Mis Maandag Cibavit. Dinsdag 10. Accipita. Woensdag 11. Quatertemper in deze week. Mis Deus dum, 2e gebed H. Barnabas. Donderdag 12. Mis Spiritus, 2e geb. H. Odulphus, 3e geb. S. Facundo 4e geb. H.H. Basilides enz. Vrijdag 13. Quatertemper in deze week. Mis Repleatur, 2e geb. H. Ant. v. Padua. Zaterdag 14. Quatertemper in deze week, Mis Caritas, 2e geb. H. Basilius. Evangelieverklaring Pinksteren. Het H. Evangelie van dezen Zondag, het Hoogfeest van Pinksteren, is weder om genomen uit de afscheidsrede, die Jezus tot Zijn Apostelen hield na het laatste Avondmaal, n.l. dat gedeelte waarin Hij hun den H. Geest beloofde. gen ook wij nog Pinksterzegen ver hopen? Zullen ook wij nog de goede gave des Heiligen Geestes voor onze zielen ontvangen? Kan ook in ons nog losbreken een lentebloei van frlscn godsdienstig leven? Kan ook over ons de genade nog heerschen ten eeuwigen leven Wis en zeker, als wij zelf maar echt willen... Pinksteren. Het is een kostelijk zielsgenot v ons, christenen der twintigste de verbeelding terug te gaan tot in de eerste tijden onzer katholieke kerkge schiedenis en ons in te denken, ons in te voelen in het godsdienstig leven der Apostolische aera. De H. Petrus predikt op den eersten Pinksterdag. „Bekeert u," zoo spreekt hij, „en late ieder uwer zich doopen in den naam van Jesus Christus, tot vergeving uwer zonden, en gij zult de goede gave des Heiligen Geestes ont vangen, en zij, die zijn woord aanna men, ontvingen het doopsel, en onge veer drie duizend zielen traden dien dag toe. En zij bleven volharden in de leer der Apostelen en in de ge meenschap: in het breken des broods en de gebeden... Al de geloovigen waren vereenigd, en ze hadden alles I in gemeenschap. En de goederen en bezittingen plachten ze te verkoopen en onder allen te verdeelen, naarmEte Als in het voorjaar, na langen winter eindelijk de lente komt, dan plots, met den drang van moeizaam ingekerkerde, nu bevrijde kracht, met de onstuimig heid der jeugd en de uitbundigheid van spontaan-beseft overwicht breekt het nieuwe leven uit, hier en daar en allerwegen I De weerstand is gebroken en met reuzensprongen stormt de jonge lentekoning voort, tangs de herwonnen landen. Wat sliep in winterslaap herwekt hij, wat dood was, doordringt hij van nieuw leven, licht brengt hij in wat donker, vreugd in wat somber, kleur in wat kleurloos, klank in wat toonloos was. Dat is de lentekoning! De groote zon, de zomer is ten oosten uitgeklommen, bezoekende zijn koninkrijk... de koning is gekommenl De vogels zingen, de aarde zingt, de kruiden en de blommen... de zomer is, de groote zon, de koning is gekomment (Guido Gezclle). Zoo'n lentebloei nu niet een stof felijke, maar een geestelijke lentebloei brak ook los, toenna den eersten Pinksterdag. Na langen, langen winter, inderdaad! Als wij de heidensche kuituur dier tijden, en vooral de vóór-Christelijke tijden bestudeeren, zoo grof in al haar verfijndheid, bij al haar uiterlijken glans innerlijk een witgepleisterd graf, van buiten schoon, van binnen bederf! dan wordt het ons wee om 't hart. Alle verheffing, alle ware grootheid zijn verdwenen. Waar de goden enkel nog verpersoonlijkingen zijn van de passies, de laagste niet uitgezonderd, en heel de eeredienst gaat bestaan juist in het navolgen dier passies, daar be grijpt men zonder moeite, hoe diep het peil moet zijn gedaald. Het mensch- dom wilde gelukkig zijn, heel zijn aardsche bestaan tot een paradijs maken ...en de Engelen in den hemel ween den over de wereld, die één groot kerkhof was geworden, het wilde rijk zijn... en werd zóó arm, wilde edel zijn en verfijnd en gekultiveerd., en verzonk dieper en dieper in d grofste verstoffelijking, het wilde leven, vól-menschelijk levenen stierf den bittersten zieledood. 't Was het rijk der zonde, het rijk van den dood! „Want de zonde", schrijft Sint Paulus aan de Romeinen, „de zonde was het, die regeerde, en wel ten doode." (Rom. 5:21). En nu: ais een eerste lentebloei na langen winter duikt uit het tweede Boek der Handelingen de beschrijving van die eerste Christengemeente te Jeruzalem op voor onzen geest, 't Zijn „de eerstelingen van den Geest." (Rom. 8:22). Genade vervangt de zonde, het leven den dood, de Geest bij uitnemendheid, de Geest Gods vervangt de stof. „Gelijk de zoude heeft geregeerd ten doode, zoo zal in 't vervolg door de rechtvaardigheid de genade heerschen ten eeuwigen leven, en wel door Jesus Christus onzen Heer." (Rom. 5:21). De groote Zon der gerechtigheid, die de volkeren zal verlichten met Haar licht en tot nieuw genadeleven herwekken zal door haar weldadige koestering is eindelijk opgegaan: De groote zon, de zomer Is len oosten uitgeklommen, bezoekende zijn koninkrijk... de Koning Is gekommen. En zij, die zich door die Zon lieten voorlichten en door de levenwekkende warmte lieten koesteren: hoe over vloedig hebben zij „de goede gaven des Heiligen Geestes" ontvangen! Heilig enthousiasme is door hun zielen S;evaren, zij voelden zich één groote amilie, eensgezind verwijlden zij in den tempel, de heilige Eucharistie was hun feestdisch, en Gods lof week niet van hunne lippen, om de Zon, die hun de lente had gebracht: De vogels zingen, de aarde zingt, de kruiden en de blommen- de zomer Is, de groote zon, de Koning is gekommenl Uit den Omtrek Achterveld Wijziging telefoonuren. Met ingang van heden zijn voor de abonné's de telefoonuren v.m. van 8 tot n.m. 1 uur, van 2 tot 4.30 uur en van 6 uur tot 7.30 n.m. De postdienst blijft als voorheen, behalve 's av. zal 't postkantoor geopend zijn van 6 tot 7.30 uur. Leusden De raad der Gemeente kwam Woens dagmorgen bijeen. De notulen werden goedgekeurd. Ingekomen stukken: de goedkeuring van Ged. Staten betreffendn Raadsbesluit wijziging begrooting. Daarna ging de raad enkele oogen- blikken in geheime zitting. Na her opening had de beëediging plaats van den Ambtenaar ter Secretarie den heer Buining tot plaatsvervangend gemeente secretaris. De Voorzitter deed voor lezing der verordening betreffende be smettelijke ziekten, waarmede de raad zich kon vereenigen. In verband met wegenverbetering en een benoodigd aantal van 236.000 steenen werd het heffingspercentage van de belas ting gebracht op 3'/» #/o- D< wijziging van de begrooting dienst 1929 en af en overschrijvingen dienst 1929 werden als voorgesteld gor kc..rd. Een geldleening groot f tegen 4'/i len behoeve van den Doodenweg werd aangegaan. De Voor- jaarsschouw werd vastgesteld op Dins dag 24 Juni. MIJkerk - Burgerlijke stand. GeborenAlbert, z. v. J. Walet en v. d. Bunt. Jan, z. v. E. v. d. Bunt en H. Schotsman. Willem, z. A. v. Gelder en C. Worst. Onder trouwd A. Boomstra en P. Vedder. I Getrouwd J. v. Dasselaar en A. Buij- tenhuis. J. v. Beek en J. v. Brum- melen. E. Veer en H. v. d. Bor. Overleden: Theodora Kuijer, 57 jr., wed. v. T. Arends. Jan Kamphorst, 12 jr. Elisabeth Verkade, 82 jr., wed. v. J. de Qlindt. Van 11 op 12Junia.s. zullen alhier worden ingekwartierd 120 officieren en minderen, behoorende tot de school voor reserve-officieren der onbereden artillerie te Utrecht. Soesterberg Bij de aanbesteding voor den bouw van een koloniehuis van de centrale commissie voor uitzending van Neder- landsche kinderen naar buiten, zijn ingekomen 28 biljetten; laagste in schrijver H. de Jager te Soesterberg voor f66.985. De begrooting was f71.500. Aanbesteed werd 't maken van een bergplaats voor springstoffen en pro jectielen in de Legerplaats bij Zeist, ten behoeve van het regiment genie troepen en de luchtvaartafdeeling. De inschrijvingen waren als volgt: Mulder, Soesterberg f4567 Verschuur, Zeist f4675 v. d. Berg, Soest f4690 W. van Gent f4919 W. Bunnik f5172 de Bruin, Hoogland f5250 W. A. de Wit, Utrecht f 5384 J. F. van Alem, Utrecht f5426 Gebr. Jansen, f5498 W. Ruitenberg, f 5659 Th. de Goede, Soesterberg f 5925. Soest Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat het Departement van De fensie voornemens is in de Gemeente Soest een bergplaats voor springstoffen projectielen op te richten in de erplaats bij Zeist. )p 21 Juni van 10 tot lO'/i uur zal ten Gemeentehuize te Soest gelegenheid woiden gegeven ten overstaan van een Commissie uit Gedeputeerde Staten van Utrecht bezwaren in te brengen tegen de oprichting van de inrichting. De heer K. uit Bussum reed met zijn auto over den Soesterbergschen mobilist het stuur over de auto kwijt, wat ten gevolge had, dat een juist aldaar passeerende wielrijder V. uit Baarn, werd aangereden en over den g06llngerd, terwijl het rijwiel onder de auto kwam cn totaal werd vernield. V. bekwam eenige verwondingen aan been cn linkerarm. De verwonde werd door K. met zijn auto naar zijn woning te Baarn gebracht. Stoutenburg De Raad der gemeente kwam Woensdagmiddag bijeen. Na opening door den Voorz. werd allereerst 'n woord gesproken' ter nagedachtenis van den oudsten ontslapen Wethouder Voskuilen die zoo lange jaren zijn beste krachten Hij was, aldus spr. een man uit stuk, ronduit zijn meening zeggend en bezield met liefde voor de gemeente Stoutenburg. Hij was ons allen een voorbeeld. Zijn nagedachtenis zal dan ook steeds bij ons allen in herinnering blijven. De notulen werden goedge keurd. Van Oed. Staten waren diverse goedkeuringen ingekomen op genomen raadsbesluiten. Daarna had de beëedi ging plaats van den Heer Buining als of noamt een abonnement voor onder hond van uw schrijfmachine bij h. ELZETÏAAR B KANTOORBOEKHANDEL LAN6E3TRAAT 84 TEL. 528 ing verordening betreffen de besmettelijke ziekten werd voorge lezen en goedgekeurd. Een gemeen schappelijke regeling werd vastgesteld tusschen de gemeenten Stoutenburg en Hoevelaken betreffende bezoek kin- O.L. School te Hoevelaken. Er zal be taald moeten worden een evenredig bedrag wat de school per kind kost. 't Heffingspercentage gemeentelijke Inkomstenbelasting 1930 werd vastge steld op 6 evenals vorig Jaar. Het wijzigen als voorgesteld der begrooting dienst 1929 en de jaarlijksche af- en overschrijvingen begrooting dienst 1929 werden goedgekeurd. In verband met de aanbouw R.K. Bijzondere School te Achterveld en een nog vlottende schuld groot f 9300 werd goedgekeurd het aangaan van een geldleening groot 120.000 ft 4'/» °/o af te lossen in 30 jaren eerste 10 jaren f600, tweede 10 jaren f675 en derde 10 jaren f725. Beschikbaar werd gesteld een bedrag groot f781,25 ten behoeve van plaat sing hek rondom schoolgebouw en verdere werkzaamheden voor het R.K schoolbestuur te Achterveld. De voor- jaarsschouw werd vastgesteld op Dins dag 24 Juni. Van de rondvraag werd gebruik gemaakt om eenige lijd ge zellig te keuvelen over de a.s. inkwar tiering, door verschillende leden nogal door een donkere bril bekeken. Dat was de eerste Pinksterzegen I straatweg alhier. Door het sp°rïngen En wij, na zooveel eeuwen, mo-|van een voorband geraakte de auto- BERICHTEN UIT AMERSFOORT Omdat de beheerders van de Amersf. Industrie- en Huishoudschool zich niet kunnen indenken, dat een van subsi- dieering uit de openbare kassen levend instituut voor zijn bemoeiingen een publiciteit behoeft, die niet organen van een beduidend deel van de be volking uitsluit, laten we hier volgen wat we in de advertentie-kolommen elders vonden vermeld: Industrie- en Huishoudschool. Begin September aanvang van: 1. Den opleidingscursus voor Huis houdkundige. Leeftijd 17 J, f 150 p. jaar. 2. Den opleidingscursus voor Leer- ares bij het Hulshoudonderwljs (acle N VII, N Vlll, N XVII, N XVIII f 150 per jaar. 3. Den opleidingscursus voor Cos- tuumnaaien. De leerlingen moeten de lagere school doortoopen hebben, 130 per jaar. 4. Den opleidingscursus voor Hulp in het Gezin. De leerlingen moeten de lagere school doorloopen hebben, f 0.25 per week. 5. Cursus in koken v. dienstboden. a. Bereiding van den goeden bur gerpot f 10 p. cursus (pl.m. 20 lessen). b. Bereiding van fijnere gerechten, f20 per cursus (pl.m. 20 lessen). N.B. Tot deze cursussen kunnen ook toegelaten worden dames die overdag haar bezigheden hebben. Voor haar bedraagt het leergeld f 15 en f30. 6. Cursus in koken voor dames f 50 per cursus van pl.m. 40 lessen. Bij voldoende deelname worden ook cursussen gegeven in behandeling der wasch en in huishoudkunde. Aanmelding bij de directrice. Het Bestuur. Het aantal aanvragen om logies in de jeugdherberg werd zoo groot, dat men besloten heeft een tweede jeugd herberg in te richten. Deze zal worden ondergebracht in „Beukenhorst" aan den Dorresteinscheweg. Deze nieuwe Inrichting zal plaats bieden aan 30 personen. De bestaande jeugdherberg zal uit sluitend bestemd zijn voor jongens, terwijl de nieuwe speciaal zal worden ingericht voor meisjes. Uit een staat van het aantal aan- geslagenen in de inkomstenbelasting gedurende de jaren 1922-'23 tot cn met 1929-'30 blijkt, dat het grootst aantal aanslagen voorkomen in de laagste groep der belastbare Inkomens, n.l. 5140 aangeslagcncn met een belastbaar inkomen van f50 tot f1200 In 1922. Het totaal belastbaar inkomen bedroeg toen f3.359.950. Thans is voor dat in komen het aantal aanslagen 6362 met een totaal Inkomen van (3.788.400. De tweede groep, met een belastbaar Inkomen van f1300 tot f3000 had in 1922 meer aanslagen dan thans, toen waren er 2183, thans (1827. Ook het totaal belastbaar inkomen daalde cn wel van f3.967.700 tot f3 561.700. De ;rootste stijging is waar te nemen bij Ie hoogste Inkomens, dus boven f41.000, die in 1922 met II aanslagen (973.700 inkomen hadden en thans met 19 aanslagen f 1.419.300. Blrkt heerscht op eenige boerderijen het mond- en klauwzeer onder het rundvee. De vorige week was de ziekte op nog maar eén boer derij, thans reeds op vijf. In de commissie, belast met het afnemen van het examen voor hoofd onderwijzeres) te Utrecht zijn o.m. benoemd: tot lid en ondervoorzitter L. W. van Loon, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Amersfoort; tot lid T. P. de Jongh, lecraar Rijks kweekschool, alhier; tot plaatsvervan gend lid: dr. J. H. Ronhaar, leeraar Rijkskweekschool. Bij de trekking van de verloting der prijzen van de Ambachtsschool, viel de le prijs op lot no. 956, de 2e op no. 517 en de 3c op no. 1199. Voor de Rechtbank stond terecht de drie-en-twintigjarige zilverslijper. W. A. M„ te Amersfoort, die op 27 Februari de dienstbode S. O., met wie hij verkccring had cn die de verkee ring wilde afbreken, daar zij een ander beminde, met een mes blindelings er op los slaande, zwaar gewond heeft aan arm en borst. Verdachte verklaarde op het bewuste oogenblik door naijver en woede niet geweten te hebben wat hij deed. Het mes had hij bij zich, zeide hij, uit noodweer tegenover drie personen, die hem, ook al in verband met het meisje, hadden gedreigd. Het O.M. eischte een jaar gevange nisstaf. Voor het bestunr van de Vereeni- ging Het Groene Kruis werden her kozen de heeren Kolff, Noordewieren Morren.Inde vacature J. Frima wordt voorzien door dc verkiezing van mevr. Pinntcnga. Dr. van Enst gaf enkele mededee- lingen omtrent het nieuwe Consultatie bureau aan den Soestcrweg, dat even druk bezocht wordt als dat in dc Valkenstraat. Een onzer doctoren heeft een klacht geuit, namens meerdere gencesheeren te dezer stede, over de werkwijze der Consultatiebureaux.dlc zich niet slecht» tot het geven van adviezen beperken, maar ook tot behandeling overgaan, hetgeen toch bulten de competentie dezer bureaux zou vallen.

De Eembode | 1930 | | pagina 1