Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken CONKLIN VULPENHOUDER Per Vliegmachine naar Koopt iw Schiijkehiti! Abonnementen kunnen elke week ingaan, doch opzegging van abonnement moet geschieden voor den aanvang van een nieuw kwartaal. Prys per 3 maanden f 1.00. Buiten Amersfoort 1.10 De€ci Advertentiifn 36 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bij geregeld adver teer en. AdvertmÜin moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur in den morgen Luuoneht 28 I. W,l„„rt m Vmchljnt elke» Dlnidgg- w Vrijdagmiddag raat-giro i» 44254 Vrijdag 9 Jan. 1931 - No. 81 Kantoor an DrgkkarlJ Langagracht 28 ta Amnratoort Tataloon 514 Vier en veertigste Jaargang Gelukkig zegt St. Augustinus, 'is niet hij, die heeft, wat hij wenscht én be mint, maar slechts hij, die bemint en wenscht, wat liefde waardig is. Epistel en Evantfelle. ZONDAG ONDER HET OCTAAF VAN DRIEKONINGEN. Les uit den brief van den H. apostel' Paulus aan de Romeinen; XII, 1—5, Broeders! Ik smeek u bij de barm hartigheid Gods, dat gij uwe lichamen opdraagt tot eene levende, heilige, Gode welbehagelijke offerande: uw geeste lijke eeredienst; en weest niet dezer, wereld gelijkvormig, maar hervormt u naar de vernieuwing uws gemoeds, om te erkennen, wat de goede en welbe hagelijke en volmaakte wil Gods zij. Want ik zeg door de genade, welke mij gegeven is, aan allen onder u: niet hooger yan zich te denken dan het behoorlijk is te denken, maar met bescheidenheid te denken, en zóó als God aan een ieder eene mate van geloof heeft toegedeeld. Want gelijk wij in één lichaam vele ledematen hebben, doch al de ledematen niet dezelfde verrichting hebhen, zoo zijn wij, velen, één lichaam in Christus en, ieder afzonderlijk, elkanders ledematen, in Christus Jesus onzen Heer. EVANGELIE volgens den H. Lucas; II, 42 52. Toen Jesus twaalf jaar geworden was, en zij volgens de gewoonte van het feest, opgingen naar Jeruzalem en, nadat de dagen voleind waren, terug keerden, bleef het Kind jesus te Jeru zalem achter; en zijne ouders wisten het niet. in de meening nu dat Hij bij het reisgezelschap was, 'trokken zij ééne dagreize voort en zochten Hem onder de bloedverwanten en de be kenden; en, Hem niet vindend, keer den zij naar Jeruzalem terug om Hem tijdelijk, en hierna eeuwig, een geluk kig en zalig leven, als gij uwen ouders Eehoorzaamheid, liefde en eer bewijst, lit wordt u uitdrukkelijk indachtig gemaakt in het vierde gebod: gij zult uwen vader en uwe moeder eeren, opdat gij lang moogt leven op aarde. Hoe menigvuldig zijn dus niet de zonden der kinderen, waaraan zij zich alleen tegen de gehoorzaamheid jegens hunne ouders kunnen schuldig maken? Zij zondigen iederen keer als zij in het heel niet doen, wat de ouders hun gebieden; ook worden zij nog aan zonden schuldig, al doen zij ook, wat hun geboden wordt, wanneer zij het tevens niet gewillig, niet bereidvaardig, niet getrouw of niet ootmoedig vol brengen. En hoe menigmaal is dit niet het geval bij die kinderen, die zeer eigenzinnig zijn, die bijna alles willen beter weten, die zoo licht hunne ouders tegenspreken en dwarsboomen! O kinderen I laat dit schoone voorbeeld van den jongen |esus, die zoo oot moedig aan Maria en Jozef gehoor zaamde, ujter harte gaan, opdat gij nooit aan den plicht van gehoorzaam heid jegens uwe ouders^ moogt ont breken. na drie dagen Hem in den tempel vonden, zittend te midden der leeraars, hen hoorend en hen vragend; en allen, die Hem hoorden, waren verbaasd over zijne wijsheid en zijne antwoorden. Zij nu stonden verwonderd, toen zij Hem zagen. En zijne Moeder zeide tot HemZoonwaarom hebt Gij ons zóó gedaan? Zie, uw vader en ik zochten u met smart. En Hij sprak tot henWaarom zocht gij Mij Wist gij niet, dat Ik zijn moet in hetgeen mijns Vaders is? En zij begrepen het woord niet, dat Hij tot hen sprak. Hij nu ging met hen af en kwam te Naza reth, en Hij was hun onderdanig. En zijne Moeder bewaarde al deze woor den in haar hart. En Jesus nam toe in wijsheid en jaren en in genade bij God en de menschen. Liturgische Kalender. Week van 11—17 Januari. Zondag 11. H. Familie J. M. J. Mis Exultet, 2e geb. v. d. Ie Zond. na Driekon., 3e geb. v. Octaaf v. Drie kon., 4e geb. H. Hyginus. Pref. v Driekon. Maandag 12. Mis v. Driekoningen, 2e geb. v. d. Ie Zond. na Driekon., 3e geb. Deus, qui Salutis. Dinsdag 13. Octaafdag Mis v. Drie koningen, Credo. Woensdag 14. H. Hilarius, 2e geb. H. Felix, Credo. Donderdag 15. H. Paulus, 2e geb. H. Maurus. Vrijdag 16. H. Marcellus. 2e geb. Deus, qui Salutis, 3e voor Kerk of Paus. Zaterdag 17. H. Antonius Abt. JOH. DE HEER VARKEN SMARKT TEL, 1309 AMERSFOORT Piano- en Orgelbandel De aanstaande bidweek. De Kerkelijke Overheid verlangt dat onder de bijzondere aandacht de ge le zoeken. En het -geschiedde, dat^q loovigen zat worden gebracht het deel- na dnp rïaopn Hpm in dpn Ipmnplj... Evangelie verklaring. Wie verwondert zich nietten hoogste, dat Jesus, de Zoon van den levenden God, de Heer van Hemel en aarde, zich niet alleen onderwierp aan de bevelen van Maria, zijne Moeder, maar e> ook gehoorzaamde aan Jozef, zijnen Voedstervader Wel een schouwspel I menschen gebieden en eenGod-mensch is hun gehoorzaam! Maria en Jozef bevelen en Jesus is hun onderdanig 1 Leert, kinderen! uit dit voorbeeld van tien Zaligmaker, hoe bereidwillig gij uwen ouders gehoorzamen moet in alle dingen, waartoe u hun bevel, als het niet zondig is, aanhoudt. Gij moet, met eenen bereidwilligen Ijver, al datgene getrouw en stiptel ijk opvolgen, wat de wil uwer ouders van u vor dert. Gij moet niets nalaten, wat tegen tiet uitdrukkelijke bevel uwer ouders strijdig is. Hiertoe verbindt u niet alleen de natuurlijke en goddelijke wet. ar de goede God belooft u ook nemen aan dealgemcene internationale bidweek die sinds 1908 telken jare word gehouden in de maand Januari ter hereeniging van aile afgescheiden christenen in de katholieke kerk. De idee van deze bidweek is uit- egaan van een anglicaansch geestelijke, 'aul J. Watson, die in 1909 lot de Katholieke Kerk overging. Paus Pius X schonk hetzelfde jaar aan de bidweek zijn goedkeuring en zegen. Paus Bene- dictus XV verleende in 1916 een vollen aflaat aan alle deelnemenden. Het wereldcongres voor Protestantsche en Oostersche Kerken nam in 1920 deze bidweek over. Katholieken en niet- Katholieken, vereenigd in eenzelfde liefde, bidden tot God voor de ver vulling van den Christi-wensch, door Hem geuit, vóór Hij zijn offer ging opdragen, vóór Hij zijn bloed ging overleveren „voor u en voor velen". Wij weten wel, dat Christus geen onvolmaakt werk heeft verricht, dat Kerk, zijn Stichting gaaf was: heilig, katholiek en apostolisch. Maar wij weten ook, dat sommigen zijner volgelingen zich in den loop der eeuwen bewust of onbewust van die eenheid hebben losgemaakt. Waar de „bloed'-verwantschap met Christus uiterlijk niet meer kenbaar was, ver dwenen veelal ook de werkelijke ban den des bloeds. Zij dronken niet meer uit denzelfden kelk, den kelk des hei Is, die voor „velen" werd overgeleverd en die voor „velen" (Christus voorzag het en leed erom) een steen des aan stoots geworden is. Vandaar zegt de apostel: dat wij moeten en kunnen „aanvullen wat aan Christus' lijden ontbreekt". Niet alsof zijn lijden niet genoegzaam was en de kracht miste „allen" te louteren en binnen te voeren binnen den éénen schaapstal, maar omdat God volgens een ondoorgron delijk mysterie zijner Wijsheid, heel dikwijls de zaligheid van een mensch in de handen legt zijner broeders. En daarom bidden wij met Christus, onzen oudsten Broeder: „opdat alten één zijn". En daarom is de terugkeer der afgescheidene, die eenmaal onze broe ders waren, altijd de grootste zorg ge weest van Christus' plaatsvervanger op aarde, het onzichtbaar opperhoofd der heilige Kerk. KANTOORBOEKHANDEL «F. A TULP Bi Una«5to. 96 te. Kromme»*. TEL. 326 ENDURA Onbeperkte en voortdurende garantie het Gaesbeeck-gilde genoemd. Dit gilde was van huis uit een schut tersgilde. De inwoners van Soest waren van ouds bekend om hun bekwaamheid in het boogschieten, een kunst, die zij zeker aan hun bijzondere beoelening door middel van dat gilde dankten. Wanneer dit gilde is opgericht, kan niet meer opgediept worden, daar de „olde brief van de fundatie van den gilde is verdonckert," schrijft men in 1560. Doch een kleine aanwijzing kan ik wel geven. Immers in genoemd jaar, 1560, vond men het noodig de oude bepalingen opnieuw op schrift te brengen en wel in een nieuwe spelling „overmits de werelt ende die menschen alle daeghen cloecker ende subtylder worden, dat men se nauwelycic conde reguleren met de olde ordonnantie." M.a.w.: niemand begreep dat oude reglement meer. Deze vernieuwde brief verving alzoo de oude, die door „oor- loghe" verloren was geraakt, in de aanhef nu van deze vernieuwde giide- wordt gezegd, dat de Eerw. Heer Jacob van Gaesbeeck dit gild gesticht heeft. Indien we dus weten, wanneer die persoon heeft geleefd, kunnen wij de stichtingstijd van het gilde eenigszins' benaderen. vind ik het volgende verhaal. |onker Jacob van Gaesbeeck was'een voornaam Stichtsch edelman. Hij bezat tal van góederen in onze provincie; ook was hij heer van Abcoude en van Wijk-bij-Duurstede, en te Soest had hij het landgoed Blijendaal, dat vlak '»ij de huidige Herv. Kerk lag e .kasteel" vermeld wordt. Hier nu was heer Jacob het verhaal eens met zijn zoon op een wandelrit, toen hij bemerkte dat de jonge ruiter niet naar de regelen der rijkunst te paard zat. Daarover in drift ontstoken, slaat hij zijn zoon met een stang zóó hevig op 't hoofd, dat de jongeling dood ter aarde stort. Als boetedoening en tot rust der ziel van den verslagene zou heer Van Gaesbeeck op de plaats des onheils een vrouwen klooster geslicht hebben, Mariënburg genoemd. Maar.... dit klooster wordt reeds in 1303 vermeld, terwijl Heer Van Gaes beeck eerst in 1460 in de Domkerk te Utrecht begraven is. Dit verhaal van den bekenden Geldcrschen geschied schrijver Sligtenhorst is dus niet juist; mogelijk zal bedoeld zijn, dat heer Jacob aan het genoemde klooster een rijke schenking deed, opdat in het convent, dat zoo kort bij de plaats des onheils stond, voor de zielerust van zijn zoon zou gebeden worden. Vast staat dat deze heer Van Gaes beeck wel het St. Aagtengilde stichtte, en daar hij in 1460 overleed, moet dus toen óf het gilde reeds eenige jaren beslaan hebben, óf krachtens testamentaire bepalingen zijn opgericht. Zoo ziet men dat het Soestergilde reeds op 5 eeuwen mag terugzien. Laat mij u dus, aan de hand van de vernieuwde brief (van 1560) er iets meer van meedeelen; het geeft ons een aardig kijkje in het oude vereni gingsleven. Het bestuur bestond uit den „ouder man" (voorzitter) en twee „raadsheeren' (heel deftig dus!) Zij zorgden voor de goede gang van zaken en sclir» dit de gildebroeders als vereehigirigs- hooWkap of „kovel" op dé feesten dragen- (Men kon daaraan bij wijze van insigne de leden herkennen; men had drie jaren achtereen telkens een andere kleur). Hoor maar! Hel eersle jaar zal de kovel zijn rood en wit; het tweede jaar blauw en wit en bel dürde jaar groen en wit Van d?.t laken zullen zij Oudei en Raadsheeren voor eiken gilde- btbeder een kovel laten maken „nae older gewoonten". (Zulk een kovel besfond uit een hoofdkap met afhan gend schoudermanteltje). De kovels ;Ot Het Gaesbeeck-gilde ieder is verplicht het zijne bij den Ouderman te laten halen tegen een halve Brabanlsche sluiver (2'/i cent). Wie' de kovel niet afhaalt, zal er geen kunnen dragen en ook niet mee kunnen doerr aan de wedstrijden. .Op Pinkstermaandag zal men naar de papegaai schieten, „nae older ge woonte". De Koning (die het vorige jaar die titel behaalde) zal het eerst mogen schieten, wie voör den Koning schiet, zal een goudgulden van 28 Brabanlsche stuivers (dus 1.40 gld.) verbeuren. Als ten laatste de Papegaai staak geschoten is en wie daarmee Koning is geworden, die mag uit zijn naaste verwanten den nieuwen Ouder man van het gilde kiezen, mits deze bakwaam is om het gilde te besturen. Mocht de Koning zulk een persoon niet kunnen vinden, of als de gilde- broeders zijn keuze niet kunnen goed keuren, dan zullen deze zelf bij meer derheid van stemmen den Ouderman kiezen. De koning zal voor het nieuwe ver- eenigingsjaar raadsheer (bestuurslid) wezende beide aftredende raadshee ren zullen lofen om te zien, wie van tweeën den anderen Raadsheer mag kiezen, maar zelf mogen ze niet aanblijven. Zoodra deze verkiezingen hebben plaats gehad, zullen de gildebroeders den koning met alle eer naar de kerk geleiden, gaande twee aan twee, met hun bussen (geweren) en bogen. Zoo dra zij in de kerk komen, zullen zij de H. Mis bijwonen, „nae ouder usan- tie" op verbeurte van een ton.bier ter waarde van 12 stuivers. Als de H. Mis uit is, zullen de gilde- broeders den Koning met alle eer naar de herberg geleiden, waar het feest zat plaats hebben, om daar „mit mal- cander ootmoedelicken ende eerlicken te eten ende te drincken, als dat be- tamelick is". Maar wie in kwaadheid met de vuist slaat, of wie een mes trekt (de Soesters heeten immers „messentrekkers", of eigenlijk „bekkensnijders"), die zal een ton bier verbeuren. Doch wie een ander met een mes steekt of met andere „estrementen", niets uitgezonderd, of die een ander een bloedende wonde toebrengt, die zal een goudgulden ver beuren. Op den H. Sacramentsdag zullen de schutters ook de H. Mis bijwonen met hun bussen en bogen en met hun kovels aandaarna zullen zij twee aan twee voor het H. Sacrament in de processie loopen, ook met hun bussen, bogen en bouten (pijlen). Ook op St. Aagtendag, de Beschermheilige van het gilde, zal er een processie zijn als voren (5 Febr.); wie daaraan niet deel neemt, verbeurt een ton bier. Ieder gildebroeder moet zijn kovel tot St. Aagtendag toe bewaren en mag die niet beleenen of verkoopen, op verbeurte van een ton bier. Verder zal ieder gildebroeder krach tens de oude bepalingen een stalen boog met toebehooren moeten bezitten, of een bus (geweer) met toebehooren. Ieder nieuw lid moet als entreegeld twee goudguldens f 1.40 betalen; alleen mag de oudste zoon na zijn vaders dood, zoodra hij mondig is, zijn vaders kovel opeischen Laatste üiivoè'rlng ÓEBOUW ST. AECHTEN Sldebroeder iemand, die geen lid is, dens hel feest toch een kovel op het hoofd zet, verbeurt hij een halven goéd- gulden. Niemand mag bij het glldefeest aan de tafel des konings gaan zitten of aan de tafel daarnaast zonder toeslemming van den ouderman op verbeurte van een ton bier. Na de maaltijd zal men den koning met eere naar zijn huis geleiden vol gens oude gewoonte; de koning zal daar een ton bier ontvangen en die ton zullen ze samen uitdrinken. Een ongetrouwd gildebroeder zal bij zijn huwelijk aan het gilde verschuldigd zijn een emmer bier van drie vanen. Van alle inkomsten voortvloeiende uit pacht van land of hofsteden, entree geld of wat ook, zullen ouderman en raadsheeren jaarlijks rekening en ver antwoording doen en wel op Pinkster- Dinsdag. Deze rekening zal gedaan worden len overstaan van vier gilde- broeders, daartoe de vorige dag door de andere leden gekozen. Gedaan den 3en Juni 1560." Zoo men ziet, bezat het gilde lande- TIjANUAKI AANVANO HALP-8 of noemt eon abonnement voor onder houd van uw schrijfmachine bij H. ELZET7MR KANTOORBOEKHANDEL LAN6ESTRAAT 88 TEL. 528 betalen jachtrente voor de met meer genoemd jachtrecht bezwaarde kadas trale perceelen zou mogen worden berekend, al naar gelang van de lig ging van dat perceel in een der voor noemde gemeenten, en waarbij is aan genomen, dat de uil voormelden hoofde te betalen jachtrente zou bedragen voor de gemeente Eemnes f22 per H.A., voor de gemeente Soest f 10 per H.A., voor de gemeente Hoogland f4.40 per H.A., voor de gemeente Baarn f 12.50 per H.A., voor de ge meente Leusden f8.80 per H.A. en voor de gemeente Amersfoort f 11 i per H.A. -------- vr---, 4e- dat e'k geval, bij eéne even- njen en hofsteden (van heer Gaesbeeck tueel mogelijke splitsing van het jacht- afkomslig of van andere erflatingen).recht Soesldijk de historisch juiste grenzen van elk der onderdeden niet Daar er van tijd tot tijd nieuwe legaten kwamen, stegen op den duur de inkomsten en daardoor werd het feest vieren de hoofdzaak, at onderhield men trouwde kerkelijke plechtigheden. Maar 't schieten verdween op den duur, en zoo is het gilde van Soest heden ten dage hoofdzakelijk een besloten ver- eenigingom op goedkoope wijze feest te vieren, thans nu de landpachten, enz. verminderd zijn om de twee ia". 1 op gezette tijden de jaarlijksche wed strijden in het schieten naar de „pape gaai" uit. Dat was een houten vogel op een hooge staak geplaatst en als doelpunt gebruikt; wie het laatste stuk wegschoot (in één keer ging het niet), was voor het nieuwe vereenigingsjaar „schutter-koning" en genoot, zoo we zullen zien, bijzondere eer en voor rechten. De vernieuwde statuten van 1560 nu bepalen dan het volgende: De Ouderman en de Raadsheeren door T. Pluim Bezit Baarn het St. Annagilde, waar over ik laatst schreef, ook Soest kan op een oud gilde bogen, dat zich even eens in de nacht der tijden verliest. Het is het St. Aagten-gilde, ook wel j zullen het benoodigde laken koopen, Ouderman en raadsheeren mogen alleen in 't gilde aannemen personen, die te goeder naam en faam bekend staan, in Soest geboren en daar woon achtig zijn. leder gildebroeder zal bij zijnaanne- ming tot lid, aan de kerk een half pond goede was geven voor kaarsen en den bode, die hem beëedigt, een paar goede handschoenen of anders 1 Va stuiver. Wie van de gildebroeders uit Soest in acht genomen zijn. Daarom verzoeken adressanten Ged. Staten bun aanslag tot betaling der De Jachtrente In het Domein Soestclljfc. Het verzet tegen de onlangs den grondeigenaren in den polder onder Eemnes opgelegde nieuwe lasten, in den vorm van een omslag per H.A. ten behoeve van een uitkeering aan H. M. de Koningin-Moeder, wier bezit het jachtdomein Soestdijk is, tenge volge van het verlies van jachtrecht, is thans bij de betreffende boeren en andere eigenaren algemeen. Vrijwel een ieder heeft van het recht tot reclame bij Ged. Staten, waarvoor de gelegenheid tot 25 Dec. open was, gebruik gemaakt. Men heeft hiertoe de hulp ingeroepen van een rechts kundige en beroept zich op het vol gende le. dat volgens de Jachtwet de waarde van het jachtrecht „Soestdijk", als één geheel beschouwd, moest wor den bepaald, terwijl de te betalen jacht rente bedraagt jaarlijks 7.5 pCt. van het gedeelte der schadeloosstelling, dat geacht wordt betrekking te hebben op ieder perceel, (êrwijl dit gedeelte alleen mag worden berekend naar verhouding van de kadastrale grootte der perceelen, voor zooverre deze met jachtrente wor den bezwaard; 2e. dat hieruit voortvloeit, dat het heerlijk jachtrecht „Soestdijk", voor de vaststelling van de waarde daarvan, ais „één geheel" moet worden be schouwd, evenals de daarvoor vast te stellen schadeloosstelling, terwijl de te betalen jachtrente voor ieder met dat jachtrecht bezwaarde perceel, bedraagt 7'/, pCt. van het gedeelte der schade loosstelling, dat geacht wordt op dat perceel betrekking te hebben, welk gedeelte alleen mag worden berekend naar verhouding van de kadastrale grootte van dat perceel, d. i. dus In verhouding met de grootte van alle kadastrale perceelen, die met meer genoemd heerüjto»jachtrecht waren be zwaard 3e. dat echter de voor de onder havige perceelen te betalen jachtrente niet op voormelde wijze is berekend, daar het heerlijk jachtrecht „Soestdijk" zich uitstrekt over de gemeenten Eemnes, Soest, Hoogland, Baarn, Leus- op grond, dat de te betalen jachtrr van de voor het heerlijk jachtre stdijk" vastgestelde schadeioj stelling, niet is berekend rtaay kadastrale grootte der perceelem verhouding tot de kadastrale groo. van alle met dat jachtrecht bezwaarde^ perceelen te nemen, zooals Ged. Staten zullen vermeenen te behooren. Enkelen hebben bovendien nog als motief aangevoerd, dat het gemeente bestuur van Eemnes in gebreke zou zijn gebleven de ter visie-ligging der bescheiden betreffende de schafting fe publiceeren. Ook hebben de grootste grondeige- tren bij den minister van landbouw, nijverheid en handel geprolesleerd. Naast dit adres is aan dezen minister een adhaesiebetuiging daaraan gezon den, waarop niet minder dan 209 handteekeningen van belanghebbenden voorkomen. Binnenland STILLE OMGANG. Op 8 Januari 1931 was het 300 jaar geleden.dat LeonardusMarius benoemd werd tot pastoor van het Begijnhof te Amsterdam, in welke hoedanigheid hij zijn belangrijk deel heeft bijgedragen aan de bekeering van Nederiand's grootsten dichter Joost van den Vondel. Pastoor Marlus is de geschiedschrij- ir van het Heilig Sacrament van Mi rakel te Amsterdam, dat in onzen tijd van het processieverbod helaas gevierd moet worden door een stillen omgang in de diepte van den nacht. Het Genootschap, dat echter ten minste dezen stillen omgang heeft mo gelijk gemaakt, zal op 15 Maart 1931 zijn vijftigjarig bestaan herdenken. Geve God, dat na de ontroerende nacht plechtigheid van den Stillen Omgang, de katholieken van Nederland spoedig gelegenheid vinden tot een heerlijker manifestatie van hun geloof aan de werkelijke tegenwoordigheid Gods on der de nietige gedaante van het Hostie brood. AUTOBUSDIENST SPAKENBURG-BAARN. 5 Januari is geopend een autobus dienst tusschen Spakenburg en Baarn. Aantal zitplaatsen 19. Vertrek van Spa kenburg 7.25, 10.45 en 3.25 uur; ver trek van Baarn 9.20, 12.45 en 6 uur. Op Zondag wordt geen dienst gereden. Route: Spuistraat, Spakenburgerstraa», Dorpstraat, Veenestraat, Haarweg, Bi8- schopweg, Baarnsche dijk. Hoofdstraat, vertrekt, verliest zijn lidmaatschap; den en Amersfoort, terwijl bij de thans scnopweg, Daarnscne anic, Hoofdstraat, komt hij in 't dorp terug, dan moet uitgereikte „aanslagbiljetten", van dit Brink, Spoorstraat, Stationsstraat, Sta- hij opnieuw entrée betalen. Als een 1 standpunt is uitgegaan, alsof de le I tionsplein.

De Eembode | 1931 | | pagina 1