Prima Eiken Kapstokken J.I.I. Wij alléén IV. in Amersfoort, koopen persoonlijk alle vlschsoorten In de Rijksvischhallen 1c IJmuiden. U is dus steeds verzekerd van de btlIHkste prijzen en de noodzakelijke kwaliteits controle I Thuisbezorgen zonder verhooging Umuider Vischhaodei H. GLASTRA Co. N.V. ALLEENUTR.STRAAT 40 - TEL. 92 - AMERSFOORT HOOFDKANTOOR IJMUIDEN OPGERICHT 1 MEI 1909 Steeds voorhandenTarbot-tong, Kabeljauw, Schelvisch, Schol Bot enz. Vischconserven. Warme Croquetten en Vischkoekjes Heerlijke gebakken visch - Gemarineerde Haring - Rolmops Leveranciers aan R. K. Instellingen. Voor het examen stenografie (Duitsch) is te Amsterdam geslaagd onze stadgenoote mej. T. van Weezel- Errens. Burgemeester en Wethouders zullen Vrijdag 12 Juni des voormiddags 10 uur in de Markthal aan de Breestraat publiek verkoopen: Grasgewas eerste snede op de gronden onder Bunscho ten en Eemnes nabij den Eemmond in 32 perceelen en 2 perceelen gras gewas aan de Kopersteeg. Voorts naweide van 4 perceelen onder Bunschoten en van 2 perceelen aan de Kopersteeg. Door den bouwkundige Blom werd aanbesteedvoor rekening der N.V.A. Meiboom's Handels Mij. Alkmaar, t bouwen van een pakhuis aan den Kleinen Koppel. Hoogste inschrijvingTh. T. van Keulen f15.980 Laagste J. B.AIfnnk, Nijkerk f 13.787. Alhier is opgericht een afdeeling Amersfoort van het genootschap Ne derland—Frankrijk met als bestuurs leden Mej. van Teutem, Mr. van der Mark, Prof. Dr. de Beaufort. Ducrocq, Barkey Wolf en Valkhoff |r. Onder goedkeuring van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen zijn door B. en W. tot ge committeerden bij de a.s. eindexamens der Gemeentelijke Handelsschool met 4- en 5-jarige cursus benoemd Mr. E. H. Bergsma, H. Bierman, A. ter Cock, Dr. J. Fr. B. v. Hasselt, A. H. Martens, O. Plantinga, Dr. Joh. H. Scheurer, A. Sellemans, Mr. P. A. G. Ubink en J. F. de With. Ruitersportvereeniging Eemland, 5e Concours Hippique op het sportterrein Birkhoven. Geschiktheidsproef voor rijpaarden. 1. jhr. A. v. Lennep met Lufhkus, 2. Chr. Pahud de Mortanges met Mar- croix, 3. Jhr. W. Gevaerts van Nuland met Duck of Duleck, 4. W. Kist met Pfifficus, 5. W. v. Reede m. Schamrock. Springconcours met handicap. 1. A. D. C. van de Voort van Zijp met Sunday, 2. Jhr. A. van Lennep met Ayesha, 3. Baron Sirtema van Gro- vestins met Victoria, 4. H. B. Gescher met Tijl, 5. G. P. de Kruyff met Preten, 6. A. D. Heuff met Scherzo. Crosscountry om den Johnny Wal- kerprijs. 1. P. Konijnnenberg te den Haag met Rastal, 2. dr. J. A. Gunst te Amsterdam met Irish Comedy, 3. L. Engelberts te Voorburg met Ukraine, 4. M. de Vries te den Haag met Maluska. Springconcours: 1J. M. de Kruyff te Amersfoort met Abaisse, 2. H. B. Gescher te 'sGra- venhage met Tijl, 3. H. J. Varvik te Lonneker met Nella, 4. K. J. Schum- melketel te Breda met Duiveltje, 5. A. D. C. van de Voort van Zijp te 's Gra- venhage met Sunday. In den crosscountry kwam mevr Kraemer uit Amsterdam met Cora te vallen. De berijdster kreeg geen letsel, maar haar paard brak een poot en moest worden afgemaakt. van de Stadt, oud 85 jaar, echtgenoot van M. Scholtz Maria Buma, oud 62 jaar. 1 Juni. Geboren: Gerritje, d. v. van Ree en J. Walet Jan Evert, z. v.J. H. G. van den Beig en A. Spies Hendrikus Jacob, z. v. J. Deenhart en H. G. van de Wijngaard Gerar- dus Hendrikus, z. v. J. Deenhart en H. G. van de Wijngaard. Overleden: Adrianus Johannes Rijpert, oud 48 jr., tgenoot v. P. van Keulen. Uit den Omtrek Baarn Geboren Willy Wouter Franciscus, van W. H. Ton en H. M. v. Ha- mersveld. Anton Jan, z. van J. v. Wageningen en A. Kellner. Nelly, van J. G. v. d. Woord en J. v. Kooi. OndertrouwdF. Th. Scholvinck en M. E. Ie Cosquino de Bussy. C. v. Lunteren en A. H. Hageman. D. J. Korts en D. A. Boelens. GetrouwdG. de Vente en H. M. Webber. Hepp en H. J. Hornis. J. J. Donath en J. H. C. Kroon.— W. Pater en C. v. d. Woord. OverledenSimon Bakker, 61 ji geh. met J. M. Romunde. Catharina M. Visser, 60 jr., geh. met J. Holmes. Frederik Reek, 61 jr. Jan van Wilsum, 66 jr., geh. met M. Ouderdorp. Barneveld den landbouwer J. H. v. Soesber gen, te Glind, is brand ontstaan in een met hooi gevulden berg. Dank zij het spoedig aanwezig zijn der brandweer, mocht men er in slagen de nabij- staande gebouwen te behouden. Vermoedelijk is het spelen van kin deren met lucifers de oorzaak. Burgerlijke Stand. Geboren Johannes, z. v. C.J. Spij ker en G. E. Krijnen Theresia Ma ria Adelheid, d. v. B. T. K. Staarman en H. M. Bruggeman Johanna, d. v. E. j. van de Haar en R. Hooijer Johanna, d. v. P. van Veen en N. A. A. Evertse Johanna Maria, d. v. H. v. d. Eshoff en B. J. v. Nimwegen Cornelia Hendrika, d. v. H. Pol en C. Berendse. OverledenTheresia van den Berg, oud 6 maanden. 27 Mei. GeborenHendrik, z. v. A Wilken en S. Enkelaar. Overleden Willemina Termaten, oud 68 j., wed. van W. J. van de Wijngaard Hen drik de Boer, oud 58 jaar, echtgenoot van E. C. W. Slijkhuis. 28 Mei. GeborenHendrika, A. H. van Bekkum en E. Koops Barend Jan Willem, z. v. W. H. H. Marie en E. M. W. Telers. Onder trouwd M. Ennenga en D. v. Swieten1 C. J. Bottemanne en W. Horst G. J. van der Tuin en W. M. Heere P. J. Steenbeek en M. J. van Plateringen E. de Wit en A. G. van der Maat. GehuwdE. A. H. Poort en G. Kraak. 29 Mei. Geboren: Anna Maria, d. v. Reijer van Wegen en A. van der Wal Petronella, d. v. K. Lensink en E. Hop Gerritje Geerlruida, d. v. E. van de Bunt en W. Wijnands. OverledenJacoba Cornelia van den Hoek, oud 6 maanden. 30 Mei. OverledenNicolaas Gerrit Hoogland In de goed-gevulde Concordia-zaal werd de algemeene ledenvergadering van de Coöperatieve Boerenleenbank van Hoogland gehouden, onder leiding van voorzitter P. Hilhorst, die de aan wezigen verwelkomde en herinnerde aan het 25-jarig bestaan der Leenbank. Feesten lieten de omstandigheden niet toe, maar ter herinnering aan het jubi leum zou een prijsuitdeeling worden gehouden. Herdacht werd nog wijlen W. Eggenkamp, lid van den Raad van Toezicht. De notulen werden goedgekeurd. Secretaris Boersen bracht vervolgens'l jaarverslag uit. Dat 't boerenbedrijf niet meer loonend is, tengevolge van den sterken teruggang der prijzen, werd vastgelegd. De toestand van de Bank is echter goed. Het aantal leden be droeg 31 December 195; vooruitgang: 10 leden. De balans sloot met een bedrag f448.400,65. Het winstsaldo: f 1366.53. Bij de verkiezing van een lid van den raad van toezicht in de vacature Eggenkamp, werd gekozen de heer P. v. d. Tweel. Pastoor de Jong, adviseur der ver- eeniging, noemde het 25-jarig bestaan der Leenbank een reden voor blijde vreugde, in den beginne was alles moeilijk. Er bestond bij de oprichting al een spaarkas van den Boerenbond, waaruit de Boerenleenbank feitelijk is ontstaan. Er waren twee voortrekkers, wier namen nog met eere moeten wor den genoemd, namelijk H. Blom en A. v. d. Hoven. Speciaal Blom gaf al zijn kracht aan de bank ondanks allerlei tegenwerking. Van 1906 tot 't jaar 1915 bleef de bank zelfstandig. In 1916 kwam de aansluiting bij de Centrale Raiffaisen- bank te Utrecht. In 1917 kwam er aan sluiting bij den R. K. Boerenbond en er werd moeite gedaan voor aanslui ting bij de R.K. Centrale te Findhoven door onzen sympathieken kapelaan de Wit. !n 1918 werd het verband met den Boerenbond losgemaakt en in 1919 werd aansluiting verkregen met de Centrale Bank te Eindhoven. Naastenliefde is de leidster bij uit nemendheid van de R.K. Boerenleen banken, alles pro Deo. De Centrale Bank heeft nu reeds een reserve van zeven a acht millioen, zoodat ieders geld veilig is. De Boe renleenbanken zijn een zegen voor den boerenstand gebleken. Het geld is ieder geval altijd gewaarborgd. Aan 't eind bracht Pastoor de Jong dank aan het bestuur, dat belangeloos zijn krachten heeft gewijd aan de leen bank en in het bijzonder den heer Hilhorst, die reeds 25 jaar lid en thans ook bestuurslid is. Met een zegenwensch voor den boe renstand en de boerenleenbank, ein- je spr. zijn luid toegejuichte rede. inder het gebruik van eenige ver- verschingen werd overgegaan tot de prijsuitdeelingnuttige werktuigen voor het landbouwbedrijf. Bij de rondvraag vroeg B. Brouwer om evenals vorig jaar aan het Wlt-Gele Kruis f 100 subsidie te verleenen. Hier mede gingen allen accoord, waarna slui ting met gebed. Bezoekt de demonstratie van gras- inkuilen op Vrijdag 5 Juni a.s., des n.m. te half twee (zomertijd), bij den heer H. Brouwer, .de Bieshaar", nabij den Ham te Hoogland. Hoe langer hoe meer gaat men belang stellen in 't inkuilen van gras, ook in de voorzomer. Houdt daarom de Vrij dagmiddag van 5 Juni in uw gedachten en ga vooral eens even kijken. Goed gras, dat goed ingekuild wordt is beter, veel beter voer, dan goed hooi, dat goed gewonnen is. Burgerlijke stand. GeborenHendrikus Petrus, z. v. O. Horst en L. J. Boerssen Wilhelmina Anna, d. v. W. Steenbeek en W. G, Kok Hendrika Johanna, d. v. A. Pasker en T. Groenenstijn Teunis, z. v. H. v. Norden en E. v. Soeren. Overleden: Jan van den Heuvel,74j. wedn. v. M. Voskuilen Elbetjje Schaapherder, 82 j., wed. v. B. vati Overhagen. Hoevelaken ln den gemeenteraad kwam aan de orde het aangaan van een overeen komst met de gemeente Amersfoort, inzake toelating van buitenleerlingen op de scholen aldaar. De Voorz. zegt, dat Amersfoort, hoewel laat, thans een tegemoetkoming vraagt in de kosten van het onderwijs voor buitenleerlingen. Overeengekomen wordt, dat door Hoevelaken eventueel vergoed zai worden per leerling, wat de gemid delde kosten per leerling van het onderwijs te Amersfoort bedragen. Het te betalen schoolgeld zal in mindering strekken. Het betreffend voorstel wordt goed gekeurd. B. en W. stelden voor subsidie te verleenen ten behoeve van een te openen Chr. Lagere Land- en Tuin bouwschool te Amersfoort. De waar- schfinlijkheid bestaat, dat de school September a.s. geopend zal worden. B. en W. stellen voor, een subsidie van f 15 per leerling van hier te ver leenen. B. en W. beschouwen een zoodanige school als een nuttige in stelling. De heer Gerritsen zeide dat voor n gelijke school te Woudenberg o. Leusden op dezelfde voorwaarden is aangesloten. In Ede is ook zoo'n school geopend. Het voorstel, om een subsidie ad f 15 per leerling te verleenen, wordt met algemeene stemmen aangenomen. De gemeenteraad benoemde Dr. Algera tot gemeente-arts op een jaar wedde van 300. Nl| kerk Op de markt: 369.400 stuks eieren f 3.50-4.20; 77 biggen f 410; 85 runderen: melkkoeien f 180—340, vette koeien f 200—350; 24 nuchtere kalve ren: mestkalveren 118—26, slachtkal- veren f6—8; lammeren f 1418. Zondag herdachten de heeren H. J. Alfrink en J. v. d. Tweel, den dag, dat zij resp. 40 en 25 jaar Kerk meester en de heeren Th. J. Alfrink en W. Brouwer dat zij resp. 40 en 25 jaar Armmeester der parochie van de H. Catharina alhier waren. Des morgens werd de plechtige Hoogmis, waarin de ZeerEerw. heeren H. J. Alfrink, pastoor te Houten zoon van den oudsten Kerkmeester, en Dr. B. J. Alfrink, kapelaan te Maarssen en zoon van den oudsten Armmeester assistentie verleenden, door den pastoor der parochie opge dragen. Onder deze plechtigheid sprak de Pastoor der parochie de Jubilarissen toe en wenschte hen namens de ge- heele parochie van harte geluk. Na de Hoogmis werd receptie ge houden in St. Jan, waarvan vele parochianen gebruik maakten, persoonlijk de jubileerende Kerk- en Armmeesters te feliciteeren. in fraaie modellen, met ovale spiegel, 100 cM. broed f5,75. Beekensteinsche Laan Telefoon 543 Korte Beekstraat Complete Woning-Inrichting Soest In verband met de stijging van zielental dezer gemeente zal de nieuwe Raad niet meer 13, maar 15 leden tellen. 18 Juni a.s. zal de stemming van leden voor den gemeenteraad plaats hebben. EERSTE HULP. Door de doktoren Dr. Rupert, de Vos en Donker is examens afgenomen voor het verkrijgen van het diploma «Eerste Hulp bij Ongevallen". Door 27 candidaten werd hieraan deelge nomen. Voor het eerste examen werd het diploma behaald door de dames v. d. Hoogt, v. d. Pias, Boodt, v. der Maden, van Dillen, Wouters, v. d. Berg, van Westen (met lof) alhier en Hartog te Baarn, benevens de heeren Van Hummelen alhier en De Ruig en De Bruijn te Baarn. Voor het tweede examen slaagden mevr. Rademaker, de dames Kronen berg, Hille, Van Doornik, Kok, De Koster, Van Herwaarden, De Wit en de heeren Hilhorst en Drost. Kerknieuws, VEREEN. «DE ALTAARWACHT" in de Parochie van O.L.V. Hemelvaart te Amersfoort. Mag ik onze leden en ook hen, die zich wenschen op te geven als „Al taarwachters", even herinneren dat a.s. Donderdag, H. Sacramentsdag, eigen lijk de bijzondere feestdag voor de le den van de Altaarwacht is? Dat op dien dag (zoo mogelijk) iedere trouwe Al laar wachter gaarne lof, dank, eer en hulde brengt aan den verbor gen God onzer Altaren; dat verwacht wordt, dat geen onzer leden zich aan dien oproep zai onttrekken. Dat 's avonds, onder het Lof. de jaarlijksche vernieuwing der „belofte" plaats vindt, welke plechtigheid dient bijgewoond door alle leden. Mag ik tevens de hoop koesteren, dat velen zich zullen komen aangeven, om de wel wat gedunde gelederen te komen aanvullen? Iedere parochiaan kan lid zijn en de geringe verplichtin gen behoeven niemand onzer af te schrikken. Kom aart dan, allen saamgewerkt om de zoo noodige en nuttige veree- niging „de Altaarwacht" in onze pa rochie tot eene bloeiende te maken. Gelegenheid lot inschrijving van nieuwe leden vindt men steeds aan onderstaand adres, maar ook speciaal a.s. Donderdagavond, na 't Lof in de patronaatszaal Elleboogsteeg. Mede-parochianenbezorgt mij dien avond eens druk werk. Hoe meer aan giften, hoe liever I Mocht het weldra zóó worden, dat in elk der gezinnen in onze parochie, één of meer leden als Altaarwachters stonden ingeschre ven. Dat geve God! R. v. 't Wel, secretaris. Beekensteinscheiaan 31. B'nnenland v. d. B., vroeger alhier woon achtig. thans te Amersfoort, kwam per fiets den Corlaarschen weg af en wilde den straatweg oprijden. Hij werd gegrepen door een auto van de Luchl- vaartafd. uit Soesterberg en aan den kant van den weg geslingerd. B. heeft een wonde aan hel hoofd en, zooals later bleek, ook een beenbreuk opge- loopen. Het slachtoffer is 'per auto naar het Amersfoortsche ziekenhuis overgebracht.! Leusden Burgerlijke stand. Geboren: Dina, d. v. A. v. Kooijen D. Floor. GehuwdNicolaas Theodo- Blom en H. Tijmensen. Stoutenburg Burgemeester en Wethouders zijn voornemens op Dinsdag 9 Juni v.m. 9 uur te doen houden de jaarlijksche schouw over de watergangen en wegen. - Burgerlijke stand. Geboren: Cornelia Aartje, d. v. li. Schouten en E. v. Amersfoort Marie H. v. Woudenberg en H. v. Ee Maatje Cornelia, d. v. J. v. Doorn Doorn. DE VERKEERSDAG. Op Zaterdag 6 Juni a.s. heeft de Bond van Vrijwillige Verkeersinspec- tién een algemeenen verkeersdag geor ganiseerd, waarop propaganda gemaakt zal worden voor veilig verkeer, speciaal ook onder de jeugd. Bovengenoemde bond stelt kosteloos een speciaal voor dit doel samenge- steldverkeersgrschriftje ter beschikking van gemeente- en schoolbesturen om dit ter hand te stellen aan het onder wijzend personeel van de hoogste klas sen der Lagere School, met verzoek op 6 Juni óf, als op Zaterdag de school gesloten is, den daaraan vooraf- gaanden dag aan de hand daarvan een en ander Ie vertellen of voor te lezen. Reeds zijn duizenden exemplaren voor dit doel aangevraagd. Voor het geval gemeente: of schoolbesturen een desbetreffend verzoek niet mochten hebben ontvangen, kunnen de geschrift- jes nog worden aangevraagd bij den secretaris, den heer C. J. van Wijn gaarden van Rees te Utrecht. De voorzitter, dr. Posthuma, zeide in zijn openingsrede dat, ofschoon de bond voor zich kan zeggen dat hij gezond is, hij toch vele boeren vertegenwoor digt van wie men eveneens kan zeggen dat zij gezond zijn, maar .«arm. Spr. vestigde er voorts de aandacht op, dat de zuivel produceerende boeren f 40.000.000 minder inkomsten hadden dan een jaar tevoren. In het Obermeer bij Qlarus zijn drie zusters verdronKfen van 15, 16 en 17 jaar. De jongste hunner, die baden wilde, gleed van een helling af in het water en verdronk. Haar beide zusters, die te hulp kwamen, verdronken even eens. Het 3-jarig dochtertje van den land bouwer S. is op den weg Eindhoven— Reukei door een tram de beide been tjes afgereden. Een pensionhouder te Rotterdam is, toen hij op het dak naar de kat aan het zoeken was, door een dakraam gevallen. Hij kwam op een 7.50 M. lager gelegen portaal terecht en was op slag dood. Twee jongelieden, die een bezoek brachten aan den waterval van Schaff- hausen, gingen, ondanks de ernstige waarschuwingen, in den Rijn baden. Zij zijn in een draaikolk geraakt en verdronken. ln het Zusterklooster te Best (N. Br.) had zuster Christina het ongeluk bij het defect raken van de lift in den koker te vallen. Kort daarna is zij aan de bekomen verwondingen overleden. Te Ede sloegen de paarden, die voor een stuk geschut waren gespan nen, op hol. De wachtmeester L. trachtte ze te grijpen, maar kwam daarbij te vallen. Het kanon ging over hem heen en hij werd met ernstige inwendige kneuzingen opgenomen. Twee kinderen van K. 4e Hoogkerk (Gr.) reden met hun vader mee op een melkwagen. Door het hobbelen in de weide vielen de beide kinderen van den wagen, met het gevolg, dat zij werden overreden. Het jongetje van anderhail jaar is spoedig overleden, het meisje van drie jaar is zwaar gewond. Nabij het station Witaschiitz moes ten 12 spoorwegarbeiders uitwijken voor een passeerenden goederentrein. Zij bemerkten den trein, die uit de andere richting kwam, niet, zoodat een 4-tal werd gegrepen en gedood. De oudste inwoonster van den Haag is vorige week 102 jaar geworden. Haar gezondheidstoestand is nog uit stekend. een brand in een kazerne te Toulouse is een soldaat om het leven gekomen. Hij had de wacht voor de garage en schijnt onvoorzichtig te zijn geweest met vuur, waardoor een ben zine-reservoir ontplofte. Een reddingsboei van het stoom schip „Titanic", dat 1912 verging, is in de baai van Gravesend op het land geworpen. De boei was in slechten staat en verkleurd, doch de naam „Titanic" was nog te lezen. Vijf arbeiders, die op een zand heuvel bij Luxsor aan het werk waren, zijn door een zandverschuiving bedol ven. Deze bedolf eveneens negen mannen, die den arbeiders te hulp kwamen. Alle bedolvenen kwamen om het leven. Een vliegtuig van een dagblad te Chicago is bij een poging om een record te verbeteren, verongelukt. Vier personen werden hierbij gedood. het invaren van de haven Brest' sloeg een enorme golf ove brug van een onderzeeër. Twee ma trozen werden meegesleurd en kwamen in de golven om. Te Pulley (Eng.) kwam een luxe auto mnt een autobus in botsing. Drie inzittenden van de auto werden ge dood en een vierde ernstig gewond. Van de passagiers van de bus werden zes gewond. KERKELIJKE DIENSTEN. Nadruk verboden Ingevolge de auteuraweL Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450 DINSDAG 8 uur plechtig gez. jaargetijde. Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der mannen. WOENSDAG Van 6—8 Biechthooren. DONDERDAG H. Missen 7 uur, kwart voor 8 gezongen H. Mis en 9 uur. 7 uur Lof waaronder de vernieu wing van de opdracht der leden van de Altaarwacht. Na het lof in het patronaat gele genheid tot inschrijving van nieu we leden. VRIJDAG Kwart voor 8 gezongen H. Mis. 7 uur Lof met gebed tot verbrei ding der veelvuldige H. Comm. ZATERDAG 7 uur Lof met gebed tot verbrei ding der veelvuldige H. Comm. Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. WOENSDAG Van half 8 tot half 9 gelegenheid om te biechten. DONDERDAG c H. Sacramentsdag, dag v. devotie. De H. Missen om half 7, kwart voor 8 gezongen H. Mis en om 9 uur. 7 uur Lof met preek en opening van het triduum ter eere van het H. Sacrament. Van 5 tot half 9 gelegenheid om te biechten. VRIJDAG le Vrijdag van de maand. Kwart voor 8 gezongen H. Mis voor de levenden en overl. leden v.h. Genootschap v.h. H. Hart. 7 uur Lof met preek. ZATERDAG ir Lof met preek. Van half 4 tot half 10 gelegen heid om te biechten. Gemengde Berichten Op den Oosterhoutscheweg, nabij Teteringen, is een vreeselijk ongeluk gebeurd. Door een vrachtauto uit Ulrecht, ge laden met pluimvee, zijn drie personen, twee meisjes en een man, op het fiets pad naast den weg overreden en op slag gedood. Een der meisjes, Jansen genaamd, as enkele meters van haar woning verwijderd. De man werd zwaar ver minkt. Te Utrecht is de algemeene ver gadering gehouden van den Zuivelbond. Bij Kaatsheuvel is een auto op een weg, die hersteld werd, gekanteld en kwam op 2 arbeiders terecht. Een der arbeiders overleed, de andere werd licht gewond. 0 Deibier, de beul van Frankrijk, begint oud te worden en moet," om zijn zwakke hart, alle aandoedingen vermijden, zei de dokter. Daarom legt hij als beul „het bijltje er bij neer". Hij heeft zijn ambt 51 jaar vervuld en 242 hoofden doen vallen. Panghalan Brandan, een landschap op Sumatra, wordt geteisterd door een olifantenplaag. De olifanten rukken de onderleggers weg van de pompleiding van de Bataafse!ie Petroleummaatschij., terwijl zij rubberboomen uittrekken^ Patrouilles zijn uitgezonden om de dieren te verjagen. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. DINSDAG 's Avonds 7 uur Lof. WOENSDAG Half 8 geen H. Mis in de kerk. 6—8 uur Biechthooren. DONDERDAG, Sacramentsdag. H. Missen om 6 uur, 7 uur en om 8 uur gezongen H. Mis. 7 uur Lof met preek. Na het Lof biechthooren. VRIJDAG, Eerste Vrijdag. H. Missen om 6 uur, 7 uur en om 8 uur gezongen H. Mis. 7 uur Lof. ZATERDAG H. Missen om 6, 7 en 8 uur. 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna Biechthooren tot 9 uur. r Lof. PAROCHIE ST. ANSFR1DUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, lacob Catslaan no. 28, Telef. 558. WOENSDAG Biechthooren van 6—8 uur. DONDERDAG H. Sacramentsdag, dag v. devotie. H. Missen om 7 uur en om 8 uur de Hoogmis. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag Triduum voor de verbreiding van de veelvuldige H. Communie. Op die dagen 's avonds om half 8 Lof. VRIJDAG le Vrijdag van de maand. 8 uur gezongen H. Mis. ZATERDAG Van 4 lot half 9 biechthooren. Nijkerk PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. WOENSDAG Half 4 tot half 7 gelegenheid om te biechten. DONDERDAG Sacramentsdag, dag van devotie. H. Missen om half 8 en 9 uur. 7 uur Sacramentslof. Gelegenheid om le biechten van half 4—half 7. VRIJDAG Half 8 gezongen 11. Mis ter eere van het II. Hart van Jezus, waar onder uitdeeling der H. Commu nie eerst aan de volwassenen en daarna aan de schoolgaande kin deren. 7 uur Lof Ier eere van het H.

De Eembode | 1931 | | pagina 2