Herinnering Doe het nu. NAAR DE STEMBUS. Donderdag 23 April houd» hel be stuur der R. K. KJesvereenlging Recht en Orde, den geheelen dag zitting in het gebouw der R. K. Militairen Ver- eeniging aan het Zand, voor het geven van inlichtingen en adviezen. Zij die voor hun hulpbehoevende huisgenooten assistentie verlangen, gelieven zich daar tijdig, liefst voor den middag, aan te geven, opdat voor auto of rijtuig kan worden gezorgd. Beter nog is het, dergelijke aan giften op een der voorafgaande dagen te doen aan het secretariaat der R. K. KiesvereenigingKoningin Wilhelmi- nastraat no. 31. Gaarne zal men daar ook noteeren de adressen van hen, die bereid zijn hun auto dien dag ter beschikking te stellen voor de verkiezingsactie. De Utrechtsche Provinciale brand- weerbond hield in den Raadskelder te Utrecht zijn laatsten praatavond in dit seizoen. Het bestuurslid W. v. Haselen, commandant der brandweer te Amers foort, hield een inleiding inzake de verschillende systemen van brandalar- meering, welke in den loop der jaren te Amersfoort werden toegepast. De heer Van Harten, directeur de Radio Centrale, liet zien, hoe in Amersfoort het distributienet der Radio centrale voor de brandalarmeering dienstbaar zal worden gemaakt. Op de Internationale Suikertentoon stelling te Amsterdam werd onze stad genoot de heer A. Mosterd van de bakkerij „Het Smulhuis" aan den Soes- terweg met een gouden medaille be kroond voor de inzending van een taart. De heer Joh. H. Nieuwenhuizen opende Donderdagavond te 6 uur in het pand Bloemendaalsche binnenpoort een Sigaren Magazijn. Deze zaak waarin voorheen de Heer C. W. v. d. Berg een sigarenmagazijn had gevestigd wordt op de oude voet voortgezet. SLAPERDIJK. De vergadering van het college tot de Directie van den Slaperdijk met geërfden van dit Waterschap wordt ge houden op Dinsdag 28 April 1931 des voorm. 12 uur in een der lokalen van het Hotel „De vergulde Zwaan" aan de Utrechtscbestraat te Amersfoort. Het Bestuur der Floralia-Vereeni- ging is reeds geruimen tijd weder met haar werkzaamheden voor dit jaar aan gevangen. Gaven zich vorig jaar 783 deelnemers(sters)op, dit jaar benaderen wede 900. In Mei a.s. worden uitge reikt 2 kamerplanten en 1 plant voo; buiten, totaal dus pl.m. 2700 planten, terwijl de tentoonstelling wordt gehou den in de Markthal op 24, 25 en 26 Augustus a.s. Om dit mooie kinderfeest weder te te doen slagen, is het Bestuur genood zaakt een beroep op aller medewerking te doen. Alle ingezetenen worden verzocht de collectanten die dezer dagen met in- teekenlijsten komen niet weg te sturen, vóór een klein bedrag is toegezegd. Aanmelding voor deelname kan nog geschieden tot 25 April a.s. Woensdag 22 April zal hier de Emraabloem collecte worden gehouden. De opbrengst komt uitsluitend ten bate aan de tuberculose bestrijding in Amersfoort waarbij alle gezindten een evenredig deel zullen ontvangen. Het comité hoopt op milde gaven. De Links-socialistengroep hier te lande heeft besloten het Pinkster-Week end in Amersfoort te houden in de Internationale School voor Wijsbegeerte aan den Doodenweg. Op den vooravond van den stem dag voor de Provinciale Staten zullen de Sociaal Democraten een samenkomst houden in het plantsoen bij de Kleine Haag, waar de muziekvereeniging, na een rondgang door de stad, in de muziektent eenige nummers zal uit voeren. De bakkersvakcursus uitgaande van de afd. Amersfoort van den bond van Chr. arbeiders en de bedrijven van voedings- in genotmiddelen, met de beide plaatselijke bakkerspatroonsver- eenigingen, hielden Donderdag 16 April een tentoonstelling in „Eben Haëzer", waaraan een onderlinge wedstrijd voorafging. De jury voor wedstrijd Luxbroodafd. bestond uit C. v. Ommeren, G. Koning en J. Hanhart. Voor garneerafd.C. v. Ommeren, G. Koning en A. Hooge- boom. Op 1 Mei 1931 zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de heer W. H. van Haselen, directeur van het Gemeente lijk Slachthuis, in dienst der gemeente Amersfoort trad. VprVPlIfi overspannen, onrustig en nerveus ,upeloo$. Men gebruik# Bier- tegen de zenuwstllleode en zenuwsterkende Mijnhardt's Zcnuwtabletten O lazen Buisje 7S et. B(J Apoth.cn Drogisten PEUGEOT WILLCO-RIT 26000 K.M. NONSTOP. Woensdagmorgen te 9 uur was er een groote belangstelling aan de garage WillCo., B. Wuytierslaan nabij da Vlas akkers. Te 9 uur toch zou een Peugeot- i, type 1931, het eerste traject tigen van een nonstop-rit over 26.000 K.M. door het geheele land. Er zijn 5 trajecten samengesteld, verdeeld als volgt: 1. Amersfoort, den Helder, den Haag, Rotterdam, Utrecht, Amersfoort. 2. Amersfoort, den Bosch, Tilburg, Breda, B. op Zoom, Goes, Middelburg, ""issingen en terug Amersfoort. 3. Amersfoort, Arnhem, Nijmegen, Venlo, Maastricht, Valkenburg, Heerlen, Sittard, Roermond, Eindhoven, Utrecht, Amersfoort. 4. Amersfoort, Rhenen, Arnhem, Doesburg, Winterswijk, Groenlo, Zut- fen, Lochem, Enschede, Oldenzaal, Almelo, Hengelo O-, Raalte, Deventer, Apeldoorn, Amersfoort. 5. Amersfoort, Zwolle, Leeuwarden, Groningen, Winschoten, Coevorden, Zwolle, Amersfoort. Alvorens de eerste rit aan te vangen, werd een rondrit gemaakt door de stad, waarbij een lange stoet van auto's volgden. De bestuurder van het le traject was de heer H. Lippikhof. De route is geheel afgelegd en keerde de Peugeot om vijf minuten voor 10 des avonds terug. Kwart over 10 werd weggereden voor het 2e traject met als bestuurder de heer E. Nieuwenhuis. Deze nachtrit is door een onzer medegemaakt. Het tra ject is geheel afgelegd. Het rijden in donkeren nacht heeft zeker ook een eigen bekoring. De motor ronkt over den weg en men snelt voort over breede wegen, dan weer moet vaart geminderd worden en rijdt men de eene bocht na den andere over een smallen dijk, met rondom heen veelkleurige lichten op de wateren en spoorlijnen. En voort gaat het. En wanneer gestopt moet worden voor ponten, bruggen of op controleposten, dan nog ronkt de motor zijn lied. Tot 6 uur in den morgen regende het aan een stuk, terwijl in Zeeland de mist parten speelde. Tegen 4 uur drong het] eerste licht doorheen en om half 5 was het geheel licht. Dit alles maakt men mee en heeft zijn bekoring. De motor loopt prachtig. Toch is de prestatie van den motor niet alleen vermeldenswaard, ook de taak van de 3 bestuurders is niet te onderschatten. De afgelegde 2e route over 553 K.M. is tevens een prestatie van uithoudingsvermogen van den be stuurder. De heer E. Nieuwenhuis toonde een bekwaam chauffeur te zijn. In den middag vertrok de heer A. Vervoort voor aflegging van het 3e traject. Te kwart voor 1 in den nacht keerde men welgemoed van dit traject terug. Om 1 uur vertrok de Peugeat weer voor het 4e traject met als bestuurder de heer H. Lippikhof. Te 10.35 hedenmorgen was ook dit traject afgelegd en wees de meterstand aan [2004 K.M. 10.55 vertrok daarop de heer E. Nieuwenhuis voor aflegging van (het 5e traject. Hedenavond te 11 uur wordt hij thuis verwacht. Vrijdagnamiddag aanbesteed door architect G. Adriaans namens het bestuur vereeniging „Goed Wonen" de bouw van 63 woningen in het Soester- kwartier. Er waren 7 inschrijvers. De biljetten moesten daags te voren zijn ingezonden. De afd. aannemers- bond had besloten aan deze eisch geen gevolg te geven. Laagste inschrijver R. A. van Baten burg te Leerdam met f 170.870 plus f 1700 bij aanleg van granieten vloer en f850 voor balcons. Nabij de chocoladefabriek Walden brandde een gedeelte van het bosch Nimmerdor af. De brandweer en par ticulieren bluschten de brand. Een ontoerekenbare 28 jarige jongeman, heeft bekend den brand te hebben gesticht. Toen een knaapje aan de Huygens- laan wonende met vuur speelde, vloog een brandend stuk papier uit het raam en kwam terecht op het rieten dak van het huis, waardoor een deel van het riet verbrandde. De brandweer heeft het vuur gebluscht. Uit den Omtrek Achterveld De volgende tarievenverlaging vastgesteld voor de stroomverbruil op het net te Stoutenburg. Tarief licht van 36 ct. op 31 ct. per K.W., tarief kleinkracht van 25/18 ct. op 15 ct. per K.W. Vastrechttarieven worden ver van 7 ct. op 5 ct. per K.W. en tarief voor nachtstroom van 3 op 2 ct. per K.W. Het speciale tarief voor klein- krachtverbruikers, die een jaarverbruik voor kleinkracht kunnen garandeeren voor 1000 K.Wbuiten den spertijd af te nemen, wordt als volgtvoor de eerste 1000 K.W. per jaar 12 ct. per K.W. voor de tweede K.W. per jaar II ct. per K.W., voor de derde 1000 K.W. per jaar 10 ct. per K.W, voor alle meerdere K.W. in dat jaar 9 ct. per K.W. De jaarlljksche sllerenkcurlng zal dit jaar worden gehouden op Donder dag 23 April v.m. ten kwart voor elf. Barneveld De hofstede „De Biezen" is in blieke veiling aangekocht door G." v. Lagen, landbouwer te Voorthuizen, voor f 17300. De verkiezing voor den gemeente raad (de candidaatstelling) is bepaald op 12 Mei, terwijl de stemming zal plaats hebben op 17 Juni a.s. De conducteur der Ned. Spoorwe gen j. Bultman, is op verzoek, als zoodu'- - Zooals tevens lid van den Raad der gemeente. Bllthoven Er had een auto-ongeluk plaats op den nieuwen verkeersweg, bij het fort de Bilt. De auto No. L8937, had het onge luk te slippen, tengevolge waarvan deze tegen de Zeistertram ree* uit de richting Utrecht kwam. Door de hevige botsing werd de auto geheel vernield en slingerde eenige malen in het rond. Twee dames werden ernstig gewond door een particuliere auto naar de Rijksklinieken gebracht. Kort daarop kwam de auto van den G.O.D.,-;Waar mee een der heeren, die zich ook in de auto bevond en licht verwond was, eveneens naar de klinieken werd ge bracht. De vierde inzittende, een heer, is met den schrik vrijgekomen. De tram werd wl ernstig beschadigd. Eemnes Bij het schouwen in het Waterschap Eemnes op 1 April 1931 over de op ritten naar den Wakkerendijk door het Bestuur van het Waterschap Eemnes is gebleken, dat bij verschillende mennegaten de opritten verbeterd moeten worden. Bedoelde opritten met de gebreken zijn vanwege voornoemd bestuur nader bekend gemaakt aan de diverse aan plakborden. Op 1 Mei a.s. moeten deze gebre ken zijn hersteld. Het aantal kiezers bevoegd om te stemmen voor de Provinciale Staten bedraagt 875, terwijl het aantal den Gemeenteraad bedraagt 863. Soest BURGERLIJKE STAND 8-15 April. Geboren6. Hendrika Jacoba, d. van A. Kaats en H. G. v. Putten, Laanstr. 76. 9. Jacoba, d. van J. Coljée en G. Broek, Koudhoornweg 4. 10. Pieter, z. van E. Smid en M. Renkema, Hartweg 3. 11Gerarda Hendrika, d. v. W. Roest en A. Huiskes, Oude Grachtje 10. 12. Johannes, z. van J. Moeiler P. M. v. d. Meent, Schoutenk.^eg 29. Ondertrouwd9. W. K. v. Veenendaal en H. Slagter. 9. M. E. Keizer en .D. H. H. Beuzel. Gehuwd: 15. E. E. Hilhorst en H. P. Dijkman. G. A. Rademaker en J. M. Stootman. Overleden7. Wijnanda C. Pontier, 35 jr., Julianastraat 19. 9. Johan H. Meijer, 59 jr., geh. met A. M. Aarden, Nieuweweg 5. 12. Albertina W. v. Raalten, 77 jr., wed. v. S. Olivier, Julianaplein 6. 11. Beata Butselaar, 9 jr, Lange Brinkweg 5. Door Soest Vooruit is een pension- gids uitgegeven met mooie kiekjes en tal van nuttige gegevens over Soest. Ged. Staten hebben goedgekeurd de wijziging der Bouwverordening, zoodat thans vanaf de Eikenlaan tot de Kerkstraat de gesloten bebouwing (winkelstraatbebouwing) mag worden toegepast. Het prachtige weer van Zondag was zeker oorzaak dat het verkeer door ons dorp ongelooflijk druk was. Het auto verkeer neemt ieder jaar toe. Door tusschenkomst van de ge meente is Soesterberg een rijwielbran card rijk geworden. De brancard is onder gebracht bij den heer Koudijs. Ten overstaan van Notaris van Ditzhuyzen werden geveild I. Een huis met schuurtjes, erf en tuin aan het 2e Heeserlaantje, groot 28.80 A.ingezet op f 2350 door B. Fugers; toegewezen. II. Een huis met bakkerij en boom gaard aan de Beukenlaan, groot 11 A.; ingezet op f4500 door W. van Asch. Niet gehoogd; opgehouden. III. Bouwterrein aan de Bosstraat, groot 69 A.ingezet op f 3400 en af gemijnd met f 180 door v. Kolfschoten; toegewezen. IV. Bouwterrein naast perc. III, groot 56.69 A.ingezet op f 3500 door W. H. Hooie te Bilthoven; toegewezen. V. Bouwterrein naast perc. IV, groot 7.15 A.; ingezet op f 1350 en niet ge hoogd opgehouden. Wederom werd Zondag de brand weer gealarmeerd. In den voormiddag betrof het een heidebrand nabij De Paltz, vermoedelijk ontstaan door het uitvliegen van vonken uit een locomo tief en in den namiddag een perceel dor weiland aan de Molenstraat, ver moedelijk door kinderen aangestoken. Door de politie werden twee Duit- sche minderjarige jongens aangehou den die hier rondzwierven zonder middelen van bestaan. Het waren M. F. uit KOIn Ehrenteld en Karl R. uil W.eenen. Bij onderzoek bleek dat zij gevlucht waren uit het Gesticht Wup- pertal, Elberfeld. Ze zijn te Enschede over de grens gezet. Soestdllk Het comité voor de feestelijke her denking van het 25-jarig Priesterfeest van den ZeerEerw. heer Pastoor H. S. Mölder, verzoekt ons ter kennis te brengen, dat, rekening houdende me» den wensch van den Jubilaris, wijzi ging is gebracht in de keuze van het huldeblijk, dat zal worden aangeboden. Deze wijziging bestaat hierin, dat niet het cadeau zal bestaan uit twee beel den in de parochiekerk, maar dat het nieuwe hoofdaltaar zal worden verrijkt met een tabernakelkruis en zes bijbe- hoorende kandelabres. Zooals reeds bekend is, zal het hoofdaltaar in de parochiekerk geheel worden afgebouwd en ligt het in de bedoeling alles op den feestdag van 15 Augustus a.s. gereed te hebben. De voor deze afbouw noodlge geld middelen werden als een gift aan de parochie ter beschikking gesteld van den ZeerEerw. heer Pastoor. Aangezien het Comité voor verwe zenlijking van den wensch van den Jubilaris over een vrij groot bedraj moet kunnen beschikken, Blijft zij ziel voor giften aanbevolen houden. Men kan zich hiervoor melden bij een der heeren J. G. A. Batenburg, Wilhelmina- laan 6, H. M. Geubels, Burg. Grothe- straat en J. |G. Flapper, Vredehofstr. Utrecht In een Kiezersvergadering werd medegedeeld, dat ten stadhuize 4 R.K. ambtenaren zijn op de 100. Een -kwart der bevolking is nochtans Katholiek. Voorthulzen In de schuur bij C. Schalm aan de Amersfoortschestraat ontstond brand. De schuur met inhoud, waaronder 3 vette varkens, die reeds een paar da gen te voren verkocht waren, ging in vlammen op. Door krachtige hulp van buren en brandweer mocht het geluk ken de andere gebouwen te behouden. Schalm, vader van een talrijk gezin, meende dat er in de schuur nog kin deren waren en heeft zich door de vlammen in het brandende gebouw gewaagd; gelukkig bleek daarin nie mand aanwezig. De man liep echter ernstige brandwonden op. De schuur was laag verzekerd, de inboedel in 't geheel niet. Hoofdpijn en Kiespijn zullen spoedig bedaren door Mijnhardt's Poeders Binnenland UITOEFENING KIESRECHT DOOR PERSONEN DIE IN DIENST BETREKKING ZIJN. In verband met de op 23 April a.s. plaats hebbende stemming ter verkie zing van de leden van de Provinciale Staten, worden personen, bij wie et bestuurders van bijzondere onderne mingen en instellingen, waarbij per sonen, die den leeftijd van 25 jaren hebben bereikt, in dienstbetrekking zijn, er aan herinnerd: dat zij, volgens art. 55 der Kieswet, verplicht zijn, voor zoover niet bij algemeenen maatregel van bestuur vrij stelling is verleend, te zorgen, dat ieder van die personen, die bevoegd is tot de keuze mede te werken, ge durende ten minste twee achtereen volgende uren, tusschen acht urer voormiddags en vijf uren des namid dags, daartoe gelegenheid vinde; dat zij, volgens art. 56 van genoemde wet, voor zoover arbeid wordt verricht in fabrieken of werkplaatsen, verplicht zijn te zorgen, dat in hef arbeidslokaal en, zoo er meer arbeidslokalen zijn, in het grootste of wel in meer dan één arbeidslokaal gedurende twee werk dagen vóór en op den tot stemming bepaalden tijd op eene zichtbare wijze is opgehangen eene door hen of van hunnentwege onderteekende lijst, de uren, in art. 55 bedoeld, vermeldende, voor elk afzonderlijk of groepsge\ of voor allen gezamenlijk; dat volgens art. 151 der Kieswet, overtreding van bovenstaande voor schriften wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geld boete van ten hoogste f75. Lijsten, om op te hangen in fabrieken of werkplaatsen, zijn verkrijgbaar ter gemeente-secretarie. PROVINCIALE STATEN. de verkiezingen voor de Prov. Staten in Limburg, hebben 'de R.K. dissidenten (lijst Meertens) drie zetels gewonnen. De R.K. Staatspartij verliest twee zetels en de S.D.A.P. verliest één zetel. In Noord-Brabant heeft de R.K. Staats partij wel enkele duizenden stemmen aan de R.K. Volkspartij verloren, maar zij blijft haar 50 zetels (van de 64) in de Staten behouden. De S.D.A.P. wint in deze provincie ree zetels en de R.K. Volkspartij één zetel, ten koste van de Christ.-Hist. Unie, den Vrijheidsbond en den Vrijz.- Dem. Bond, die elk 1 zetel verliezen. DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Pock. Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG Schaalcollecte versiering Mei maand. H.H. Missen om 7 en half 9. Half-ll Hoogmis. 3 uur Vespers. Half-4 vergadering Burgerjonge- lingenvereenlglng, beide afd. 6 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antoniusmis. Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der mannen. WOENSDAG Kwart over acht Congregatie van de H. Familie der vrouwen. DONDERDAG H. Missen om kwart voor 7,8 en 9 uur. 7 uur Lof. ZATERDAG Feestdag van den H. Marcus. Voor de H.H. Missen wordt de Litanie van Alleheiligen gebeden voor de vruchten der aarde. Van 4—9 uur Biechthooren. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: J. M. Kniep. Burg. van Tuyllstraat. ZONDAG Half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 5 uur Lof. MAANDAG 7 uur H. Mis in 't Gesticht, uur word» de H. Communie gereikt. ZATERDAG 's avonds 7, uur Lof. Deze week de H. Mis om 8 uur PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 'tZand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 'tZand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half 7, 8 uur en kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof van de Zaligen Dood met preek. Te Deum tot sluiting Paaschtijd. ZATERDAG 7 uur Lof. Van half 3 tot half 10 gelegen heid om te biechten. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG H. Missen om 7 uur en half 9. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met rozenhoedje. MAANDAG Om half-8 geen H. Mis. 9 uur gezongen Uitvaart. DINSDAG 7 uur Lof. WOENSDAG Half-8 uur geen H. Mis. 9 uur Huwelijksmis. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna Biechthooren tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG Haif-8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 4 uur Patronaat. 6 uur Lof met Rozenhoedje. ZATERDAG Feest van den H. Marcus. Voor de H.H. Missen zal de Litanie van Alleheiligen worden gebeden. Van 4 tot half 9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. ZONDAG. 7'/j uur Vroegmis. 10 uur de Hoogmis. 2 uur Catechismus. 3 uur Lof en rozenhoedje en Te Deum tot sluiting van den Paaschtijd. Deze week tot en met Donder dag is er maar één H. Mis. MAANDAG 8V4 uur H. Mis. 9'/jenl2uurcatech. opdescholen. DINSDAG 8V4 uur H. Mis. WOENSDAG Feestdag van het Beschermfeest van den H. Jozef, dat a.s. Zon dag wordt gevierd. 8 'U uur H. Mis. 9Va en 12uurcatech.opdescholen. DONDERDAG Kwart over 8 H. Mis. 9'/ienl2uurcatech.opde scholen. VRIJDAG Half-8 1ste H. Mis. Kwart over 8 2de H. Mis. 9'/jen !2uurcatech,opde scholen. ZATERDAG Half-8 Iste H. Mis. Kwart over 8 2de H. Mis. Van 4-8 uur biechthooren. Half-7 Lof en rozenhoedje. NIJkerk PAROCHIE ST. CATHARINA ZONDAG Half 8 H. Mis. 10 uur Hoogmis. 4 uur Lof met de Lofzang Te Deum Laudamus tot sluiting van de Paaschtijd. WOENSDAG Beschermfeest van den H. lozef. ZATERDAG Feestdag van den H. Marcus. Voor de H. Mis de Litanie van Alleheiligen voor dé vruchten der aarde. Half 3 tot half 7 gelegenheid om te biechten. 6 uur Lof. Dagelijks de H. Mis om half 8. Marktbericht Amersfoort 17 April 1931. Appelen f 0.00 f 00.00 p. H.L. peren f—k f p. H.L.; Klei- aardappelen f 0.00 k f 0.— p. H.L. H.L.; Klei- IfO.-p.H.L.; Zandaardappelen f 0.—a fO.— p. H.L.; Hoendereieren f3.20 S f 4.30 p. 100 st.; Eendeneieren f3.50 k f4.00 p. 100 st.; Boter f 1.70 k fO.OO p. K.G.; Kippen <1.10 5 f 1.80; Hanen f 1.20 f 1.75Hennen fO.OO k 10.00; Jonge hanen fO.a fO.—Kui kens fO.— 5 f O.Tamme ko nijnen f2.00 5 f 3.00; Wilde ko nijnen f0.90 k fO.OO; Tamme duiven f0.60 k fl.00 per paar; Vette varkens f—k f.— Magere varkens f18.— ét f28.— Drachtige zeugen f 40 S f90; Biggen f 7.— k f 13.Guste zeugen f50 k f 70 per stuk. Aangevoerd: H.L. appelen; H.L. peren; OH.L. kleiaard- appelen; 0 H.L. zandaardappe len 1200000 hoendereieren; 7000 eendeneieren; 55 K.G. boter; vette varkens; 24magere var kens 15 drachtige zeugen 330 biggen; 3 guste zeugen; 0 koeien; 0 geiten; Oranje-vereeniging Kaarten voor het kinderfeest moeten afgehaald worden, op vertoon van lid maatschapskaart 1931, op Dinsdag 21 en Woensdag 22 April, in het gebouw der R.__K. werk], ver. St. jozef in de Heeft u Foto's, Platen, Etsen, enz.? Laat ons hierom een passende lijst maken. Groote keuze Schilde rijen, Platen, Lijsten,,.,. v.h. Lorijns Kerkelijke kunsthandel 't Zand 2 - Telef. 1341 - Amersfoort Johs. knoppers te Amerafoort zal op DINSDAG 2i APRIL 1931 des nam. ongeveer half 2 1 „De Lindenboom" Eemnes-Buiten publiek verhuren: (Na afloop der verhuring door Notaris Schouten aangekondigd) A. 12 perc. Wei- cn Hooiland onder Eemnes voor den tijd van één jaar -elegen in Aart Roeten Erf, Tflmen innen Erf, Dirk Blommersmaat, Geert Jljsberlse Erf, Zuilingsmaat, de Oeeren, de Cossen en Pangelenmaat, de Rut- ger Outjesmaat, en den Maatpolder bij het stoomgemaal. 'No. 1-12.) 1. 2 perc. Wei- en Hooiland onder Baarn voor den tijd van vier jaren gelegen in den polder Eemland ten noorden van den Bisschopsweg nabij de Eembrug Sectie A no. 34 en 33 resp. groot 1.68.90 H.A. en 1.02.10 H.A. als perc. 13 en 14 voor het Gesticht ,De Armen de Poth". C. 6 perc. Wei- en Hooiland onder Bunschoten voor den tijd van één jaar, gelegen in „De Zwarte Noord" tusschen den Veldendijk en de Eem bij de Hofstede „Veclust" (H. Nagel) als perc. 15—20 voor den Hoogwelgeb. Heer Mr. G. R. Baron van Voorst tot Voorst. Breeder bij biljetten.

De Eembode | 1931 | | pagina 2