Bontmantels L. LUYCX Zn. Zomerprijs Lampekappen Het beste Adres G. KEUNEKE Purol bij Doorzitten Zonnebrand - Stukloopen De Recollectie is wegens Koning innedag uitgesteld tot Vrijdag 5 Sept. a.s. 's avonds haif-8 in de kerk van O. L. Vr. Hemelvaart aan de Lange Gracht. Aangewezen voor Zondagsdienst en Nachtweekdienst van 31 Aug.—6 Sept. Apotheek Kok, Hof 39, Telefoon 165. De Zondagsdienst der Amersfoort- sche geneesheeren wordt waargenomen door de artsen M. A. Duyvis, Utrecht- scheweg 145, Telefoon 396; H. W. Schreuder, Zuidsingel 16, Telefoon 99; J. Plomp, Regentesselaan 15, Telefoon 1359. De Floralia-vereeniging heeft 't met haar eerste jaarfeest in de Markthal goed gemaakt. De heer Albregt, voorzitter derver- eeniging, sprak Dinsdag vóór het ge bouw eenige woorden van welkom en dankte allen voor steun en mede werking. Daarna zongen de kinderen onder leiding van kapelmeester J. R. v. d.Glas het Floraliavereenigingslied. Hierop sprak burgemeester v. Rand- wijck in een geestig speechje de kin deren toe, waarbij hij vooral wees op het nut en het genoegen van plantjes kweeken. Ook hoopte hij, dat de kin deren nu meer zorg zouden hebben voor de plantsoenen en parken. Daarop gingen de genoodigden naar binnen en werden de planten bezich tigd. Een kinderkoor onder leiding van Keemink zong eenige liederen. In optocht vertrokken daarna de kin deren naar het terras van Amicitia, waar een volkszanguitvoering werd gegeven door de inzenders der plantjes. Er was veel belangstelling en er werd goed gezongen. Des avonds gaf het gemengde koor Mendelssohn een uitvoering. Ook hier weer veel belangstellingen veel bloemen. Gedurende de feestelijkheden op 13 Sept., verzoekt de Comm. v. Po litie de voetgangers niet op de rijweg te loopen en steeds rechts te houden. Verzocht wordt niet mee te loopen met de optochten en kinderen en personen van kleine gestalte vooraan te laten staan. Motorrijtuigen en andere voer tuigen moeten om bij het A.B.L.O.- te komen door de Celebesstr., Bankastr. Timorstr. Verzocht wordt niet Ie dringen en door de politie te geven Tri aanwijzigingen onmiddellijk optevolgen.Raad. HET NIEUWE GYMNASIUM. Bij raadsbesluit van 24 Juni, werd aangekocht een terrein aan de Barch- man Wuytierslaan en werd ;tevens een deel daarvan bestemd voor den bouw van een Gymnasium en voor inrichting van een speelterrein bij dat gebouw, door welk besluit verviel de aanwijzing van een terrein voor Gymnasiumbouw naast Hötel „Monopole". Een door den Stadsarchitect ont worpen plan voor den bouw van eer Gymnasium aan de Barchman Wuytiers laan is thans gereed. Het gebouw bevat de volgende noodzakelijk geoordeelde ruimten. Begane grond: Hall en trappenhuis met vestibule. Concierge kamer. Lokaal voor Natuurlijke Historie. Practicum voor Natuurlijke Historie. Gymnastiek lokaal (tevens Aula). Van de 15 klasselokalen worden 2 lokalen ingericht als koffie-kamers. De mogelijkheid bestaat dus, dal alle jaren parallelklassen bezitten, terwijl de le klasse over 3 lokalen zal beschikken. Het gebouw zal centraal worden verwarmd en van electrische verlich ting worden voorzien. Voorts zal bij het gebouw komen een botanische tuin, een fietsenbewaar- plaats en een conciërgewoning. De bouwkosten incl. grondkosten óók voor het speelterrein, beplantingen, botanische tuin, inrichting leslokalen, eenvoudige inrichting van het speel terrein, centrale verwarming, electrische installatie, betimmering, kosten voor bereiding, toezicht enz. enz. worden geraamd op rond f400.000.—. Het Gymnasium volgens de aange boden plannen ingedeeld en uitgevoerd, zal een schoolgebouw worden dat aan hooge eischen voldoet. Over het plan, is overleg gepleegd met de Inspectie der Gymnasia; met Curatoren van het Gymnasium en met Rector en docenten. GEMEENTERAAD Openbare vergadering van den Raad Vrijdag, 5 Septembér, zeven Aan de orde komt o.m.: Ingekomen stukken en mededeelingen Herstemming over het voorstel tot het aangan van een overeenkoms met de N.V. Aniersfoortsche Radio-Centrale voor het inrichten van een alarmeer- inrichting ten dienste van brandweer en politie. Vervulling vacatures commissies van bijstand. BenoeminglidbestuurNutsspaarbank Advies van B. en W. naar aanleiding van het adres van Q. A. L. Spelberg waarbij hty eervol ontslag vraagt uit de betrekking van hoofd der school voor U. L. O. Voorstel om esperanto op te nemen als facultatief leervak in het programma van onderwijs der Handelsschool. Voorstel van curatoren van het gym nasium tot verlenging van de tijdelijke aanstelling van A. J. Meilink als leer- aar in de aardrijkskunde aan het gym nasium. Ingebruikgeving van 3 lokalen van het gebouw J. van Oldenbarneveltlaan aan de Amersfoortsche Schooolvereeni- ging. Advies naar aanleiding van ver schillende adressen met betrekking tot het maximum aantal vergunningen Drankwet. Voorstel om aan Ch. Esveldt te Leusden teruggave te verleenen voor een contractueele boete ten bedrage -in f 12.35. Overnemen om niet van J. van Doorn Hzn. van een strook grond aan de Groote St. Jansstraat. Overneming van een strook grond aan den Bisschopsweg van de Wed. L. M. van Maaren. Verhuring aan G Verwey van grond nabij de Schaepmanlaan. Verkoop aan J. G. Overeem van bouwterrein aan Bankastraat hoek Timorstraat. Verkoop van fabrieksterrein aan de Eem aan de Bataafsche Petroleum Maatschappij. Voorstel om een bijdrage van f500 te verleenen in de kosten van ver betering van den muur van het gebouw van den R K. Volksbond. Voorstel tot goedkeuring van de re kening van het Burgerlijk Armbestuur over 1929. Verbetering van de bestrating van het gedeelte Snoukaertlaan, van Korte Bergstraat tot de Stationsstraat en van het Kleine Spui. Verleenen van een aanvullingscrediet groot f3200.— voor het verbeteren van de openbare school no. 8 (Oud Leusden). Verhooging crediet restauratie O. L. Vrouwe Toren. Verleenen van crediet voor c bouw van een nieuw Gymnasium. Op de Langestraat ging een paard op hol gespannen voor een bestelwa gen van v. Gend Loos. De smalle Kamperbinnenpoort wilde het dier niet door en holde links af de Muurhuizen in, met het gevolg dat de etalageruit van de firma Grootkop vernieid werd. Ook in de etalage werden diverse artikelen vernield. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Trekdier onbeheerd laten: J. H. Hoog land f5 of 2 d. Dronkenschap: G. J. K. Soest f 15 of 10 d.; J. A. ten H. Amersfoort f 10 of 5 d.; W. id.; C. M. id.; H. J. v. B. id.; P. M. L. id.; J. v. d. B. Deventer id.; A.v.B.Maarsbergenid. H. P. Soest id. Op verboden grond loopen: Ch. v. D. Den Haag f3 of 1 d.; A. J. K. id. Op hondenkar zittenP. de G. Bun- :hoten f5 of 2 d. Arbeidswet (gemis arbeidslijst) C. W. Scherpenzeel f5 of 2 d. Leerplichtwet: C. K. Baarn f7.50 of 5 d. Wielrijdend zich vasthouden aan voertuigN. G. Hilversum f3 of 1 w. tuchtschool plus f 10 of 1 w. tuchtsch. voor opgave valsche naam. Wielrijden op verboden weg: J. G. L. Amsterdam f3 of 1 d. Wielrijdend links uitwijkenJ. Amersfoort f 1 of I d. Geen rijbewijs direct toonen: P. S. Amstelveen f5 of 2 d. Met auto rijden op rijwielpadH. Amsterdam f5 of 2 d. Autorijden met onvoldoende remmen W. F. H. Amsterdam f5 of 3 d. Autorijden zonder rijbewijs: W. H. Spakenburg (tweemaal) f 10 of 2 d. en f5 of 1 d. LANGESTRAAT 49-51 Tjjdens de feestdagen exposeeren wij de nieuwste Wie gedurende deze dagen koopt of bestelt betaalt dat is extra i Ook in de afdeeling voordeelige Jubileum-Prijzen I voor Damestasschen Koffers en alle soor ten fijne Lederwaren LAHGESTRAATI05-AMERSF00RT Uit den Omtrek Trekken van de afdeelingen van den In het officieel programma van de Oranjefeesten is door een misverstand eene foutieve route afgedrukt voor de Hist. Alieg. en reclameoptocht op 3 September a.s. Men gelieve deze als volgt te verbeteren: Infanteriekazerne Leusderweg, Juliana- plein, Aldegondestraat, F. v. Blanken- heijmstraat, H. v. Viandenstraat, Bis schopsweg, Zwaanstraat, Heiligenber- gerweg, St. Andriesstraat, Zuidsingel, Varkensmarkt, Arnhemschestraat, Arn- hemscheweg, Bergstraat, Utr. weg, Utr. straat, Varkensmarkt, Westsingel, Zand, Weverssingel, Zuidsingel, St. Jansstraat, Beestenmarkt (30 min. rust), Achter de Kamp, Kampstr., Langestr., Zevenhuizen, Hof, Lavendelslr., Havik, Bloemend.str.,Schimmelpenninckstraat, Groote Spui, Nieuwe weg, Krommestr., Achter 't O. Stadhuis, Hof, Langestr., Utr.str., Utr.weg, Snouckaertlaan, Korte Bergstraat, Vlasakkerweg, Utr. weg, Westerstraat, Kazerne. Woensdag zijn met den D-trein, die 12.19 uit Amersfoort vertrekt, de vorst en vorstin van Waldeck naar Duitschland teruggekeerd. De Koningin- moeder deed haar gasten per auto uit geleide naar Amersfoort. Barneveld Tijdens de Landbouw- en Midden- standsdagen zullen demonstraties met een schouw-, sorteer- en stempelma- chine voor eieren plaats hebben. De Commissie voor de Landbouw- en Middenstandsdagen, die van 15—20 Sept. a.s. gehouden worden, heeft het volgend programma vastgesteld: Dinsdag 3 uur 'snam.: officieele opening der Beurs. 5 uur: openstelling der Beurs voor het publiek tot 10 uur 's avonds. Overigens is de Beurs t/m.20Sept. eiken dag geopend van 10—12.30 en van 2—10 uur 's avonds. Woensdag 10 uur: opening van het Districts-Congres van de Kamer van Koophandel der Geldersche Vallei. Donderdag 2—5 uur: verschillende demonstraties op landbouwgebied in de eierhallen. Vrijdag 10—12 uur: Paardenkeuring voor de nummers aan de hand. 2—5 uur: Concours-Hippique, enz. Zaterdag 2—5 uur: Windhonden- rennen en opstijgen luchtballon. Voorts op Donderdag, Vrijdag en Zaterdag van 5.30—7 uur: Landbouw- en Industriefilms in het oude Nutsge- bouw, terwijl er van Dinsdag tot en met Zaterdag van 7—7.30 uur door „Kunst Veredelt" een concert voorde eierhallen zal worden gegeven. Zooals we reeds hebben gemeld, zal er tijdens de Beurs ook een kaasten toonstelling in de eierhallen worden gehouden. Hoogland Op de te Baarn gehouden schiet wedstrijden van den Bijz. Vrijw. Land storm in de Nieuwe Hotl. Waierlinie, behaalde de afd. Hoogland den 2den prijs in den korpswedstrijd geweer K. S. O. In den wedstrijd voor de plaatselijke leiders behaalde C. Hilhorst den 4den prijs. Voorts verkree; Hilhorst op de pers. baan K. S nog den 9den prijs. Half September zal onze nieuwe burgemeester worden ingeïnstalleerd. Men bereidt een feestelijke intocht voor. De verkoop van ongeveer 12 per- ceelen oudestraatsteenen, gelegen langs den Coelhorster en Zevenhuizerstraat- weg, zal plaats hebben op Woensdag 3 September a.s. des namiddags 7 uur in een der gemeentelokalen van de Christelijke school aan den Ham. - Burgerlijke Stand. Geboren: Gijsbertus Petrus, z. v. H. van Dijk en H. van Wee Willem, z. v. J. Gerritsen en J. Ger ritsen. OndertrouwdA. van Leeuwen en E. Meinten. Overleden: Aart van 't Klooster 83 j. wed. v. G. Krol Willem van den Heuvel 77 j. echtg. v. H. Hartman Martha van den Heuvel 81 j. ongehuwd. Maarn Het bouwen van een school en twee woningen voor het R. K. Kerk bestuur is opgedragen aan de firma P. Brandsen en J. Ouwerkerk, Amersfoort ioest De heer Van Velsen, onderwijzer aan de R. K. school, is als zoodanig be-1 noemd te Hilversum. Er ontstond door onbekende oor zaak brand in een hooiberg, staande achter de woning van landbouwer J. de Jong, aan den Eigendomsweg. Het vuur breidde zich snel uit, waardoor een In de nabijheid staande hoop met haver mede door het werd aangetast. Qemengde Berichten Uit den sneltrein Groningen-Zwolle is bij Wijster eer. vierjarig kindje ge vallen. De moeder maakte door den schrik geen gebruik van de noodrem. Bij Echten kwam de trein tot staan. Door een bestelgoederentrein werd het kind opgenomen en naar Beilen ver voerd, waar het aan het hoofd ver bonden werd. De kleine maakt het wel. Te Enschede is de 49-jarige Assink, die een riem om een as wilde werpen, door de as gegrepen en rond geslin gerd. Hij werd dermate verwond, dat hem het linkerbeen is afgezet moeten worden. Op de mijn Oranje-Nassau I te Heerlen is een koeltoren in aanbouw, die niet minder dan 45 Meter hoog zal worden en daardoor de hoogste koeltoren van de Limburgsche mijnen. Een 39-jarige man uit Smeermaas is nabij Maastricht met zijn auto tegen een boom gereden. Zwaar gewond en in bewusteloozen toestand is hij naar het ziekenhuis aldaar overgebracht. De auto is totaal vernield. Het slachtoffer is gehuwd en vader van vier kinderen. Te Galatz heeft een dolle hond een meisje gebeten, dat spoedig daarop in een heftigen aanval van hondsdolheid door de straten holde en 15 personen door bijten en krabben verwondde. Onder verschrikkelijke pijnen is zij ge storven. Van twee gewonden is de toe stand zoo bedenkelijk, dat zij geïsoleerd zijn. kerkelijke d1enstbn. Nadruk rertioden ingevolge de «uteure» Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pa9toor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. ZONDAG Collecte restauratie kerk. H.H. Missen om 7 uur en half 9. Half 11 Hoogmis. Na de hoogmis lofzang Te Deum. 3 uur vespers. 6 uur Lof met Rozenh. MAANDAG 10 uur H. Mis in de kapel op het kerkhof. DINSDAG 10 uur plechtig gezongen H. Mis van dankbaarheid. Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der mannen. WOENSDAG Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der vrouwen. DONDERDAG 7 uur Lof. VRIJDAG Kwart voor 8 gezongen H. Mis. 7 uur Lof. Half 8 recollectie voor oud-re- traitanten en leden van de re traite-penning. ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H. Mis om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half-zeven, acht uur en kwart over 9 H. Mis. Half 11 plechtige Hoogmis, welke zal worden opgedragen door Mgr. F. J. H. Evers. Kwart voor 12 plechtig Te Deum wegens den 50en verjaardag van H. M. de Koningin. 6 uur Lof DONDERDAG 5—half 9 gelegenheid om fe VRIJDAG le Vrijdag van de maand. Kwart voor 8 gezongen H. Mis voor de lev. en overl. leden van het Genootsch. v.h. H. Hart. 7 uur Lof. ZATERDAG 7 uur Lof. Van half 4 tot half 10 gelegen heid om te biechten. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. De Warmte en Onrustig. Mljobardt's Zenuwtabletten maken Kalm en geven U een Verkwikkenden slaap. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Marktbericht. Amersfoort 29 Aug. 1930. Appelen f 4.00 A f 5.50 p. H.L. peren f 3.k f 60.p. H.L.Klei- aardappelen 14 00 5 f 5.50 p. H.L.; Zandaardappelen f3.00 i 16 00 p. H.L.; Hoendereieren f5.80 k f6.60 p. 100 st.; Eendeneieren f4.80 k f5.30 p. 100 st.; Boter f 1.90 fO.OO p. K.G.; Kippen f0.90 k f 1.25; Hanen f0.60 f 1.25; Hennen f2.25 k f 0.- Jonge hanen f0.10.—; Ki kens fO.— k f0.Tamme ko nijnen f 0.40 k f2.00; Wilde ko nijnen fO.OO k f0.Tamme duiven f0.50 a f0.25 per paar; Vette varkens f—k f.— Magere varkens f—èf— Drachtige zeugen f100 a f 140; Biggen f 15.k 123.— Guste zeugen f 75 A f 110 per stuk. Aangevoerd: 80H.L. appelen; 0 H.L. peren; OH.L.kleiaard- appelen; 0 H.L. zandaardappe len 700000 hoendereieren; 800 eendeneieren; 60 K.G. boter; vette varkens; 10 magere var kens; 22 drachtige zeugen; 425 biggen; 10 guste zeugen; 0 koeien; 0 geiten; Na de Hoogmis Te Deum wegens den verjaardag van H. M. de Koningin. 6 uur Lof DINSDAG 7 uur Lof. WOENSDAG Half 8 geen H. Mis. 9 uur Huwelijksmis. DONDERDAG 8 uur gezongen H. Mis lot ope ning van het schooljaar. Van half 7—half 8 biechthooren. VRIJDAG Eerste Vrijdag der maand. 8 uur gezongen H. Mis. 7 uur Lof. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. Dagelijks de H. Missen om 7 7'/i en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG. Haif-8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. Na de Hoogmis Te Deum wegens den verjaardag van H. M. de Koningin. 6 uur Lof met Rozenhoedje. DONDERDAG Half 11 gezongen Huwelijksmis. Van 6—8 biechthooren. VRIJDAG le Vrijdag van de maand. 8 uur gezongen H. Mis. Half 8 lof met litanie en toewij ding aan het Allerh. Hart. ZATERDAG 8.10 uur H. Mis ter eere van den H. Geest, om Gods zegen over het nieuwe schooljaar af te smee- ken. Van 4 tot half 9 biechthooren. 7i8 Lof met Rozenhoedje,

De Eembode | 1930 | | pagina 2