Vroom en Dreesmann Het beste Adres G. KEUNEKE BONTKRAGEN Vellen in alle soorten NIEUWE VOSSEN L. J. Luycx 6 Zn. Dr.H.J.Nijhuis J.J.Lnhsen, Arts Dameskousen, macco elfen ■en jaspé 59, 54, 29 Zuiver wollen Dameskousen 1.55, 1.08 Dameskousen, wol m. zijde 1.50 Extra koopje: zwarte katoenen Dameskousen 29 Fil d'Ecosse damesdirectoires In alle kleuren 1.45, 97'/» Alpln Barets In tricot en wol Demi pièces, In de nieuwste uitvoering, damesmaat 7.90, 4.90, 3,90 Langestraat Amersfoort Voortzetting onzer Huishoudweek met nieuwe koopjes in alle afdeelingen Als zeer voordeellge aanbieding Dames tompouces 97r/i tompouces Damesvesten een geheel nieuwe collectie 3.75,3.25 Bontranden per el, in wit, grijs, beige 1.65, 89, 59, 22'/, Corsetten, merk Boston, ijzer- sterk In alle maten vanal 98 Uitgebreide collectie zijden zelfbinders, vanat 19 Gekleurde Overhemden in zeer mooie dessins, alle maten 2.28, 1.98, 1.59, 1.49, 1.35 Flanellen Jongens Overhemden 1.90, 1.75, 1.60 Flanellen Jongens Blouses 1.95, 1.45, 1.20, 1.15 Peau de pêche Jongensbroeken 2.75, 1.95 Gestikte DekenB. Imitatie Satinet Dekens blauw geel, paars-geel 5.40, 4.60 Groote 2-pers. maat 7.90, 590 StukjeB tochtvllt, lang 6 M. 0.24 Kachelzeiltjes, nieuwe dessins 0.59, 0.S9 Zware linoleum zeilen 1.10, 0.75 Zware Wollen Leidsche fant. Dekens, extra voordeellg 9.50 Prima Wollen fant. Dekens, zeer lage prijs 7.90, 7.50, 6.25 Chlnamatten 140 X 180 bijzonder voordeellg 0,57'/» Zwaarder quallteit 1,20, 0.89 160 X 240 zeer voordeellg 2.25 180 X 240 extra prijs 1.98 180 X 240 mooie bedr. mat 3.60 230 X 280 bedrukte mat nieuwe dessins 5A Oud-Hollandsche Gangsplegel 4,90, 390, 2.90, 1.05 O root assortiment In Oud-Hol landsche tafels en stoelen wenschte kleur leverbaar. VROOM DREESMANN - Langestr. 91 - Telef.158 - Amersfoort voor Damostasschen Koffers en alle soor ten fijne Lederwaren LANGESTRAAT I05-AMERSF00RT BERICHTEN UIT AMERSFOORT UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Dronkenschap: P. v. 't K. Soest f 15 of 10 d.E. V. Amersfoort id. S. H. Amersfoort f 10 of 5 d ;J.L.id. Sterke drank slijten zonder slijters- vergunning: D. R. Soest f 15 of 5 d. Wielrijden en zich vasthouden aan ander voertuig: G. M. Woudenberg f4 of 2 d. Idem in beschonken toestandj. L. v. B. Utrecht f25 of 10 d. fldem zonder licht: W. v. H. Soest 5 of 2d.;]. C. K. Ede id.; G. H. d. M. id. Idem en links uitwijkenG. H. Hoog land f 1 of 1 d. Idem over daarvoor gesloten weg: J. G. H. Baarn f3 of ld.; W. K. Amersfoort jd. Rijden met motor of auto en veilig heid van verkeer in gevaar brengen G. v. d. B. Utrecht f5 of 3 d.; H.A. K. Amersfoort id. Idem zonder voldoende remmen: J. v. B. Soest f5 of 2 d. Idem bij kruispunt doorgang niet vrij latenA. P. O. Roosendaal f 10 of 5 d. Idem zonder verlichting van nummer en letter: P. B. Rhenen f2 of 1 d. R. N. Ermelo id.; C. S. Barneveld f5 of 2 d. Idem en niet vertoonen van rijbewijs: M. Z. Nijkerk f5 of 2 d.; H. S. Bar neveld id.; F. M. W. Amersfoort id.; J. G. te R. Arnhem id. Idem niet rechts houdenA. W. K. Gorsel f 10 of 5 d. De R. K. Werkiiedenver. St. Jozef houdt eene ledenvergadering op Don derdag 23 Oct. a.s. 's avonds 8 uur. De agenda vermeldt o.m.Installatie Geestelijk Adviseur Kapelaan W. J. de Jong. Bestuursverkiezing, vacature G. Bokkers en Behandeling Beschrijvings brief Centrale Raadsvergadering. De Rechtbank te Utrechi deed uit spraak in de zaak tegen den 22-jarigen arbeider E. V. te Miihlheirn, tegen wien wegens diefstal van een rijwiel ten nadeele van W. R. te Amersfoort, acht maanden gevangenisstraf was gevor derd. De Rechtbank veroordeelde ver dachte tot vier maanden gevangenisstraf. Op de Daam Fockemalaan is de 50-jarige kruidenier B. wonende aan den Soesterweg. door een luxe auto aangereden. Het slachtoffer was vrijwel onmiddellijk dood. De autobestuurder beweert, dat B. verzuimd had ver andering van richting aan te geven. Door den inspecteur van politie te Soest is hier aangifte gedaan van een poging tot inbraak in het sanatorium „Zonnegloren". De dader, die trachtte binnen te dringen, is door het gegil van eenige pleegzusters op de vlucht geslagen in de richting Amersfoort. Er is ook getracht in te breken een villa aan den Utrechtscheweg. De vrouw des huizes, die iemand verdacht rond haar woning zag sluipen, heeft een lampetkan uit het raam geworpen, waarop de man vluchtte. Dr. R. Miedema is benoemd tot privaat docent in de faculteit der God geleerdheid aan de Rijksuniversiteit te Leiden om onderwijs te geven in de geschiedenis van het Oostersch Chris tendom, in het bijzonder aan de hand van de documenten der O'ostersch- Christelijke Kunst. Door stadsarchitect van der Tak werd aanbesteed het bouwen van openbare lagere school met gymnastiek lokaal en het verbouwen van de be staande L.O. school tot U.L.O. school, nabij de Vonddellaan. Laagste inschrijver H. Groen f92.850. Hoogste W. v. Gent f112.468. Burgemeester en Wethouders bren gen ter kennis, dat de jaarlijksche uit loting van obligatiën der geldleeningen, door deze gemeente aangegaan, zal plaats hebben op 7 November 1930, des namiddags 2 uur ten Stadhuize. Aan den heer A. G. Houtzager werd als een wei-verdiend blijk van waar deering, het eere-lidmaatschap aange boden van het kerkzangkoor der Par. van den H. Franciscus Xaverius. Door de Nederl. Spoorwegen is aanbesteed het bouwen van drie sein huizen op het rangeerterrein der Spoor wegen. Van de 35 inschrijvingen was laagste Leurdijk te Winterswijk f 18.550. Architect Sikma zal Dinsdag 14 Oct. aanbesteden het verbouwen van de perceelen Utrechtsche straat 9 en Hellestraat 3 voor de firma C. H. van Doorn, Schoenhandel. klaar voor den m&ntei vanaf f3.25 zeer groote keus Langestraat 49—51 M Amersfoort Door den heer M. G. Versteeg werd onderhands aanbesteed de ui* breiding van zijn waschinrichtlng aan de Van Mecheienstraat met strijklokaal en garage. Ingeschreven werd: J. de Wilde f3580; W. Kaspers f3150; W. van Genderen f3097. Aan laatstgenoemde is het werk gegund. De verbouw van perceel Wester straat 65 werd opgedragen aan den aannemer W. Kaspers alhier. AMERSFOORTSCHE KUNSTKRING. Ie Abonnements-concert. De Amersfoortsche Kunstkring mag met voldoening op de opening van het muziek-seizoen terugzien. Niet alleen was de zaal van Amicjtia nagenoeg geheel bezet, zoodat van een finautieel- geslaagde avond kan worden gespro ken, maar ook artistiek moet dit ope ningsconcert een succes worden noemd. Bewonderenswaardig was inderdaad, wat de piano-duettisten Ethel Bartlett en Rae Robertson aan het graag-luis- terend publiek boden. Natuurlijk mist de samenklank van twee vleugels (prachtige Ibach-instrumenten) de char me van de kieurverscheidenheid die het orkest of reeds het strijkkwartet te genieten geeft, het samenspel van deze artisten echter, zou ons dat bijna doen vergeten, zoo rijke schakeering als zi' door dynamiek en aanslag weten ti scheppen. Het samenspeljawant dat was wel het meest frappante bij dit artis- tenpaar (of beter gezegd bij deze mu- siceerende tweeëenheid), dat altijd ge sloten samenspel, die volkomen een heid, zoowel technisch als muzikaal. En dit baart te meer verwondering nu de eene partner een vrouw'lijke was, bij wie men een divergeerende opvaK tingen aanslag zou verwachten. Maar neen: op technisch gebied volkomen gelijksoortige en gelijkwaardige aan slag en muzikaal één rhythmiek, één opvatting van agogische en dynami sche ontwikkeling, zich uitend dikwijls in dezelfde corporeeie reflexen op de zelfde mentale werkzaamheid. Over het program kunnen we kort zijn: hier zweeg de critiek om plaats te laten aan onverdeeld genieten. Ver melden we alleen nog even de heldere blijheid die straalde uit de weergeving van Mozart's D-dur sonate en de frissche geest waarvan het moderne „Hardanger" van Am. ,Bax getuigde, vooral door zijn heel aparte kleur. Langdurig applaus beloonde de ar tisten (de pianiste ontving bloemen) en wist een toegift af te dwingen. We hooren ze gaarne weer. K. B. Uit den Omtrek Barneveld Op de Maandag gehouden paarden markt waren ongeveer 150 stuks aan gevoerd. De handel was flauw. - Door eenige paardenliefhebbers worden pogingen aangewend een rij- vereeniging op te richten. Reeds .is een voorloopige commissie benoemd) waarin o.m. Westrik en W. C. Vereen- daal zitting hebben. Vorige week verzond de heer H. Koudijs eenige „Barnevelders" per vliegmachine naar Genève, waar deze dieren op den dag der verzending tegen 7 uur 's avonds in den besten welstand arriveerden. Hoogland Het 25-jarig bestaan der Maria-ver- eeniging zal Zondag 19 October met een feestvergadering in „Concordia" worden herdacht. De schouw in het waterschap de Malesluis is uitgesteld tol 21 Oct. 1930. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerard, z. v. G. van den Hoven en C. Hooi Johannes, z. v. G. N. van Velsen en C. Boerssen. Ondertrouwd: A. Brundel en M. Tol boom W. Traa en E. Huyskes. Gehuwd: H. Brouwer en A. Herder. Leusden Burgerlijke Stand. Gehuwd: W. J. van Oostveen en en S. van de Heuvel. Nijkerk Tengevolge van de aanhoudende stortregens is het water in de beken en slooten zoo gestegen, dat vele lan derijen onder water staan en zelfs wegen zijn overstroomd. Ook in den polder is het water zoo hoog, dat reeds verschillende eigenaren hun vee naar huis hebben gehaald. De nog te velde staande gewassen, die toch al niet schitterend waren, hebben zeer veel van het hooge te lijden. Een en ander maakt de toestand voor land bouwers en veehouders, die dit jaar al vele tegenslagen hadden, er niet beter op. Reeds eenige dagen deden geruch ten de ronde, dat de Knoopenfabriek zou worden stopgezet. De heer Gans deelde dienaangaande het volgende mede: Onze plannen '1 bedrijf naar het buitenland te verplaatsen hebben vas ten vorm aangenomen. De reden is, dat wij er nimmer in geslaagd zijn meer dan 15 k 20 pet. onzer productie in het binnenland te verkoopen en de steeds veelvuldiger en hooger wordende tariefmuren het voortdurend moeilijker maken op de buitenlandsche beschermde markten te blijven concurreeren. Ons bedrijf zal daarom worden over geplaatst naar Engeland, waar het aan merkelijk vergroot zal worden voort gezet en wij hebben ons personeel dal thans 150 personen omvat, aange zegd, dat de fabriek të Nijkerk in het voorjaar van 1931 zal worden stop gezet. Soest Geboren 2. Samuel, z. van E. J. v. d. Flier en C. de Zoete, Kerkstraat 6. 1Wilhelmina, d. van C. v. Kooi en W. Verwoerd, Beelzlaan 41. 3. Alida Geertruida; d. van E. J. ten Raa en J. Bunschoten, Kerkstraat 10. 3. Lammertje, d. van A. v. Ginkel en M. G. v. Hornsveld, Dorresteinw. 31 3. Jan, z. van P. Floor en W. v. Weggelen, Julianastraat 32. Arnolda Hendrina, d. van I Keuchenius en P. C. v. Lonkhuijzen, Da Costalaan 17. Ondertrouwd 2. J. de Bree en E. Muis. 2. B. Th. Reiman en D. H. C. v. Mil. 2. B. G. Wesseling cn A. Schouten. Overleden 3. Geertruida Johanna Jenezen, 64 j., ongeh., Heuvelweg 9. 4. Neeltje Klabbers, 58 j., geh. met B. W. Gijtenbeek, Verl. Schoolw, lc. 4. Jacob Greiner, 70 j., geh. met W. C. G. Lauritsen, Paulus Potterl. 6. 5. Jacob Poutsma, 20 j., ongeh., Koninginnelaan 149. 6. Bernardus Josephus Oosterwijk Veldhuis, 69 j., ongeh., Vinkenweg 36. Stoutenburg Burgerlijke Stand. Gehuwd: R. Roethof en J. Koller. Binnenland R. K. UNIVERSITEIT. In het Jaarboek der St. Radboud- stichting vinden we vermeld dat de inzameling van bijdragen voor de R. K. Universiteit te Nijmegen hebben bedragen in 1929: Amersfoort Par. O. L. Vr. f375.50. St. Franc. Xaverius f 247.75St. Hen- ricus f 46.50St. Ansfridus f 123.50. VerderAchteveid f 177.—. Baarn f262.30. Barneveld f50. Eemnes f 160.75. Hamersveld f140. Harderwijk f35.—. Hoogland f150. Hooglanderveen f50. Nijkerk f139. Putten f9. Soest f200. Soestdijk f 109.49. Soesterberg f48.15. Het totaal voor de vijf bisdommen bedroeg f200.688.00. Ingezonden. (Buiten verantwoorde! ijkheld der Redactie.) L. S. Onze affiches noodigden U reeds uit. Ook langs dezen weg willen wij U oproepen tot een bezoek aan een der opvoeringen van het tooneelstuk„De drievoudige wijsheid van Vader Wang" te spelen door de tooneelclub der K. Burgerjongelingen-vereeniging jSt. Aloysius". Dit Chineesch drama heelt tot inhoud een historisch ge beuren uit den Bokseropstand, en is door den beroemden Franschen tooneel- «ehrijver Henri Gheon voor het tooneel bewerkt. Echter ten koste van zeer hooge uitgaven is de B- J. V. instaat U van dit prachtige werk te doen ge nieten, waarom zij genoodzaakt is ge weest de programmaprijs (tevens bewijs van toegang) op f 0.60 vast te stellen. Moge dit echter voor U geen beletsel zijn om in groole getale onze opvoe- ;en bij te wonen. Iet sluk heeft overal enorm succes geoogst, laat ook de B. J. V. een succes temeer boeken door Uw massale op komst. Laat de groote zaal van St. Aechten te klein blijken te zijn. U zult er geen spijt van hebben. Gaat allen „De drievoudige wijsheid van Vader Wang" bewonderen, en wij garandeeren U een avond van genot volle ontspanning. De naam van den schrijver: Henri Gheon is een waar borg voor de artisticiteit van bet stuk. Dus allen naar St. Achten. Voor verdere bijzonderheden zie men de affiches! U Mijnheer de Redacteur dankzeg gend voor de verleende plaatsruimte. Namens het bestuur van St. Aloysius. G. J. F. JANSEN, Voorzitter. KERKELIJKE DIENSTEN. druk verboden Ingevolge de auteurswet Amersfoort PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. ZONDAG H.H. Missen om 7 uur en half 9. Half 11 Hoogmis. 3 uur Vespers. 6 uur Lof met Rozenhoedje. 7 uur patronaat le afd. MAANDAG 7 uur Oct. oefening. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antoniusmis. 7 uur Lof. Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der mannen. Dagelijks de H. Mis om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 'tZand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half-zeven, acht uur en kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof. Gedurende de maand October eiken avond 7 uur lof met ro zenhoedje en gebeden. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG Hi Missen om 7 uur en half 9. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG 7 uur Lof. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur half 8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, lacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG. Half-8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 4 uur patronaat afd. A. 6 uur Lof met Rozenkransgebed. Na het Lof Patronaat afd. B. Vandaag na de beide H. Missen gelegenheid in het patronaat om plaatsengeld te betalen 2e half jaar. Deze week eiken avond om 7 uur Octoberoefening en Lof. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. ZONDAG. 7'/a uur Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 3 uur Catechismus. 4 uur Lof met Rozenh. In beide H. Missen Collecte met open schaal voor de R. K. Uni versiteit. Deze week is er maar 1 H. Mis en wel om Kwart over 8 tot en met Vrijdag. MAANDAG Kwart over 8 H. Mis. 9 en 12 uur Catech. op de scholen. DINSDAG Kwart over 8 H. Mis. WOENSDAG Kwart over 8 H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. 7 uur Lof met Rozenh., Lit. en gebed v. d. H. Jozef. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pasfoor: S. J. Brenninkmeijer. Burg. van Tuyllslraat. ZONDAG 8'/> uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 5 uur Lof met de gebeden van de October-maand. Deze week de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Onder de H. Mis van 8 uur ge beden van de Octobermaand. Nijkerk PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. ZONDAG Hall 8 H. Mis. 10 uur Hoogmis 3 uur Lof met Octobermaand gebeden. DONDERDAG Feestdag v. d. H. Gerardus. VRIJDAG Feestd. v. d. H. Margaretha Maria. ZATERDAG Gelegenheid om te biechten van 2'Ij—6'It uur. 6 uur Lof met Octoberm. gebeden. Dagelijks de H.H. Mis om half 8 Soest PAROCHIE VAN DE H.H. APOSTELEN PETRUS EN PAULUS. ZONDDAG 18e Zondag na Pinksteren. H.H. Missen om 7 en 9 uur. Half II Hoogmis. 9 uur jd. Barbara v. d. Bremer- Kuijer. Half 11 jd. Martha v. Asch geb. v. d. Heuvel. 4 uur Jongelingenvereeniging. 6 uur Lof met de gebeden v. d. Octobermaand. MAANDAG 7 uur H. Familie der mannen. Soestdijk. PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV. Pastoor: H. S. Mölder. ZONDAG Half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. Uitreiking der H. Communie om kwart over 7, na de Vroegmis en om kwart voor 9. 7 uur Lof met de gebeden van de Octobermaand: Na de Hoogmis houdt het kerk bestuur zitting tot het in ontvangst nemen vah het kwartaal banken- pacht. Gedurende de week de H. Mis om 8 uur. Deze week eiken avond om 7 uur Lof met de gebeden der Octobermaand. Marktbericht. Amersfoort 10 Oct. 1930. Appelen f 5.00 k f 12.00 p. H.L. peren f 4.— k f 7.— p. H.L.Klei- aardappelen fO.OO k f 0.00 p. H.L.; Zandaardappelen fO.OO 4 f3 50 p. H.L.; Hoendereieren f8.10 k f9.30 p. 100 st.; Eendeneieren f6.20 k f6.70 p. 100 St.; Boter fl.90è fO.— p. K.G.; Kippen f0.70 k f 1.20; Hanen 10.80 k f 1.10; Hennen f2.50 k fO.OO; Jonge hanen fO.— k 10.Kui kens fO.— k fO.—Tamme ko nijnen 10.80 f3.50; Wilde ko nijnen f0.80 k fO.—Tamme duiven f0.30 k f0.60 per paar; Vette varkens f—k f.— Magere varkens f24.— A f 35. Drachtige zeugen f 80 f 125; Biggen flO.— k f 17.Guste zeugen f 60 flOO per stuk. Aangevoerd: 40H.L. appelen; 130 H.L. peren; OH.L. kleiaard- appelen; 20 H.L. zandaardappe len 215000 hoendereieren; 500 eendeneieren40 K.G. boter vette varkens; 3 magere var kens 7 drachtige zeugen 395 biggen; 2 guste zeugen; 0 koeien; 2 geiten; GEBOREN Theodoras Thimotheas Joannes Zoon van A. J. J. VAN NIMWEGEN M. VAN NIMWEGEN-Hartman Amersfoort, 9 October 1930. Bloemend.blnnenpoort 2. Huidarts heeft de praktijk verplaatst naar St. Elisilitlis iiekinbnis. iinirsfüsit SPREEKUUR: Eiken Dinsdagavond van 6'/,—8 uur. Uitsluitend voor Huidziekten en Ziek ten der Urinewegen. hervat Maandag 13 October de praktijk ArtsE.I.G.Mertens zur Borg houdt voortaan Dinsdags middags geen Spreekuur. F. P. E. van Ditzhuyzen te Baarn, zal op WOESDAG 22 OCT 1930 's avonds Tl, uur in bet Koffie huis v. d. Heer H. Butseiaar Azn. a. d. Nieuwe Steeg te Soest Ten verzoeke v. d. Heer B. Kaats te Soest publiek verkoopen: Een Huis met achterhuls waarin stalling voor paard en hoorn vee, met schuur. 4 r. hooiberg, erf en achtergelegen grond te Soest a. d. Nieuwstraat, hoek Beckeringstraat ter Bezichtiging Dinsdags en Donder dags van 2- 4 uur. Meerdere inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden notaris.

De Eembode | 1930 | | pagina 2