Bij Pijnen f Suikerziekte Een paard van de sleeperij van Wassink werd aangereden door iemand mei een drlewlcllge bakfiets. Hel dier, bang geworden, sloeg op den Leusder- weg voor een dergelijke fiets weer op hol. Een knecht liep hierbij een paar Sevoelige klappen op. Hij is naar het t. Elizabethszlekenhuis vervoerd. In de vitrine van de direcliekeet van de bouwonderneming Felix, aan de Molenstraat, is te bezichtigen de maquette van het bouwplan voor het Hellcstraatkwartier. Naar wij vernemen, heelt het Be stuur van de Speeltuinvereniging „Soesterkwartier" besloten op 20, 21 en 22 Juni een tentoonstelling te or- ganlsccren van het door de kinderen gedurende den winter, In onschool- sche samenkomsten, vervaardigde voor werpen. Tevens werd besloten op 25 en 26 Juli a.s. het Kinderfeest te houden. Dit Kinderfeest zal bestaan uit: op 25 Juli onderlinge wedstrijden, om prijsjes, hetzij op het Sopla-terrein aan den Ouden Soesterweg of op Birkhoven en op 26 Juli een versierde Kinder- optoclit, de opvoering van een Kinder operette „De Gelaarsde Kat" en het geven van een gymnastiekuitvoering door de onderafdeeling der Vereni ging „Jonge Kracht" opgeluisterd met muziek. Wagenwerkplaatselftal Amersfoort— Elftal Centrale-Werkplaats Zwolle. Het Wagenwerkplaats elftal Amers foort zal op Zaterdag 6 Juni a.s. zijn wedstrijden reeks voortzetten met een wedstrijd tegen een elftal der Centrale Werkplaats Zwolle. Al werd dit seizoen door W.w.p.- elftal Amersfoort goed ingezet, n.l. met de navolgende uitslagen: gelijx spel tegen C.J.V.V. 22, overwinning op Sopla met 3—2 en Amersf. Politie- clftal met 6—1, zullen de Amersfoor- ters a.s. Zaterdag een zwaren dobber krijgen aan de Zwollenaren. De leiding van dezen wedstrijd is toevertrouwd aan den K.N.V.B. scheids- I rechter de heer Brits uit Amersfoort. I Niet alleen het Wagenwerkplaats ■«personeel, doch ook vele Amersfoort- Ischc sportliefhebbers, zien met belang stelling dezen strijd tegemoet. Dc toegangsprijs is zeer gering n.l. 10.10 per persoon. Om 5.30 uur n.m. wordt gespeeld, op het terrein van den A. B. v. L. O. aan den Leusderweg. Van 20 Juni af wordt op lederen derden Zaterdag van de maand van 2—4 uur aan het postkantoor een loket voor den verkoop van postwaarden voor verzamelaars opengesteld. Tot lid van het Prov. Utr. Genoot schap van Kunsten en Wetenschappen Is gekozen onze stadgenoot, ingenieur F. G. linger. Voor de functie van chef in het Volksgebouw aan de Snouckaertlaan hebben zich ruim 200 sollicitanten aangemeld. Een 13-jarige schooljongen heeft zich bij herhaling schuldig gemaakt aan het wegnemen van geld bij een familielid, in totaal meer dan 1100. Al het geld is versnoept. Voor de leerlingen der hoogste leer jaren van lagere scholen en aspiranten van vereenigingen heeft de Amersf. Bond voor Lich. Opvoeding 5 wandel tochten georganiseerd. 13 Juni: richting De Treek. II Juli richting Hamersveld. 5 Aug.: naar 't vliegkamp. 5 Sept.: richting Hoogland. 3 Oct.: richting Leusderheide. Dc vaardighcidsproevcn zullen wor den afgenomen op: 17 Juni voor leerlingen van lagere scholen (schooldiploma) 16 Juli voor leden van aangesluten vceenigingen (Ie, 2e, 3e en 4e graad). Dc propngand.voptocht voor alle aangesloten sportverenigingen zal ge houden worden Donderdag 9 Juli. Ver trek 's avonds half acht van de Hoogere Burgerschool Route: Stationsplein, Stationsstraat, Snouckaertlaan, Utr.straat, Langestr., Wrverssingel, 't Zand, Westsingel, Varkcnsmarkt, Arnh.str., Julianaplein, Bergstraat, Vlasakkerweg, Stationsstr., en vele ongesteldheden, zullen U dc hier genoemde genezende en pijnstillende Mijnhardt's Poeders spoedig helpenMljnhnrdl's Hootdpijnpoeders Kiespijnpoeders. - VerkuudhciUopocders, Hoestpoeders. Rhcumnllekpocdcrs. - Mangpocdcrs. Pijnstillende poeders. Op poeders en doos slanl de naam Mijiiliaidl. la zeker, suikerziekte kin genezen. Wil hebben honderden dankbetuigin gen. Met onze kruldenbchandcllng be- hoetl ge uw levensregel niet te wij zigen, terwijl wij bij aanschaffing van ,-niu: t\7ccni:<:u»'clijl."-clu: hchnniiellitu gratis een urlnecontrolcmcter verstrek ken. Vraagt geheel gratis en franco toe te zenden dc - Priester Hamon over met krulden legen at slotzlekte, rheumallek, enz. Drogisterij Verwaal Aan de Rijkskweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen is de aanvang van den nieuwen cursus op 8 September a.s. Aanmelding van leerlingen voor de Ie, 2e en 3e klasse moet geschieden vóór 8 Juli. Inlichtingen verstrekt de Directeur. Zondag 28 Juni a.s. wordt door de Joodsche Jeugdtederatlc een landdag S:houden in het openlucht-theater in Irkhoven. E. Morren, Langegracht ll, Tel. 55 A. C. Nicolai, L. Bergstr. 41, Tel. 633. Zondagsdienst Apotheek Ten Brink en Vermolen, Varkens- markt 19a, Tel. 160. GEMEENTERAAD. Dinsdagavond vergaderde de Ge- neenteraad en nam o.m. kennis van het apport der Raadscommissie over de zaak Eijkelenburg. Haar conclusie was dat geen spoor van bewijs van onregel matigheid was te vinden. Bij de mededeeling der conclusie op perde de heer Verheij bezwaren. Hij noemde den betrokken bouwonderne mer een leugenaar en hij wilde dat B. en W. hun hoofdambtenaren beter gaan beschermen. Mr. Stadig vond dc conclusie juist geredigeerd en haar strekking zeer dui delijk. De heer Graaft opperde er bezwaren tegen dat de mogelijkheid bestaat dat een werkman in lossen gemeentedienst per jaar tegen betaling I2J^ uur méér zou kunnen werken dan de Arbeidswet voorschrijft, en de heer de Mots wil hierin het georganiseerd overleg gekend Naar aanleiding van door B. en W. erstrekle mededcelingen over de res tauratie van de Kamperbinnc-npoort 'reest de heer van Lonkhuysen dat die zaak aan de gemeente groote sommen gaat kosten. Hij wil weten waarmede hij af is en vraagt aanbesteding. De heer Spiekerman informeerde of deze uitgave voor de rechterzijde of ook voor de linkerzijde gelden, waarop ntr. Stadig snedig antwoordde: „Die gelden voor den geheelen Raad", maar de Bur gemeester verduidelijkte, dat het nu de rechterkant gold. Weihouder Ruitenberg meent dat, onvoorziene omstandigheden buiten re kening gesteld, het gevraagde bedrag voldoende zal zijn. Aanbesteden zou duur worden omdat de aannemer de groote risico van het werk bij inschrij- ruim zou rekenen, lesloten werd tegen Dr. Ausems te Utrecht een rechtsgeding aanhangig te laken. Dr. Ausems bleef al maar in gebreke een bedrag dat hij contractueel aan de gemeente-bedrijven is verschul digd, te betalen. Wijziging van de weeg- en koelrech- leit werd goedgekeurd. Voor den Hooglandschcwcg werden rooilijnen vastgesteld. De Schippersvereniging „Schutte- vaer", die verlaging van havengelden vroeg, kreeg niet haar zin. De heer Van Galen Last was voor verlaging. De heer Noorduwier tegen, omdat rlaging niet den schipper maar den bevrachter ten goede komt. Wethouder Thien deelde mede, dat het havengeld slechts éénmaal bij bel imen voor den wal verschuldigd is Bij bcgrootingswijziging stelden W. voor enkele overschrijdingen der begrooting voor openbare werken te dekken. ontstond een geweldig de bat, waarbij inr. Stadig hevig te keer ging tegen den dienst van Openbare Werken. De begrootingswijizing werd goed gekeurd, doch er was heel wat over te koop. overname van grond, bestemd wegenaanleg, gelegen tusschen den Leusderweg en den Woestijgerweg •an de Gcbr. Heilygcrs werd besloten. Goedgevonden werd gelden te ver strekken voor de stichting van een R.K. school in het Arnhemschewegkwar- verbouw enz. van de R.K. U.L.O. school aan de Brecstraat. Het voorstel tot het vcrleenen van financieelen stuen voor den verbouw in Amicitia werd aangehouden. Vervolgens werd stilzwijgend go:d- gevonden drie millioen twee honderd duizend gulden te leenen en Burge meester en Wethouders tot het opnemen van tijdelijk kasgeld. Tot het toepassen van extra-afschrij ving op het gebouw van het Openbaar Slachthuis dienst 1930 werd besloten, nadat de heer Polder op verlaging der tarieven had aangedrongen. Tot aankoop van een pakhuis gele gen tusschen Westsingel en Hellestraat van C. Doeschoten voor doorbraak Hel lestraat—Westsingel werd besloten. Een pakhuis aan de Muurhuizen werd verhuurd aan Van Gend Loos, en het perceel Kroininestra'at 20 aan de N.V. Electr. Apparaten Mij. „E.A.M." te Amsterdam. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders om een aanvullingscrediet te vcrleenen voor verbetering van een gedeelte van de Utrechtscheweg vond weer felle bestrijding. Mr. Stadig ging hevig te keer tegen den dienst van Openbare Werken die eenigc credieten had overserreden en de toelichting van Wethouder Ruiten berg dat deze overschrijding wel was (e verklaren uit onvoorziene omstandig heden, kon hem allerminst bevredigen. Ook liet krap budget voor Openbare Werken svaardoor kans op 'n over schotje vrijwel nihil is, aanvaardde hij niet als verklarend argument. De credieten werden ten slotte met 7 stemmen tegen goedgekeurd. Besloten is de autotocht voor ouden van dagen dit jaar te houden op Zaterdagmiddag 4 Juli a.s. De afd. Amersfoort van den Hid. R.K. 0.0. Bond „St. Martinus", hield deze week haar maandelijksche verga dering. De opkomst kon bevredigend ge noemd worden. Op deze vergadering werd o.a. ver slag uitgebracht van de j.l. gehouden Algemeene Vergadering te den Bosch. Uit het verslag bleek, dat vele en be langrijke zaken den Bond betreffende op bevredigende wijze waren afgehan deld, terwijl door gezamenlijke H. Com- nunie en de hulde gebracht aan de Lieve Vrouwe van den Bosch, ook het gods dienstig belang op deze A.V. niet werd vergeten. Op verzoek van den garnizoens pastoor. zullen ook dit jaar de 0.0. van „St. Martinus" hun medewerking vcrleenen bij de te houden Sacraments processie op Zondag a.s. In In overweging werd genomen, n excursie te houden naar den plan tentuin in Baarn. Te Nijmegen is overleden de Zeereerw. Heer Chr. Booniaars C.R., die bij de stichting van het St. Alfonsus Retraitenhuis te dezer stede in 1910 als eerste directeur optrad. De gemeenteraad benoemde onderwijzer aan de nieuwe school de Hobbemastraat, H. J. Hofman, hoofd ecner school te Ommen en tot onder wijzeres aan de school Zonnebloem straat, Mej. Van der Lijn, onderwijzeres te Wormerveer. Tot lid der Commissie van zicht op het Lager Onderwijs in de ge meente Amersfoort is door den Raad benoemd de heer R. A. Keyzer, hoofd der R.K, Jongensschool aan de Paulus Borstraat. Er heeft zich hier ter stede w vormd een „Vereeniging voor veilig verkeer en verkeerspaedagogie". Onze burgemeester is eere-voorzitter en be stuurders zijn de heeren M. van der Meyden, A. H. Martens, D. P. van Rooyen, Dr. B. Keulen en J. G. A. van Zijst. Doel is: veiligheidspropaganda. want er is een middel dat U kalm houdt waardoor Uw geest helder blllft. Mijnhardt's Zcnuwlablc'.len behoeden Uvc Uit den Omtrek Achterveld Alhier heeft de inzet plaats gehad van de onroerende goederen der Mr. J. P. Adolf-Stichting. De perceelen en ondermassa's wer den ingezet als volgt: Perceel 1, paviljoen en vier schuren met 4.C5.13 H.A. grond, op ƒ9200; perc. 2, 4.94.90 H.A., op 4400; massa per perceelen 1 cn 2 op 13900; perc. 3 4.57.32 H.A. op ƒ4500; massa der perceelen 1—3 op 19200; perc. 4 4.37.06 op 4000, massa der perceelen 1—4 op ƒ30100; perc. 5, directeurs woning met 3.34.63 H.A. grond, op ƒ7500; perc. 6, twee landbouwschurcii, varkensschuiir en 10.69.00 H.A. grond, op 12500; massa der preceelen 5 en 6 op 23200; perc. 7 5.28.96 H.A. op ƒ6500; perc. 8 6.66.42 H.A. op ƒ4300; perc. 9 7.93.23 H.A. op 8400; perc. 10 3.28.00 H.A. op ƒ2400; perc. II 2.62.86 H.A. op 2200; perc. 12 4.53.30 H.A. op ƒ5100; perc. 13 6.38.00 H.A. op 4500; perc. 14 2.68.92 H.A. op 1800; perc. 15 3.93.52 H.A. op ƒ5000; perc. 16 3.93.85 H.A. op ƒ5800; perc. 17 4.30.00 H.A. op ƒ6100; en perc. 18 de hofstede „Schaffelaar" boerderij mei bakhuis, schuur en bergen, bene- ns 8.29.21 H.A. grond op 15700. De ondermassa's en perceelen zijn in totaal dus ingezet op 121100. De prijs vair ruim 1300 per H.A. gemiddeld is niet hoog te noemen, vooral omdat deze gronden de volgende gebouwen bevatten: een mooie direc teurswoning, een ruim paviljoen, zeven landbouw- of varkensschurcn, bene den completen opstal eener boer derij. De toeslag is bepaald op Dinsdag PUnlUke voeten 16 Juni a.s., des voonniddags ten 10J^ ure in liet vergaderlokaal der Boeren leenbank. Barneveld In den nacht heeft men te Voorthui- __n op drie plaatsen ingebroken. Bij Ds. Mulder en bij De Bruin is in totaal ongeveer ƒ80 gestolen, terwijl bij een derde niets wordt vermist. Bemnes De lijsten van candidaten voor de verkiezing van de leden van den Raad dezer Gemeente zijn genummerd als volgt: Lijst A. van Soutenburg nr. 1; Lijst A. Venema nr. 2; Lijst M. J. Sel- denrijk nr. 3 en Lijst R. van Wijk nr. 4. De stemming zal worden gehouden op Maandag 8 Juni a.s. Hoogland In de kerklijst van de parochie St. Martinus te Hoogland voorkomende in ons nummer van 29 Mei stonden ide H. Missen op Sacramentsdag aan gegeven om 8 uur de Vroegmis, oir half-11 de Hoogmis. Achteraf blijkt echter dat daarna de tijden zijn veranderd, zooals Zondag vanaf den preekstoel is bekend ge maakt. Een 49-jarig ladingmeester te Hoog land had een sergeant-majoor vooi schoft en kwajongen uitgescholden, al dus de dagvaarding, docli verdachte ontkende dit. Verdachte erkende voor de Recht bank den sergeant-majoor aan 1 hoofd van een troep te Amersfoort zijn tegengekomen. De troep noodzaak te verdachte van de fiets af te stappen, hetgeen volgens verdachte niet noodig was geweest. De sergeant-majoor had even kunnen uitwijken, doch dit gebeur de niet en verdachte had er wat van gezegd. Verdachte had volgens eigen zeggen, over „kwajongenswerk" gesproken, toen de majoor hem uituoodigde, mee naar de politie te gaan. De sergeant-majoor verklaarde als getuige, dat verd. eenige scheldwoorden had geuit. Een milicien, die tot getuige's afdee- ling behoorde, verklaarde, dat hij het schelden ook had gehoord. Verdachte bleef ontkennen. Hij niet onhebbelijk geweest, zoomin hij ooit als ladingmeester onhebbelijk De verklaringen van de getuigen be zorgden den verdachte echter 10. boete of 10 dagen hechtenis. De Raad der gemeente kwam Dins dagmiddag te 3 uur bijeen. Na opening door den Voorzitter werden de notulen van de vorige raadsvergadering voorge lezen en onder dankzegging goedge keurd. Ingekomen stukken, proces-verbaal kasopname op 17 Maart 1931 in orde bevonden. Goedkeuring geldleeningen, berichten van den Voorzitter van hel Centraal Stembureau inzake verkiezing, vacature wijlen raadslid Rijnders, op volger is de heer A. J. Spelt, request van de Paardensport Vereeniging „Nij- kerk Vooruit", betreffende een subsi die-aanvraag; voor kennisgeving aan genomen; reuqest van hel „Wit-Gele Kruis" afd. Hoogland, betreffende sub sidieaanvraag groot ƒ400; B. en W. stelden voor de gevraagde subsidie te verlcenen, waarmede de Raad ditmaal zonder hoofdelijke stemming genoegen nam. Voor de verpleging van A. Veld huizen werd het R.K. Armbestuur „St. Martinus" evenals vorige jaren ƒ300 toegezegd. Voor kennisgeving werd aangenomen een circulaire van Ged. Staten van Utrecht betreffende jaar wedde van Burgemeester, Secretai' Ontvanger. De geloofsbrieven van liet ni raadslid A. J, Spelt werden in orde be vonden en zal dus de lieer Spelt de volgende raadszitting worden toegela ten. Diverse reclames hondenbelasting werden behandeld en overeenkomstig voorstel B. en W. gchandliaofd. Betreffende voorstel van B. lot hel vaststellen van een jaarwedde- regeliug voor den ambtenaar ter secre tarie, deelde de Voorzitter mede dat de voortdurende uitbreiding der gemeente en der gemeente-ailminitsratie het wen- scholijk maken een meer millijker sala risregeling vast te stellen. Spr. is van mecning dat de tegenwoordige ambte naar, de heer v. Dijk te Hoogland moet kunnen blijven cn een toekomst voor hem moet worden mogelijk gemaakt. De Raad nam dan ook het voorstel zon der hoofdelijke stemming aan het sala ris te brengen op 1000.- met 10 jaar- lijksche verhoogingen van 100.— tot een maximum van 2000.—. Het voorstel van B. en W. tof het vaststellen van een verordening tot voorkoming Van besmettelijke ziekten in kinderbewaarplaatsen en op scholen, werd aangenomen. Op voorstel van den heer de Bruin zal een afschrift aan de schoolhoofden worden ter hand gesteld. Voorstel van B. en W. tot verhooging der post van uitgaven, dienst 1931, kos ten ter bestrijding der tuberculose mei ƒ250.werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Het voorstel van B. en W. tot het treffen van een regeling voor kinderen uii de gemeente, die de Openbare La gere School in Amersfoort bezoeken, werd ernstig besproken. De Voorzitter deelde mede dat het 14 kinderen betreft en wanneer geen regeilng wordt getrof fen deze kinderen niet meer worden toe gelaten. Hoogland zal dan zelf voor een openbare school moeten zorgen, het geen veel duurder uit zal komen. De voorgestelde regeilng is voor drie jaren. De heer Bruin vroeg of in die 3 jaren toch een openbare school gebouwd zal moeten worden indien een aanvraag daartoe binnenkomt. De Voorzitter meent wanneer de re geling met Amersfoort wordt aangeno men, deze aanvraag niet zal geschieden en wijst er op dat de overeenkomst na goedvinden van beide partijen kan wor den opgezegd. De heer Schimmel wilde de ouders _jn verklaring laten teekeneii, waarin zij verklaren in de drie jaren dat de regeling met Amersrooft van kracht is, niet zullen komen met een aanvraag voor een school. Het voorstel van B. en W. werd daar- MAANDAG 7 uur Lof. DINSDAG 8 uur gez. St. Antoniusmis. 7 uur Lof. Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der mannen. WOENSDAG 7 uur Lof. Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der vrouwen. DONDERDAG 7 uur Lof. VRIJDAG Kwart voor 8 gezongen H. Mis. 7 uur plechtig Lof met acte van eere boete. ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur. linge hulpverleening bij brand, met de gemeenten Amersfoort, Baarn, Nijkerk Bunschoten, werd goedgekeurd. Je nieuwe overeenkomst inzake straatverlichting inel de P.U.E.M. werd goedgekeurd. Tot lid in het Algemeen Armbestuur voor het gebied der voormalige ge meente Duist werd met algemeene stemmen benoemd de heer J. v. d. Tweel, en tot lid in de Commissie tol wering van schoolverzuim (vacature Doornenbal) met 5 stemmen dc heer J. Vos en 1 op den heer A. Wernsen. Vervolgens werden diverse al- en overschrijvingen, dienst 1930, vastge steld, eveneens wijzigingen begrooting 1930—1931. De kosten ambtswoning Burgemeester werden verhoogd met 837.wegens gewenschte verbete ringen. Het Gemeenteverslag 1930 zal r inzage worden gelegd. Van de rondvraag maakt de lieer de Bruin gebruik om zijn stokpaardje te berijden, „de P.U.E.M.". Door verschil lende menschen wordt geklaagd ovei hel ophalen der gelden om de twee maanden. Spr. vroeg aan den Voorzitter of getracht kan worden bij dc P.U.E.M. aan te dringen op ining per maand. De Voorzitter beloofde aan de P.U. E.M. te zullen schrijven, doch merkte nog op dat dc „P.U.E.M." gratis busjes verstrekt om de menschen de betaling te vergemakkelijken. Vervolgens bracht de heer de Bruin r sprake het wegenplan en vraagt of al een schema is gemaakt en waar begonnen zal worden, nu de 3000. itgaaf zijn goedgekeurd. De Voorzitter deelde mede dat oor spronkelijk in den Raad besloten is de uitvoering aan het College van B. en W. over te laten. In verband mei meer af doende plannen, hopen B. en W, bij den nieuwen Raad met plannen le ko men. De 3000.— wilden B. en W. be steden aan de Duisterweg. De Voorzit ter zegt een lijdensweg te zien r wegenverbctering met de post ƒ3000.— en hoopt met een groot plan te komen bij den nieuwen Raad. De heer de Bruin merkt op dat dan wel direct kunnen beginnen de ge meente naar den kelder te brengen als dat tonnen moet kosten. De Burgemeester zegt dat de heer dc Bruin niet aan een zandweg woont. De oude Raad. aldus de Voorzitter, heeft met algemeene stemmen besloten, wan neer de menschen uit de modderpoel willen raken, zij 5.— per M'J. moeten betalen. Nu meent Spr. dat liet niet doenlijk is deze Raad zijn eigen besluit vernietigd. De Voorzitter is van mee- ning dat het goed is de nieuwe Raad dit besluit vernietigd en dan liet groote plan wordt behandeld en zoo noodig een commissie van onderzoek wordt benoemd. Spr. meent met de Veen- er Calveensclicweg moet worden bcgon- De lieer de Bruin merkt op dat reke ning moet worden gehouden met di finantiën. Spr. kan niet begrijpen dat de nieuwe Raad nu het licht zal moeten brengen. Wanneer dan ineens alles zal moeten gebeuren, zal Spr. zijn slem geven. Als deze discussie ten einde is deelt de Voorzitter mede dat aan den wand hangt een beeltenis van den vorigen Burgemeester en stelt voor deze iu dank voor de gemeente te aanvaarden. GROOT CIRCUS TE HOOGLAND. Het circus „Gleich" met meer dar 300 medewerkenden zal 4 Juli a.s. te Hoogland komen op liet land legenovei Kuijer, even door den dijk. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450 ZONDAG Schaalcoliecte voor de armen. H.H. Missen om 7 en half 9. Half 11 Hoogmis. 3 uur Vespers. 6 uur plechtig Lof met predicalie en processie waarna de lofzang Te Deum. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half 7, 8 uur en kwart over 9 H. Mis. Half 11 plechtige Hoogmis. 6 uur plechtige processie door de tuin van paslorie en kerk. MAANDAO Deze week eiken avond 7 uur Lof. DONDERDAG Van 5 tot half 9 gelegenheid om te biechten. VRIJ D AO Feest van het H. Hart v. Jezus. Kwart voor 8 pi. gez. H. Mis. 9 uur H. Mis voor de levenden en overleden leden v. h. Genoot schap v. h. H. Hart. 7 uur plechtig Lof met preek. ZATERDAG 7 uur Lof. Van half 4 tot half 10 gelegen heid om te biechten. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG H. Missen om 7 uur en half 9. 10 uur Hoogmis, waarna processie. 6 uur Lof. DINSDAG, Woensdag en Don derdag om half 8 geen H. Mis. Dinsdag 7 uur Lof. DONDERDAG Van half 7 tot half 8 biechthooren. VRIJDAG Feest van het H. Hart van Jezus. H. Missen om 6 uur, 7 uur en om 8 uur gezongen H. Mis. 7 uur Lof. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H, Biecht voor de kinderen, daarna Biechthooren tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 cn 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAO Half-8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 4 uur Patronaat. 6 uur broederschapslot ter eere van O. L. Vr. van Altijddurende Bijstand met converentie. N.B. De vergadering der zelatrices wordt een week uitgesteld. WOENSDAG Half 10 gezongen huwelijksmis. DONDERDAG Biechthooren van 6—8 uur. VRIJDAG Feest van het H. Hart van Jezus. 8 uur gez. H. Mis. Half 8 Lof. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. Half 8 Lof met Rozenli. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS lor: W. S. Kerklaan. ZONDAG Half*8 uur Vroegmis. 10 uur plechtige Hoogmis. Na de Hoogmis Processie met het Allerheiligste. Collecte v. d. St. Pieterspenning. MAANDAG le H. Mis op Leo's-Oord. 83/< uur 2e H. Mis. 9Va en 12 Va uur Catech. op de scholen. DINSDAO le H. Mis om 8 uur. 9 uur gez. H. Mis. WOENSDAG le H. Mis om 8 uur. 83U uur gez. H. Mis. 9'/aen 12'/a catech. op de scholen. DONDERDAG 8 uur Ie H. Mis. 2e H. Mis om 83/« uur. VRIJDAG 8 uur le H. Mis. 83/< uur 2e H. Mis. 12'/] uur Catechismus. ZATERDAG 8 uur le H. Mis. Kwart voor 9 2e II. Mis. Van 5 - 9 uur biechlhuoan. 7 uur Lof met Rozenh.

De Eembode | 1931 | | pagina 2