GEEN groenten op mestvaalt werpen I.BUNNIK&ZONEN HOUTHANDEL ELCK WAT WILS A. Hogenboom - Banketbakkerij- Adverteeren geeft voordeel. Speeltuin „HET BOOMPJE" ummxce/> Drukkerij De Eembode maar STERIL1SEEREN In „VULKAAN" Inmaakglazen Ketel met 5 Glazen f A CA compleet met thermometer, houder, ^¥*-7 l¥ J armpjes en BOEKJE "W V 9 P. NIEROP - Langestr. 90-92 Tel. 288 SOESTERWEG 1 t/o HET OUDE STATION AMERSFOORT ZAGERIJ, SCHAVERIJ en TIMMERFABRIEK Groote voorraad hout ook ia triplex, scherp concareetdea S. J. ROSIER Zuldslngel 58, nabfl het Ziekenhuis Huren- in Militiin klecding n. Scherp concur, prijzen. Prima stoffen Elegante coupe en afwerking SPECIALITEIT IN RIJBROEKEN W. J. Fijnenberg Krommestraat 49 Amersfoort Huishoudelijke Artikelen Aanleg van Qas- en Waterleiding Lood- en Zinkwerk Sanitaire Werken Elcctrische-, lias- en Petroleumlampen Piano's en Orgels Vakkundig stemmen - en repareeien - Firma v. d. Werf, Tel. 949 Lavendelstraat 13, Amersfoort in parapluie's en wandelstokken het beste adres Langestr. 29 Tel. 200 j. B. v. d. VAT Utrechtscheslraat 10 - Amersfoort Bebé-artikelen WILLEM GROENHUIZEN GEVESTIGD 1885 Gedipt. Horlogemaker - Langestraat 43 - Telefoon 852 REPABtTIE-IIIRICHTIIIG VOOR HORLOGES. ILOHEN. Ui. ERZ Scent: a in doosjes van 6 stuks 49 d> jsBg de goede drogisten» Als Bewijs van echtheid staat op elke poeder A*]ML Let hCesjpt De kranten-annonce is het reclamemiddel van den modernen tijd. Geen zaak zoo onbeduidend ot zij maakt gebruik van de kolommen der nieuwsbladen om den volke kond te doen, dat haar artikelen de beste, de de mooiste, de duurzaamste en de goedkoopste zijn. Vraagt men een doorkneed reclame-technicus, welke de voordeelen van krantenannonces zijn, dan geeft bij doorgaans zeven punten op, en wel: lo. Een groot aantal personen krijgt de advertentie onder de oogen. Bovendien adverteert men in de krant met een bepaalden lezerskring en heeft het dan zelf in de hand, vooral het koopkrachtige publiek te be reiken. 2o. De advertentie komt, in tegenstelling met de straatreclame, onder de oogen van het publiek op het juiste psychologische moment. Op straat is het vaak onrustig; wie daar loopt, heeft haast; of heeft een be paald doel, waar hij zich heen begeeft of wel zijn ge zelschap, waaraan hij zijn aandacht wijdt. Bij het kranten- lezen verkeert de menseh in kalme stemming, is ont vankelijk voor mededeelingen op ieder gebied, spitst zich toe op het vrnemen van nieuws... en daaronder vallen zeer zeker ook de mededeelingen der adver teerders. 3o. De adverteerder profiteert van het vertrouwen, dat de lezer in zijn krant stelt en dat zich natuurlijk ook uitstrekt tot de annonces, die worden gepubliceerd. 4. Doordat de lezer de krant op gezette tijden in handen krijgt, kan de adverteerder zijn reclame over verschillende nummers verdeelen. Hij behoeft niet al les ineens te zeggen maar kan, desgewenscht, „eiken dag een lepel" toedienen. Serie-advertenties zijn in dezen vorm mogelijk en vaak heel doeltreffend. 5o. Desverlangd kan dézelfde annonce verscheiden keeren herhaald worden. De aanhouder wint, en wie de eerste maal een advertentie voor kennisgeving aan neemt, zal er den tweeden keer misschien meer aan dacht aan geven. Ook kan de belangstelling van het lezend publiek levendig worden gehouden, door één zelfde advertentie telkens in anderen vorm in te kleeden. 6o. Het risico is kleiner dan bij alle andere vormen van aankondigingen. Een muurvlakte voor aanplakbil jetten huurt men voor een bepaalden tijd af en men moet afwachten, of het nuttig effect de kosten zal dek ken. De adverteerder in kranten behoeft zich tot niets te binden; hij kan een contract sluiten en datr egel aantal geleidelijk aan verbruiken. Hij kan ook van tijd tot tijd een losse annonce aanbieden, zoo iang hij dat verkiest. In beide gevallen kan hij elke nieuwe adver tentie actueel maken, en, indien zijn artikel zich daar toe leent, telkens aanknoopen bij gebeurtenissen van den dag. 7o. Door adverteeren in plaatselijke bladen kan de koopman, als hij wil, zijn gebied tot de bewoners van een bepaalde landstreek, een bepaalde stad beperken en op die manier is hij dan den weder-verkoopers van zijn artikelen in die plaats of streek ter wilte. HDII innnincDnBDwnn t A MPDCPOOUT *111110 V< VllUHIril HEILIGENBERGERWEQ 2 Aanbevelend A. Van Befkel Arnhems cheat raat 19 - Tel. 89 le klas VLEESCHWAREN farS&oodt* omiareM-Donsi 4fc®B3 1- J—J dooAQ te» hnrtHiTI Wettig gedep. merit No. 340 Langegracht 28 - Amersfoort Aanbevolen adres voor de lévering van alle drukwerken voor het vereenigingsieven, den handel en de industrie. Plaatsing van advertentiën in alle couranten tegen uit- geversprljs. Levering van boeken en tijdschriften. 12) De kostbare steen. „Het lijkt wel een locomotief," lachte Jimmy, „ik zou als ik u was, die pijp maar wegdoen oom, zij verraadt ons al op een mijl afstand." Bradford wierp zijn neef een vernie tigenden blik toe. „Kwajongen," mop perde hij, „bemoei je liever met je eigen zaken." Juist deed Jim den mond open om te antwoorden, toen er plotseling een schot viel en Joe's paard onder hem ineenzakte. Het volgend oogcnblik stond een man. gehuld in een wijden witten man tel, voor hen in de kloof. „Handen op!" riep hij, zijn geweer op Jim en Brad ford aanleggende. Er schoot hen niets anders over dan te gehoorzamen. Knarsetandend staken zij iiun handen omhoog, een blik wer pend op den defective, die met gesloten oogen half onder het gedoode paard lag. Terwijl nu de man met een duivel- schen grijns op liet gelaat naar hen toetrad, gebeurde er iets bijzonders. Opeens klonk een korte scherpe knal, de aanrander wankelde, liet zijn geweer vallen en de handen aan zijn borst) brengende, sloeg hij met een doffen j smak achterover. Het volgend oogenbiik sprong de; detective van den grond op, tot groote verbazing van Jim en Bradford, die hem met wijd geopende oogen verwon derd aanstaarden. „Groote hemel, hoe heb je Item dat gelapt?" vroeg Jimmy eindelijk, „ik dacht, dat je bewusteloos uf misschien wel dood was." Joe wees op een klein gaatje in zijn jaszak. „Toen ik viel," verklaarde hij, „hield ik onwillekeurig mijn hand op mijn revolver, die ik in mijn zak gesto ken had. Terwijl nu die bruine kerel op jelui toeliep, richtte ik zonder mij te be wegen, de revolver door mijn zak op zijn borst. In dat kunstje heb ik mij dikwijls geoefend, waardoor het mij betrekkelijk weinig moeite kostte hem te raken." „Ik ben blij, dat het zoo geloopen zeide Bradford, zijn voorhoofd afwis- schcnd, „de kerel had bepaald niet goeds in den zin." üe detective liep naar den getroffene toe en hoog zich over hem heen, toen Bradford een luiden schreeuw gaf: „Wilkins! Wilkins! gauw daar gaat de andere!" De richting van zijn uitgestrekfen arm volgend, bemerkte de detective duidelijk tegen de blauwe lucht, de sil houet van een lange schrale gedaante, die van het ecne rotsblok op liet andere sprong. Voor dat Joe het hem kon be letten, had Jimmy zijn geweer op de gedaante afgevuurd. Zij wankelde, sloeg de armen in de lucht en sforlte ruggelings in een die pen afgrond. „Je hadt niet mogen schieten Jim!" riep de detective uit. „Wij zouden Item zoo ook wel gevat hebben." Jimmy keek beteuterd voor zich. „Ik dacht, dat hij zou ontsnappen," veront schuldigde hij zijn ondoordachte daad. Joe viel hem in de rede. „Kom, dan gaan wij zien of wij hein kumieii vin den, Bradford blijf jij even bij de paar den?" De aangesprokene knikte. Tezamen met Jimmy klom de detec tive snel over de rotsblokken heen naar de plek, waar de man was verdwenen, die zij na enkele minuten bereikten. „Houdt mijn boenen eens vast," ver zocht Joe, terwijl hij op den buik ging liggen en voorzichtig over den rand de diepte keek. Jim deed wat hem gevraagd werd, ■„zie je niets?" De detective stond met een uitdruk king van verbazing op zijn gelaa! over eind. „Kijk jij eens Jimmy," verzocht hij. Zoodra liail de ander zich over den rand heengebogeii, of hij keek Joe met een ontstelden blik aan, „dat is sterk, hij ligt er niet!" .Juist!" viel de detective in, „hij ligt niet, begrijp je het? De afgrond is minstens 60 voet diep en dan is er geen uitgang, als de man misschien nog de kracht heeft gehad om na je schot en na den val weer op te staan en te ver dwijnen, alsof er geen vuiltje aan de lucht was." De afgrond, waarin de vluchteling was verdwenen, was een soort natuur lijke kuil, ongeveer honderd voet breed en 180 voet lang met steiloploopeude wanden. De bodem was bedekt met ver scheidene t)oomstanunen en groote hoe veelheden bladeren en struiken, die waarschijnlijk door hevige slormcn den afgrond waren terecht gekomen. Het zou dus niet onmogelijk zijn, dat de vluchteling door den val geen letsel had bekomen, indien hij op de bladeren was te land gekomen. Maar in elk geval rees de groote vraag: „hoe hij uit den afgrond ontsnapt was." Dit alles over dacht de detective, terwijl hij met zijn j scherpe oogen de rotswanden onder zocht. Niets wees er op, dat er een ge heime uitgang was, de wanden waren loodrecht, geen kloven of scheuren, niets. Toch moest er een uitgang zijn. De man was niet in de lucht opgelost. „Wat zullen wij nu doen?" vroeg Jimmy, toen hij de verbijsterde zeker heid bekomen had, dat de vervolgde spoorloos was verdwenen. „De kloof onderzoeken," antwoordde Joe laconiek, „er moet een uitgang zijn. Haal maar even de lasso's, dan kan ik er in afdalen." Jimmy kwam spoedig mef het ver langde terug. De touwen werden aan elkaar geknoopt en om een vooruitste kende rots bevestigd. Het reikte nu pre-1 cies tot op den bodem. Behendig klau terde de detective naar beneden en be reikte veilig den bodem, iemand kon niet veel schade van een val ondervon den hebben, want Joc veerde zacht tot aan liet middel in de bladeren. Moeilijk liep hij langs den rotswand, telkens ge heel in de bladeren wegzakkend, die- een verpestenden stank verspreidden. Jimmy wachtte boven geduldig tot de detective den afgrond was rondgcsiik- keid, wat bijna twee uren duurde. Toen Joe ten laatste op zijn punt van uitgang terugkeerde, was hij niet veel wijzer dan in het begin. De zaak was eerder nog ingewikkelder geworden. Hij zag zicii genoodzaat zijn zoeken op te geven, daar de rottende stank hem bijna den adem benam. Ook begon de duisternis reeds te vallen, zoodat hij alle hoop op ontdekking voor dien dag wel moest laten varen. Zoodra hij boven was, stelde hij aan de anderen voor, in het dal te blijven overnachten om met liet aanbreken van den dag, den kuil nog nauwkeuriger te onderzoeken. Zooals het met vele din gen gaat, gaf de nacht hier ook de goede oplossing. De detective ontwaakte met de ge dachte, dat hij iets moest vergeten heb ben. Maar wat? Hij pijnigde zijn her senen. haalde zich het gebeurde nog eens duidelijk voor den geest, maar tevergeefs. En tocli bleef liet denk beeld bestaan, dat hij iets vergeten had. Eindelijk drong het als met een schok tot hem door; hij had alles doorzocht behalve den bodem. Het denkbeeld, dat hij daar liet raad sel zou oplossen, electrisecrde Hem zoo, dat hij direct aan liet werk ging. Bradford en Jinniiy, die hij inlichtte, ..aren liet volkomen met hem eens, daar moest de uitgang zijn. Allereerst begon Joe den heuvelrug ...ui den buitenkant te onderzoeken. De afgrond was minstens 60 voet diep, de heuvelrug op dat gedeelte ongeveer 100 voet hoog. Het was dientengevolge niet buitengesloten, dat er door het inwen dige van den berg een gang liep, die- onder den afgrond eindigde. De paarden werden mi aan elkander gebonden en in een klein bosclijc ver borgen, waardoor Bradford niet was genoodzaakt de wacht er bij le houden en hij jimmy en den detective, die samen zouden afdalen, behulpzaam kon zijn. Toen zij beneden aankwamen, nam Ji mop raad van den defective een lan gen stok. Aldus gewapend, begonnen zij, ieder van een kant, zieli naar hel midden te richten en voorzichtig met den tak den grond voor hen te onder zoeken. Wordt vervolgd. 1

De Eembode | 1930 | | pagina 4