JUBILEUM 50-jarig Professie/eest. Welke R. K. vrouwelijke Amersfoor- ters van 50, 40, 30 jaar en nog oude ren en jongeren wellicht kennen Haar niet: Zuster Albertine! Aan Haar hebben wij onze school- opvoeding te danken, eerst door ons gewaardeerd, nadat we reeds lang de schooldeuren achter ons hebben laten dichtvallen. Ja, eerst veel later beseffen we eigenlijk wat onze leermeesteressen met ons te doen gehad hebben, nu we zelf zoo goed weten wat het zeggen wilkinderen te onderwijzen en bezig te houden met het oog op haar toe komst die voor een groot deel van dat onderwijs zal afhangen. Hoe dikwijls zeggen we thans niet tegen elkander: we hebben toch eigen lijk wel veel geleerd in onze jeugd, tot onze 14- en 15 jarigen leeftijd toe: het zat er in- En dan vanzelf komen we op Haar, die de meeste en moei lijkste jaren met ons heeft doorgemaakt, die vol toewijding altijd was en mee levend in ons kinderverdriet en kinder vreugde Zusier AlbertineZe kon toch wel eens lastig zijn hè, zeggen we dan, maar we begrepen niet, dat juist wij dat waren, want het is voorwaar geen peulschilletje zoo'n troep levenslustige blagen dag in dag uit de benoodigde wetenschap in te pompen. Benoodigd voor het toenmalige leven, welks eischen thans ontzettend veranderd zijn. Doch wat we toen leerden kénden we ook omdat het program niet zooals overladen was en het herhalen en nog eens herhalen maakte dat het er in zat. Dat inpompen en herhalen altijd met hetzelfde vuur en dezelfde toewijding, dat was een eigenschap van Zuster Albertine. Het is dan ook tot Haar oud-leer lingen, dat we ons durven wenden met het oog op het 50 jarig Professiefeest, dat Zuster Albertine den 24en Augustus a.s. hoopt te vieren, om haar te ver zoeken H.Eerw. dien dag te toonen, dat wij allen nog dankbaar zijn voor het werk aan ons en onzen kinderen gedaan. 50 jaar onderwijs! Wie beseft het niet? En dan niet om geldelijk voordeel of aardsche roem, maar alles ter eere Gods en het heil der zielen, haar grootste zorg. Wij moeten het ons tot plicht rekenen hiervoor onze dankbaarheid te toonen en die plicht zal U allen gemakkelijk vallen indien ge bedenkt wie het geldt. We zouden zoo gaarne Zuster Alber tine dien dag nog eens „Christene ziele" hooren zeggen maar nu niet ergenis om de streken van de jeugd, maar van verwondering, dat die oud deugnieten nog in dankbaarheid om Haar gedacht hebben. Een klein blijk van genegenheid zou de tol zijn die wij op dit groote feest aan Haar be talen voor Haar toewijding en opoffe ring, voor ons getroost. Komt R.K. oud-leerlingen van a.s. Jubilaresse, gij zoowel buiten de stad als in Amersfoort, wij vragen U geen schatten. Wij zijn er zeker van, dat indien elke oud-leerlinge een paar dubbeltjes offeren wil voor ons doel, wij op den 24 Augustus aan de Fees- telinge een vreugde kunnen bereiden, waarvan zij niet gedroomd heeft; het gaat hier niet om een groot cadeau, maar om een hartelijkheid aan Haar, die zooveel voor de "jeugd heeft op geofferd. We mogen daarbij het gebed niet vergeten. Indien U, naar wij hopen, met ons plan kunt instemmen, zien wij Uwe giften met namen jopdat wij een lijst kunnen samenstellen gaarne vóór 15 Juli a.s. tegemoet, aan onder staande adressen. Wij vragen ook de medewerking van haar, die sinds haar schooljaren Bruiden van Christus geworden zijn, misschien mede door het ontluiken van het zaad door de Jubilaresse in haar harten ge strooid. Ook zij behoeven niet met ledige handen te komen, maar wij rekenen op haar geestelijk bouquet voor de Jubilaresse. Zuster Albertine, ad muitos annos B. van 't Wel, Beekensleinschel. 31. E. M. van Hamersveld, Kon. Wil- helminastr. 10. Er had een ledenvergadering van de Maria-Ver. plaats in St. Aechten. De opkomst der leden was bevredigend. Na opening met den christelijken groet werden de jaarverslagen van secr. en penningm. en de notulen voorgelezen, welke ongewijzigd werden goedgekeurd. Hierna had de installatie plaats van den nieuwen geestelijke adviseur, den WelEerw. Heer Kap. Tempelman en de nieuwe presidente Mevr. M. (Jordi. Beiden gaven de verzekering hun beste krachten tot bloei der M.V. te zullen geven, waarbij zij hoopten op de mede werking van alle leden, welke vooral getoond kan worden door trouw bezoek aan de vergaderingen. Voorts werd overgegaan tot het be- Zomersproeten verdwij- nen in korten tijd geheel door Sprutol. Bij alle Drogisten Pot 90 ct., Tube 50 cl. Zeep 60 cl. noemen van een controle-commissie, waarvoor een tweetal leden zich gaarne bereid verklaarden. Ook voor het bij wonen der algemeene jaarvergadering, welke gehouden zal worden op Woens dag 29 Juli a.s. te Zwolle, stelden zfch 2 personen beschikbaar, n.l. 1 bestuurs lid en 1 lid. Na de rondvraag, waarvan enkele leden een gretig gebruik maakten, werden nog enkele belangrijke punten behandeld. Daarna sloot de presidente deze zeer geanimeerde vergadering met den christelijken groet. De R. K. Oudersvereeniging orga niseert wederom wandel-en fietstochtjes voor de kinderen harer leden gedu rende de groote vacantie in de maand Augustus, alles onder behoorlijk ge leide. Ouders die nog geen lid dezer vereeniging zijn, worden verzocht zich hiervoor aan te melden bij het bestuur, Westsingel 37. Hunne kinderen kunnen deze tochten dan mede maken. Het Bestuur. De N.V. Nationale Revue, directie Johan Kohier zal op 17, 18, 19 en 20 Aug. a.s. voorstellingen geven van de revue „Hallo Hierheen" in de schouw- burgloge, welke evenals verleden jaar aan den Vlasakkerweg wordt opgericht. Het departement - Amersfoort der Maatschappij voor Nijverheid en Handel herkoos tot voorzitter Ir. B. A. Verheij tot secretaris in de plaats van den heer Dekker, de heer S. W. Melchlor. De tentoonstelling van de speeltuin- vereeniging in het Soesterkwartier zal Zaterdagmiddag4 uur worden geopend. Van het Gymnasium zijn geslaagd voor diploma B (eerste groep): P. A. H. Baan, Th. F. Burgers, J. D. Kaan, E. A. Liefrinck, J. J. Pieterse, Louise Weevers, allen alhier en J. P. v. d. Wijngaart uit Zeist. Afgewezen twee. PROPAGANDACLUB „RECHT EN ORDE". Er resten nog maar eenige dagen oor den gewichtigen stembusstrijd. Zal de R.K, raadsfractie van 6 op 7 zetels gebracht kunnen worden? De mogelijk heid is er, dus 't moet. De leden der pro- pagatutaclub hebben het hunne er toe bijgedragen en nu is het woord of liever de daad aan de R.K. kiezers en kieze ressen. De propagandisten hebben de stad overal versierd met de gele biljet ten van de R.K. lijst 2. De gestichten van ouden van dagen zijn bezocht om zoodoende het aantal ongeldige stem men tot een minimum te beperken. Huis bezoek wordt verricht, en zoo noodig nog inlichtingen verstrekt doordeheeren Letsclnirt, Kapelweg 25, Vos, Bloemen- daalschestraat 1, Peters, Elleboogsteeg I, Hartings, Leliestraat 74, die bereid zijn de gevraagde inlichtingen te strekken, Dinsdagavond is er om acht een groote vergadering in St. Aech ten aan het Zand, waar zullen spreken de heeren S. Kraan, voorzitter der R.K. Raadsfractie en de heer Jos. Mineur, Soestdijk, over: Apostolaat en stem biljet. Na de groote vergadering, die om kwart voor negen afgeloopen zal zijn, is er een groote demonstratie van al de Katholieken der daad met op schriften, vaandels en banieren, voor afgegaan door de R.K. muziekvereni ging „Wilskracht". Opstellen van den optocht direct na de vergadering. Af tocht om 9 uur. Laten de verschillende besturen hun •aandeldrager en leden bekend maken, achter welk nummer hun vereeniging is opgesteld, des te gemakkelijker is het voor de leden, zoo ook voor de leiders van den optocht. De laatste dagen voor de verkiezing wordt een goed verzorgd propaganda blad huis aan huis bezorgd om de R.K. kiezers en kiezeressen op te wekken stemmen alléén op de R.K. lijst en i geen andere, daar'twaarachtigo/gemec/i belang alleen kan gediend worden vol gens onze Katholieke beginselen. Laten nu alle R.K. zonder uitzonde ring eensgezind hun beginsel laten spre ken en daarom als een man stemmen op No. 1 lijst 2, dus alle Katholieken stemmen mee op No. 1 lijst 2. P.S. Djegenen, die op den dag dei stemming niet in staat zijn, loopende naar het stembureau te gaan, en gebruik willen maken van een auto, gelieven zich zoo spoedig mogelijk op te geven bij den secretaris der R.K. Kiesvereeniging „Recht en Orde", Koningin Wilhelmina- straat 31 of op den dag der stemming militairen-vereeniging aan het Zand, waar den geheelen dag van 8—5 uur de noodigc inlichtingen verstrekt worden. De uitslag der stemming wordt des avonds in de groote zaal van St. Jozeph aan de Lieve Vrouwenstraat bekend ge maakt. Bestuur der propagandaclub van de R.K. Kiesvereeniging „Recht en Orde". REISBUREAU „HOLLANDIA". Het reisbureau „Hollandia", gevestigd in de Schimmelpenninckstraat 72, or ganiseert evenals vorige jaren enkele twee- en clricdaagsche autotochten. Zoo wordt Zondag 5 en Maandag 6 Juli een twcedaagsche autotocht ondernomen naar Valkenburg, waar een bezoek wordt gebracht aan de bekende grotten, model steenkolenmijn, enz. Zondag 12 en volgende dagen wordt tl tocht gemaakt naar de Ardennen (Spa, Luik) en twee weken later een tocht langs den Rijn. Zooals men ziet, zijn alle tochten hoogst interessant en daarenbo.ven wat van reizen helaas lang niet altijd kan worden gezegd, zijn ze goedkoop. Wie dus van de schoonheid van Zuid-Limburg of (en) België of Z.W. Duitschland, eens ten volle wil genieten, wende zich tot het reisbureau „Hollandia". Verdere bijzonderheden in de elders in dit num- er voorkomende advertentie. STEMMING GEMEENTERAAD. Wij vestigen de aandacht van het pu bliek erop, dat aan de op 24 Juni a.s te houden stemming voor den Raad al leen kunnen deelnemen die personen, welke aan de algemeene eischen om kie- ;r te zijn voldoen en bovendien sinds Januari 1931 één jaar in de gemeente Amersfoort woonachtig zijn. Om de werkzaamheden van de stem- bureaux eenigszins te verlichten wijzer we er nog op, dat ieder die een oproe- pingskaarl voor de stemming voor den Raad heeft ontvangen zich ook al if men van adres veranderd ter vervul ling van zijn stemplicht moet aanmelden bij hetzelfde stembureau waar hij zich op 23 April j.l. bij de stemming vo Provinciale Staten heeft vervoegd. Te Amsterdam is plotseling op 56- jarigen leeftijd overleden de heer G. J. A. Ruys, voorzitter van het Ned. Herv. Ziekenhuis „De Lichtenberg" en bijbe-i hoorende stichtingen. Aan zijn groote werkkracht is de stichting van dit Chris telijk Ziekenhuis grootendeels te dan ken. Ook de stichtingen „Zon en Schild" en „Zonnegloren" hielp hij oprichten. De Oranje-Vereenigingvergaderde in „Het Boompje". Als penningmeester werd gekozen de heer Van Tellingen, terwijl als commissarissen zullen optre den de heeren W. Bouwman en A. Brug man. Het programma voor de feesten op Koninginnedag, nagenoeg gelijk aan vorig jaar, werd vastgesteld. De volledige akte Handenarbeid werd behaald door de dames H. de Maar, W. Millenaar, P. Pierik, alhier, A. Schmidt en A. van Sonderen te Zeist, en de heeren J. de Bakker en H. Schuitc- maker, beiden van hier. R. K. WERKLIEDENVEREENIGING ST. jOZEF. Donderdagavond had in St. Jozef een ledenvergadering plaats. Voorzitter Kraan was verheugd over de groote opkomst en heette allen van harte welkom. Spr. hoopte dat de vergade ringen in de toekomst steeds drukker bezocht zullen worden. Vervolgens werden door den Advi seur Kapl. de Jong 47 nieuwe leden geinstalleerd. Bouwvakarb. 13, Bakkers 3, Textielarb. 7, Meubelmakers 5, Fabr.arb. 1, Transportarb. 7, Over- heidspers. 3 en Kelners 8. Kapl. de Jong feliciteerde de vereeniging met deze mooie aanwinst en ook de nieuwe leden met hun genomen besluit^ hen opwekkend trouwe leden te zijn en steeds ter vergadering te komen. Na een kort voorwoord verrichtte de Ad viseur de plechtige hernieuwing van de lntronisatie van het H. Hart. De Voorzitter vroeg vervolgens machtiging van de ledenvergadering tot plaatsing van een septictank en verbetering van de W.C.'s. De kosten zullen pl.m. f600 bedragen, terwijl in den tijd van 3 jaren f450 is gereserveerd voor dit doel. De vergadering ging hiermede accoord. De bespreking oprichting van een Ziekenfonds of Spaarfonds werd lang en breed besproken, voor en nadeelen werden opgeworpen. Besloten werd dat het bestuur zal trachten het be noodigde aantal van 5 personen bijeen te krijgen om te komen tot oprichting van een Spaarfonds. Daarna kan ge tracht worden een aantal van 50jper- sonen bijeen te brengen noodig voor oprichting van een Ziekenfonds. Op 6 September a.s. zal te Utrecht een demonstratie plaats hebben ter herdenking van de„Rerum Novarum''. Utrecht rekent op 80.000 deelnemers. |Er zal een commissie worden be noemd, waarin bestuurders van iedere vakgroep, opdat ieder In zijn eigen vakgroep propaganda maakt voor een zoo groot mogelijke deelname. Zoo noodig zal nog een vergadering worden belegd mei een spreker. Op de bestuursraadsvergadering is besloten het vaandel van St. Jozef in den rondgang mede te dragen aan den vooravond van de gemeenteraads-ver- kiezing. Toen de voorzitter daartoe de goedkeuring vroeg van de vergadering, ontstond een heftige discussie. Bij stemming echter ging de vergadering met het voorstel accoord met slechts vijf stemmen tegen. Aan het einde der vergadering heeft voorzitter Kraan de leden erop gewe zen, dat we staan voor de Gemeente raadsverkiezing. We kunnen 7 katho lieke zetels bekomen, waarvan er dan drie bezet zullen worden door arbei ders. En al geven deze drie leden nooit of nimmer toe, dat zij in den raad zitten als vertegenwoordigers van de arbeiders, doch in het algemeen belang, zij toch voelen wat het beteekent ar beider te zijn en zijn met de arbeiders toestanden op de hoogte indien dit noodig blijkt te zijn en zullen die be langen dan behartigen. Er kunnen nu inplaats van één, drie arbeiders in den raad komen, daarom allen hun beste krachten daarvoor gegeven. Wij herinneren aan de samenkomst in St. Aechten op a.s. Dinsdagavond, waar een opwekkend woord voor de raadsverkiezing zal worden gesproken. Aan de optocht daarna nemen tal van vereenigingen met hunne vaandels deel. Door overlijden van den Heer G. Smink, is tot Broedermeester der Pro cessie naar Kevelaar benoemd, in de St. Henricus-Parochie, den Heer J. P. Clifford, Punlenburgerlaan 7. Bij de te Utrecht gehouden exa mens voor de Nederl. Vereeniging van Leeraren in -het Schoonschrijven M.O. slaagden voor Praktijkdiploma A (Recla meschrift) de Heeren|: II. J. de Bonlfc J. L. A. Burgers; P.M.vanHeijst(met lof) en W. J. M. Remmers (met lof), allen te Amersfoort. Zondagsdienst Heeren Doktoren: A. F. Batenburg, Ulr.weg 18, Tel. 448; E. J. G. Mertens zur Borg, Zuidsingel 36, Tel. 1225; J. Plomp, Regentesse- laan 15. Tel. 1359. Apotheek: Kok, Hof 39, Tel. 165. Nllkerk Maandagavond zal de eerste steen- e plaats vinden van het Wijk- van de Vereen, voor Zieken verpleging alhier. Tevens wordt dien avond door Nijkerks Fanfarecorps een muzikale rondgang door de stad ge maakt, waarbij jongedames een collecte zullen houden ten bate van dit gebouw. Stoutenburg Bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn gekozen W. v. d. Hengel, H. van Zandbrink, J. v. Laar, W. Smit, C. van Burgsteden, j. Bieshaar en T. v. Oos- erom5 katholieken en 2 protestanten. Bij Hoofdpijn en bij Kiespijn Mijnhardt's Poeders Doos 45 cl. Bij Uw Drogist. Uit den Omtrek Achterveld De landerijen van de Mr. Jan Pieter Adolf Stichting onder Achterveld zijn als volgt verkochtde massa der per- ceelen 1—4 door J. Boersen Leusden, voor f33.200; massa der perceelen 5—8 P. Kohlman Arnhem voor f41.900; perceel 9 E. J. Donkersteeg Lunteren voor f 8500perceel 10 J. v. Raven horst Leusden voor f2500; perceel 11 G. Engelen Voorthuizen voor f2200; perceel 12 J. Gaasbeek, idem, f5100; perceel 13 P. Bouw, idem, voor f4500; perceel 14 G. Engelen, idem, voor f1800; massa perceelen 15—18 A. G. Hilhorst Hoogland voor f 35.200. De goederen hebben in totaal f 134.900 opgebracht. Baarn In den nieuwen raad zijn gekozen: 2 Vrijheidsbonders: G. A. Benders en jhr. ir. O. C. A. van Litli de Jeude; 3 Anti-Revolutionairen: J. Th. Fernhout, W. van Leersum en 9. J. Koning; 3 Chr. Historischen: T. Haarman, jhr. ir. F. E. P. Sandberg en E. Hartog; 3 R.K.: N. G. van Doornik, ir. G. F. H. Houben en J. Brakenhof f; 3 Sociaal-Dem.: P. H, van Calmthout, mevr. Rekers-Lodder en A. W. v. Kleeff; 1 Vrijz. Democraat: A. A. Stoker. Op den Amsterdamschen straatweg nabij „Buitenzorg" is een ernstig auto ongeluk gebeurd. Twee auto's reden richting Soestdijk. Op een gegeven oogenblik gaf de voorste auto het tee- ken om links af te slaan. De bestuurder van de daar achter rijdende auto be merkte dit te laat en haalde, om een botsing te voorkomen, naar links uit. De wagen botste tegen een ijzerei taarnpaal, die afknapte, om vervolgens tegen een tuinhaag te rijden. Beide in zittenden, 2 heeren uit Hilversum, v den gewond. Een hunner moest met diepe wonde in den rug naar liet zieken huis worden overgebracht. De voorste auto van de firma Rintel uit Amersfoort werd licht beschadigd. De chauffeur bleef ongedeerd. De andere auto werd grootendeels vernield. Barneveld Bij de gemeenteraadsverkiezing wer- ■n voor 15 leden 5283 geldige stern en uitgebracht. Hiervan bekwamen de S.G.P. 570 stemmen, zoodat gekozen werden J. Veenendaal (aftr.) en L. Cozijnsen; S.D.A.P. 407 stemmen, gekozen G. Kap; Chr. Hist. 1986 stemmen, gekozen H. v. d. Craats (aftr.), J. v. Manen, G. Effrink (aftr.), L. de Rijk (aftr.), C. J. Schimmel (aftr.) en B. Blaauwendraad; Partij Fikse 469 stemmen, gekozen A. Fikse; Lij«t Lampier 50 stemmen, gekozen geen; Lijst v. Loon 134 stemmen, gekozen geen; A.R. 1272 stemmen, gekozen H. Geurts (aftr.), W. Middelman, J. H. Zandbergen (aftr.) en D. Roineijn Fzn. Lijst Groenveld 79 stemmen, ge kozen geen; Lijst R.K. 310 stemmen, gekozen C. Verhoef (aftr.). Hoogland Tot leden van den gemeenteraad zijn gekozen 8 R.Kath.: P. Hilhorst, C. Smink, J. G. van den Hengel, G. Schimmel, A. Kuijer, A. van 't Klooster, A. Sand- brink, P. Kok. 3 Protestanten: J. H. Knottenbelt, E. de Bruijn en A. J. Spelt. De Raad telde 7 leden en wordt in September 11 leden sterk. Er kwamen 1436 kiezers geldig stemmen. Leunden Bij de gemeenteraadsverkiezingen werden in district 1 uitgebracht 513 stemmen, waarvan II van onwaarde. Op lijst 1 werden uitgebracht 192 stemmen, op lijst 2 310 stemmen. In district II uitgebracht 393 stem men, waarvan 17 van onwaarde. Op lijst I werden uitgebracht 340 en op lijst 2 36 stemmen. Gekozen zijn de KatholiekenAnt. van den Hengel, C. van Daatselaar, en S. van den Bergen de Protestan ten mej. de Beaufort, Geertsema, Over- vest en de Greef. VRIJDAG 7 uur Lof. ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur. Binnenland DE GEMEENTERAAD DOOR ÉÉN DERDE STEM OM. Bij de verkiezing voor den gemeente raad te St. Annaland heeft zich het merkwaardig verschijnel voorgedaan, dat deze raad, die in meerderheid links was, door een verschil van 1/3 stem rechts is geworden. De rechtsche lijst behaalde 457 stem men en daar de kiesdeeler 152 was, waren gekozen drie der candidaten met een overschot van één stem. De linksche lijst verkreeg 341 stem men, en had dus direct 2 zetels en een overschot van 37 stemmen. Een zesde zetel kon direct aan de lijst van Gemeentebelang, eveneens links ge oriënteerd, worden toegekend; deze lijst verwierf 171 stemmen. Om voor een restzetel in aanmerking te komen moest de officieele linksche lijst drie kwart van den kiesdeeler, zijnde 114 stemmen hebben, of in totaal 342 en zij had er maar 341 of 1/3 stem per zetel te weinig. Zoo kreeg de rechtsche lijst met slechts één stem boven de drie directe zetels den rest zetel. Deze partij had dus per zetel 457 4 is 114'/« stem en dus juist voldoende om per zetel driekwart van den kiesdeeler te hebben. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, Zand no, 31. Telefoon 730. ZONDAG Half 7, 8 uur en kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof. V RIJD AO 7 uur Lof. ZATERDAG 7 uur Lof. Van half 4 tot half 10 gelegen heid om te biechten. Gratis Bij zonnebrand, doorzitten, stukloopen enz. is Puioi zeer verzachtend en genezend. Allen die dezer dagen in Apotheek ot Drogisterij een doos of tube Purol koopen, ontvangen daarbij zoolang de voorraad strekt, gratis een boekje over huidverzorging en huidgenezing. Gemengde Berichten Tijdens de Fransche manoeuvres is een soldaat door een zonnesteek ge troffen en gestorven. 7 andere mili tairen moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. Te Roubaix hebben zich ernstige ongeregeldheden voorgedaan. Etalages werden geplunderd, bestelauto's brand gestoken, winkelwaren ove straat geworpen. Militairen hebben de orde hersteld, eenige personen werden gewond, 24 personen zijn gearresteerd. Een wervelstorm heeft in België groote verwoestingen aangericht, waar bij drie personen gedood en verschei dene gewond werden. In verschillende plaatsen werd de oogst volkomen nictd. In het Noorden van Beieren, is auto door den D-trein BerlijnMün- chen gegrepen; de drie inzittenden de auto kwamen om. Op de Waalsdorper vlakte reed majoor Jhr. Goldman der Jagers, toen zijn paard eensklaps op hol sloeg. Op den Waalsdorperweg werd de majoor er af geworpen. Ernstig gewond werd hij naar het ziekenhuis gebracht, wa llij aan zijn verwonding is overleden. In de Wagenstraat te Den Haag is een 35-jarig chauffeur bij een vecht partij doodgestoken. De vermoedelijk! dader is des nachts door de politie ge arresteerd, hij beweert van niets te v ten, daar hij zwaar beschonken was weest. De verslagene was gehuwd vader van eenige kinderen. De hooge hakjes hebben aan een dame in de stad Pécs het leven gekost. Zij raakte tussclien de tramrails be kneld, kwam te vallen en werd door de tram overreden. Volgens de jongste volkstelling heeft Italië ruim 42.100.000 itiwoi hetgeen in vergelijking met 1921 toeneming van 6 pet. beteekent. Te Wormerveer heeft een felle brand gewoed in de fabrieken Bloemendaal Laan. De schade wordt op 50.000 geschat. KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450 ZONDAG H.H. Missen om 7 en half 9. Half 11 Hoogmis. 3 uur Vespers. Half-4 vergadering Burgerjonge- lingen-vereeniging le afd. 6 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antoniusmis. WOENSDAG Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der vrouwen. DONDERDAG 7 uur Lof. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG H. Missen om 7 uur en half 9. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof. DINSDAG 's Avonds 7 uur Lof. VRIJDAG 7 uur Lof. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna Biechthooren tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFR1DUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG Half-8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. Half 4 Lof met toespraak voor het Genootschap H. Kindsheid. 6 uur geen Lof. DONDERDAG Half 10 gez. Huwelijksmis. VRIJDAG Half 8 Lof ter eere van het H. Hart met Litanie. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. Half 8 Lof met Rozenh. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. ZONDAG 8 uur Vroegmis. Half 11 Hoogmis. 5 uur Catechismus. 6 uur Lof met Rozenhoedje. In beide H. Missen collecte voor de studeerende jeugd. MAANDAG le H. Mis op Leo's Oord. 83/4 uur 2e H. Mis. 9en 12Vz uur Catech. op de scholen. DINSDAG 8 uur le H. Mis. 83 4 2e uur H. Mis. WOENSDAG 8 uur le H. Mis. 83/4 uur 2e H, Mis. 9'/, en 12'/» catech. op de scholen. DONDERDAG 8 uur le H. Mis. 83/4 uur 2e H. Mis. VRIJDAG 8 uur le H. Mis. 83/4 uur 2e H. Mis. 9'/» en 12'/j uur catech. op de scholen. ZATERDAG 8 uur le H. Mis. 83/4 uur 2e H. Mis. 5—9 uur biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: J. M. Kniep. Burg, van Tuyllstraat. ZONDAG Half-8 uur Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 5 uur Lof. MAANDAG 7 uur H. Mis in 't Gesticht. ZATERDAG 7 uur Lof met Rozenh. 5—9 uur gelegenheid te biechten. In de week de H. Mis om half 9. Nllkerk PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. ZONDAG Half 8 H. Mis. 10 uur Hoogmis. 4 uur Lof. Feestdag van de H. Aloysius patroon der jeugd. WOENSDAG Feestdag van den 11. Johannes den Dooper. VRIJDAG 7 uur Lof ter eere v. h. H. Hart, ZATERDAG Half 3 tot half 7 gelegenheid om te biechten. Dagelijks de H. Mis om half 8.

De Eembode | 1931 | | pagina 2