Wij alléén Aanbesteding. Te Koop H. Communie Geschenken Aanbesteding. Aanbesteding. Het beste adres in Amersfoort, koopen persoonlijk alle vischsoorten in de Rljksvischhallen te IJmuiden. U is dus steeds verzekerd van de biliijkste prijzen en de noodzakelijke kwalititeiis- contröle! Thuisbezorgen zonder verhooging IJmuider Vischhandel H. GLASTRA&Co. N.V. - TEL. 92 AMERSFOORT opgericht 1 mei 1909 Steeds voorhanden: Tarbot-tong, Kabeljauw,Schelvisch,Schol Bot enz. Vlschconserven. Warme Croquetten en Vischkoekjes Heerlijke gebakken visch - Gemarineerde Haring - Rolmops Leveranciers aan R. K. Instellingen. N. Bllekendaal, Bloemendaal Wou denberg, H. E. Hogenbijl Leusden, W. van de Hooff. J. A. van Kleef, R. van de Krift, G. van Leeuwen Leusden, J. Nooder Soesterberg, H. H. Spoel, J. Spijker en E. Staal. Afd. Meubelmaken. A. Blokhuis Woudenberg, J. G. Ha zelaar, H. Hilferink, D. P. Kok, N. van Leeuwen, J. Plieger, L. Velthuijsen, J. Vink en j. Waanders. Afd. Schilderen. W. Bakkenes, J. van Donselaar Nii- kerk, J. C. Hardeveld Veenendaal, A. J. Kasander, T. Velthuijsen, J. Ver steeg Hoevelaken, A. W. B. Verwey en A. Wassink Nijkerk. Amersfoorts Mannenkoor is voor nemens op Vrijdag 17 April in de Markthal een concert te geven. Mede werking zal verleenen mevr. Gertrud 'Nierop-Rittershaus, alt. Van politiewege wordt medegedeeld dat nu van algemeene bekendheid mag worden geacht, dat een ieder op de hoogte is van de verbodsbepalingen betreffende het wielrijden in de straat op bepaalde uren Paaschdagen tegen overtreders zal wor den opgetreden. GEZONDHEIDSCOMMISSIE. Verschenen is het jaarverslag der Gezondheidscommissie voor de ge meente Amersfoort. Als voorzitter der Commissie fungeerde dr. Schreuder. Secretaris is de heer Feikema. Leden zijn: apotheker van den Bovenkamp, W. G. Klomp, Ir. van Veen, G. Spelberg, H. Noorman en mr. M. Tijdeman. De algemeene toestand van de Volks gezondheid in deze gemeente gaf ook in 1930 geen aanleiding tot bizondere opmerkingen en kan gunstig worden genoemd. De toestand van de Volkshuisvesting wordt geleidelijk gunstiger. De krot woningen worden meer en meer ver aten. Medewerking werd verleend voor het onderzoek of 460 woningen voor onbewoonbaarverklaring in aanmerking zouden kunnen komen.' De vereenigingen Groene Kruis en Wit-Gele Kruis worden nuttige instel lingen genoemd; ook de Herv. Wijk verpleging werkt uitstekend. Het drinkwater van de gemeente waterleiding is goed. Het sterftecijfer per 10.000 inwoners bedroeg in 1930 0.76, in 1920: 1.30, in 1917: 1.80. Over het geheele Rijk waren deze cijfers in 1930 0.91, in 1920: 1.40, in 1917: 1.41. Hoek Daam Fockemalaan—Wuy- tierslaan werd de 62-jarige wielrijder B. aangereden door een auto. B- bleef wonder boven wonder ongedeerd, doch van het rijwiel was niets meer heel. De autorijder reed door, maar 't nummer der auto is bekend. Uit den Omtrek Hoogland Burgerlijke Stand. Geboren Theodorus Anthonius, z v. A. Pasker en A. M. Ossendrijver. OndertrouwdJ. T. van Leijenhorst en C. van Ginkel. OverledenGijs- bertus van Hamersveld, 57 jaarechtg. v. G. Kuijer. Leusden Burgerlijke Stand. Geboren: Brandina, d. van P. D. Hofland en G. Boekhout. Overleden: Hijmen Schipper, oud 60 j., ongeh. Bartus Hoogland, oud 57 j., ongeh. Hendrika Voskuilen, oud 68 j., ongeh. Op den Openbaren weg te Leusden, is gevonden, een imitatie paarlen collier terug te bekomen bij Kapt. van der Woude Leusderweg 253 Amersfoort. Stoutenburg Burgerlijke Stand. GeborenAdrianus, z. v. L. Hak en G. Petersen Stefanus Jozef, z. J. Kerkhof en G. Jansen. Soest Ged. Staten hebben goedgekeurd de verordening tot wijziging der bouw verordening voor de gemeente Soest, zoodat thans over het gedeelte der Soesterbergschestraat van de Eikenlaan tot en met het perceel, kadastraal be kend gemeente Soest, in sectie H. 2127, gelegen aan de Westelijke zijde der Kerkstraat, de gesloten bebouwing mag worden toegepast (z.g. winkelstraat bebouwing). Met ingang van 1 Mei a.s. is tot hoofd van de Christelijke Fröbelschool benoemd mej. A. Sneltjes van Baarn. Het tegenwoordig hoofd dezer school mej. Thien, is als zoodanig benoemd te Rotterdam. Ten overstaan van Notaris van Ditshuizen werd geveild: I. Een huis met schuurtjes, erf en tuin aan het 2de Heeserlaantje 28.80 A. Ingezet op f2350 door B. Fugers. II. Een huis waarin bakkerij, tuin met vruchtboomen aan de Beukenlaan 11 Are. Ingezet op f 4500 door W. van Asch en niet gehoogd. III. Bouwterrein aan de Bosstraat, 69 Aren. Ingezet op f 3400 en afge mijnd met f180 door Van Kolfschoten. IV. Bouwterrein, naast genoemd perceel, 56.69 Aren. Ingezet op f3500 door W. H. Hovie te Bilthoven en niet gehoogd. V. Bouwterrein Beukenlaan, 6.61 A. gezet op f675 en niet gehoogd. VI. Bouwterrein, naast genoemd per ceel, 7.15 Aren. Ingezet op f1350 en niet gehoogd. Perceel I. 111. en IV. werden toege wezen; overigen ingehouden. EINDLES LANDBOUW-W1NTERCURSUS. De eindles van de tweejarige land- bouw-wintercursus werd bijgewoond door den ass. Rijkslandbouwconsulent Morrema en het volledige bestuur van de afd. Soest van de A7B.T.B. Nadat de cursisten eerst ruim een uur oudervraagd waren door het hoofd, den heer J, E. v. d. Pol uit Amersfoort, over de vakken: kennis van grond, bemesting, veeteelt en scheikunde en daarna een half uur door den heer Laar over plantenteelt en vee voeding nam consulent Morrema het woord om over te gaan tot de uitrei king van de diploma's. Het resultaat was dat een diploma met zeer veel vrucht werd uitgereikt aan A. v. Log- tenstein, G. v. Rossenberg en A. v. 't Kloostereen met veel vrucht aan P. Kok, P. Wantenaar Wz. en een met vrucht aan J. v. d. Breemer, P. Wan tenaar Czn. en P. Stalenhoef. De heer Morrema spoorde aan de verkregen kennis toe te 'passen en zoo mogelijk een derde leerjaar te volgen. Spr. besloot met een dankwoord aan de leerkrachten en aan het bestuur voor het organiseeren van deze cursus. Ook de voorzitter van de afd. de heer A. Hilhorst sprak een kort dankwoord. Namens de cursisten bood A. v. 't Klooster aan beide leerkrachten een kistje sigaren aan. Nadat de heer van de Pol de sprekers beantwoord had werd deze cursus gesloten. Gemengde Berichten Langs de straat. De breede schooldeuren slaan open en een rumoerige, krioelende menigte kinderen dringt en wringt naar buiten, zich uitgelaten verspreidend in vele richtingen. Oorverdoovend is 't gejoel der vrijgelaten jeugd, na eenige uren gedwongen rust en oplettendheid onder 't strenge oog van meester. Plots richten zich veler oogen naar een hoek der straat. Omstuwd door 'n grooten, joelenden troep kinderen uit 'n andere school, waggelt 'n dronken man voort... Suffig kijkt-ie uit z'n rood-beloopen drank-oogen en zeilt nu en dan van de eene zijde der straat naar de andere, metknikkende bewegingen van 't paars achtige hoofd. Op dien kop staat schuin 'n oude hoed, die de sporen draagt van de ongewone behandeling, van den drager ondervonden... Met moeite sleept ie 't zatte lichaam mee, waarvan sommige deelen vaak in ongewenschte aanraking komen met argelooze wandelaars, die hoofdschud dend even blijven staan, of hem eenige gepaste of ongepaste benamingen naa 't hoofd siingeren. De kinderen gnuiven van pret beseffen nog niet.... 't walgelijke van 't geval... De brutaalsten uiten luid hun mee ning en roepen den dronkaard na wat hun voor den kindermond komt... Hou je roer recht... hou je roer recht „Nou, Kees, die heb méér op as 'n pet!" „Hou, of iel 't Lijkt wel 'n kip zonder kop!" ,Baas, pak de leuning!" „Bestel 'n ataks!" „Val niet van 't trottoir af, joggie!" 'n Schel lach-salvo klatert los na eiken uitval. Soms keert de man zich met 'n wankelende beweging om en neemt 'n dronkemansachtige dreig-houding Ineens staat dan de troep stil en als j 'n onzekeïe stap van wacht-ik-zal- je-krijgen doet, stuift de drom als 'n hoop vliegen uit elkaar, om hem even later op dezelfde wijze te volgen De nieuwe groep schoolkinderen heeft zich bij den stoet gevoegd. De kleineren die nog wat bedeesd zijn, worden door de ouderen in den drom meegetrokken. Andere klas stuift de school- gangen uit. «Jon r es!" it.... ga je mee, Kees?" Kees is 'n ongeveer tienjarige, ar moedig gekleede, bleeke jongen, wien het is aan te zien, dat 't thuis geen vetpot is. Z'n kleeren zijn tot op den draad versleten. Ietwat angstig loopt ie met z'n mak kers mede. Blijft opeens stokstijf staan. Z'n gezicht wordt bleeker, en hulpe loos staan de groote zwarte oogen in de blauw-omzoomde kassen. „Wat mankeeit jou? Toe, schiet op „Nee.... nee.... ik kan niet.... ik mot 'n andere kant uit...." „Toe, sufferd, ga nou mee; 't duurt toch geen uur." „Nee...." „Jonges.... zie je dat! Die durft niet.... die bangerd!" „Bang Voor zoo'n slappe dronkelap die haast niet op z'n beenen kan staan Toe, laat nou na je kijkenvooruit mee zal je!" De vriendjes sleuren Kees mee, die zich als razend verweert en verschil lende gevoelige klappen uitdeelt, waar- "r hij 't dubbele aantal terug ont- njdig laten de jongens hem los en hollen 't opstootje achterna. Kees staat bij 'n schutting zacht te snikken. Een der onderwijzers van de school komt voorbij en ziet hem. „Wel Kees.... wat scheelt eraan?.... aan 't vechten geweest toch niet?" Heftig schudt de jongeirvan „neen", 't Eenige wat hij er tusschen dehuil- schokken door kan uitbrengen, is 't hor tende zinnetje: me.... vader...." Een blok van vijf arbeiderswoningen te Doesburg is door brand verwoest. Eenig huisraad kon worden gered. Waarschijnlijk is de brand ontstaan doordat een der kinderen van een der bewoners met lucifers hadden gespeeld. Onder Finsterwolde reed een auto mobiel een paal van het electrisch net omver. De draden kwamen op den grond te liggen en toen even later een boerenkar passeerde geraakte de beide paarden van het voertuig in de onder stroom staande draden verward, met het gevolg, dat beide dieren op slag dood waren. Nabij Amsterdam raakte etn auto te water. Het voertuig behoorde aan den fabrikant Knol uit Utrecht. In den wagen zat de schoonvader van den fabrikant, A. Adema, die is overleden. Het ongeluk zou zijn gebeurd bij het uitwijken voor een andere auto, waardoor eerstgenoemde wagen slipte. Nabij Grave is een auto tegen den hoek van een huis te pletter gereden. In den auto waren gezeten Baron van Hövell van Westerflier, benevens nog twee andere heeren, een dame en drie kinderen. Baron van Hövell, burge- Elst, overleed na het ongeval ter plaatse. Uit de Missie. Brief van den Eerw. Father J. Swildens. Nu ik goed en wel op mijn bestem ming ben, zal ik u maar een en ander over de reis en eerste ondervinding vertellen. Over het algemeen hebben we een zeer voorspoedige reis gehad. Het leven aan boord verveelt wel gauw, maar er werd voor voldoende afwisse ling gezorgd. Last van zeeziekte heb ik slechts gehad in de Golf van Bis- caya waar het raar kan spoken, voor de rest heb ik me steeds zoo lekker als kip gevoeld. Toch waren we dat we op 21 Nov. Matadi, het einde van de zeereis hadden bereikt. Toen volgde een dag treinreis, die on wondermooie natuur waar we door gingen werkelijk een genot was. De accomedatie in dejtrein zelf liet anders nogal te wenschen over. Enlin anders zouden we ook vergeten dat we in de Congo waren. Na twee dagen wachten in Kinshasa, alias Leopoldville, gingen we de Congo- rivier op. Een heel aardige boot waar Uw Haar wordt gezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter zitten het valt niet meer uit als gij zoo nu en dan een weinig Purol tusschen de handen wrijft en daarna door de haren uitstrijkt. Doos 30 en 60. «ube 80 c«. Bij Apotb. eo Drogisten tenminste nog ruimte op wt 'b morgens de H. Mis te lezen, eten, zij het dan ook door negers, ons werd opgediend. Dat zou anders wor* den, want in Cocquilhatville, waar we na een week wachten op aansluiting, een boot kregen die tot rechtstreeks doel onzer hoofdstatie had, werd ons gezegd dat die boot bijna de slechtste was, die nog in gebruik was. En dat wil hier heel wat zeggen I Nu, het was me ook wat moois: zoo'n oud, ver roest en afgewerkt ding had ik van mijn leven nog nooit gezien. Smerig, och het was verschrikkelijk en dan de eenige cabine, die er op was, werd ons nog voor de neus weggepikt door een Belgisch ambtenaar. Zoo moesten we met ons zessen slapen op het dek, dat juist zoo groot was, dat er 6 veld bedden konden staan. Bovendien was er geen keuken, noch een kok aan boord, zoodat we zelf maar zoo'n beetje aangeboerd hebben met het geconser veerde eten dat we bij ons hadden. Het ging toch en we waren al heel blij, dat we nog drie dagen van het eindpunt waren. Maar we hadden buiten de waard gerekend, want nog geen dag onderweg, brak het wiel, zoodat het oude vehicle niet verder kon. We waren op 2 uur afstand van onze eerste missiestatie, zoodat we door de neger draadlooze(een houten trom) de Fathers daar gewaarschuwd hebben, dat we niet verder konden. De volgende morgen hebben ze ons toen van boord gehaald, en zijn toen naar die missie gegaan per uitgeholde boomstam. Een beetje onveilig gevoel heb je in zoo'n ding eerst, maar dat went toch heel gauw. Hier hadden we een oponthoud van meer dan een week en kregen we een soortgelijke boot, die ons 23 Nov. veilig aan land bracht te Basankusu. Onderweg hebben we heel weinig wild gezien, geen kroko dillen niets dan apen. in Basankusu hebben we heel gezellige Kerstdagen gehad, alleen was het ondragelijk heet. De Fathers daar zelf zeiden dat het zoo wat de heetste dag van het jaar was. U begrijpt dat we niet erg in een Kerstmisstemming waren. Op 28 Dec. kreeg ik mijn benoe ming en wel voor Kodoro, een nieuw opgerichte missie, een dag roeien van de hoofdstatie. Father Reany is deze missie in Febr. 1930 begonnen. Het ligt midden in de oerwouden, een plaats om een huis neer te zetten ^as er niet, eerst moest er gehakt worden. Nu hebben we het ten minste zoover we ongeveer een vierkante Kilo meter vrij hebben. Er moet nog veel meer bosch omgehakt worden, zoowel om plantages te maken als om huizen, school en kerk te kunnen bouwen. Als dat eenmaal gebeurd is, dan moeten we aan het steenen bakken, want tot nog toe wonen we in een huis van door de zon gedroogde klei, en de doopleerlingen in bladeren hutten. Hier zit ook nog tamelijk veel wild. Wilde zwijnen hebben we al verschil lende keeren gegeten, ook antilopen Die dingen smaken werkelijk wel aardig goed, alhoewel het geen malsch vleesch is! Verder zijn er hier in de buurt veel olifanten. Soms komen die zeer dicht de missie zooals laatst op een avond, toen we duidelijk het gekraak der takken onder hun zware pooten konden hooren. Die schijnen niet zoo gevaar lijk te zijn. Erger is het dat van tijd tot tijd er ook panters zijn. Zoo hebben ze de eerste avond dat ik hier was, een val een panter gevangen, waar ze al een tijd lang op geloerd hadden, daar het dier in een naburig dorp reeds 4 menschen had gedood. Het was een geweldig groot ding, en het neger enthousiasme was onbe schrijfelijk. Het lawaai gedurende een Holland-België-match is er niets bij. In hun woede hebben ze het beest van alle kanten doorboord met hun speren zoodat de huid waardeloos is geworden. De geheele avond werd er feest gevierd en lange speeches g* houden, een optocht gehouden in sla orde, zooals ze vroeger ten striji trokken. Jammer dat dat allemaal in het donker gebeurde, anders had ik er eenige mooie kieken van kunnen nemen. U ziet dus wel dat het een echte, nog niet beschaafde missie is. De ideeën die de menschen hier dan ook hebben, zoowel op beschavings als op godsdienstig gebied, zijn ujterst laag. En de zedelijke bederving is ont zettend. Ik had er mij niet veel van voorgesteld, maar zoo treurig had ik toch niet .mogen denken. Later hoop ik daarover nog wel eens te schrijven. De taal van deze stam is zeer inge wikkeld, zoodat het nog een heel poosje zal duren voordat ik kan biechthooren, enz. Het is niet zooals we in Europa denken, maar een paar woorden en weinig grammaire? Neen, er zijn heel wat regels en de taal is zeer rijk aan woorden. Maar nu nog een paar woorden apart. Op de allereerste plaats nogmaals mijn allerhartelijkste dank voor alles wat U en de andere dames voor mjj gedaan hebben, U begrijpt dat vooral in zoo'n nieuwe missie alles buiten gewoon goed te pas komt verschillende paramenten zijn al in gebruik. Bij ge legenheid zal ik eens een paar foto's sturen. Ik blijf in Basankusu mijn adres houden aangezien er geen post is in Kodoro. Met vele hartelijken groeten inXto. Father J. A. Sweldens. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X.Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450. WOENSDAG Kwart over acht Congregatie van de H. Familie der vrouwen. DONDERDAG H. Mis om half-7. Half-8 gezongen H. Mis, waar onder de plechtige H. Communie der kinderen. Half-10 H. Mis. 5 uur plechtig Lof met Rozen hoedje en Te Deum. VRIJDAO HH. Missen 7, 8 en 9 uur. ZATERDAG H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. Er wordt biechtgehoordZondag van half-4—7 uur; Woensdag van 6—8 uur en Zaterdagvan4—9 uur. KBRKBUIJKB DIENSTEN. OETROUWD: L. J. M. NOUWEN 8N MieP RAMSELAAR De Heer en Mevrouw Nouwen— Ramsclur zeggen, mede n derzödiche f— 4e billeen v huwelijk ondervonden. Amerafoort, 7 April 1931 Toekomstig adres: NtJkerk o/d Velnwe PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 'tZand no;-31. Telefoon 730. WOENSDAG Voor en na de H.H. Missen en 'savonds van half-8 tot half-9 gelegenheid om te biechten. DONDERDAG Plechtige H. Communie der kin deren. Ie H. Mis om half-7. De gezongen H. Mis met plech tige H. Communie der kinderen om half-8. Kwart over 9 H. Mis van dank zegging. 5 uur plechtig Lof. ZATERDAG 7 uur Lof. Van half 3 tot half 10 gelegen heid c i te biechten. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. DINSDAG 7 uur Lof. WOENSDAG Half-8 geen H. Mis. DONDERDAG Eerste H. Communie der kinderen. H. Missen om 6, 7 en 8 uur. 5 uur Lof. ZATERDAG Biechthooren van 4—9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur, half-8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. WOENSDAG Om 9 uur gezongen Huwelijksmis. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Hoogland. PAROCHIE ST. MART1NUS WOENSDAG Half 8 le H. Mis. Kwart over 8 2de H. Mis. DONDERDAG 7 uur 1ste H. Mis. 8 uur 2de H. Mis waaronder de kindertjes de 1ste H. Communie zullen doen. VRIJDAG Half-8 1ste H. Mis. Kwart over 8 2de H. Mis. ZATERDAG Half-8 1ste H. Mis. Kwart over 8 2de H. Mis. Van 3-7 uur biechthooren. Half-7 Lof en rozenhoedje. A.s. Zondag collecte voor de St. Pieterspenning. Hiermede geven wij met blijd schap kennis van de voorspoedige ge boorte van onzen Zoon WILLEM JOSEPH ANNA PIERRE VERHOEF Amersfoort, 5 April 1931 St. Elisabeth's Ziekenhuis Hof 15 De Heer en Mevrouw VAN HELS- DINGEN—DESSING geven kennis van de geboorte van hun Dochter TOOSJE Amersfoort, le Paaschdag 1931. Mede namens de familie Haze laar betuig ik aan allen mijn hartelijken dank voor de onder vonden belangstelling bij het overlijden van onze dierbare Echtgenoote en Moeder. o. W. v. d. BERG en Kind. Voor de goede zorgen ver leend aan mijn Echtgenoote tij dens haar sloopende ziekte mijn. hartelijken dank aan de Wijkzuster van het Wit-Gele Kruis en aan Dr. Kamerling. G. W. v. d. BERG Namens het Bestuur van de Woning- bouwvereenlging „Goed Wonen" te Amersfoort zal door ondergeteekende op VRIJDAG 17 APRIL a.s. in het open baar worden aanbesteed Het bouwen van 63 woningen aan de Seringstraat enz. le Amersfoort. Bestek en 3 leekeningen zijn ver krijgbaar f 10.— per stel, franco per post f 10.15, aan het bureau van de architect, Thorbeckepleln 18 te Amers foort. Restitutie f5.— 50 gerooide Eikenboompjes 10 tot 20 cM. middellijn 1 lol f 3 p. stuk 200 Sparren 8 M. lang 10 tot 50 cent per stuk Palen en Brandhout dooreen f 10 per vracht. TH. VAN ESVELD te Hamersveld Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: J. M. Kniep. Burg. van Tuyllstraat. Deze week de H. Mis lom 8 uur. Nljlcerlc PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. ZATERDAG Half 3 tot half 7 gelegenheid om te biechten. 6 uur Lof. Dagelijks de H. Mis om half 8. De grootste keuze Het laagst in prijs Ziet onze Etalage v.h. Lorijns lijke kunst! t Zand 2 - Telef. 1341 - Amersfoort E De Directeur van Openbare Werken le Amersfoort is voornemens op 17 APRIL a.s. aan te besteden: Bestek No. 4: Het verrichten van schil derwerken aan Gemeente- gebouwen en inrichtingen. Bestekken zijn te verkrijgen vanaf 6 April aan het kantoor van de Cen trale Boekhouding, Achter Davidshof no. 2, i f2.—, franco per post f0.15 De Stadsarchitect te Amersfoort zal op DINSDAG 21 APRIL 1931 trachten aan te besteden: Bestek No. 4. Het bouwen van 72 volks woningen op het terrein „Oskam". Bestek en teekeningen vanaf 9 April verkrijgbaar bij de Centrale Boekhou ding, Achter Davidshof 2, h f7.—, per post f7.25 (event, restitutie f 4.—). Wenst den veegdienst behulpzaam door Uw langs kei trottoir stil staande wagen te ver zetten, wanneer de auto- wasch- of veegmachine haar werk moet doen. Gem. Reinigingsdienst. voor uw Meubileering bij ons. Grool Gestoffeerde Meubelen In verschillende modellen. Ook garnituren in LOSRAAM- EN PLATSTOFFEERING Al ons stoffeerwerk is prima. Verder ruime keuze in dressoirs, A. C. BEIJER

De Eembode | 1931 | | pagina 2