SANATOCEN Het beste Adres G. KEUNEKE Ziek en bij Vermoeidheid ,JDe uitwerking van Sanato- gen was verrassend: ik voel me energieker en fleuriger dan sinds jaren en raad het ieder- eenmetvolleovertuigingaan' Annie SALOMONS Sanatogen verdrijft dat slap pe, half-zieke gevoel en maakt U weer opgewekt en kerngezond. Begin nog vandaag Sanato- gen te gebruiken, dan zult gij tl.» 7>.-L_J voor DamBstasachen Koffers en alle soor ten fijne Lederwaren LANGESTRAATI05-AMER8F00RT BERICHTEN UIT AMERSFOORT Raadsverkiezing. Zooals onze lezers reeds in ons blad hebben kunnen lezen, komt hedenavond in de vergadering der R, K. Kiesver- eeniging ook aan de orde het stellen van candidaten voor den gemeenteraad. Ingevolge het nieuwe regiement zal een commissie van advies worden samengesteld, waarvoor het bestuur bereids dubbeltallen maakte in over eenstemming met den aard en de samenstelling onzer Katholieke be volking. Die commissie ziet zich een zeer belangrijke taak toebedeeld. Immers haar wordt opgedragen te adviseeren hoe de samenstelling van de Katho lieke candidatenlijst moet zijn. Moge zij straks met haar arbeid volledig slagen en bereiken dat haar werk In alle kringen van ons Katho liek kiezerscorps kan worden gewaar deerd en aanvaard, als vrucht van nauwgezet wikken en wegen zonder vooroordeel. De taak der straks aan te wijzen Katholieke gemeenteraadsleden is niet gemakkelijk en wordt steeds zwaarder naarmate de gemeentelijke bemoeiingen zich verder uitstrekken. Voor allerlei problemen van ge meentelijke overheidszorg moeten op lossingen worden gezocht en gevon den in democratischen geest, en ge toetst aan het Katholiek beginsel. Amersfoort is een groeiende ge meente met bescheiden middelen. Zaak is dus dat deze bescheiden middelen zoo nuttig mogelijk worden besteed, wil men eene harmonische ontwikke ling der gemeente bereiken. Daarbij moet worden gezorgd, dat de Katholieke belangen niet worden achtergesteld of verwaarloosd. Met het oog op deze opdracht, die boven de gewone bestuurstaak nog een zekere leidende strategie veronder stelt, willen we nog eenige opmerkin-1 gen geven. Werkelijke leidende invloed in welk bestuur ook, kan alleen verkregen worden, wanneer alle uiterlijkheid en sensatie vermeden wordt, maar wan neer tevens met een voortdurende hardnekkigheid en met een doelbe wuste scherpzinnigheid alle voorko mende gebeurtenissen gezien worden in het perspectief van een hooger strategisch doel. Dit hooger strategisch doel is hier de nauwgezette bevorde ring van het algemeen belang en het waarborgen aan ons Kath. volksdeel van alle recht en vrijheid waarop redelijkerwijze aanspraak gemaakt kan worden. Daarbij de roode aspiraties houden binnen de perken van een democra tische en ambtelijke bestuurjleiding. Voor deze taak is het nuttig te weten, dat socialistische bedrijvigheid die buiten de redelijke perken gaat, ge heel berust niet op zakelijke, maar op psychologische gronden. Er ligt in de socialistische mentaliteit steeds een zeker element van avon tuurlijkheid, dat geen rekening houdt met concrete gegevens en alleen te werk gaat op eigen gemoedsgronden. En deze gesteltenis kan het beste bestreden worden, door hen niet alleen op eerlijke, ridderlijke manier rechtte laten wedervaren waar dat mogelijk is, maar ookdoorjmet vaste hand de teugels vast te houden waar dit noodig is. Want ondanks alle sympathieën voor een minderheid, wordt de invloed van die minderheid tot haar recht vaardige grenzen terug gebracht, wan neer de meerderheid slechts doelbe wust en sterk haar wil doorzet en alleen vraagt wat hel beginsel eischt Laten zij dus nuchter en zonder sensatie, maar met vasten wil en een warm hart, arbeiden aan de katholieke zaak. Zonder misbruik te maken £van welken macht ook en met te aanvaar den elke verplichting die ons democratisch gemeentebcstuursrecht oplegt, de katholieke belangen be hartigend. Zaterdag j.l. bracht Z. H. Exc. j. H. G. Jansen een bezoek aan liet Moe derhuis der Zustere van O. L. Vrouw, aan den Zuidsingel te Amersfoort. Te half vier 's namiddags arriveerde Mon seigneur en werd in de smaakvol ver sierde hal, waar o.a. de wapens van Amersfoort en Utrecht waren aange bracht, verwelkomd door den Z.eerw. Heer Sanders, Rector van hel Moeder huis, de Algemeene Overste der Con gregatie, Mère Marie Philomena en eenige Zusters. In de groote recreatiezaal, waar le raidden van keurig aangebrachte dra perie in kerkelijke kleuren het wapen van den nieuwen Bisschop prijkte, werd de hooge Bezoeker eerst toege sproken door den Rector, die uiting gaf aan de groote vreugde der Zusters bij de vervulling van dezen langge- koesterden wensch. Met innige ont roering aldus spreker hebben de Zusters dit oogenblik tegemoet gezien en levendig wordt weer de her innering aan Uw onvergetelijken Voor ganger," Monseigneur v. d. Wetering die zoo dikwijls als een Vader te n den zijner kinderen hier vertoefde. Daarna sprak, uit naam der Alge meene Overste, Dr. Sr. Marie Josepha nog een kort woord. Zij begroette Mgr. uit naam der aanwezige Zusters als Dengene, Die kwam in den Naam des Heeren. Als tot hun Vader in Christus blikten zij tot Mgr. op met eerbied en vertrouwen. Ten slotte sprak zij de hoop uit, dat dit eerste bezoek aan het Moederhuis den band tusschen den Bisschop en de Congregatie nauwer en nauwer mocht toehalen. Daarop betuigde Mgr., dankend voor de feeste lijke ontvangst, zijne vreugde, eindelijk dit bezoek dat door de visitatiereis der Algemeene Overste naar Java ver traagd was te kunnen brengen. Veel had Z. H. Exc. als Pastoor reeds van de werkzaamheid der Zusters op 'I gebied van 't Kath. Onderwijs gezien, nu Hij echter als Aartsbisschop het geheele diocees overzag, waardeerde Hij nog veel meer de hulp der Con gregatie bij Zijn Apostolisch werk, Monseigneur dankte daarvoor de Zus ters, en tevens voor de steun van haar gebed bij de vervulling van Zijn zware taak. „Blijft bidden", aldus mgr., „dat niet mijn werk, maar 't werk van óod. die mij als werktuig heeft uitgekozen, moge tot stand komen." Na zich nog eenigen tijd gezellig met de Zusters onderhouden te hebben, ging mgr. naar het Noviciaat en van daar naar de Kweekschool. Ook hier werd de hooge Bezoeker door de Kwee- kelingen in keurige zang gehuldigd en door een der leerlingen toegesproken. Dan wees mgr. de kinderen op het groote voorrecht eener degelijke Katho lieke opvoeding, op de heerlijke taak die haar als Roomsche onderwijzeres sen wachtte en spoorde haar aan, zich te laten vormen en te laten leiden in deze jaren van voorbereiding. Ten slotte vond nog een huldiging plaats in het Pensionaat, waarvoor mgr. in een korte toespraak dank bracht. Ruim 6 uur verliet de Aartsbisschop, die van den Secretaris Dr. Qeerdink vergezeld was, het Moederhuis. Einde Kampstraat werd de 53 jarige J. wonende aan de Kruiskamp, bij het oversteken van de straat aangereden door de auto van W. uit Barneveld. Het slachtoffer werd met gebroken beenen per ziekenauto naar het zieken huis vervoerd. Bij Koninklijk besluit is toegekend de aan de Orde van Oranje Nassau verbonden eeremedaille, in brons, aan E. Tommei, wever bij de N.V. Mij. tot Expl. van Tapijtfabrieken, v.h. Hamers i Van Beek, te Amersfoort. Aan den trouwen jubilaris werd het onderscheidingsteeken uitgereikt door onzen burgemeester, graaf Van Rand- wijck, die een waardeerend woordje sprak. Een deputatie van de Nederl. Maat schappij voor Nijverheid en Handel overhandigde aan den jubilaris het getuigschrift der Maatschappij voor 50- jarigen trouwen dienst. Aan de Academie voor Beeldende en Bouwende Kunsten, afd. der R.-K. Leergangen te Tilburg slaagden voor het examen architect le gedeelte: W. Bunnik, Amersfoort. Vanwege de Ned. Maatschappij Nijverheid en Handel, depart ment Amersfoort, wordt gegeven :ne verlooning van de film „Wat :i" der Generale Commissie Zuider- •esteiinwet, op Donderdag 5 I'ehr. door gevatte koude, zwaar gevoel in hoofd -- ledematen, Influenza, Griep, Rheumalische .nen, alsook vastzittende Hoest: in al deze gevallen zullen Mijnhardt's Poeders T. G.jU spoedig helpen. Doos 45 cl. Bij Uw Drogist te 8 uur, in „Auiicitia' Introducties voor het bijwonen de zer interessante filmvertooning kun men aanvragen by het Secretariaat, Blankenheymstraat 30, telefoon 788. GEMEENTERAAD, in de Dinsdag gehouden gemeente raadsvergadering werd in handen ge steld van 13. en W. om advies, verzoek van 12 Januari 1931 van Schoolbestuur St. Henricus. om de bcnoodigdc gelden voor het bebou wen en inriclitcu van een achtste les lokaal. Het afwijzcud advi betreffende bet verzoek oiu rente- garantie van ƒ250.000.voor den bouw-, van een concertzaal op bet Amicitia-tcrrcin, werd aangenomen. De beer Baan bepleitte een under i'iiiuncieele regeling eu wees op de noodzaak van de stichting vau een nieuw Amicitia. De beer Van Beurden bad waai deering voor den arbeid van liet C'.i mi té, maar vond het x isieo voor <i gemeente te groot. Ook liy bepleitte nader overleg. De lieer de Mots beweerde dat de Finaticicele Commissie is besluie dat nader overlegd zou worden in adressanten. Dit is niet gebeurd. Dr. vau Nicuw'cnliuyscn vroeg of bet niet hel beste is met de Gommis- de zaak nog eens te overwegei opdat een plan kau komen dat aai raardbaar is. W ethouder Thien meent uil bet ge sprokene te kuncn afleiden, dat alle leden aeeoord gaan met bet adv: in B. eu W. om ouguustig te be- 'hikken op grond van finnncicclc bezwaren. In de Finaiicicclc Ct 't'zoek ook besproken en daar beeft u lid een idee aan dc baud gedaan, n volgens een anderen opzet toch tot de uitvoering te koineu. Maar het adres lag er nu eenmaal. Dat noemt niet weg dot de Commissie struks ei ander plan kan ontwerpen en d; kunnen we nader coufcrceren. Ill dc Commissie voor Financiën geen toezegging gedaan. Dankba; zijn in de Commissie dc ideeën van den heer Baan gehoord, maar eenige toezegging is absoluut niet gedapn. De lieer Van Beurden erkent dit. Dc lieer Stadig vindt het niet or diplomatiek dat het woord Congres gebouw op den voorgrond wordt ge steld. Maar hoofdzaak van de exploi tatie zal wel zijn voor tooneelvoor- stellingen, bioscoop enz. Wanneer we als gemeente ons voor iets dergelijks interesseeren, zeide Mr. Stadig, icht ik B. en \V. en den Raad mede aansprakelijk voor hetgeen daar geboden wordt. En op dat ter- liggen veel voetangels en klem- Het is bijna ondueniyk dat dc gemeente die verantwoordclykheid kan dragen. Afwijzend werd beschikt op •erzoek van den eervol ontslagen politic-agent van Holland 0111 alsnog jubileum-gratificatie le mogei ontvangen. Dc heeren Spiekerniaiin, Gruaff en an Lonkhuyzen dringen op het toe passen van een uitzonderingsmaatre gel aan. maar Wethoudei raadt zulks. Hij is voor toepassing van tie desbetreffende ver ordening. Het is zelfs hij tie meest zorgvuldige redactie van een veror dening niet te vermijden dal grens gevallen teleurstelling wekken. De lieer Kraan wees er op dal, wanneer de verordening moet wor den gewijzigd, ze eerst liet georgani seerd overleg moet passceren. Het voorstel tot aankoop der Gast- huisgronden werd aangenomen met de heeren Van Galen Last en Spieke mann als tegenstemmers. Mr. Stadig:, Van Lonkhuyzen c Hchenkamp waren vóór den aai koop, maar wcnschton zich niet te hinden aan tie opgesomde bestem ming van een deel tier lerrt Wethouder Thien acht tien aankoop "an grool belang voor tie gemeente. Ook voor liet behoud van het na tuurschoon ill tie naaste omgeving der stud is tie aankoop noodig. De iploitalic der voor bebouwing be stemde terreinen is zeer goed moge lijk. F.r kunnen terreinen worden bouwrijp gemaakt tegen den nu gel denden roeterprijs. Over tie nadere beslemming der niet voor bouwtcr- ein geschikte gedeelten kan later •orden gepraat. Aan P. A. Wijntjes werd verhuurd en perceel weiland.in de Rirkt, en in de cierliandelartai tie pakruimtcn hij de markthal. Aan J. Jansen werd bouwterrein utn tien L'eustlerweg verktieht en mm van den Vyzel, de helft aan het •omplex „de Twaalf Apostelen" aan tien Soestcrwcg voor ƒ3000.—. -Id.h'.' Ji> L - 'A Waarschuwing I Steeds weer duikt talrijke namaak in Aspirin in den handel op. Nog ior korlen tijd zijn eenige vervalschers in Aspirin door de Belgische Justitie tot gevangenisstraf veroordeeld. De mogelijkheid bestaat, dat ook naar Holland partijen van deze ver- valschte Aspirin-Tabletten gekomen zijn. Het publiek wordt daarom gewaar schuwd, zijn gezondheid niet op het spel te zetten, doch alleen Aspirin in de origineele verpakking met den on- beschadigden oranje-band te koopen. Alleen als deze oranje-garantie-strook ongeschonden is, heeft U den beslisten waarborg de echte Aspirin-Tabletten te ontvangen. Eischt daarom in Uw eigen belang steeds de echte Aspirin-Tabletten 5 7! cent per buisje. BÜ de roudvraag allerlei klachten: Van de leden Baan, Hehenkanip en Overeeni over bestrating van Stel- lingwerfstraul, Stoveslraat en Muur huizen, en over verlichting van de Langegracht. De heer dc Mots had klachteii locpassing van de ziekte-verzekering en collectieve arbeidsovereenkomst en bezigde daarbij een minder pas sende kwalificatie hetwelk liem een terechtwijzing van den Voorzitter en van Mr. Stadig bezorgde. - In de Diusdug 3 Fcbr., des avonds 8 uur, in St. Jozef te houden vergadering van de Afd. Amersfoort vail den Ned. R.K. Bond van Spoor- cn Tramwegpersoneel zal de Wol- cerw. Heer J. A. Vernooy, kapelaan der St. Hcnricuskerk, als geestelijk adviseur worden geïnstalleerd. RECOLLECTIE. Maandagavond half 8, in de kerk van St Franciscus Xaverius aan het Zand, Recollectie voor oud-Retraitanten en leden van Retraitepenning-veree- nigingen. Tot onderwijzeres aan de school voor buitengewoon onderwijs is be noemd mej. Haverkorn te Rotterdam. De gemeenteraad keurde goed het plan tot aanleg van den Plantsoen gordel in het Soesterkwartier, vierde gedeelte. Van gemeentewege werden aange kocht twee huizen aan de Everard Meijsterweg van J. van de Pol voor f7500. Met de verbetering van dien weg kan nu worden begonnen. Mevrouw van Wessum-de Munck, gaf bij schrijven aan den Gemeenteraad kennis, dat zij bedankt als lid van het College van Regentessen van het Bur ger Weeshuis te dezer stede. De gemeenteraad besloot het terrein begrensd door Bisschopsweg, Vermeer straat, Gasthuislaan en Luntersche beek voor f200.000 te koopen van het St. Pieters- en Bloklandsgasthuis. Een groot deel dezer terreinen langs de beek zal niet als bouwterrein worden ge bruikt. De Amersfoortsche Bond voor Licha melijke Opvoeding hield jaarvergade ring onder leiding van dr. Aghina. Het jaarverslag vermeldt, dat er thans 36 vereenigingen zijn aangesloten. In het bestuur werd de vertrekkende secre taris Walpot vervangen door den heer Oosterman. Bij voldoende deelneming zal een cursus voor spelleider worden ingesteld. Tot bestuursleden werden herkozen dr. Aghina, Oosterman, Hogewind, Lo- sekoot en v. d. Linde- De begrooting 1931 sluit met een totaal bedrag van f7848. Hoest, Keelpijn Mijnhardt's Hoestlabletlen. Doos 30 ct. Mijnhardt's Keelpijnlabletten, 60 en 30 ct. Bij Apolh. en Drogisten. Uit den Omtrek HAMERSVELD. Naar wij vernemen, is de toestand au den Zccreerw. Heer II. van Har ten, Pastoor te Hamersveld, «lie voor i een maand van de H.ll. Sacra menten werd voorzien, thans lang uit erha li d voorui tgaando. HOOGLAND. Voor den herijk der maten en ge- 'icliten in deze gemeente zal dit jaar zitting worden gehouden op Donder dag f> Februari a.s., van des voormid dags 10 tot 12 en des namiddags van 1 fot 3 uur, in een der gemeente lokalen. grenzende aan de Christe lijke School aan den Ham. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 PastoorDeken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. ZONDAG H.H. Missen om 7 uur en half 9. Half II Hoogmis. 3 uur Vespers. Half 4 vergadering Burgerjonge- lingen-vereeniging 2e afd. 6 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG H. Mis om 7 uur en kwart voor 8. Om 9 uur gezongen H. Mis. 7 uur Lof. Half 8 in de kerk van de H. Franciscus Xaverius recollectie voor oud retrailanten en leden van de relrailepennlng. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antoniusmis. Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der mannen. WOENSDAG Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der vrouwen. DONDERDAG 7 uur Lof. VRIJDAG H.H. Missen om 7 uur, kwart voor 8 en 9 uur. 7 uur Lof. ZATERDAG Van 4—9 uur biechthooren. Dagelijks de H. Mis om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half-zeven, acht uur en kwart over 9 H. Mis. Half II Hoogmis. 6 uur Lof met Conferentie. MAANDAG Half 8 Recollectie. ZATERDAG uur Lof. Van half 4 tof half 10 gelegen heid c i te biechten. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG H. Missen om 7 uur en half 9. Hoogmis. 6 uur Lof. MAANDAG r kaars lis. - r Lof. DINSDAG Voor en na de H. Mis van 7 voor en na de H. Mis van 8 om 12 uur en om 3 uur Blasius- zegen. 7 uur Lof. WOENSDAG Half 8 geen H. Mis. Huwelijksmis. DONDERDAG Van half 7 tot half 8 biechthooren. VRIJDAG Eerste Vrijdag. 8 uur Gezongen H. Mis. 7 uur Lof. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 Deze week de H.H. Missen ten en 8 Correspondentie. John te A. Wij kunnen geen stukken plaatsen wanneer Uw naam aan ons niet wordt bekend gemaakt. Redactie, Uw Kindje. Moeder, Uw kindje zal U niet half zooveel zorg geven als U het huidje maar droog houdt met Purolpoeder en de branderige of stukgaande plekjes behandelt met Purol. Dit verzacht dadelijk en geneest spoedig. Purol en Purolpoeder n verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, lacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG. Half 8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. ur Hoogmis, r patronaat. r Broederschapslof ter eere O. L. Vrouw van Altijd durende Bijstand met conferentie. Na het Lof vergadering der Zela- tricen. MAANDAG Feest van Maria Lichtmis. Dag van devotie. r gezongen H. Mis. r Lof met Rozenhoedje. DINSDAG Feest van den H. Blasius, patroon tegen keelziekte. Na de H. Mis en om 12 uur wordt de St. Blasius-zegen gegeven. DONDERDAG Van 6 tot 8 uur biechthooren. VRIJDAG Eerste Vrijdag der ntaand. 8 uur gezongen H. Mis 7 uur Lof met Litanie en akte; van toewijding aan hel H. Hart. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. 7 uur Lof. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: J. M. Kniep. Burg. van Tuylisfraat. ZONDAG Half 8 H. Mis. 10 uur Hoogmis. 5 uur Lof. ZATERDAG 4—8 uur gelegenheid om te biechten. in de week de H. Mis om 8 uur. IMUkerk PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. ZONDAG Half 8 H. Mis. 10 uur Hoogmis 3 uur Kruisweg en korf Lof. MAANDAG Maria Lichtmis. Half 8 gezongen H. Mis. Voor de H. Mis wijding der kaarsen. 6 uur Lof ter eere van Maria. Na het Lof wordt de Blasius' zegen gegeven. DINSDAG Na de H. Mis wordt de Blasius' zegen gegeven. DONDERDAG Gelegenheid om te biechten van half 4 tof half 6. VRIJDAG 1ste Vrijdag Half 8 de gezongen H. Mis, waar onder de H. Communie wordt uitgereikt. Na de H. Mis uitstelling in mon strans, litanie v. h. H. Hart en zegen met het Allerheiligste. Verjaardag der Pauskeuze van Z. H. Pius XI. ZATERDAG Half 3—half 7 gelegenheid om te biechten. 6 uur Lof ter eere van Maria. Dagelijks de H. Mis om half 8. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS •or: W. S. Kerklaan. ZONDAG. 7 '/a uur Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 2 uur Catechismus. 3 uur Lof met Rozenhoedje. In beide H. Missen Collecte met open schaal voor het Waslicht. Na het Lof afdragen en innen van de offertjes van de voortpl. des Geloofs en der Kindsheid. Vergadering van Kruisverbond en Mariavereeniging. MAANDAG Feestdag van Maria Lichtmis. Om half 8 H. Mis. 8 uur Gezongen H. Mis. Wijding der Kaarsen. 9 en 12 uur catech. op de scholen. DINSDAG Feestdag van de H. Blasius patroon tegen de Keelziekte. Na beide H. Missen van half 8 en kwart over 8 wordt dezegen gegeven. Om 12 uur voor de schoolkin deren en anderen. WOENSDAG Kwart over 8 H. Mis. 9 uur gezongen Huwelijksmis. 9 en 12 uur Catech. op de scholen. DONDERDAG Half 8 le H. Mis. 8uur 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. VRIJDAG le Vrijdag der maand toegewijd aan het Goddelijk Hart v. Jezus volle aflaat. le H. Mis op Leo's Oord. 8 uur gezongen H. Mis en de gebruikelijke gebeden. ZATERDAG 7'/, le H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. Van 3—7 uur biechthooren. 6 uur Lof met Rozenh. Amersfoort 30 Jan. 1931. Appelen f 0.00 f 00.00 p. H.L. peren ffp. H.L.Klei- aardappelen f 0 00 k f 0.— p. H.L.; Zandaardappelen f 0.—a f0.— p. H.L Hoendereieren 15.25 5 f 6.25 p. 100 st.; Eendeneieren 15.75 k f6.25 p. 100 st.; Boter f 1.90 k fO.OO p. K.G.; Kippen f 1.25 5 ft.75; Hanen 11.10 k f 1.50Hennen f2.75 k fO.OO; Jonge hanen f0.— k f0.—Kui kens fO.— a f0.Tamme ko nijnen f 1.50 a f4.— Wilde ko nijnen 10.80 k f0.00; Tamme duiven f0.30 a f0.60 per paar Velte varkens f—k f.— Magere varkens f20.— A f 35. Drachtige zeugen f60 a f90; Biggen f 7.— k f 12.Guste zeugen f 45 k f 65 per stuk. Aangevoerd: H.L. appelen; H.L. peren; 0H.L. kleiaard- appelen; 0 H.L. zandaardappe len 273000 hoendereieren; 500 eendeneieren; 60 K.G. boter; vette varkens; 00magere var kens 9 drachtige zeugen 210 biggen7 guste zeugen0 koeien; 0 geiten; Occasion Bechstain Vleugel Bijzondere gelegenheid tot over name van een schitterende Bechstein Salonvleugel jaar garantie geleverd, betaling desgewenscht in termijnen. Fa. R. VAN DEN BURG Arnhemsche straal

De Eembode | 1931 | | pagina 2