weg met die kou Wij alléén De Madonna van den Rozenkrans. Mmznnna.y Slaliano in Amersfoort, koopen persoonlijk alle vischsoorten In de Rijksvlschhallcn Ie IJmulden. U is dus steeds verzekerd van de blllljkste prijzen cn dc noodzakelijke kwalititeits- contrölcl Thuisbezorgen zonder verhooging IJmuider Vischhandel H. GLASTRA Co. N.V. ALLEENUTR.STRAAT 40 - TEL. 92 AMERSFOORT HOOFDKANTOOR IJMUIDBN - OPOBRICHT 1 MUI 1909 Steeds voorhandenTarbot-tong, Kabeljauw, Schelvisch, Schol Bot enz. Vischconserven. Warme Croquetten en Vischkoekjes Op den Hoogcwcg reed een per sonenauto bij het te|vcr uitwijken voor een passccrcnde auto, tegen een Ian- met lichte kwetsuren. Op den Utrecht8cheweg had een aanrMing - *- richting LI auto uit d kwam dwars over den weg en reed tegen een lantaarnpaal op, die brak. De weg was zéér slecht verlicht en regen belemmerde 't uitzicht. Een bewoner van den Utrechtsche- weg die naar 't ongeval wilde gaan kijken, Is vlak voor zijn woning plot seling ineengezakt. Ontboden genees- beeren konden slechts den dood con- stateeren. 't Was de heer J. S. J. de Jongh, die zoo plotseling den dood inging. De heer De Jongh was in de zittingspe riode 1923—1927 korten tijd gemeen teraadslid en vertegenwoordigde als zoodanig een groepje zoogenaamde bezuinigers. Burgerlijke Stand. 30 Sept. Geboren: Petrus Johannes Christiaan, z. v. L. P. J. C. Thierig cn A. Michalidcs. Overleden: Hen- drlkus Pas, oud 65 jaar, weduwn. van P. AIHrink. 1 October. GehuwdJ. H.v. Hoeijen en E. Schut W. Hemmes en C. E. Weenink M. Müller en H. W. Wel- mers - C H. J. van Rossum en A. Snijders. 2 Oct. GeborenAleida Cornelia, d. v. B. H. Wermer en M. van Wakeren Antonius Hendrikus Jacobus, A. O. T. van Langen en M. C. Fleur Geertruida Maria, d. v. J. P. de Wit en C. M. L Bennik. Ondertrouwd D. van Burgsteden en G. Lijnsveld. Gehuwd: J. van Heemst en H. Trag- weindl L. Jagers en A. Priem C. van Holland en G. van de Kamp W. Hofland en A. Koenen. 3 Oct. Gerrit, z. v. G. Peut en A. van den Berg Anna Maria, d. v. H. P. van Wegen en A. H. Boerssen. OverledenJohan Adrianus Hendri kus van Geelkerken, oud 77 jaar, we duwnaar van W. M. Wollenberg. 4 October. Geboren: LeoGerardus, z. v. L. G. van Ramselaar en M. A. Jansen Gijsberta, d. v. P. de Bruin en W. W. van Eek Hendrik Jo hannes Geerling, z. v. G. v. Appel en A Loois. 6 October. Geboren: Hendrika, v. T. van der Wart en M. Staal Willem Johannes, z. v. J. Hartogsveld en W. Wolf Johanna Elizabeth' d. v. H. B. van Wijnen en C. J. v. Noort. Franciscus Antonius Maria, z. v J. E. H. Huurdeman en A. M. Wolffen- buttel. Overleden Johanna Maria Groenhuizen, oud 73 jaar, wed. G. J. Ribberink. WAARSCHUWING. Verplichtingen tot het doen van aan gifte en het verstrekken van inlichtin gen voor het bevolkingsregister. leder, door of vanwege het gemeen tebestuur daartoe uitgenoodigd, is ver plicht tot het doen der opgaven, ver- eischt voor invulling van het Bevol kingsregister. Bij vestiging te Amersfoort moet daarvan binnen 2 weken aangifte wor den gedaan op het bureau Bevolking (stadhuis kamer 3) onder overlegging van een verhuisblljct, of, komende uit het buitenland, van een paspoort. Voor het aanvragen van verhuisbil- jetten zijn op genoemd bureau kosteloos formulieren verkrijgbaar. Verlaat men Amersfoort met de be doeling zich elders te vestigen, dan moet op het bureau Bevolking (stadhuis kamer 3) een verhuisbiljct worden gevraagd. Bij adresverandering in Amersfoort moet daarvan hinncn acht dagen op het bureau Bevolking (stadhuis kamer 3) aangifte worden gedaan. Gezinshoofden moeten bovendien binnen 8 dagen aan genoemd bureau kennis geven van iedere persoon, die in het gezin wordt opgenomen of daaruit vertrekt. Inwonend dienstpersoneel daaronder begrepen. Geen aangifte behoeft te geschieden van dagdienstboden, noodhulpen of tij delijk personeel. Het niet voldoen aan bovengenoem de verplichtingen kan gestraft worden met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of een geldboete van ten hoogste honderd gulden. Zondag I9« Maandag 20 Ooi. zal in gebouw .De Valk" Valkestraat vertoond worden HET GROOTE KATH. FILMWERK Zie biljetten en volgende advertentien. Uit den Omtrek Baarn Geboren: Wilhelmus, z. v. W. Brakel en W. Bree Adelheid Wil- helmina Maria, d. v. O. J.J. Veltkamp en A. P. v. Halteren Ludovicus Johannes, z. v. J. A. Hoksbergen en W. Wegerif - Brand, z. v. Pol en H. Slegtenhorst. Hoogland De stremming van het verkeer met rij- en voertuigen over het gedeelte van den weg Amersfoort—Bunschoten van den voormaligen Zeldertschen tol de Haarbrug is thans weder opgeheven. NIJkerk De gemeenteraad besloot tot aanleg van een zandweg op de Palisaden en tot onbewoonbaarverklaring van 3 wo ningen aan den Koetsendijk. Voorts werden tot leeraren aan de Ambachts- teekenschool benoemdv. Rootselaar, Atfrink, v. d. Heide, v. d. Meij en Wassink. De aftredende leden van de commissie tot wering van schoolver zuim werden herkozen, terwijl in de plaats van C. Petersen, die niet meer in aanmerking kon komen, werd ge kozen D. v. Bokhorst. De verordening op het havengeld werd eenigszins ge wijzigd, de rekening over 1929 werd zonder discussie goedgekeurd en de begrooting 1931 werd aangeboden en in handen van de desbetreffende com missie gesteld. Burgerlijke stand. GeborenHeintje, d. van J. v. d. Berg en T. v. d. Brink. Evert, z. van H. v. Zoeren en H. v. 't Veld. Jozina Maria, d. van G. v. Dijkhuizen en J. C. v. d. Werf. Trijntje, d. van O. v. Dasier en G. Vedder. Jannetje d. van H. Kornet en J. Renes. Anna Theresia, d. van J. G. v. d. Groote- vheen ep J. v. 't Klooster. Onder trouwd B. H. Eppink en B. Steenwijk. J. v. d. Kamp en G. v. d. Brink. GetrouwdG. v. d. Beek en S. Bast. P. C. v. d. Brink en G. Bouw. L. M. v. d. Berge en A. M. C. v. Melle. OverledenMozes A. Fortuijn, 90 j., wedr. van A. Rubens. Bartha van Bokhorst, 73 j., echtg. van C. v. Beek hoven. Harmen v. d. Brink, 66 wedr. van G.lRijndertsen. - Op de markt Aangevoerd 105.000 eieren f7.50- 8.3550 biggen f 10—16183 runderen melkkoeien f200—350; vette koeien f250—380; 19 kalveren mestkalveren '20—35; slachtkalveren f8—16. Kerknieuws. PASTOOR A. M. BOER f In den ouderdom van 71jaar Is in het St. Antonius-ziekenhuis te Sneek overleden de zcereerw. heer A. M. Boer pastoor van Roodhuis. Gemengde Berichten Het Engelsche luchtschip de R101. dat een tocht van Engeland naar Britsch-lndiê zou maken, is Zoildag- morgen om ongeveer 2 uur In het Noorden van Frankrijk vergaan. Naar men verneemt, vertrok het luchtschip Zoterdagavond 7 uur van Cardington (Eng.) met 58 personen aan boord. Gedurende den tocht over 't Kanaal had de R 101 te kampen met stormachtig weer, gepaard gaande met hevige regenbuien. Op geringe hoogte vloog het lucht schip over het Noorden van Frankrijk toen plotseling het voorste gedeelte van het schip, dat reeds tweemaal naar voren was gezonken, in hevige botsing met den grond kwwm. Onmiddellijk volgde een geweldige ontploffing en in een oogenbllk tijds stond het lucht schip, dat met brandbaar waterstofgas gevuld is, in lichte laaie. Alle passagiers en de leden van de bemanning, welke geen dienst hadden en in hun kooien lagen, zijn omge komen. Slechts acht mannen konden zich redden. Onder de slachtoffers, waaronder er vele luchtvaart-autoriteiten, be vond zich ook de Engelsche minister van Luchtvaart. Een der overlevenden, de marconist Disly vertelt het volgende over de ramp: ,Van mijn positie in het schip, Correspondentie. v. H. te Hoogland. Uw vraag over het recht en het we zen van gratie verleenen, zouden wij aldus willen beantwoorden: De gratie is geen gunst. De meest bevoegde uitlegger van ons staatsrecht, de hoogleeraar Buys, schreef: „dat het doel van de gratie niet kan zijn ge nade te bewijzen of gunsten te verlee nen, maar recht te doen. De gratie is een rechtsinstituut bestemd om daar waar de strenge toepassing van de wet, welke niet alle bijzondere gevallen kan voorzien, tot het plegen van onrecht zoude leiden, dit te voorkomen, en dus daarvoor te waken dat het hoofddoel van de staatsgemeenschap, de waar borging van het recht aan de leden dier gemeenschap toekomende, bereikt worde." (Buys, de Grondwet. I, p. 275). En zeer zeker kan dit niet anders zijn, nu de gratie eene regeeringsdaad is, een besluit mede onderteekend door den minister van justitie, die er voor verantwoordelijk is. Dit sluit alle ge dachte uit aan het oude vorstelijke gunstrecht, aan een persoonlijke daad van den vorst. Slechts de naam van genade is behouden, de zaak is onder constitutioneele regeering geheel ver anderd. Gratie is een rechtsmiddel van exceptioneelen aard en in de toepas sing tot exceptioneele gevallen te be perken; maar toch een rechtsmiddel. den contröle-gondel, kon ik niet veel zien van wat et buiten gebeurde. Ik sliep tot ongeveer even voor de bot sing. Het schip had te kampen met een zwaren storm, doch al lag het niet erg rustig, de situatie was toen niet abnormaal genoeg om mij te ver ontrusten. Ik werd wakker door het slaan van de gong, waarmede de order wordt gegeven om de motoren langzaam te laten gaan. Ik had het toezicht op het schakelbord, waarmede de electrische stroom door het ge- heele schip geregeld wordt, en daar de vermindering van snelheid een ver andering in stroomgebruik beteekende, ik naar mijn schakelbord. 'at er toen gebeurde weet ik ei^n- lijk niet. Plotseling dook het schip snel naar voren en raakte den grond. Ik hoorde een geweldige botsing en een reeks ontploffingen. Overal om mij heen schoten verblindende vlammen op, Het vuur loeide van den boeg tot aan den achtersteven. De vlammen waren verschrikkelijk, onmogelijk te beschrijven. Het was één massa vuur, loeiend als een oven. Ik had maar één gedachte en dat wasuit het schip te komen. Ik trachtte het omhulsel stuk te scheuren, maar dat lukte niet. Toen ging ik zitten en plotseling kwam ik tot de ontdekking, dat ik op nat gras zat. Het omhulsel bleek aan de onder zijde reeds gescheurd te zijn en ik kroop nu langzaam langs de scheur verder, tot ik mij buiten het brandende schip bevond. Ik liep toen nog langs het luchtschip n te zien of ik iemand helpen kon, maar er was niets meer voor mij te doen. Alles was in één minuuj gebeurd." Zooals te begrijpen is, is de ver slagenheid in Engeland en Frankrijk zeer groot. Met 1 Januari a.s. zullen de vier tollen op den straatweg Soestdljk- 's-Oraveland worden opgeheven. Tegen kapitein Bonen, de comman dant van de troepen op Curasao tijdens den beruchten overval, is voor het Hoog Militair Gerechtshof 5 dagen gevangenisstraf gefiischt. De Volkenbondsraad hield een zit ting met gesloten deuren voor eenige benoemingen. De heer Colijn kreeg opnieuw een bewijs van vertrouwen en waardeering door zijne benoeming tot voorzitter der economische confe rentie. Op het onderstation der Nederl. Spoorwegen te Delft kwam een :!ng met het hoogspanningsnet en werd gedood. Te Hengelo geraakte op een bier brouwerij een baas-bouwmeester tus- schen twee stangen eener machine bekneld en werd zoodanig gewond, dat hij direct overleed. Te den Hulst is een 6-jarig kindje bij het opendraaien van de electrische hefbrug daartusschen bekneld geraakt gedood. De Zwitsersche nationale raad heeft een wetsontwerp aangenomen, waarbij een wekelijksche rustdag van 24 uur in den handel en de industrie verplicht wordt gesteld. Bij het afdeelings-onderzoek van de Haagsche ontwerp-gemeentebe- grooting is aan den afgetreden burge meester Patijn de vraag gericht of het bericht dat de burgemeester in de laatste jaren uit eigen middelen onge veer f 20.000 per jaar moest bijpassen, wegens representatiekosten juist was. De heer Patijn heeft hierop bevestigend geantwoord. Voor Zelfscheerders Eerst een weinig Purol inwrijven en daarna inzeepen; dan scheert men zich schoon, zacht en pijnloos. De Directie van den Landbouw heeft eenige voorloopige uitkomsten der landbouwtelling 1930 gepubliceerd en zulks betreffende het grondgebruik en den veestapel. Beter dan de absolute cijfers geeft de in procenten uitgedrukte verhouding een beeld van de wijzigingen in den omvang van eigendom en pacht. Het eigen land bedroeg in 1930 51 van de totale oppervlakte'Wlrf 51 pet., het gepachte land bleef in beide jaren 42 pet., terwijl de van ouders gepachte oppervlakte in 1930 7 pet. was en in 1921 6 pet. Het aantal paarden was in 1910 327.377, steeg in 1921 tot 363.668, maar daalde in 1930 tot 296.900. Het aantal runderen daarentegen vertoonde een voortdurende stijging: in 1910 2.262.943, in 1921 2.062.771, in 1930 2.352.000 stuks. Het aantal schapen is in de laatste jaren sterk achteruit gaande. Het getal heideschapen toch, dat in 1910 nog 113.933 bedroeg, was in 1930 nog slechts 16.930, terwijl het aantal andere schapen bedroeg 775.103 in 1910 en 467.500 in 1930. Het aan tal bokken en geiten liep terug van 224.231 in 1910 op 130.900 in 1930, terwijl de varkensstapel beduidend ver meerderde: in 1910 1.259.844, in 1921 1.519.245 en in 1930 1.990.000 stuks. Het aantal hoenders dat in 1910 en 1921 bijna 10 millioen bedroeg, was in 1930 24.3 millioen stuks. Tenslotte de bijenstand. Het aantal korven en kasten met bijen was in 1910 69.406 1921 93.637 en in 1930 84.800. IJlt de Land en Tuinbouw-wereld. Nadruk verboden. De Zeeuwsche ziekte en de Ont ginningsziekte. In verschillende deelen van ons land treedt de laatste jaren in de bladeren van bieten, koolrapen en knollen een ziekte op die door Prof. Hudig „de Zeeuwsche ziekte" is genoemd, omdat ze in Zeeland algemeen en hevig op trad. Ais oorzaak hiervan heeft dr. Brandenburg in '29 bij de bieten een schimmel kunnen aanwijzen, van de soort Pythium. De schimmel dringt in de fijnste wortels binnen, scheidt daar voor de plant schadelijke stoffen af, die door de houtvaten van wortels en stengels tot in 't bladmoes worden vervoerd. De ophooping van giftige stoffen veroorzaakt een mozaiekvor- mige verkleuring tusschen de blad aderen. Bij sterke aantasting wordt het bladmoes ziek, het blad verdroogt en trekt krom. Maar ook inwendig hebben veranderingen plaats, in de houtvaten der fijnere, later ook der grootere wor tels, die op de dwarse doorsnede een ring van bruine of zwarte puntjes, op de overlangsche doorsnede een net werk van zwarte spinragdraden ver- toonen. Deze verschijnselen werden eerst waargenomen door dr. Branden burg bij ontginningszieke bieten, daarna door den heer D. P. Klare bij bieten, aangetast door de Zeeuwsche ziekte. Dr. Brandenburg kon nu vaststellen, dat de oorzaak van de ontginningsziekte en de Zeeuwsche ziekte in de bieten dezelfde schimmel is. Hoe kan nu deze schimmelziekte bestreden worden? 't Volgende jaar zet men dienaangaande het onderzoek voort. Maar reeds nu is op een paar proefvelden gebleken, dat kopervitriool gunstig op de ziekte inwerkt. Op een proefveld in Hupsel zijn de bieten met kopervitriool gezond gebleven, die zon der kopervitriool werden ziek. Op een proefveld te Halle bij Zelhem dat koper vitriool ontving, waren alle bieten ge zond, terwijl in de streek vrijwel alle velden ziek, sommige zelfs doodziek, werden. De heer Klare zag in Harfsen feen veld, waar het kopervitriool bij wind was gezaaid, de verdeeling was dientengevolge onregelmatig. Dat was aan de bieten te zienwaar veel was neergevallen, waren de bieten gezond, waar niets viel, werd het gewas ern stig ziek. Dit zijn belangrijke aanwij zingen. Aangeraden wordt door den Landbouwconsulent, den heer Cleve- ringa om bij wijze van proef strooken te behandelen met 100 150 K.G. kopervitriool per Hectare, in twee of drie keer met tusschentijdsche bewer king. Behalve bieten zijn er ook andere gewassen, die ziekteverschijnselen ver- toonen, welke met de ontginningsziekte of de Zeeuwsche ziekte wellicht verband kunnen worden gebracht. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. WOENSDAO 7 uur October Lof. Kwart o.ver 8 Congregatie van de H. Familie der vrouwen. DONDERDAG 7 uur Octoberlof. VRIJDAG 7 uur Octoberlof. ZATERDAO H. Missen 7, 'U8 en 9 uur. 7 uur Lof. Dagelijks de H. Mis om 7, 8 en 9 uur. houders, dat er geen Taxus In uw KERKBLIJKE land aanwezig is; er is genoeg ander DIENSTEN, slergroen. Nadruk verboden Inncvoljc Opsnoeien van laanboomen. Door het onoordeelkundig opsnoeien van bosch- boomen wordt veel schade veroorzaakt. Wanneer veelal zware takken worden weggenomen, ontstaan er wonden, die eerst na verloop van jaren genezen, zoodat sporen van vermolming-veroor- zakende -chimmels inmiddels gelegen heid krijgen op de wond vlakte te kiemen, en zich verder in den stam te ont wikkelen. Een sterk gesnoeide boom zal niet alleen gemakkelijk inwateren, maar ook dikwijls In aanwas van dikte achterlijk blijven. Immers, omdat de dikte-aanwas van den stam moet toe geschreven worden aan het overschot, dat de takken méér verwerken dan verbruiken, zal die toeneming in dikte veel bedragen, zoodra er veel takken zijn, en weinig als hun aantal gering is. Thomasstakkenmeel. Het gehalte van phosphorzuur in slakkenmeel loopt zeer uiteen: van 11 tot 23 pCt.; in den regel 16 pCt. en verder 15 pC». vrije kalk. Waarop moet men bij den aankoop letten? In de eerste plaats op het gehalte aan totaal, phosphorzuur, dat minstens 13 pCt. moet zijn. In de tweede plaats op de fijnheid: minstens 75 pCt. moet vallen door een zeef van 0.17 millimeter mazenwijdte, in de derde plaats op de echtheid: ze moet op een bepaalde wijze zijn bereid, en niet vervalscht zijn, b.v. met (gemalen fosforieten. Daarom wordt door het Proefstation bepaald.dat van het totaal phosphor zuur minstens 80 pCt. oplosbaar moet zijn in een 2-procentage citroenoplos sing, wanneer de garantie van het totaal phosphorzuur hooger is dan 16'/, pCt. is zij lager dan 16'/i pCt. dan moet minstens 75 pCt. oplosbaar zijn in een dergelijke oplossing. Slak kenmeel dat onder den prijs verkocht wordt, wantrouwe men. Men koope alleen slakkenmeel, dat aan het Proef station is onderzocht, en van welk MOND- EN KLAUWZEER. Op verzoek van den heer Ph. Ben jamins, veehouder. Stammerdijk te Weespercarspel hebben H. ter Beek, dierenarts te Naarden, R. H. v. Gelder, dierenarts,directeur Melkcontrölestation „Amsterdam", S. Stuurman, dierenarts, directeur Melkcontrölestation Utrecht, zich belast met het nemen van een proef om na te gaan of het zoogen. mond- en klauwzeer-middel „Matafto" n voorbehoedende werking had. Een negental kalveren werd aange kocht. Daarvan werden er vijf vóór- behandeld met „Matafto", waarna alle negen opzettelijk werden besmet met mond- en klauwzeer. Alle negen kal veren, zoowel de niet als de wel voor- behandelde, zijn ziek geworden. De drie genoemde doctoren stellen in hun rapport dan ook vast, dat van een voorbehoedende werking van „Ma- tafto" geen sprake is. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 'tZand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. Gedurende de maand October eiken avond 7 uur lof met ro zenhoedje en gebeden. ZATERDAO 7 uur Lof. Van half 4 tot half 10 gelegen heid om te biechten. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooymah. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZATERDAG Om 4 uur voorbereiden voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 en half 8 uur. Taxus baccata. Kent ge deze heester met zijn vele mooie, roode vruchtjes Men ziet hem veel, en iedere vee houder dient hem te kennen, want hij is zeer gevaarlijk. In een vakblad deelde verleden jaar iemand verschillende hem bekende gevallen mee van vergiftiging van pinken en kalveren, die van het groen aten: vier gevallen binnen vijf jaar in één gemeenteZorgt dus, vee- Is het ook voor U weer «Ie tijd van verkoudheid en hoest? $s.nee^ PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. Deze week eiken avond om 7 uur Octoberoefening en Lof. WOENSDAG Half 8, 8.10 en 10 uur uitvaart voor Mej. Bauland—Zijsveid. 10 uur gezongen H. Mis van Requiem. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. N.B. Heden Zondag na de H. Missen in het Patronaat gelegen heid om plaatsengeld te betalen voor het tweede halfjaar. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. DONDERDAG 7'/j uur le H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. VRIJDAG 7'/, uur le H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. ZATERDAG •7'/i uur le H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. Biechthooren van 3—7 uur. 7 uur Lof met Rozenh., Lit. en Gebed v. d. H. Jozef. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: S. J. Brenninkmeijer. Burg. van Tuyllstraat. Deze week de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Onder de H. Mis van 8 uur ge beden van de Octobermaand. Nijkerk PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. ZATERDAG Gelegenheid om te biechten van 2'/j—6'/a uur. 6 uur Lof. Dagelijks de H.H. Mis om half 8 Soest PAROCHIE VAN DE H.H. APOSTELEN PETRUS EN PAULUS. Woensdag-en Vrijdagavond ten uur Lof met de gebeden van de Octobermaand. Deze geschie den Donderdag en Zaterdag onder de H. Mis van kwart over 8. Biechthooren Donderdag van -4 uur. Zaterdag van half 4—9 uur, ieder vol uür. Soestdljk. PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV. Pastoor: H. S. Mölder. Deze week eiken avond om 7 uur Lof met de gebeden der Octobermaand. Gedurende de week de H. Mis om 8 uur. VRIJDAG Om half-4 biechthooren voor de

De Eembode | 1930 | | pagina 2