Wij alléén 28| Jaar Parochie-Herder In Amersfoort i het Missiehuis St. Jan te Soesterberg. Zondagavond te half 7 werd Z.Eerw. aan de parochie verwacht om feestelijk te worden ingehaald. Honderden wach ten voor en nabij pastorie en kerk. De muziek van Wilskracht stond op gesteld. Daar kwam onder gejubel en muziek de auto voorrijden. In de pastorie wachtlen Kerkbestuur en genoodigden hield Dr. Aghina, als lid van het kerk bestuur een welkomstrede. HoogEerw. Heer Deken, zeide hij, als lid van het kerkbestuur is mij de eer te beurt gevallen U het welkom toe LEOPOLD ANTONIUS FRANCISCUS XAVERIUS FOCK KANUNNIK VAN HET METROPOLITAAN KAPITTEL VAN HET AARTSBISDOM UTRECHT DEKEN VAN HET DEKENAAT AMERSFOORT PASTOOR DER PAROCHIE VAN O. L. VROUW HEMELVAART Vrijdagavond had Deken Fock de|J. C. Graaf van Randwijck, Burge parochie verlaten en zijn intrek ge- meester, vergezeld van Wethouder «««am .M («af uioc.ohiiic Qi ian tp Thien. Na het Lof ging de burgemeester Deken Fock zijn gelukwenschen aan bieden wegens uitstedigheid op Maandag. De kerk was tot in de uithoeken vol, terwijl zeer velen geen plaats konden bekomen. Allerwege hingen de vlaggen met pauselijke wimpel uit en toonden de parochianen hun liefde en aanhanke lijkheid voor hun jubileerenden herder. Maandag werd de Kerkelijke vie ring voortgezet. Om 10 uur droeg de jubileerende Herder een plechtige H. Mis op geassisteerd door Pastoor Beltman uit Stokkum als Diaken en Rector Croonen uit Bussum als Sub diaken, beiden oud-Kapelaans der Pa rochie. Theologanten van het Seme- narie Rijzenburg, zonen der Parochie, assisteerden Thuriferarius Eerw. Heer P. Tillemans en Acolylhen Eerw. Hee- n H. Fortmann en W. Kuiper. Aan het rijk versierde altaar hadden plaats genomen de Pastoors Hariman, Sandkuyl, Hooyman, van Harten uit Hamersveld, Vos uit Leeds (Engeland), "en tweetal Paters van het Missiehuis ,St. |an" Soesterberg, de Eerw. Kape laans de Jong en Warndorff, Kap. Ver- nooy van St. Henricus en Kap. Groot huis van St. Ansfridus. terwijl Kap. Bach van St, Henricus medewerking verleende op het zangkoor. Het kerkkoor bracht op verdienste lijke wijze ten gehoore de 4stemmige Mis van K. Goller en na de H. Mis de Priestercantate van Mgr. v. Schaik. Na het Evangelie sprak de jubilaris zijn parochianen ongeveer als volgt toe Het is nu 25 jaren geleden dat mij de verantwoordelijke opdracht werd ge- -egeven in deze parochie het woord iods te verkondigen, de Sacramenten toe te dienen en uw geleider te zijn op den weg naar de eeuwigheid. Ik voelde de verantwoordelijkheid en mijn zwakteen vroeg uwe gebeden te ver eenigen met de mijne om daardoor sterkte te ontvangen om eenigszins aan de verwachtingen van mijn Kerke lijke Overheid te beantwoorden. Onder bescherming van de H. Maagd zijn 25 jaren voorbijgegaan. Weder ver- eenigd in dit kerkgebouw past het ons uiting te geven aan onze dankbaar heid. Voor mij om met vertrouwende arbeid onder U voort te zetten, zoo lang God wil en voor U om steeds dankbaar en vol véengde het goede pad te blijven betreden. Dankbaarheid moeten we betoonen aan de Moeder maagd, Beschermvrouwe van deze pa rochie, van wier bescherming wij steeds verzekerd zijn. Dit is een dag van dankbaarheid en vreugde, doch ook een dag van ernstig onderzoek. Over vloedig zijn de genaden, die we ont vangen hebben, overvloedig Gods ver maningen om niet af te wijken van het pad. Hebben wij altijd beantwoord aan deze genade? God heeft met on begrijpelijke lankmoedigheid en barm hartigheid veel verdragen wat niet goed was. Dezen dag is na ernstig onderzoek ook een dag om voornemens te maken, en standvastig te blijven. Mochten de ouders hun zware verantwoordelijkheid kennen en hun kinderen voorgaan op het pad der deugd en een afschuw hebben van de zonde. Moge de kin deren in hun hart aankweeken eerbied, liefde en gehoorzaamheid, die heerlijke deugden waarvan de Zaligmaker zelf het voorbeeld heeft gegeven, omdat daarvan afhangt de vrede in het gezin,, de vrede in de geheele maatschappij.) Wanneer wij leven volgens het Evan gelie, d.w.z. God liefhebben en de naaste gelijk ons zeiven, dan zal dit ieder Uwer vruchtbaar zijn. Op dezen dag zullen we allen voor nemens maken, gij en ik, en die neer leggen aan de voeten van Maria, opdat Zij ze aanbied aan haar Goddelijken Zoon. Dat we standvastig moge blijven eentonigheid in, wat ik U zal aantoo- nen. Als de mij geschonken inlichtin gen juist zijn, is dit de derde maal dat U uw glorieuse intocht doet in Amers foort. De eerste maal is nu 73 jaar geleden, en wel als klein kindje, waar van spoedig een klein bundeltje werd gemaakt. Niemand wist wat in dat kleine bundeltje voor de Katholieken van Amersfoort was geborgen. Op la- teren leeftijd vertrokken uw ouders naar Bussum. 12 jaar hebt U na vol eindiging uwer studiën gewerkt in Utrecht en ook nog in Veenhuizen. 25 jaar geleden had uw 2e entree plaats. In Utrecht begrepen zij den band tus- schen U en de stad Amersfoort en stelden U aan tot pastoor van deze parochie. Wat U in die 25 jaar gedaan hebt, zullen anderen memoreeren. Kort, doch hartelijk is ons woord van welkom, nu U voor de 3e maal uw intrede doet. Dankbaarheid vervult ons vele gaven die U hebt gegeven. Uw warm hart en liefde voor Amersfoorts Katholieken hebt U steeds gegeven. De muziek weert zich en toont de blijheid die ook ons vervult. Geve God U met uw dapper en edel hart nog lange jaren van werkkracht en dat wij met U mogen samenwerken. Deken Fock gaf de verzekering dat het hem verheugt, dat de parochianen hem met zoo'n blijdschap hebben ont vangen en verwelkomd. Dit zal een aansporing zijn, aldus Z.Eerw. om mijn beste krachten te blijven geven voor de geestelijke belangen van allen. De muziek van Wilskracht speelde vervolgens „Aan U, o Koning der 'eeuwen" en „Roomsche Blijdschap". Staande aan den ingang der pastorie aanhoorde Z.Eerw. dit en wuifde na afloop vriendelijk tot dank. Voorafgegaan door misdienaren, stoet van bruidjes met bloemen en Geestelijken schreed Z.Eerw. vervol gens de feestelijk, streng eenvoudig, doch schoon versierde parochiekerk binnen, onderwijl het zangkoor te ge hoore bracht „Domine Salvum fac Decanum nostrum" van J. C. Guikers, voor üem. Koor met Sopraan-soli. Het plechtig Lof. werd gecelebreerd door den jubilaris met assistentie van de beide parochie kapelaans de Weleerw. heerendejong en Warndorf. Tijdens het Lof hadden aan het altaar plaats genomen de Zeereerw. heeren Pastoors Hartman, Vos, Beltman en Rector Croonen, Kapelaan v. Straelen en eenige Theologanten van Rijsenburg, zonen der parochie. Na het Magnificat hief de grijze herder het Te Deum Laudamus aan. Na het Lof werd ten gehoore ge bracht „Priesterhulde" van A. Ponten voor jongenskoor. Onder het zingen van „Domine, Salvum fac Decanum nostram" en voorafgegaan door dezelfde stoet als bij het intreden, verliet de jubileerende herder het kerkgebouw. Het Lof werd bijgewoond door Mr. opdat allen aan het einde van dit leven het glorievolle jubelfeest mogenvieren in eeuwigheid. Amen. Aandoening belette meerdej de grijze parochieherder het De Receptie. Van 12 tot 2 uur had een zeer druk bezochte receptie plaats in de pastorie. In tegenwoordigheid van vele Geeste lijken en vele parochianen, bood Kerk meester Brom het geschenk aan der parochie, met de volgende woorden: Hooggeachte Heer Deken. Het is mij een voorrecht om U hier namens alle parochianen geluk te moge wenschen en onze dankbaarheid uit te spreken. 25 jaar hebt U hier gewerkt, zljt Gij onze zielenleider, onze troost, onze toevlucht geweest in vele omstandig heden. Onze raadgever zijt Gij geweest, lief en leed met ons meelevend. Naar de jeugd ging uw hart vooral uit en zulks deed ons gemakkelijk 't middel vinden om U een klein bewijs van onze dankbaarheid te schenken en wel in den vorm van een gift voor de stichting van een fonds voor een parochiehuis. De jubilaris sprak een eenvoudig dankwoord. Geheel den duur der receptie was er druk bezoek. 's Avonds brachten de Katholieke gymnasten, begeleid door de Muziek vereniging Wilskracht een ovatie, defileerend voor de pastorie. DE GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN. De Raadsverkiezingen naderen met rassche schreden. De candidatenlijsten zijn ingeleverd en straks moet over die candidaten lijsten worden gestemd. Het spreekt van zelf, dat wij, Katho lieken, weer ons beste beentje moeten vóór zetten, om bij die Raadsverkie zingen onzen vollen invloed tot gelding te brengen en dat alles er op moet worden gezet om geen enkele katholieke stem verloren te doen gaan. De komende weken zullen moeten zijn propaganda-weken. Om die propaganda echter te kun nen voeren zijn propagandisten noodig. Er is in de komende weken zooveel te doen. Er zal huisbezoek moeten worden verricht om vlugschriften te verspreiden of informaties te verstrekken over de stemming. Er zal moeten worden geinformeerd, waar kiezeressen of kiezers zijn, die om een of andere reden niet of moeilijk kunnen komen stemmen. Gebrekkigen of ouden van dagen zullen zoo noodig naar de stembus moeten worden begeleid of per auto of rijtuig worden opgehaald. Huismoeders, die moeilijk weg kun nen, zullen een tijdje moeten worden vervangen, opdat zij haar stemplicht kunnen gaan vervullen. Laten wij wel bedenken, dat elke j stern bij de a.s. verkiezingen van groote waarde is, en dat één stem, die aan de Kath. lijst onthouden bleef, oorzaak kan zijn, dat we een zetel minder krijgen en dat dus onze katho lieke invloed in den Raad beduidend minder wordt, dan hij had kunnen zijn. Op den dag zelf der verkiezingen hebben we een klein legertje propa gandisten noodig, dat heel den dag in de weer is om te zorgen, dat alle katholieke kiezeressen en kiezers ter stembus komen. Wij wekken hen, die op een of andere wijze behulpzaam willen zijn bij de propaganda met aandrang op zich bij den secretaris op te geven. Men doe hef spoedig, want de tijd dringt. En.... men late zich niet weerhouden door valsche schaamte of menschelijk opzicht. Bij andere partijen zien we vaak een ijver voor de politieke propaganda, die ons beschamen moet. Ook de politieke propaganda is vorm van Katholiek apostolaatswerk, dat, als 't met goede intenties verricht wordt, zijn verdienste niet missen zal. Wij hopen dat zich in de komende dagen velen bij een der Comité-leden bereid zullen verklaren om bij de komende verkiezings werkzaamheden een handje te helpen. En dan zijn er ook nog velen, die door allerlei omstandigheden persoon lijk niet kunnen optreden. Ook voor hen is er mogelijkheid zich verdienstelijk te maken. Het verkiezingswerk kost véél geld méér dan menigeen denkt. Welnu ook door geldelijken steun te verleenen kan men zeer goed het bestuur onzer Kiesvereeniging helpen bij de moeilijke taak die het in deze dagen heeft te vervullen. Elk bedrag is welkom! Want elke gift getuigt van goeden wil om mede te werken. En veel kleintjes maken een groote. Het bestuur der R.K. Kiesvereeniging moet kunnen rekenen op de mede werking van allen. We moeten niet denken„'t bestuur knapt 't wel op"want dan zouden we niet onzen plicht doen. Onze plicht gebiedt: het bestuur der Kiesvereeniging te steunen, te hel pen en bij te staan. Reeds van nu af beijvere ieder zich in eigen kring propaganda te maken voor de candidaten van Recht en Orde. Onze Katholieke fractie moet sterker worden; en ze zal ook sterker worden wanneer ieder onzer zijn plicht doet. ..I Amersfoort, koopen persoonlijk alle vischsoorten in de Rijksvischhallen te IJmuiden. U is dus steeds verzekerd van de billijkste prijzen en de noodzakelijke kwalititeits- contrölel Thuisbezorgen zonder verhooging IJmuider Vischhaodel H. GLASTRA Co. N.V. ALLEENUTR.STRAAT 40 - TEL. 92 - AMERSFOORT HOOFDKANTOOR IJMUIDEN OPOERICHT 1 MEI 1909 Steeds voorhandenTarbot-tong, Kabeljauw, Schelvisch, Schol Bot enz. Vischconserven. Warme Croquetten en Vischkoekjes Heerlijke gebakken visch - Gemarineerde Haring - Rolmops Leveranciers aan R. K. Instellingen. Met goedkeuring v. d. Algemeene Vergadering hebben de bij het „Melk- contrólestation Amersfoort" aangesloten Melkhandelaren en Slijters een een voudige en naar verwacht wordt prac- tische reclame ontworpen, daarbij ge steund door hun bestuur. De te ver spreiden kaart onderscheidt zich van veie andere door een nette uitvoering en beknopte tekst, waarin het doel en het werk v. h. „M.C.S. Amersfoort" vrij volledig en toch in zeer weinig woor den is samengevat. Het wil ons voor komen, dat hier meteen een algemeen belang wordt gediend, ook in verband met de Volksgezond. ST. CATHARINA-VEREEN1GING. Aan het jaarverslag der St. Catharina- vereeniging vorige maand gehouden, zij het volgende ontleend: Het bestuur der St. Catharinaver- eeniging brengt met genoegen aan hare contribueerende leden verslag uit over het afgeloopen jaar. Ofschoon deze vereeniging niet zoozeer op den voor grond treedt en meesttijds in stilte werkt, is het bedrag der contributies dikwijls niet toereikend, om aan de vele aanvragen te voldoen. Hoevele jonge moeders, die met zorg de ver meerdering van hun gezin tegemoet zien, heeft deze vereeniging ook dit jaar weer geholpen, niet alleen aan de eerst noodzakelijke kleedingstukken, maar ook aan versterkende middelen, en aan hoevele arme zieken werd wederom lijf- en beddegoed verschaft, en dit zoo noodig bij voordurende ziekte, herhaald. Een hartelijk woord van dank brengt het bestuur dan ook aan de leden, die door hunne milde bijdragen de ver eeniging in staat stelden, zoovele ge zinnen te helpen. Ook is hier zeker niet misplaatst een waardeerend woord van dank aan de dames, die zoo welwillend zich steeds weer belasten met het naaien der verschillende goederen. In de loop van dit jaar werden uit gereikt 528 stuksverschillendegoederen, terwijl aan zieken en kraamvrouwen 445 Liter melk werd verstrekt. Het Bestuur hoopt dit jaar weder op dezelfde wijze te kunnen voortgaan, zoo mogelijk nog wat verder te kunnen uitbreiden, en zoo doende wederom te kunnen verlichten. Het bestuur der St. Catharina-ver. Programma van het eerste Zomer- concert op Woensdag 13 Mei a.s. in het Plantsoen door de R. K. Muziek vereniging „Wilskracht". Marsch Loraine Louis Oanne Zampa, Ouverture P. Herald Am Früllingmorgen, Grande Valse P. v. d. Bossche Simples Plaiciers, Fantasie v. Clar. G. Gadenne Marche aux Flambeaux (G. Meyerbeer) G. Witman Orphée aux Enters, Ouv. G. Offenbach Capana, Suite de Valse C. Waldteufel Suite Oriëntale Fr. Popy Finale Marsch. Burgerlijke stand. 5 Mei. Geboren: Jan Hendrik, J. Schreuder en H. Bos Klasina.d. N. W. Schreuder enJM. E. Kempkes - Catharina Romana Melania, d. v. A. J. R. E. v. Schoonhoven van Beur den en A. C. C. H. de Bert Wil helmus Nicolaas, z. v. N. Schoonder- beek en E. J. E. v. Dieën - Geertruida, d. van K. Mosterd en J. IJzerman. Gehuwd: H. Eijbergen en G. Rijn G. J. Jekel en A. Ipenburg A.Jans en J. v. Putten N. Zaal en A. G. Ruitenberg. OverledenCornelis T. Eeden, 4 m. 6 Mei. Geboren: Jannigje, d. v. R. Kamerbeek en J. v. Putten Maria Johanna Augusta, d. v. E. J. G. Mertens zur Borg en A. M. P. A. Janssen Franciscus Cornelis Maria, d. v. J. H. Overmars en W. v. Hamersveld. Ge huwd J. v. Veenendaal en W. Smid A. Nijveldt en M. C. Brouwer. Over leden: Willem v. Steeg, 56 j., echtg. v. W. Blokhuis Hendrika v. Dijl, 2 j. 7 Mei. OndertrouwdH. Jagtenberg en H. M. Renes J. Fokkema en A. W. Vonkeman D. v. Dijk en E. Arbon A. de Leeuw en B. Menko C. Brons en J.Berculo. Gehuwd: H. N. de Bree en M. H. A. Rentrop M. L. v. Overeem en J. Serré. jOver- Huiduitslag leden: Frangois H. v. Leeuwen, 74 j. 8 Mei. Geboren: Trijntje, d. v. W. v. d. Meer en J. Mol. 9 Mei. Overleden: Jan v. 't Hoen- derdaal, 86 j., wedn. v. A. v. d. Berg. 11 Mei. GeborenJan Willem, z. v. G. Weigraven en A. A. M. Sleeking Simon, z. v. C. Sleeking en J. F. Quer- forth Nicolaas Hendrikus, z. v. L Eijbergen en G. v. Beek Maria Geer truida Johanna, d. v. W. J. M. Kroes en J. C. Clemens Barbara Arnolda, d. v. W. v. Vulpen en W. Bakke. - Johanna Eibertje Martha, d. v. J. H. Breuker en J. Wiertz Wouter, z.v. A. C Berends en M. C. Fontijn. 1 Gehuwd: L. W. Taaieen M.J.AIies. OverledenSussanna J. M. Proot, 76 j. Bernardus E. Vlug, 34 j., echtg. J. Wijnhoff. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort maken bekend, dat het bureau van den Burgerlijken Stand op Hemelvaartsdag voor het publiek ge opend zal zijn des voormiddags van 8'/i tot 9 uur, uitsluitend tot het doen van aangiften van geboorten en lijden. De daartoe noodige aanvrage moet geschieden aan het gemeentehuis mon deling of schriftelijk, uiterlijk tusschen 8 en 8V4 uur, des voormiddags van dien dag. CANDIDATEN STELLEN. Ten Raadhuize werden candidaten lijsten voor de gemeenteraadsverkie zingen ingeleverd door de volgende politieke partijen en groepen: Katholieke Staatspartij. Anti-Rev. Partij. Christelijk Historische Unie. Sociaal Democratische Partij. Revolutionair Socialistische Partij. Communisten. Vrijheidsbond. Vrijzinnig Democraten. Staatkundig Gereformeerde Partij. Christen-Democraten. Groep van Tellingen. Door den bouwkundige Blom is aanbesteed het verbouwen van perceel Leusderweg 86. Inschrijvers: Tommei en van Zoest f2710) Hienekamp - 2624 Blom - 2398 Wassink -1247 In den nacht is aangifte gedaan van diefstal van een vrachtauto, welke onbeheerd was blijven staan op den Hof. Later bleek, dat twee personen op den Barchman Wuytierslaan tegen een boom waren gereden. Zij hebben de auto laten staan en vluchtte in de richting Soest. De politie te Soest heeft ze aangehouden. Beiden hebben bekend de auto te hebben weggenomen. Na gehouden stemming onder het spoorwegpersoneel is uit een 5-tal ge gadigden voor fondsgeneesheer in de vacature Dr. Schreuder, gekozen ver klaard Dr. W. van Burgerier, arts, homoeopathisch geneesheer alhier. GEVESTIGD TE AMERSFOORT. Pauline ten Bosch, R.K., Zuidsingel 38. L. Bijvoet, R.K., Utr.weg 228. W. Rijkse, N.H., Arnh.weg 67. Catharina Schoppenhauer, R.K., M. With.straat 36, onderw. Slooten, N.H., Bernulf.str. 16, adj. ond. Inf. Werner, R.K., St. Ansfridusslr. 19, fabr.arb.| H. Tanninga, N.H., Muurh. 115, stucad, Alida Swagerman, R.KGaslaan 64, Johanna Herder, R.K., Valkestr. 12, A. Hartsuiker, N.H.,Bankastr.44,proc.h. P. v. Rooy, R.K,, Muurh. 4, winkelb. H. v. Beem, N.H., Hoogstr. 18, los arb. A. Veerdonk, R.K., St. Radboudstr. 16, winkelb. Marie Over, R.K., Nassaul. 3, dienstb. J. Ritmeester, E.L., A. Cuypstraat 9, plateelsch. J. Keizer, R.K., Bloemend.str. 5, bakker. Petronella Langelaar, N.H., Gasth.l. 49, huish. D. gornema, N.H., Kar. Ber. Wapens, huzaar. J. de Wijk, N.H., Arnh.w. 67, leider j.h. J. Maas, R.K., Ruysd.str. 4, winkelb. J. Nol, R.K., L. Beekstraat 35 Erika Huhs, DE., Utr.weg86,dienstb. G. v. d. Laan, Woestijgerw. 196, typogr. Wilhelmina Rootselaar, N.H., Teutöli S. Holman, Utr.weg 122, huiskn. Wasch deaangedane plaatsen met warm water I Elisabeth Pastoors, R.K., B.W.Iaan 300 Purolzeep, droog daarna ^voorzichtig af, —dienstbode. :r aan wat ruroi open sirooioaar over- Tc- p, v in, i,„i, nog wat Purolpoeder. Herhaal dit eiken G- Bothof, U.K., Utr.weg 2, kok V_J,„ 1 Fi.orHiitn Anlhprc ft ft Rpraetra: dienstbode. J. Both, N.H., Westeretr. 43, telegr. C. Kuiper, N.H., Vermeerstr. 57, boekdr._ Henriette Snoek, Ligusterstr. 5, strijkst.*' Hendrika v. Burgsteden, R.K., Kamp 12 dienstbode. B. de Haan, N.H., Heiligenbergerw. 75 boekdrukker. Maria Bijdevier, R.K., Laan 1914 no. 5 dienstbode. S. Schuurmans, N.H., Weverssingel 39 Johanna Ruitenberg, N.H., P. Bothl. 8 kantoorbed. Theresia Derijck, R.K., O. Soesterw. 47 Aagje Pendraat, M. Withoosstr. 21 Th. lttmann. Hof 11 A. Willemsen, Staringlaan 6, kellner Theodora Hooi, R.K., KI. Haag 19 J. Rootselaar, N.H., Teut 51i, brugw. G. Spekking, N H., Weistraat 1, arb. Elisabeth Los, D., v. Marnixlaan 12 Jannetje Walet, N.H., Bloemend.str. 17 dienstbode. H. Kakenschke, D.E., Leusderweg 49, monteur. Sophia Hooft, R.K., Muurh. 23 dienstb. Maria Alies, R.K., Langestr. 25 D. Kan, V.K.K., v. Marnixl. 50 K. Coolen, R.K., Schaepm.l. 3 bouwk. t. Mermina de Vos, V.K.K., v. Marnixl. 50 dienstbode MariaKloosterman, R.K,, St. Radb.str. 14 H. Wolffenbuttel, R.K., P. Borststr. 50 koopm. visch. Aleida Floor, G.K., Utr.weg 2931.1. verpl. C. Miiller, R.K., KI.Haag 21b winkelb. Uit den Omtrek Eemnes De gemeenteraad ging accoord met het voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een overeenkomst met de Utrechtsche Waterleiding Mij. inzake de drinkwatervoorziening. Leusden Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika, d. v. T. v. d. Pol en M. H. de Bruin. Ondertrouwd N. T. Blom en H. Tijmensen G. Willijenburg en G. van Herwaarden. Gehuwd: M. van der Velde en M. Termaaten A. v. Ginkel en J. Reemst. Overleden: Klasina van Valkengoed oud 65 jaar, ongehuwd. Soest Er ontstond door onbekende oor zaak brand in een schuurtje staande achter het woonhuis van Bulten, ge legen aan den Koudhoornweg. Aan gewakkerd door krachtigen Noorden wind, was het geheele schuurtje spoe dig een prooi der vlammen. De brandweer, die spoedig ter plaase was, behoefde geen water meer te ge ven, omdat het brandgevaar voor de in de nabijheid staande woning reeds geweken was. De schade bleef uitsluitend beperkt tot het schuurtje, dat niet was ver zekerd. Stoutenburg Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika Woutera, d. v. J. van Hamersveld en G. Ossendrijver Aart, z. v. G. van Deuveren en j. Walet Hendrika Maria, d. v. R. Kleinveld en M. van Burgsteden. Overleden: Evert van Leijenhorst oud 60 j., echtg. vau G. van Wessel. NfprVPtlS cn overspannen, onrustig ixti >cua cn slapeloos. Men gebruike hiertegen de zenuwslillende en zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Glaien Buisje 75 cl. Bij Apolh.enDrogiste= Binnenland NAAR ROME. Maandagmiddag vertrokken per extra trein vanuit Arnhem degenen, die onder leiding van het R. K. Werklie denverbond de reis naar Rome maken ter herdenking van de uitvaardiging der „Rerum Novarum"-Encycliek. Het R. K. Werkliedenverbond heeft voor zijn reizen een speciale instelling n.I. de Centrale Reiskas, waarvan voorzitter is het nieuwe Statenlid voor Utrecht, de heer H. C. Venings uit Amersfoort. Niet minder dan 508 personen ma ken deze Verbondsreis mee. De Katholieke Bouwvakarbeiders- bond had zelfs 'n loterij voor zijn leden georganiseerd, zoodat van dezen bond alleen reeds 60 vertegenwoordi gers waren. Voor niedischen bijstand heeft het Verbond gezorgd door dr. V. C. J. Smits uit Utrecht uit te noodigen de -"is mee te maken. Het aantal priesters, dat met het R. K. Werkliedenverbond ter „Rerum Novarum'-herdenking mee naar de Eeuwige Stad opgaat, is 27. De Verbondsadviseur Kanunnik J. van Schaik uit Utrecht is reeds enkele dagen geleden naar Rome ver trokken. dag, zoolang het noodig is. Everdina Aalbers, G.G., Bergstraat 30,

De Eembode | 1931 | | pagina 2