F k I.BUNNIK&ZONEN HOUTHANDEL ELCK WAT WILS J. J. Smit, Krommestr. 25 GEEN groenten op mestvaalt werpen f 4.50," WyNHAI Hoofd pijn U Kiespijn PoedérsA.M. P. Leenards Ontwikkeling thuis te lezen Drukkerij De Eembode VANILLE IJS per Liter 1.30 voor 8 ti 10 personen IJscofabriek „De Ijsbeer" Fabriek Lange Beekstraat Telef. 648 VANILLE IJS MET ROOM 20 cent per Liter hoofer SOESTERWEG 11/0 HET OUDE STATION AMERSFOORT ZAGERIJ. SOHAVERIJ en TIMMERFABRIEK Groote voorraad bont ook In triplex, acberp coucureerden iitütflmBjfcWNUi" S. ROSIER Zuidsingel 58, nabQ hel Ziekenhuis Hssnn- sn Milllsire tlsiiling n. misl Scherp concur. prijzen. Prima stoffen Elegante coupe en afwerking SPECIALITEIT IN RIJBROEKEN W. J. Fijnenberg Krommestraat 49 Amersfoort Huishoudelijke Artikelen Aanleg van Oas- en Waterleiding Lood- en Zinkwerk Sanitaire Werken Electrische-, Oas- en Petroleumlampen Piano's en Orgels Vakkundig stemmen - en repareeien - Firma v. d. Werf, t«i. 949 Lavendelstraat 13, Amersfoort A. J. SP1EKERMANN - LANQESTRAAT 31 - in parapluib's en wandelstokken het beste adres Bij tochten per Auto of Fiets is een goede Verrekijker onmisbaar eerst deze maken Uw tochten genotvol en interessant. U vindt ze in alle formaten en prijzen bij TheoGroenhuizen VAK-OPTICIEN Langestraat 38 Amersfoort zijn op: Dinsdagavond Woensdagavond Donderdagavond van 15 juli tot 1 September Door bijplaatsing van een nieuw blok in onze brand en inbraakvrije kluis kunnen wij aan alle aanvragen voor kluisloketten ter opberging van waarde-papieren weder voldoen; huurprijzen f3.-, f6.-, en f9.- per jaar, naar grootte. Verdere inlichtingen worden gaarne verstrekt. DE DIRECTIE. Goudsmid en Gediplom. Horlogemaker Ruime keuzfe Horloges en Kettingen in goud, zilver, doublé en nikkel. Klokken met pracht slagwerken als Bimbam en Westminster. Fantasie en gewone Wekkers. Zoomede alle artikelen in goud en zilver. Zeer voordeelige aanbieding in gouden Fantasie-, Zegel- en Verlovings-Ringen Uitsluitend le kwaliteit Voordeeligste prijzen Langestr. 29 Tel. 200 J. B. v. d. VAT Utrechtscheitraat 10 - Amersfoort Bebé-artikelen Dit is de afbeeldins van de origineele en wettig gede poneerde verpakking der KARNEMELKZEEP KLAVERBLAD van de N.V. Zfigpfabrielc Het Klaverblad te" Haarlem. Wettig gedep merk No. 340 msar STERILISEEREN in „VULKAAN" Inmaakglazen Ketel met 5 Glazen complect met thermometer, houder, armpjes en BOEKJE P. NIEROP - Langestr. 90-92 Tel. 288 Oude Jenever BOLS 3.90 p. Liter HULSTKAMP 3.6S HOPPE3.7S ANNO 1881 3.25 Voorburg, Fladderac, Schillen f2.60 per flesch Brandewijn, Qenever, Cognac Langestraat 8 - Amersfoort oerdrgfi men spoedig met Sceni cd in doosjes van 6 stuks 43 A Bij do goede drogisten. Als Bewijs van echtheid staat op elke poeder AJL Let hCesopI R.K. Amersfoortsche Begrafenisonderneming Ipsclaal adres voor badlenlng I* alle klaitan. Milifinilini ii tminlenit op elk gebied, kunt Ge voor U zelf deelachtig worden en Ontspanning is voor U doeltreffend te bereiken, wanneer Ge gebruik maakt van de R. K. Openbare 1 eeszaal en Biblio theek, aan de Nieuw- straat 24, een inrich ing, die kosteloos toegankelijk is voor alle personen boven 18 jaar, en waar aan hen, die lid worden tegen betaling van slechtst 1.50 per jaar, boeken worden uitge reikt om Langegracht 28 Amersfoort Aanbevolen adres voor de levering van alle drukwerken voor het vereenigingsleven, den handel en de industrie. Plaatsing van advertentiën In alle couranten tegen uit- geversprljs. Levering van boeken en tijdschriften. 8) De kostbare steen. De detectie; reed de auto onder een overhangende mts en slapte uit. Brad ford volgde met een gezicht als een on weerswolk. „De schurken zullen tenslotte toch nog ontkomen, zii moeten gereden heb ben, alsof de duivel hen op de hielen Joe begon le lachen, „zie ik er uit als de duivel? Bradford, bedankt voor je compliment, laten wij liever zien of wij nog iets van een handafdruk kunnen be merken." De hoop gaf den ander zijn goede luim terug en hij begon ijverig den weg voor hem uit te onderzoeken. De detec tive nam den zijweg voor zijn rekening. Spoedig zag hij echter in, dat als liet toeval licni niet te hulp kwam, hij ge nist rechtsomkeert kou maken; op den rotsachtigeu grond was geen spoor van de wielen le bekennen. Na driehonderd meter keerde hij on- verrichterzake naar de auto terug met de flauwe hoop, dat Bradford mis schien gelukkiger was geweest. Uit de verte zag hij echter reeds aan het ge zicht van den ander, dat In'j evenmin was geslaagd. „Onmogelijk," begroette hij den de tective, zoodra deze binnen het bereik I van zijn stem gekomen was, „de harde grond neemt niet liet minste spoor op." i „En als wij nu eens vier mijl verder reden?" „Vier? zeg maar gerust zestien en als wij dan nog den verkeerden weg nemen, zijn du anderen, voor wij hier terug zijn. reeds lang in veiligheid." „Dan zit er niets anders op, dan van Sandhurst uit, aan alle omliggende po litieposten te seinen." Juist wilden zij in de auto stappen, toen Bradford den detective bij den arm greep. „Luister." Uit het dichtst van het bosch klon ken snel achter elkander twee opeen volgende revolverschoten. „Daar gebeurt iets, Bradford," riep Joe. „vooruit" en zijn revolver in de hand nemend, stormde hij den zijweg in, die door liet bosch liep. „Denk er om, een auto." schreeuwde hij plotseling tot Bradford, die achter Item liep. Zijn waarschuwing kwam geen oogenblik te vroeg. Om de kromming van den weg verscheen een groote zwarte auto, die met razende vaart ra kelings langs hen heen schoot. Met ecu enkelen blik zag hij, dat er twee personen in zaten, waarvan hij de een herkende ais de man van de boot, liet gezicht van den ander was door een grooten stofbril onzichtbaar. Waar was Wood? Er was geen twijfel aan of er was een misdaad gebeurd. Het eerst dacht hij er aan, om de auto te vervolgen, maar liet feit, dat Wood er niet in zat, deed hem er van afzien. „Voorwaarts," riep hij tegen Brad- lord, én met groote sprongen ijlde luj dwars door het bosch heen, iu de rich ting waaruil de schoten weerklonken hadden. Door de haast waarmee hij voortsnelde, zag hij niet, dat een smalle stalen lijn. op een voet hoogte, vlak langs den grond liep, waardoor hij zoo lang als hij was over den grond bui telde. Toen hij weer overeind gekomen was, had Bradford zich reeds hij hem gevoegd, „voorzichtig," maande Joe hem aan „ik vrees, (lat ik een alarmsig naal heb aangeraakt. Behoedzaam slopen zij voorwaarts, de revolver in de hand, achter iedercn boom en struik dekking zoekend. Of schoon de detective wel wist, dat de vermoedelijke daders, indien er een moord gepleegd was, zich reeds ver wijderd hadden, was het niet onmoge lijk, dat er spionnen achter gebleven waren. Met zorg iedercn dooden tak vermij dend, daar die maar al te dikwijls iemands komst verraden, slopen zij voort. Na een kwartier in rechte lijn voort-1 geloopen te zijn, bemerkten zij door de hoornen een klein huisje, geheel van boomstammen gebouwd. Joe wierp zich plat op den grond, en gaf Bradford een wenk hetzelfde te doen. Zoo nader den zij heel langzaam, telkens een oogcnblikjc luisterend, de hul. Geen geluid bereikte echter htm oor, in het rond heerschle een doodschc stilte, nu en dan vloog een in zijn mid dagslaap gestoorde vogel, klapwiekend over htm hoofden. Dp zoo'n oogenblik bleven zij geriumcii lijd stil liggen, om daarna hun moeilijken tocht voort te Joe s handen waren gewond door de scherpe doornen en den ander igng het niet beter. Tien minuten kropen zij nog voort, tot zij op vier meter afstand van het stille huis gekomen waren. Iedere zenuw in hun lichaam was tot liet uiter ste gespannen, toen zij door het gebla derte het huis bespiedden. Langzaam richtte de detective zich toen op en liep door Bradford gevolgd op de deur toe. „Opgelet", fluisterde hij, niet een trap schopte hij de deur open en keek over de loop van zijn revolver naar binnen. Wat zich voor hun oogen vertoonde, ontlokte de heide mannen een kreet van afschuw. Arthur Wood lag midden in de kamer, zijn eene hand omklemde krampachtig de kolf van zijn revolver, de andere hield tiisschcn de gekromde vingers een stuk lap. Een blik op de gebroken oogen, die strak naar de zol dering staarden, overtuigde hen, dat hier geen mcnschelijke hulp meer kon baten. Het gelaat was vreeselijk ver wrongen en opgezet, de man moest een hevigen doodstrijd gehad hebben. Op dat oogenblik vergat de detective, dat hij voor liet lijk stuml van een dief, en bezielde hem slechts een wcnsch, de bedrijvers van deze afschuwelijke mis daad te ontmaskeren. Hij maakte de revolver los uit de verslijfde hand en opende de kamer. Twee patronen ont braken, de vermoorde had zich blijkbaar tot het uiterste verdedigd. Vlug door zocht hij zijn zakken, zij waren ledig, hij was geheel geplunderd. Ofschoon hij niet de minste twijfel aangaande de moordenaars koesterde, begon hij tocli het huis, dat uit twee kamers bestond, nauwkeurig te door zoeken. In de tweede kamer bespeurde hij toi zijn verbazing, aan den muur een groot schakelbord. Terwijl hij naderbij trad, om liet te bekijken, slaakte Bradford, die als gehypnotiseerd op den doode was lil ij ven staren, een kreet. Joe snelde terug en vond hem met een trek van ontzetting op liet gelaat over Wood ge bogen, hij had het hoofd van het lijk opgelicht waardoor aan den hals een smalle rooile striem zichtbaar was ge worden. Wilkins was de eerste, die weder sprak „Gewurgd?" Bradford knikte. „De Indische wurgers, alweer een daad van die "geheimzinnige bende. Deze moord is precies gelijk aan dien van vier jaar geleden." Door de stilte, die op deze woorden volgde, hoorde de detective opeens een eentonig getik ais van een zware pen dule. Het geluid kwam uit de kamer waar het schakelbord hing. Een ver moeden kwam op in zijn hersenen, een afgrijselijk denkbeeld. Het volgende gebeurde vlugger dan de gedachte. „Er uit," schreeuwde hij en den verbaasden Bradford bij den arm grijpend, sleurde hij hem mee. „I.oop, loop, liet gaat om ons leven." Met ge bogen hoofd rende hij verder, den nog steeds onthutsten Bradford met zich mee trekkend. Nog geen honderd meter hadden zij afgelegd, toen een gewei- i digc knal en gekraak hen ter aarde wierp. Toen werd alles weer stil. Halt versuft bleven zij liggen, slechts lang zaam herstellend van den schok. Ein delijk drong liet tot hén door, dat zij nog leefden en wankelend stonden zij op. Zij waren op liet nippertje af aan een zekeren dood ontkomen, een halve mi nuut later en De detective huiverde, ihiii lichamen zouden nu in stukken ge scheurd zijn. Bradford slak den detective met een spontaan gebaar de hand toe. „Dank je," zei hij kortaf, maar die twee woor den vertolkten zijn gcheclc gemoedsbe weging. Wordt vervolgd. Aii

De Eembode | 1930 | | pagina 4