Vroom en Dreesmann Het beste Adres G. KEUNEKE 5el dan op No. 42 Langestraat Amersfoort Onze bijzondere aanbiedingen van 10 tot 27 September s mooie fant. Deken» met geblokte rand, Inteer mooie kleuren Zware Witte Wollen Leidsche Dekens met gestreepte randen In dlv. kleuren, groote maat 9.75 Leidsche Wollen Dekens in alle kleuren m. medaillon-patronen, zeer zware quaiiteit 1650 5.40 Uroote 2-pers. fant. Dekens met effen rand 7.90 Extra groote maat fant. Dekens met effen rand, zeermoole kleu ren 10.50 Satinet Wiegdekens, zeer voor- deelig 1.75 Molton Dekens, reclame, geheel wit of m. ropde streep 0.59 Groote 2-pers. Molton Dekens MEUBELEN Oud-Hollandsch Voetbankje 0.98 Driehoekstoeltje 4.90 450 Czaar Peter stoel 7.25 5.60 Dames fauteuil 8.90 8.25 Rooktafel 9.50 Hoeker 350 Hoeker m. gebeeldh. blad 3.90 Jacobean Haardbankje 9.50 Stoel 15.00 Driehoekstoel 10.50 Bureau fauteuil 28.00 Tafel 1150 Oud-Hollandsch Gangspiegel Compleet Eiken Slaapkamer ameublement, bestaande uit Legkast, 2-pers. Ledikant, Tafel, 2 Stoelen, Waschkast m. marmer blad Jen opzet, Nachtkast met marmer 142.50 'ezchllderd Slaapkamer Spiegeltjes, In drie kleuren Groote maat Lantaarn model Reduciie Bon Tegen afgifte van deze bon stellen wü beschikbaar 1 prima Wollen fantasie Deken gewone prijs f1250 met reductie bon f 10.90 Reductie Bon Tegen afgifte van deze bon stellen wij beschikbaar 1 Chinamat 140 X 180, zware quaiiteit, gewone prijs f 1.85 met reductie bon f 1.58 Reductie Bon Tegen afgifte van deze bon stellen 1 Chinamat 230X280 prachtmat gewone prijs f3.60 met reductie bon f2.80 Deze reductie-"bons zijn slechts geldig tot en met Woensdag 24 September VROOM DREESMANN - Langestr. 91 - Telef.158 - Amersfoort vosr Damestasschen Koffers en alle soor ten fijne Lederwaren LANGESTRAAT I05-AMERSF00RT BERICHTEN UIT AMERSFOORT De Commanditaire Vennootschap „Vertrouwens Veehandel" gevestigd en kantoorhoudende te Amersfoort is in staat van faillissement verklaard. Rechter-Commissaris is Mr. H. van Wageningen. Curator Mr. v. der Marck, alhier. O. Hoekstra, beheerend vennoot dezer vennootschap is eveneens failliet ver klaard.' De Zondagsdienst der Amersfoort- sche geneesheeren wordt waargenomen door de artsen A. F. Batenburg, Utr. weg 18. Tel. 448; J. Plomp, Regen- tesselaan 15, Tel. 1359; H. W. Schreu- der, Zuidsingel 16, Tel. 99. Aangewezen voor Zondagsdienst en Nachtweekdienst van 14—20 September Apotheek v. d. Bovenkamp, Utr.straat 45a, Telefoon 63. R.K. GYMN. VER. „St. HUBERTUS' Het Bestuur doet bij deze een oproep aan alle jongens tot en met den leef tijd van 12 jaar, om Zaterdag middag om vijf uur in de gymnastiekschool aanwezig te zijn. De ouders der leden zorgen er voor dat de kinderen tegenwoordig zijn. Het verbouwen eener Christelijke school in Bilthoven en het bijbouwen van 3 lokalen onder den architect G. van Hoogevest alhier, is gegund aan P. H. Beijer en Schreuder, eveneens alhier, laagste inschrijvers bij de aan- bestedtng van 27 Aug. met f 29.400.— Op het Stationsplein heeft een bot sing plaats gehad tusschen een auto en een autobus. De autobus werd in de flank aangereden. De personenauto werd alleen aan het spatbord bescha digd. LIMVIO NIEUWS A.s. Zondag zal Limvio als opening van het seizoen 1930—31 een beker wedstrijd spelen tegen de nieuwe eerste Klasser V.I.C. (Amsterdam). Het belooft een goede wedstrijd te worden. Limvio zal in een nieuwe opstelling uit komen Aanvang wedstrijd 2 uur. Komt allen Zondag naar de Barchman Wytierslaan. MARKT-PROPAGANDA Uitgaande van de gedachte, dat het, vooral in dezen tijd van toenemend snelverkeer, een eisch blijft om het publiek het gevaar van alcoholgebruik onder de oogen te brengen, heeft het Amersfoortsch Drankweer Comité doen besluiten iederen Zaterdagavond bro chures, vlugschriften, platen enz. van de verschillende bij haar aangesloten Drankbestrijders vereenigingen op de markt verkrijgbaar te doen zijn. De opening van deze nieuwe „zaak' zal Zaterdagavood 20 dezer plaats hebben en wordt het publiek, in haar eigen belang, een bezoek aanbevolen. Voor de Rechtbank te Utrecht diende de zaak tegen den 40-jarigen bakker D. S. te Amersfoort, die in Mei van dit jaar het 7-jarig zoontje van J. W. F. van B. met een transportfiets aan reed, tengevolge waarvan het ventje kwam te overlijden. Het jongetje, Wim geheeten had de groote broodmand, die voor het stuur van de fiets hing, tegen het hoofd ge kregen. De jongen liep huilend naar huis doch bij de roode buil, welk het hoofd vertoonde, bleef het niet. Een bloedig in de hersens volgde. Den volgenden dag overleed het ventje en de officier, opmerkend, dat de aanrij ding op het trottoir geschiedde, eischte wegens dood door schuld drie weken hechtenis. Mr. Stadig, verdachte's pleidooi voe rend, concludeerde eerstens tot vrij spraak. Pleiter trok in twijfel of men van trottoir mocht spreken, omdat de plaats waar de jongen getroffen werd, is af geschuind ais oprit voor een garage. Tenslotte opperde pleiter de moge lijkheid van het jongetje zelf om sub- sidiar clementie te verzoeken. UITSLAGEN KANTONGERECHT. Loopen op verboden grondH. C. M. Amersfoort f3 of 1 d.J. P. H. id. H. K. Maarn id. DronkenschapJ. A. Soest f 10 of 5 d.; G. v. d. R. Hoogland id.; J. A. ten H. Amersfoort 14 d. hecht. Rijden op verboden grond of weg: H. K. Maarn f3 of 1 d. Wielrijdend zich vasthouden aan ander voertuigC. v. d. W. Wouden berg f5 of 2 d. Te Amersfoort wielrijdend een paard bij de hand leidenC. v. W. f 5 of 2 d. Wielrijden over daarvoor verboden brugR. R. Amersfoort f 2 of 1 d. Idem over verboden wegJ. M. H. Amersfoort f3 of I d. Idem zonder lichtJ. S. Vleuten f 5 of 2 d.P. B. Soest id.J. F. Ede id. Idem zonder reflector of belY. H. Amersfoort f 2 of 1 d.A. v. R. id. Bij auto of motor nummer en letter niet verlicht hebbenR. H. Soest f 3 1 d.; G. W. Driebergen id. Bij auto of motor remmen niet vol doende hebbenH. K. Rijsenburg f5 of 3 d. Autorijden op verboden weg: H.T. H. de B. Amsterdam f 1 of 1 d. Met rijwiel verkeerd uitwijken: W. V. Renswoude f3 of 1 d G. T. Hoog land id. Geen rijbewijs: G. v. A. Dordrecht f5 of 2 d. Te snel rijden in Soest: A. P. K. Zaandam f 60 of 30 d.C. A. D. v. B. Utrecht f20 of 10 d.J. N. Rotterdam f 25 of 20 d.J. M. Den Haag id. idem te BunschotenP. de G. aldaar f5 of 2 d. dus krachtig aan op samenwerking. Gelukkig is deze thans verkregen en kon men gelijktijdig een kaastentoon- stelling en een Beurs organiseeren. Jde Naar gemeld wordt, zullen bij de Zijdefabriek, tengevolge van de steeds verder doorgevoerde rationalisatie, bin nenkort de ontslagen volgen van on geveer 500 meisjes. Hamersveld Z. D. H. de aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot armmeester der pa rochie Hamersveld, W. v. Zandbrink. Hoogland Er bestaat gelegenheid tot koste- looze vaccinatie op Maandag, 29 Sep tember en 6 October a.s. in een der lokalen, grenzende aan de christelijke school aan den Ham en op Dinsdag, 30 September en 7 October a.s. in de kliniek van het St. Josephgesticht te Hooglanderveen, telkens van des voor middag 10 tot 12 uur. De schouw in het waterschap Coef- horst zal plaats hebben Vrijdag 26 Sept. 1930. Leusden Burgerlijke Stand. Geboren: Reinerus Theodorus, z.y. N. H. van der Salm en A. v. Eijden. Ondertrouwd: J. v. de Vliert en A. t). Ravenhorst. Wethouders van Leusden maken bekend, dat de schouw over de wegen en watergangen Gemeente Leusden door hun zal wor den gehouden op Dinsdag 30 Sept. De collecte voor het tehuis van alleenstaanden blinden te Wollhezen, gehouden in deze Gemeente heeft 120 gulden opgebracht. Sioutenburg Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat zij de najaarsschouw zullen houden op Dinsdag 30 Sept. aanvan- J- i. 9 uur. Burgerlijke Sland. Ondertrouwd: J. A. Zwaard en G. den Bedum E. v. Dijk en W. d. Bunt. Soest Maandag j.l. werd de gemoderni seerde St. Bonifacius na een 6-weeksche vacantie weder in gebruik genomen. Uit den Omtrek Achterveld De collecte voor het Wit Gele Kruis heeft ruim f330 opgebracht. Barneveld Dinsdagmiddag zijn de Barneveld- sche Landbouw- en Middenstandsbeurs en de Kaastentoonstelling geopend. De Voorzitter, Baron van Nageil, prak de openingsrede uit. Spreker herinnerde er aan, dat de eerste en (evens de laatste veetentoonstelling hier is gehouden op 18 Juni 1890, dus 40 jaar geleden, en dat er later geen dergelijke tentoonstelling meer kon worden gehouden, kwam doordat er geen samenwerking was. Spr. drong Belangrijke verbeteringen zijn in dien tijd aangebracht. Eerstens zijn de oude kachels en schoorsteenen opgeruimd en vervangen door een hyper-moderne gasverwarming. Vervolgens is de oude gang, die feitelijk uit 3 deelen bestond herschapen in een lange corridor van 42 M. lengte. De oude W. C.'s zijn uitgebroken en in 3 complexen naar buiten uitgebouwd. De urinoirs en W. C.'s zijn tevens aangesloten op de waterleiding. Bovendien werden alle lokalen voorzien van een flinke wasch- gelegenheid. Tevens is een flinke per- soneelkamer aangebouwd. Voorzeker een groot aantal voorlreffelijke verbe teringen die de school zeer ten goede komen eij. door allen, die er belang bij hebben zeer op prijs worden ge steld. De nieuwbouw is tevens in fijne, moderne kleuren opgeschilderd. Het omvangrijke werk is door den heer v. Schadewijk met bekwamen spoed uitgevoerd; het timmerwerk is gele verd door de fa. Rademaker en Dorre- sieijn, het sanitair door den heer Koelink, het stucadoorswerk door den heer Imans en het schilderwerk door de fa. Ebbenhorst, die allen eer heb ben van hun werk. KEURINGDIENST VOOR WAREN. Overzicht van de door den Keurings dienst voor Waren voor het gebied Utrecht gedurende het 2e kwariaal '30 in dezn gemeente verrichte werkzaam-1 heden. Het aantal bezoeken aan bakkerijen bedroeg 17, het aantal partijen gewo gen brood 49, bezoeken aan winkels en bergplaatsen 44, aan melkwinkels BESLUIT. Ged. Staten van Utrecht hebben be sloten met ingang van 1 Januari 1930, de jaarwedde van elk der wethouders van de gemeente Soest op f 1500.— te bepalen. DIPLOMA. J.I. Zaterdag behaalde de heer A. dam, het diploma. BALDADIGHEID. Door den aannemer B. van het werk aan den Nieuwen Watertoren der Arnhemsche Waterleiding Mij., die thans gebouwd wordt aan de Oranje- laan bij de Julianastraat is herhaalde malen geklaagd over de baldadigheid der jeugd, die zich niet ontziet allerlei te vernielen en te beschadigen. Naar wij vernemen ziet de politie daarop streng toe. VERHOOGD CREDIET VOOR DE STICHTING VAN HET BADHUIS. Indertijd, September 1929, heeft de Raad een bedrag van f37675 toege staan voor de stichting van een bad huis aan de Pieter de Hooghlaan. Na aanbesteding blijkt dit bedrag niet voldoende en vragen B. en W. alsnog een verhoogd bedrag van f 5050. AUTO TEGEN DE SPOORBOOMEN. Zaterdagavond is een auto op de 'esloten overwegboomen bij de halte joestdijk met volle vaart ingereden. Het voorgedeelte kwam op den over weg te staan en werd door den trein geheel vernield. De afsluitboom was verbogen en het ijzeren latwerk ver nield. De twee inzittenden, een keliner en een kok van Maison Couturier te Soesterberg, hadden nog bijtijds den wagen verlaten. De keliner had een schaafwonde aan de knie, welke nog in verband zat vanwege een motor ongeluk van 14 dagen geleden. De kok kwam met den schrik vrij. De treeplanken van twee wagons werden vernield. Nadat men den auto en de afsluitboomen had teruggetrokken, kon de trein verder rijden. Tijdens de Onafhankelijkheidsfees ten in Mexico is op een groot plein, temidden van een talrijke menigte, een bom geworpen en ontploft. Vele per sonen werden zwaar gewond. Te Werkendam is het geweer van de 29-jarige K. tijdens het jagen achter de struiken blijven hangen, waardoor de haan afging. Ernstig gewond werd de man naar het ziekenhuis gebracht, waar hij aan de bekomen verwondin gen overleed. BURGERLIJKE STAND. 11—17 Sept. 1930. Geboren: Bertha Jannetje, d. v. A. Priem en M. J. Boersma Nicolaas Antonius, z. v. N. C. Baltus en E. Koomen Cornelis, z. v. C. Kleiji en A. van Essen. OndertrouwdG. H. v. d. Broek A. v. Geijtenbeek P. J. v. Soest en C. L. de Bruin. Gehuwd: H. J. Köster en E. Goedhart J. M. B. Bakker en W. Hagedoorn. Russische opvoeding. Het laatste nummer van 't bekende Fransche tijdschrift: „Revue des deux Mondes" bevat 'n belangrijke statis tiek over de misdadigheid, criminaliteit noemen we dat met 'n geleerd woord, onder de brave jeugd, in 't brave Sovjet- Rusland. In den loop van dit jaar hebben de verwaarloosde kinderen van Rus land 29.527 misdaden begaan, ('t Dis trict Moskou is hier niet bij inbegrepen). De lijst van de verschillende misdaden vermeldt: 13041 groote diefstallen, 59 paardendiefstallen, 88 be'roovingen, 265 gevallen van brandstichting, lismoor den en 324 mishandelingen met doode- lijken afloop, 236 zedenmisdrijven. Van de 118 moorden werden er 20 bedreven door kinderen van 10—12 jaar en 23 door kinderen beneden 10 jaar. Bijna alle brandstichtingen (200 van de 265) waren het werk van kinderen beneden de 11 jaar. Gemengde Berichten Te Götenburg heeft een hevig on- weder gewoed, gedurende hetwelk de bliksem insloeg in de bovengrondsche electrische leiding, die daardoor neer viel. Een dienstmeisje kwam met de electrische draden in aanraking en werd op slag fgedood. Twee personen, die haar ter hulp snelden werden eveneens door den stroom gedood. Z. D. H. Mgr. de Aartsbisschop, heeft den Dominicaan, pater Sassen, uit het klooster te Zwolle, beschikbaar gesteld voor de geestelijke belangen der R. K. arbeiders bij de werkver schaffing. De pater zal zich voorloopig met Giethoorn bezig houden. Het is de bedoeling, dat zoo spoe dig mogelijk buiten het terrein een noodkerkje wordt gezet, hetwelk tevens ais ontspanningslokaai dienst zal kun nen doen. Bij Lemmer brandde door onbe kende oorzaak een boerenschuur af. Vijf varkens en 70.000 K.G. hooi wer den een prooi der vlammen. Hebt U een Taxi of auto noodig Aaieritfoori, Ingezonden. Amersfoort 17 Sept. 1930 Mijnheer de Redacteur. Gaarne zag ik onderstaand bericht geplaatst in Uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. L.S. Voor Katholieke jongens en jonge mannen van Amersfoort, die zoo gaarne in vrije uren, zich aan voetbal-sport wijden, is de gelegenheid dit te doen in Katholiek verband. Ook in de be oefening der sport dient de katholieke gedachte van eigen organisatie te wor den doorgevoerd. Waar juist hier de gevaren zoo groot zijn voor onze aan komende jeugd mag het een echt Apostolisch werk heeten, door de hoog ste kerkelijke overheid goedgekeurd en aanbevolen, op deze wijze te waken voor de Godsdienstige en Zedelijke belangen der jongens. Nu het voetbal-seizoen weldra weer een aanvang neemt, roepen wij de katholieken van Amersfoort op dit mooi maar moeilijke werk te steunen. Ouders laat Uw jongens lid worden van de Katholieke voetbal vereenig. „Limvio". Katholieken steunt ons werk door donaties, door het bezoeken der wed strijden van katholieke Clubs. Stelt eigen zaak bij andere niet ten achter. L. A. F. X, Fock, Deken. Kap. Streppel, Adviseur. Een speciale commissie uit Bestuur en leden, heeft zich gaarne belast het propaganda werk te regelen. Stelt hen niet teleur, wanneer Uw medewerking zal worden gevraagd. J. Bürbach, Oude Soesterweg 24. W. v. d. Linden Jr., Kruiskamp 18. P. Rigter, Bonifaciusstraat 34. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. ZONDAG H.H. Missen om 7 uur en half 9. Half 11 Hoogmis. 3 uur vespers. Half-4 vergadering Burgerjonge- lingen-vereeniging 2e afd. 6 uur Lof met Rozenh. 7 uur patronaat le afd. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antoniusmis. Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der mannen. WOENSDAG Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der vrouwen. DONDERDAG 7 uur Lof. ZATERDAG H. Missen om 7 uur kwart voor 8 en 9 uur. Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H. Mis om 7, 8 en 9 uur. s.o. s. Save our Souls! Redt onze Zielen! Volgens schatting leven er 1800 mil- lioen menschen op aarde! Nog lang geen derde deel hiervan behoort tot nu toe tot de Katholieke Kerki En toch aan haar alleen gaf Jezus opdracht: „Gaat en onderwijst alle volkeren". Het is dus hare plicht, alle menschen en volkeren tot God te brengen Ook de arme heidenen verlangen naar geluk en zaligheid I Ook hun ziel zoekt en streeft naar het licht, naar God! Katholieken, het zijn onze broeders, die in den grootsten nood verkeeren naar ziel en lichaamWij moeten hen heipen en kunnen hen heipen! Een zeker hulpmiddel heeft God u in han den gegeven toen Hij sprak: „Bidtent gij zult verkrijgen, vraagt en gij zul ontvangen!" Een onsterfelijke ziel is meer waard dan de heele wereld! Wie niet bidt voor de bekeering der wereld doet te kort aan zijn liefde plicht jegens den evennaaste. Missie actie is niets anders dan den plicht van naastenliefde vervullen, missieliefde is een sluk van ons christelijk leven. Een Christen moet Apostel zijn! Wat zal hij anders op den jongsten dag den Rechter antwoorden, als Hij hem vraagt: „Waar is de ziel van uw broeder Zie ik was hongerig en gij hebt mij niet gespijzigd, ik was dorstig en gij hebt mij niet gelaafd!" Wat doet gij voor onze missiona" ssen? Wat deedt gij voor de ongelukkigste van onze broeders? Help zielen redden! Help priesters vormen Marktbericht. Amersfoort 12 Sept. 1930. Appelen f 10.00 <t f 14.00 p. H.L. peren f 12.— k f13.p. H.L.Klei- aardappelen f000 f 0.00 p. H.L.; Zandaardappelen f3.50 a fO OO p. H.L.; Hoendereieren f8.10 k f8.90 p. 100 st.; Eendeneieren f6.30 k f7.?0 p. 100 St.; Boter f 1.90 k f2.00 p. K.G.; Kippen fl.00 k f 1.50; Hanen f0.80 k f 1.40; Hennen f0.40 k f2.50; Jonge hanen f0.k fO.—Kui kens f0.k fO.—Tamme ko nijnen f0.40 k fl.80; Wilde ko nijnen f0.00 k f0.Tamme duiven f0.30 a f0.60 per paar; Vette varkens f—k f.— Magere varkens f35.— f55. Drachtige zeugen f 100 f 155; Biggen f13.— a f22.— Guste zeugen f 75 f125 per stuk. Aangevoerd: 25H.L. appelen; 150 H.L. peren; OH.L. kleiaard- appelen; 20 H.L. zandaardappe len 370000 hoendereieren; 200 eendeneieren; 00 K.G. boter; vette varkens; 22 magere var kens 8 drachtige zeugen 585 biggen; 12 guste zeugen; 0 koeien; 2 geiten; PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half-zeven, acht uur en kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof met oefening van den Zaligen Dood. ZATERDAO 7 uur Lof. Van half 4 tot half 10 gelegen heid om te biechten. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZATERDAG 7 uur plechtige opening der H. Missie. ZONDAG H.H. Missen te 7 en half 9 uur. 10 uur Hoogmis. Onder alle H.H. Missen preek. 3 uur Conferentie uitsluitend voor gehuwde mannen. 7 uur groote avondpreek. MAANDAG 3 uur Conferentie uitsluitend voor gehuwde vrouwen. ZATERDAG Opening van 't 40-urengebed. In de week iederen dag: 6 uur H. Mis waaronder preek. 8 uur Kindermis. 9 uur H. Mis waarna preek. 7 uur groote avondpreek. 9 uur luiden der Zondaarsklok. De geloovigen worden verzocht alsdan 5 O.V. en 5 W.G. te bidden voor de bekeering der zondaars. Oefeningen voor de kinderen: I. Voor de kinderen van het 5e, 6e en 7e leerjaar: Zondag en Maandag om half 12 Missieonderrichting. Dinsdag om half 11 biechten voor de meisjes, om half 4 voor de jongens. Woensdag om half 8 H. Mis waar onder plechtige generale H. Com munie. 2. Voor de kinderen van het 2e, 3e en 4e leerjaar: Maandag om half 11 biechten voor de meisjes, om 4 uur voor de jongens. Dinsdag om half 811. Mis, waar onder H. Communie. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J, M. Sandkuyl, |acob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG. Half-8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 4 uur patronaat afd. A. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Na het Lof patronaat afd. B. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. 7»8 Lof met Rozenhoedje, Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. ZONDAG. Vroegmis. 10'/2 uur Hoogmis. 5 uur Catechismus. 6 uur Lof met Rozenh. Deze week is er maar 1 H. Mis. Dinsdag, Woensdag en Donder- MAANDAG §ezonSen H. Mis. Kwart voor 9 H. Mis.

De Eembode | 1930 | | pagina 2