Wij alléén In Amersfoort, koopen persoonlijk alle vischsoorten in de Rljk8vi»chhallen te IJmuiden. U is dus steeds verzekerd van de billijkste prijzen en de noodzakelijke kwalititeits- contrOlel Thuisbezorgen zonder verhooging IJmuider Vischfaandel H. GLASTRA Co. N.V. ALLEENUTR.STRAAT 40 - TEL. 92 AMERSFOORT hoofdkantoor ijmuiden opgericht 1 mei 1909 Steeds voorhandenTarbot-tong, Kabeljauw, Schelvisch, Schol Bot enz. Vischconserven. Warme Croquetten en Vischkoekjes Heerlijke gebakken visch - Gemarineerde Haring - Rolmops Leveranciers aan R. K. Instellingen. U. L. O. Bij het te Utrecht gehouden R. K. U. L. O. examen slaagden de dames: Jo v. Dummelen, Tr. Molle, R. Venings, Lida Schueler en R. Scheerder. Allen leerlingen van de R. K. Meisjes U. L. O. in de Muurhuizen Van de R. K. Jongens U. L. O. school aan den Westsingel slaagdenD. Zwa nenburg, J. Jansen, A. Cliffort, J. v. d Heiden en W. Beijer. TENTOONSTELLING. Zondag j.l. was de groote bovenzaal van St. Aechien gearrangeerd tot ex positie van wat in de 3e wintercursus werd vervaardigd door de patronaats leden van de St. Franciscus Xaverius- parochie. Tusschen vlag- en doek- werk, palmen en bloemen prijkten de objecten, die de jeugdige deelnemers aan de cursussen in teekenen, knippen, naaien, fraaie handwerken, cartonnage, figuurzagen en houtsnijden een nuttige bezigheid hebben verschaft. Het geheel bood een fleurige blik. Van het vele nieuwe trok vooral de aandacht toegepast teeken- en schilderwerk op de afdeeling van den kunstzinnigen leider de Froe. Er was druk bezoek. Leidsters en leiders proficiat met 't schitterend succes. Naar wij vernemen werden kleeden en doeken, porcelein en koperwerk voor deze gelegenheid afgestaan door de firma's Vos, Jordi, Vroom en Drees- man en Kalleveen. Van de R. K. U. L. O. school voor Jongens aan de Westsingel alhier, werden tot de kweekschool te Hilver sum toegelaten de leerlingen A. Kuster en J. Janssen. Donderdagavond 8 uur wordt in het Rembrandt theater een filmvoorstelling gegeven, uitgaande van het M.C.S.U. Vertoond zal worden de Melkhygiène- film van den vereen, tot bevordering van een hygiënische Melkwinning te Amsterdam. De Directeur van het M.C.S.U. zal, zoo noodig, deze film nader toelichten. De toegang tot deze vertooning is kosteloos. Burgerlijke Stand. 7 Juli. Geboren: Corneiis Georgius, z. v. C. 1. Snellen en T. J. Vermeulen Adriaan Corneiis, z. v. A. J. Keizer en JW. P. M. Kloosterman Anna, d. v. J. Dikboom en H. E. Beekhuis Elisabeth Margaretha, d. v. W. A. Kuij- ten en G. van Bogerijen. Gehuwd W. T. Zweers en M. S. Jacobs. OverledenLambertus Antonius de Vries, oud 3 jaar Barbara van der Veer, oud 80 jaar Dorothea Johanna Albertina Mechtilda Geerligs, oud 80 j., wed. van A. A. Hamers. 8 Juli. Geboren: Hendrik Piet, z. P. v. d. Essenburg en H. Hendriks Apolonius Hendrik Frederik, z. v. T Ruitenbeek en A. v. Schaik. Gehuwd P. H. Bos en J. M. Geijtenbeek G. de Gans en C. J. Borgman. 9 Juli. Geboren: Wilhelmus, z. v W. van der Flier en H. A. van der Esliof - Roelof, z. v. T. J. H. Hen driks en T. Otter Willem Leendert, z. v. G. van den Hul en S. v. Ginkel. OverledenHendrik Daansen, oud 62 jaar, echtgenoot v. C. de Meijer. 10 Juli. Geboren: Nicolaas Huberlus, z. v. H. van der Zwaan en J. M. Hen driks Jansjc Antoinette, d. v. J. de Wilde en H. van der Pot. Ondertr. G. J. Dunk en A. C. M. de Bree J. de Vries en G. Baatje J. Sclireu- der en j. E. Wijnen R. W. H. Dekker en M. C. von Nnrdheim J. H. Ruijs en J. H. E. van Dijk E. A. Berg huizen en C. Voigt W. C. H. van Reede en M. R. Fabius. Overleden Johannes van der Laan, oud 63 jaar, echtgenoot van H. W. Beek. 11 Juli. Geboren: Alexander, z. v. A. Glavimans en E. ten Hoven Jo hannes Jacobus, z. v. Ramselaar en C. Scheerder Trijntje, d.v.J. Huis man en M. Prins Hendrika, d. v. E. Bountan en B. Janszen Jacob Rijndert, z. v. J. R. Overhorst en L. Dijs. Overleden: Maria Helena Marlha Kupp, oud 72 jaar, weduwe v. J. J. Kreling. 13 Juli. Geboren: Sophie, d. v. A. Petten en A. |ongbloed Antoonjo- han, z. v. J. Pijl en D. v. Arnhem Aleida, d. v. R. Bronkhorst en E. Vree kamp. OverledenGijsbertus Koppen oud 44 jaar, cchtg. v. M. Groenestcin. Een en ander over grafschriften door A. F. van Beurden Ten allen tijde hebben de menschen behoelte gehad, om het aandenken van overledenen in stand te houden, door grafschriften, door behouwen steenen of monumentjes. In Italië zijn de kerkhoven de Catnpi Santi beroemd. Dikwijls graveerde men op de steenen in de geloovige middel eeuwen eene bede tot de volgende geslachten gericht, om den overledene in hunne gebeden indacht;g te willen zijn. Vooral waar het begraven der aanzienlijke burgers in de kerken ge schiedde, hadden die opschriften allen n, men was in het huis des gebeds. De adellijken werden in den avond bij fakkellicht begraven. Op de graf- steer.en werden hun wapen en die hunner vier, acht of zestien adellijke! voorvaderen en moeders gebeiteld mei al hunne titels en waardigheden er bij. Men legde den doode soms in een afzonderlijk kapelletje dat omgeven was met lijst- en beeldhouwwerk van zwart en wit marmer. Van die voor beelden zijn er vele in de provincie Utrecht. Wij zullen de voornaamste hier laten volgen in alphabetische orde. Te Abcoude van Dr. jan Hanedoes t 1777te Amerongen verschillende graven o.a. met de beelden van Goert van Reede f 1585 en zijne echtgenoote Geerlruijd van Nijenrodete Amersfoort van den bouwmeester Jacob v, Kampen f 1651, in den St. Joris versierd met engeltjes; te Breukelen een tombe ge dekt door twee zerken, van Jan van Nijenrode f 1494 en Lijsbeth v. Sulen in de kapel van Coelhorst bij Amers foort twee lombes van v. Tuijl; inde Barneveld iN. H. kerk te Houten een groot mo- Tengevolge van het koude natte Inument met 't borstbeeld van Dirick voorjaar is het jachtveld in deze om geving slecht van wild voorzien, vooral de jonge hazen en fazanten hebben veel van de ongunstige weersgesteld heid te lijden gehad en het meeren- deel is bezweken. Nljkerk De motorraces in Assen schijnen elk jaar meer kijkers te trekken. Vrijdag reed het den geheelen dag door en 's avonds ging het bijna in een onafgebroken rij. Velen hebben dien nacht dan ook geen oog dicht gedaan, het is zoo jammer dat vele motorrijders aan het toch al hinderlijke lawaai van hun machines meeneneen oorverdoovend getoeter te moeten pa ren. Zaterdagavond tegen zeven uur begon daarna de stroom uit tegenover gestelde richting te komen, tot bijna één uur ging het door. Iemand die een controle heeft gehouden telde in 2'/a uur tijds 1200 auto's en motorfietsen. Op de markt. 308,500 stuks eieren f3.80—4.75; 72 biggen f8—12; 87 runderen melk koeien f 175—295vette koeien f 200— 32525 nuchtere kalveren mestkalveren f 1832slachtkalveren 16-9. Terschuur Een vrachtauto uit Apeldoorn reed in een bocht tegen een boom. De voorzijde van de auto werd geheel in elkaar gedrukt, zoodat op eigen kracht niet meer kon worden gereden. De bestuurder bekwam geen letsel. V oorfhuizen Op den hoek van den Garderbroe- kerweg heeft een botsing plaats gehad. Dr. van Galen Last en E. Veldhuijzen reden juist op den hoek met hun auto's tegen elkander op. Beide auto's wer den geheel onbruikbaar, doch de inzit tenden bleven vrijwel ongedeerd. Het schijnt daar een gevaarlijke hoek te zijn, terwijl bovendien het houtgewas tot op den weg hangt, dit maakt vrij wel elk uitzicht onmogelijk. Kerknieuws. MGR. SCHAEPMAN. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft om gezondheidsredenen aan Mgr. dr. A. C. M. Schaepman op diens verzoek op de meest eervolle wijze ontslag verleend als President van het Groot-Seminarie „Rijsenburg" en als Professor in het kerkelijk recht aan voornoemd Seminarie. ONDERSCHEIDING. De heer P. de Vink te Utrecht heeft ter gelegenheid van zijn zilveren jubi leum als bestuurslid der Broederschap Processie te Nederhorst-den-Berg, het eere-kruis „Pro Ecclesia et Pontifice" ontvangen. van Vclthuijsen f 1716 met een langen Latijnschen lofzangte Jutphaas eenige prachtige zerken, van uit de kerk naar het kerkhof overgebracht. Zij herinneren aan Nicolaas Malapert f 1615 en Jacob Proeijs f 1400te Nieuw Loosarecht een wit marmeren graftombe van Jaco bus Heirmans, predikant f 1684; te Montfoort eene verheven tombe van de Brederodes uit begin der XVI ee in de N. H. kerk van Schalkwijk fraai monument van Balthasar de Leeuw f 1754; in den Dom te Utrecht een monument van den deken kanunnik Henricus van Neliesteijn f 1767nog een praalgraf ter eere van Bisschop George van Egmond f 1559; in de Jacobikerk te Utrecht van |.J.v. West- renen f 1769in de St. Janskerk te Utrecht een monument voor Dirk van Wassenaar, proost in de St. Nicolaas- kerk aldaareene tombe van Johanna van Lynden geb. v. Linschoten f 1806 met nog eene van de v. Tuijlls met eene slapende vrouwenfiguur; in de N. H. kerk te Ysselstein het groote praalgraf der Van Amstels. Aldus ziet men dat behalve dedui- zende grafsteenen die nog in de vloeren der kerken liggen, nog tal van kost bare monumenten bewaard zijn; ook in onze provincie Utrecht, hoewel er bij den beeldenstorm nog vele oude vernield zijn. Nog had men eertijds de gewoonte, om als een adellijke of een deftig heer ter ziele gegaan was, bij de begrafenis een wapenbord vóór het lijk te doen dragen. Op dat wapenbord stond het familiewapen in volle kleuren geschil derd, rondom nog de wapens van de voorouders. Bovendien nog sterfdag en sterfjaar. Dit bord hing men dan later in de kerk aan de pilaren. Daarvoor moest de familie rechten aan het kerkbestuur betalen. De kerkbesturen trokken uit de huur der graven, uit den verkoop der graf steden. uit het verhuren der lijkkleeden en baren, uit de leverantie der kisten, uit het recht op de begrafenisborden belangrijke sommen. In 1787 hingen in den Amersfoort- schen St. Joris nog tachtig wapen borden. Waar zijn ze gebleven? De Fransche revolutionnairen kwa men hier te lande en volgens hunne begrippen van gelijkheid moesten de adellijke wapens op de grafsteenen verdwijnen. Daardoor werden vele mooie steenen verhakt en bedorven. De wapenborden in de kerken moesten natuurlijk ook verdwijnen. Op sommige plaatsen hadden de families nog tijd om deze naar huis te halen, op andere plaatsen werden ze op een hoop geworpen en verbrand hier en daar op zolders opgeborgen, waar ze in stof en vochtigheid ver gingen. In Amersfoort hingen er onder andere van de oude inheemsche families van Achterveld, van Balveren, v. d. Borch, Botter, van Dompselaar, Egmond, var Eek, Foeijt, van Ommeren, van Pan- huijs, van Olden Barneveld, Poth, de Ridder, Ruysch, van Schadijck, van Weede, van Westrenen, Uteneng, van Daverden v. d. Voort, van Zuylen v. Nijevelt. Uit den Omtrek Gemengde Berichten Duitschland maakt een financieele crisis door, die groote zorg baart. De beurs is gesloten en vele banken heb ben hunne betalingen gestaakt. De toestand is slechter dan ooit te Op den weg Arnhem—Ede reed auto uit Velp eenigen tijd achter groote verhuis-auto. Toen de aulo probeerde te passeeren slipte het voer tuig, wijl regenbuien den weg weer in minder geschikten toestand hadden gebracht. De auto werd totaal vernield. De inzittenden bekwamen vrij ernstige kwetsuren en werden door een ont boden geneesheer voorloopig verbon den en later weggevoerd. Zaterdag zijn G. B. uit Amsterdam en mej. J. K. uit Bussum, die te Naar- den den Rijksweg wilden oversteken, door een auto uit Amsterdam, die volgens ooggetuigen een snelheid 100 K.M. had, gegrepen. De man had nog geremd en het stuur naar links omgegooid, doch door de groote snelheid 'kwam de wagen eerst na twintig meter tot stilstand. B. kreeg een hersenschudding en werd naar Amsterdam vervoerd. Mej. K, had been- en rugwonden. Zij werd naar de ouderlijke woning vervoerd. Hun toe stand is ernstig. Bij het insiaan van den bliksem werd te Hollum de onderwijzeres der Bijzondere School, mej. A. Frederikse gedood. In verschillende perceelen sloeg de bliksem in, zonder brand of persoon lijke ongelukken te veroorzaken. In den nacht zijn te Onstwedde twee koeien door den bliksem in de weide gedood. De Lutherscho Aartsbisschop van Zweden, Dr. Soedcrblom is te Upsala overleden. De overledene is winnaar geweest van den Nobelprijs voor den vrede. De Hilversumschc gemeente-archi tect W. M. Dudok is benoemd tot officicier in de Orde van Oranje Nassau.'] De schrijver van „lm Westen Nichts Neues", Erich M. Remarque, is te Leiden met zijn auto tegen een vlucht heuvel en daarna tegen een lantaarn paal opgereden, welke afknapte. Remarque heeft geen letsel, doch zijn auto, werd zwaar beschadigd en moest worden weggesleept. Hij vergoedde terstond de schade (f 120) en betuigde zijn voldoening over het correct op treden van de politie. ij Woerden reed de 20-jarige P. P. uit Scheveningen met zijn motor naar Assen. Achterop zat zijn vader. Plotseling sprong de achterband van het rijwiel op een moment, dat men met een kalm gangetje reed. Door tot nu toe niet verklaarde oorzaak is de vader daarbij van den motor gevallen. Hij bekwam een schedelbreuk en was onmiddellijk dood. In zijn woning te Aerdenhoud is op 69-jarigen leeftijd overleden het R. K Eerste Kamerlid, de heer J. N. Hendrix. De heer Hendrix werd geboren in 1862 te Amsterdam. Hij was in de hoofdstad een bekende figuur. Onge veer 15 jaar was hij lid van den ge meenteraad en werd daarna gekozen tot lid der Ged. Staten van Noord- Holland, welke functie hij ongeveer twaalf jaar heeft bekleed. In 1929 werd hij gekozen tot lid van de Eerste Kamer. Op een onbewaakten overweg te Babberich passeerde zekere Zegers met paard en wagen op het oogenblik, dat de sneltrein voorbijkwam. Het paard werd onmiddellijk gedood. Zegers zelf werd een eind op de buffers van de locomotief meegesleurd. Het bleek, dat hij een hersenschudding had bekomen. Met denzelfden trein werd hij naar Zevenaar overgebracht. Aldaar bleek hij te zijn overleden. In het plaatsje Lindenscheid heeft een hevige brand gewoed. Het vuur ontstond in een schuur en greep binnen zeer korten tijd 5 andere schuren en een woonhuis aan. Het vee kon ge deeltelijk worden gered. Alle oogst- voorraden, landbouwwerktuigen etc. werden door het vuur verteerd. De schade is buitengewoon groot. Kwaad willigheid is gebleken, de oorzaak van den brand te zijn. De brandstichter is echter zelf in het door hem aange stoken vuur omgekomen. Zijn verkoold lijk werd onder de overblijfselen ge vonden. Onder enorme belangstelling hebben Zaterdag te Assen de bekende T.T.- races plaats gehad. De grootste snel heid behaalde de Engelschman Hunt, die 136,75 K.M. per uur heeft gereden. De snelste Nederlander was J. Rijk uit den Haag. In den nacht is een auto met vier personen nabij Smilde in de Drentsche hoofdvaart gereden. Drie der inzitten den konden gered worden, doch de 31-jarige van Dijk uit Tie!, een motor- Op den Meppelerstraatweg reed een motorrijder tegen een hooiwagen, waar van de bestuurder geen teeken gaf, dat hij een zijweg wilde inslaan. De mo torrijder werd ernstig gewond naar een ziekenhuis overgebracht. Zondag is een auto uit de richting Leiden in botsing gekomen met een autobus. De auto vloog het trottoir op, waar twee wandelaars, de 30-jarige G. O. en een achtjarig meisje ernstig werden gewond. Het meisje werd een huis binnen gedragen, waar het zeer spoedig overleed. Drie kinderen liepen eveneens letsel op. De drie inzittenden van de open auto werden licht gewond, terwijl de chauffeur op de vlucht ge slagen was. Te Kerkrade is de motorrijder K. in volle vaart gehotst tegen de bestel auto van v. d. W. en op slag gedood. Het slachtoffer was gehuwd. Zondagmiddag is een auto, vier jongelui zaten, in liet Winschoter- diep geraakt, waarbij een twintig-jarig meisje is verdronken. Alle Nederlandsclie dagbladen, met uitzondering van de communistische Tribune, hebben een gelijkluidend pe titionnement voor internationale ont wapening opgenomen, dal aan de a.s. ontwapeningsconfcicntic te Gelieve zal worden aangebodcr In de Chineesclie provincie Kwan- toeng hebben grouie overstroomingen plaats gehad, waarbij naar schatting minstens 4000 personen om het leven zijn gekomen. Te Gendt bij Nijmegen zijn vier woningen afgebrand. Het gelukte de brandweer met veel moeite de belen dende perceelen te behouden. Er heeft ten huize van Bruimten te Agatha een droevig ongeval plaats gehad. Terwijl de vrouw des huizes in bijzijn van haar kroost eenige werk zaamheden verrichtte in de keuken, hevft het 11-jarig zoontje met een ge weer zijn 9-jarig zusje doodgeschoten. Een 6-jarig meisje werd gewond aan hoofd en schouder. De jongen heeft het geweer uit de zich in de keuken bevindende bedstede gehaald. Het ge weer was geladen en uit elkander ge nomen. Toen het ventje het weer in elkaar wilde zetten ging het schot plot seling af met bovenstaand noodlottig gevolg. Bij een poging tot ontvluchting uit een Bulgaarsche gevangenis zijn vijf gevangenen doodgeschoten. Toen de metselaar S. Nagtegaal te Nieuwe Tonge bezig was het dak van een woning te repareeren, vond hij onder de dakpannen 160 vleermuizen. De Noordzee heeft te Wassenaar drie slachtoffers geëischt. Zondagmorgen was de student Werner aan het zwemmen, terwijl zich even eens te water bevond zijn schoonzuster Geertrude Schmidt. Op zeker oogen blik dreigde laatstgenoemde door de zee te worden weggetrokken. Zij riep om hulp, waarop Werner onmiddellijk naar haar toeging. Het meisje werd door eenige andere zwermers gegrepen en behouden op het strand gebracht. Werner werd echter meegetrokken en verdronk. Verschillende burgers hebben nog pogingen in het werk gesteld om hem te redden. Toen de tram Zondagavond van Katwijk aan Zee zou vertrekken, sloeg de bliksem op den electrischen draad en op de tram. De motor van den wagen was de fect geraakt, zoodat de wagen buiten dienst gesteld moest worden. Toen de bestuurder n.i. weer pro beerde den motor aan te zetten, gingen de lichten uit en blauwe vlammen speelden langs den geleidingsdraad. Bij een kweeker te Valkenburg is de bliksem ingeslagen in een achter het woonhuis gelegen broeikas. Te Nieuwe Wetering is de bliksem ingeslagen in een boerderij. Voordat de brandspuit arriveerde stond het grootste gedeelte reeds in lichtelaaie. De hooiberg, benevens de stallen en schuren brandden tot den grond toe af. Alleen de woning bleef behouden. Zondag sloeg de bliksem in ijzerwinkel te Westzaan. Door spoedig optreden der beide motorspuiten werd het vuur tot dak en zolder beperkt. Te IJmuiden sloeg de bliksem in een woonark, bewoond door het gezin van der Laan. Het houten vaartuis brandde tot aan de oppervlakte af Het gezin, bestaande uit man, vrout en kind, kon zich in nachtgewaad i veiligheid brengen. Te Burgwerd is de boerderij van M. Galama door het hemelvuur troffen. Zij brandde geheel af. Te Heerenveen en omgeving heeft ook het onweder gewoed. Op tal van plaatsen in deze omgeving ontstond brand. Te Boorenbergen stond een groote boerderij in vlammen. Maandagmorgen heeft de rijksveld wachter L. op het bureau van der inspecteur aan de Trans te Utrecht een aanslag gepleegd op liet leven van zijn superieur, den majoor der rijksveldwacht E., die hem een ver hoor moest afnemen in verband met een verduistering van boetegelden, waarvan E. verdacht werd. Het revol verschot, dat L. loste, trof den majoor in den schouder, zoodat hij naar de rijksklinieken moest worden vervoerd. De dader deed nog een poging tot zelfmoord, maar verwondde zich zeer oppervlakkig. Op de toegangswegen naar Hilver sum, waar Zondag een zomerfeest van de V.A.R.A. gehouden werd, zijn 'shachts te voren een groote hoeveelheid spij kers en schroefjes rondgestrooid. Vroeg in den morgen werd deze laffe daad onldekt en met man en macht werd het opruiraingswerk ter hand genomen. Toch kon niet verhinderd worden dat eenige honderden banden van auto' en fietsen den geest gaven. Een brug wachter bij Diemen heeft Zondagmor gen iemand met een auto voorwerpen over den weg zien gooien. llPt nummer van deze auto is bekend. De polilie heeft de zaak in onderzoek. Op de Maas bij Cuyk is een boot, waarmede iemand overgezet werd. omgeslagen. De passagier zoowel als verdronken. Amersfoort PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock, WOENSDAG Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der mannen. DONDERDAG 7 uur Lof. ZATERDAG H. Missen om 7 uur, kwart voor 9 uur. Van 4-9 Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur. Een orkaan, gepaard met lievige stortregens, heeft een groot deel van Denemarken en Noord-Sleeswijk ge teisterd. Wegen en polders zijn over stroomd, de telegraaf- en telefoonver bindingen zijn verbroken. De aange richte schade is enorm. - Tijdens de eindexamens aan het Lyceum te Zeis is één der gecommit teerden plotseling onwel geworden en binnen enkele oogenblikken overleden De examens werden tijdelijk geschorst. In de Cliileensche haven Corobel zijn tengevolge van onvoorzichtigheid 20 kisten met dynamiet in de lucht gevlogen. Een groot aantal havenar beiders werd gedood, terwijl vele an deren werden gewond. Tc Sindlinger is ingebroken in een villa en een schilderij van Van Dijck, ter waarde van 200.000 Mark, werd medegenomen. De Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken, heeft 100 arbeiders en putbazen ontslagen, alsmede 13 smeden, wegens opschorting der werk zaamheden bij de sluisputten. KERKELIJKE DIENSTEN. Jruk verboden Ingevolge de i PAROCHIE ST. FRANC. XAV. Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. WOENSDAG Feestdag van den H. Henricus patroon der kerk. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna Biechthooren tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. Half 8 Lof met Rozenh. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS DONDERDAG 8 uur Ie H. Mis. Half 9 gez. H. Mis. VRIJDAG 8 uur le H. Mis. 83/4 uur 2e H. Mis. 9'/a en 12'/a catech. op de scholen. ZATERDAG 8 uur le H. Mis. 83U uur 2e H. Mis. 5—9 uur biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: J. M. Kniep. Burg. van Tuyllstraat. ZATERDAG 7 uur Lof met Rozenh. 5—9 uur gelegenheid te biechten. In de week de H. Mis om half 9 Nljkerk PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. DONDERDAG Feestdag der 11. Martelaren van Gorcnm. ZATERDAG Half 3 lot hall 8 tegenheid om te biechten. r Lui l van Maria. Marktbericht Amersfooit 10 Juli 1931. Appelen f 0.00 h I 00.00 p. H L. peren f - a f—.--p. H.L.; Klei- aardappclcn f500A f 6. p.H.L.; Zandaardappclen f 4.— a 10.— p. ILL Hoeiiderciercn 13.90 a 15.00 p. 100 St.; Eendeneieren 13.50 4 14.00 p. 100 St.; Boter 11.70 a 10.— p. K.G.; Kippen 10.90 a f 1.20; lianen 10.90 f 1.20; Hennen f 0.70 11.-; Jonge lianen f0.70 it fl.OO; Kui kens fO.OO a f 0.Tamme ko nijnen f080 a f 2.25; Wilde ko nijnen fC.90 a fO.OO; Tamme duiven f0.30 a f0 50 per paar; Vette varkens f—f Magere varkens! 15.— èf26.— Drachtige zeugen f 45 5 f 75; Biggen f8.— a f 13.Guste zeugen f 40 5 f 60 per stuk. Aangevoerd: H.L. appelen; H.L. peren; - 81 l.L. kleiaard- appclen; 0 H.L. zandaardappc len 950000 hoendereieren; 5000 eendeneieren; 50 K.G. boter; vette varkens; 72magere var kens 15 drachtige zeugen 395 biggen; 4 guste zeugen; 0 koeien; 2 geiten; Amersfoort 13 Juli 1931. Kaasmarkt. Aanvoer 63 wagens, wegende 1G000 K.G. Prijs f 28 00 tot f39.00 per 150 Kilo. Handel matig.

De Eembode | 1931 | | pagina 2