PoedérsA.M. GEEN groenten op mestvaalt werpen f 4.50,- TheoGroenhuizen Een Bijzondere Aanbieding Oberammergau Passiespelen 1930 ELCK WAT WILS ommmei -Banketbakkerij y\ Hoofd pijn K rSiesptjn J. J. Smit, Krommestr. 25 Drukkerij De Eembode VULKAAN" Inmaakgrlazen Ketel met 5 Glazen P. SIHOP Laijeslr, 1042 Tel. Bij tochten per Auto of Fiets is een goede Verrekijker onmisbaar eerst deze maken Uw tochten genotvol en interessant. U vindt ze in alle formaten en prijzen bij VAK-OPTICIEN Langeilraat 38 Amersfoort voor de lezers van dit blad! Bezocht U Oberammergau en zijn beroemde Passiespelen? Dan zal het zoo juist verschenen Luxe Album van Oberammergau en de Passiespelen 1930 U een waardevolle, aangename en blijvende herinnering verschaffen at... het schoons, dat U daar gezien, al het kunstgenot, dat U daar gesmaakt, en aan al de geestelijke en lichamelijke ontspanning, die U daar genoten heeft. Of waart U niet in de gelegenheid, de reis naar het Passiedorp in de Alpen te ondernemen? Dan is het Luxe Album van Oberammergau en de Passiespelen 1930, eerst recht iets voor UI Want: Een keurige schat van uitgezochte foto's betreffende het dorp en vooral van de beroemde Passiespelen, met een beknopt, boeiend geschreven verhaal van het verleden en het heden der Oberammergausche bevolking, en van het ontstaan en de ontwikkeling der heerlijke Passiespelen, zullen U in dit album een bron van genot voor oog en hart bezorgen, een kunstvol boekwerk, dat zijn waarde behoudt en telkens, wanneer de Passiespelen wederom zullen worden opgevoerd, weer actueel zal zijn. Het album is uitgevoerd in een kloek formaat, gedrukt op de fijnste k liteit papier, met omslag in zwaar carton en in 2-kleurendruk'uitgevoerd, i kunstzinnig geïllustreerd en typografisch fijn uitgevoerd. DE PRIJS BEDRAAGT f 1.50 PER EXEMPLAAR franco thuis bezorgd of In stevige verpakking per post toegezonden. Bestellingen worden aangenomen door de bezorgers en agenten van dit blad, of kunnen per post aan ons bureau worden Ir gezonden. Men gelieve hiervoor event—" - Vul onderstaand inteekenbiljet in! INTEEKENBILJET verzoekt toezending van een ALBUM VAN DE PASSIESPELEN te Oberammergau. Het bedrag ad f 1.50 wordt per postwissel of giro gezonden. Datum: Handteekening: S. ROSIER Zuidsingel 58, nabij het Ziekenhuis Degren- an Militairs hliedlng n.nm' Scherp concur, prijzen. Prima stoffen Elegante coupe en afwerking SPECIALITEIT IN RIJBROEKEN W. J. Fijnenberg Krommestraat 49 Huishoudelijke Artikelen Aanleg van Gas- en Waterleiding Lood- en Zinkwerk Sanitaire Werken Electrische-, Uas- en Petroleumlampen Piano's en Orgels Vakkundig stemmen - en repareeien - Firma v. d. Werf, Tei. 949 Lavendelstraat 18, Amersfoort IN PARAPLUIE'S EN WANDELSTOKKEN HET BESTE ADRES Langestr. 29 Tel. 200 J. B. v. d. VAT Utrechtscbeatraat 10 Amersfoort Bebé-artikelen Manufacturen, Gemaakte Goederen, Lingeries, Dames- en Kinderkousen Ilzersterke Schoolkousen, Garen, Band, Wol, Sajet, enz. Lage prijzen oen{rg& men spoedig met Scent: ca In doosjes van 6 stolen 45 CL Bij de goede drogisten. Ais Bewijs van echtheid s staat op elke poeder A»M» Let hlecopS Ooudsmid en Gediplom. Horlogemaker Ruime keuze Horloges en Kettingen in goud, zilver, doublé en nikkel. Klokken met pracht slagwerken als Bimbam en Westminster. Fantasie en gewone Wekkers. Zoomede alle artikelen In goud en zilver. Zeer voordeelige aanbieding in gouden Fantasie-, Zegel- en Verlovings-Ringen uitsluitend le kwaliteit Voordeeligste prijzen HET BESTE en daarom t GOI KOOPSTE adres Is voor alle voor komende Wit- en Stucadoorwerken W. v. d. Lioden Zonen Kruiskamp 18* - Amersfoort Voor restauratie van muurwerk en pla fonds in alle voorkomende sttjl, wendde men zich tot bovengenoemd adres, Aan 'l zelfde adres verkrijgbaar wit kalk, cement, gips, zand, schelpkalk carboiineum, koolteer, enz. Beleefd aanbevelend Langegracht 28 - Amersfoort Aanbevolen adres voor de levering van alle drukwerken voor het vereenigingsleven, den handel en de industrie. Plaatsing van advertentiën in alle couranten tegen uit- geversprljs. Levering van boeken en tijdschriften. 21) De kostbare steen. Hut was nog geen vier uur oud, wat hem duidelijk maakte, dat tijdens tien nacht tie olifant was voorbij getrokken. Op eens sellout hem te binnen, dat een van de aanvallers bij liet gevecht was ontsnapt. Dat zou dus den mar dun olifant kunnen zijn. Misschien liet, als hij den man inhaalde, wel gelijk zijn, dat hij hem gevangen kot) nemen, om zoodoende de schuilplaats van de schurken te vinden. Door dat denkbeeld bezield, haalde hij alles uit zijn paard wat er in zat, e zette het tot de grootste snelheid aan. Hij ontveinsde zich niet, dat, als hij e niet in slaagde hem in te halen en ge vangen te nemen, de man zeker ziji spitsbroeders van de mislukten aanval op de hoogte zou brengen, waardoor zijn plannen ernstig zouden bemoeilijkt worden. Twee uren galoppeerde hij aan een stuk door, waarna hij het paard een half uur liet stappen. Langzaam aan bracht hij zijn rijdier weer in draf, en joeg weer voort. Eensklaps uitte hij een vreugdekreet, hij bemerkte aan den horizon een be wegende stip. Het was de olifant. Zijn paard de sporen gevend, boog hij zich over den nek van het dier heen, en reed, zooals hij nog nooit gereden had. De adem van het dier kwam stootend uit de neusgaten, zijn flanken hijgden, toch bleef Joe het steeds aansporen. Dc afstand tusschcn hein en den oli fant bedroeg nu geen 400 meter meer, toen de berijder plotseling omkeek en zijn vervolger ontdekte. Met heftige ge- haren begon hij den olifant aan te hit sen, het logge dier versnelde zijn gang een weinig, maar verviel spoedig in zijn ouden sukkelenden draf. Bij den defective kwam een gevoel van triomf op, toen hij zag, dat de oli fant, die waarschijnlijk den gehcelen nacht had doorgeloopen, moe was, daar hij bij ondervinding wist, dat dc olifant, niettegenstaande zijn loggen bouw, een grootc snelheid kan ontwikkelen. Nu echter werd tie afstand kleiner en kleiner, het werd 300 meter, 200, 100 meter. Opeens zag de detective, dat de Hin-l doe den olifant liet zwenken, met doel om in liet boscli Ic ontkomen, zijn vervolger hem te paard niet kunnen volgen, en de olifant met zijn zwaar lichaam, de dunne dicht opeen groeiende hoornen gemakkeijk voor zich zon doen wijken. Joe rukte zijn Wiitchestcr-geweer uit den holster, en liet onder het rijden een kogel over het hoofd fluiten van den vluchteling, om hem tof stilstand fe brengen. Met hielp oogcnblikkelijk, de man was bepaald een groote lafaard, want hij hield direct zijn olifant in, en wachtte angstig op dc dingen, die ko men zouden. Binnen twee minuten was Joc bij den olifant, en richtte zijn revolver op den inboorling. „Afstappen!" commandeerde hij, waaraan de man sidderend gevolg gaf. „Steek je handen in de hoogte!" be val de detective in het Engelsch. De mail voldeed aan liet bevel, waar op Joe hem vlug zijn wapens afna Hij gelastte hem, weer op den olifant plaats te nemen en zijn gids te zijn. Voor het eerst kwam zijn gevangene in verzet. „Nooit!" riep hij woest. De oogen van den detective schotel vonken, „als je het niet doet, hang ik je aan den eersten den besten hoorn op, en nu vooruit! Denk er aan, dat de loop van een revolver steeds op je gericht is." Zwijgend gehoorzaamde de inlander, en bracht zijn olifant in beweging. „Een beetje vlugger asjeblieft!" riep Joe, te paard stijgend. Dc olifant ging in een matigen drat er, terwijl de detective vlak achter zijn gevangene te paard volgde. Instede echter zooals hij gedreigd had, om de revolver steeds op den an der gericht te houden, stak Joc kalm zijn wapen op, en begon op zijn gemak zijn pijp te stoppen. Zijn gevangene bleef, zooals hij wel dacht, lief pnarden- scpoor voortdurend volgen, dal 1111 recht j naar het oosfen liep. De dag ging zonder bijzondere ge beurtenissen voorbij, de man op den olifant keek geen enkele maal 0111 en scheen zich in zijn lot te hebben ge schikt. Dc detective bleef toch steeds dicht achter hein, daar hij wist, dat die voorgewende onverschilligheid dikwijls ceil broeinest van misdadige pla verborg. Joe's onrust werd van uur tot grootcr, hij had nog slechts drie dagen tijd, en als hij dan zijn doel nog niet bereikt had, dan, verder durfde hij niet denken. Zou de stervende inlander slechts gc- tracht hebben hem vrees aan te jagen? Maar neen, dat was onmogelijk, die duivelsche uitdrukking van triomf, die zelfs op het doode gelaat was zichtbaar gebleven, was geen comediespcl ge weest. Toen hij zinspeelde 0111 dien nacht door te rijden, begon de Hindoe luide te protesteeren, hij riep al zijn goden aan 0111 den detective te bezweren, dat hij en zijn olifant in twee dagen en nachten niet gerust hadden. Joe voelde, dat wat ook zijn plannen moesten zijn, de man waarheid sprak, en besloot, daar hij zelf vermoeid was, den antlcr zijn zin te geven. Op een kleine door bosch omgeven ruimte, steeg hij af, zijn gevangene volgde zijn voorbeeld, en liet den olifant knielen, Hoe sterk ook anders liet uit houdingsvermogen der olifanten is, was dit dier bijna uitgeput en vlijde 111e zucht zijn zwaar lichaam tegen een ken boomstam. Onderwijl de detective at, hield hij zijn gevangene, die zijn olifant allerlei lekkernijen gaf, scherp in liet oog. Het was gewaagd 0111 zonder vuur te blij ven, daar dit liet eenigstc is, dat tijgers 's nachts op een veiligen afstand houdt. Daarom begon Joe, ofschoon hij be vreesd was, dat liet door mcnschcn zou gezien worden, tocli een vuur aan te leggen. Het was een ellendige nacht, dien hij doorbracht. Hij had den inlander secuur gebonden en tot voorzorgsmaatregel een touw van diens pols aan zijn eigen arm bevestigd. Dc Hindoe had hem met somberen blik laten begaan, en toen hij gebonden was, de oogen gesloten, 0111 direct in slaap te vallen. De detective had zijn revolver in de hand gehouden en tracht te te slapen. Nu en dan dompelde hij in, maar telkens schrok hij wakker door het gebrul van een tijger, gevolgd door een angstig snuiven van zijn paard, dat zicli dicht tegen zijn meester had aan gedrukt. Dan voelde hij dat zijn gevan gene zicli bewoog, en wierp maar weer takken op het vuur. Alleen tegen den morgen viel hij in een tamelijk vasten slaap, waaruit hij door een ruk aan zijn arm werd gewekt. In een oogwenk zat hij rechtop en keek naar den gevangene, die zich ovei- cind had gewerkt, en met tien rug tegen een boom leunde, terwijl hij met zijn sluwe oogen naar den detective staarde. Zwijgend ontdeed Joe hem van zijn banden, en begon met zijn ontbijt klaar te maken. De ander volgde met zijn oogen iedere beweging van den detec tive, en toen Joe hem zen stuk versch vlcesch aanbood, schudde Itij liet hoofd en haalde uit zijn proviandzak een paar maiskoeken en een stuk gedroogd vlcesch, wat hij op zijn gemak verorber de. Toen zij gereed waren, beval tie de-? tective zijn gevangene weer op den olt- fant plaats te nemen. De reis ging precies ais den vorigen dag, dc Hindoe op zijn olifant, Joe te paard cr achter. Nog twee dagen. Het was alsof de woorden met vurige letters in zijn her senen waren gegrift. Eerst nu hij op het punt stond haar te verliezen, drong het tot hem door, dat hij Violet Lcighton, vanaf het eerste oogenblik, dat hij haar op de boot ontmoette, had lief gehad, hij kon zich een leven zonder haar niet meer voorstellen. „Vooruit!" Steeds zclte hij den in lander tot meerderen spoed aart. Zij kwamen snel vooruit. Het was reeds geheel nacht, toen hij het hevel gaf halt te houden en afsteeg. Wordt vervolgd, y

De Eembode | 1930 | | pagina 4