Wij alléén In Amersfoort, koopen persoonlijk alle vischsoorten in de Rljksvischhallen fe Jjmuiden. U is dus steeds verzekerd van de billijkste prijzen en de noodzakelijke kwalititeils- contrOlel Thuisbezorgen zonder verhooging Umuider Vischhandel H. GLASTRA Co. N.V. ALLEEN: UTR.STRAAT 40 - TEL. 92 - AMERSFOORT HOOFDKANTOOR IJMUIDËN - OPOERICHT 1 MEI 1909 Steeds voorhanden: Tarbot-tong, Kabeljauw, Schelvisch, Schol Bot enz. Vischconserven. Warme Croquetten en Vischkoekjes Heerlijke gebakken visch - Gemarineerde Haring - Rolmops De Federatie van de Amersfoortsche daal en J. de Jeger Bouwman en C. W. Schaap Middenstandsvereenigingen besloot een cursus in etalagegeschrift op te richten. Zij is daartoe reeds in onderhandeling getreden met eenige leeraren o.a. ook met de Ver. van leeraren in middel baar schoonschrijven, die een speciaal programma samenstelde voor het schrij ven en ontwerpen van etalage kaartjes. De deelnemers zullen hier op gron dige en doeltreffende wijze aanleeren het vervaardigen van etalagekaartjes, het omgaan met verschillend eenvoudig gereedschap als diverse pennen en penseelen, inkten, verven, papier en cartons. Doe! is veredeling van de schrijfkunst, toegepast in het winkel bedrijf en ontwikkeling, zelfhulp, en toepassen van eigen reclame, hetgeen niet aanders dan ten goede kan komen aan hen, die zich deze hoognuttige kunt eigen maken. Er bestaat voor deze cursus veel belangstelling temeer waar de prijs zeer billijk zal zijn. ONZE MIDDENSTAND. De Middenstandsvereenigingen Han del en Nijverheid, de Hanze en de Chr. Middenstandsbond hebben zich federatief verbonden. Het bestuur stuur bestaat uit de voorzitters Secretarissen van elk der drie genoemde vereenigingen, terwijl ook plaatsver vangende leden voor dit kleine bestuur zullen worden aangewezen. Het doel is om vlugger dan tot heden zaken voor algemeen belang gezamelijk te kunnen behandelen. Voor de eerste maal werd tot voorzitter gekozen de Heer v. Ommeren, Voorz. v. Handel en Nijverheid en tot Secretaris de Heer W. Wyk Jr. Secr. van H. en N. terwijl de Heer Elzenaar voorzitter van de Chr. Middenstb. de functie van Pen- ningmeeester bekleeden zal. Telken jare zal van Voorzitter en Secr. worden gewisseld. Reeds dadelijk werden pun ten van gemeenschappelijk belang in behandeling genomen, o.a. een cursus in etalage schrift voor ledeu der drie vereenigingen en hun kinderen en personeel. Naar aanleiding van een schrijven van het Drandweercomité, inhoudende het verzoek dat het sluitingsuur worde vastgesteld op II uur, deelen B. en W. mede dat zij geen aanleiding hebben gevonden voor te stellen op dit verzoek in te gaan. In het adres wordt er op gewezen, dat de sluiting om twaalf uur het be zoek en de werkzaamheden van het personeel tot nachtwerk maakt. De werktijd van het personeel behoeft geen reden tot bemoeienis te zijn, daar dit zijn bescherming vindt in de Ar beidswet. En wat de bezoekers betreft, zoolang niet is gebleken, dat dezé tegen zichzelf beschermd dienen te worden, als het late bezoek tot mis bruik leidt, is er voor optreden van de overheid geen aanleiding. Voorts is melding gemaakt, dat veel vuldig dansvergunning wordt verleend. Hiertegen zij opgemerkt, dat het in deze gemeente slechts in enkele in richtingen geoorloofd is te dansen en dan tot des avonds 11 uur. En het is bekend, dat, wanneer blijkt, van een feit, dat in strijd is hetzij met de op gelegde voorwaarden, hetzij met de openbere orde of zedelijkheid, de dansvergunning tijdelijk wordt inge trokken. Burgerlijke Stand. 21 Oct. Geboren: Bertha Maria Thcresia,d. v. J. J. Kaspers en G. E. v. d. Veen. Overleden: Willem A. Polhout, 41 jr., echtg. v. G. E. Mark. 22Oct. Geboren: Willeinina Martha, d. v. H. A. de Bruin en M. v. Valken goed Wilhelmus Joannes, d. Smink en D. Brouwer Cornelia Li- dwina, d. v. F. W. de Caes en C. L. Groenewoud. Gehuwd: A. Geldhof en T. M. E. v. d. Ven J. Hoff en B. W. Steenbeck J. de Haan en J. v. Eijkelenburg. Overleden: Jacobje Schaper, 32 jaar. 23 Oct. Geboren: Willem, z. v. H. v. d. Hoef en E. v. d. Pol. Onder trouwd: M. G. Ramselaar en Th. C. W. Klaassen. G. J. Craanen en O. S. Houtzager H. Vetkamp en M. L. de Gans J. v. Voorst en H. v. Dijkhuizen W. Kerkhof en E. Kamp huis E. Brouwer en H. Koelewijn. Gehuwd: C. J. Paats en Th. M. S. v. Barneveld C. de Gans en A. Hol lander K. F. Begemann en E. Wilde man. I Overleden: Wigmoed R. v. 'f Hof, 73 jaar. 24 Oct. GeborenNelly Sophia, d. v B. v. d. Mik en G. G. Tijsseling Maria Hendrika, d. v. J. Veenen- Jan, z. v. P. J. :haap Johan Cornells, z. v. H. N. Boersma en L. J. de Jong. 25 Oct Geboren: Gerrit Jan, z. v. E. v. d. Hoek en A. v. d. Velden. 27 Oct. Geboren: Cornelis, z. v.C. de Wolf en J. Voskuilen Nicolaas Olivier, z. v. A. v. de Beek en C. J. Bolderink Jan, z, v. R. v. Deuveren en S. J. 'E. Kool Willie, d. v. H. Kollen en W. Supheert Wilhelmina "a, d. v. J. W. v. Doorn en B. levelt Philip, z. v. A. Cop- pens en S. Berkelij. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Wielrijden en zich vasthouden aan ander voertuig: J. S., Woudenberg f5 of 2 d. Idem zonder licht: P. C. M. H. Soest f5 of 2 d.; B. P. v. d. B., id.; F. W., id.; J. C. K„ id.D. G„ Scher- penzeel id.; A. S., Leusden, id.; G. K., Hoogland, id.; J. H., id.; J. H., Bun schoten, id. Idem zonder reflectorH. M. A. de R., Soest f3 of 1 d.L. de G., Bun schoten, f2 of 1 d. Idem zonder goede rem: H. v. H.. Barneveld f5 of 2 d. Auto- of motorrijden zonder goede remmen: D. H. M„ Zeist, f5 of 2 d.; 1. V., Utrecht, id.; J. S„ Nijkerk, f4 of 3 d.; J. Ph., Jutphaas f5 of 2d.; H. T., Hilversum flO of 5 d.; A. T., den Haag f5 of 2 d.; A. R., Ede, id.; G. O., Goudswaard f25 of 10 cl.A. v. M., Drachten f3 of 2 d. Idem zonder rijbewijs of nummer- bewijs: J. J., Vianen, f5 of 2 W. de W., Nijkerk, id.J. L., id.R. W. v. B., Meppel, id.; E. H. H., Leusden, id.; A. j. v. O., Hilversum flOofSd. A. J. v. O., id., f5 of 2 d.; B. G.. Haarlemmermeer, f2 of 1 d.; M. G., Haarlem, f3 of 2 d.: J. B. N., id., f5 of 2 d.; C. L. W. G., den Haag, id.; I. M. id.; B. H. H„ Dordrecht, id.; C. H., Bunschoten f6 of 3 d.;J.N., Bun schoten f3 of 2 d.; J. K., Bunschoten, f5 of 2 d. Idem en verblindend licht voeren: B. H., Hilversum f5 of 2 d. Bij onderzoek van auto geen mede werking verleenen; J. j. L., Bunscho ten f5 of 2 d.; J. K„ id. Te snel rijden in Baarn: D. J. B., Bussum f5 of 2 d.; A. J. M., Baarn f7.50 of 5 d.A. W. S., Amersfoort, f4 of 2 d. bedrijf. Want het zijn niet vooral degenen, die in volle vergaderzalen den spreker met groot gerucht toejuichen, die ge het eerst te winnen hebt voor de bus. De meesten hunner zijn reeds uw go- trouwen. Zij komen van zelf, want zij zijn de overtuigden. Neen, dien ge moet zien te bereiken, het is de stille burger, de gezeten man, de kleine man, de arbeider, die zich niet druk maakt om politiek, die voor zijn zaken leeft, die voor iedere regeering stemt, welke hem inaar niets in den weg legt. Hij is de man, dien ge hebben moet. Hem moet ge niet loslaten. Ge moet hem desnoods, poli lick ge sproken, hinderlijk volgen. Een of twee uur met zoo iemand pra ten moet geen propagandist te veel zijn. Hebt ge deze broeders voor u gewon nen, dan hebt ge meer bereikt dan ge menschen met 10 of 20 redevoeringci bereiken kunt. Wil dat nu zeggen, dat de eloquentie oet achterwege blijven en heil gezocht worden in politieke padvinderij, in de- tectivisme van allerlei politieke ijveraars en propagandisten, met of zonder huis vredebreuk? Volstrekt niet. Van een zakelijke, pakkende en popu laire rede gaat een onmetelijken invloed uit op de massa's, en wij zijn de laat- sten om dergelijke openbare propaganda gering te tellen. Maar wij willen toch waarschuwen voor overschatting. Meer cian één verkiezing heeft ge leerd, dat een zetel te loor ging met redevoeren alleen, terwijl wij van een gestadige bewerking van individu altoos de vruchten zagen. Zoo kon men een kern vormen, door gedurige voorlichting en propa ganda kostte het dan dikwijls weinig moeite om te behouden wat soms >o groote offers was bemachtigd. Voor al dat soortgelijk werk dient straks de winterdag te worden benut. Het opsporen en bewerken van de kie- rs, door geschrift, brochure en huis bezoek, zorg dragen vooral dat de geld buidel er niet al te slap bijhangt, boven alles in allerlei kringen, hooge lage, belangstelling opwekken voor de katholieke politieke zaak ziedaar de taak, die in de komende dagen op de schouderen rust van die katholieken, die tijd, kracht en talent te beschikken hebben. T. G. Reveille. Een koersverandering in den Staat ligt niet dadelijk in de bevatting en dc opmerkzaamheid van iedereen, zekei 'et in die van het groote publiek. Het volk immers heeft in het algemeen alleen maar oog voor wetten en publieke decreten, omdat het die onmiddellijk aan den lijve voelt. Het leest de courant en beoordeelt daarnaar zijn regeering. Het becritiseert de Handelingen, die geen „handelingen" zijn, maar dikwijls heel veel ijle woorden in de ijle lucht. Van benoemingen en bestuursmaatre gelen dringt in het openbaar lang alles door tot dc opmerkzaamheid de menigte, en toch ligt hier zoo mach tige en ingrijpende factor voor elke re geering om haar denkbeelden "ii begin selen in daden om te zetten. Deze feiten zijn oorzaak en verklaring waarom ook onder een Christelijk mi nisterie meer dan één ontevredene ge vonden wordt in het Christelijk kamp, die maar niet kan inzien waarom hel eigenlijk no<5dig was van regeering te veranderen. Het zijn de kortzichtigcn, die blij1 staan bij een verschijnsel of een feit. Het zijn de malcontenten, die meei verongelijkt te zijn,ook onder een Chris telijk regime. Het zijn de zakenmenschen, zij die louter oog hebben voor de materie, die het regeeringsstelsel afmeten naar hun dadelijk belang. Het zijn ook de onstuimigen, zij die het goed met de regeering meenen, maar die in het principieel belijden van hun geloof voor zich zeiven een reden vinden om af te geven op eene regeering, die niet dadelijk en in alles principieel op treedt. Het is de middenstof, die van allen poiitiekenzin verstoken een willige prooi wordt voor politieke schetteraars en ge- wetenlooze volkstribunen. Over al deze lieden heeft onze I< tholieke politieke actie te triomfeeren. Hier ligt een vingerwijzing voor al degenen, die zich straks dezen winter geven willen aan het Cliristelijk-politiek Uit den Omtrek Barneveld Door het springen van een voorband, is de chauffeur A. F., in dienst van den heer Koetsier te Ede. alhier met zijfi vrachtauto tegen een boom gereden, tengevolge waarvan hij beide beenen heeft gebroken. De ongelukkige is naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd. Eemnes De besmettelijke veeziekte mond- i klauwzeer, welke van af 4 Juli 1,1. tot 18 October 1.1. deze gemeente ge teisterd heeft, kan thans geheel als geweken worden beschouwd. In den loop der vorige week werden de laatste drie der aangegeven vee stapels door den inspecteur van den Veeartsenijkundigen Dienst te Amers foort als genezen opgegeven. In totaal werden alhier een 11 I-tal veestapels aangetas gelukkig kwamen wein'g sterfgevallen onder het vee voor Hoogland De gemeente-secretarie zal op Zater dag 1 November a.s. voor het publiek gesloten zijn. Het kantoor van den Burgerlijken Stand is echter dien dag geopend van des voorm. 11—12 uur. De inzender van het verslag der feestvergadering Mariavereen. schrijft: „Tot niijn spijt is iets uit het gezon den verslag weggelaten wat niet mag. Er is n.l. in dat verslag vermeld, dat een bloemenmand werd aangeboden door de voorzitters van het Wit-Gele Kruis, het Kruisverbond en de Werk- liedenvereeniging St. Jozef. „De Eem- bode" noemde de voorzitter van St. Jozef niet." De naam van den voorziller, die abusief niet werd vermeld, is: de heer L. Flos. Hooglanderveen 12'/2-jarig beslaan der Parochie. Bij gelegenheid van het 12'/,-jarig bestaan der Parochie wordt een ge denkboekje uitgegeven, waarin zeer vele bijzonderheden worden meege deeld over het godsdienstig leven van de bewoners dezer streken vanaf de lijden der Hervorming. Ook het Onder; wijs en het Vereenigingsleven in zijn geheelen omvang zijn uitvoerig be sproken. Het boek is geïllustreerd met tal van actueele foto's en is uitgevoerd op kunstdrukpapier. Deze belangrijke uitgave is in en buiten de Parochie verkrijgbaar h 50 j ets. per stuk. De samenstellers hopen echter, dat de uiterst lage prijs door de meer ge goeden vrijwillig verhoogd wordt, om dat de baten zullen strekken tot stich ting van een fonds voor de beschilde ring der kerk. In aansluiting met het bovenstaande volgt hier het programma der feest viering: Op Allerheiligen, 1 November, zal het feest geopend worden met een plechtig Lof, dat gecelebreerd zal wor.- den |door den Hoogeerw. Heer D. Huurdemam, Vicaris-Generaal met as sistentie, waaronder een predikatie wordt gehouden. Zondagmorgen wordt om L_„ een plechtige H Mis uit dankbaarheid opgedragen, waarbij de oud-Kapelaans zullen assisteerenKapelaan A. Bouw meester uit Soest zal de predikatie houden. Na een stille H. Mis van 10 uur, begint de groote receptie van 11—11 uur in de zalen van het St. Jozefge sticht, waarbij voor alle parochianen en verdere belangstellenden gelegen heid is, om het Kerkbestuur en vooral den Zeereerw. Heer S. J. Brennink- meijer te feliciteeren met zijn 12 Va- jarig verblijf als Pastoor der parochie. Hierbij zij nog meegedeeld, dat de heer G. Schimmel dien dag ook 12'/i jaar kerkmeester is. Tijdens de receptie zal de Weleerw. Heer E. Schweigmann het cadeau der parochianen, nl. de beschildering van 't priesterkoor, uitgevoerd door den Heer L. W. J. te Kloese, alhier, wor den aangeboden. Meerdere sprekers zullen nog het woord voeren, terwijl zang-en muzieknummers ten gehoore worden gebracht. Zondagavond is er Lof, waaronder de lijst van hen, die in dit 12'/j-jarig tijdvak zijn gestorven, wordt voorge lezen. Maandag, Allerzielen, is gewijd aan de dooden dezer parochie. 's Avonds onder de rouwve'spers zal de oud-Kapelaan B. Plegt de predi katie houden. Tot slot zal op Woensdag het kinder feest plaats hebben. 's Morgens eerst de algemeene kinder communie tot intentie voor het geeste lijk en tijdelijk welzijn der parochie waarna in het St. Jozefgesticht een genotvollen dag aan de kinderen zal worden bezorgd. Leusden Hedenmorgen te 10 uur kwam de Gemeenteraad bijeen. Na opening las de secretaris een tweetal notulen voor welke ongewijzigd werdengoedgekeurd. Ingekomen goedkeuring van Ged. Staten betreffende leeningsbesluit en wijziging begrooting vergadering 4 Juni. Procesverbaal kasopname 18 Juni en 22 September. De punten werden kennisgeving aangenomen. Een verzoek om subsidie van het Melk-Contrölestation Amersfoort, werd in handen van B. en W. gesteld. Toegestaan werd een bedrag van f100 voor het houden van een Land- bouw-wintercursus. Met het Academisch Ziekenhuis te Utrecht werd een regeling vastgesteld voor opname van lijders aan besmet telijke ziekten. Betaald zal moeten wor den een vast recht van 5 cent per in woner per jaar door de Gemeente terwijl belanghebbende voor verpleging een bedrag van f2.90 per dag moeten betalen. In dit bedrag is alles inbe grepen. De raad ging met dit voorstel accoord. Het voorstel van B. en W. tot ont trekking aan den openbaren dienst van een gedeelte van een aan de gemeente in eigendom toebehoorend perceel grond, kadastraal bekend gemeente Leusden als weg Sectie A no. 1084 en tot ruiling met de gemeente Amersfoort, werd zonder hoofdelijke stemming aan genomen, nadat de voorzitter had mede gedeeld dat Leusden meer grond terug kreeg. Punt 4. Wijziging begrooting 1930. Goedgekeurd werd een bedrag van f3000 van het batig saldo dienst 1929 over te brengen naar dienst 1930, voor verbetering van wegen. Begrooting dienst 1931. De raad verlangde geen discussie'! en werd overgegaan tot artikelsgewijze behandeling. Een bedrag van f 800 werd beschik baar gesteld voor inrichting van f Archief. Toegestaan is bij dewetv< nietiging van waardelooze stukken. De Ver. van Ned. Gemeenten stelt personen beschikbaar om advies te geven betreffende een goede inrichting van het archief. Hoeveel dit zal kosten is niet bekend doch dit is geschat op f800.-. De post straatverlichting werd ver hoogd met f 100.ten behoeve van verlichting Oud-Leusden. Goedkeuring moet de raad nog verleenen inzake verlichting Oud-Leusden. Post onderhoud straten en wegen werd gebracht van 17000.—'op f9000.—. Pro memorie werd een post op de begrooting gebracht voor werkver schaffing en steun aan werkloozen. De Inkomsten bleken volgens uit eenzetting van den Voorzitter zeer twijfelachtig. Geraamd wordl een be drag van f6979 uit het Gemeentefonds 1931 is te beschouwen als een proef jaar. Ontvangsten en Uitg. f65324.13 in totaal, met een post onvoorzien groot f3213.54. Aldus werd de be grooting vastgesteld. Wijziging Politieverordening in ver band met het in bezit hebben van dierlijke afval. Een afschuwelijke lucht verspreidt zich af en toe in onze Ge meente. Er zullen bewaarplaatsen moeien zijn die aan bepaalde eischen voldoen voor hen die deze afvalpro ducten voor hun bedrijf noodig heb ben. Art. 71 verbied nu het in voor raad hebben van dierlijke afvalproduc ten, tenzij met toestemming en dan zoo, dat geen hinderlijke lucht zich kan verspreiden. De Raad ging met dit voorstel accoord. Het Cohler Hondenbelasting werd vastgesteld op een bedrag groot f383.50. Soestdllk In den nacht is ingebroken in het perceel Oranjelaan 9 te Soestdijk. Ver mist worden een depositobewijs van f5000 ten name van de Rotterdamsche Bankvereeniging, een bankbiljet van f 100 en zes biljetten van f25. Toe- ;ang tot het perceel werd verschaft loor het boren van een gat in espagnolet. Soest In de dezer dagen gehouden ver gadering van de Soester landbouw- vereeniging werd de heer J. Kok Azn. tot bestuurslid en de heer H. Kok Lzn. tot commissaris gekozen. De balans en de verlies- en winst rekening over het boekjaar 1929 (Mei 1929 tot met April 1930) werden goed gekeurd. De ontvangsten hebben be dragen f409.704.71, terwijl niettegen staande het zeer ongunstig jaar voor den graanhandel toch nog een winst kon worden geboekt van f 1993.53. De reserve bedraagt tljans f33.462.66. Alhier kon bij een „wijnkooper" zonder vergunning voor honderden guldens sterke drank in beslag worden genomen, waarvan hij zelve zou ver klaard hebben, dat ze bestemd was n in het klein te worden verkocht. De man had, dit stond vast, eens 2 d.L. en twee dagen later een halve L. jenever verkocht, zonder eenige capsie te maken over niet mogen enz. Het verklappen was uitgegaan van den persoon in Hilversum aan wien hij zijn zaak aldaar had overgedaan. Mr. Simons, advocaat van den Bond van Verlofhouders enz., gaf de feiten direct toe en bepaalde zich tot het inroepen van clementie. Niet zoo hoog beboeten, als de eisch van f 100 en niet die honderden guldens aan drank vernietigen, maar ze terug doen zenden aan de leveranciers, die anders de zwaarste straf zou treffen. Door notaris van Ditzhuizen werd in het koffiehuis van H. Butselaar, aan de Nieuwe Steeg publiek verkocht: 1. winkelhuis met schuur en erf aan de Molenstraat, 7.80 A. Ingezet op f5400 en afgemijnd met f450 door Boogaard te Soest. 2. huis met achterhuis waarin stal ling voor paard en hoornvee en ach tergelegen grond aan de Nieuwstraat hoek Beckeringhstraat, 41,04 A. Ingezet op f 8950. Niet afgemijnd en niet gegund. Sto utenburg Burgerlijke Stand: GeborenWouterus, z. v. A. Ossen drijver en J. Kollen. Ondertrouwd A. v. Kijk en T. v. Dijk. Overleden: Willem Koller oud 74 jaren, weduwn. van S. Kleinveld. VRIJDAG Vigilie v. Allerheiligen geboden vasten en onthoudingsdag. 7 uur Octoberlof. ZATERDAG Feestdag van Allerheiligen. H. Mis om 7 uur en '/,9. Half 11 Hoogmis. Van 4 tot 9 uur biechthooren. 7 uur Lof. Dagelijks de H. Mis om 7 en 8 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, Zand no. 31. Telefoon 730. VRIJDAG Vigilie van Allerheiligen, geboden vasten- en onthoudingsdag. Van 12 tot 1 gelegenheid om te biechten en verder van half 3 tot half 10. ZATERDAG Hoogfeest van Allerheiligen, te vieren als Zondag. H. Missen als op Zondag. Half 11 plechtige Hoogmis. 3 uur Vespers. 7 uur Lof. Van half 4 tot half 10 gelegen heid om te biechten. Dagelijks de H.H- Missen om 7». 8 en 9 uur. Ingezonden. Eenige maanden geleden heeft „Hulp in Nood" een ingezonden stukje ge plaatst in Uw blad over hare verloting, en daarin de hoop uitgesproken dat er wel edelmoedige menschen zouden zijn om haar te helpen, door het schenken van prijzen of giften, haar doel te bereiken. Thans nu de verloting gehouden is kunnen wij met dankbaarheid getuigen dat hare verwachting overtroffen is. De verloting heeft een netto winst opgebracht van f209, waarvan f125 aan loten, en f84 aan giften en ver koop van voorwerpen ons geschonken. Een hartelijk woord van dank zij allen gebracht die daaraan hebben medegewerkt en „Hulp in Nood" in de gelegenheid hebben gesteld met dit geld die gezinnen te helpen welke daarvoor in aanmerking komen. Moge de Gever aller goeds, U allen daarvoor loonen. Want als het waar is, dat Hij zelfs een dronk water de arme gegeven niet onbeloond laat, hoeveel temeer zal Hij U dan loonen, die in zoo ruime mate ons heeft ge holpen, den armen evenmensch te helpen. Indien er evenwel nog mochten zijn die om een of andere reden nog niet in de gelegenheid waren ons iets te schenken die kunnen dat ten allen tijde doen, ondergeteekende is gaarne be reid bijdragen in ontvangst te nemen. U, M. de Redacteur hartelijk dank voor Uw opname. W. v.. KOELEN, Voorz. „Hulp en Nood" Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock, Langegracht no. 37. WOENSDAG 7 uur October Lof. Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der DONDERDAG 7 uur Octoberlof. 34. PAROCHIE ST. HENR1CUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat Telefoon 1158. VRIJDAG Vigilie van Allerheiligen, gebo den vasten- en onthoudingsdag. Biechthooren van 5—8 uur. ZATERDAG Feestdag van Allerheiligen. H.H. Missen om 7 uur en half-9. 10 uur Hoogmis. 7 uur Lof. Biechthooren van 4-9 uur. Deze week de H.H. Missen ten ir half 8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFR1DUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. DONDERDAG 'Avonds 7 uur Triduum ter eere "v. van Altijddurenden Bijstand met predikatie. VRIJDAG Vigilie van Allerheiligen, gebo den vasten- en onthoudingsdag. 7 uur Lof met preek. Van 5—7 uur en na het Lof biechthooren. ZATERDAG Feest van Allerheiligen. Te vie ren als Zondag. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 7 uur Lof met predicatie. Van 4 tot half 9 biechthooren. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. WOENSDAG Kwart over 8 le H. Mis. 9 uur Gezongen huwelijksmis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. DONDERDAG Half 8 le H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op dc scholen. VRIJDAG Vigilie van Allerzielen geboden vasten en onthoudingsdag. Half 8 le H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. Van 4-8 biechthooren. ZATERDAG Feestdag van Allerheiligen, te vieren als Zondag. 7 Va uur de vroegmis. 10 uur de Hoogmis. 4 uur Lof en biechthooren tot 7 uur. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: S. J. Brenninkmeijer. Burg. van Tuyllstraat. VRIJDAG. Vigilie van Allerheiligen geboden vasten en onthoudingsdag. ZATERDAG Feestdag van Allerheiligen te vie ren als Zondag. H.H. Diensten als op Zondag. 6 uur plechtig lof met preek en Te Deum ter herdenking v. h. 12'/i jarig bestaan der parochie. Deze week de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Ntjlcerlc; PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Fiipse. Holkerstraat. Tel. 98. VRIJDAG Vigilie van Allerheiligen geboden vasten en onthoudingsdag. Gel. om te biechten van 2'/,—6'/,. ZATERDAG Feestdag v. Allerheiligen te vieren als Zondag. snheid om te biechten na uu Missen en na het lof van 3 uur, zoolang er achtereenvolgens biechtelingen zijn.

De Eembode | 1930 | | pagina 2