Het beste Adres G. KEUNEKE voor Damestasschon Koffers en alle soor ten fijne Lederwaren LANGESTRAATI05-AMERSF00RT berichten uit amersfoort De R.K. Muziekvereeniglng „Wils kracht" organiseert op de Zondagen 9 en 16 November a.s. Concesten voor Solisten, Duo's, Trio's en kwartetten in de groote zaal van „St. Aechten". Reglementen zijn verkrijgbaar bij C. Tondeur, Bisschopsweg 61, Amersfoort. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Trekdier onbeheerd laten: J. G., Amersfoort f3 of 2 d. Dronkenschap: H. M. Amersfoort 115 of 10 d., H. C. M. id., H. W. Barneveld id.. J. v. d. G. Ai Veilingsgebouw aan de Nijverheidstraat alhier. De Burgemeester Is tot 26 Aug. afwezig. De Heer Veis Heyn is waar nemend Burgemeester. Men wordt in zijn eigen belang ver zocht om correspondentie te richten niet aan den Heer van Randwijck persoonlijk, maar: Aan den Burge meester van Amersfoort. Aangewezen voor Zondagsdienst en Nachtweekdienst van* 9—16 Augustus Apotheek Ten Brink en Vermolen, Varkensmarkt. f7.50 of 3 d., D. S. Amersfoort f 10 of 5 d., H. v. d. B. Baarn ld., G. J. K. Soest 3 d. hecht Nachtelijk |buren-gerucht: T. M. L. Amersfoort f8 of 4 d. De orde verstoren in Amersfoort: J. v. d. G. aldaar f5 of 3 d. Op hondenkar zitten zonder vergun ning: E. B. Bunschoten f5 of 2 d. Te Soest wielrijdend zich vasthouden aan een motorrijtuig: J. R.Amersfoort f5 of 3 d. Wielrijden zonder lucht: W. v. E. Barneveld f3 of 2 d., J. F. v. d. H. Soest id., C. B. Barneveld id., J. v. d. P. id., Q. K. Scherpenzeel id. Wielrijden op trottoir te Amersfoort: J. v. H. aldaar f3 of 2 d. Wielrijden zonder bel: A. J. D. O. Den Haag f3 of 2 d. Wielrijden op verboden weg: A. C. G. Baarn f4 of 2 d. Idem op de Langestraat Amersfoort in verboden tijd: J. B. aldaar f3 of 2 d., L. de M. id. Autorijden zonder rijbewijs: S. Barneveld f 4 of 2 d„ P. L. K. Bussum id., W. R. den Haag id., H. W. Am sterdam id., A. j. B. den Haag id. Te snel autorijden in Hoevelaken: G. M. Amsterdam f 15 of 5 d. Idem in Barneveld: G. H.Enschede f 10 of 5 d., C. de K. Apeldoorn id. Autorijden zonder behoorlijk signalen geven: H. v. d. V. Rotterdam f5 of 3 dagen. Idem zonder nummer en rijbewijs H. H. Bunschoten f5 of 2 d. DE RESULTATEN VAN HET ONDERWIJS. Over de resultaten van het aan de kinderen gegeven lager onderwijs wordt nog wel eens geklaagd. Onze stadsgenoot, de heer Melchior, die reeds eerder over de geringe ont wikkeling der afgestudeerde school jeugd klachten schreef, gaf dezer da gen nog eens per „ingezonden stuk" zijn ontevredenheid te kennen als volgt: ,Mag ik nogmaals de aandacht ves tigen op de schandelijke resultaten van het lager onderwijs? Reeds voor ee- nige jaren deelde ik mede, dat geen enkele afgestudeerde jongen 's Graven- hage en 's Hertogenbosch kan schrij ven. Nog de vorige week bracht een aspirant-letterzetter het volgende te voorschijn's Gravenhagen Shogen- bosch. Een ander, wien ik vroeg eens briefje te schrijven deed dit als volgt: Mijnh. uw vroeg voor vleden week een leerjongen nou wou ik graag bij uw komen als het kon. Met de Groete G. v. d. H. Dit jongemensch had Christelijk on wijs genoten, maar de resultaten van scholen van andere richting zijn even bedroevend. Is dat noodig en moet dat zoo blijven? MELCHIOR. De klacht van den heer Melchior geldt niet alleen en uitsluitend voor Amersfoort. Ook elders verneemt men geluiden van gelijken aard. In hoever zij gerechtvaardigd zijn is niet zoo gemakkelijk uit te maken. Er wordt ook veel gegeneraliseerd; en ook vaak overdreven. Aan de materieele verzorging var het onderwijs kan 't niet worden ge weten. Er worden daarvoor millioenen uit gegeven. Op den spoorwegovergang aan den Soesterweg had een aanrijding plaats tusschen een auto en een fiets, tenge volge van het onvoorzichtige rijden van den automobilist. Het rijwiel werd zwaar beschadigd, De Keurings commissie voor tuin- versiering zal binnenkort een rondgang doen voor de keuring van de tuinen van hen, die mee doen aan den wed strijd. Tuinbouwvereeniging „Amersfoort" Dezen herfst zal de bovengenoemde vereeniging met rijkssubsidie een cur sus organiseeren in het sorteeren en verpakken van fruit. De lessen zullen gegeven worden door den Heer P. v. Straalen tuin-, bouwvakonderwijzer en wel in het Uit den Omtrek Eemnes Burgerlijke Stand. Overleden Catharina van Mansom, Wed. van A. van de Pol, oud 86 j. Hoogland Op 12 Aug. j.l. overleed, voorzien van de H.H. Sacramenten, na een smar telijk maar geduldig gedragen lijden, in het St. Elisabeths Gast- of Zieken huis te Amersfoort, de heer Wilhelmus Eggenkamp Azn. in den ouderdom van ruim 59 jaar. De overledene was vanaf 1917 lid van de Raad van Toezicht der plaat selijke Boerenleenbank, medeoprichter en van de oprichting tot zijn overlijden secretaris van de Boerenbond, mede oprichter en van de oprichting tot zijn overlijden secretaris van de Coöp. Land- bouwvereeniging, bestuurslid van de Kring Utrecht van de A. B. T. B. enz. Vele jaren heeft de heer Eggenkamp met volle toewijding en met zeer veel kennis van zaken de belangen der ver schillende vereenigingen geleid. De geheele ontwikkeling van het plaatselijke vereenigingsleven heeft'de heer Eggenkamp medegemaakt, waarbij het steeds zijn streven was, de ver eenigingen te maken niet alleen tot finantieele, maar tevens tot sociale instellingen, met als einddoel verbe tering van het lot en verheffing van den Boerenstand. Met zijn diep geloof besefte hij te goed, dat verbetering der toestanden vooral moet beginnen met de gods- dienstig-zedelijke vernieuwing, daar anders de stoffelijke verbeteringen wel eenige meerdere welvaart, maar geen meer geluk zullen brengen. De overledene was een man ui stuk, die zijn overtuiging, in u kringen of omstandigheden ook, nooit onder stoelen of banken stak, en daarom was hij wegens zijn rondborstigheid en niet minder om zijn kennis en ervaring in alle kringen zeer gezien. Meermalen hebben zij, die van nabij omgang met hem hadden, hem betref fende de door hem mede bestuurde vereenigingen kunnen hooren getuigen „ik heb gemeend mijn plicht zoo goed mogelijk gedaan te hebben." Allen die hem van nabij kende, zijn overtuigd, dat hij dien plicht met op offering van veel tijd, zorg en moeite, ja zelfs ten koste van miskenning, tot het laatste heeft vervuld. Hoe gaarne wij ook wenschten dat hij nog vele jaren zou blijven, het heeft niet mogen zijn, en wij moeten als christenen er in berusten hoe lang zamerhand de pioniers de helden van de eerste daad ons door den dood ontvallen. Maar een ding is zeker, dat het hier boven niet in zijn nadeel is geweest, dat hij kon wijzen op hetgeen hij als sociale werker in de toepassing der christelijke naastenliefde heeft gedaan. Dat hij ruste in vrede en dat hij wete dat wij hem steeds met groote dankbaarheid zullen gedenken. Te huur is de boerderij „Groot Emiclaar", groot ongeveer 28 H.A., gelegen in de gemeente Hoogland. Inlichtingen te bekomen bij E. A. Muijs, Rentmeester, Hoogland. NlJkerK Het Bestuur van de Vereen, voor Ziekenverpleging benoemde tot wijk verpleegster zuster A. van der Gevel te Dedemsvaart, zulks in plaats van zuster Voogt, die tegen 1 Oct. ontslag heeft aangevraagd. Geboren: Lambertus Marinus, z. v. M. A. Welling en Johanna de Ruiter. Willem, z. v. M. v. Essen en G. Luigjes, Adriana Maria, d. v. Gerard v. Galenen A. Groenestein. Leentje, d. v. G. v. Dusschoten en J. H. v. d. Bleik. Gehuwd: H. v. Drie en A. v. Ren- selaar. OverledenJan Brouwer, 70 j., Wedn. van W. Mosterd. Voorthuizen Er is in den nacht ingebroken in het station. Een ruit was ingedrukt en eenig geld wordt vermist. De politie heeft de zaak in onderzoek. Binnenland GODSDIENST GEEN ZONDAOSCOSTUUM. Onderstaand stukje lazen wij in „Onze Strijder" en vonden het alleszins ge schikt om daarvoor in ons blad een plaatsje te verzoeken. Waarom katholiek vereenlgd. De mensch is geen éénling. Hij leeft te midden van anderen en voelt zich getrokken tot anderen. In één woord: hij vereenigt zich met anderen. Van daar die vele vereenigingen, clubs, cor poraties en hoe zij verder ook heeten mogen. Het spreekt vanzelf, dat men zich vereenigt met die menschen, waartoe men zich aangetrokken gevoelt, met die menschen, welke zooveel mogelijk dezelfde opvattingen hebben, dezelfde verlangens koesteren, 't Zou toch dwaas heid zijn als b'.v. een hartstochtelijk hengelaar zeide: „ik ben een liefhebber van visschen, dus word ik lid van eer biljardclub I" Zoo is het in het liefhebberij-gezel- schapsleven. Maar veel ernstiger nog komt het uit op ander terrein, waar 't geen liefhebberij doch groote maat schappelijke belangen geldt. Dwaas zou 't zijn als een katholiek zou zeggen: „ik ben katholiek, dus ik sluit mij aan bij een socialistische of zoogenaamde neutrale vereeniging I" En toch, geachte lezer, zijn er zulke logisch denkende mannen. Zondags trouw naar de kerk; zouden zich be- leedigd gevoelen als men hun katho liciteit in twijfel trok, sturen hun kin deren naar de katholieke school, in één woord, hun gezin is volledig ka tholiek. Maar pa zelf, ja, zie je, die is lid van een zoogenaamde neutrale vereeniging, die beslist niets tegen de katholieken heeft, neen hoorl 't Is wel treurig dat 39 jaar, nadat paus Leo XIII z.g. zijn „Rerum Nova- rum" heeft rondgezonden, er nog ka tholieken zijn die deze grondwet der sociale beweging niet kennen. En ik zou hen willen vragen„Probeert eens te weten te komen wat uw plicht is ook op 't gebied van 't vereenigings leven. Tracht uw katholiek beginsel toe te passen ook op werkdagen, ook in de keuze uwer vereeniging. Gij weet toch ook wel, dat de godsdienst geen Zondagcostuum is, dat op werkdagen niet gedragen mag worden? En toch, als gij op de vergadering uwer neutrale vereeniging zit, hebt gij uw katholiek geloof thuis gelaten, daarmee moogt gij niet binnen komen. Komt, katholieke medebroeders, in uw katholieke organisatie daar is uw plaats; daar worden uwe belangen be hartigd daar wordt gesproken en be sloten overeenkomstig uw katholiek beginseldaar wordt gehandeld volgens uw katholieke rechten en plichten, neergelegd in de Encycliek „Rerum Novarum"! Een propagandist. U gemakkelijker mocht zijn, ook uw naam op mijn circulaire te plaatsen, daar ik mijn brief Zaterdag weg zend. Hoogachtend, F. J. W1LLENBORO Amersfoort, 14 Aug. 1930. Kampstraat. ingezonden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur. U zoudt mij zeer verplichten onder staande te plaatsen, bij voorbaat dank. Verschillende lezers zullen evenals ik een circulaire ontvangen hebben over het voor of tegen scholen A zijn. Volgens mij is het gewenscht, dat deze en gene ideeën kenbaar maken, en aangezien ik er ook over gesproken en geschreven heb, wil ik hier nog eens mijne meening ten beste geven. Ik wil in de kwestie of er al of niet standenscholen moeten zijn geen partij kiezen, men kan dit tweeledig uit leggen, bijv. er zijn heeren en knechten, en ook, we komen allen in dezelfde kerk, aan Communiebanken in Biecht stoel. Degene die ze wenschen, hebben dan nog de school van den heer Tan- hauzer, die ze niet wenschen, en dit is volgens mij beter, want als men niet over wil gaan totzooveel inkomen op de A scholen, en er geplooid en geschipperd moet worden, tot hoever en tot wien strekt zich dit dan uit En dit is toch feitelijk de logische ge volgtrekking, omdat alles nu rijks regeling is. Daarenboven komt het groote kwaad „de hoogmoed". „Mijn kind gaat op de A-school"; en daar het meer willen schijnen dan men werkelijk is, toch al reusachtige afmetingen heeft aan genomen, kunnen we |nu onze nederig heid eens metterdaad betuigen. Het schoolbestuur heb ik geschreven: „mocht het zijn dat deze verhooging nog noodig is, om de school te finan cieren, dan wil ik wel bijdragen", maar dan ware het gewenscht te zien of verschillende hooge uitgaven niet waren te verminderen. Ook laat ik mijn jongen liever zitten naast een dan, dusgenaamde arme een voudige „B"-jongen, wiens innerlijk heid in orde is, dan bij spruiten van hoogmoedige families, wier jongens daardoor aan hun innerlijkheid te kort komen, al mogen ze dan „A" jongens heeten. Mocht het soms zijn dat sommige ouders, door bovengemelde uiteenzet ting andere gedachten hebben gekregen en hun circulaire al verzonden hebben, dan kunt U aan het schoolbestuur even melden wat U wenscht en dat ge ver anderd zijt van gedachte, en dus de scholen A wilt opheffen. Of, zoo het Amersfoort, Aug. 1930. Geachte Redactie. Misschien is het U bekend dat de Commandant der Koninklijke Mare- chaussée te Steenbergen, heeft gemeend eene waarschuwing tegen onze Ven nootschap te moeten plaatsen in het Politieblad, welke waarschuwing door vele bladen is overgenomen. Zonder de rol van de verongelijkte onschuld te spelen, is het ons absoluut een raadsel hoe iemand en nog wel van de politie zoo brutaal durft te zijn, om zonder eenig onderzoek ten kan tore of bij degenen die bij het bedrijf zijn betrokken, te hebben geïnformeerd, maar klakkeloos de naam van een zaak, die haar bestaansrecht en economische beteekenis heeft bewezen, door het slijk sleurt. Uit een voorloopig ingesteld onder zoek onzerzijds is reeds gebleken dat men, beïnvloed door de campagne van unfaire concurrenten om de zaak tegen te werken door kranten-geschrijf, het gewraakte bericht heeft gelanceerd. Het spreekt vanzelf dat wij niet van plan zijn deze waarschuwing maar te laten voor wat ze is. Naast een civiele zaak, meenden wij een strafvervolging tegen de betrokkenen te moeten instel len. Tevens hebben wij een schrijven gericht tot zijne Excellentie den Minister van Justitie. Werkelijk hier is grove laster, recht en willekeur in het spel en in naam van recht en billijkheid en de humaniteit, verzoeken wij Uwe mede werking, waarvoor bij voorbaat onzen dank. Hoogachtend, C.V. „Vertrouwensveehandel". Soesterweg 118, Amersfoort. Gemengde Berichten Een vrachtauto uit Venlo is in Keulen tegen een boom gereden. Beide inzittenden werden zwaar gewond. De chauffeurskast was totaal ingedrukt, zoodat men nogal eenige moeite had om de ongelukkigen te bevrijden. Tijdens een kort onweer sloeg de bliksem in een schuurtje en paarden stal van Jeucken „op het Hof" onder Horst. Het paard werd door den blik sem gedood en de schuur brandde af. Over den gletscher Roche Melon zijn weder een aantal Italiaansche vluchtelingen over de grens gekomen. Zij werden opgemerkt door een pa trouille Fransche officieren, en in veiligheid gebracht, daar zij zich in den weg hadden vergist. Op hun weg vonden de vluchtelingen het lijk van een Italiaan, die op zijn vlucht van uitputting bezweken en bevroren was. In de omgeving van Pragraten zijn drie studenten uit Keulen bij het be stijgen van een hoogen bergtop om laag gestort. Zij waren onmiddellijk dood. Hun lijken zijn geborgen. Een 44-jarige man is bij het ken van een nieuwe huisaansluiting aan het laagspanningsnet aan den Ruigendijk door den electrischen stroom gedood. De man laat een vi en vijf kinderen achter. Bij een onderzoek aan boord van het te New-York binncngeloopen schip „Patria" ontdekten droogleggingsagen ten onder, in de kolenbunkers 4000 flesschen likeur. De waarde wordt be rekend op 40.000 dollar en er zal 20.000 dollar boete op moeten worden betaald. Op het Meer bij Oraz is een boot met 7 personen omgeslagen, slechts 3 konden er gered worden, de 4 anderen verdronken. Een 10-jarig jongetje te Amsterdam mocht een eindje meerijden op de kar van een schillenboer. Het ventje viel er af en kreeg een hersenschuddingen overleed. Kingsford Smith zal Vrijdag a.s. vermoedelijk het ziekenhuis te Middel burg kunnen verlaten. Hij is van plan reeds over vijf weken alleen naar Australië te vliegen. Ten opzichte der werkloosheid maakt Frankrijk een uitzondering. Er stonden in het geheele land op 2 Aug. slechts 817 werkloozen ingeschreven en daarvan nog het grootste gedeelte, n.l. 593 te Parijs. Te Lützen werden in twee gezin nen in totaal 10 personen ziek, ten gevolge van het eten van vergiftige paddestoelen. Drie kinderen zijn reeds overleden. De overigen zijn naar ziekenhuis overgebracht. In beide w zinnen had men de paddestoelen zelf gezocht. De Zuid-Afrikaansche Unie wordt bezocht door stormen, zware regens en sneeuw, waardoor groote schade wordt veroorzaakt. De visschersvloot heeft het hard te verantwoorden ge had. Vijftien opvarenden zouden zijn verdronken, waaronder 2 Europeanen. In een steenkolenmijn te Pottsville werden zeven mijnwerkers door val lend gesteente gedood. Tusschen de stations Nikolajenkswo en Twerskaja in den Noord-Kaukasus, is tengevolge van een verkeerden wis selstand een botsing voorgekomen tusschen een goederen- en een per sonentrein. De eerste vier wagens van den personentrein werden geheel ver nield. Tot dusver werden zestieu doo- den geborgen. Het aantal gewonden is niet bekend, daar de passagiers als in een paniek van de plaats des onheils vluchtten. Men verneemt uit Jerusalem, dat Pater Mallon van het Bibliografisch Institnut van het Vaticaan, slechts bij gestaan door een 20-tal Arabische arbeiders, de plaats zou hebben ont dekt, waar Sodom en Gomorra gelegen hebben, de belde steden aan de Doode Zee, die volgens het Bijbelverhaal ten gevolge van de zonden harer bewo ners door het hemelvuur werden ver woest. De archaeloog heeft een groot aantal ruïnes blootgelegd van huizen, die zeer zwaar gebouwd en groot van afmetingen waren, met groote binnen hoven, op de manier, zooals de oude Palestijnsche woningen meestal ge bouwd waren. De overblijfselen zou den sporen van vuur toonen, terwijl een urn met een schedel erin gevon den werd. De 45-jarige Antonio Sanchez heeft bij een twist over een geldkwestie met zijn echtgenoote, moeder van acht kinderen, de vrouw met een mes drie maal diep in de keel gestoken. De vrouw stierf spoedig aan haar 'ver wondingen; de man heeft zich bij de politie aangemeld. Het drama vond plaats teJPerpignan. Volgens een Parijsch blad stijgt het gebruik van paardenvleesch te Parijs meer en meer. Er worden in de licht stad dagelijks 300 paarden geslacht. Als gevolg van dit feit worden steeds meer slagerijen geopend, waar alleen paardevleesch wordt verkocht. Ook voor kinderen Vale kinderen lusten niet gaarne pepermunt. Een uitzondering hierop vormt PEPERMUNT omdat deze, dank zij de origineele samenstelling, geen scherpen of bitteren bijsmaak heeft. AMERSFOORTSCHE STADS-AUTOBUSD1ENST. Eiken morgen vertrekken de eerste bussen te circa zeven uur van de ga rage aan het Hoevelakensche voetpad na op een dichtstbijgelegen punt „in" de route te zijn aangekomen dat is voor de ringlijn: Kampstraat, Zuid singel en voor de lijn Soestèrkwartier Snouckaertlaan, Stationsstraat wor den de routes teneinde gereden, zóó, dat de bussen voor de eerste morgen rit om circa 10 minuten vóór half-acht op het Stationsplein zijn aangekomen. Passagiers voor vroege treinen zijn dus in de gelegenheid deze per bus te bereiken. Om half-acht vertrekken de bussen dan weder: één bus in elke richting, bij opvolging van elk kwartier. Alléén aan de haltes zullen passa giers kunnen worden opgenomen of uitgelaten. Voor invaliden kan echter op iedere plaats worden gestopt. Ringlijn Station, Stationsstraat, Snouckaert laan, Utrechtsche weg, Utrechtsche straat, Varkensmarkt, Westsingel, 't Zand, Weverssingel, Zuidsingel, St. Andriesstraat, Heiligenb weg, Zwaan- straat, Bisschopsweg, Vermeerstraat, Alb. Cuypstraat, Arnhemsche weg, Julianaplein, Leusderweg, Borneoplein, Kapelweg, Pr.Frederiklaan, Regentesse- laan en Stationsplein. Soesterkwartierlijn Station, Stationsstraat, Snouckaert laan, overweg (spoor), Nijverheids straat, Eemstraat, Oude Soesterweg, Zonnebloemstraat, Soesterweg, Asch van Wijckstraat, Van Perseynstraat, Utrechtsche straat, Varkensmarkt, Arn hemsche straat, Arnhemsche weg, lulianaplein, Lange Bergstraat, Vlas- akkerweg, Stationsplein. kerkelijke diensten. Nadruk verboden Ingevolge de auteuriwet. Am er sf oort PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. ZONDAG H.H. Missen om 7 uur en half 9. Half 11 Hoogmis. 3 uur vespers. 6 uur Lof met Rozenh. MAANDAG 8 uur Gez. H. Mis voor het wel slagen der bedevaart n. Kevelaer. 7 uur Lof. DINSDAG H.H. Missen 7 en 8 uur. uur gez. St. Antoniusmis. 7 uur Lof. WOENSDAO H.H. Missen 7 en 8 uur. 7 uur Lof. DONDERDAO 7 uur H. Mis. Half-10 gez. H. Mis voor Brui degom en Bruid, 7 uur Lof. VRIJDAG 7 uur Lof. ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half-zeven, acht uur en kwart over 9 H. Mis. Half II Hoogmis. 6 uur Lof voor den Zaligen dood met preek. ZATERDAG 7 uur Lof. Van half 4 tot half 10 gelegen heid om te biechten. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG H.H. Missen te 7 en half 9 uur. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG 7 uur Lof. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. Dagelijks de H. Missen om 7 7'/j en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG. Half-8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 4 uur patronaat afd. A. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Na het Lof patronaat afd. B. D1NSDAO le H. Mis om 63/4 uur voor het welslagen der bedevaart naar Kevelaer. Half-10 gezongen Huwelijksmis. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. '/j8 Lof met Rozenhoedje, Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. ZONDAG. 8 uur Vroegmis. IO'/j uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenh. In beide H.H. Missen collecte voor Leogesticht te Borculo. MAANDAG le H. Mis op Leo's-Oord. Kwart voor 9 H. Mis voor het welslagen der Bedevaert naar Kevelaer. DINSDAG 6 uur le H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. WOENSDAG Kwart voor 9 H. Mis. DONDERDAG Kwart voor 9 H. Mis. VRIJDAG 8 uur le H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. ZATERDAG 8 uur le H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. Biechthooren van 4—8 uur. 7 uur Lof met Rozenh. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: S. J. Brenninkmeijer. Burg. van Tuyllstraat. ZONDAG uur H. Mis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof. Deze week de H.H. Missen oin 7en 8'/i uur.

De Eembode | 1930 | | pagina 2