Bel dan op No. 42 G. KEUNEKE Amersfoort, voor Damestasschen Koffers en alle soor ten fijne Lederwaren LAN6E8TRMT I05-AMERSF00RT BERICHTEN UIT AMERSFOORT Een «trie! van den Autobusdlcnat Is geplakt op elk haltebord. Kaarten oJ abonnementen van den vorlgen on dernemer zijn niet geldig op ome auto bussen. De heer O. L. Walpot gaat onze gemeente verlaten en zich vestigen te Amsterdam. Hij heelt daarom bedankt als secretaris-penningmeester van den Amerel. Bond voor LTch. Opvoeding en als secretaris van de exploitatie-com missie Birkhoven. Het bestuur der Oudheidkundige vereeniglng „Flehite", was In de gele genheid den leden weder een .premie" te kunnen aanbieden, een reproductie van de gewasschen O.l. Inktteckening, berustende in 't Museum alhier en voorstellende de Kamperbinnenpoort met omgeving, pl.m. 150 jaar geleden. Dat 't bestuur juist deze leekening koos, hangt samen met 't lelt, dat door den Raad onzer gemeente voor eenlge maanden een beslissing is genomen in mi» 'i reeds zoo vele jaren dringende Kamperbinnenpoort-vraagstuk, waar door de beide bestaande torentjes be houden blijven en door een boog ver bonden zullen worden. Op de teeke- ning. genomen vanat de Zuidsingel, ii nog juist te zien, hoe de verbindings- Isingel, is tfrhmlngi! boog' naar dc zijde van de Langestraat uitgebouwd is. De omgeving, de tegen de torentjes aangebouwde huizen en huisjes, vormen met 't daar boven uit stijgende poortgebouw een stukje oud- stedenschoon. Enkele exemplaren, die nog over zijn, stelt 't bestuur beschikbaar bij den secretaris tegen de prijs van 12.50 per stuk. Nieuwe leden ontvangen er een gratis. Wij ontvingen het jaarverslag 1929 van .Zandbergen", Maatschappij tot opvoeding van weezen en andere min derjarigen In het huisgezin. Uit dit verslag blijkt, dat .Zandbergen" einde lijk met dc moeilijkheden zal hebben afgerekend. Uit de verzorging gingen 77 ver pleegden, waarvan 2 overleden, 15 naar hun ouders of voogden terug. 2 naar andere opvoed ings-lnrlchtineen, 1 ge huwd, 1 naar België als hebbende de Belgische nationaliteit en 56 meerder jarig. In de verzorging kwamen 44 ver- waaronder 6 Staatsweczen. Einde 1929 waren in de verzorging: -v., 148 loopsgezind, 1 Is rael, 9 Remonstrant, 7 Gereformeerd. 4 oud-Katholiek, 2 Hersteld Apostolisch, 2 vrij Katholiek. 2 niet aangesloten bij een bepaald kerkgenootschap. Totaal dus 312 verpleegden. In het Herstellingsoord net .Treeker Bergje" werden in 1929 totaal 28 pa tiënten opgenomen, waarvan 12 van .Zandbergen" zelf. Indien forensen niet vóór hun ver trek naar elders in de eerste briefpost- bestelling kunnen worden bereikt, kan hun bij wijze van proef op schriftelijk verzoek aan den directeur van het postkantoor alhier, kosteloos de gele genheid worden gegeven, hunne corres pondentie des morgens vóór de afreis aan het postkantoor af te halen. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis, dat de kiezerslijst van de Kamer van Koophandel en fa brieken voor de Geldersche Vallei, voor zooveel betreft de kiezers dezer Gemeente, ter gemeente-secretarie (bu reau Verkiezingen) voor een ieder ter Inzage ligt van 1—14 Juli. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis, dat op de schiet banen van de Leusdenscheheide schiet oefeningen met scherpe patronen zullen worden gehouden op de volgende dagen en uren, t.w.: Maandag 14 Juli 1930 21.00 15 juli 1930 1.00 uur. Dinsdag 13 Juli 1930 van 20.30 tot 2330 uur; Woensdag 16 Juli 1930 van 21.00 tot 23.30 uur; Vrijdag 18 Juli 1930 van 21.00 tot 24.00 uur. Het onveilige terrein zal door vlaggen worden aangegeven op dezelfde punten als zulks reeds plaats heeft bij schiet- oefeningen over dag, doch bovendien I zuilen op die vlaggen en op de twee Barneveld vuurballen rood licht gevende lantaarnsMet ingang van 1 Juli heeft de worden geplaatst. I Veluwsche Auto-Dienst haar nieuwen Het plaatsen der lantaarns zal zoo dienst op Arnhem aangevangen. De tijdig geschieden, dat iedereen dc ge- route loopt, zooals bekend, van Ermelo, Icgcnheid heeft het onveilige terrein'over Putten, Voorthuizen, Barneveld, des avoni Rctiaitanten worden gehouden in de kerk van O. L. V. Hemelvaart (Elle boog). Wie retraite heeft gehouden en niet door ernstige moeilijkheden verhinderd is, woont ae maandclljkschc Recollectie bij. Dat bewijst wel het steeds drukker deelnemen aan die geestelijke oefenln- Sen. Oud-Retraitanteu van Amersfoort, lijft trouw aan uw goede voornemens en bezoekt ijverig de Recollectie. J. VAN DER VELDEN, C.s.s.R. De nieuwe Amersfoortsche begraaf plaats aan den Doodenweg onder de gemeente Leusden zal den naam dragen van .Vredehof". De aanbesteding der gebouwen is reeds uitgeschreven. Examen onderwijzer(es). Rijkskweekschool. Geslaagd dc hee- ren: A. Fenljn te Zeist, A. v. Woerde- kom te Woudenberg, Ph. Reuling te Amersfoort en de dames: L. v. Berkum, E. Hansel, L. van 't Erve te Soest, Chr. Kat, M. van Kempen te Drieber gen en O. Zijlstra te Doorn. De afdeeling Amersfoort R. K. Bond voor groote gezinnen, houdt op Donderdag 10 Juli een ledenverga dering in het R. K. Spaarbankgebouw. Aanvang half 9 precies. De belangrijke agenda vermeldt o.a.: Bespreking en regeling der vacantie-uitstapjes voor de kinderen van de leden. Men meldt aan het Hbld. dat zich gedurende den marsch der infanterie naar Harskamp enkele on aangename voorvallen hebben voorge daan, voornamelijk bij het begin. D< troep werd n.l. uitgeleide gedaan door een aantal communisten, van wie zekere Schrijver uit Amersfoort de aanvoerder was. die voortdurend om en bij den troep waren. Later waren zij vooruit geloopen en hadden op verschillende plaatsen van den te volgen weg een groot aantal opschriften geschreven, o. a..terug naar huis, niet naar Hars kamp", .rechts omkeert, naar huis sol daat", „soldaten let op", „uitvallers voor", „halt, niet verder" e. d. De begeleiders werden gevolgd door zes politieagenten uit Amersfoort, twee militaire politiemannen en eenige re chercheurs in burger. Er is geen prpces- verbaal gemaakt. De geheelc marsch naar den Harskamp was den heeren blijkbaar te ver, want onderweg gaven zij het op. UITSPRAKEN KANTONaER"ÊCÏÏT" F. P. Amsterdam K. Barneveld f 10 of 5 d. Leerplichtwet: K. K. Spakenburg f 10 of.5 d. Invaliditeitswet: H. v. d. K. Amers foort f 5 of 2 d. IJkwct: W. W. Woudenberg 50 ct. of I d. en verb, gewicht. Loopen op verboden grondJ. W. V. Utrecht f3 of 2 d. Wielrijden zonder licht: H. G. Bar neveld f5 of 2 d.; P. B. Nijkerk id. Op verboden tijd wielrijden Kamper- binnenpoort AmersfoortC. M. Nijkerk 3 of I d. Wielrijdend zich vasthouden aan voertuig: P. K.Scherpenzeel f5of 2d. Met auto rijden op wieier pad: Th. H. Baarn f 5 of 2 d., R. ten H. Bar neveld id.. W. V. Hilversum id. Autorijden zonder achterlicht:G.G. Rotterdam f3 of 2 d. idem zonder behoorlijke remmen: B. de G. Goes f 10 of 5 d. Idem zonder rijbewijs: E. B. S.den Helder f4 of 2 d. Met auto te snel rijden in Soest: G. A. L. Amersfoort f 20 of 10 d., J. E W. Almelo (25 of 10 d., J. P. E. Den Haag id., B. B. Blaricum f40 of 20 dagerj Idem te Bunschoten: B. G. Barne veld f3 of I d„ W. de O. aldaar (5 of 2 d., C. de G. id., D. de G. id. Idem te Scherpenzeel: E. L.V.Am sterdam f5 of 2 d. L. G. S. Utrecht f 10 of 5 d. Idem in Hoevelaken: P. E. N. Am sterdam f 20 of 10 d. Uit den Omtrek Driebergen M. v. D., houder van een „uitspan ning" te Driebergen, had zich een Ismachine voor eigen gebruik vervaar- Igd en wilde die instellen op de electrische huisleiding. Toen hij het contact wilde vaststel len, voer hem een schok door de leden, die hem plotseling beweging loos deed neerstorten. Aanstonds werd eskundige hulp gehaald, doch een al doctoren slaagden er niet In hem tot bewustzijn te brengen. De dood kon slechts worden vastgesteld. Burgerlijke Stand. OverledenIsak Makker, 75 j., wedn. van H. de jong. Hoevelaken J. v. A., spoorwegarbeider te Stou- tenburg, reed op zijn rijwiel met zijn driejarig zoontje op de Stoutenburger- laan. Even voorbij het in aanbouw zijnde vereenigings-gebouw brak de voorvork van het rijwiel. Van A. smakte met zijn zoontje op de steenen en bleef bewusteloos liggen, hevig bloe dende uit verschillende wonden aan hoofd en handen. Toegeschoten hulp legde hem op den berm van den weg en waschte zijn hoofd af. Dr. Algera, die onmiddellijk werd gewaarschuwd, was spoedig ter plaatse. Per auto is de patiënt naar Amersiooii .overge bracht. Het jongetje bracht het er vrij goed af. Soest Burgerlijke Stand. GeborenSylvia, d. van I. H. v. d. Wijngaard en J. Lodder. Maria Cor nelia Aloysa, d. van G. T. Sukkel E. M. v. Aegthoven. Anna Huber- tina, d. van G. v. Duinkerken en A. H. Peusen. Albertha Johanna, d. van O. A. J. Wessel en C. E. W. J. Vermeulen. Wijmpje Roelina, d. van W. v. Hornsveld en W. Kramer. Bernardus Cornelis, z. van J. A. Kaats en E. Werkhoven. Richardus Petrus Paulus, z. van R. v. Doorn en H. A. v. d. Dijssel. OndertrouwdH. Even- boer en A. v. d. Craats. Th. de Kruijf en H. Hooft. B. Brouwer en A. de Kruijff. W. Vuijk en J. M. Kromhout. A. Brinkman en G. W. Wilbrink. J. v. Ijzendoorn en B. v. Brlenen. J. de Bree en E. v. Ijken. J. M. v. Schalkwijk en C- J. Ra demaker. Getrouwd: W. J. v. Roo- men en J. W. Fugers. J. W. di Rijk en J. B. Sukel. I Overleden Barendje Blankenstein, 85 j., wed. Anthonie v. d. Veen, 64 j., geh. Marretje Schipper. 50 j., echtg. van P. Man. - Gerard Marinus v. Krieken, echtg. van M. A. Leliveld, Stoutenburg De aandacht van vele bewoners werd getrokken naar een plaats van dikke rookwolken. Daar de landbouwer B. bjj zijn schoonzoon E. W. was gaan hooien, en nog tijd vondt om een pijpje tabak te rooken is door toevallige wijze een lucifer met het losgeschudde hooi in aanraking gekomen. Zoo dat er ongeveer vier vrachten hooi ver loren gingen. Binnenland VOOR AMSTERDAM. Ter bespoediging van de bestelling van voor Amsterdam bestemde corres pondentie is het zeer gewenscht dat behalve straatnaam, huisnummer en plaats van bestemming de naam van het besteldistrict (Centrum, West, Noord, Oost of Zuid) steeds in het adres wordt opgenomen. Indien deze aanduiding, welke bij voorkeur aan den naam Amsterdam worde toegevoegd dtfs b.v. Amster dam, Oost ontbreekt, bestaat kans, dat de correspondentie een of meer bestellingen vertraagt. Een plattegrond van Amsterdam met districtsafdeeling en stratenlijst is in de wachtkamer van het kantoor ter raadpleging aanwezig. Uit de Land en Tuinbouw-wereld. Nadruk verboden. VAN HIER EN DAAR. Eureka! Gevonden! zoo riep aar of acht geleden de heer van den lerg uit, toen er een geduchte reclame gemaakt werd voor het middel tegen mond- en klauwzeer, dat hij uiteer 4',dat met devondsten van den heer Van den Berg. We willen hopen, dat hij In Spanje meer succes heeft dan In zijn eigen vaderland. Maar voorals nog staan we wel een beetje sceptisch tegenover deze heele onderneming. Het kon wel eens zijn. dat men daar is afgegaan op niet al te serieus ge nomen proeven. Dr. van Leeuwen wijst daarop ook in de Veldbode, maar. en daarmede zijn wij het heele- maal eens, hij dringt er op aan dat ook van onze regeering nu eens offi- cieele proefnemingen worden gedaan met dit middel, wat eigenlijk in 1922 had moeten gebeuren, om voor ons land tot een zekere conclusie te komen. Eureka! Dat zeide de heer Colijn verleden week Zaterdag niet toen h|| in Goes over de crisis in den land bouw sprak. De boeren onder zijn hoorders zullen dat misschien wel gehoopt hebben, maar ook bij hem was het eind van het liedjeHelp u zelf! Van bescherming in het algemeen wilde hij niet weten, wat wel niet te verwonderen is van den man van Ge- nève. Intusschen is het te hopen, dat de boeren meer krijgen, dan de heer Colijn ze zou willen geven, n.l. alleen wat steun op de suikerbietenteelt en wat steun aan de aardappelmeelfa brieken. Dat Is niet al te veel. Hij drong wel zeer aan op versobering kan levenswijzen, maar zoo als heter nu voor staat, zal het niet lang meer duren, of men zal wel moeten verso beren, of men wil of niet. Maar het Eureka, hoe men moest geraken uit de impasse, waar de productiekosten thans op 165 staan, terwijl de waarde van de producten 75 aanwijst wist hij niet te geven. En dan zal men het er toch wel over eens zijn, dat er meer zal moeten gebeuren dan wat steun aan suiker en aan aardappelmeel en versobering in levenswijzen. We had den van een econoom als de heer Colijn is mogen verwachten, dat hij andere wegen had gewezen, maar helaas die bleven uit. In de organisatie van de boeren hun kracht. Dat ze dat zelfs nu r.og niet beseffen, wijst er wel od, dat de groote ernst van den toestand nog niet volkomen tot hen is doorgedrongen. Zoo goed als de tuinders er zelf op uitgaan, om hun producten aan den te brengen, zoo zullen ook de :n-organisaties er hun reiz' op af moeten gaan sturen om a._.. gebied te vinden. En dan zal men zien, dat er nog plaats is voor ons product. Al was het alleen maar zaai zaad en pootgoed. Daarvoor alleen is nog ruim plaats, maar men moet niet wachten, tot men er om komt. Men moet er op uit. En dan zal men, men tenminste* een hechte orga nisatie heeft, zeker een goed deeljvan het beste van onze gewassen als zaai en pootgoed over de grens gaan tegen een behoorlijke prijs. haar dood nabij was. Zij bad voor den Koning en de Koningin en nam afscheid van haar familie, die zich om haar bed verza meld had, en gaf half bewusteloos den geest. Dat de prijzen van het hooi wel zeer laag zijn, blijkt wel hieruit, dat een perceel hooiland te Eelde, dat in 1928 aan huur opbracht f 288.— dezer dagen werd verpacht voor den onge kend lagen prijs van f!.— Bij het hevig onweer dat boven Helmond en omgeving woedde, sloeg de bliksem op een der hoofdleidingen van de Electriciteitsverschaffing, waar door in Helmond een groot deel Noord-Brabant de toevoer van stroom werd stopgezet. In de Centrale sloeg de bliksem in een doorvoeringsisolator welke in brand vloog. Op den Deurne- schedijk werd een koe door den blik sem getroffen en gedood. Te Aarle Rixtel sloeg de bliksem op meerdere plaatsen in de electrische geleidingen. In Deurne sloeg de blik sem in de boerderij van Van der Burgt. Het woonhuis, stal en schuur brand den tot den grond toe af. In Wessem sloeg het hemelvuur in de woning van den landbouwer L. Een gedeelte van het dak werd weg geslagen. Een neefje werd door den bliksem tegen den grond geslagen. Tijdens het onweer, dat boven Roer mond en omgeving woedde, werd een vijf en vijftig-jarig onder een boom r Beloof U zelf: Sterk te zijn naar lichaam en naar geest, zoodat niets u in de war kan brengen. Ijverig te werken, betrouwbaar te zijn in gedachten en daad, de wet te gehoorzamen. Uw vrienden te laten voelen, dat er veel waardevols voor u in hun om gang zit. De zonnige zijde van de dingen te bekijken, een vroolijk gezicht zetten, en uw optimisme waar te maken. Alleen over het beste te denken, alleen voor het beste te werken, en alleen het beste tc verwachten. Even opgetogen te zijn over i n anderen als over uw eigen. De fouten van het verleden te ver geten en den nadruk te leggen op grooter succes in de toekomst. Zooveel tijd te besteden aan verbe tering van u zelf, dat gij geen tijd over hebt critiek uit te oefenen op anderen. Te flink zijn om te tobben, te edel moedig voor toorn, te krachtig voor angst en te gelukkig om droefheid te dulden. De goede dingen die gij bezit in het leven op prijs te stellen, en u de goede dingen, die gij wenscht waardig te maken. Als wij werken in marmer, zal het vergaanin koper zal de tijd het ver vagen als wij tempels oprichten, zullen zij tot stof verbrokkelen maar als wij werken op onsterfelijke zielen, als wij ze doortrekken met goede beginselen, met de vrees voor God en voor de menschen, dan graveeren wij op deze tafels iets, dat alle eeuwen verlicht. Doorzitten t 30, 60, Tube 80 ct. gaan schuilen, door den bliksem getroffen en gedood. In Posterholt sloeg de bliksem in de woning van een landbouwer. De boerderij brandde tot den grond toe af. Het vee werd met veel moeite gered. Te Doetinchem zette een ware wolkbreuk vele straten blank. Vele auto's moesten op sommige plaatsen tot de assen door het water rijden. In Bergh sloeg de bliksem in de woning van een landbouwer. Het pand brandde totaal af. Te Klein Azewijn werd een land bouwer door het hemelvuur getroffen en gedood. In Gendringen is een schuur afge brand. Te Veldhunten is de boerderij van Vonk en te Ulft de boerderij van Kroes afgebrand. In laatstgenoemde boerderij kwamen drie varkens om. Te Huisen sloeg het hemelvuur in de boerderij van L. en te Gendtinde woning van H., welke geheel afbrand den. Onder de puinen van laatstge noemd huis vond men later den ar beider W. dood. Ook de Maasbuurt is ernstig geteis terd. Te Piasmolen zijn 2 woningen afgebrand. Te Middelaar de boerderij van W., te Oppersum het huis van H., te Schaick de boerderij van de L. en te Herwen de boerderij van v. d. W. Verder werd ernstige schade aangericht aan de boomgaarden en veldgewassen. Twee gemeenten in het Oosten des lauds, n.l. Olst en Raalte zijn Donder dagavond door een natuurramp zwaar geteisterd. Ongeveer acht uur ontlat"' nog bij daglicht tc verlaten. Luntcren, Ede naar Arnhem. Hoogland Bij Exi mens Burgerlijke Stand. i men k»lm «n helder. Indien men vooral en J4' v Essen- ihardi'e Zenuwiibir'ien gebruikt, I OverledenWilhelmus Oerardus v. Koker 73 ct BJJ Aporh. en Drogisten'd. Heuvel 10 dagen. den meende te hebben, middel o.a. in de omstreken van Rot terdam was gewogen en te licht be vonden, hoorde men langen tijd niets van oen heer Van den Berg. Wel werd er gezegd, dat hij eer buitengewoon gunstig onthaal had ge vonden in Zwitserland, maar hoe het hem daar vergaan is met zijn middel weten we niet, zeker niet al te best. Anders was dat wel aan de groote klok gehangen. Maar nu is het dan EurekaGevonden het land waar men het wagen durft enkele millioenen pesetas in de onderneming te steken, om daar de boerenbevolking te zegenen Gemengde Berichten De weduwe Frances in Herefords hire, kreeg op haar honderdsten ver jaardag een telegram van den Koning en de Koningin waarin stond: „Hunne Majesteiten zijn overtuigd, dat gij 'n gelukkige dag zult doorbrengen met vele vrienden in uw geboorteplaats ,uaar gij zoo lang hebt geleefd." Nadat zij dit telegram had ontvangen, deelde zij aan haar familie mede, dat zij wenschte Ie sterven. De honderdjarige bracht inderdaad een gelukkige dag door. Voor haar stonden twee taarten met honderd brandende kaarsen. Aan het einde van den dag zeide de oude dame aan haar 80-jarige dochter mevrouw Bendon, dat zij voelde dat den guldens schade is toegebracht. Tengevolge van een ongekend hevigen hagelslag had zich over de weiden een ijslaag verspreid ter dikte van achl tot tien cM. Van de velden met rogge, haver, voederbieten en aardappelen is dan ook niets gespaard gebleven. Van al de boomen in de omgeving is het blad geheel weggeslagen. Op vele plaatsen lag het pluimvee dood, verrast door den hagel. Hierbij komt het verloren gaan van twee boerderijen. De bliksem was in geslagen in de boerenbehuizing Len- telo. De bewoners konden zich ter nauwernood door de vlucht redden. Het vee bevond zich gelukkig in de weide. Te Pleegste was de bevolking totaal verslagen door de geleden verliezen. Een boerderij verbrandde. Een 20-tal varkens bleken in de vlammen te zijn omgekomen, andere dieren met brand wonden overdekt, moesten worden afgemaakt. Imtrent de schade kan nog moeilijk een cijfer worden opgegeven. Het staat echter vast, dat de getroffenen hun werk van een geheel jaar verloren hebben zien gaan. Een merkwaardig natuurverschijnsel deed zich na de ramp voor. Doordat de ijslaag op den gloeiend-heeten grond terecht kwam, ontstond boven het land schap ondoordringbaar dichte mist, zoodat de auto's, die van alle zijden de lichten moesten ont- Purol Te Kampen werd een perceel gras land publiek verpacht. Om de pacht- irijzen te drukken wilden de aanwezige .Camper veehouders niet bieden. Eep boer uit het naburige IJselmuiden bood evenwel en werd huurder. De Kamper boeren maakten zich hierover boos en dreigden den huurder, dat zij wel zouden beletten, dat hij het gras zou maaien. Toen de huurder met de maaimachine het gras wilde maaien, bleek hem dit onmogelijk. Men had n.l. het land bestrooid met oud ijzer en dat op verschillende plaatsen in den grond gestoken. De messen der maaimachine braken en de man was verplicht het werk te staken. Te Gouda is weder een kind aan kinderverlamming overleden. Het aan tal sterfgevallen bedraagt nu 5. In het juist geopende nieuwe zwem bad te Enschede, is een 15-jarige jon gen verdronken. Een broer van het slachtoffer miste hem na eenigen tijd, waarop een onderzoek werd ingesteld en het lijk op de bodem van het bassin werd gevonden. Te Eindhoven is de Ned. onder- goederenfabriek van Van Pelt door brand geheel verwoest.. Het Engelsche Lagerhuis verwierp met 179 tegen 172 stemmen een voor stel, om alsnog tot den bouw van een Kanaaltunnel over te gaan. Bij Chartres (Frankrijk) is een mi litair vliegtuig omlaag gestort. Beide inzittenden, twee kapiteins, werden hierbij gedood. Er worden 12 Italiaansche water vliegtuigen gereed gemaakt voor een vlucht, zonder tusschenlanding, naar Brazilië. Te Gouda zal op eenige scholen het esperanto als verplicht leervak worden ingevoerd. Binnenkort zullen onder het koor van de Lieve Vrouwenkerk te Brugge opgravingen worden gedaan, ten einde zoo mogelijk het stoffelijk overschot van Karei de Stoute, hertog van Bour- gondië en van zijne dochter Maria van Bourgondië terug te vinden. -- Voor ongeveer 20 jaar geleden ver loor de heer N. te Groenlo zijn trouw ring bij het verrichten van arbeid in zijn tuintje. Een bijzonder toeval is het zeker, dat hij dezen ring enkele dagen geleden in dien tuin terugvond, juist den dag van zijn gouden bruiloft. Kerknieuws. NIEUWE KARDINALEN. In het Consistorie zijn door Z. H. den Paus vijf nieuwe kardinalen be noemd. Het zijn Mgr. Francesso Marchetti- Selvaggiani, secretaris van de H. Con- ;atie der Propaganda Fide; igr. Leme da Silveira Cintra, Aarts bisschop van Rio de Janeiro; Mgr. Raffaele Carlo Rossi, assessor van de H. Congregatie van het Con sistorie Mgr. Serafini, secretaris van de H. Congregatie van het Concillie; Mgr. Liénart, bisschop van Rijssel. Ingezonden. (Builen verantwoordelijkheid der Redactie) steken om ongelukken te voorkomen. Te Melick in een weiland, waar hij aan het hooien was, werd L. S- door den bliksem getroffen. Voorbijgangers, die zijn lijk vonden liggen, brachten het naar de woning van zijn broer. De bliksem sloeg in de boerderij Pennekamp te Bronkhorst. De boerderij en 40 wagens hooi verbrandden. Hebt U een Taxi of auto noodig DE SHOW-ROOM VAN OPENBARE WERKEN, leder bedrijf heeft in deez' tijd 'n Show-room, net zooals 't hoort. Eén bedrijf heeft tot zijn spijt Nog niet zoo'n ding in Amersfoort. Electriciteit, water en gas Hebben reeds hun zin Zoo zijn we aan 't begin. O.W. kreeg óók 'n show-room hier Moderner dan d' anderen allemaal Want naar de laatste wijs kwam hier Een openlucht-toonzaal. Die ligt nu niet, zooals het moest Vlak bij de bedrijfskantoren. Daar ligt slechts rommel en oud-roest Die 't menschenoog niet kan bekoren! De show-room hier nu bestaat In 't midden van 't plantsoen 't brugje in de Wijersstraat Helaas, hij spot met elk fatsoen! Daar bij dat brugje treft men aan Alle soorten van afrasteringen Wantop 'n klein stukje grond daar staan Vijf soorten van die dingen Men heeft hekjes, dunne en dikke, daar Lange, korte mét en zónder draad IJzeren en houten, alles staat Heel broederlijk saam bij elkaar 1 Op bruggen gaat men bloemen zetten Da 's voor een schoon aspect. Doch ais men op 't andere niet blijft letten Dan bederft men 't heele effect! A.

De Eembode | 1930 | | pagina 2