Wij alléén in Amersfoort, koopen persoonlijk alle vlschsoortcn in de Rijksvischhalien te IJmuiden. U is dus steeds verzekerd van de billijkste prijzen en de noodzakelijke kwalltltcits- contrOlel Thuisbezorgen zonder verhooging Umuider Vischhandel H. GLASTRA Co. N.V. ALLEENUTR.STRAAT 40 - TEL. 92 - AftitJRSFOORT HOOFDKANTOOR IJMUIDBN OPOBR1CMT 1 MEI 1909 Steeds voorhanden: Tarbot-tong, Kabeljauw, Sehelvisch, Schol Bot enz. Vischconserven. Warme Croquetten en Vischkoekjes Heerlijke gebakken visch - Gemarineerde Haring - Rolmops t IN MEMORIAM H. C. SMIT. Zondagmiddag legen een uur is de em. pastoor van Schalkwijk H. C. Smit, in het Sint Joseph-pension aan den1 Westsingel alhier overleden. Een beroerte, waarvan hij reeds in Schalkwijk een zwaardere en eenige maanden daarna een lichtere aanval had doorstaan, nam hem nu van ons weg. Eenige weken nog maar, sedert begin September, was hij hier. Hoe gaarne, hadden wij den verdienstelijken priester eenige jaren van rust met eere bij de Zusters van St. Joseph toegewenscht. Gods beschikking was anders, Hij gaf hem de eeuwige rust bij de he- melsche engelen. In de tweede helft van Aug. 1929, toen hij met eenige vrienden zijn 40- jarig priesterfeest vierde, nam hij mij even afzonderlijk. In vertrouwen deelde hij mij mede, dat hij zou bedanken, echter pas tegen den tijd der priester wijding van het volgend jaar. Hij zou dan gaarne zijn intrek nemen in het St. Joseph-pension. Amersfoort, waar hij als jong priester had gewerkt en met name de parochie van het Zand, waar hij zoo godsdienstige menschen had leeren kennen, trok hem nog altijd. Daarbij kwam de goede roep, die van het St. Joseph-pension uitging. De liefdevolle toewijding der Zusters van St. Joseph en haar geest van op offering herinnerde hij zich nog uit zijn kapelaansjaren. Dat de pastoor van- het Zand zijn collega was geweest als kapelaan van St. Martinus te Arnhem, was ook van invloed op zijn keuze. Zoo kwam dan pastoor Smit op 1 Sept. 1930, na 34 jaren, terug in de parochie van het Zand, waar hij van 20 Dec. 1890 het was toen in de laatste maanden van de ziekte van pastoor van den Bosch tot in het jaar 1896 met groote vrucht had gearbeid. De parochianen van middelbare en eenigszins gevorderden leeftijd, herin neren zich nog levendig den ijverigen1 kapelaan, die zoo boeiend en zoo over tuigend preekte, die zoo hartelijk was voor de zieken, zoo liefderijk en zoo medelijdend voor de armen en vooral zoo innig vroom en zoo nauwgezet in alles wat zijn heilige bediening betrof. Het zal hun soms toegeschenen heb ben als leefden, zij een kleine 40 jaren terug, nu zij hem elke week tegen het uur dat het Zaterdagavondlof begon de- kerk zagen binnenstappen, ik zeg met opzet niet binnentreden, om het lof te gaan bijwonen of Zondags de Hoogmis. Menigeen zal gedacht hebbenwat is pastoor Smit nog flink. Toch waren zijn levensdagen geteld. De Heer riep hem en nu ging in vervulling,' wat hij op dezen 23en Zondag na Pinksteren zoo dikwijls had j gebeden Ik zag den Heer gezeten op zijn hoogverheven troon en geheel de aarde was vervuld van zijn majesteit. Een afglans van Gods heerlijkheid mogen wij op aarde aanschouwen in den waarlijk vromen en in den Heer blijmoedigen mensch. Zoo hebben wij den nu gezaligden pastoor Smit gekend. PASTOOR HARTMAN. 's avonds 8 uur, in St. Aechten. Kaarten k 25 cent verkrijgbaar op den dag der uitvoering vanaf 7 uur, in St. Aechten. Nieuwe boeken in de Katholieke Openbare Leeszaal en Bibliotheek aai de Nieuwstraat: Arendzen en Vriend Bouwkunde, hand en studieboek voor den bouw kundige en den timmerman. Temple Bailey Haar offer. !na Boudier-Bakker De klop op de deur. Gerard Brom Herleving van de wetenschap in Katholiek Nederland. L. Knappert Bibliografische inlei ding tot de theologie. Peter Krasnow De wreker. Annie Krijgsman Italiaansche spraak kunst. Peter Lippert Von Seele zu Seele. Margaret Pedler Bescherming. Nicolas Roubakine Introduction k la psychologie bibliologique. Elisabeth Schneider Handbuch der welblichen Jugendpflege. J. Smeets en B. Zweers Uit de levende natuurdoor akker en weide. P. Sweers Kunstmatig broeden enl opfokken van pluimvee. F. Wagemakers Marcellin Cham- pagnat; zijn leven, daden en ideeën. Het 15e Instrumentaal Concert ven de Orchest-vereeniging St. Cecilia, wordt gehouden Woensdag 19 Nov., i De Ned. R. K. Onderoff.bond „St. Martinus", afd. Amersfoort, viert haar patroonsfeest Zondag 23 November, i 's Morgens om 8 uur wordt tot in-1 tentie van de leden en overleden leden, in de garnizoenskerk op 't Zand een H. Mis opgedragen. 's Avonds 8 uur heeft de feestavond plaats in St. Aechten. Medewerking op dien avond verleenen de Orchestver- eeniging St. Cecilia, een afdeeling van de R K, Gymnastiek-vereeniging St. Hubertus en de humorist Jansen. HAAR ANDERE MAN! Het Schouwburgtooneel gaf gisteren avond een opvoering van „Haar andere Man" een vroolijk huwelijksspel van Larry E. Johnson. Een verwikkelings klucht, zooais er vier en twintig in een dozijn gaan, waarin de eene dolle onwaarschijnlijkheid op de andere ge laden wordt, maar die de verdienste heeft ons eens hartelijk te doen lachen. Gelachen is er dan ook gisteren avond van het begin tot het eind, nietI alleen omdat de malligheden zonder ophouden achter elkaar aan daverden, maar vooral omdat ze op zoo superi eure wijze door de acteurs en actrices van het Schouwtooneel over het voet licht werden geslingerd. De eerepalm komt zeker wel toe aan Ko Arnoldi. Als hij in zijn rol van de niets-begrijpende en alles beder vende Ersatz-echtgenoot, met zijn kra kende stem probeerende het aangerichte onheil te herstellen en daarbij hoe langer hoe meer bedierf, dan lag het publiek in amechtige lachkrampen te sneuvelen I Zoo maakte hij zoowaar van deze nonsens-rol een creatie! Ook Jacq Snoek als de echte echt genoot, die gedwongen was in zijn eigen huis voor butler te spelen en 'Ezerman, de rijke oom, dié de onschul dige oorzaak van de dwaze verwikke lingen was, gaven uitstekend komisch spel te genieten. Jetty van Dijk— Rieker chargeerde een beetje te veel in haar rol van het romantisch aangelegd vrouwtje, d&t, om Oom's erfenis niet te ontgaan, de te spelen rollen verdeelde. Een moei lijke rol, die haar niet goed lag. verrassing was voor ons het Dogi Rugani als de helpende vriendin. De wijze, waarop ze dit rolletje vertolkte, haar stem, haar be wegen over het tooneel, haar mimiek en bovenal haar uitstekend en snel reageeren doen pog veel van haar verwachten. Ook deze tweede abonnements-voor-1 stellingen viel bij het publiek in goede aarde. Jammer dat niet alle plaatsen bezet waren. Een opwekking aan hen, die geen abonnement hebben genomen, om alsnog voor de volgende voor stellingen plaatsen te nemen, is hier wel van pas. Amicitia's poging om om voor weinig geld goede kunst te brengen, verdient steun. Daartoe zal op Zondag 23 November ccn lubileumwedstrijd Quik I-H.V.C. I worden gespeeld, voorafgegaan door een ouderlingen veteranenwedstrijd en gevolgd door een gezelligen avond Concordia. Wel is de oud-eerste klasser, natal van tegenslagen in de laagste regionen van den K.N.V.B. afgedaald, doch goede clubgeest, stijgend aantal leden en goed bezochte oefenmiddagen wettigen de verwachting, dat Quick weer zal groeien. Z. D. H. de Aartsbissschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Breedevoort den Zeereerw. Heer W. Boerma, rector van het St. Jozef klooster aan de Barchraan Wuijtierslaan. Alle R. K. en Chr. arbeiders(sters) werkzaam in fabriekmatige bedrijven, zijn uitgenoodigd tot bijwoning van een propaganda-vergadering, welke zal gehouden worden op Vrijdag 21 No vember a s., des avqndB half 8, in het •bouw St. Jozef, Lieve Vrouwestraat. Als sprekers zullen dien avond op treden de heeren J. N. Kroone, hoofd bestuurder van den Ned. R.K. Fabriekt arbeidersbond en M. de Zeeuw, hoofd: bestuurder van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders. Ook familieleden hebben toegang. De avond wordt opgeluisterd met mu»j ziek en medewerking der R.K. Toota&ff| vereeniging Ons Genoegen. De bouwkundige Joh. H. Blom, is I voornemens aan te besteden op a.s. Donderdag 20 Nov., het bouwen van een café met bovenwoning aan den Soesterweg. Ten overstaan van notaris Johs. Knoppers werden geveild in de Zwaan: perc. 1 heerenhuis Hendr. v. Vianden- Winkelbediendenbond in Princesse. De leden worden hieraan nog even her innerd. Als voornaamste punt op de agenda komt voor mededeelingen om trent het te vieren koperen feest op Zondag 23 Nov., des morgens te be ginnen met een H. Mis met generale H. Communie in de St. Ansfriduskerk, waarna gemeenschappelijk ontbijt. Des avonds groote feestvergadering in „de Valk". Ziet de programma's. Kaarten ad f 0.50 te verkrijgen bij het bestuur. Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat ter gemeente-secretarie ge durende 14 werkdagen, ingaande den 26 November a.s., en eindigende den 11 en December d.a.v., ter visie is g legd een teekening, aangevende ontwerp de rooilijnen voor den Hooglandscheweg (gedeelte vanaf den spoorweg tot de grens der gemeente) vast te stellen en dat voor belang hebbenden gedurende dien tijd de ge legenheid open staat, bij hun College eventueele bezwaren tegen die gepro jecteerde lijnen schriftelijk in te dienen. Ter herdenking van het 40-jarig jubileum van het oude Amersfoortsche „Quick", zal het bestuur ontvangen op Zaterdag 22 November a.s. van 351 uur in gebouw Concordia, Langestraat 113. Hoewel er geen aanleiding bestaat tot feestviering in grootschen stijl, heeft het bestuur gemeend, dat toch aan dit, tot nu toe zeldzaam jubileum, eenige luister behoort te worden bijgezet. J stellen. aan j. v. Sprakelaar voor f2200. Voor de eerste vier plaatsen op de beide lijsten der districten Utrecht I en li van den Vrljz. Dem. Bond voor de Prov. Staten zijn candidaat gesteld de heeren Lustig, v. d. Brink (beiden aftr.), A. Hofkamp en C. Ruitenberg. Zekere G. heeft zich schuldig ge maakt aan diefstal van een koffergra- mofoon, welke hij op zicht liet komen en daarna voor f25 verkocht. Onze R.K. Gymnastiek-vereeniging St. Hubertus gaf Zondag uitvoeringen in de Markthal. Om half drie marcheer den de jongere leden binnen en des avonds half acht de grooteren. Aan de middag uitvoering namen 120 meisjes deel en ongeveer de helft daarvan jongens. Eerstgenoemden voor de pauze en de tweede daarna. Twee nummers der oudere leden gaven aan beide deelen van den na- namiddag goede variatie. 's Avonds bood onze Markthal met haar ruim marcheerterrein, voor Huber-^j tus een mooie spelruimte. De prestatie is er sedert vorig jaar behoorlijk op vooruit gegaan. Onder de nummers, die af kunnen genoemd worden de knots oefeningen voor dames, en voor de] heeren de oefeningen aan rek en spring- tafel. De uitvoering werd bijgewoond door den heer G. Bruinsma, voorzitter van de R.K. Oymnastiekbond in het Aarts bisdom. De orkestvereen. St. Caecilia leverde goede rythmische muziek evenals] de pianisten, die wekelijks de repetities begeleiden. •e „Verkennersgroep" St. Ansfridus was aanwezig om, waar noodig bleek,1 regelend voor de orde te kunnen op treden. Hoofdleiders van St. Hubertus zijn de heeren C. R. van Valkenhoef en J. van der Pol. Het muziek-concours doordejubi- leerende vereeniging Wilskracht ge organiseerd is goed geslaagd. Ook op den tweeden concoursdag werd mooie muziek gemaakt. Ie prijzen kwamen er 21 maal voor; waarvan zelfs 2 van 112 punten, ter-j wijl een speler uit Maarssen het record haalde van 115, dat is gemiddeld cijfer Burgemeester en Mevrouw een deelte van den namiddagwedstrijd bij wonen. De Vereeniging Physieke Hulp aan het kind koos tot bestuurslid de heer| J. G. Koren, afgevaardigde van den Amersf. Bestuurdersbond. Het verslag van den penningmeester wees aan in komsten aan f 1293,92, terwijl er een saldo is van f 439.92. Het jaarverslag van den secretaris, gewaagt van subsidieverhooging door de gemeente van f1000 tot f 1300. De cursussen werden bezocht door 12 leer- '«en. Thans worden drie cursussen ge houden: een onder leiding van der. heer Braunberger met 14 jongens en twee onder leiding van mej. De Haan, ieder met 12 leerlingen. Onder leiding van den heer van Kempen zal een tweede jongenscursus worden begon nen. De mogelijkheid zal worden over wogen de tandheelkundige verzorging ter hand te nemen. 1 Op 1 December zal de Vereeniging „Nederlandsche Hervormde Stichtingen voor Zenuw en Geesteszieken" haar gesticht „Zon en Schild", gelegen aan dén Utrechtscheweg 264 in gebruik 12 Nóv. "Geboren: Theodorus Mar tinus Gerardus Maria, z. v. B. Walet en K. v. Maurik Bartha, d. v, M. Beumer en B. v. Putten Petronella Hendrika, d. v. T. C. de Ruiter cn M. H. Wellerd Jan, t. v. G. v. Es en Ij. Hoogeveen Evert Jan, z. v. H. v. der Hoek en J. v. Norden Hen drik Cornelis, z. v. C. Fliek en A. v. Egdom. OehuwdM. G. Ramselaar en T. C. W. Klaassen W. Kerkhof en E. Kemphuis L. Kroon en G. Heideveld H. J. Fremouw en J. M. Vial T. v. der Pol en O. Knopperis. Overleden: Adriana J. de Bree, 25 jr. 13 Nov. Geboren: Cornells Willem, z. v. J. D. H. v. der Neut en M. M. Veenendaal. Ondertrouwd: E. J. v. Deuveren en C. G. Haarsma Preker en G. W. v. Toor Brands en W. Schwartz E. A. v. 't Klooster en A. Veenendaal P. I, P. Oeben en G. Rommers H. C. Voskuilen en J. C. v. Ouwerkerk M. A. H. Bekker en E. W. Kok C. L. Binsbergen en R. G. Boraas F. v. Binnendijk en L. v. d. Berg. Overledenjohanna A. Hoogland, 1 d. 14 Nov. Geboren: Helena Cornelia Margaretha, d. v. j. G. H. Keijzer H. v. Oven Theresia, d. v. N. v. d. Berg en P. J. Wijnen Alcisia Cornelia, d. v. J. Mossink en M. "H. v. Ruitenbeek. 15 Nov. Geboren: Johanna Egbei tien, d. v. M. Kroes en J. H. Witzand Wulphert Gijsbertus, z. v. J. Soeren en A. Hoefsloot. 17 Nov. Geboren: Gerrit, z. v. W.l Ramselaar en M. Kommer Geessien, d. v. J. Ramselaar en J. v. Domselaar Neeltje, d. v. G. Veldhuizen en W.1 v. Laar Gerritje, d. v. G. Heg en H. Goudbeek. Overleden: Hinderikus, C. Smit, 72 jr. WAARSCHUWING. Verplichtingen tot het doen van gif te en het verstrekken van inlichtin gen voor het bevolkingsregister. Ieder, door of vanwege het gemeen tebestuur daartoe uitgenoodigd, is ver plicht tot het doen der opgaven, ver-I eischt voor invulling van het Bevol kingsregister. Bij vestiging te Amersfoort moet daarvan binnen 2 weken aangifte wor den gedaan op het bureau Bevolking (stadhuis kamer 3) onder overlegging van een verhuisBlljet, of, komende uit het buitenland, van een paspoort. Voor het aanvragen van verhuisbil- jetten zijn op genoemd bureau kosteloos formulieren verkrijgbaar. Verlaat men Amersfoort met de be doeling zich elders te vestigen, dan moet op het bureau Bevolking (stadhuis kamer 3) een verhuisbiljet worden gevraagd. Bij adresverandering in Amersfoort jnoet daarvan binnen acht dagen op het bureau Bevolking (stadhuis kamer 3) aangifte worden gedaan. Gezinshoofden moeten bovendien binnen 8 dagen aan genoemd bureau kennis geven van iedere persoon, die in het gezin wordt opgenomen of daaruit vertrekt. Inwonend dienstpersoneel daaronder begrepen. Geen aangifte behoeft te geschieden van dagdienstboden, noodhulpen of tij delijk personeel. Het niet voldoen aan bovengenoem- verplichtingen kan gestraft worden met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of een geldboete van ten hoogste honderd gulden. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus Wilhelmus, z. van P. J. v. d. Hengel en M. Tolboom. Johannes Arnoldus, z. van C. Hoog- en S. Kraan. Teunis, z. van] J. M. Schlissler en A. Woudenberg. I OverledenWouterus Kok, 24 j., ongeh Hermanne Cornelia Johanna Put man Cramer, 89 j., wed. vanC-Smitt. Stephan Joseph Brenninkmeijer, 55 j. Aaltje van den Heuvel, 72 wed. van A. van 't Klooster. Hooglanderveen Z.D.H. de Aartsbisschop van Utrecht I heeft benoemd tot pastoor der parochie van den H. Jozef te Hooglanderveen den Zeereerw. Heer J. M. Kniep, pastoor te Bredevoort. Hoevelaken Demonstratie. Zaterdag j.l. had op het terrein van den heer Vendrig een demonstratie plaats van de Iffa-minimax Maatschappij te Amsterdam. Een 3 M. hooge object houtstapel met houtwol, gedrenkt in petroleum en benzine werd in enkele seconden gebluscht. Twee teervelden werden gedoofd met een apparaat van 22 jaar oud, ongebruikt in de drukkerij der firma Callenbach te Nijkerk. ■Een schuim-apparaat doofde een met olie en benzine. Ook het apparaat voor het blusschen van auto's had veel bekijks. Het blijkt dat deze apparaten veel onheil kunnen voorkomen. Onder de toeschouwers warende gemeentelijke autoriteiten, de bestuurs leden van de Coöp. Brandverzekering en aankoopvereeniging te Nijkerk met vele belangstellenden. De gemeente Hoevelaken kocht on middellijk apparaten. De demonstratie stond onder leiding van den heer Flos, vertegenwoordiger van Hoogland en omstreken. Eemnes Door het bestuur van het Waterschap .Eemnes" zal de Wakkerendijk, bij' inschrijving in perceelen, verhuurd worden voor den tijd van drieachter- nog meer dan 9'/,. llluC[t V4V11 Wilskracht genoot de eer dat onze [eenvolgende jaren, aanvang nemend romooor jjec 1930 en eindigende einde 1933. Een dezer dagen vond de veehouder j J. v. Dalen des morgens een zestal prachtige loopeenden dood liggen in de omgeving zijner woning. Vermoed wordt dat de dieren door een hond zijn doodgebeten. Burgerlijke stand. Geboren: Teunis, z. v. G. Roodhart| en C. v. Woudenberg. Hoogland Door ondergeteekende zal een cur sus gegeven worden in Varkenskennis. Deze cursus omvat 6 lessen van twee uur. Zij, die er aan willen deelnemen worden vriendelijk verzocht zich aan te melden bij ondergeteekende vóórl 24 November a.s. Evenals het vorig jaar zal de Jonge Boerenbond zich gaarne belasten met nemen en verzenden van monsters voor grondonderzoek. Het groote nut van dit onderzoek behoeft geen bewijs meer; iedereen is er van overtuigd. Waarschuw dus even een der bestuurs leden van de J. B. Bond, „Concordia" of ondergeteekende. Doe het s.v.p. vóór 24 November a.s. P. H. SEGERS, Land- en Tuinbouwonderwijzer. Achterveld de gehouden veiling van onroe rende goederen, door de notarissen Bok te Barneveld en de Wilde en v. Does- burgh te Arnhem, zijn de perc. 1 en 2, [root 5.50.64 H.A. toegewezen aan G. ïoelofsen te Terschuur voor f 11.180, perc. 3—5 groot 7.15.20 H.A. aan E. v. Veldhuizen Azn. te Glint v. f 14.160, perc. 610 aan H. Geurts te Esveld voor f13.930, perc. 11 aan H. Voskui len alhier voor f5010, perc. 12 en 13 aan H. Rijken te Kootwijkerbroek voor I f9590, perc. 14 en 15 ran E. Smink te Hoogland voor f9698 en perc. 16 aan G. Tijmensen alhier voor f5052. NUkerk In den .-acht s igeb.-okei, in d*> pastorie ">n ds. Dijken aan de Ve nestraat. Toor het verbreken van een ruit wist men aan de achterzijde van het huis binnen te komen. De beneden verdieping is blijkbaar grondig door zocht, althans verschillende kasten en laden waren opengetrokken. In het geheel wordt tusschen de 60 en 70 gulden vermist. Het zilver heeft men onaangeroerd gelaten. Denzelfden nacht heeft men ook mej. v. d. Bunt, enkele huizen verder, met een bezoek vereerd. Ook hier is een ruit vernield en heeft men de kamer doorzocht, evenwel zonder iets van hun gading te vinden. Tenslotte zijn er sporen gevonden, die er op wijzen, dat men ook bij mej. de wed. Petersen en G. Pijpers aan de ramen is geweest, hier is men echter niet binnengekomen. De daders schijnen volgens de spo ren achter de huizen om hun tocht te hebben volbracht. De politie heeft vingerafdrukken en afdrukken voetsporen genomen. Op de markt: Aangev. 35.200 eieren f8.50—10. 7 schrammen f25—32,18 biggen f 10— 14, 163 runderen f275—415,23 nuch tere kalveren, slachtkalveren f8—14, mestkalveren f20—40. Soesterberg In het voorloopig verslag, terzake Dezelfde leden hadden vernomen, dat door tusschenkomst van de ad ministratie der Luchtvaartafdeellng autobanden aan officieren persoonlijk zijn geleverd. Mocht dit juist zijn, dan zouden zij den Minister willen ver zoeken zulks voor den vervolge on mogelijk te maken. Zij achtten zulk een handelwijze ongewenscht, wijl zij tot misbruiken aanleiding kan geven. Ten slotte werd gevraagd, of het juist is, dat malversaties hebben plaats gehad bij de administratie van de genie te Soesterberg. Stoutenburg De Stoutenburgsche Burgerwacht hield een huishoudelijke wedstrijd, waarbij de navolgende leden prijzen behaalden. Klasse A: le H. Kuijt; 2e B. Peg man; 3e G. v. Donselaar; 4e J. v. Leijenhorst; 5e W. v. Leijenhorst; 6e J. v. d. Veen; H. Zwarts; 8e I. M. Herder. Klase B: le P. v. d. Hengel; 2e W. v. Donkelaar; 3e W. v. Oostrum; 4e G. v. Oostrum; 5e G. Overgoor; 6e |J. v. d. Hengel; 7e B. v. d. Veen; 8e v. Oosterom; 9e Joh. v. d. Veen. Klasse C: le T. v. Oosterom; 2e E. Egdom; 3e J. C. Wolswinkel; 4e E. v. Leijenhorst; 5e P. Druijf; 6e H. v. Putte»; 7e D. Tijmensen; 8e J. v. Esveld. Na afloop der prijsuitreiking werden de leden getracteerd en bleef men nog geruimen tijd zeer gezellig bijeen, onder afwisseling van voordrachten en het zingen van vaderlandsche liederen. van de Defi t op [ernerkt dat door de administratie van le Luchtviartafdeeling nog geenszins de juiste vorm moet zijn gevonden. Zoo is, naar men meende te weten, de balans van 1928 thans nog niet| opgemaakt. Zoo schijnt In 1930 zonder eenige voorbereiding een nieuwe ad ministratie te zijn ingevoerd met het gevolg, dat kort na de invoering de nieuwe voorschriften weder ten deele buiten werking moesten worden ge-1 steld. Daarna is tot een ver doorge voerde mechanisatie overgegaan. Moet vroeg men niet gevreesd wor den, dat het gevolg van dit alles een administratieve chaos zal kunnen zijn, gelijk de postchèque- en girodienst in de overgangsperiode er een te zien heeft gegeven? Ook op het gebied van aanschaffingen moesten naar men had vernomen, bij herhaling misgrepen worden geconstateerd. Zoo zouden vliegtuigen, die f52.000 per stuk heb ben gekost, niet betrouwbaar zijn ge bleken. Een aantal B.M.W.-motoren, bestemd voor de C I en D. VII vlieg tuigen, zouden daarvoor niet kunnen worden gebruikt. Niet minder dan 35 luchtgekoelde motoren zouden zijn aan geschaft, die slechts bruikbaar waren nadat de C 1 vliegtuigen daarvoor waren omgebouwd. Een nieuw maga zijngebouw werd gesticht, veel te dicht bij een der hangars, zoodat on geveer een derde deel van die hangar moest worden afgebroken. Kerknieuws. f PASTOOR SMIT. Zondagmorgen overleed in het Pen sion St. Joseph te Amersfoort, de Zeereerw. Heer H. C. Smit, oud-pastoor van Schalkwijk. Pastoor Henricus Casimirus Smit werd den 26en Febr. 1858 in Gronin gen geboren en 15 Aug. 1889 door Mgr. Snickers tot priester gewijd. Ver volgens is hij gedurende ruim zes jaren kapelaan geweest te Amersfoort in de Parochie 't Zand en 9 jaren kapelaan te Arnhem in de Parochie van den H. Martinus. Hierna volgde zijn pastoors benoeming te Veenhuizen, waar hij gedurende 3 jaren verbleef. Dan volgde den 21 en Mei 1909 zijn benoeming als pastoor te Schalkwijk. Woensdagmorgen 9 uur zal het stof felijk overschot van Amersfoort wor den overgebracht naar Schalkwijk alwaar Woensdagavond 6 uur, de Met ten zullen worden gezongen en Don derdag de Uitvaart en begrafenis zal .schieden. Ook in de parochiekerk van den H. Franciscus Xaverius aan het Zand, zal Donderdag om 8 uur, een plechtige Uitvaart worden gehouden. AARTSBISDOM UTRECHT. |H.H. WIJDINGEN. De Aartsbisschop van Utrecht heeft in het Seminarie „Rijsenburg" te Drie bergen de vier Mindere Orden toege diend aan de navolgende Theologan ten van voornoemd Seminarie: H. J. Beltman, F. Th. te Braake, G. G. P. van Dijk, C. J. Ebskamp, G. A. H. Groothuis, Th. J. Hegge, Th. G. A. Hendriksen, Th. J. M. Holterman, J. A. M. van Kesteren, H. F. van Laak, H. S. Meijer van Putten, H. J. A. Noordman, J. H. Onland, G. W. Steenkamp, J. W. A. v. Veenen- deel, H. C. Vredendaal, J. A. Weltjens en G. J. Woertman; alsmede aan de Fraters Dominicanen Ignatius Schatters en Albertus Seelen, aan wie Z. D. H. op 15 Nov. d.a.v. in zijn huiskapel de Tonsuur had toegediend. Voorts de H. Wijding van het Dia conaat aan de navolgende theologanten --n het Seminarie Rijsenburg: B. Beckers, L. H. Bekkers, B. H. Benneker, F. X. M. van Blaricum, J. G. Bolcher, E. Th. A. Bos, P. Th. J. van de Burgt, M. J. Doesburg, Th. W. Egberts, J. H. J. van Gendt, A. C. de Greef, A. B. de Jong, H. Kok, F. L. Koning, J. M. Ch. Kwanten, Th. W. van Leunen, J. A. Middelkoop, R. Poodt, J. A. Schinkel, J. B. J. Spel- brink, G. L. I. Stokmann, G. F. H. Veldhuis en 'L. W. Vlaskamp. Gemengde Berichten In een maand tijds zijn te New-York niet minder dan 89 moordaanslagen gepleegd, waarbij 35 personen werden gedood. Slechts enkele der daders werden gevat, de politie staat er vrijwel machteloos tegenover. Te Tilburg is een groote schoenen fabriek afgebrand. Alle machinerieën en een groote voorraad schoenen ver brandden. De zaak was voor 100.000 gulden verzekerd, doch men schat de aangerichte schade hooger. Men zal trachten het bedrijf, waarin 50 personen werkten, elders voort te zetten. Doet Uw Schoenen Goed

De Eembode | 1930 | | pagina 2