mm ^MZomeéranc/ PUROL Voelt tl zich mat? - Wat zal II wede* verkwikken? Is U .down"! Wat zal Uwe ateat- Bedenkt In al die fl* vallen, dat het beate dogelqkache middel ter opwekking en vetfriMching ia* De sluiting van de Blauwe Week heeft alhier op den tweeden Pinkster dag plaats en er wordt op het Sport terrein Birkhoven om twee uur eer meeting voor Plaatselijke Keuze ge houden. Als sprekers treden op de heeren G. Smeenk, wethouder van' Arnhem en K. ter Laan, Burgemeester van Zaandam, beiden Lid van de Tweede Kamer. De verzorging van den zang op het terrein is in handen van den Bonc" van Geheelonthouderszangvereenigin- gen Onder leiding van den Heer Joh. F. Keja uit Amsterdam zal o.a. door 400 zangers het nieuwe lied „De Blauwe Strijders" worden gezongen, hetwelk op verzoek van de Blauwe Week- Commissie door bemiddeling van den j Bond van Onthouderskoren is geschre ven en getoonzet. Aan de meeting gaat een optocht vooraf, welke om 12 uur in het Plant soen (West) wordt opgesteld en van daar om half een vertrekt. De route welke gevolgd wordt is: Plantsoen, Achter Davidshof, West singel. Nieuwe Weg, Havik (rechter zijde), Lavendelstraat, Hof, Zevenhui zen, Langestraat, Varkensmarkt, U- trechtschestraat, Utrechtscheweg, Snou- ckaertlaan, Brouwerstraat, Smalle pad, Soesterweg, Birkhoven. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort maken bekend; dat het Departement van Defensie voornemens is in de Gemeente Leusden een gas kamer op te richten op het perceel Sectie B. No 539. Op 20 Juni des voormiddags van 11 tot 11uur zal ten Gemeentehuize te Leusden gele genheid worden gegeven ten overstaan van een Commissie uit Gedeputeerde Staten van Utrecht bezwaren in te brengen tegen de oprichting van de gaskamer. De populaire Vereeniging tot be vordering van het Vreemdelingenver keer heeft getracht een der toegangen van onze stad een prettig aanzien te geven, en laten wij er direct aan toe voegen, een aardige aansporing haar voorbeeld in dien geest te volgen. Als kleuren en planten, goed gekozen en practisch aangebracht worden, behoeft een bloemversiering boven de uitstal kasten van onze winkels in de hoofd straten niet veel geld te kosten. Dat valt erg mee als men zelf wat weet te knutselen. Prijken vele van onze bloemperken weer met mooie bloemen, waardoor onze omgeving een meer levendig en vriendelijk aspect krijgt en waartoe het vorig jaar een 10-tal bloemisten belangeloos meewerkten, thans was het oog gericht op een belangrijke entrée tot onze stad, op de nieuwe Utrechtsche brug. Met welwillende toestemming van B. en W., waartoe de Commissaris van Politie, de Stadsarchitect en Openbare Werken gunstig adviseerden, heeft de V. v. V. flinke bloembakken laten aan brengen aan weerszijden van Utrechtsche biug en deze gevuld met schel kleurende bloemen, gedeeltelijk rankend over de beek, Het is alsof onze inwoners den komenden vreemdeling een welkom toeroepen in onze stad. Het is weer eens een bewijs van de activiteit bij de Vereeniging Vreemdelingenverkeer. Bij de heden .gehouden aanbeste ding der verbouwing vari het gebouw achter Davidshof, ten behoeve van de Centrale Boekhouding der gemeente werd ingeschreven als volgt: de Roos, Jubbega f 19.764; W. Bunmk f24.346; Brandscn en Ouwerkerk f 25.265; Hey- ligers f25.800; E. Kwant f28.900; R. van Beek 131.394. Een autobestuurder is door de politie in arrest gesteld omdat dronken achter het stuurrad zal. Zijn medepassagier bleek schonken te zijn, Op 53-jarigen leel W. J. Niermijer, hoofdambtenaar bij het seinwezen der Ned. Spoorwegen. De overledene nam een werkzaam aandeel in het maatschappelijkjeven. Hij steunde steeds de organisaties op het gebied der spoorwegen, de pad vinders en de jeugdherbergen. Op 15 Juni zai de heer H. C. den Hartog zijn 40-jarig jubileum vieren als onderwijzer bij het openbaar lagei onderwijs. Door de Commissie voor den wed strijd in tuinversiering werden onge veer 130 tuinen gekeurd. De commissie organiseert ook ex cursies. Zoo werd gisteravond een uilstapje gemaakt naar de buitenplaat sen „De Lindeiiberg" aan Laan 1914 en „Fomhese" aan den Utr.weg. Ten overstaan van Notaris Klaassen werden geveild: RPerc. I lieerenliuis Regentesseiaan 37 aan J. E. van Nie voor f7550.—. Perc. 2 hoerenhuis Borgesiuslaan 27 opgehouden f6950.—. Kerknieuws V Siukloop«n van Huid on Vosten I on Doorzitten bij Wlelrljden >n genoost DE BISSCHOPSWIJDING VAN MGR. J. H. G. JANSEN. Donderdag, op den feestdag van St. Bonifacius, had in de kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart aan de Biltstraat de plechtige wijding plaats van Mgr. J. H. G. Jansen tot Aartsbisschop van Utrecht. Van vele huizen van katholieken wapperde de vlag. Bovendien was heel goed te bespeuren de meer dan ge wone drukte, welke zich in den morgen richtte naar het groote kerkgebouw in de Biltstraat. Het kerkgebouw, waar de bisschop tot voor slechts een jaar als eenvoudig priester en met groote toewijding hel herdersambt voerde, was voor deze gelegenheid smaakvol versierd. De vaandels der zeer vele katholieke vereenigingen der stad, waren kerk opgesteld. Terzijde van het pries terkoor was de bisschopstroon opge steld. De kerk, die om half tien werd opengesteld, vulde zich allengs met ee. zeer groot aantal belangstellenden, terwijl organist Smit verschillende fan- tasiën van Bach op het orgel ten ge- hoore bracht. De gezanten van Argentinië, België, Brazilië, Chili, Denemarken, Italië, Mexico, Oostenrijk, Peru, Polen en Por tugal, vereenigden zich des morgens aan het Centraal Station en reden van daar per auto's, voorafgegaan door motorrijders van de politie, naar de kerk. De Ridders van Maltha kwamen bij- n in het huis der Duitsche Baleije aan de Nieuwe Gracht en reden even- ns per auto naar de Biltstraatkerk. In het Aartsbisschoppelijk Paleisaan de Maliebaan vereenigden zich de volgende Bisschopp* en Abten: Mgr. Schrijnen. Mgr. Hopmans, Mgr. Aengenent, Mgr. Diepen, Mgr. Bier mans, Mgr. P. Bos, Borneo, Mgr. A, Smets, Pauselijk Delegaat van Perzië en de Abten Columbanus Tewes, Achel, Dr. R. Wolter O.S.B., Vaals, Jean de Puniet O.S.B., van Oosterhout, Aug. Giesberts Trap.klooster te Echt. Zij reden vandaar met den Aartsbis schop en den Internuntius naar de kerk aan de Biltstraat. Luid klokgelui kondigde het aan, toen de hoogwaardigheidsbekleeders in aantocht kwamen. Ik het kerkgebouw werden de Aarts bisschop en de met hem komenden ontvangen door Dr. W. v. Koeverden, pastoor der O. L. Vrouwekerk. Indrukwekkend buitenmate was dit oogenblik, toen de kerkelijke hoog waardigheidsbekleeders, voorop de Internuntius, al zegenend de kerk doorschreden. Van de inmiddels in het kerkgebouw gearriveerde autoriteiten vermelden nog de volgende: De Hoogeerw. Paters Provincialen der verschillende kloosterorden, de Algemeene Oversten der Vrouwelijke kloosterorden, het Metropolitaan Ka- littel van het Aartsbisdom, Mgr. Taskin 'roost van het Kapittel van Haarlem, Ernest Laane en W. Dreesmann beiden Kamerheer van den Paus, eenige nisters en Kamerleden, de Commissaris der Koningin Dr. s'Jacob, leden van Ged. Staten en de griffier der Staten, voorts het Ulrechtschegemeentebestuur, Universiteitsprofessoren en vertegen woordigers van de verschillende katho lieke stands- en vakorganisaties, enz. Bij de plechtigheid der Bisschops wijding waren de functies als volgt verdeeld Consecrator: de Internuntius Mgr. L. Schloppa. Mede-consecrantenMgr. L. Schrij nen, Bisschop van Roermond en Mgr. P. Hopmans, Bisschop van Breda. Presbyter AssistensKan. D. Huur- deman, Vicaris-Generaal van het Aarts bisdom. TroondiakensKan. J. G. v. Schaik, Pastoor te Utrecht en H.J. Koopmans, President van het Seminarie te Culem- borg. DiakenMgr. Dr. B. Eras, Procurator van het Episcopaat te Rome. SubdiakenMgr. J. Hoogveld, Pro fessor aan de Universiteit te Nijmegen. Ceremoniariide beide secretarissen van het Aartsbisdom en rector Lauwaert. Na een korte aanbidding bij het Sa- craments-Altaar begeeft zich de Con secrator naar den Bisschoppelijken troon om zich te kleeden als Pontificale Mis gebruikelijk. De assisteerende Bisschoppen klee den zich aan het andere Altaar met de pnramenten. De Wijdeling kleedt zich met de amict, albe, cingel, stool, die hij thans nog als eenvoudig priester over de borst gekruist draagt en met de koorkap. Nu begeeft zich de Con secrator naar het Groot-Altaar en daar plaats op den zetel, den geleiden de Ass. Bisschoppen, den mijter dragende, den Wijdeling met de bonnet op het hoofd, voor den zetel van den Consecrator. Dan richt zich de oudste der Ass. Bisschoppen tot den Consecrator en spreekt: „EerwaardigeVader, de Heilige Moeder, de Kath. Kerk, vraagt, dat gij dezen Priester hier aanwezig, tot den last van het Bisschoppelijk ambt zoudt willen verheffen." Terwijl allen zitten, nadert de secre taris van den Consecrator, ontvangt den Pauselijken lastbrief uit de handen van den Ass. Bisschop en leest hem! luide voor. Na de voorlezing staat de Wijdeling van zijn zetel op, knielt voor den Con secrator neder en spreekt het eedsfor mulier uit. In dien eed zweert hij ge hoorzaamheid aan den H. Stoel en de Canons en belooft hij de kerkelijke eigendommen, wier bestuur hem wordt toevertrouwd, goed te zullen beheeren. Daarna leest de Consecrator hardop het onderzoek voor. Door dit onderzoek wil de Conse crator zich overtuigen, of de Wijdeling bereid is al de plichten der Bisschop pelijke waardigheid te vervullen, tevens of zijne leer overeenkomstig is met die der Kerk en of hij in staat is .het Geloof te verdedigen. Nu begint de H. Mis, die de Wijdeling tegelijk met den consacreerenden Bis schop zal opdragen. Na Graduale Tractus of Sequentia spreekt de Consecrator den Wijdeling toe„Een Bisschop moet oordeelen, verklaren, consacreeren, H. Wijdingen toedienen, het H. Offer opdragen, doopen en vormen." Terwijl allen opstaan, richt zich de Consecrator staande, met den mijter op het hoofd, tot alle omstaanders en vraagt een gebed voor den Wijdeling. Aanstonds daarna knielt de Conse crator voor zijn armstoel, de Ass. Bis schoppen voor hunne zetels neder. De Bij het einde der H. Mis wordt de mijter gewijd, in het wijdingsgebed genoemd, „den helm der sterkte en des hells". De handschoenen, die den nieuwen Bisschop worden gegeven, beteekenen in zinnebeeldige taal, dat de Bisschop zijn handen, die het H. Offer opdragen altijd rein en vlekkeloos moet bewaren. De laatste plechtigheid is de plech tigheid der intronisatie. De Conse crator doet den gewijden Bisschop plaats nemen op den Bisschoppelijken troon, waardoor hij het recht krijgt de christelijke vergadering voor te zitten en er te prediken. Nadat de Consecrator de Hymnus „Te Deum" heeft aangeheven, komt het treffend oogenblik waarop de nieuwe Bisschop door de beide asssi- teerende Bisschoppen geleid al ze genend door de kerk schrijdt. Na het „Te Deum" en een kort gebed zegent de nieuwe Bisschop driemaal het volk. Na den vredekus vergezellen de ass.- Bisschoppen den nieuwen Bisschop met den mijter op het hoofd en den staf in de hand naar zijn Altaar; de consecrator keert terug naar zijn troon. Intusschen bidden zij het Evangelie van den H. Joannes. Onder .het lezen van den psalm: „Trium puerorum" ontdoen zij zich van hun gewaad. Na het verrichten van hun dankgebed en een korte aanbid ding bij het Sacramentsaltaar, veriaten de Bisschoppen, begeleid door de geestelijkheid, onder de feesttonen van het orgel, de kerk. Na de plechtigheid begaf de stoet van kerkelijke hoogwaardigheidsbe kleeders zich binnen het hek naar de pastorie, waarna in een der zalen van de pastorie voor de diplomaten en andere hooge autoriteiten gelegenheid was den Aartsbisschop te complimen teeren. Vermelding verdient, dat de ver schillende gezangen werden uitgevoerd door het zangkoor der kerk, onder leiding van J. Smit. De vaste gezangen werden uitgevoerd door het versterkt koor der kathedrale kerk (30 heeren en 60 jongens), onder leiding van Win- nubst, terwijl het orgel werd bespeeld door C. Heyman. Op voortreffelijke wijze werd uitgevoerd de Missa „Ecce ego Joannes" van Palestrina, 6-stemmig gemengd a capella-koor. Het spreekt vanzelf, dat reeds vroeg in den morgen op de Biltstraat een ontzettende drukte heerschte. De me nigte stond samengepakt, om deinde volle zon glinsterende gewaden te be wonderen. Buiten de kerk werd de orde ge handhaafd door de politie, in de kerk door R. K. Studenten en Verkenners. Alle auto's voor de hoogere kerke lijke en wereldlijke autoriteiten waren welwillend beschikbaar gesteld door notabelen der stad Utrecht. Des middags had voor het Aarts bisschoppelijk Paleis een kinderhulde plaats. Tusschen twee uur en kwart voor drie heeft Mgr. Jansen voor de geeste lijkheid een receptie gehouden waarna in het Seminarie Rijzenburg een feest maaltijd werd gehouden. Wijdeling werpt zich ter linkerzijde van den Consecrator plat ter aarde. Alle assistenten knielen, terwijl de Litanie van Alle Heiligen wordt ge zongen; waaronder de Wijdeling door den Consecrator wordt gezegend. Bijgestaan door de Ass. Bisschoppen legt de Consecrator het Evangelieboek geopend op het hoofd en de schouders van den Wijdeling, zóó, dat het beide tegelijk raakt. Vervolgens leggen Con secrator en Ass. Bissi beide handen op het Wijdeling en spreken hem toe: „Ont vang den H. Geest". In de prefatie, die dan volgt, wordt den Wijdeling herinnerd hoe de luister van zijn hooge- 'irlijk gewaad, slechts het zinne- moet zijn van den inwendigen glans zijner ziel. Bij de toespeling op de zalving van het Priesterschap wordt de prefatie onderbroken en verricht de Consecrator onder het zingen van het „Veni Creator" de zalving van den Wijdeling. Dan wordt de prefatie weder om voortgezet, om de plichten en de voorrechten van het Bisschoppelijk Ambt te omschrijven. Voor de zalving is het hoofd van den Wijdeling met een wit linnen doek omwonden, na de zalving van het hoofd wordt den Wijdeling een linnen doek om den hals gehangen, om straks, na de zal ving, zijne handen in te wikkelen. De gewijde Bisschop gaat thans uit de handen van den Consecrator de onderscheidingsteekenen zijner Bis schoppelijke waardigheid ontvangen, eerst den staf, het zinnebeeld zijner herderlijke bediening, daarna den zegel ring, het symbool van het zuivere, on gerepte Geloof, dat hij moet bewaren, tenslotte het Evangelieboek ten teeken, dat hij het Evangelie moet verkondigen. Hierna wordt de H. Mis door den Consecrator en den gewijden Bisschop, ieder aan zijn eigen Altaar voortgezet tot aan hel Offertorium, waarna de gewijde Bisschop zijn offergaven offert. Na ontvangst der offergaven wascht de Consecrator de handen en zet nu Binnenland ROOMSCHE DRANKWEER. Het Federatief Bestuur van Sobriëtas is voornemens op 15 Augustus a.s. te Utrecht een Sobriëtas-dag te organi- seeren, ter bespreking van dequestie, wat er gedaan kan worden om den achteruitgang in de Katholieke Drank bestrijding te stuiten, en weer als vroeger vooruit te gaan. MIJNHARDT'S Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tablciten 60 ct. Zenuw-Tabletten75 ct. Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. B(j Apoth. en Drogisten Drie Duitsche studenten, die een uitstapje naar het Kaisergebergte maak ten, verdwaalden. Twee hunner stort ten langs een bergwand naar beneden en werden gedood. De derde kon den volgenden morgen gered worden. Drie honden hebben in het herten kamp te Meppel 10 van de 16 herten doodgebeten. De politie heeft een der honden neergeschoten; de beide ande ren ontkwamen. Bij een botsing tusschen een trein en een vrachtauto op een overweg te Vina del Mar, werden zes personen gedood en een aantal gewond. Het aantal werkloozen in Engeland bedroeg op 26 Mei 1.770.100 of 10.640 meer dan de week te voren en 637.819 meer dan het vorige jaar. Bij leerlingen van een bewaarschool te Gouda werden drie gevallen van kinderverlamming geconstateerd. Een kind van twee jaar is inmiddels aan de ziekte overleden. De school is ge sloten en ontsmet. In een huis aan de Heerengracht te Amsterdam is de bewoner door gas- verstlkking om het leven gekomen, Buren waarschuwden de politie, da zij een sterke gaslucht waarnamen. Te Carson City, it. den Amerikaan- schen staat Nevada, heeft een terecht stelling plaats gehad door middel van gifgas. In een speciaal daaivoor inge richt vertrek, waarin de misdadiger op een stoel gebonden zat, werden vergiftige dampen verspreid. Een"|zekere William Hall is er in geslaagd in een stalen ton door de watervallen der Niagara heelhuids be neden te komen. Bij een soortgelijke poging zijn talrijke voorgangers van Hall omgekomen. Dit is dus nu ge beurd en voortaan behoeven hieraan geen levens meer opgeofferd te worden. Aan boord van een stoomschip op de Magdalenarivier had een ontplof fing plaats, waardoor het schip in brand vloog en zonk. 40 lijken zijn reeds gevonden, 35 personen werden gered, waarvan er 11 zware brand wonden hadden bekomen. KERKELIJKE DIENSTEN. diuk vciboden Ingevolge de mitcurw Gemengde Berichten Dinsdagmorgen is een autobus van dienst Franeker—Sneek nabij Ytens in de Franeker-Sneeker zeilvaart ge reden. In de bus zaten, behalve de chauffeur 13 personen, meest veekoop lieden en slagers, die naar Sneek gin gen. Drie passagiers verdronken. Naar uit Dusseldorf gemeld wordt, brengt het verhoor van Kiirten stee nieuwe misdaden aan het licht. E halve 20 moorden, overrompelingen gevallen van geweldpleging heeft hij tot dusver ook bekend 20 branden te hebben gesticht. In den blinde weg stak hij overal schuren in brand, en nimmer werd h'j van de daad zelfs verdacht. In Bladnitz (Boheme) sloeg de blik sem in een boom, waaronder eenige personen stonden te schuilen." Vier hunner werden gedood en twee zwaar gewond. Een hevige aardbevidg heeft in Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. ZONDAG H.H. Missen om 7 uur en half 9. Half II Hoogmis. 3 uur vespers. Na de hoogmis lofzang Te Deum. MAANDAG H. Mis om 7, en half 9 uur. Half II Hoogmis. 6 uur Lof. DINSDAG 's avonds 8'/4 uur Congregatie de H. Familie, afd. Mannen. Half 10 gezongen H. Mis voor bruidegom en Bruid. WOENSDAG 9 uur H. Mis voor de leden v. h. genootschap v. d. H. Kindsheid, 's Avonds 8 '/4 uur Congregatie van de H. Familie, afd. Vrouwen. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag Quatertemperdagen vasten en onthoudingsdagen. DONDERDAG 7 uur Lof. VRIJDAG 7 uur Lof. ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. gezamenlijk met den gewijden Bisschop, Kwanto (Japan) plaats gehad. De be- die tusschen de Ass. Bisschoppen aan woners ontvluchtten hun woningen, de Epistelzijde staat, de H. Mis voort. Een groot aantal huizen werd verwoest. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Hoogfeest van Pinksteren. Half-zeven, acht uur en kwart over 9 H. Mis. Om half 11 plechtige H. Mis. 3 uur Vespers. Na de Hoogmis lofzang Te Deum. Van 3 tot 6 gelegenheid om te biechten. MAANDAG 2e Pinksterc H. Missen als op Zondag. 3 uur vespers. WOENSDAG, Vrijdag en Zater dag Quatertempeidagen geboden vasten en onthoudingsdagen. VRIJDAG 7 uur Lof. ZATERDAO Van half 4 tot half 10 gelegen heid om te biechten. 7 uur lof. PAROCHIE ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG. Hoogfeest van Pinksteren. H.H. Missen te 7 en half 9 uur. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof. MAANDAG 2e Pinksterdag. H.H. Missen als Zondag. DINSDAG 7 uur Lof. WOENSDAG Quatertemper. VRIJDAQ Quatertemper. ZATERDAO. Quatertemper. 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. Dagelijks de H. Missen om 7,7'/j 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, |acob Catslaan no. 28, Telef. 558 ZONDAG Hoogfeest van Pinksteren. Half-8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis, waarna Lofzang Te Deum. Van 4 tot 6 uur en na het Lof biechthooren. 6 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG Tweede Pinksterdag, dag van Devotie. De H. Missen en het Lof als op Zondag. WOENSDAG, Vrijdag en Zater dag, Quatertemper, geboden vas ten en onthoudingsdagen, VRIJDAG 's avonds half 8 Lof met Litanie van het allerh. Hart. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. 8 Lof met Rozenhoedje, Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS ZONDAO. Hoogfeest van Pinksteren. 8 uur Vroegmis. lO'/j uur Hoogmis. Van 3 tot 7 biechthooren ir plechtig Lof met predikatie. MAANDAG. 2e Pinksterdag, dag van devotie. 8 uur H. Mis. lO'/a uur oogmis. Van 3 tot 7 uur biechthooren. 7 uur Lof met predicatie. DINSDAG 7'/« le H. Mis. 8'/] uur gez. H. Mis. 6 uur plechtig Lof tot sluiting van het 40 uren gebed, Pauselijke zegen en lofzang Te Deum. WOENSDAG le H. Mis op Leo's-Oord. 8 uur H. Mis. V«9 H. Mis. Van 9 tot 9'/a en half 1 catech. DONDERDAG 8 uur le H. Mis. 83U 2e H. Mis. 9'/ien 12'/j uur catech. j.d. scholen. VRIJDAG 8 uur le H. Mis. Kwart voor 9 H. Mis. Half-10 en half-1 Catechismus. ZATERDAG 8 uur le H. Mis. Kwart voor 9 H. Mis. Biechthooren van 4—8 uur. 7 uur Lof. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag Quatertemper, geboden vasten- en onthoudingsdagen. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: S. J. Brenninkmeijer. Burg. van Tuyllstraat. ZONDAG Hoogfeest van Pinksteren, 40 uren gebed. 7 en 8 uur H. Mis. Half 10 hoo gmis. 7 uur MAAND. 7 en 8 uur H. Mis. Half 10 Hoogmis. 6 uur plechtige sluiting van het 40 uren gebed met Pauselijke zegen en Te Deum. DINSDAG Inning bankenpacht op het Houte veen, na de H. Missen. WOENSDAG Quatertemper. DONDERDAG Half 10 huwelijksmis. VRIJDAG Quatertemper. ZATERDAG Quatertemper. Deze week de H.H. Missen om 8'/, uur.

De Eembode | 1930 | | pagina 2